ثبت شرکت در کلگری

ثبت شرکت در کلگری

نگاه کلی بر ثبت شرکت در کلگری

مواردتوضیحات
هزینه ثبت شرکت در کلگری۳ هزار تا ۵ هزار دلار کانادا
مدت زمان ثبت شرکت در کلگری۲۰ تا ۳۰ روز کاری بعد از دریافت تاییدیه
حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در کلگری۱۲۰ هزار دلار کانادا
وضعیت اقامت پس از ثبت شرکت در کلگریاقامت موقت با ورک پرمیت
امکان تبدیل اقامت موقت به اقامت دائموجود دارد
انواع شرکت در کلگریشرکت مشارکتی، تعاونی، سهامی و شرکت مالکیت انحصاری
انواع شرکت های سهامی در کلگریثبت شرکت به صورت فدرال و ثبت شرکت به صورت استانی
مدت زمان فرایند تا اخذ اقامت دائمحدود ۱۲ تا ۱۸ ماه
وضعیت همسرامکان اخذ مجوز کار Open Work Permit
مهم ترین نیازمندیبیزینس پلن

علیرغمی که ثبت شرکت در کلگری می تواند منجر به مهاجرت به این شهر شود، اما متقاضیان باید شرایط مساعدی فراهم کنند تا قادر به اقدام جهت اخذ اقامت دائم کانادا باشند. چراکه ثبت شرکت به خودی خود منجر به PR در کانادا نمی شود. در واقع، زمانی که افراد برای ثبت شرکت در کلگری اقدام می کنند، باید شرکت خود را در بلند مدت به سوددهی برسانند تا واجد شرایط اقدام برای اقامت دائم شوند.

جدول مقایسه راه اندازی و خرید بیزینس در کلگری

راه اندازی بیزینس جدید در کلگری

 • هزینه: کم (بیش از ۵۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): زیاد
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقل ۱۲ ماه
 • دشواری انجام بیزینس: متغیر (بسته به نوع بیزینس، مهارت و تجربه سرمایه گذار در آن بیزینس)
 • شرایط مورد نیاز برای اقدام جهت اقامت دائم: فعال بودن بیزینس، داشتن دفتر تجاری، استخدام حداقل ۱ نیروی کار کانادایی و ۱۲ ماه فعالیت

خرید بیزینس فعال در کلگری

 • هزینه: زیاد (بیش از ۲۵۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): زیاد
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده است.
 • دشواری انجام بیزینس: متغیر (بسته به نوع بیزینس، مهارت و تجربه سرمایه گذار در آن بیزینس)
 • شرایط مورد نیاز برای اقدام جهت اقامت دائم: دارا بودن حداقل ۵۱ درصد از سهام بیزینس مورد نظر، فعال بودن بیزینس و استخدام حداقل ۱ نیروی کار کانادایی

خرید سهام یک بیزینس فعال در کلگری

 • هزینه: متوسط (بیش از ۱۰۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): متوسط
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده است.
 • دشواری انجام بیزینس: آسان
 • شرایط مورد نیاز برای اقدام جهت اقامت دائم: باید حداقل ۱۲ ماه از تاسیس بیزینس گذشته باشد، فعال بودن بیزینس و وجود سرمایه در گردش کافی در بیزینس

خرید فرانچایز در کلگری

 • هزینه: متوسط (بیش از ۱۰۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): کم
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده است.
 • دشواری انجام بیزینس: آسان
 • شرایط مورد نیاز برای اقدام جهت اقامت دائم: فعال بودن بیزینس و استخدام حداقل ۱ نیروی کار کانادایی

راهنمای ثبت انواع شرکت در کانادا

پادکست بشنوید!

سرمایه گذاری در کانادا

روش های ثبت شرکت در کلگری

روش Owner Operator

در روش Owner Operator، یک نیروی کار خارجی برای توسعه فعالیت های تجاری خود، امکان مهاجرت به کلگری و کانادا را به دست می آورد و به صورت موقت و یا دائم در کشور کانادا ساکن می شود.

