مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا در یک نگاه

مواردتوضیحات
رده ویزای مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیاویزای شغلی کانادا
مدت زمان رسیدگی به پرونده تا اخذ اقامت دائمبین ۱ سال تا ۲.۵ سال
مدت زمان نوشتن بیزینس پلنبین ۳ ماه تا ۶ ماه
مدارک لازم برای مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیامدارک شناسایی معتبر
پاسپورت
رزومه فرد متقاضی
مدرک زبان
گواهی تمکن مالی
گواهی های تخصصی شغلی
گواهی ازدواج‌ (در صورت وجود)
گواهی سلامت
گواهی عدم سوء پیشینه
هزینه ثبت درخواست و بررسی اپلیکیشن۳۸۰۰ دلار
تمکن مالی مورد نیاز۶۰۰ هزار دلار در برنامه اصلی
۳۰۰ هزار دلار در برنامه منطقه ای
میزان سرمایه گذاری۲۰۰ هزار دلار در برنامه اصلی
۱۰۰ هزار دلار در برنامه منطقه ای
مدرک زبانحداقل سطح ۴ آیلتس
مدرک تحصیلیحداقل دیپلم
سابقه شغلیالزامی، ۳ سال به عنوان صاحب کسب و کار یا مدیر ارشد
بهترین شغل ها برای مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیاحمل و نقل، محصولات غذایی، توریسم، فناوری، تولید محصولات کارخانه ای، امور مالی
نوع اقامتابتدا ویزای کار و سپس تبدیل به اقامت دائم

مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا از بهترین گزینه های مهاجرت به این ایالت برای متخصصان کسب و کار است که در دو برنامه ارائه شده است. این دو برنامه شامل برنامه مهاجرت کارآفرینی اصلی و برنامه منطقه ای هستند که برای موفقیت در آن نیاز به ارائه سوابق شغلی مدیریتی، تمکن مالی و آماده سازی بعضی از مدارک مانند زبان و گواهی های تخصصی دارید.

مراحل مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

مشاوره تخصصی

برای موفقیت و آماده کردن یک پرونده تمام و کمال، بهتر است با یک وکیل مهاجرت مشورت داشته باشید. اطلاع از قوانین و جزئیات آن در ابتدا می تواند از وقفه های طولانی مدت در پرونده شما جلوگیری کند و با این کار خواهید توانست بدون مشکل به سمت اهداف خود حرکت کنید.

تحقیق در بازار

انجام تحقیق در بازار بخش اساسی مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا است و شما با این کار می توانید، پتانسیل های بازار هدف و میزان تقاضای مشتریان را تحلیل کنید.

بسیاری از ایده های تجاری درست در زمان انجام تحقیقات در بازار به ذهن متخصصان کسب و کار خطور می کند و پس از یک تحقیق دقیق است که می توانید بیزینس پلن قوی خود را آماده کنید.

نام بیزینس

نام بیزینس از جمله نکاتی است که در ابتدای کار باید به آن دقت داشته باشید. برای مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا باید یک نام واضح و جذاب برای بیزینس خود انتخاب کنید تا بتواند کیفیت برند شما و محصولات و خدمات را نشان دهد.

تامین سرمایه

در برنامه های مهاجرتی کارآفرینی، در اکثر موارد شما باید تامین سرمایه را خودتان بر عهده بگیرید. این سرمایه ها در مورد مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا به دو بخش دارایی کلی و سرمایه گذاری در پروژه انتخاب شده تقسیم بندی می شود.

دقت کنید که در صورت انتخاب یک بیزینس در مناطق کم جمعیت، شما نیاز به تامین سرمایه های کمتری خواهید داشت.

شرایط و قوانین

خواندن شرایط و قوانین در ابتدای کار خیال شما را از هر نظر راحت می کند و این اطمینان را می دهد که در نهایت می توانید روی موفقیت پروژه خود حساب باز کنید.

برای اطلاع جزئی از بند به بند قوانین می توانید با مشاوره با متخصصان مهاجرت کار خود را پیش ببرید تا در نهایت یک پرونده رقابتی را در سیستم مربوطه به ثبت برسانید.

مدارک اولیه

آماده سازی مدارک اولیه شما ممکن است کمی به طول بیانجامد. برای نمونه، مدارکی مانند زبان، نیاز به صرف زمان زیادی دارند و شما برای این مدرک باید دقت زیادی صرف کنید و یک زمان بندی مشخص برای آن داشته باشید.

مدارک شما باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند و پس از آن نیاز است تا مدارک را در سیستم درخواست مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا به ثبت برسانید.

بیزینس پلن

بیزینس پلن از الزامات برنامه مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا به شمار می رود و شما برای آماده کردن این مدرک باید دقت زیادی به خرج دهید.

این مدرک درصد موفقیت پروژه تان را در منطقه مورد نظر نشان خواهد داد و در صورتی که نتوانید مدل بیزینس و برنامه های آینده را در آن شرح دهید، مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا به مشکل برخورد خواهد کرد.

ثبت درخواست

ثبت درخواست برای برنامه، در سیستم مختص آن انجام می شود و شما پس از آماده سازی تمامی مدارک و ارائه تمکن مالی می توانید پرونده خود را ثبت کنید.

پس از ارائه مدارک نیاز است تا مبلغ اپلیکیشن و بررسی پرونده پرداخت شود که در حدود ۳۸۰۰ دلار برآورد شده است.

مهاجرت

پس از ارائه مدارک و درخواست در سیستم مربوطه، شما باید منتظر باشید تا پرونده تان بررسی شود.

دقت کنید که ارائه حداقل مدارک به معنی پذیرفته شدن در برنامه نیست و برای موفقیت در آن باید یک پرونده رقابتی ارائه دهید.

به طور معمول، امتیاز ۹۰ تا ۱۴۰ از ۲۰۰ در این برنامه پذیرفته شده است و پس از اعلام نتایج می توانید آماده مهاجرت باشید.

شروع کسب و کار

شما برای تاسیس پروژه خود از طریق مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا نیاز دارید تا مجوزهایی را اخذ کنید.

این مجوزها برای شغل هایی مانند تولید محصولات غذایی و محصولات بهداشتی اهمیت زیادی پیدا می کنند و شامل مجوزهای فدرال و مجوزهای خود ایالت مورد نظر است.

پس از حضور در این کشور باید در اولین فرصت به فکر آماده کردن مجوزها باشید تا مشکلی در پروسه اقامت دائم شما به وجود نیاید.

اقامت دائم

اقامت دائم کانادا پس از شروع به کار و اخذ مجوزهای دائم قابل دریافت است.

دقت کنید که شما پس از تاسیس پروژه خود باید به فکر استخدام افراد کانادایی باشید که از شروط مهم قرارداد است.

پس از این که در فرصت تعیین شده توانستید تمامی شروط برنامه را محقق کنید، می توانید درخواست اقامت دائم را در اداره مهاجرت این کشور به ثبت برسانید.

نکات مهم برای مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

 • مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا به دو بخش مهاجرت به شهرهای بزرگ و شهرهای کم جمعیت تقسیم بندی شده است.
 • شما برای موفقیت در برنامه مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا بهتر است ابتدا منطقه مورد نظر را انتخاب کنید و سپس به سمت اهداف تان حرکت کنید.
 • امتیاز حداکثری جدول ۲۰۰ است که از این بین شما باید امتیاز ۹۰ تا ۱۴۰ را اخذ کنید تا بتوانید به عنوان یک کارآفرین در منطقه مورد علاقه تان حضور پیدا کنید.
 • بیزینس پلن، تمکن مالی و سوابق شغلی ۳ ساله از الزامات برنامه است و برای شروع کار باید مدارک مربوط به آن را آماده کنید.
 • میزان سرمایه گذاری در برنامه اصلی ۲۰۰ هزار دلار از دارایی کل ۶۰۰ هزار دلاری است و این میزان سرمایه گذاری در برنامه منطقه ای ۱۰۰ هزار دلار از کل دارایی ۳۰۰ هزار دلاری است.
 • پروژه شما باید حداقل یک شغل تمام وقت برای افراد کانادایی ایجاد کند و برای شروع پروسه اقامت دائم نیاز دارید تا این مرحله را به پایان برسانید.
 • مدرک زبان برای مراحل مختلف برنامه از مدارک مهم است و سطح حداقلی آن CLB 4 تعیین شده است.

مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا چیست

مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا از برنامه هایی است که شرایط عالی را برای کارآفرینان و متخصصان کسب و کار ارائه داده است. این برنامه مهاجرتی دارای یک جدول امتیازبندی است که شما باید در آن مدارک خود را بررسی کنید. با رسیدن امتیاز خود به حد نصاب ۹۰ تا ۱۴۰ در برنامه اصلی یا برنامه منطقه ای، پرونده شما وارد پروسه ویزای کار خواهد شد.

 • سابقه شغلی ۳ ساله برای موفقیت در مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا مورد نیاز است و هر اندازه بتوانید این سابقه شغلی را افزایش دهید، شانس تان برای پذیرفته شدن افزایش خواهد یافت.
 • دولت این کشور برای حمایت از مناطق کم جمعیت، در مورد مهاجرت کارآفرینی شرایط آسان تری را در این مناطق ارائه کرده است که سرمایه های مورد نیاز کم جزء آن ها است.
 • میزان دارایی، تطبیق پذیری و سرمایه گذاری سه فاکتور مهم در جدول امتیازبندی هستند که با استفاده از آن ها می توانید امتیاز خود را در برنامه افزایش دهید.
 • نوع پروژه و محل احداث آن از دیگر فاکتورهای اساسی در این برنامه به شمار می روند که نقش مهمی در افزایش امتیاز در جدول امتیازبندی خواهند داشت.
 • اداره مهاجرت کانادا تاکید زیادی روی میزان اشتغال زایی پروژه آینده دارد و شما می توانید با اشتغال زایی بیشتر در پروژه خود امتیاز مربوطه را افزایش دهید.
 • پس از دریافت اقامت دائم خود شما می توانید از مزایای مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا برای سایر اعضای خانواده نیز استفاده کنید.

مهاجرت کارآفرینی برنامه اصلی

مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا به دو برنامه اصلی و منطقه ای تقسیم بندی شده است. در برنامه اصلی شما می توانید به عنوان یک کارآفرین در تمامی شهرهای این ایالت شروع به احداث پروژه خود کنید و اهداف خود را از طریق آن دنبال کنید.

برنامه اصلی دارای شرایطی است که پرونده شما بر اساس فاکتورهای مختلف مانند سابقه شغلی، میزان سرمایه و سطح تحصیلات بررسی می شود و در صورت داشتن حداقل امتیازها، می توانید ویزای شغلی خود را دریافت کنید.

