بیزینس پلن کانادا

بیزینس پلن کانادا

بیزینس پلن ویزای کانادا در یک نگاه

مواردتوضیحات
هدف از نوشتن طرح های تجاریجذب سرمایه استارتاپ کانادا
شروع تجارت در کانادا
توسعه کسب و کار در کانادا
معرفی شرکت به کارکنان یا افراد خارج از سازمان
نقطه شروعتسلط به شرایط و قوانین روش مهاجرتی
تسلط به ایده تجاری
تحقیقات بازار
شناخت مشتریان
تعداد صفحات استانداردبین ۱۵ تا ۲۵ صفحه
بخش های اصلیخلاصه اجرایی
توضیحات شرکت
اهداف مدل بیزینس و ساختار
خدمات و محصولات
برنامه های بازاریابی و فروش
آنالیز مالی
اجرای عملیات
نقش ها و وظایف ضمیمه ها
انواع طرح های تجاریاستارتاپ پلن
بیزینس پلن سرمایه گذاری
بیزینس پلن استراتژی
بیزینس پلن امکان سنجی
بیزینس پلن توسعه کسب و کار
مزایای نوشتن طرح های تجاری کسب و کارافزایش شفافیت
برنامه بازاریابی
جذب نخبگان
مشخص بودن برنامه های توسعه
درک بازار
پاسخ به تغییر
جذب سرمایه گذار
امکان پیگیری نتایج
تحلیل رقبا
رسیدن به فرصت های جدید
اشتباهات رایجادبیات ضعیف
مشخص نبودن مخاطب
اشتباهات نگارشی
طولانی بودن بیش از حد
ناقص بودن
ارائه مطالب غیر واقعی
آمار نا معتبر
مخفی کردن نقاط ضعف شرکت و مشکلات بازار

بیزینس پلن یا طرح تجاری چیست

بیزینس پلن یا طرح تجاری مدرکی است که به صورت جزئی به بیان تجارت شما و اهداف آن می پردازد. معمولا برای مهاجرت با روش های سرمایه گذاری و استارتاپ، شما به این مدرک نیاز خواهید داشت و ضمیمه کردن آن به همراه اپلیکیشن ویزا از الزامات کار است.

برای نمونه، در روش مهاجرت از طریق استارتاپ، شما باید یک طرح تجاری قوی آماده کنید تا در جذب سرمایه گذار موفق شوید. برای نوشتن این مدرک، شما باید تحقیقات کاملی در مورد بازار داشته باشید و در آن افق های مالی، بازاریابی و توسعه تجارت را شرح دهید.

تعریف بیزینس پلن برای مهاجرت چیست

این مدرک در حالت کلی برای مخاطبان خارج از بیزینس نوشته می شود اما در بسیاری از شرایط، در زمان نوشتن آن باید مخاطبان داخل شرکت نیز مد نظر باشند. بسیاری از طرح های تجاری مخاطب داخلی دارند و مسیر توسعه و رشد تجارت را برای مخاطبان خود و کارکنان شرکت شرح می دهند.

شاید مهم ترین نکته در نوشتن طرح های تجاری برای مهاجرت، جذب سرمایه گذار و متقاعد کردن اداره مهاجرت کشور کانادا باشد اما شما در مراحل بعدی و پس از تاسیس استارتاپ یا بیزینس خود نیز به این مدرک نیاز خواهید داشت.

در حقیقت، برای افزایش فاندهای شرکت و تامین سرمایه های مورد نیاز، ارائه اهداف و برنامه ها از طریق روش های حضوری و غیر حضوری از ضروریات کار است. همچنین، برای تغییر مسیر تجارت خود و تدوین مسیر راه و اهداف جدید، شما نیاز به نوشتن یک مدرک جدید خواهید داشت تا شرایط جدید و روش های رسیدن به اهداف در آن توضیح داده شود.

در بحث مهاجرت، طرح تجاری یا بیزینس پلن بیشتر مورد توجه موسسان استارتاپ در کانادا است که استارتاپ آن ها جدیدا شروع به کار خواهد کرد. با این حال، هر بیزینسی که قصد تدوین راه توسعه خود را دارد و می خواهد اهداف را به صورت واضح مشخص کند، نیاز به صرف وقت روی آماده کردن این مدرک مهم و کاربردی دارد.

دقت داشته باشید که هر بیزینس پلنی به صورت منظم مرور می شود و در زمان های تعیین شده باید به روز رسانی شده و بخش هایی از آن مورد بررسی قرار بگیرد.

اهمیت و نکات مهم برای نوشتن بیزینس پلن

طرح های تجاری یا بیزینس پلن ها مانند یک نقشه راه هستند که بدون آن ها مطمئنا بیزینس مورد نظر با مشکلاتی مواجه خواهد شد. در حقیقت، شما بدون داشتن یک طرح تجارت جامع و کامل می توانید مسیر را ادامه دهید، اما مطمئن باشید که نخواهید توانست به بهترین بازدهی تجارت برسید و اهداف را در زمان مشخص آن محقق کنید.

بر اساس این تحقیق، بیش از ۷۱ درصد از بیزینس های موفق که رشد سریعی داشته اند، دارای یک مدرک کامل و جامع بوده اند و طرح تجاری آن ها به این توسعه و پیشرفت کمک زیادی کرده است.

این بررسی آماری نشان می دهد که شرکت هایی که طرح های تجاری برای توسعه خود دارند و اهداف و برنامه های خود را مشخص کرده اند، ۳۰ درصد سریع تر از شرکت های دیگر به پیشرفت می رسند. این تحلیل روی ۱۱ هزار شرکت انجام شده و عملکرد کلی آن ها از طریق روش های مختلف مورد بررسی قرار گرفته است.

آماده کردن این مدرک به صورتی که تمامی جزئیات و کلیات تجارت شما را نشان دهد، بحث مهمی در مهاجرت به کانادا از طریق روش های سرمایه گذاری و استارتاپ به شمار می رود و مزایای بی شماری برای آن وجود دارد.

شرکت های سرمایه گذاری یا اداره مهاجرت کشور کانادا، تمرکز زیادی روی این مدرک دارند و بخش های مختلف آن را با دقت بررسی می کنند. شاید یک شرکت سرمایه گذاری این مدرک را از الزامات قرارداد همکاری با استارتاپ ها و تجارت ها در کشور کانادا به حساب آورد که این موضوع در بخش قوانین و مقررات شرکت ها بیان شده است.

شما برای ارائه بیزینس خود به شرکت های سرمایه گذاری، روش های مختلفی را پیش رو دارید و این موضوع وابسته به قوانین شرکت ها است که این ارائه به چه صورت باشد.

برای تاسیس استارتاپ در کانادا یا مهاجرت از طریق روش های سرمایه گذاری، شما می توانید قبل از نوشتن طرح های تجاری خود به وب سایت شرکت ها مراجعه کرده و بخش قوانین روش مهاجرتی مورد نظر را مطالعه کنید. در بسیاری از موارد، امکان دریافت نمونه ها به صورت آماده وجود دارد و شما می توانید تمپلیت بیزینس پلن برای مهاجرت را از خود سازمان مربوطه دریافت کنید.

برای نمونه، برنامه کارآفرینی در نیوبرانزویک یک مهاجرت بیزینسی به شمار می رود که شرایط مختص به خود را دارد. یکی از این شرایط، ارائه بیزینس پلن قوی برای مهاجرت است که شما می توانید تمپلیت طرح تجاری این برنامه را از طریق این لینک دریافت کنید.

دقت کنید که نوشتن این مدرک به صورتی که مطالب و اهداف را واضح بیان کرده باشد، از اهمیت بالایی برخوردار است. شما تنها در یک مدرک ۱۵ الی ۲۰ صفحه ای باید تمامی مطالب مهم و ضروری را بیان کنید و در این بین ارائه توضیحات غیر ضروری می تواند نکته منفی برای سازمان مربوطه به شمار رود. همچنین، خلاصه گویی و حذف بخش های مهم در مورد تجارت و بیان نکردن اهداف و برنامه های مهم، از نکات منفی است که باید از آن اجتناب کرد.

دلایل اهمیت نوشتن بیزینس پلن

 • طرح های تجاری برای مهاجرت به شما کمک می کنند تا در شرایط دشوار تصمیم گیری درستی داشته باشید و بهترین شرایط را برای تجارت خود فراهم کنید.
 • طرح های تجاری برای مهاجرت این امکان را فراهم می کنند تا شما از نواقص تجارت خود مطلع شوید و مشکلات را به صورت کامل بر طرف کنید.
 • طرح های تجاری برای مهاجرت از مهم ترین مدارک برای یافتن تصمیمات اشتباه و جلوگیری از شکست های آینده تجارت هستند.
 • طرح های تجاری برای مهاجرت امکان تاسیس تجارت مورد نظر را به اثبات می رسانند تا سرمایه گذاران متقاعد شوند روی بیزینس شما سرمایه گذاری کنند.
 • طرح های تجاری برای مهاجرت برای تعیین اهداف و چشم اندازهای کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت از بهترین روش ها به شمار می روند.
 • طرح های تجاری برای مهاجرت بهترین روش برای انتقال اهداف و برنامه های توسعه تجارت به مسئولان مهاجرت و شرکت های سرمایه گذاری هستند.
 • طرح های تجاری برای مهاجرت مهم ترین مدرک برای فهم درست و کامل از بازار هستند تا بتوان به بازدهی بالایی پس از تاسیس تجارت دست پیدا کرد.
 • طرح های تجاری برای مهاجرت ریسک عملیات و ورود به بازارهای مختلف را کاهش می دهند چرا که شما در آن تحقیقات کاملی در مورد بازار انجام داده اید و نیاز مشتریان را بررسی کرده اید.
 • طرح های تجاری برای مهاجرت مسیر مناسبی برای اطلاع از شرایط رقابت بازار و درک صحیح از روش رشد و پیشرفت رقبا در بازار به حساب می آیند.