در روش Owner Operator، افراد می توانند با خریداری حداقل ۵۱ درصد از سهام یک شرکت کانادایی، به عنوان یک فرد حقوقی به انجام بیزینس در کلگری بپردازند.

پس از گذشت مدت زمانی خاصی از فعالیت بیزینس موردنظر در کلگری، از طریق قوانین LMIA امکان ارائه جاب آفر به خودشان را به دست خواهند آورد.

برنامه انتقال درون شرکتی کشور کانادا

در روش Intra Company Transfer، افراد می توانند به شعبه ای از شرکت خود که در کانادا تاسیس شده است، ملحق شوند. پس ابتدا موقتا وارد کانادا می شوند و سپس به صورت دائم در این کشور زندگی خواهند کرد. افرادی که قصد دارند شعبه دوم شرکت خود را تاسیس کنند، می توانند از طریق این روش در این کشور اقامت داشته باشند.

یکی از مراحل قانونی مهم این مسیر، این است که دفتری که در کانادا فعالیت می کند، باید شواهد و دلایلی در مورد اینکه چرا قصد دارد به جای استفاده از نیروهای کار کانادایی از کارمندان خارجی استفاده کند، ارائه دهد. جزئیات این مسیر مهاجرتی در این لینک قید شده است.

فرم LMIA برای ثبت شرکت در کلگری

فرم LMIA جزئیاتی در ارتباط با محل توسعه بیزینس مورد نظر، حقوق ساعتی و ماهیانه کارکنان، مزایای شغلی که به افراد اختصاص می دهد، شیوه انجام بیزینس، هدف از درخواست (اقامت دائم یا صدور مجوز کار) و یک سری اطلاعات دیگر را شامل می شود. این فرم دارای پنج قسمت است که جزئیات هر قسمت در ادامه قید شده است.

محتویات فرم LMIA برای ثبت شرکت در کلگری

 • اطلاعاتی درمورد نوع شرکت، نام تجاری، آدرس ثبت شده و سایر موارد مرتبط با آن
 • اطلاعات تماس کارفرما نظیر نام، آدرس، شماره تلفن و سایر اطلاعات وی
 • اطلاعات شخص ثالث (در این قسمت، نماینده کارفرما نیز می تواند اطلاعات شخصی خود را ارائه دهد)
 • ارائه شاخص تاثیر بر بازار کار (بخشی که در آن کارفرما باید اطلاعاتی مبنی بر امضای قرارداد کار مربوطه برای کمبود شغل، ایجاد اشتغال و غیره ارائه دهد)
 • مدت زمان قرارداد همکاری و جزئیات شغلی

جهت کسب جزئیات بیشتر، می توانید به این لینک مراجعه کنید.

ثبت شرکت در کلگری از طریق Owner-Operator

 • این روش شباهت زیادی با کارآفرینی و روش های خرید بیزینس دارد. اما تفاوت اصلی آن ها این است که در این روش، متقاضی نیازی به سرمایه گذاری در کلگری قبل از اخذ ورک پرمیت ندارد.
 • اقدام به ثبت شرکت از طریق Owner Operator یک مسیر فدرال است و برای افرادی مناسب است که تمایلی به اخذ ورک پرمیت کانادا از طریق کارآفرینی در برنامه های استانی ندارند و قوانین آن تقریبا در تمامی استان ها یکسان است.
 • در این مسیر، متقاضی نیازی به آگهی و اثبات اینکه چرا افراد کانادایی را در شرکت خود استخدام نمی کنند، ندارد.
 • مهم ترین شرایط ثبت شرکت در کلگری از طریق مسیر Owner Operator داشتن بیزینس پلن بسیار قوی و کامل است.
 • پس از گذشت حدود ۱ سال، شرایط بیزینسی که راه انداخته شده، بررسی خواهد شد تا مشخص شود عملکرد متقاضی چطور بوده و تعهداتی که داده، چقدر عملی شده اند. در این بررسی ها مواردی از جمله وضعیت پرداخت حق و حقوق پرسنل، رضایتمندی آن ها از شرکت، تعهد متقاضی به بیزینس پلن و … بررسی خواهند شد.
 • پس از این که LMIA صادر شد، متقاضی می تواند به خودش جاب آفر بدهد تا بتواند وارد کانادا شود.
 • این مسیر معمولا هزینه کم تری در مقایسه با روش خرید بیزینسِ آماده دارد.
 • در نهایت، متقاضیان با جاب آفری که به خود داده اند و تجربه کار کانادایی که به دست آورده اند، می توانند از طریق روش هایی نظیر کلاس تجربه کانادایی، برنامه های استانی، اسکیل ورکر یا روش های دیگر، برای اخذ PR اقدام کنند.