فاکتورهای مهم برنامه اصلی در مهاجرت کارآفرینی

 • سابقه شغلی مدیریتی
 • سرمایه و تمکن مالی
 • سطح تحصیلات
 • بیزینس پلن
 • میزان سرمایه گذاری
 • اشتغال زایی
 • زبان

در این برنامه مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا، شما پس از ثبت درخواست باید هزینه ثبت نام ۳۰۰ دلاری و هزینه بررسی پرونده ۳۵۰۰ دلاری را بپردازید تا پرونده شما مورد بررسی قرار بگیرد.

مهاجرت کارآفرینی منطقه ای بریتیش کلمبیا

مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا دارای یک برنامه کارآفرینی منطقه ای نیز هست که هدف از ارائه آن حمایت از جوامع با جمعیت کمتر است. شما در این برنامه شرایط آسان تری را مشاهده خواهید کرد که از آن جمله می توان به نیاز به تمکن مالی کمتر و نیاز به سرمایه گذاری کمتر اشاره کرد.

فاکتورهای مهم برنامه منطقه ای در مهاجرت کارآفرینی

 • سابقه کار
 • دارایی کل
 • سطح تحصیلات
 • بیزینس پلن
 • اشتغال زایی
 • منطقه احداث پروژه
 • سفرهای اکتشافی
 • مدرک زبان

هزینه ثبت نام در این برنامه ۳۰۰ دلار تعیین شده است و شما برای بررسی پرونده پس از ثبت نام باید هزینه ۳۵۰۰ دلار را بپردازید.

شرایط مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

شرایط برنامه مهاجرتی کارآفرینی در بریتیش کلمبیا شامل چند مورد مشخص هستند که می توان مهم ترین آن ها را شرایط مالی و سابقه شغلی متناسب به شمار آورد. شما در این برنامه نیاز دارید تا سابقه شغلی حداقلی ۳ ساله را ارائه دهید و در کنار آن، تمکن مالی حداقلی ۶۰۰ هزار دلار یا ۳۰۰ هزار دلار در برنامه اصلی و برنامه منطقه ای نیاز است.

 • در برنامه منطقه ای، تمکن مالی کل باید ۳۰۰ هزار دلار باشد که از این میزان ۱۰۰ هزار دلار روی پروژه مورد نظر سرمایه گذاری خواهد شد.
 • در برنامه اصلی، تمکن مالی حداقلی ۶۰۰ هزار دلار خواهد بود که از این میزان حداقل ۲۰۰ هزار دلار روی پروژه مورد نظر سرمایه گذاری خواهد شد.
 • سابقه شغلی فرد در هر دو برنامه باید ۳ سال باشد که این سابقه شغلی در سطح صاحب کسب و کار یا مدیر ارشد مورد قبول است. شما می توانید یک سال سابقه شغلی در سطح صاحب کسب و کار داشته باشید و در کنار آن دو سال نیز سابقه مدیریت در سطح مدیر ارشد را ارائه دهید.
 • سطح تحصیلات از ملاک های اصلی نیست اما درخواست شده است تا مدرک تحصیلی بالاتر از دیپلم ارائه شود. در صورتی که شما سابقه شغلی در سطح صاحب کسب و کار را در پرونده خود داشته باشید، نیازی به مدرک تحصیلی نیست.
 • بیزینس پلن از شرایط اصلی برنامه است و باید یک مدرک قوی و بدون نقص آماده شود.
 • در برنامه اصلی مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا شما باید حداقل سهام ۳۳.۳ درصدی کسب و کار آینده را در اختیار داشته باشید. این سهام در برنامه منطقه ای حداقل ۵۱ درصد است.
 • شغل آینده شما باید حداقل برای یک نفر اشتغال زایی داشته باشد که این شرط یکی از مهم ترین شرایط برنامه است.
 • سطح زبان حداقلی سطح ۴ در سیستم CLB تعیین شده است که معادل آیلتس آن باید قبل از ثبت درخواست آماده شود.

مدارک لازم برای مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

مدارک لازم برای مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا همان هایی هستند که برای اثبات توانایی های شغلی، سطح زبان و تمکن مالی باید ارائه شوند. دقت کنید که شما باید این مدارک را به صورت ترجمه شده رسمی در سیستم مورد نظر به ثبت برسانید و در غیر این صورت پرونده شما بررسی نخواهد شد.

برای شروع به کار دقت داشته باشید که مدارک کلی به چهار بخش مدارک هویتی، مدرک بیزینس پلن، مدارک تمکن مالی و سابقه شغلی تقسیم بندی می شوند.

انواع مدارک موردنیاز برای مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

 • مدارک هویتی مانند شناسنامه به صورت ترجمه رسمی
 • پاسپورت معتبر
 • مدرک تحصیلی
 • مدرک زبان
 • مدارک نشان دهنده سابقه شغلی مدیریتی
 • بیزینس پلن
 • گواهی تمکن مالی
 • گواهی ازدواج (در صورت وجود)
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامت پزشکی
 • مدارک مربوط به تحقیقات در بازار
 • گواهی های تخصصی شغلی و رزومه
 • گواهی های مربوط به سفرهای اکتشافی (در صورت نیاز)

جدول امتیازبندی مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

برای مشاهده جدول امتیازبندی در برنامه اصلی می توانید به این لینک مراجعه کرده و فایل را دانلود کنید. در کنار این آدرس، فایل پی دی اف موجود این لینک نیز مشخصات جدول امتیازبندی برای برنامه منطقه ای را نشان داده است. فاکتورهای مهم در این دو جدول شامل سابقه شغلی، تمکن مالی، تعداد اشتغال زایی و مدارک تحصیلی و زبان هستند که در ادامه می توانید امتیاز مربوطه را در جداول مشاهده کنید.

حداکثر امتیاز در هر دو برنامه ۲۰۰ تعیین شده است. در برنامه منطقه ای و اصلی شما باید امتیازهایی بین ۹۰ تا ۱۴۰ را به دست آورید تا به موفقیت برسید.

تمرکز برنامه اصلی روی سابقه شغلی فرد، تمکن مالی و صرفه اقتصادی پروژه است و این در حالی است که در برنامه منطقه ای، تمرکز اصلی روی سابقه شغلی، تمکن مالی، صرفه اقتصادی و تطبیق پذیری فرد در منطقه است. در برنامه منطقه ای برای کارآفرینی در بریتیش کلمبیا، فرد متقاضی باید به صورت قابل قبولی منطقه مورد نظر را بشناسد و حتی وجود سفر اکتشافی نیز در این برنامه الزامی است.

جدول امتیازبندی برای برنامه اصلی مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

مواردامتیاز حداکثری
سابقه شغلی یا مدیریتی۲۴
تمکن مالی۱۲
سرمایه گذاری۲۰
تعداد اشتغال زایی۱۲
منطقه پروژه۱۲
تطبیق پذیری۴۰
پایداری اقتصادی۳۰
انتقال مهارت ها۱۵
صرفه اقتصادی۳۵
مجموع۲۰۰

جدول امتیازبندی برای برنامه منطقه ای مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

جدول
امتیازبندی
حداکثر
امتیاز
سابقه شغلی و مدیریتی۲۴
تمکن مالی۶
سرمایه گذاری۱۰
اشتغال زایی۱۵
جمعیت منطقه مورد نظر۶
منطقه انتخاب شده۱۲
تطبیق پذیری۶۷
پایداری اقتصادی۳۰
انتقال مهارت ها۱۵
صرفه اقتصادی۱۵
مجموع۲۰۰

بیزینس پلن برای مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

شما نیاز دارید تا یک بیزینس پلن حرفه ای برای طرح تجاری خود آماده کنید. این بیزینس پلن نشان دهنده قدرت ایده تجاری شما است و در طول نوشتن آن خواهید توانست تا بازار هدف را بشناسید و با شرایط کسب و کار در آن آشنا شوید.

در فایل پی دی افی که از این لینک دانلود می کنید، نحوه نوشتن بیزینس پلن مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا توضیح داده شده است.

بر اساس گفته وب سایت دولتی این کشور، بیزینس پلن برای مهاجرت کارآفرینی در بریتیش کلمبیا نباید از ۱۰ صفحه عبور کند و در ۱۰ صفحه باید تمامی اطلاعات مورد نیاز را ارائه دهید. البته، بخش ضمیمه ها افزون بر این ۱۰ صفحه است و شما پس از نوشتن بخش های اصلی می توانید مدارک مورد نیاز را در بخش ضمیمه ها ارائه دهید.

بیزینس پلن برای مهاجرت کارآفرینی در بریتیش کلمبیا باید شامل موارد زیر باشد و به پرسش های زیر پاسخ ارائه دهد.

 • مدل بیزینس و خدمات و محصولات ارائه شده
 • فاکتورهای موفقیت و پایداری بیزینس در سیستم اقتصادی این منطقه
 • آنالیز اقتصادی بیزینس و پروژه آینده
 • برنامه های پیشرفت و توسعه و نحوه مدیریت کسب و کار مورد نظر
 • شرح منطقه احداث پروژه و پتانسیل های آن
 • در صورت خرید یک بیزینس: توضیحات در مورد آن و نحوه توسعه این بیزینس

بخش های مختلف بیزینس پلن برنامه کارآفرینی در بریتیش کلمبیا

 • ساختار سازمان و بیزینس
 • نحوه مدیریت
 • بخش عملیاتی
 • بخش مربوط به توضیحات مشاغل و اشتغال زایی
 • آنالیز بازار و مدیریت ریسک
 • قوانین و مجوزها
 • ضمیمه ها شامل ریز هزینه ها، گواهی های تخصصی، رزومه ها و سایر مدارک پشتیبان

سوابق شغلی برای مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

سوابق شغلی که به صورت مدیریتی یا صاحب کسب و کار بوده است، بخش مهم مهاجرت کارآفرینی در بریتیش کلمبیا به حساب می آید. شما باید حداقل ۳ سال در برنامه اصلی و منطقه ای سابقه شغلی ارائه دهید تا پرونده تان با موفقیت در این برنامه مهاجرت شغلی کانادا مورد پذیرش قرار بگیرد.

 • سابقه شغلی ۳ ساله می تواند موفقیت پرونده شما را تضمین کند اما با ارائه سابقه شغلی بیش از ۱۲ ماه نیز می توانید در این برنامه شرکت کنید.
 • در صورتی که به عنوان صاحب ۱۰۰ درصدی کسب و کار فعالیت داشته باشید، این نکته مثبتی است و در کنار حداکثر ۲۰ امتیاز مربوط به این بخش، شما می توانید ۴ امتیاز دیگر نیز به دست آورید.