نکات مهم برای نوشتن بیزینس پلن برای مهاجرت به کانادا

 • برای نوشتن این مدرک از متخصصان کسب و کار و مشاوران مهاجرت مشاوره بگیرید.
 • هر اندازه می توانید اطلاعات خود را کامل کنید تا در نوشتن بخش های مختلف بهترین شرایط فراهم شود.
 • مخاطب طرح تجاری خود را مشخص کنید و از قبل تمپلیت های ارائه شده را مطالعه کنید.
 • اهداف، برنامه ها و توضیحات باید به صورت واضح و بدون گنگی بیان شوند تا مسئولان مربوطه با خواندن آن به سرعت درک جامعی در مورد تجارت شما به دست آورند.
 • مشکلات پیش روی بیزینس و شرایط مختلف باید به صورت کامل بیان شوند و نباید موضوعی را در مورد تجارت و بازار از دید شرکت های سرمایه گذاری و اداره مهاجرت مخفی کرد.
 • در حین نوشتن طرح تجاری بیزینس خود، مطمئنا به دید خوبی از بازار دست پیدا خواهید کرد و حتی امکان این وجود دارد تا به روش های جدیدی برای رسیدن به اهداف تان دست پیدا کنید.
 • اهداف و روش های رسیدن به آن طی برنامه های تعیین شده باید در این مدرک مشخص شوند.
 • در صورت نوشتن این مدرک برای جذب سرمایه، محل های هزینه سرمایه و صرف بودجه ها باید به صورت دقیق و واضح مشخص شوند.
 • نوشتن طرح های تجاری چندان هم دشوار نیست و برای موفقیت در آن تنها نیاز به دانستن اطلاعات کاملی در مورد بخش های مختلف آن و تحلیل تجارت مورد نظر دارید.
 • برای نوشتن این مدرک نیازی نیست زمان خود را صرف طراحی صفحات از اول کنید. به راحتی می توان از تمپلیت ها و نرم افزارهای تخصصی موجود استفاده کرد و مطالب مورد نظر را در آن گنجاند.

انواع بیزینس پلن برای مهاجرت به کانادا

بر اساس شرایط تجارت و مخاطب شما، انواع مختلفی برای بیزینس پلن ها وجود دارد. با این حال، بخش ها در طرح های تجاری استاندارد مشخص هستند و شما باید روی ۱۰ بخش کلی تمرکز کنید. بیزینس پلن استارتاپ کانادا و بیزینس پلن برای مهاجرت سرمایه گذاری دو مورد از انواع معروف طرح های تجاری هستند که شما در مسیر مهاجرت شغلی و مهاجرت بیزینسی کانادا با آن ها روبرو خواهید شد.

بیزینس پلن استارتاپ کانادا

تاسیس استارتاپ در کانادا با ویزای این کشور از جمله بهترین فرصت ها است که در اختیار کارآفرینان و نخبگان کسب و کار قرار گرفته است. شما برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا باید چهار شرط مهم را پشت سر بگذارید که یکی از مهم ترین آن ها اخذ نامه ساپورت برای سرمایه گذاری است. برای این نامه ساپورت، نیاز خواهید داشت تا طرح تجارت خود را طی یک بیزینس پلن قوی برای مهاجرت ارائه دهید.

طرح های تجاری استارتاپ کانادا بیانی کامل و بدون نقص از تجارت آینده است و بخش های مشخص در آن تعیین شده است.

برای نمونه، شما باید برای استارتاپ جدید خود توضیحاتی را در مورد اهداف، نام شرکت، برنامه های بازاریابی و فروش و بخش اجرایی ارائه دهید. البته، قسمت آنالیز مالی و تحلیل بازار و میزان تقاضا نیز از جمله اساسی ترین بخش ها در طرح های تجاری استارتاپ کانادا است که برای تامین سرمایه از طرف شرکت های سرمایه گذاری، اهمیت زیادی دارد.

البته، دقت داشته باشید که طرح تجاری که برای استارتاپ کانادا آماده می کنید، با نام استارتاپ پلن نیز شناخته می شود و به غیر از جذب سرمایه از شرکت های سرمایه گذاری، از مدارک مهم برای شروع به کار استارتاپ است.

برای رسیدن به بیزینس پلنی که موفق باشد، شما باید تحقیقات بازار کاملی داشته باشید و در مورد ایده تجاری استارتاپ کانادا خود اطلاعات کاملی را به دست آورید. شاید شما یک ایده تجاری بی نظیر داشته باشید، اما قبل از شروع به طی کردن مراحل مهاجرت و نوشتن طرح های تجاری، نیاز است تا پتانسیل تجارت آینده شما و میزان تقاضای بازار به صورت کامل و دقیق تحلیل شود.

در این بین، نکات زیر برای نوشتن استارتاپ پلن از اهمیت زیادی برخوردار هستند:

 • تحقیقات بازار و تحلیل میزان تقاضای مشتریان و علایق آن ها را در نظر بگیرید.
 • بازار هدف را کاملا بشناسید و منطقه مورد نظر برای تاسیس استارتاپ کانادا را مشخص کنید.
 • تحلیل رقبا و روش هایی که آن ها برای موفقیت استفاده می کنند، اهمیت زیادی دارد.
 • به دنبال محصولات نوآورانه برای ارائه به بازار باشید چرا که مشتریان به دنبال این نوع محصولات هستند.
 • مشکل را یافته و راه حل خود برای بر طرف کردن این مشکلات را در بیزینس پلن استارتاپ کانادا ارائه دهید.
 • تیم تخصصی شما تاییدی بر موفقیت استارتاپ خواهد بود و سرمایه گذاران تمرکز زیادی روی این بخش در طرح تجاری شما دارند.
 • تحلیل های آماری و نمودارهای دقیقی که در این مدرک ارائه می دهید، باید موثق باشند و در این صورت، شما درصد موفقیت استارتاپ خود را به اثبات خواهید رساند.
 • بدون داشتن برنامه های بازاریابی و فروش، هر استارتاپی ناقص است و در این مسیر، باید به دنبال روش های خلاقانه و نوین بازاریابی باشید.
 • مدل فروش و تحلیل های مالی در مورد منابع درآمد از بهترین بخش هایی هستند که شما می توانید از آن برای سبقت از رقبا استفاده کنید و توانایی هایتان را برای تاسیس استارتاپ کانادا ثابت کنید.

بیزینس پلن برای مهاجرت سرمایه گذاری کانادا

به غیر از بیزینس پلن استارتاپ کانادا، شما در بسیاری از روش های سرمایه گذاری دیگر نیز باید به فکر نوشتن یک مدرک جامع و کامل باشید تا جزئیات بیزینس آینده تان مشخص شود. از جمله این روش ها می توان به مهاجرت سرمایه گذاری کانادا و مهاجرت کارآفرینی کانادا اشاره کرد که هر دو آن ها در دسته روش های مهاجرتی بیزینسی کانادا تقسیم بندی می شوند.

به بیان بسیاری از متخصصان کسب و کار، تجارت هایی که طرح و برنامه مشخصی برای شروع و توسعه خود نداشته باشند، محکوم به شکست هستند. این موضوع به خصوص برای مهاجرت به کانادا و استفاده از روش های مهاجرت شغلی و بیزینسی اهمیت بیشتری پیدا می کند.

شما در این برنامه های مهاجرتی، در نهایت موفق به اخذ اقامت دائم کانادا خواهید شد که ارزش بالایی برای کارآفرینان و متخصصان کسب و کار دارد. بنابراین، در ابتدای مسیر مهاجرت شغلی کانادا، باید نقشه راه تجارت آینده مشخص شود و برنامه های شروع و پیشرفت آن به صورت دقیق بیان شود.

به بیان وب سایت معروف Investopedia در این لینک، یکی از ۶ دلیل اصلی که بیزینس های جدید و شرکت های تجاری شکست می خورند، نبود توانایی در نوشتن یک بیزینس پلن قوی است.

دقت داشته باشید که ۵ شرط بعدی نیز به صورت مستقیم و غیر مستقیم با طرح تجاری در ارتباط است و در صورتی که شما مسیر نوشتن این مدرک و آماده کردن بخش های مختلف آن را به دقت پیش ببرید، احتمال شکست بیزینس تا حدود بسیار بالایی کاهش خواهد یافت.

در حقیقت، زمانی که شما شروع به آماده سازی این مدرک می کنید، تحلیل بازار را انجام خواهید داد، مشتریان را خواهید شناخت، پتانسیل های فروش و بازاریابی را مشاهده خواهید کرد و در نهایت می توانید برای توسعه بیزینس و اهداف خودتان برنامه های عملی ارائه دهید.