انواع روش های ثبت شرکت در کلگری

ثبت شرکت به صورت فدرال

شرکت های فدرال، توسط قوانین ملی و سراسری کانادا اداره می شوند و صاحبانشان قادر به ثبت بیزینس خود در تمام نقاط این کشور خواهند بود. در واقع، مجوز فعالیت این کسب و کارها توسط سازمان ثبت شرکت های فدرال صادر می شود. ثبت اسم شرکت به صورت فدرال، معمولا هزینه بیشتری نسبت به انجام این کار به صورت استانی یا ایالتی دارد و فرایندی که باید طی شود هم کمی طولانی تر است.

اما در نهایت، نام شرکت و بیزینس آن نزد دولت کانادا محفوظ خواهد بود. بدین معنی که این نام در سراسر کانادا به رسمیت شناخته خواهد شد و همچنین، در سطح بین المللی هم به عنوان یک شرکت کانادایی در نظر گرفته خواهد شد.

ثبت شرکت به صورت استانی یا ایالتی

این دسته از شرکت ها توسط قوانین استانی یا ایالتی هر منطقه اداره می شوند و آن ها مجوزهای مورد نیازشان را صادر می کنند و کار نظارت بر این شرکت ها را هم انجام می دهند. شرکت هایی که به صورت استانی ثبت می شوند، اجازه فعالیت در استان های دیگر ندارند. اما در صورت نیاز به این کار، مشکلی برای صدور مجوز فعالیت در استان های دیگر برایشان وجود ندارد.

اگرچه مجوز فعالیت شرکت های استانی، توسط اداره ثبت شرکت های همان استان صادر می شود، اما بسته به نوع بیزینس و سایر شرایط آن، ممکن است از متقاضی خواسته شود که به صورت فدرال هم شرکت خود را ثبت کند. یعنی کد فدرال کسب و کار و طرح مالیاتی فدرال را نیز ارائه دهد.

انواع شرکت های تجاری در کلگری

شرکت با مالکیت شخصی یا انحصاری

شرکت های Sole proprietorship ، فقط توسط یک نفر ثبت می شوند و از نظر مالیات و هزینه های راه اندازی، یکی از کم هزینه ترین انواع شرکت های کلگری و کانادا به شمار می روند. واگذاری این کسب و کارها معمولا دشوار است و بانک ها هم تمایل چندان زیادی به پرداخت وام به این نوع شرکت ها ندارند.

همچنین، در شرکت های دارای مالکیت انحصاری، تنها یک نفر کلیه مسئولیت های شرکت را برعهده دارد و تمامی بدهی ها و سوددهی ها هم فقط عاید خودش می شود. این نوع مالکیت بیشتر مناسب مشاغل کوچک است و در صورت فوت مالک اصلی، شرکت منحل می شود. بنابراین، گزینه چندان مطمئنی برای سرمایه گذاری نیستند.

شرکت سهامی یا مسئولیت محدود

راه اندازی شرکت های سهامی یا Corporation نسبت به سایر انواع شرکت های کانادا و کلگری هزینه بیشتری دارد. اما جذب سرمایه در آن ها راحت تر از شرکت انحصاری صورت می گیرد. این نوع شرکت ها، توسط یک تا چند نفر راه انداخته می شوند و یکی از مهم ترین ویژگی های آن ها این است که اگر ورشکست یا دچار ضرر و زیان بشوند، شرکا فقط به اندازه سهام خود، مسئولیت خواهند داشت و هیچ خطری هم متوجه مال و اموال شخصی آن ها نخواهد بود.