جدول امتیازدهی سابقه شغلی در برنامه اصلی

سابقه
شغلی
امتیاز
سابقه شغلی در سطح صاحب کسب و کارکمتر از ۱۲ ماه: ۰ امتیاز
بین ۱۲ ماه تا ۲۴ ماه: ۴ امتیاز
بین ۲۵ تا ۳۶ ماه: ۶ امتیاز
بین ۳۷ تا ۴۸ ماه: ۱۲ امتیاز
بین ۴۹ ماه تا ۵۹ ماه: ۱۵ امتیاز
بیش از ۶۰ ماه: ۲۰ امتیاز
سابقه شغلی در سطح مدیر ارشدکمتر از ۲۴ ماه: ۰ امتیاز
بین ۲۵ ماه تا ۴۸ ماه: ۴ امتیاز
بین ۴۹ ماه تا ۵۹ ماه: ۸ امتیاز
بیش از ۶۰ ماه: ۱۲ امتیاز
سابقه شغلی به عنوان صاحب ۱۰۰ درصدی یک کسب و کارکمتر از ۳ سال: ۰ امتیاز
حداقل ۳ سال: ۴ امتیاز اضافی
مجموع۲۴ امتیاز

جدول امتیازدهی سابقه شغلی در برنامه منطقه ای

سابقه
شغلی
امتیاز
سابقه شغلی در سطح صاحب کسب و کارکمتر از ۱۲ ماه: ۰ امتیاز
بین ۱۲ ماه تا ۲۴ ماه: ۷ امتیاز
بین ۲۵ ماه تا ۳۶ ماه: ۱۲ امتیاز
بین ۳۷ ماه تا ۴۸ ماه: ۱۶ امتیاز
بین ۴۹ ماه تا ۵۹ ماه: ۱۹ امتیاز
بیش از ۶۰ ماه: ۲۲ امتیاز
سابقه شغلی در سطح مدیریت ارشدکمتر از ۲۴ ماه: ۰ امتیاز
بین ۲۵ ماه تا ۴۸ ماه: ۴ امتیاز
بین ۴۹ ماه تا ۵۹ ماه: ۸ امتیاز
بیش از ۶۰ ماه: ۱۲ امتیاز
سابقه شغلی به عنوان صاحب ۱۰۰ درصدی کسب و کارکمتر از ۳ سال: صفر امتیاز
حداقل ۳ سال: ۲ امتیاز اضافی
مجموع۲۴ امتیاز

تمکن مالی برای مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

تمکن مالی در این برنامه جزء الزامات برنامه است و شما باید در برنامه اصلی حداقل ۶۰۰ هزار دلار تمکن مالی داشته باشید. این میزان در مورد برنامه منطقه ای حداقل ۳۰۰ هزار دلار است که دارایی هایی مانند پول نقدی، املاک و حساب های بانکی در آن مورد قبول است. البته، بدهی ها باید از این دارایی ها کم شود و دارایی خالص شما در برنامه مورد قبول خواهد بود.

جدول امتیازدهی دارایی در برنامه اصلی

داراییامتیاز
دارایی نقدی کلکمتر از ۵۰ هزار دلار: ۰ امتیاز
بین ۵۰ هزار دلار تا ۱۹۹.۹ هزار دلار: ۲ امتیاز
بین ۲۰۰ هزار دلار تا ۳۹۹.۹ هزار دلار: ۳ امتیاز
حداقل ۴۰۰ هزار دلار: ۴ امتیاز
دارایی کل شامل املاک، پول نقد و …کمتر از ۶۰۰ هزار دلار: ۰ امتیاز
بین ۶۰۰ هزار دلار تا ۷۹۹.۹ هزار دلار: ۵ امتیاز
بین ۸۰۰ هزار دلار تا ۱.۹ میلیون دلار: ۶ امتیاز
بین ۲ میلیون دلار تا ۴.۹ میلیون دلار: ۷ امتیاز
بیش از ۵ میلیون دلار: ۸ امتیاز
مجموع۱۲ امتیاز

جدول امتیازدهی دارایی در برنامه منطقه ای

داراییامتیاز
دارایی نقدی یا قابل تبدیل به پول نقد به صورت آنیکمتر از ۱۰ هزار دلار: ۰ امتیاز
بین ۱۰ هزار دلار تا ۴۹ هزار دلار: ۱ امتیاز
بین ۵۰ هزار دلار تا ۱۹۹ هزار دلار: ۲ امتیاز
بیش ۲۰۰ هزار دلار: ۳ امتیاز
کل دارایی هاکمتر از ۳۰۰ هزار دلار: ۰ امتیاز
بین ۳۰۰ هزار دلار تا ۹۹۹ هزار دلار: ۲ امتیاز
بیش از ۱ میلیون دلار: ۳ امتیاز
مجموع۶ امتیاز

میزان سرمایه گذاری در برنامه مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

میزان سرمایه گذاری نکته اساسی در برنامه مهاجرت کارآفرینی در بریتیش کلمبیا است که با افزایش میزان سرمایه گذاری می توانید امتیازهای خود را در جدول امتیازبندی افزایش دهید. دقت داشته باشید که در صورت نداشتن حداقل ها، واجد شرایط برنامه نخواهید بود و باید در برنامه اصلی ۲۰۰ هزار دلار و در برنامه منطقه ای ۱۰۰ هزار دلار سرمایه گذاری داشته باشید.

امتیازدهی میزان سرمایه گذاری در برنامه اصلی

 • کمتر از ۲۰۰ هزار دلار: ۰ امتیاز
 • بین ۲۰۰ هزار دلار تا ۳۹۹ هزار دلار: ۸ امتیاز
 • بین ۴۰۰ هزار دلار تا ۵۹۹ هزار دلار: ۱۰ امتیاز
 • بین ۶۰۰ هزار دلار تا ۹۹۹ هزار دلار: ۱۱ امتیاز
 • بین ۱ میلیون دلار تا ۱.۹ میلیون دلار: ‍۱۲ امتیاز
 • بین ۲ میلیون دلار تا ۳.۹ میلیون دلار: ۱۴ امتیاز
 • بین ۴ میلیون دلار تا ۷.۹ میلیون دلار: ۱۶ امتیاز
 • بیش از ۸ میلیون دلار: ۲۰ امتیاز
 • حداکثر امتیاز: ۲۰ امتیاز

امتیازدهی میزان سرمایه گذاری در برنامه منطقه ای

 • کمتر از ۱۰۰ هزار دلار: ۰ امتیاز
 • بین ۱۰۰ هزار دلار تا ۳۴۹.۹ هزار دلار: ۶ امتیاز
 • بین ۳۵۰ هزار دلار تا ۵۹۹.۹ هزار دلار: ۸ امتیاز
 • بیش از ۶۰۰ هزار دلار: ۱۰ امتیاز
 • حداکثر امتیاز: ۱۰ امتیاز

اشتغال زایی در برنامه مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

اشتغال زایی و تعداد موقعیت های شغلی که پروژه شما ایجاد خواهد کرد، اصل مهمی در جدول امتیازبندی مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا به شمار می رود. شما باید در پروژه خود حداقل یک شغل برای فرد کانادایی و به صورت تمام وقت ایجاد کنید و هر اندازه این تعداد افزایش پیدا کند، شانس تان برای پذیرفته شدن در برنامه نیز بیشتر خواهد بود.

با مراجعه به این آدرس اینترنتی می توانید رده های شغلی NOC را مشاهده کنید و در مورد حقوق های مورد نیاز برای هر رده شغلی بررسی کلی داشته باشید.

امتیازدهی تعداد اشتغال زایی در برنامه اصلی

تعدادامتیاز
کمتر از ۱ شغل۰ امتیاز
۱ شغل۴ امتیاز
۲ شغل۵ امتیاز
۳ شغل۶ امتیاز
۴ شغل۷ امتیاز
۵ شغل۸ امتیاز
۶ شغل۹ امتیاز
۷ – ۹ شغل۱۰ امتیاز
۱۰ تا ۱۹ شغل۱۱ امتیاز
۲۰ شغل یا بیشتر۱۲ امتیاز
حداکثر امتیاز۱۲ امتیاز

امتیازدهی تعداد اشتغال زایی در برنامه منطقه ای

تعدادامتیاز
کمتر از ۱ شغل۰ امتیاز
۱ شغل۱۰ امتیاز
۲ تا ۴ شغل۱۱ امتیاز
۵ تا ۷ شغل۱۳ امتیاز
بیش از ۸ شغل۱۵ امتیاز
حداکثر امتیاز۱۵ امتیاز

جمعیت منطقه انتخاب شده در مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

بر اساس جمعیت منطقه انتخاب شده شما می توانید امتیازهایی را در جدول امتیازبندی به دست آورید. دقت داشته باشید که حمایت های دولتی روی افزایش جمعیت و کمک به رشد مناطق کم جمعیت است و شما با انتخاب یک شهر کم جمعیت و در حال رشد می توانید شانس خود را برای پذیرفته شدن در برنامه افزایش دهید.

 • در برنامه منطقه ای جمعیت منطقه مورد نظر اهمیت دارد و حداکثر ۶ امتیاز برای آن در نظر گرفته شده است.

امتیازدهی جمعیت منطقه مورد نظر در برنامه اصلی

 • جمعیت بیش از ۵۰۰ هزار نفر در مناطقی مانند ونکوور: ۰ امتیاز
 • جمعیت بین ۲۰۰ هزار نفر تا ۴۹۹ هزار نفر در مناطقی مانند فریزر ولی: ۱ امتیاز
 • جمعیت بین ۱۰۰ هزار نفر تا ۱۹۹ هزار نفر در مناطقی مانند اکاناگان و نانایمو: ۳ امتیاز
 • جمعیت بین ۷۰ هزار نفر تا ۹۹ هزار نفر در مناطقی مانند شمال اکاناگان: ۶ امتیاز
 • جمعیت بین ۶۰ هزار نفر تا ۶۹ هزار نفر در مناطقی مانند کوموکس و کاریبو: ۸ امتیاز
 • جمعیت بین ۳۵ هزار نفر تا ۵۹ هزار نفر در مناطقی مانند کلمبیا شوساپ و کوتنی شرقی: ۱۰ امتیاز
 • جمعیت کمتر از ۳۵ هزار نفر در مناطق حاشیه شهرها: ۱۲ امتیاز
 • حداکثر امتیاز: ۱۲ امتیاز

امتیازدهی جمعیت منطقه در برنامه منطقه ای

 • بین ۴۰ هزار نفر تا ۷۵ هزار نفر: ۱ امتیاز
 • بین ۲۰ هزار نفر تا ۳۹ هزار نفر: ۲ امتیاز
 • بین ۱۵ هزار نفر تا ۱۹ هزار نفر: ۳ امتیاز
 • بین ۱۰ هزار نفر تا ۱۴ هزار نفر: ۴ امتیاز
 • بین ۵ هزار نفر تا ۹ هزار نفر: ۵ امتیاز
 • کمتر از ۵ هزار نفر: ۶ امتیاز
 • حداکثر امتیاز: ۶ امتیاز

منطقه انتخاب شده برای مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

منطقه انتخاب شده از نکات مهم در برنامه منطقه ای است. البته، این بخش در برنامه اصلی نیز مهم است اما تنها در برنامه منطقه ای برای آن ردیف امتیاز در نظر گرفته شده است. در برنامه منطقه ای شما می توانید با انتخاب یک منطقه در حال توسعه و کم جمعیت، بر اساس منطقه مورد نظر امتیاز بیشتری در برنامه کسب کنید.