در زمان نوشتن طرح های تجاری برای مهاجرت سرمایه گذاری و مهاجرت کارآفرینی کانادا، به نکات زیر دقت داشته باشید:

 • زمان مناسبی برای تحقیقات بازار و نوشتن این مدرک صرف کنید تا درصد موفقیت تجارت آینده شما افزایش پیدا کند.
 • متخصصان و مسئولان شرکت های سرمایه گذاری با یک بار خواندن طرح تجاری شما به راحتی در خواهند یافت شما چه اندازه زمان برای نوشتن آن صرف کرده اید؛ پس برای نوشتن این مدرک دقت زیادی کنید و یک مدرک جامع و کامل آماده کنید.
 • در ابتدا، مخاطب خود را مشخص کنید و ارگان هایی را که طرح تجارت شما به آن ها ارائه خواهد شد را تعیین کنید.
 • شاید بهتر باشد شرایط را به صورت دقیق و جزئی در وب سایت های مورد نظر بررسی کنید تا به صورت دقیق یک مدرک کامل برای سازمان مورد نظر آماده کنید.
 • بخش خلاصه اجرایی از مهم ترین بخش ها به شمار می رود که خواننده را ترغیب به خواندن ادامه مطلب خواهد کرد.
 • نحوه نوشتن طرح های تجاری مختلف در برنامه های مهاجرت کانادا با همدیگر متفاوت است. بنابراین، بهتر است برای روش مهاجرتی که روی آن تمرکز دارید، ابتدا نمونه ها و تمپلیت های بیزینس پلن را مطالعه کنید تا از شرایط نوشتن این مدارک مطلع شوید.
 • بر اساس این آمار، تجارت هایی که دارای یک طرح برای تجارت خود هستند، در مقایسه با سایر تجارت ها ۲ برابر احتمال رشد و جذب سرمایه بیشتری دارند و سرعت رشد آن ها در مراحل پس از تاسیس و در مرحله توسعه بسیار بالاتر از سایر شرکت ها است.

بیزینس پلن استراتژی

بیزینس پلن استراتژی که از مهم ترین مدارک برای توسعه شرکت های تجاری است، در سطح مناسب دید عالی از اهداف ارائه می دهد. در این طرح، کارکنان و مسئولان تجارت شما به راحتی در خواهند یافت که روش های رسیدن به اهداف چیست و کدام اهداف در اولویت تجارت شما هستند.

در حالت کلی، طرح تجارت استراتژیک برای شرکت های مختلف متفاوت است اما می توان چند بخش را جزو قسمت های ثابت و اصلی آن دانست. این بخش های اساسی به صورت زیر هستند:

 • چشم انداز بیزینس
 • برنامه های آینده
 • فاکتورهای موفقیت
 • استراتژی های رسیدن به اهداف
 • زمان بندی رسیدن به اهداف

به طور معمول، طرح تجاری استراتژیک برای داخل سازمان آماده می شود و طی آن، تمامی فاکتورهای موفقیت و طرح های آینده برای توسعه بیان می شوند.

بیزینس پلن امکان سنجی

طرح امکان سنجی زمانی آماده می شود که یک بیزینس به دنبال ارائه محصولات جدید به بازار است یا قصد ورود به بازار جدید با محصولات قبلی را دارد. این طرح تجاری یکی از مهم ترین مدارکی است که صاحبان بیزینس باید برای موفقیت خود آماده کنند و در آن، جزئیات فروش و میزان تقاضا در بازار جدید برای محصولات به دقت بررسی می شود.

برای نوشتن این نوع از طرح های کسب و کار، نیاز است تا متخصصان تحلیل دقیق و کاملی از بازار داشته باشند و میزان تقاضاهای مشتریان را برای محصولات ارائه دهند. این تحلیل های آماری که بر اساس منابع معتبر انجام می شود، درصد موفقیت برنامه های شرکت مورد نظر را برای ارائه محصولات جدید و توسعه بازار تعیین خواهد کرد.

به بیان دقیق تر، امکان سنجی را می توان مرحله ای از یک بیزینس پلن کامل به شمار آورد. در حقیقت، شما طی آماده کردن طرح امکان سنجی، تحقیقات بازار و پتانسیل های موجود را مشخص خواهید کرد تا بتوانید طرح تجاری اصلی خود را به صورت کامل آماده کنید. در مسیر آماده کردن طرح امکان سنجی، یک سوال مهم باید پاسخ داده شود و آن سوال به صورت زیر است:

 • آیا می توان روی موفقیت ایده تجاری یا محصول جدید در منطقه مورد نظر حساب باز کرد؟

برای آماده کردن یک بیزینس پلن امکان سنجی می توانید مراحل زیر را در نظر داشته باشید:

 • آنالیز اولیه از بازار و تقاضا
 • تحقیقات بازار به صورت دقیق
 • بررسی شرایط کارکنان و نیروی مورد نیاز
 • کنترل های مالی
 • فاکتورهای شکست و موفقیت
 • نتایج تحقیقات و آنالیزها

بیزینس پلن توسعه کسب و کار

طرح تجاری که برای توسعه کسب و کار و پیشرفت آن آماده می شود، زمانی مورد نیاز است که یک شرکت به دنبال رشد است و نیاز به منابع بیشتر، مواد خام و حتی تعداد بیشتر کارکنان دارد. بیزینس ها می توانند این مدرک را برای مخاطبان داخلی شرکت آماده کنند و حتی می توان آن را با هدف توسعه کسب و کار از طریق روش های خارجی آماده کرد.

شما زمانی که به جذب سرمایه از شرکت های سرمایه گذاری نیاز دارید، باید روی آماده کردن طرح های تجاری تمرکز کنید که مخاطب شان خارج از شرکت حضور دارد. البته، مشخص است که در این نوع طرح ها، نیاز است تا اطلاعات کاملی در مورد تاریخچه و خود شرکت ارائه شود تا سرمایه گذاران در مورد تجارت شما مطمئن شوند. از جمله مهم ترین بخش های طرح های تجاری برای توسعه کسب و کار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اطلاعات کامل و توضیح جامع در مورد شرکت
 • اطلاعات کامل و جزئی در مورد خدمات و محصولات
 • سابقه شغلی اعضای مدیریتی و افراد کلیدی
 • اطلاعات جزئی در مورد بودجه ها
 • تحقیقات کامل بازار به صورت آماری و دقیق
 • درخواست جذب سرمایه
 • موفقیت های قابل توجه شرکت

در واقع، طرح های تجاری که برای مخاطبان خارج شرکت آماده می شوند، با این هدف نوشته خواهند شد که مخاطب هدف دارای اطلاعات صفر از شرکت شما است. بنابراین، بدون ارائه اطلاعات خسته کننده، شما باید به طور جامع در مورد شرکت و سایر موارد توضیح دهید.

انواع برنامه های مهاجرت تجاری که در آن به بیزینس پلن نیاز خواهید داشت

در تمامی شرایط که شما نیاز به مهاجرت بیزینسی به کانادا را داشته باشید، احتمالا بیزینس پلن و طرح تجاری از مدارک مهم و اساسی برنامه مورد نظر خواهد بود. از جمله این برنامه ها می توان به ویزای استارتاپ کانادا و مهاجرت کارآفرینی کانادا اشاره کرد.

در این دو روش مهاجرتی، شما الزاما باید یک طرح تجاری قوی و بدون نقص را آماده کنید و آن را به همراه سایر مدارک در سیستم آنلاین به ثبت برسانید. در برنامه های مهاجرت بیزینسی کانادا و ویزای تجاری این کشور، بهتر است برای آماده کردن یک طرح و ایده عالی با مشاوران و متخصصان مهاجرت در ارتباط باشید.

بیزینس پلن ویزای استارتاپ کانادا باید در بخش های ۱۰ گانه آماده شود و این مدرک برای ارائه ایده تجاری شما به شرکت های سرمایه گذاری اهمیت زیادی خواهد داشت. در صورت ارائه ایده تجاری به صورت دقیق و کامل است که می توانید نامه ساپورت ویزای استارتاپ کانادا را دریافت کنید و مرحله مهمی به نام ویزای استارتاپ را پشت سر بگذارید.

روش های کارآفرینی و سرمایه گذاری کانادا نیز جزو روش های مهاجرت آسان برای بسیاری از افراد هستند که در بیشتر آن ها نیاز به ارائه طرح های تجاری و کامل دارید. باید اشاره کرد که در اکثر موارد، شما می توانید تمپلیت بیزینس پلن را از خود وب سایت های ارائه دهنده برنامه مهاجرتی دریافت کنید.

این تمپلیت ها کمک زیادی به شما خواهد کرد تا در کمترین زمان ممکن بتوانید، طرح و ایده تجاری خود را به ارگان مربوطه توضیح دهید. برای نمونه، در برنامه کارآفرینی که از طرف دولت نیوبرانزویک ارائه شده است، شما می توانید از طریق این لینک، فایل آماده را مشاهده کنید و بخش های مربوط به این برنامه را تکمیل کرده و در سیستم مورد نظر آپلود کنید.

ویژگی های بیزینس پلن حرفه ای

فاکتورهای متعددی برای نوشتن و آماده کردن یک مدرک جامع و کامل وجود دارد. این فاکتورها شامل زبان و ادبیات طرح تجاری، بیان اهداف به صورت مشخص و ارائه برنامه های رشد و توسعه و بسیاری از موارد دیگر هستند.

با مراجعه به این لینک، می توانید مهم ترین ویژگی های بیزینس پلنی را مشاهده کنید که می تواند شما را به راحتی به موفقیت برساند. در ادامه مطلب، این فاکتورها به صورت کامل توضیح داده می شوند.