شرکت های سهامی هم می توانند به صورت استانی فعالیت داشته باشند و هم به صورت فدرال. همچنین، تعداد سهامداران آن ها هم معمولا زیاد است. از دیگر ویژگی های آن ها این است که مالیات کم تری در مقایسه با برخی از شرکت های دیگر می پردازند و نیازی هم به تمدید مجوز فعالیت آن ها نیست. سهامداران هم می توانند تعداد سهم دلخواه برای خود تصویب و تعیین کنند.

شرکت مشارکتی

در شرکت های پارتنرشیپ ۲ نفر یا بیشتر با هم فعالیت می کنند. بنابراین، کلیه بدهی ها، سوددهی ها و دیگر مسائل، متوجه همه اعضای گروه یا شرکت خواهد بود. یعنی در این گونه شرکت ها اگر با ورشکستگی رو به شوید، بر خلاف شرکت با مسئولیت محدود، کلیه اعضا و شرکا به یک اندازه مسئول هستند.

در شرکت هایی که چنین مالکیتی دارند، مدیریت بیزینس هم به اشتراک گذاشته خواهد شد و تصمیم گیری ها به صورت گروهی خواهد بود. البته که همیشه امکان وجود اختلاف نظر بین شرکا وجود دارد. اما به طور کلی، شباهت زیادی با Sole proprietorship دارند، با این تفاوت که در اینجا، به جای یک نفر، دو یا چند شریک وجود دارد که با هم کار می کنند.

شرکت تعاونی

راه اندازی شرکت های تعاونی یا Cooperative، نسبتا هزینه کم تری از انواع شرکت های دیگر در کانادا و کلگری دارد و پروسه ی تاسیس آن ها هم راحت تر است. شرکای زیادی در شرکت های تعاونی وجود دارد و مالکیت شرکت هم در اختیار تمامی اعضا است. اما مانند شرکت های سهامی یا Corporation سهامداران مسئولیت محدود دارند. همچنین، تصمیمات به کندی پیش می روند و احتمال اختلاف نظر بین شرکا هم زیاد است.

مقایسه انواع شرکت های تجاری در کلگری

نوع
شرکت
مزایامعایب
شرکت با مالکیت شخصی یا انحصاری (Sole proprietorship)هزینه ثبت نسبتا پایین
مالیات کم تر
تعلق سود شرکت فقط به مالک اصلی
ساده بودن فرایند ثبت نسبت به روش های دیگر ثبت شرکت
تصمیمات اساسی برعهده مالک شرکت است.
ارسال گزارش مالیاتی راحت است.
مسئولیت نامحدود مالک اصلی
مجبور بودن به برعهده گرفتن تمامی ضرر و زیان ها و بدهی های احتمالی
حدودا هر ۵ سال یک بار باید تمدید شوند
با فوت مالک اصلی، شرکت منحل خواهد شد.
دشوار بودن واگذاری
عدم تمایل چندان زیاد بانک ها به پرداخت وام به این دسته از شرکت ها
شرکت سهامی یا مسئولیت محدود (Corporation)عدم تعهد شرکا نسبت به بدهی های شرکت و مسئولیت پذیری به اندازه سهم خود برای جبران خسارت ها
راحت تر بودن جذب سرمایه توسط سرمایه گذاران و موسسات مالی
امکان برعهده گرفتن ثبت شرکت توسط یک یا چند نفر
امکان فعالیت هم به صورت استانی و هم به صورت فدرال
نیازی به تمدید ندارند.
مالیات پایین
امکان تصویب و تعیین سهم دلخواه توسط سهامداران
حداقل ۲۵ درصد از موسسان این شرکت ها باید اقامت دائم کانادا داشته باشند.
هزینه های بالای تاسیس و فعالیت
بالا بودن هزینه های اضافی و جاری شرکت
گران ترین نوع راه اندازی شرکت هستند.
پرتقاضاترین نوع مالکیت برای ثبت و راه اندازی شرکت هستند که می تواند به معنی سختگیرانه تر بودن فرایند تاسیس آن ها باشد.
شرکت مشارکتی (Partnership)به اشتراک گذاشته شدن مدیریت بیزینس
گروهی بودن تصمیم گیری ها
تمامی اعضا مسئولیت دارند.
تقسیم شدن هزینه های مرتبط با شرکت بین اعضا
مالیات پایین
هزینه پایین راه اندازی
ساده بودن گزارش مالیاتی
کل افراد باید نظرات یکسو داشته باشند و در صورت وجود حتی ۱ رای مخالف، در امورات شرکت اختلال ایجاد می شود.
در صورت ورشکستگی و مشکلات مالی، همه اعضا مسئولیت خواهند داشت.
احتمال به وجود آمدن اختلاف نظر بین سهامداران زیاد است.
شرکت تعاونی (Cooperative)محدود بودن مسئولیت شرکا
شرکت متعلق به همه شرکا و مالکین است.
هزینه راه اندازی کم
آهسته بودن فرایند تصمیم گیری درمورد امور مختلف شرکت
احتمال به وجود آمدن اختلاف نظر بین سهامداران زیاد است.