امتیازدهی منطقه انتخاب شده در برنامه منطقه ای

منطقهامتیاز
Lower Mainland / Southwest: Fraser Valley Greater Vancouver Squamish-Lillooet Sunshine Coast۱ امتیاز
:Vancouver Island and Coast Alberni-Clayoquot Capital Central Coast Comox Valley Cowichan Valley Mount Waddington Nanaimo Powell River Strathcona۲ امتیاز
:Thompson-Okanagan Central Okanagan Columbia-Shuswap North Okanagan Okanagan-Similkameen Thompson-Nicola۶ امتیاز
Cariboo Cariboo Fraser-Fort George۱۰ امتیاز
Kootenay Central Kootenay East Kootenay Kootenay Boundary۱۰ امتیاز
Nechako Bulkley-Nechako۱۲ امتیاز
North Coast Kitimat-Stikine Skeena-Queen Charlotte۱۲ امتیاز
Northeast Northern Rockies Peace River۱۲ امتیاز
حداکثر امتیاز۱۲ امتیاز

تطبیق پذیری در مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

تطبیق پذیری در هر دو برنامه اصلی و منطقه ای از نکات مهم به حساب می آید. با این حال، در برنامه منطقه ای مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا این ردیف امتیاز بسیار بالایی دارد که حداکثر در ۶۷ تعیین شده است. امتیاز مربوطه در برنامه اصلی حداکثر ۳۲ است که شامل چند بخش مهم مانند سطح زبان، سطح تحصیلات، سابقه سفر های اکتشافی، سن و تجربه کانادایی است.

سطح زبان در برنامه کارآفرینی بریتیش کلمبیا

سطح زبان حداقلی برای برنامه CLB 4 تعیین شده است. شما می توانید با افزایش سطح زبان خود و ارائه مدرک بین المللی امتیاز خود را در این بخش افزایش دهید. دقت داشته باشید که مدرک آیلتس انگلیسی در این برنامه مورد قبول است. در کنار این مدرک، شما می توانید برای اثبات مهارت ها در زبان فرانسوی مدارک TEF یا TCF را ارائه دهید.

جدول امتیازدهی سطح زبان در برنامه اصلی

سطحامتیاز
سطح ۳ یا کمتر۰ امتیاز
سطح ۴۴ امتیاز
سطح ۵ یا بهتر۶ امتیاز
حداکثر امتیاز۶ امتیاز

جدول امتیازدهی سطح زبان در برنامه منطقه ای

سطح
زبان
امتیاز
سطح ۳ یا کمتر۰ امتیاز
سطح ۴۵ امتیاز
سطح ۵۱۰ امتیاز
سطح ۶۱۵ امتیاز
سطح ۷ یا بهتر۲۳ امتیاز
حداکثر امتیاز۲۳ امتیاز

جدول معادل سازی آیلتس با سیستم CLB

سطح
CLB
ریدینگ
آیلتس
رایتینگ
آیلتس
لیسنینگ
آیلتس
اسپیکینگ
آیلتس
۱۰۸۷.۵۸.۵۷.۵
۹۷۷۸۷
۸۶.۵۶.۵۷۶.۵
۷۶۶۶۶
۶۵۵.۵۵.۵۵.۵
۵۴۵۵۵
۴۳.۵۴۴.۵۴

جدول معادل سازی TEF با سیستم CLB

سطح
CLB
ریدینگ
TEF
رایتینگ
TEF
لیسنینگ
TEF
اسپیکینگ
TEF
۱۰۲۶۳ – ۳۰۰۳۹۳ – ۴۵۰۳۱۶ – ۳۶۰۳۹۳ – ۴۵۰
۹۲۴۸ – ۲۶۲۳۷۱ – ۳۹۲۲۹۸ – ۳۱۵۳۷۱ – ۳۹۲
۸۲۳۳ – ۲۴۷۳۴۹ – ۳۷۰۲۸۰ – ۲۹۷۳۴۹ – ۳۷۰
۷۲۰۷ – ۲۳۲۳۱۰ – ۳۴۸۲۴۹ – ۲۷۹۳۱۰ – ۳۴۸
۶۱۸۱ – ۲۰۶۲۷۱ – ۳۰۹۲۱۷ – ۲۴۸۲۷۱ – ۳۰۹
۵۱۵۱ – ۱۸۰۲۲۶ – ۲۷۰۱۸۱ – ۲۱۶۲۲۶ – ۲۷۰
۴۱۲۱ – ۱۵۰۱۸۱ – ۲۲۵۱۴۵ – ۱۸۰۱۸۱ – ۲۲۵

سطح تحصیلات برای مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

سطح تحصیلات از الزامات برنامه مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا به شمار می رود. در صورتی که شما دعوت شدید تا در برنامه شرکت کنید، باید مدارک رسمی و ترجمه شده را ارائه دهید. دقت داشته باشید که در صورت نداشتن حداقل مدرک، شما نمی توانید در برنامه شرکت کنید.

البته، در صورتی که حداقل ۳ سال سابقه شغلی در سطح صاحب کسب و کار داشته باشید و در این مدت ۱۰۰ درصد سهام تجارت مربوطه را داشته باشید، از ارائه مدرک تحصیلی معاف هستید.

جدول امتیازدهی مدرک تحصیلی در برنامه اصلی

مدرکامتیاز
مدرک دبیرستان یا پایین تر۰ امتیاز
بالاتر از دیپلم۴ امتیاز
کارشناسی۷ امتیاز
کارشناسی ارشد و دکتری۱۰ امتیاز
حداکثر امتیاز۸ امتیاز

جدول امتیازدهی مدرک تحصیلی در برنامه منطقه ای

مدرکامتیاز
مدرک دبیرستان یا پایین تر۰ امتیاز
مدرک بالاتر از دیپلم۶ امتیاز
کارشناسی۱۴ امتیاز
کارشناسی ارشد و دکتری۱۶ امتیاز
حداکثر امتیاز۱۶ امتیاز

سابقه سفرهای اکتشافی برای افزایش امتیاز تطبیق پذیری در برنامه مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

در صورتی که سابقه سفرهای قبلی به این ایالت و منطقه انتخاب شده را داشته باشید، می توانید مدارک آن ها را ارائه دهید. دقت کنید که این موضوع از الزامات در برنامه منطقه ای است اما در صورت داشتن سفر بازدید تجاری، این نکته برای برنامه اصلی و بخش تطبیق پذیری نکته مثبتی تلقی خواهد شد.

سابقه سفرامتیاز
سابقه سفر در یک تا سه سال گذشته۳ امتیاز
سابقه سفر در سال گذشته که از مناطق اطراف شهرها دیدن نکرده باشید۵ امتیاز
سابقه سفر در یک سال گذشته که از مناطق اطراف شهرها دیدن کرده باشید۸ امتیاز
حداکثر امتیاز۸ امتیاز

سن برای مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

در بخش تطبیق پذیری فاکتور سن اهمیت دارد که این اهمیت از نظر افزایش امتیازها است. دقت کنید که هیچ کدام از برنامه ها دارای محدودیت سنی نیستند اما در صورتی که در سن مناسب قرار داشته باشید، این نکته برای افزایش امتیازها در بخش تطبیق پذیری لحاظ خواهد شد.

جدول امتیازدهی سن برای برنامه اصلی

سنامتیاز
کمتر از ۲۵ سال۰ امتیاز
بین ۲۵ تا ۳۴ سال۴ امتیاز
بین ۳۵ تا ۴۴ سال۸ امتیاز
بین ۴۵ تا ۵۴ سال۶ امتیاز
بین ۵۵ تا ۶۴ سال۴ امتیاز
بیش از ۶۵ سال۰ امتیاز
حداکثر امتیاز۸ امتیاز

جدول امتیازدهی سن برای برنامه منطقه ای

سنامتیاز
کمتر از ۲۵ سال۲ امتیاز
بین ۲۵ تا ۲۹ سال۸ امتیاز
بین ۳۰ تا ۴۴ سال۱۶ امتیاز
بین ۴۵ تا ۵۴ سال۱۰ امتیاز
بین ۵۵ تا ۶۴ سال۴ امتیاز
بیش از ۶۵ سال۰ امتیاز
حداکثر امتیاز۱۶ امتیاز

تجربه کانادایی برای مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

در صورتی که در ۱۰ سال گذشته دارای سابقه کانادایی باشید، می توانید امتیاز خود را افزایش دهید. دقت داشته باشید که این سابقه به معنی کار تمام وقت در شرکت کانادایی است و در کنار آن تحصیلات در این کشور نیز از اهمیت زیادی برای افزایش امتیازها در این بخش دارد.

 • سابقه شغلی: در صورتی که حداقل ۱۲ ماه به صورت تمام وقت در این کشور کار کرده باشید.
 • سابقه تحصیلی: در صورتی که حداقل ۱۲ ماه در این کشور در یک مقطع تحصیل کرده باشید.

جدول امتیازدهی تجربه کانادایی در برنامه اصلی

تجربه
کانادایی
امتیاز
در صورت داشتن حداقل ۱۲ ماه به صورت تمام وقت در یک شغل یا تحصیل۸ امتیاز
حداکثر امتیاز۸ امتیاز

جدول امتیازدهی تجربه کانادایی در برنامه منطقه ای

تجربه
کانادایی
امتیاز
کمتر از ۱۲ ماه۰ امتیاز
بین ۱۲ ماه تا ۲۴ ماه۴ امتیاز
بیش از ۲۴ ماه۸ امتیاز
حداکثر امتیاز۸ امتیاز

داشتن خانواده در منطقه مورد نظر برای مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

در برنامه منطقه ای، در صورتی که یکی از اعضای خانواده شما در این ایالت زندگی کند، می توانید امتیاز خود را در بخش تطبیق پذیری افزایش دهید. این شرایط در صورتی نکته مثبتی خواهد بود که عضو خانواده شما حداقل ۱۲ ماه قبل از ثبت درخواست در منطقه انتخاب شده زندگی کرده باشد.