 • زبان و ادبیات نوشتن

مطمئنا شما نمی خواهید نوشته ای را ارائه دهید که برای خوانندگان گنگ باشد و در صورت واضح نبودن این نوشته، سرمایه گذاران نخواهند توانست اطلاعات کامل را در مورد اهداف و بیزینس آینده شما به دست آورند. طرح های تجاری که برای اهداف مهاجرت به کانادا نوشته می شوند، معمولا به زبان انگلیسی هستند یا در بعضی از شرایط و در بعضی از مناطق نیاز به نوشتن آن به زبان فرانسوی است.

بنابراین، شما باید مدرک خود را به یکی از این زبان ها آماده کرده و نوشتن آن را به زبان قابل فهم و بدون گنگی دنبال کنید. توصیه می شود پس از نوشتن طرح خود، چند بار آن را از اول مرور کنید تا اشتباه های احتمالی مشخص شوند. در صورتی که بخواهید یک مدرک بی نقص آماده کنید، بهتر است با متخصصانی که در این زمینه فعالیت دارند نیز مشورت کنید تا آن ها نیز مدرک را بررسی کرده و نقص های آن را مشخص کنند.

 • مشخص کردن ساختار سازمان و کارکنان

در یک مدرک جامع و کامل، خوانندگان باید نوع و ساختار شرکت، نحوه فعالیت کارکنان شرکت و تعامل آن ها با همدیگر را مشاهده کنند. در حقیقت، فرهنگ سازمانی بین کارکنان روی عملکرد کلی شرکت و موفقیت تاثیر بالایی دارد. توضیح در مورد ساختار شرکت و افراد کلیدی و تاثیر گذار در آن، نشان دهنده فرهنگ داخل سازمانی خواهد بود و شما می توانید از این نکته به عنوان اثبات کننده بیزینس آینده تان استفاده کنید.

 • اهداف عملی

اهداف از اولین بخش هایی است که در طرح های تجاری به آن ها اشاره می شود. این اهداف باید به صورت کاملا واضح توضیح داده شوند و اهداف غیر عملی در این بخش نکته منفی به حساب خواهد آمد. در بیان اهداف، نباید هیچ گونه اغراقی وجود داشته باشد و شما در صورتی موفق خواهید شد که بر اساس شرایط، بیزینس مورد نظر و سرمایه های موجود، اهدافی عملی و واقعی ارائه دهید.

اهدافی که رسیدن به آن ها کار ساده ای است، اعتبار شرکت شما را پایین خواهد آورد و بیان اهداف بسیار طولانی و غیر قابل اتکا نیز می تواند به جذب سرمایه و موفقیت در پروسه مهاجرت شغلی کانادا آسیب بزند. دقت داشته باشید که اهداف در بسیاری از شرکت ها به چند بخش تقسیم بندی می شوند و بیزینس آینده شما می تواند اهداف کوتاه مدت، میان مدت و طولانی مدت داشته باشد.

همچنین، شما باید روش های رسیدن به این اهداف را نیز بیان کنید و نحوه استفاده از سرمایه آینده برای محقق کردن این اهداف باید به صورت کامل مشخص شود.

 • چشم اندازها و ماموریت شرکت

یک بیزینس پلن خوب، تمامی چشم اندازها و ماموریت های شرکت و بیزینس آینده را مشخص می کند تا خوانندگان درک صحیحی از آینده آن به دست آورند. این بخش که با نام Mission Statement نیز شناخته می شود، خلاصه ای از امور و دلیل انجام آن ها است که نقش مهمی در آماده کردن یک طرح تجاری دارد.

چشم اندازها و ماموریت شرکت که باید در بیزینس پلن شرکت شما مشخص شوند، در واقع بحث کلی تری در مقایسه با اهداف به شمار می روند و شما برای این موضوع باید تمامی بخش های اهداف، برنامه های بازاریابی و فروش، توضیح شرکت و … را به صورت دقیق آماده کنید تا چشم اندازهای شرکت شما مشخص شوند.

 • متدولوژی رسیدن به نتایج

هر بیزینس پلن خوب برای مهاجرت، دارای روشی است که رسیدن به نتایج را در زمان بندی های تعیین شده بیان می کند. روش رسیدن به اهداف باید مشخص باشند و در هر مرحله می توانید با تحلیل های مناسب، موفقیت این اهداف را در طرح تجاری خود مشخص کنید.

برای نمونه، فرض کنید هدف شما رسیدن به سطح مشخصی از درآمد است که تا پایان سال باید محقق شود. در این صورت، شما می توانید این هدف را به بازه های زمانی چند ماهه و حتی چند هفته ای تقسیم بندی کنید تا در زمان تعیین شده بتوانید اهداف تان را محقق کنید. در حقیقت، این زمان بندی به این دلیل است که شما توانایی تحلیل نتایج را داشته باشید و بدانید در کدام مرحله از پیشرفت قرار دارید.

 • مشخص بودن استراتژی بازاریابی

امروزه، استراتژی های بازاریابی از اساسی ترین مباحث برای رشد یک شرکت و توسعه بخش های مختلف آن است. در صورتی که نتوانید اجناس و خدمات ارائه شده را در بازار به فروش برسانید، مطمئنا بیزینس شما با مشکلات جدی مواجه خواهد شد. سرمایه گذاران نیز علاقه زیادی دارند تا در بخش بازاریابی و فروش طرح تجاری شما، استراتژی قابل قبولی را مشاهده کنند.

در دنیای کنونی، استفاده از روش های بازاریابی آنلاین از بهترین قابلیت ها برای برندها و استارتاپ ها به شمار می رود. شما با این روش، به راحتی می توانید برند و محصولات خود را به همگان معرفی کنید و فروش خود را به سطح مناسبی برسانید. در بخش بازاریابی و فروش، شما باید مشخص کنید که از چه روش ها و استراتژی هایی استفاده خواهید کرد و بودجه لازم برای آن ها چقدر خواهد بود.

 • مشخص بودن هدف از نوشتن بیزینس پلن

نکته مهمی است که شما این مدرک را به صورتی آماده کنید که خوانندگان، هدف از نوشتن آن را در اولین بار خواندن متوجه شوند. شما برای اهدافی مانند جذب سرمایه برای استارتاپ کانادا یا اخذ ویزای کارآفرینی در این کشور، طرح های تجاری خود را آماده خواهید کرد. بنابراین، با این دید نوشتن را شروع کنید که خوانندگان به وضوح متوجه نیازها و اهداف شما از نوشتن آن شوند.

 • استراتژی قابل اتکا

برای تمامی بخش های بیزینس و توسعه آن، استراتژی شما باید به صورت قابل اتکا و عملی باشد. مطمئنا شما برای تاسیس یک شرکت یا استارتاپ نیاز به امکانات اولیه دارید. همچنین، برای مراحل بعدی رشد و بازاریابی نیز باید یک سری از استراتژی ها را مشخص کنید و از سرمایه ها استفاده کنید.

نشان دادن برنامه های غیر عملی در تمامی مراحل رشد و توسعه شرکت، مطمئنا نکته منفی است. در حقیقت، بر اساس بودجه های مورد نیاز که شما تعیین کرده اید و بر اساس اهداف و امکانات، می توان برنامه ها و استراتژی هایی را تعیین کرد که هم واقعی باشند و هم بتوان روی بازدهی آن ها حساب ویژه ای باز کرد.

 • بیان فرضیات

شاید در بعضی از بخش ها، شما نیاز داشته باشید تا روی فرضیات تکیه کنید. در حقیقت، برای شروع و راه اندازی یک بیزینس تمامی اطلاعات در دسترس نیست و شاید نتوان اطلاعات و تحلیل های آماری از آن ها ارائه داد. برای نمونه، این موضوع در مورد تاسیس استارتاپ های کانادا اهمیت بیشتری پیدا می کند.

در بسیاری از شرایط و برای تاسیس یک استارتاپ، شما آمار دقیقی از شرایط فروش آینده ندارید و به مسیر توسعه مسلط نیستید. بنابراین، در این مورد می توانید روی فرضیات تکیه کنید و دلایل خود برای این فرضیات را بیان کنید.

 • مشخص بودن مخاطب

شما باید قبل از اقدام به شروع کار، مخاطب خود را برای نوشتن طرح تجاری تان مشخص کنید. مخاطب شما برای مهاجرت شغلی کانادا یا ارگان های دولتی و اداره مهاجرت این کشور خواهد بود یا باید مدرک خود را به شرکت های سرمایه گذاری ارائه دهید.

در این بین، نگاهی دقیق به وب سایت های مرجع می تواند دید خوبی به شما دهد تا از شرایط نوشتن بیزینس پلن استارتاپ یا سرمایه گذاری مطلع شوید.

خوشبختانه، در مورد کشور کانادا شما شرایط عالی را در اختیار دارید و وب سایت های جامع و کاملی برای اطلاع از قوانین و مقررات ارائه شده است. با کمی جست و جو در مورد شرکت های سرمایه گذاری نیز می توانید وب سایت آن ها را بیابید و در بخش قوانین و شرایط آن ها، از مشخصات بیزینس پلن مورد نیاز مطلع شوید.