طریقه ثبت شرکت در کلگری

 • در گام نخست، باید تمامی زوایای فرهنگی و اقتصادی در کلگری از جمله صنایع برتر این شهر و نیاز جامعه آن را در نظر داشته باشید تا بتوانید فعالیتی در جهت رفع نیازهای مردم آن داشته باشید.
 • پس از شناخت نیازهای اساسی، می بایست یک اسم مناسب که با قوانین استانی آلبرتا و قوانین فدرال مطابقت کامل دارد، برای شرکت خود انتخاب کنید.
 • سپس، می بایست تمامی اسناد و مدارک لازم را تهیه و جمع آوری نمایید تا بتوانید پروسه ثبت شرکت در کلگری را شروع کنید.
 • در این مرحله، باید اقدام به افتتاح حساب بانکی در کانادا نمایید تا مبالغ لازم برای سرمایه گذاری در کلگری را بتوانید به این حساب واریز کنید.
 • در نهایت هم باید تاییدیه های لازم را بر اساس نوع شرکت خود دریافت نمایید.

برای ثبت شرکت به صورت فدرال هم لازم است موارد زیر را مد نظر بگیرید:

 • تنظیم اساس نامه
 • دریافت شماره بیزینس فدرال
 • ثبت نام در حساب های مالیاتی فدرال
 • در نظر گرفتن یک شماره حساب برای پرداخت مالیات بر درآمد