جدول امتیازدهی داشتن خانواده مانند برادر و خواهر در منطقه مورد نظر

داشتن
خانواده
امتیاز
نداشتن خانواده۰ امتیاز
داشتن خانواده که حداقل ۱۲ ماه در منطقه زندگی کرده باشد۴ امتیاز
حداکثر امتیاز۴ امتیاز

فاکتورهای مربوط به مدل بیزینس برای مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

مدل بیزینس و صرفه اقتصادی آن امتیاز بالایی دارد و شما باید این صرفه اقتصادی را در بیزینس پلن خود نشان دهید. دقت کنید که آماده کردن بیزینس پلن قوی می تواند مشکلات زیادی را از مسیر شما بردارد و در مراحل بعدی می توانید با اتکای بر این مدرک به سمت اهداف خود حرکت کنید.

 • مدل بیزینس، صرفه اقتصادی و تاثیر آن بر بازار کار منطقه مورد نظر از جمله بخش های مهم برای گرفتن امتیاز در برنامه مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا هستند.
 • در برنامه منطقه ای، پایداری اقتصادی و انتقال مهارت ها در این بخش به ترتیب ۳۰ امتیاز و ۱۵ امتیاز دارد و امتیاز مربوط به صرفه اقتصادی ۱۵ تعیین شده است.
 • این امتیازها در برنامه اصلی برای پایداری اقتصادی ۳۰ و برای انتقال مهارت ها ۱۵ است. این در حالی است که امتیاز مربوط به صرفه اقتصادی در برنامه اصلی ۳۵ تعیین شده است.

امتیازدهی مربوط به مدل بیزینس در برنامه اصلی

 • پایداری اقتصادی: ۳۰ امتیاز
 • انتقال تخصص ها و مهارت ها: 15 امتیاز
 • صرفه اقتصادی: 35 امتیاز
 • مجموع: ۸۰ امتیاز

امتیازدهی مربوط به مدل بیزینس در برنامه منطقه ای

 • پایداری اقتصادی: ۳۰ امتیاز
 • انتقال تخصص ها و مهارت ها: ۱۵ امتیاز
 • صرفه اقتصادی: ۱۵ امتیاز
 • مجموع: ۶۰ امتیاز

پایداری اقتصادی بیزینس در برنامه مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

پایداری اقتصادی اصل مهمی در این برنامه است که شما باید با ارائه یک بیزینس پلن قوی و تحقیقات بازار خوب آن را به اثبات برسانید. فاکتورهای مهم در این بخش شامل مدل بیزینس، خدمات و محصولات، ارزیابی بازار و مدیریت ریسک است.

 • در هر دو برنامه اصلی و منطقه ای امتیاز حداکثری ۳۰ برای پایداری اقتصادی در نظر گرفته شده است که ریز امتیازها به صورت جدولی است که در ادامه قرار داده شده است.
 • مدل بیزینس در این برنامه ها دارای اهمیت بالایی است که شما باید نوع بیزینس و شرایط سودآوری آن را در بیزینس پلن تان به صورت دقیق و واضح بیان کنید.
 • توضیح محصولات و خدمات در بیزینس پلن بخش اساسی ماجرا است که باید بازار خوبی در منطقه مورد نظر داشته باشند.
 • میزان سرمایه گذاری در این بخش نیز دارای امتیاز است و برای سرمایه گذاری ۸۰۰ هزار دلاری می توانید امتیاز ۴ را دریافت کنید.
 • برای ریز هزینه ها و ارزیابی سرمایه گذاری، شما باید دقت زیادی به خرج دهید و به صورت واضح ریز بخش ها را توضیح دهید تا امتیاز حداکثری ۶ را در این قسمت به دست آورید.
 • درصد مالکیت ۱۰۰ درصدی امتیاز بیشتری در این بخش دارد و شما با درصد مالکیت ۱۰۰ درصد در برنامه اصلی و منطقه ای می توانید به ترتیب ۴ امتیاز و ۲ امتیاز اخذ کنید.
 • مدیریت ریسک و برنامه های آینده برای مقابله با ضررها نیز از جمله اساسی ترین بخش های کار است که یکی از قسمت های مهم بیزینس پلن در مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا به شمار می رود.

امتیازدهی پایداری اقتصادی برای برنامه اصلی

 • مدل بیزینس: ۱۰ امتیاز
 • محصولات و خدمات: ۴ امتیاز
 • میزان سرمایه گذاری: ۴ امتیاز
 • ارزیابی سرمایه گذاری: ۶ امتیاز
 • درصد مالکیت: ۴ امتیاز
 • مدیریت ریسک: ۲ امتیاز
 • حداکثر امتیاز: ۳۰ امتیاز

امتیازدهی پایداری اقتصادی برای برنامه منطقه ای

 • مدل بیزینس: ۱۲ امتیاز
 • خدمات و محصولات: ۴ امتیاز
 • سرمایه گذاری: ۴ امتیاز
 • ارزیابی سرمایه گذاری: ۸ امتیاز
 • درصد مالکیت: ۲ امتیاز
 • مجموع امتیازها: ۳۰ امتیاز

انتقال تخصص ها و مهارت ها در برنامه مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

انتقال تخصص ها و مهارت های فرد متقاضی از جمله شروطی است که در کل امتیاز ۱۵ در برنامه اصلی و امتیاز ۱۵ را در برنامه منطقه ای دارد. این بخش در واقع نشان دهنده سوابق حرفه ای متقاضی و تخصص وی است و هر اندازه تخصص ها و مهارت های فردی و شغلی شما بهتر باشد، در این بخش امتیاز بالاتری را به دست خواهید آورد.

امتیازدهی تخصص های شغلی در برنامه اصلی

تخصص هاامتیاز
سابقه فرد متقاضی در عنوان صاحب کسب و کار۱۵ امتیاز
سابقه فرد متقاضی در عنوان مدیر ارشد کسب و کار۱۰ امتیاز
حداکثر امتیاز۱۵ امتیاز

امتیازدهی تخصص ها و مهارت های شغلی در برنامه منطقه ای

تخصص هاامتیاز
سابقه شغلی به عنوان صاحب کسب و کار۱۵ امتیاز
سابقه فرد متقاضی در عنوان مدیر ارشد کسب و کار۱۰ امتیاز
حداکثر امتیاز۱۵ امتیاز

صرفه اقتصادی بیزینس برای مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

صرفه اقتصادی بیزینس دارای امتیاز بالایی در جدول امتیازبندی است و شما می توانید در ابتدا یک بیزینس پر بازده را انتخاب کنید تا در این بخش امتیاز حداکثری را به دست آورید. این بخش در برنامه اصلی دارای ۳۰ امتیاز است و شما در برنامه منطقه ای می توانید حداکثر ۱۵ امتیاز در این بخش به دست آورید.

مهم ترین نکات نوع بیزینس، ارزیابی های شغلی، اشتغال زایی در رده های شغلی معتبر و کمک به توسعه منطقه مورد نظر است.

امتیازدهی صرفه اقتصادی در برنامه اصلی

صرفه اقتصادیامتیاز
نوع بیزینس و ارزیابی اقتصادی۲۳ امتیاز
ارزیابی شغلی۶ امتیاز
رده شغلی۶ امتیاز
حداکثر امتیاز۳۵ امتیاز

امتیازدهی صرفه اقتصادی در برنامه منطقه ای

 • نوع بیزینس: ۵ امتیاز
 • ارزیابی شغلی: ۱۰ امتیاز
 • حداکثر امتیاز: ۱۵ امتیاز

سفرهای اکتشافی برای مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

سفرهای اکتشافی بخش جدایی ناپذیر از روش های کارآفرینی است و برای موفقیت در مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا، شما باید حداقل یک سفر اکتشافی به این ایالت داشته باشید. البته، دقت کنید که این سفر در مورد برنامه اصلی الزامی نیست و شما تنها نیاز دارید تا برای برنامه منطقه ای حداقل یک بازدید تجاری را داشته باشید.

این سفرها برای شناخت بازار هدف و آشنایی بیشتر با شرایط کسب و کار در این بازار است که در مورد مناطق اطراف شهرها اهمیت بیشتری پیدا می کند. البته، در صورتی که بتوانید برای برنامه اصلی مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا نیز یک بازدید تجاری از منطقه هدف داشته باشید، این موضوع نکته مثبتی برای اداره مهاجرت این کشور و دولت بریتیش کلمبیا تلقی خواهد شد.

نکات مهم سفرهای اکتشافی برای مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

 • سفرهای اکتشافی نکته مهمی برای افزایش امتیازها در بخش تطبیق پذیری مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا است.
 • شما با یک بازدید تجاری از منطقه مورد نظر می توانید به راحتی با شرایط کسب و کار آن آشنا شوید و با دید بهتری به سمت اهداف تان حرکت کنید.
 • امکان اخذ ویزای بازدید تجاری در کمترین زمان ممکن و در چند هفته وجود دارد که با یک بار اخذ این نوع ویزا می توانید در مدت حداکثر ۶ ماهه به بازدید تجاری از منطقه مورد نظر بپردازید.

ثبت نام برای مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

شما برای ثبت نام در این برنامه مهاجرت شغلی کانادا می توانید به اطلاعات ارائه شده در این آدرس و دانلود فایل پی دی اف مراجعه کنید. برای طی کردن صحیح پروسه ثبت نام بهتر است با یک متخصص مهاجرت یا مشاور قانونی مهاجرت به کانادا صحبت داشته باشید. در ابتدا نیاز است تا مدارک کاملی آماده کنید و پرونده شما نباید هیچ گونه نقصی داشته باشد.

ثبت نام در سیستم آنلاین انجام می گیرد که ثبت نام اولیه در این سیستم ۳۰۰ دلار به اضافه ۳۵۰۰ دلار هزینه خواهد داشت. پس از ایجاد حساب در سیستم مربوطه شما باید بخش های مختلف اپلیکیشن ویزا را به صورت کامل پر کنید و مدارک درخواست شده را آپلود کنید.

در صورتی که شما در این برنامه پذیرفته شوید، می توانید در مرحله اول ورک پرمیت این کشور را به دست آورید که همزمان با آن می توانید برای اعضای خانواده و همسر نیز درخواست اقامت دهید. دقت کنید که این مجوز برای حضور شما در منطقه مورد نظر الزامی است و با استفاده از آن می توانید به سمت تاسیس پروژه خود در این ایالت حرکت کنید.

در مرحله بعدی شما باید به فکر محقق کردن شرایط اقامت دائم باشید که از مهم ترین آن ها اخذ مجوزهای لازم کسب و کار و استخدام فرد کانادایی است. در حالت کلی، شما می توانید در این سیستم آنلاین، قدم های اولیه را برای ثبت نام مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا بردارید.

اقامت دائم با استفاده از مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

اقامت دائم یکی از بهترین مزایای مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا است که پس از طی کردن دوره اول می توانید برای آن اقدام کنید. شما در ابتدای مسیر می توانید با یک ویزای کار موقت در این کشور حضور پیدا کنید و مفاد قرارداد با دولت این کشور را به صورت عملی محقق کنید. در صورتی که بتوانید بیزینس مورد نظر را در کشور کانادا احداث کنید، در اولین فرصت پرونده شما وارد پروسه اقامت دائم خواهد شد.