بیزینس پلن خود را آپدیت نگه دارید

شاید نوشتن یک مدرک کامل و جامع پروسه ای زمان بر به شمار رود و حتی شما چند ماه زمان روی نوشتن آن صرف کنید. در این بین، پس از اتمام نوشتن این مدرک امکان دارد بعضی از شرایط تغییر کرده باشند و نیاز باشد تا بعضی آمار به روز شوند.

البته، این مشکل در اکثر موارد به وجود نخواهد آمد و شما نیاز به بررسی های مدام ندارید. با این حال، به این نکته توجه داشته باشید که در زمان ثبت اپلیکیشن ویزای کانادا، بهتر است مدرکی کامل و به روز شده در سیستم مورد نظر بارگذاری شود.

 • نکته اساسی این است که در حین نوشتن یک طرح تجاری، شما به دید عالی از بازار دست پیدا خواهید کرد و به تحلیل های آماری نیز دسترسی دارید. بنابراین، ممکن است پس از این تحلیل ها، اهداف اولیه شما دچار تغییر شده باشند و بخواهید بعضی از اهداف را به صورت دیگری در بیزینس پلن بیان کنید.

به روز رسانی در طرح های تجاری از مهم ترین مراحل موفقیت به شمار می رود و شما تنها در صورتی خواهید توانست روی توسعه شرکت و اهداف آن حساب باز کنید که یک نقشه راه به روز شده بر اساس شرایط در اختیارتان باشد.

بخش های مختلف یک بیزینس پلن حرفه ای

از جمله مهم ترین مدارک که در مراحل مختلف مهاجرت بیزینسی به آن نیاز خواهید داشت، طرح تجاری است که در آن بخش های مختلفی وجود دارد. در مهاجرت استارتاپ کانادا شما باید نامه ساپورت مالی از شرکت های سرمایه گذاری دریافت کنید که گرفتن آن منوط به ارائه یک بیزینس پلن قوی و بدون نقص است. در روش کارآفرینی کانادا و مهاجرت سرمایه گذاری کانادا نیز، نوشتن یک طرح تجاری به صورت کامل از الزامات اخذ ویزای این کشور است.

با ارائه ایده تجاری خود در این مدرک، شما در حقیقت درصد موفقیت تجارت آینده خود را به نمایش می گذارید و با استفاده از این مدرک می توانید در کمترین زمان ممکن، بیزینس خود را به افراد مختلف معرفی کنید. نوشتن این مدرک برای افرادی که اطلاعات کاملی در مورد انواع طرح های تجاری برای مهاجرت دارند، کاری دشوار نخواهد بود.

در واقع، شما برای آماده کردن این مدرک به صورتی که بدون نقص باشد، باید به قانون مهاجرتی مورد نظر مسلط باشید و از شرایط نوشتن بیزینس پلن تان مطلع باشید.

مزیت مهم نوشتن بیزینس پلن و طرح تجاری این است که در مسیر نوشتن آن می توانید با تمامی شرایط فروش در بازار و تقاضای مشتریان آشنا شوید. همچنین، شما خواهید توانست تا به صورت آماری وضعیت تجارت خود را در آینده نزدیک تحلیل کنید و با دید کامل به سمت تاسیس بیزینس خود در کانادا حرکت کنید.

این مدرک در ۱۰ بخش کلی آماده می شود که به صورت کامل در ادامه مطلب توضیح داده می شوند.

خلاصه اجرایی در طرح تجاری

خلاصه اجرایی هر آن مطلبی است که باید برای معرفی کوتاه شرکت و محصولات در ابتدای یک طرح تجاری برای مهاجرت به کانادا بیان شود.

در این بخش که معمولا در یک صفحه خلاصه می شود، شما می توانید محصولات و خدمات را به صورت خلاصه توضیح دهید و در مورد برنامه ها و چشم اندازهای آینده تجارت خود بحث کنید.

در صورتی که نیاز به طولانی شدن بخش خلاصه اجرایی باشد، شما می توانید تا ۲ صفحه نیز این بخش را طولانی کنید و مطالب مورد نیاز را در آن شرح دهید.

در بیشتر موارد، شرکت های سرمایه گذاری در ابتدای کار به این بخش مراجعه می کنند و پس از خواندن آن است که ترغیب به خواندن ادامه بیزینس پلن خواهند شد.

دقت داشته باشید که توضیحات این بخش نباید زیاد طولانی شوند چرا که شما در بخش های بعدی می توانید مطالب مورد نظر را به صورت کامل توضیح دهید.

توضیحات شرکت در طرح تجاری

ارائه توضیحات شرکت در حین نوشتن طرح تجاری برای ویزای کانادا از مهم ترین بخش ها به شمار می رود. شما در این بخش باید سه موضوع کلی را توضیح دهید که شامل تاریخچه، نام شرکت و محل احتمالی آن است.

البته، ممکن است بر اساس شرایط و نوع طرح تجاری، شما نیاز داشته باشید تا در این بخش توضیحات دیگری را نیز بگنجانید.

برای افرادی که خارج از شرکت حضور دارند و قصد دانستن اطلاعات در مورد بیزینس آینده شما را دارند، هر اندازه توضیحات جامع و کاملی ارائه شود، شرایط بهتر خواهد بود.

اهداف در طرح تجاری

اهداف می توانند بخش اصلی بیزینس پلنی به شمار روند که شما برای مهاجرت از طریق استارتاپ کانادا یا سرمایه گذاری آماده خواهید کرد.

در بخش اهداف، نیاز است تا توضیحات واضحی ارائه شود و برنامه های شما برای رسیدن به این اهداف ارائه شوند. در صورتی که شما این مدرک را برای جذب سرمایه استارتاپ کانادا آماده می کنید، بخش اهداف می تواند از مهم ترین قسمت ها به شمار رود.

در این بخش می توانید دلیل اقدام به جذب سرمایه ها را شرح دهید و شرکت های سرمایه گذاری را متقاعد کنید تا روی استارتاپ یا شرکت شما سرمایه گذاری کنند.

مدل بیزینس در طرح تجاری

ساختار قانونی تجارت آینده شما بیان کننده نکات بسیاری است که میزان سهم و قدرت رای هر فرد کلیدی را در آن مشخص خواهد کرد.

شرکت های انفرادی و همکاری در کشور کانادا وجود دارند و شما قبل از نوشتن طرح های تجاری برای مهاجرت باید روی این موضوعات تحقیق زیادی کنید.

ساختار مختلفی برای تاسیس یک تجارت در کشور کانادا وجود دارند که هر کدام از آن ها دارای قوانین مختلف مالیاتی و تقسیم سهام مشخصی بین صاحبان امتیاز شرکت هستند.

در این بخش توضیح دهید که مدل بیزینس شما در کدام دسته بندی قرار دارد و میزان حق رای افراد به چه صورت است.

خدمات و محصولات در طرح تجاری

زمانی که در مورد خدمات و محصولات در طرح تجاری ویزای کانادا صحبت می کنید، در واقع وارد یکی از بخش های اساسی و مهم کار شده اید.

این بخش شامل راه حلی است که شما برای مشکل موجود در کشور کانادا ارائه داده اید و توضیح در مورد نحوه عملکرد خدمات و محصولات شما برای بر طرف کردن مشکلات موجود در این بخش مهم است.
البته، ممکن است در بازار هدف و منطقه مورد نظر، محصولات و خدمات مشابهی نیز وجود داشته باشند.

در این صورت نیز، بدون نگرانی می توانید در مورد مزایای اساسی محصولات خود توضیح دهید و وجه تمایز آن ها را در مقایسه با محصولات موجود در بازار بیان کنید.

برای توضیح محصولات خود روی ویژگی های اساسی آن ها، میزان تقاضای مشتریان و خلاقانه بودن آن ها تمرکز کنید.

برنامه های بازاریابی و فروش در طرح تجاری

توسعه تجارت شما و رشد آن وابسته به داشتن استراتژی بازاریابی مناسب و دقیق است. شما باید در بیزینس پلن یا طرح تجاری خود به برنامه های بازاریابی و مارکتینگ اشاره کنید و نحوه شناساندن محصولات و خدمات تان را در بازار شرح دهید.

بسیاری از متخصصان بازاریابی در دنیای امروزی، روش های آنلاین را پیشنهاد می دهند اما شما باید تمامی روش های نوین و روش های بازاریابی قدیمی را مرور کنید.

شاید استراتژی بازاریابی سنتی برای شما خوب عمل کند و این موضوع به شرایط بیزینس شما و منطقه انتخاب شده بستگی دارد. به بیان بهتر، شما باید منطقه مورد نظر را با دقت بررسی کنید و مخاطبان تان را به خوبی بشناسید.

شاید استفاده از روش های تجارت الکترونیک برای شما بازدهی خوبی نداشته باشد که در آن صورت باید روی روش های دیگر تمرکز کنید.

دقت داشته باشید که بسیاری از شرکت ها از روش های بازاریابی B2B استفاده می کنند و به دنبال شرکای تجاری در منطقه مورد نظر هستند.

شما نیز می توانید به دنبال این روش ها باشید که مهم ترین آن ها می تواند استفاده از قابلیت های وب سایت هایی مانند آمازون و والمارت باشد.

آنالیز مالی در طرح تجاری

آنالیز مالی و تحلیل های آماری از بخش هایی است که با دقت در نوشتن آن، می توانید از رقبای خود پیشی بگیرید.

در این بخش آمارها و تحلیل هایی ارائه می شوند و توضیح دقیق در مورد درصد موفقیت بیزینس مورد نظر به صورت آماری از نکات مثبت بیزینس پلن سرمایه گذاری کانادا است.