شرایط ثبت شرکت در کلگری

 • در گام نخست می بایست از طریق برنامه کارآفرینی کانادا وارد طرح ثبت شرکت در کلگری بشوید که نیاز به تشکیل پرونده در اداره مهاجرت استان آلبرتا دارد.
 • فردی که درخواست ورک پرمیت کانادا از طریق ثبت شرکت در کلگری داده است، باید بتواند ثابت کند که در ۳ سال اخیر، سابقه کار مدیریتی دارد.
 • افراد با هر سابقه کاری، نمی توانند در کلگری شرکت ثبت کنند و لازم است حداقل سابقه برعهده داشتن نقش رهبری و مدیریتی یک پروژه تجاری داشته باشند.
 • بیزینس باید دارای یک طرح تجاری یا بیزینس پلن کامل و موشکافانه باشد که بازار هدفی که قرار است در آن فعالیت کند را به طور دقیق تجزیه و تحلیل کرده باشد و دستاوردها و اهدافی را هم که قرار است در هر بازه زمانی به آن ها دست یابد، تعیین کند.
 • بیزینس پلن باید باعث جلب نظر مثبت آفیسر شود و توسط سازمان ESDC هم تایید شود.
 • متقاضی باید تعهدنامه ای را امضا کند که به موجب آن، ملزم به تاسیس و ثبت شرکت در کلگری باشد.
 • در این تعهدنامه، نوع شرکت و مکانی که به عنوان مرکز یا دفتر برای آن در نظر گرفته است را هم باید مشخص کند.
 • تعیین مدت زمان لازم برای تحقق اهداف بیزینس پلن به صورت تقریبی هم یکی دیگر از بندهایی است که متقاضیان باید در تعهدنامه خود لحاظ کنند.
 • متقاضی باید نقش فعال در امور مدیریتی شرکت داشته باشد و نمی تواند مدیریت آن را برعهده فرد دیگری قرار دهد یا فقط از راه دور در یک کشور دیگر از خارج کانادا بر آن نظارت کند.
 • در تعهدنامه ای که به آن اشاره کردیم، متقاضی باید حداقل یک نیروی کار تمام وقت هم برای این بیزینس معرفی کند.
 • موضوع و زمینه کاری شرکت باید کاملا روشن باشد.
 • به یاد داشته باشید که شما متعهد می شوید که فقط در چهارچوب موضوع شرکت خودتان فعالیت کنید. مثلا اگر یک شرکت خدماتی در کانادا تاسیس کردید حق انجام کارهای تولیدی ندارید و در صورت انجام این کار، مرتکب تخلف خواهید شد.
 • اگر قصد خرید یک شرکت دارید، باید متعهد شوید افرادی که در آن فعالیت می کنند، شغل خود را از دست نخواهند داد.
 • اشخاصی که از طریق ثبت شرکت در کلگری قصد دریافت ویزای کار موقت کانادا را دارند، باید تعهد بدهند که در طی سه سال به تمامی تعهدات قانونی خود در رابطه با شرکت عمل خواهند کرد و در غیر این صورت، دولت حق دارد ویزای موقت آن ها را لغو کند.
 • باید شرایطی را فراهم کنند که بتوانند فقط از طریق ثبت شرکت در کلگری، ورک پرمیت کانادا را کسب کنند.
 • تخصص متقاضی و سوابق کاری آن باید همراستا با بیزینسی باشد که قصد دارد در کلگری راه اندازی کند.
 • از دیگر شرایط عمومی ثبت شرکت در کلگری می توانیم به داشتن مدرک تحصیلی اشاره کنیم که البته، نیاز به مدرک چندان بالایی نیست و در حد دیپلم هم کفایت می کند.
 • همچنین، موسس شرکت باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشد.
 • گواهی عدم سوء پیشینه داشته باشد.
 • نباید سابقه ورشکستگی در گذشته داشته باشد.
 • مدرک زبان نه چندان بالایی در حد آیلتس جنرال ۵ یا معادل آن هم داشته باشد.

هزینه ثبت شرکت در کلگری

 هزینه ثبت شرکت به صورت حضوری و یا از طریق ایمیل در آلبرتا، ۴۵۰ دلار کانادا است. در صورتی هم که بخواهید به صورت آنلاین توسط یک سرویس دهنده ی دارای قرارداد با استان آلبرتا این کار را انجام دهید، باید ۳۰۰ دلار دیگر هم به این سرویس دهنده پرداخت کنید و در کنار آن، هزینه ارائه دهنده سامانه اینترنتی را نیز بپردازید.

علاوه بر پرداخت هزینه های ثبت شرکت در کلگری و آلبرتا، لازم است یک گزارش تایید جست و جوی نام شرکت یا همان NUANS هم ارائه کنید. این گزارش، تایید می کند اسمی که برای شرکت خود انتخاب کرده اید، توسط شرکت یا سازمان دیگری انتخاب نشده است. هزینه NUANS در حال حاضر ۷۵ دلار کانادا به ازای هر جست و جو است.