 • از جمله مهم ترین این مفاد قرارداد، استخدام فرد کانادایی در بیزینس مورد نظر است. دقت داشته باشید که این بند از الزامات است و در صورت محقق نکردن آن مطمئنا پرونده اقامت دائم شما به مشکل برخورد خواهد کرد.
 • از جمله دیگر بخش ها باید به اخذ گواهی نامه ها و مجوزها اشاره کرد که پس از حضور در این کشور باید به فکر آن ها باشید. شما برای پروسه اقامت دائم نیاز خواهید داشت تا بیزینس خود را ثابت کنید و سودآور بودن آن را نشان دهید. در صورتی که از نظر قانونی مشکلی برای بیزینس شما وجود نداشته باشد، می توانید درخواست اقامت دائم را پس از اولین مراحل ثبت کنید.

مزایای مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

 • مسیر سریع و مشخص برای اخذ اقامت دائم
 • حمایت های دولتی و ایالتی از کسب و کارهای نوپا و پر بازده
 • کسب درآمد از همان قدم های اولیه
 • امکان اخذ اقامت برای سایر اعضای خانواده
 • اجازه کار برای همسر
 • امکان تبدیل اقامت دائم به شهروندی پس از مدت زمان چند ساله

معایب مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

 • نیاز به تمکن مالی زیاد
 • نیاز به سابقه شغلی مدیریتی
 • وجود رقابت بالا و نیاز به افزایش امتیاز در جدول امتیازبندی
 • پروسه الزامی پس از ویزای کار برای اقدام برای اقامت دائم

دلایل ریجکتی پرونده در مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

 • ناقص بودن مدارک پرونده
 • نبود اطلاعات درست در زمان پر کردن اپلیکیشن
 • نمرات پایین زبان
 • ارائه نکردن حداقل مدرک تحصیلی
 • نبود تمکن مالی مناسب
 • تایید نشدن ایده تجاری
 • سهام پایین تر از ۳۳ درصد در بیزینس مربوطه
 • وجود مشکلات پزشکی یا سوء پیشینه
 • تایید نشدن صرفه اقتصادی یا پایداری اقتصادی ایده تجاری

برای رفع احتمال ریجکتی در پرونده ها، بهتر است قبل از شروع به کار با یک متخصص مهاجرت مشورت داشته باشید. دقت کنید که یک مشاوره کوتاه مدت می تواند مشکلات بزرگی را از سر راه پرونده شما بردارد و احتمال ریجکتی ها را تا حدود بسیار زیادی کاهش دهد. ریجکتی پرونده ها در مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا بیشتر به دلیل ناقص بودن مدارک و نبود اطلاع دقیق از بندهای قانونی است که یک وکیل قانونی با بررسی کلی پرونده شما می تواند دلایل ریجکتی را از میان بردارد.

در مورد صنعت بریتیش کلمبیا بیشتر بدانید

بریتیش کلمبیا ایالت غربی کانادا است که در یکی از مناطق جغرافیایی مساعد قرار گرفته است. این ایالت در حدود ۴.۸ تا ۵ میلیون نفر جمعیت را در خود جای داده است و در مقابل سایر ایالت ها، از نظر توریسم و کشاورزی در شرایط بهتری قرار دارد. شهر بزرگ این ایالت با نام ونکوور شناخته می شود و در کنار آن، ویکتوریا از مناطقی است که سهم بالایی در تولید ناخالص ایالت دارد.

صنایع مختلفی در این ایالت وجود دارند که بیشتر مرتبط با منابع طبیعی و توریسم هستند. در واقع، منابع طبیعی و صنایع مرتبط در این ایالت جزو بهترین و پر سودترین بخش های اقتصادی آن به شمار می رود. صنایع پر بازده در این ایالت در شهرهای مختلف آن به صورت زیر هستند.

 • کشاورزی
 • ساخت و ساز
 • فیلم و رسانه
 • فناوری های نوین
 • نرم افزار و صنایع خدماتی
 • جنگل
 • معادن
 • توریسم
 • تولید کارخانه ای
 • تولید و فرآوری محصولات غذایی
 • امور مالی و بیمه
 • ماهیگیری و صنایع مرتبط با آبزی پروری

در سال های اخیر سهم تولید ناخالص بریتیش کلمبیا به بیش از ۲۷۰ میلیارد دلار رسیده است. جالب است بدانید کل تولید ناخالص داخلی این کشور در حدود ۲ تریلیارد دلار است که بریتیش کلمبیا سهم قابل توجهی از آن را در دست دارد. از نظر تولید ناخالص داخلی، ونکوور و ویکتوریا در رتبه های اول و دوم قرار گرفته اند که سهم هر کدام به ترتیب ۱۵۰ میلیارد دلار و ۲۱.۵ میلیارد دلار است.

برای رسیدن به یک دید خوب از بخش صنعتی بریتیش کلمبیا و موفقیت در برنامه مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا می توانید آمار این لینک را بررسی کنید. خلاصه ای از این آمار در جدول زیر نیز بیان شده است.

بخش
صنعتی
درصد
املاک و مستغلات۱۹.۶ درصد
ساخت و ساز۴.۴۹ درصد
خدمات فنی، حرفه ای و علمی۶.۷۷ درصد
علوم زیستی و بهداشت عمومی۶.۷۱ درصد
تولید کارخانه ای۶.۴۲ درصد
امور مالی و بیمه۶.۲۴ درصد
خرده فروشی۵.۸۹ درصد
مدیریت عمومی۵.۵۶ درصد
خدمات آموزشی۵.۱۱ درصد
حمل و نقل و انبارداری۴.۹۳ درصد
معدن و نفت و گاز۴.۴۹ درصد
عمده فروشی۳.۸۲ درصد
فرهنگ و هنر۳.۶۵ درصد
کشاورزی و ماهیگیری۲.۲۳ درصد
خدمات مدیریت پسماند۲.۱۲ درصد
خدمات محصولات غذایی و اقامت۲.۱ درصد

بهترین شهرها برای مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

شهرهای بخش جنوبی بریتیش کلمبیا جزو بهترین مناطق برای سرمایه گذاری روی پروژه های کارآفرینی به شمار می روند. این موضوع به دلیل موقعیت عالی جغرافیایی این شهرها و وجود مسیرهای ارتباطی آن ها با کشورهای مختلفی مانند آمریکا است.

شهری مانند ونکوور یا ویکتوریا که در بخش های جنوبی این ایالت قرار گرفته اند، به راحتی به مسیرهای تبادل آبی، هوایی، زمینی و ریلی دسترسی دارند و این موضوع منجر به رشد آن ها در سال های اخیر شده است.

با این حال، مناطق کم جمعیت تر این استان دارای شرایط مناسبی از نظر شروع یک تجارت جدید است. شما می توانید در بخش حمل و نقل، منابع طبیعی و تولید محصولات غذایی در این مناطق وارد بازار کار شوید. مهم ترین شهرهای این کشور از نظر رشد صنعتی به شرح زیر است.

ونکوور برای مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

دو شهر مهم در کل کشور کانادا وجود دارند که یکی از آن ها ونکوور است. این شهر در بخش جنوبی ایالت واقع شده است و در منطقه ونکوور بیش از ۲.۵ میلیون نفر جمعیت زندگی می کنند. ونکوور با تاریخ خود شناخته می شود و در آن شما به منابع طبیعی منحصر به فرد و مکان های توریستی مختلفی دسترسی دارید. باید اشاره کرد که ونکوور سهم بالایی از نظر تولید ناخالص داخلی دارد که در حد ۱۵۰ میلیارد دلار برآورد شده است.

از صنایع مهم این شهر می توان به توریسم، کشاورزی و فناوری های مختلف اشاره کرد که بخش عظیمی از صنعت این شهر را در اختیار دارند.

باید اشاره کرد که ونکوور یک مرکز مهم توریستی برای مردم کشور کانادا و مردمی است که از نقاط مختلف دنیا به این کشور می روند. دقت داشته باشید که نزدیک ۶۰ درصد از بریتیش کلمبیا پوشیده از جنگل است و ونکوور سهم بالایی در این باره دارد. این میزان تقریبا ۲۰ درصد از مناطق پوشیده از جنگل در کل کشور کانادا به شمار می رود. مهم ترین بخش های اقتصادی ونکوور را می توان به صورت زیر فهرست کرد.

 • توریسم
 • کشاورزی
 • منابع طبیعی
 • جنگل
 • تولید کارخانه ای
 • فناوری و ارتباطات
 • آموزش و پرورش
 • تولید محصولات غذایی و فرآوری آن
 • امور مالی و بیمه
 • خدمات نرم افزاری

ویکتوریا برای مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

منطقه ویکتوریا که آن طرف ونکوور واقع شده است، دارای جمعیتی بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار نفر است و از زیباترین مناطق کشور کانادا به حساب می آید. ویکتوریا یک شهر چند صنعتی در کشور کانادا است که صنایع مهم و متنوعی مانند فناوری و ارتباطات و علوم زیستی در آن رونق دارند. سهم تولید ناخالص این منطقه ۲۱.۵ میلیارد دلار است و از این نظر، ویکتوریا به عنوان دومین شهر در بریتیش کلمبیا به شمار می رود.

ویکتوریا با طبیعت زیبای خود و مناطق گردشگری منحصر به فرد آن شناخته می شود که شرایط ایده آلی را برای کسب و کارهای مرتبط با توریسم فراهم کرده است. از جمله اساسی ترین صنایع این شهر می توان فهرست زیر را بیان کرد که سهم بالایی در تولید ناخالص آن دارند.

 • فناوری و ارتباطات
 • علوم بهداشت و داروسازی
 • کشاورزی و تولید محصولات مرتبط
 • تولید محصولات غذایی و فرآوری آن
 • خدمات مالی و بیمه
 • خدمات نرم افزار
 • حمل و نقل و لجستیک
 • توریسم و گردشگری

کلونا برای مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

کلونا شهری چند صنعتی است که جمعیت پایینی دارد. این شهر جمعیت حدودی ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار نفر را در خود جای داده است و از بهترین صنایع آن می توان به خدمات فنی و حرفه ای و علوم زیستی و فناوری اشاره کرد. این شهر دارای سهم تولید ناخالص ۱۰.۳ میلیارد دلاری در کل کشور است و بر خلاف جمعیت پایین آن، این شهر از اهمیت اقتصادی بالایی برخوردار است.