شما می توانید در این بخش در مورد منابع درآمد و نحوه فروش محصولات توضیح دهید و پیش بینی در مورد درآمدها و مخارج داشته باشید. البته، این پیش بینی ها باید دارای مدرک و دلیل باشند و منابع موثقی برای آن ها ارائه شود.

از جمله اشتباهات در این بخش از طرح تجاری می توان به رد شدن از هزینه های اساسی و حتی جزئی اشاره کرد که شاید این هزینه ها مورد توجه شرکت های سرمایه گذاری باشند.

همچنین، شما باید قیمت گذاری دقیقی برای محصولات و خدمات داشته باشید و این قیمت گذاری ها شامل هزینه های فرعی برای تولید آن محصولات و خدمات نیز خواهد شد.

بخش اجرای عملیات در طرح تجاری

در بخش اجرای عملیات شما باید روی مباحث عملی تاکید کنید و در این بخش نیازهای عملیاتی استارتاپ یا شرکت تجاری برای موفقیت بیان خواهد شد.

اشاره به تامین کنندگان و لجستیک مواد، شرایط تولید، امکانات و تجهیزات، نحوه تحویل محصول به مشتریان و شرایط انبار و ذخیره آن در این بخش از نکات مهم است.

با نوشتن بخش اجرای عملیات در طرح های تجاری، شما اطلاعاتی جامع و کامل در مورد زنجیره تامین کالا و تولید محصولات به خواننده خواهید داد. بنابراین، مطمئنا این بخش از اساسی ترین قسمت هایی است که باید در بیزینس پلن مهاجرت کانادا آن را کامل کنید.

وظایف و نقش ها در طرح تجاری

وظایف، نقش ها و اشاره به تیم مدیریتی نشان خواهد داد که چه کسانی رهبری و مدیریت بیزینس آینده شما را عهده دار هستند.

به همین دلیل، تمرکز مستقیم شرکت های سرمایه گذاری روی نقش ها و تخصص ها در این قسمت از طرح تجاری است.

برای مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا، مطمئنا نقش افراد و مرتبط بودن آن ها با حوزه شغلی شان اهمیت زیادی دارد و در صورتی که از افراد با تخصص های مرتبط استفاده کنید، شانس پذیرش شما در برنامه مورد نظر نیز افزایش خواهد یافت.
در صورتی که بیزینس آینده شما دارای ساختار سازمانی و افراد کلیدی متعددی باشد، برای بیان آن می توانید از چارت های دقیق و رسمی استفاده کنید.

در این قسمت امکان اشاره به وظایف، تخصص ها و گواهی افراد به صورت دقیق فراهم است.

ضمیمه ها در طرح تجاری

شاید بسیاری از افراد بخش ضمیمه ها را در طرح تجاری خود کنار بگذارند و برای آن زمان صرف نکنند. با این حال، دقت کنید که این بخش می تواند مدرک شما را کامل کند و در آن می توانید به تمامی مدارک پشتیبان برای بخش های قبلی اشاره کنید.

برای نمونه، از اساسی ترین مدارکی که در این قسمت از بیزینس پلن به آن اشاره می شود، رزومه افراد، تصاویر محصولات و حتی توصیه نامه های مورد نیاز است.

همچنین، می توانید مجوزها، مدارک پشتیبان حقوقی و لایسنس های محصولات تان را در این بخش ضمیمه کنید. در صورتی که کمی دقت کنید، کنار گذاشتن بخش ضمیمه ها در بیزینس پلن یا طرح تجاری از بزرگترین اشتباهات است.

برای نوشتن یک بیزینس پلن قوی چه کاری انجام دهیم

همان طور که تا به این جای کار مشاهده کرده اید، نوشتن یک طرح تجاری برای مهاجرت به کانادا اصلا کار دشواری نخواهد بود. خصوصا در صورتی که قبل از کار بتوانید تمپلیت های این مدرک را مرور کنید. برای نوشتن طرح های تجاری ویزاهای سرمایه گذاری کانادا، شما می توانید به راحتی از نمونه های آماده استفاده کنید و این کار مشکلی را برایتان به وجود نخواهد آورد. در این صورت، تنها کار شما تحقیقات دقیق در مورد بیزینس مورد نظر، محصولات و میزان تقاضا در بازار است.

وب سایت های متعددی وجود دارند که ارائه دهنده خدمات تحقیقات در بازار هستند و شما می توانید برای بخشی از تحقیقات در مورد منطقه مورد نظر و میزان تقاضا از آن ها استفاده کنید. دقت داشته باشید که این بسترها باید موثق و قابل اطمینان باشند چرا که آمار و تحلیل ها در بیزینس پلن به این منابع ارجاع داده خواهد شد.

نوشتن بیزینس پلن و طرح تجاری برای مهاجرت به کانادا دارای بخش های ثابتی است و شما از این نظر مشکلی را نخواهید داشت. با این حال، دقت داشته باشید که در هر کدام از بخش ها، این هنر شما است که به چه صورت مطالب را ارائه دهید تا بتوانید موفق به جذب سرمایه گذار شوید. البته، در این بین خلاقیت نیز حرف اول را می زند و در نوشتن مطالب و ارائه توضیحات می توانید از روش های خلاقانه نیز استفاده کنید.

آیا اعداد و نمودارها در بیزینس پلن و طرح تجاری اهمیت دارند

اعداد و نمودارها بیان کننده همه چیز هستند و با خواندن آن ها به سرعت می توان درصد موفقیت ایده تجاری مورد نظر را به دست آورد. شرکت های سرمایه گذاری کانادا و مسئولان اداره مهاجرت این کشور نیز تمرکز زیادی روی این بخش دارند و شما باید روی تحقیقات بازار و مشتریان و ارائه آمار و نمودارهای دقیق زمان زیادی صرف کنید.

در حقیقت، بدون ارائه آمار و چارت های تخصصی، شما نمی توانید درصد موفقیت تجارت آینده خود را به اثبات برسانید. در صورتی که تحقیقات درستی از بازار و میزان تقاضای مشتریان داشته باشید، ارائه آمارها در این بخش نکته مثبتی برای موفقیت در روش های سرمایه گذاری کانادا و ویزای استارتاپ کانادا به حساب می آید.

همچنین، دقت کنید که در بخش توضیح محصولات نیز باید مدل قیمت گذاری شما بر اساس مستندات باشد و توضیحات در مورد درآمدها و مخارج نیز به صورت آماری بیان خواهد شد.

مزایای نوشتن بیزینس پلن برای مهاجرت چیست

هدف از نوشتن طرح های تجاری برای مهاجرت تبیین استراتژی برای شروع و مدیریت یک بیزینس است. این مدرک نشان می دهد که شما با چه روش هایی به سمت اهداف تان حرکت خواهید کرد و مهم ترین اهداف در سال های آینده برای شرکت شما چه مواردی خواهد بود.

نوشتن یک بیزینس پلن و طرح تجاری کمک خواهد کرد تا صاحبان بیزینس با خیال راحت از داشتن یک نقشه راه به کار خود ادامه دهند و تنها به فکر رشد بیزینس و محقق کردن اهداف باشند.

مهم ترین مزایای یک بیزینس پلن قوی

 • افزایش شفافیت

یک مدرک کامل و تمام عیار کمک خواهد کرد تا بتوانید به صورت شفاف و بدون نقص تصمیم های تجاری بگیرید. در این مدرک شما تمامی موارد لازم برای پیشرفت بیزینس را بیان کرده اید و منابع و امکانات لازم نیز در آن ارائه شده است. بنابراین، زمانی که نیاز به تصمیم گیری و حرکت به سمت برنامه های تجاری باشد، شما به صورت کامل از شرایط مطلع هستید.

 • برنامه بازاریابی

رسیدن به یک برنامه بازاریابی تمام عیار و بی نقص از مشکلات بسیاری از تجارت ها به شمار می رود. شما به راحتی می توانید در بیزینس پلن یا طرح تجاری خود به این مبحث بپردازید و برنامه های بازاریابی و فروش شرکت را توضیح دهید. داشتن برنامه های بازاریابی عملی و پر بازده که بر اساس آمار و اطلاعات معتبر ثابت شده اند، از مهم ترین مزایای نوشتن یک طرح تجاری قوی است.

 • جذب نخبگان

یکی از مزایای نوشتن بیزینس پلن ها برای شرکت تجاری مشخص کردن مسیر راه تجارت در سال های آینده است. با این کار، متخصصانی که قصد همکاری با شرکت شما را دارند، به راحتی خواهند توانست تا با تجارت شما آشنا شوند و به سمت همکاری با شرکت شما حرکت کنند.

 • برنامه های توسعه

برنامه های رشد و توسعه به صورت کامل در طرح های تجاری برای مهاجرت مشخص هستند. در این صورت، شما می توانید مسیر شفاف و مشخصی داشته باشید تا بر اساس آن برنامه ریزی کنید. با مشخص بودن برنامه های آینده، شما تنها روی موارد لازم تمرکز خواهید کرد که این کار بازدهی تجارت شما را تا حدود زیادی افزایش خواهد داد.

 • درک بازار

درک صحیح از بازار یکی از مهم ترین شاخص ها برای موفقیت کسب و کارهای نوپا است. در صورتی که نتوانید بازار را بشناسید و تقاضای مشتریان را تحلیل کنید، مطمئنا نخواهید توانست به تمامی اهداف خود در زمان بندی مشخص شده برسید.