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در کلگری

برای راه اندازی شرکت در کلگری و تقبل هزینه های اولیه ی راه اندازی آن، حداقل به چیزی بین ۷۵  تا ۱۵۰ هزار دلار کانادا سرمایه نیاز دارید. این مبلغ، صرف پرداخت هزینه های جاری بیزینس شما نظیر پرداخت حقوق، دستمزد و مزایای کارکنان، تامین مواد اولیه و سایر هزینه های آن خواهد شد و چیزی نیست که قرار باشد به شخص یا سازمان خاصی بپردازید و هزینه ای است که به مرور زمان متقبل می شوید.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در کلگری

 • کلیه اسناد و مدارک شناسایی برای تمامی اعضا شامل شناسنامه، گذرنامه معتبر و سند ازدواج در صورت متاهل بودن
 • اسناد تحصیلی، مدارک رزومه و سابقه مدیریتی، مدارک فیش حقوقی در پست مدیریتی قبلی
 • مدارک اثبات مالکیت شرکت
 • اساسنامه شرکت
 • طرح تجاری یا بیزینس پلن کسب و کار
 • گواهی بانکی سپرده سرمایه
 • داشتن مجوزهای استانی و فدرال (در صورت نیاز) برای ثبت شرکت
 • نامه تمکن مالی برای ارائه به سفارت

مراحل ثبت شرکت در کلگری

 • یک اسم رسمی و معتبر برای شرکت خود انتخاب کنید به گونه ای که کاملا مطابق با قوانین استانی و فدرال کانادا باشد.
 • قوانین و مقررات شرکت را تهیه و تنظیم نمایید و آن ها را در اساسنامه شرکت درج کنید.
 • کلیه قراردادها، قطعنامه سهامداران، قطعنامه مدیران، مبادلات شرکت، صورت جلسه مدیران به همراه تمامی اوراق بهادار را مهر و موم کنید.
 • فرم های مورد نیاز برای ثبت شرکت را تکمیل نمایید.
 • تمامی هزینه های مورد نیاز برای ثبت شرکت به صورت استانی یا فدرال (در صورت نیاز) را به طور کامل پرداخت نمایید.
 • کلیه مجوزهای لازم برای ثبت شرکت را بسته به نوع شرکت خود (نظیر مجوزهای واردات و صادرات، مجوزهای زیست محیطی، نصب تابلو، پارکینگ، افتتاح و بازگشایی فروشگاه، مجوزهای شهرداری و…) بپردازید.
 • تمامی اسناد و مدارک را به دفاتر ثبت اسناد رسمی در کانادا ارسال نمایید و تقاضانامه را نیز تکمیل فرمایید.
 • برای شرکت خود یک حساب بانکی افتتاح نمایید و کلیه امور بانکی آن را انجام دهید و بعد از آن حداقل سرمایه مورد نیاز برای تاسیس شرکت را با توجه به نوع آن پرداخت نمایید.

شرح مراحل ثبت شرکت در کلگری

 • اسم شرکت، باید مرتبط با بیزینس آن باشد و یک عنصر قانونی هم باید در آن وجود داشته باشد که برخی از آن ها شامل Limited (LTD), Corporation (Corp) و Incorporated (INC) می شوند. همچنین، اسم مورد نظر نباید تشابه اسمی با سایر شرکت ها به خصوص شرکت های بزرگ و شناخته شده، داشته باشد. متقاضیان تنها ۹۰ روز برای انتخاب اسم شرکت فرصت خواهند داشت.
 • در اساسنامه، باید درمورد اسم شرکت، آدرس و محل دقیق آن، نوع شرکت و مالکیت آن، تعداد سرمایه گذاران، مبلغ سرمایه گذاری و همینطور اسامی اعضای هیئت مدیره به همراه قوانین و مقررات شرکت توضیح داده شود. این توضیحات باید به صورت ترجمه شده ارائه شوند.
 • در این مرحله، کلیه اقدامات باید انجام شود و شرایط لازم برای تاسیس شرکت از جمله عدم سوء سابقه برای مدیر شرکت و داشتن شرایط سنی بالای ۱۸ سال هم در نظر گرفته شود. همچنین، وی باید یک شخص حقیقی باشد.
 • تکمیل فرم های مورد نیاز برای ثبت شرکت در کلگری
 • پرداخت هزینه های مورد نیاز برای ثبت شرکت در کلگری