تولید کارخانه ای و تولید محصولات کشاورزی نیز در این شهر رونق زیادی دارند و از بهترین بخش های اقتصادی آن می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • خدمات مالی و فناوری
 • تولید کشاورزی و محصولات غذایی
 • علوم زیستی و بهداشت
 • توریسم
 • ساخت و ساز

کاملوپس برای مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

کاملوپس منطقه شهری در شمال ونکوور و نزدیکی کلونا است که جمعیتی حدود ۱۰۰ هزار نفر دارد. در این شهر صنایعی مانند حمل و نقل و لجستیک و کشاورزی رونق زیادی دارند و از جمله مهم ترین صنایع در حال ظهور در آن می توان به فناوری و امور مالی اشاره کرد. همچنین، توریسم و فناوری های پاک نیز در حال تبدیل شدن به یکی از بخش های مهم اقتصادی در این شهر هستند.

کاملوپس با فضای طبیعی و گردشگری خود شناخته می شود و شما می توانید در صنایع زیر وارد بازار کار شوید و فرصت های عالی را برای مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا در این شهر بیابید.

 • حمل و نقل و لجستیک
 • علوم بهداشت و درمان
 • تولید کارخانه ای
 • تولید محصولات کشاورزی
 • تولید محصولات غذایی و فرآوری آن
 • خرده فروشی
 • معدن
 • فناوری های جدید
 • توریسم
 • فناوری های پاک

سوری برای مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

سوری بریتیش کلمبیا در چند قدمی ونکوور واقع شده است و از نظر پیشرفت شهری به عنوان یکی از بهترین مناطق این کشور به حساب می آید. این منطقه دارای بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار نفر جمعیت است و صنایع مهم آن شامل تولید کارخانه ای، زنجیره تامین و انرژی های پاک است. در صورتی که به دنبال یک شهر پیشرفته و زیبا در نزدیکی ونکوور می گردید، سوری یکی از بهترین گزینه ها خواهد بود.

صنایع مهم سوری شامل موارد زیر است که بهترین فرصت را برای مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا پیشنهاد می دهند.

 • تولیدات پیشرفته کارخانه ای
 • زنجیره تامین
 • حمل و نقل و لجستیک
 • انرژی های پاک
 • کشاورزی
 • علوم بهداشت و درمان
 • آموزش و پرورش
 • تولید و فرآوری محصولات غذایی

برنابی برای مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

برنابی منطقه ای شهری در محدوده ونکوور است که جمعیتی بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار نفری را در خود جای داده است. این شهر از نظر موقعیت جغرافیایی به عنوان یکی از بهترین مناطق برای تاسیس تجارت های جدید است و صنایع مهم آن شامل فناوری و ارتباطات، بیوتکنولوژی، تولید فیلم و رسانه و خدمات فنی حرفه ای است.

برنابی شهری زیبا در منطقه جنوب ایالت بریتیش کلمبیا است و بخش های مهم اقتصادی آن در فهرست زیر عنوان شده است.

 • فناوری و ارتباطات
 • علوم زیستی و بهداشت
 • فیلم و رسانه
 • خدمات حرفه ای
 • آموزش و پرورش

ریچموند برای مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

ریچموند بریتیش کلمبیا نیز از مناطق شهری است که در جوار ونکوور قرار گرفته است و جمعیتی در حدود ۲۰۰ هزار نفر را در خود جای داده است. برای ورود به بازار کار در صنایع مختلف و استفاده از برنامه مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا، شهر ریچموند یک گزینه ایده آل است.

این شهر در صنایع خدماتی، خرده فروشی، توریسم و فناوری حرف های زیادی برای گفتن دارد و به دلیل نزدیکی با ونکوور از امکانات عالی برخوردار است.

از نظر زیبایی شهری، ریچموند دارای محیط متنوع سرگرمی و تفریحی است و بیش از ۱۴۵ پارک و محیط فضای سبز را در خود جای داده است. ریچموند شهری است که در آن فناوری های پیشرفته رونق بالایی دارد و شما می توانید در بخش های اقتصادی زیر وارد بازار کار در این شهر شوید.

 • صنایع خدماتی
 • امور مالی و بیمه
 • خرده فروشی
 • توریسم
 • فناوری و ارتباطات
 • خدمات فرودگاهی
 • کشاورزی
 • ماهیگیری

لانگلی برای مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

لانگلی تنها چند قدم با شهر سوری بریتیش کلمبیا فاصله دارد و در بخش جنوبی ایالت واقع شده است. این شهر دارای تنها ۱۰۰ هزار نفر جمعیت است اما صنایع مدرن و متنوعی در آن وجود دارند. لانگلی با صنایع اتومبیل و تولید کارخانه ای و صنایع گردشگری و خدماتی شناخته می شود و از نظر توریسم یک منطقه خوب در جنوب ونکوور است.

تاسیس یک رستوران در لانگلی می تواند گزینه ای عالی باشد و در کنار آن، لانگلی از نظر صنعت خرده فروشی نیز یک منطقه مهم به حساب می آید. فهرست زیر نشان دهنده مهم ترین بخش های اقتصادی لانگلی است.

 • آموزش و پرورش
 • تولید کارخانه ای
 • صنایع اتومبیل و صنایع مرتبط خدماتی
 • خرده فروشی
 • توریسم و گردشگری
 • صنایع محصولات غذایی

بهترین شغل ها برای مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

بهترین شغل ها در این ایالت برای استفاده از برنامه مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا شغل های مرتبط با منابع طبیعی، تولید و فرآوری غذا، توریسم و امور خدماتی است. ایالت بریتیش کلمبیا در یک منطقه جغرافیایی منحصر به فرد واقع شده است و از نظر توریسم و گردشگری می توان فرصت های متنوعی را در آن یافت.

در شهرهای بزرگی مانند ونکوور شما تنوع شغل های زیادی را در اختیار دارید و می توانید با روش های مختلفی برای مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا اقدام کنید. با این حال، در مناطق کوچک تر می توانید وارد بازار کار پر سودی مانند کشاورزی، تولید محصولات غذایی و نوشیدنی ها شوید.

صنعت خدمات مالی و بیمه بریتیش کلمبیا

حوزه خدماتی جزء جدایی ناپذیر صنعت کانادا در شهرهای مختلف است و از این نظر، خدمات مالی و بیمه را می توان یکی از بهترین بخش های اقتصادی در این کشور به شمار آورد. برای مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا، شما می توانید حوزه خدمات مالی و بیمه را در فهرست خود قرار دهید چرا که سودآوری بالایی در این بخش برای کارآفرینان وجود دارد.

باید اشاره کرد که از نظر منطقه احداث بیزینس خود در این حوزه، شما محدودیتی ندارید و می توانید بهترین شرایط را برای شروع یک بیزینس در کانادا در اختیار داشته باشید.

صنعت املاک و مستغلات بریتیش کلمبیا

در صورتی که به دنبال مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا هستید، حوزه املاک و مستغلات می تواند از گزینه های خوب در شهرهای بزرگ و شهرهای در حال پیشرفت این کشور باشد. در شهرهایی مانند ونکوور، ویکتوریا و کلونا شما می توانید یک بیزینس خوب راه اندازی کنید چرا که امکانات و شرایط خوبی در آن برای این حوزه وجود دارد.

صنعت نرم افزار و آی تی بریتیش کلمبیا

به جرات می توان گفت، در صورت نبود صنعت فناوری اطلاعات، صنعت کانادا دچار نقص شدید خواهد شد و این صنعت در تمامی ایالت های این کشور پتانسیل بالایی دارد.

شما می توانید در شهرهایی مانند ونکوور فرصت های بی نظیری از این نظر در اختیار داشته باشید. البته، حوزه های تخصصی مرتبط مانند تولید رسانه و فناوری های دیجیتال نیز در شهرهای بزرگی مانند ونکوور فرصت های عالی اقتصادی را پیشنهاد می دهند.

صنعت حمل و نقل بریتیش کلمبیا

صنعت پر سود حمل و نقل گزینه ای منحصر به فرد برای مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا به شمار می رود. برای ورود به بازار کار در این حوزه تخصصی، شما می توانید با تاسیس یک بیزینس از صفر اقدام کنید یا حتی امکان این وجود دارد که یکی از بیزینس های آماده را انتخاب کنید و آن را خریداری کنید.

در صورت خرید یکی از بیزینس های آماده برای کارآفرینی در بریتیش کلمبیا، شما در شرایط بهتری قرار خواهید داشت و تنها باید به فکر توسعه آن در شرایط منطقه مورد نظر باشید.

صنعت توریسم بریتیش کلمبیا

ایالت بریتیش کلمبیا در یک منطقه ایده آل برای توریسم و گردشگری واقع شده است. شما در تمامی شهرهای این ایالت می توانید فرصت های عالی را برای تاسیس یک بیزینس پر بازده بیابید که شهرهایی مانند ونکوور و ویکتوریا از بهترین آن ها به شمار می روند.

مناطقی مانند ویسلر، ویکتوریا و مناطق ونکوور شهرت جهانی از نظر توریسم و گردشگری دارند و تاسیس یک کسب و کار مرتبط می تواند شرایط عالی برای کارآفرینان در این منطقه فراهم کند.

صنعت تولید کارخانه ای بریتیش کلمبیا

تولید محصولات کارخانه ای دارای تنوع بالایی در صنعت بریتیش کلمبیا است و از نظر محدودیت شغلی در این بخش با مشکل مواجه نخواهید شد. شهرهای بزرگ این ایالت امکانات و شرایط ایده آلی را برای کارآفرینان در این حوزه پیشنهاد می دهند و باید اشاره کرد که شما در این ایالت به منابع طبیعی قابل توجهی نیز دسترسی دارید.

صنعت تولید و فرآوری محصولات غذایی بریتیش کلمبیا

شما می توانید کسب و کار خود را با راه اندازی یک رستوران یا کافی شاپ کوچک شروع کنید. البته، در صورتی که قصد شروع یک کارخانه تولیدی را دارید نیز، فرصت های عالی در بریتیش کلمبیا برایتان وجود دارد. تولید و فرآوری محصولات غذایی و نوشیدنی می تواند صنعتی پر سود در این ایالت باشد و شما برای موفقیت در این بخش بهتر است به دنبال تاسیس تجارت خود در شهرهای بزرگ یا مناطق اطراف آن باشید.

صنعت کشاورزی بریتیش کلمبیا

صنعت کشاورزی یکی از بهترین حوزه های اقتصادی در این ایالت به شمار می رود که دارای فرصت های عالی برای کارآفرینان است. در این بخش می توانید با تاسیس یک مجموعه کشاورزی کوچک کار خود را شروع کنید که در مناطق اطراف شهرها فرصت های خوبی برای آن وجود دارد. به دلیل اهمیت این بخش، مطمئنا شما تحت حمایت های دولتی و حتی شرکت های سرمایه گذاری قرار خواهید گرفت.