آماده کردن یک بیزینس پلن قوی برای مهاجرت به کانادا مزیت مهمی دارد که طی نوشتن آن به راحتی خواهید توانست با مشکلات بازار و فروش آشنا شوید و محدودیت های آن را به خوبی بشناسید.

 • پاسخ به تغییر

شاید پس از تاسیس استارتاپ یا شرکت تجاری شما، میزان تقاضا در بازار یا روند فروش دچار تغییراتی شود. این موضوع به دلایل مختلفی بستگی دارد که منجر به کاهش یا حتی افزایش فروش خواهد شد. در این حالت، در صورتی که برنامه های شما و استراتژی شرکت از قبل مشخص باشد و شما تحلیل های معتبری از بازار در دست داشته باشید، امکان پاسخ درست به تغییر نیز وجود خواهد داشت.

 • جذب سرمایه گذار

جذب سرمایه گذاران و افزایش سرمایه از نکات مهم در توسعه یک شرکت است. برای استارتاپ های کانادا و اخذ ویزای استارتاپ کانادا، جذب سرمایه گذار و متقاعد کردن آن ها وابسته به ارائه یک طرح تجاری قوی است. شما می توانید این طرح خود را طی یک بیزینس پلن قوی ارائه دهید و تمامی مشکلات و نیازهای موجود را در آن بیان کنید.

همچنین، برای مراحل بعدی رشد نیز، شما نیاز خواهید داشت تا یک بیزینس پلن داشته باشید تا برای توسعه بخشی از شرکت موفق به تامین سرمایه از شرکت های سرمایه گذاری شوید.

 • امکان پیگیری نتایج

اهداف شما به صورت کامل و دقیق در بیزینس پلنی که آماده کرده اید، مشخص شده اند. در این مدرک به راحتی می توانید اهداف را به بخش های مختلف تقسیم بندی کنید که می توانند شامل اهداف کوتاه مدت، میان مدت و طولانی مدت شوند. بنابراین، با وجود مشخص بودن اهداف به صورت جزئی، در آینده می توانید این اهداف را به راحتی پیگیری کنید یا زمان مورد نیاز برای رسیدن به آن ها را تعیین کنید.

 • تحلیل رقبا

در یک بیزینس پلن خوب و کامل، اشاره مناسبی به رقبا و تجارت آن ها شده است. در حقیقت، شما در مرحله تحلیل بازار و مشتریان، باید روی رقبا و محصولات مشابه نیز تمرکز کنید و مزایای محصولات خود در مقایسه با آن ها را مشخص کنید. این تحلیل رقبا روشی مناسب است تا بدانید روش های رسیدن به موفقیت در بازار هدف چیست و مشتریان روی چه مواردی تمرکز دارند.

 • فرصت های جدید

شاید جالب باشد تا بدانید، بیشتر اهداف و فرصت های بی نظیر حین نوشتن و آماده کردن بیزینس پلن مهاجرت به فکر متخصصان خطور می کنند. در حقیقت، شما در حین نوشتن این مدرک خواهد بود که می توانید بازار را بشناسید و مشتریان خود را تحلیل کنید. در این حالت، می توانید محصولات مورد علاقه مشتریان را بیابید و پتانسیل بازار در مورد فروش مشخص خواهد شد.

اشتباهات رایج در نوشتن بیزینس پلن

 • ادبیات ضعیف و وجود اشتباهات نگارشی در متن
 • نامرتب بودن بخش ها و غیر اصولی بودن آن ها
 • کامل نبودن اطلاعات و ارائه نکردن بخش های مورد نیاز
 • گنگ بودن متن نوشته ها و استفاده نکردن از ادبیات رسمی
 • پرداختن بیش از حد به جزئیات
 • موثق نبودن منابع و آمارهای ارائه شده
 • ارائه اهداف غیر واقعی و رویایی
 • نبود تحقیقات بازار کامل و تمام عیار
 • ارائه مطالب غیر واقعی
 • طولانی کردن صفحات بیزینس پلن
 • قوی نبودن بخش خلاصه اجرایی
 • مشخص نبودن مخاطب طرح تجاری
 • مخفی کردن نقطه ضعف ها و مشکلات بازار
 • مشخص نبودن هدف دقیق از جذب سرمایه

مطمئنا باید قبل از نوشتن یک بیزینس پلن و طرح تجاری برای مهاجرت به کانادا از اشتباهات رایج اطلاع پیدا کنید. بسیاری از افراد پس از نوشتن این مدرک متوجه طیف وسیعی از اشتباهات می شوند و در این صورت باید زمان زیادی را برای بر طرف کردن این اشتباهات صرف کنند.

یک طرح تجاری بد می تواند تمامی اهداف شما را با مشکل مواجه کند اما در صورتی که برای نوشتن این مدرک دقت زیادی به خرج دهید، درصد موفقیت شما تا حدود زیادی افزایش خواهد داشت.

با تراست بیزینس همراه باشید

 • نوشتن طرح های تجاری می تواند مرحله جذاب از تاسیس یک بیزینس در کشور کانادا به شمار رود.
 • شما می توانید با دقت در بخش ها و مطالب مورد نیاز برای طرح تجاری خود، این مدرک را به صورت تمام عیار آماده کنید تا قدرت و درصد موفقیت ایده تجاری تان را نشان دهد.
 • در صورتی که بخواهید در زمان خود صرفه جویی کنید، استفاده از مشاوره های تخصصی کسب و کار و مهاجرت می تواند بهترین گزینه برای شما باشد.
 • متخصصان و وکلای قانونی تراست بیزینس آماده هستند تا در تمامی مراحل نوشتن بیزینس پلن، مسیر مهاجرت شغلی به کانادا را برای شما هموار کنند.
 • در هر مرحله ای از نوشتن بیزینس پلن یا مهاجرت شغلی به کانادا که باشید، ما آماده ارائه بهترین خدمات مهاجرتی به شما هستیم.

مشاوره برای نوشتن بیزینس پلن و طرح تجاری قدرتمند

طرح های تجاری که برای مهاجرت به کانادا آماده می شوند، آبروی یک کسب و کار به شمار می روند. در حقیقت، این شما هستید که باید با ارائه یک طرح حرفه ای و بدون نقص، قدرت کسب و کار خود را نشان دهید و برای آن اعتبار کسب کنید. شاید بسیاری از افراد، این مرحله از مهاجرت بیزینسی به کانادا را دارای اهمیت پایینی بدانند، اما بهتر است بدانید که برای تاسیس یک کسب و کار موفق، مهم ترین مرحله نوشتن یک بیزینس پلن قوی است.

به دلایل مختلفی مانند تحلیل بازار، مشخص کردن موفقیت تجارت و به دست آوردن تقاضای محصولات، شما لزوما نیاز دارید تا یک طرح تجاری آماده کنید. در این صورت خواهد بود که تقریبا بیشتر راه را برای رسیدن به هدف گذرانده اید. برای نوشتن این مدرک با دید کامل شروع کنید و اطلاعات کامل در مورد بخش های آن را به دست آورید.

در این مسیر، استفاده از مشاوره های تخصصی کسب و کار می تواند بسیاری از مشکلات احتمالی را از میان بر دارد. استفاده از مشاوره های یک وکیل تخصصی مهاجرت به کانادا نکته مهمی در صرفه جویی در زمان و کاهش احتمال ریجکتی در پرونده ها است. وکلا و متخصصان تراست بیزینس در تمامی ایام هفته آماده ارائه مشاوره های تخصصی مهاجرت و کسب و کار به شما هستند.

سوالات متداول

چرا به بیزینس پلن و طرح تجاری نیاز است؟

شما برای اقدام به اخذ ویزا و مهاجرت از طریق برنامه های سرمایه گذاری کانادا و تاسیس استارتاپ به این مدرک نیاز خواهید داشت. در صورتی که بتوانید یک مدرک کامل و جامع آماده کنید، شانس شما برای موفقیت در مراحل مختلف مهاجرت بیزینسی کانادا افزایش خواهد یافت.

بخش های مختلف یک بیزینس پلن استاندارد چیست؟

در یک بیزینس پلن استاندارد شما باید بخش های کلی زیر را در مدرک خود بگنجانید:
خلاصه اجرایی
معرفی شرکت
اهداف
مدل بیزینس
محصولات و خدمات
برنامه های بازاریابی و فروش
آنالیز مالی
اجرای عملیات
وظایف و نقش ها
ضمیمه ها

مخاطب اصلی بیزینس پلن و طرح تجاری چه کسانی هستند؟

مخاطبان اصلی این مدرک مهم برای مهاجرت، شرکت های سرمایه گذاری و اداره مهاجرت کشور مقصد هستند. شما پس از نوشتن این مدرک، باید آن را به یک یا چند شرکت سرمایه گذاری ارائه دهید تا برای تاسیس استارتاپ نامه ساپورت مالی دریافت کنید. همچنین، در برنامه های سرمایه گذاری، نیاز است تا بیزینس پلن کامل شما به بخش مربوطه در اداره مهاجرت ارائه شود تا اقامت شما از طریق برنامه سرمایه گذاری کانادا مورد قبول واقع شود.

تعداد صفحات استاندارد یک بیزینس پلن و طرح تجاری چند صفحه است؟

این تعداد صفحات بر اساس شرایط مختلف متفاوت است. با این حال، تعداد صفحات استاندارد برای این مدرک بین ۱۵ تا ۲۰ صفحه تعیین شده است. این مدرک باید به صورت کاملا دقیق و واضح نوشته شود و در نوشتن آن، نباید زیاده گویی شود یا مطالب ناقص وجود داشته باشد. البته، بعضی از مدارک ممکن است تعداد صفحات بیشتری داشته باشند و تعداد این صفحات تا ۲۵ نیز برسد.

انواع بیزینس پلن کدام است؟

طرح های تجاری برای مهاجرت انواع مختلفی دارند و بر اساس شرایط، شما باید یک فرمت خاص از این مدرک را انتخاب کرده و آن را آماده کنید. برای نمونه، بیزینس پلن برای استارتاپ و بیزینس پلن برای سرمایه گذاری کانادا دو نوع معروف هستند. همچنین، بر اساس اهداف متقاضی، این طرح های تجاری به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند که طرح تجاری یک صفحه ای، طرح تجاری داخلی و طرح تجاری توسعه از انواع آن است.

هدف اصلی از نوشتن بیزینس پلن چیست؟

شما این مدرک را آماده می کنید تا به دو هدف کلی دست پیدا کنید. در بخش اول شما لازم دارید تا چشم انداز بیزینس خود را مشخص کنید و روش رسیدن به اهداف آینده را تعیین کنید. در بخش دوم نیاز است تا برای توسعه کار سرمایه های خارج از شرکت جذب شوند و از طریق یک مدرک قوی می توانید سرمایه گذاران را متقاعد به تامین سرمایه استارتاپ خود کنید.

آیا نوشتن بیزینس پلن مهم است؟

در صورتی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق روش های بیزینسی را دارید، نوشتن یک بیزینس پلن قوی از الزامات کار است. شما در مراحل مختلف مانند جذب سرمایه استارتاپ باید یک طرح تجاری قدرتمند ارائه دهید تا شرکت های سرمایه گذاری روی استارتاپ شما سرمایه گذاری کنند.

با چه روشی می توان به سرعت طرح تجاری مورد نظر را آماده کرد؟

شما می توانید نوشتن طرح های تجاری بیزینس خود را به افراد متخصص بسپارید. در واقع، تجربه در نوشتن این مدرک حرف اول را می زند و هر اندازه در این مسیر اطلاعات بیشتری داشته باشید، نوشتن طرح تجاری نیز آسان تر و سریع تر پیش خواهد رفت.

بخش مهم بیزینس پلن برای مهاجرت به کانادا چیست؟

بخش اساسی که باید دقت بالایی در نوشتن آن شود، خلاصه اجرایی است. دقت داشته باشید که خلاصه اجرایی در همان صفحه اول قرار خواهد گرفت و مورد توجه تمامی خوانندگان است. برای نوشتن این بخش به صورت جامع و واضح اهداف خود را شرح دهید، فاکتورهای موفقیت خود را بیان کنید و در مورد محصولات و خدمات توضیح دهید.

آیا می توان در بیزینس پلن از آمار و اطلاعات نموداری استفاده کرد؟

بله. ارائه آمار و اطلاعات نموداری که دارای منبع معتبری باشند، اهمیت زیادی در اثبات گفته های شما در این مدرک دارد. شما می توانید برای بخش تحلیل بازار و تقاضای مشتریان از این آمار استفاده کنید. همچنین، بخش آنالیز مالی نیز از مهم ترین قسمت هایی است که می توان آمارها و ارقام را ارائه داد.

نقطه شروع برای نوشتن بیزینس پلن چیست؟

شما در ابتدای مسیر باید اطلاعات کاملی از طرح تجاری خود داشته باشید تا بتوانید یک مدرک عالی را آماده کنید. در واقع، بدون دانستن شرایط بازار و میزان تقاضای آن، شروع به کار امکان پذیر نیست.
همچنین، قبل از هر کاری در مورد برنامه مهاجرتی مورد نظر تحقیق کنید تا بدانید چه نوع بیزینس پلنی برای برنامه مورد نظر مناسب خواهد بود. نکته مهم این است که در بسیاری از برنامه های مهاجرت تجاری کانادا، شما می توانید از وب سایت رسمی مورد نظر تمپلیت بیزینس پلن را دانلود کنید و بر اساس آن مدرک خود را آماده کنید.

تفاوت بیزینس پلن استارتاپ با بیزینس پلن سرمایه گذاری کانادا چیست؟

برای اخذ دو نوع ویزای این کشور که شامل استارتاپ و سرمایه گذاری هستند، شما نیاز به نوشتن طرح تجاری تان خواهید داشت. تفاوت این مدارک در مخاطبان آن ها است و قبل از شروع به نوشتن باید این مخاطبان را بشناسید.
در ویزای استارتاپ کانادا، شما باید مدرک را برای بررسی شرکت های سرمایه گذاری آماده کنید و قبل از نوشتن آن نیز لازم است تا در مورد قوانین و شرایط شرکت مورد نظر اطلاعات کاملی به دست آورید. برای نوشتن طرح های تجاری برای مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا، شما نیاز دارید تا برای ارگان بررسی کننده دولتی یک طرح تجاری قوی آماده کنید.

تمپلیت بیزینس پلن یا طرح تجاری چیست؟

خوشبختانه، شما برای نوشتن بخش های مختلف این مدرک نیازی به شروع از صفر ندارید. تمپلیت فایلی است که بخش های آن از قبل آماده شده است و تنها لازم است تا شما بخش های از پیش تعیین شده را پر کنید.
برای بسیاری از روش های مهاجرت سرمایه گذاری کانادا، تمپلیت ها از قبل در وب سایت های رسمی ارائه شده اند. البته، با کمی جست و جو در اینترنت می توانید به طیف وسیعی از تمپلیت ها دسترسی داشته باشید. دقت کنید که این نمونه های آماده باید بر اساس شرایط قانونی برنامه مورد نظر انتخاب شوند. برای مشاهده بعضی از تمپلیت های با کیفیت می توانید به این آدرس اینترنتی نیز مراجعه کنید.

آیا پس از تاسیس شرکت تجاری و اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا نیز به طرح های تجاری نیاز است؟

در صورتی که هدف شما از مهاجرت تاسیس یک تجارت موفق و آینده دار باشد، مطمئنا به یک طرح تجاری کامل و تمام عیار نیاز خواهید داشت. فرقی ندارد که در کدام مرحله از کسب و کار هستید؛ اگر بخواهید در مراحل جذب سرمایه یا توسعه تجارت به موفقیت دست پیدا کنید، آماده کردن یک بیزینس پلن و طرح تجاری بدون نقص از الزامات کار است.

کدام فاکتورها یک مدرک طرح تجاری را از دیگران متمایز می کنند؟

برای این که طرح های تجاری شما برای مهاجرت به کانادا از دیگران متمایز شود، باید روی کیفیت و وضوح نوشتار تمرکز کنید. دقت داشته باشید که شرکت های سرمایه گذاری زمان زیادی را برای خواندن و تحلیل مدارک شما ندارند و شما باید این مدارک را به صورتی آماده کنید که بتوان با صرف کمترین زمان اطلاعات مورد نیاز را از آن ها استخراج کرد.
مخاطب یک بیزینس پلن حرفه ای به صورت کاملا واضح مشخص است و اهداف و سایر اطلاعات مانند برنامه های بازاریابی به صورت دقیق در آن تدوین شده است.

به صورت میانگین نوشتن یک بیزینس پلن چقدر زمان بر است؟

این نکته وابسته به شرایط منطقه مورد نظر و نوع بیزینس شما است. شاید نیاز باشد تا شما برای تاسیس یک استارتاپ در کانادا زمان زیادی را صرف تحقیقات بازار کنید و تحلیل آن طول بکشد. شاید هم این کار در مدت زمان چند هفته ای امکان پذیر باشد. با این حال، به صورت میانگین و در حالت کلی می توان بازه ۳ ماهه تا ۱ ساله را برای نوشتن این مدرک از صفر تعیین کرد.

آیا پس از نوشتن بیزینس پلن کامل و دقیق می توان جذب سرمایه را تضمین کرد؟

تلاش شما باید بیشتر روی کیفیت طرح های تجاری باشد که برای مهاجرت آماده می شوند. شرکت های سرمایه گذاری و اداره مهاجرت کانادا قوانین مختص به خود را دارند و در صورتی که شما به این شرایط توجه داشته باشید، احتمال پذیرش تان تا حد زیادی افزایش خواهد داشت. با این حال، تضمین قطعی وجود ندارد که پس از ارائه بیزینس پلن به ارگان مورد نظر بتوان آن را متقاعد کرد.

نکته مهم در نوشتن بخش محصولات و خدمات بیزینس پلن چیست؟

شما برای بخش محصولات و خدمات بیزینس پلن و طرح تجاری باید به یک نکته اساسی توجه داشته باشید. برای تاسیس یک تجارت در کشور کانادا، سازمان های مورد نظر به دنبال طرح ها و ایده های خلاقانه هستند. بنابراین، باید وجه تمایز و مزیت های محصولات و خدمات خود را در این بخش بیان کنید و در مقایسه با محصولات مشابه موجود در بازار، روی این مزیت ها تاکید کنید.

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

استفاده از مطالب سایت تراست فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. © کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت Trust Way Immigration Services می‌باشد.