هزینه های زندگی پس از مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

در برنامه های مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا شما نیاز دارید تا هزینه های زندگی خود را نیز در برنامه محاسبه کنید. این هزینه ها همان هزینه هایی هستند که شما برای مستقر شدن در کشور مورد نظر نیاز دارید تا به یک درآمد اولیه برسید.

بر اساس اعلام وب سایت دولتی این کشور، میزان تمکن مالی برای تامین هزینه های اولیه و مستقر شدن در این کشور به صورت زیر است که با افزایش تعداد افراد خانواد میزان آن به صورت صعودی افزایش خواهد داشت.

میزان تمکن مالی براساس تعداد افراد خانوار هزینه های زندگی پس از مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

افراد خانوادهتمکن مالی
۱۱۳۳۱۰
۲۱۶۵۷۰
۳۲۰۳۷۱
۴۲۴۷۳۳
۵۲۸۰۵۲
۶۳۱۶۳۸
۷۳۵۲۲۴
هر نفر بیش از ۷ نفر۳۵۸۶

ریز هزینه های زندگی پس از مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

ریز هزینه های زندگی در این کشور به صورت جدول زیر است که شما باید هزینه اجاره بها را نیز در آن محاسبه کنید. هزینه زندگی در حالت کلی برای یک نفر و بدون اجاره بها در ماه حدود ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار کانادا محاسبه شده است و این میزان برای یک خانواده چهار نفره و بدون اجاره بها بین ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار کانادا است.

هزینه های زندگی برای شهر ونکوور بریتیش کلمبیا محاسبه شده است.

 • هزینه ها به دلار کانادا است.
محل
هزینه
هزینه
رستوران و غذا 
وعده غذایی در رستوران ارزان۲۰
وعده غذایی برای دو نفر در رستوران های معمولی۸۰
مک دونالد و مک میل۱۲
کاپوچینو۸
نوشابه ۳۰۰ میلی لیتری۲.۵
آب بطری ۳۰۰ میلی لیتری۲
بازار اجناس مختلف 
شیر یک لیتر۲.۳
قرص نان ۵۰۰ گرمی۳
برنج یک کیلوگرم۴.۶
تخم مرغ ۱۲ عدد۴.۶
پنیر محلی ۱ کیلوگرم۱۵.۸
فیله مرغ ۱ کیلوگرم۱۵
گوشت قرمز ۱ کیلوگرم۲۰
سیب ۱ کیلوگرم۴
موز ۱ کیلوگرم۱.۸
پرتقال ۱ کیلوگرم۴.۲
سیب زمینی ۱ کیلوگرم۳
حمل و نقل 
بلیط یک طرفه محلی۳.۰۵
کارت عبور و مرور ماهانه۱۲۰
هزینه شروع تاکسی۳.۷۵
هزینه ۱ کیلومتر اضافی تاکسی۱.۸۸
هزینه ۱ ساعت اضافه تاکسی۳۶.۵
۱ لیتر بنزین۱.۷۵
هزینه خرید یک خودرو معمولیبین ۲۰ تا ۳۰ هزار دلار
هزینه های ماهانه 
آب، برق و …۹۹.۵
اینترنت پرسرعت نا محدود۸۲
ورزش و سرگرمی 
باشگاه فیتنس ماهانه برای ۱ نفر۵۴
باشگاه تنیس ۱ ساعت آخر هفته۱۷.۸
بلیط سینما برای یک صندلی۱۵.۷۵
هزینه فرزندان 
پیش دبستان ماهانه۱۲۹۰
دبستان بین المللی به صورت سالانه۳۶ هزار دلار
کفش و پوشاک 
۱ شلوار جین برند۷۸.۵
۱ دست لباس تابستانه در فروشگاه زنجیره ای۵۰
۱ جفت کفش ورزشی برند۱۱۷
‍۱ جفت کفش چرم برند۱۵۱
اجاره بها 
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر۲۱۷۰
آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر۱۷۰۰
آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر۴۳۵۰
آپارتمان سه خوابه در خارج از مرکز شهر۳۰۰۰
هزینه خرید آپارتمان در مرکز شهر هر متر مربع۱۲۸۰۰
هزینه خرید آپارتمان در خارج از مرکز شهر هر متر مربع۹۷۰۰
میانگین حقوق پس از کسر مالیات۴۸۸۰

با تراست بیزینس همراه باشید

 • موفقیت در پرونده مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا منوط به اقدام به موقع شما و آماده کردن مدارکی بدون نقص است.
 • در صورتی که بتوانید شرایط رقابتی را برای پرونده خود فراهم کنید، در مدت کمتر از چند ماه می توانید به عنوان یک کارآفرین در این کشور شناخته شوید.
 • مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا فرصت های متنوعی را از نظر حوزه های شغلی پیشنهاد می دهد و متخصصان کسب و کار از این نظر در یک شرایط منحصر به فرد قرار دارند.
 • برای موفقیت در پرونده و رسیدن به اهداف تان در مدت زمانی کوتاه می توانید با مشاوران تخصصی کسب و کار و وکلای مهاجرت در تراست بیزینس تماس حاصل فرمایید.
 • مشاوران ما در تمامی ایام هفته آماده ارائه خدمات مهاجرتی به شما هستند.

وکیل ویزا برای مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

شاید نکته تعیین کننده برای موفقیت در مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا شناخت بازار هدف و دسترسی به مشاورانی باشد که شرایط برنامه و کشور مقصد را می شناسند. در صورتی که بتوانید از مشاوره های یک فرد مطلع و به روز استفاده کنید، مطمئنا در مدت زمانی کوتاه می توانید بیزینس خود را در این کشور شروع کنید.

متخصصان و وکلای تراست بیزینس که به صورت مستقیم با شرایط کشور کانادا آشنا هستند، شما را در مسیر رسیدن به یک بیزینس پر بازده یاری خواهند کرد. دقت داشته باشید که آشنا بودن با شرایط کشور مقصد و اطلاع مستقیم از شرایط برنامه مهاجرتی می تواند در کمترین زمان شما را به موفقیت برساند.

در صورتی که به دنبال یک وکیل قانونی و مشاور مهاجرت هستید که بتواند به صورت به روز شما را از شرایط تاسیس بیزینس در کانادا مطلع کند، در اولین فرصت می توانید با متخصصان تراست بیزینس تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول

مهم ترین نکته برای مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا چیست؟

در برنامه های مهاجرت کارآفرینی ایالتی این کشور، مهم ترین نکته داشتن سابقه شغلی در سطح مدیریتی و تمکن مالی است. دقت داشته باشید که این دو مورد از الزامات برنامه به شمار می روند و در صورتی که نتوانید تمکن مالی و سابقه شغلی قابل قبول را ارائه دهید، پرونده شما بررسی نخواهد شد.

سابقه شغلی در چه سطحی مورد نیاز است؟

بر اساس اعلام وب سایت دولتی بریتیش کلمبیا، سطح شغلی شما در بازه بررسی پرونده باید مدیریت ارشد کسب و کار یا صاحب یک تجارت باشد. این بازه زمانی در برنامه اصلی ۱۰ سال اخیر و در برنامه منطقه ای ۵ سال اخیر خواهد بود که شما باید حداقل ۳ سال سابقه شغلی حرفه ای به صورت تمام وقت داشته باشید.

سطح تحصیلات مورد نظر در مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا چیست؟

سطح تحصیلات مورد نیاز برای این برنامه سطح بالاتر از دیپلم بیان شده است. با این حال، در صورتی که شما به عنوان صاحب یک بیزینس و به مدت سه سال فعالیت داشته اید، این موضوع می تواند پوشش دهنده مدرک تحصیلی باشد.

آیا سن تاثیری در مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا دارد؟

سن نمی تواند فاکتور تعیین کننده در برنامه مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا باشد. شما در یک بازه سنی معقول که بین ۲۲ تا ۵۵ سال خواهد بود، می توانید به سمت عملی کردن ایده هایتان در این کشور حرکت کنید.

کدام منطقه برای مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا مناسب است؟

برای این پرسش نمی توان پاسخ ثابتی ارائه داد. در واقع، شما باید بر اساس کسب و کار خود و شغل مورد علاقه تان یک منطقه را انتخاب کنید و به فکر احداث پروژه در آن منطقه باشید. مناطق پر جمعیت شهری دارای امکانات بی نظیری هستند و در کنار آن، شما در مناطق کم جمعیت و روستایی نیز می توانید فرصت های عالی برای احداث کسب و کارتان پیدا کنید.

آیا برای موفقیت در برنامه مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا لزوما به بیزینس پلن نیاز داریم؟

بله. شما در تمامی برنامه های مهاجرت کارآفرینی این کشور نیاز دارید تا یک بیزینس پلن قوی آماده کنید. این مدرک به منزله هویت کسب و کار شما و درصد موفقیت آن در بازار است. بنابراین، برای نوشتن آن باید دقت زیادی صرف کنید و در صورت نیاز از خدمات مشاوران مهاجرت استفاده کنید.

آیا مهاجرت به مناطق کم جمعیت بریتیش کلمبیا دارای شرایط آسان تری است؟

بله. به دلیل حمایت های دولتی از مناطق کم جمعیت در این ایالت، شما برای مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا با شرایط آسان تری مواجه هستید. از جمله این شرایط نیاز به سرمایه های کمتر در مناطق کم جمعیت است.

چه امتیازی برای پذیرفته شدن در برنامه مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا نیاز است؟

برای پذیرفته شدن در این برنامه، نیاز به امتیازی بین ۹۰ تا ۱۴۰ دارید. البته، حداکثر امتیازها در جدول امتیازبندی ۲۰۰ است و باید اشاره کرد که افزایش امتیازها در آن شرایط بهتری را برایتان به وجود خواهد آورد.

سفر اکتشافی در برنامه مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا چیست؟

سفر اکتشافی به بازدیدهای تجاری گفته می شود که در یک سال گذشته از منطقه انتخاب شده انجام داده اید. این سفرهای اکتشافی برای مناطق غیر شهری و مناطق کم جمعیت از الزامات برنامه به شمار می رود.

آیا باید برای بررسی پرونده مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا مبلغی پرداخت شود؟

بله. شما برای بررسی درخواست خود پس از ثبت در سیستم مربوطه باید مبلغی را پرداخت کنید. این هزینه برای ثبت درخواست ۳۰۰ دلار و برای بررسی پرونده ۳۵۰۰ دلار است.

چه مدارک زبانی برای مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا مورد نیاز است؟

مدرک زبان آیلتس برای زبان انگلیسی در این برنامه مورد قبول است. شما می توانید با افزایش نمرات در این مدرک، امتیازتان را افزایش دهید. همچنین، امکان ارائه مدرک زبان فرانسوی TEF یا TCF نیز برای برنامه مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا قبول است.

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

استفاده از مطالب سایت تراست فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. © کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت Trust Way Immigration Services می‌باشد.