خدمات تراست در زمینه ثبت شرکت در کلگری

 • دارا بودن وکلا و مشاوران با تجربه و قابل اعتماد
 • امکان عقد قرارداد با شفاف سازی کامل و جزئیات پرداخت به همراه تضمین قیمت نسبت به سطح کیفی خدمات
 • سابقه طولانی در انجام امور تخصصی در زمینه مهاجرت به کانادا و دارا بودن بیش از ۶ هزار پرونده موفق تحت نظر وکلای رسمی اداره مهاجرت کانادا با تمامی مجوزهای رسمی برای فعالیت در ایران و کانادا
 • پایبندی به تمامی تعهدات در قبال موکلان
 • صرف زمان کافی جهت مشاوره و اختصاص جلسه های متعدد جهت بررسی دقیق شرایط متقاضیان و ارائه استراتژی و نقشه راه طبق شرایط آن ها در دفاتر ایران و کانادا
 • عدم استفاده از روش ها و استراتژی های یکسان و طراحی اختصاصی مسیر بر اساس شرایط منحصر به فرد هر پرونده حتی برای پرونده هایی که شرایط مشابهی با یکدیگر دارند
 • تشکیل پرونده های کامل و بدون نقص طبق آخرین قوانین اداره مهاجرت کانادا و اعمال تغییرات لازم در اسناد و مدارک مورد نیاز در صورت لزوم یا ایجاد هر نوع تغییری در قوانین
 • در دسترس بودن و امکان برقراری تماس راحت با مشاوران تراست بیزینس
 • ارائه خدمات در زمینه ترجمه مدارک متقاضیان و اخذ تاییدیه های مورد نیاز
 • معرفی کارشناس رسمی املاک برای ارزیابی ملک های متقاضیان
 • انجام خدمات حسابرسی توسط حسابداران ماهر و خبره
 • ارائه خدمات توسط مدیر بخش Process به هر یک از موکلین در کلیه مراحل
 • ارائه خدمات در زمینه اخذ بلیط هواپیما به مقصد کانادا با قیمت مناسب
 • همراهی یکی از مشاوران تراست بیزینس با متقاضی در زمان مصاحبه کاری در کانادا
 • مشاوره در ارائه اسناد و مدارک مورد نیاز به همراه بررسی و تکمیل آن ها در صورت وجود کوچک ترین نقص یا کمبود
 • ادامه داشتن خدمات حتی پس از ورود به کانادا و حمایت و راهنمایی کامل از متقاضیان تا زمان اتمام تمامی مراحل و شروع کسب و کار
 • ارائه خدمات آموزش زبان انگلیسی با معرفی مدارس و موسسات تخصصی آیلتس
 • در صورتی که تمایل به آشنایی با شرایط ویژه جهت اخذ اقامت و مهاجرت به کانادا از روش ثبت شرکت دارید، پیشنهاد می شود از وکلای برجسته تراست بیزینس کمک بگیرید.

اقامت کانادا از طریق ثبت شرکت در کلگری

صاحبان کسب و کار ابتدا با مجوز کار از طریق ثبت شرکت در کلگری وارد کانادا می شوند و در صورت رسیدن شرکت به سوددهی بالا، می توانند برای اخذ اقامت دائم اقدام نمایند. همچنین، معمولا باید به مدت ۳ تا ۵ سال به حضور و فعالیت در کانادا بپردازند تا واجد شرایط اقدام برای PR شوند.

در واقع، این مدت زمان متغیر است. نکته اصلی این است که بدانید ثبت شرکت به خودی خود منجر به اقامت دائم نمی شود و در صورتی که با ارائه طرح تجاری خود بتوانید ثابت کنید موجب ایجاد سودآوری برای کانادا می شوید و به این کشور منفعت می رسانید، می توانید واجد شرایط اخذ اقامت دائم این کشور باشید.

شرایط اخذ اقامت دائم در کانادا با ثبت شرکت در کلگری

 • باید تمامی مجوزها و آزمایش های امنیتی و پزشکی کانادا را انجام دهید.
 • باید در طی ۵ سال اخیر حداقل به مدت ۱۰۹۵ روز یا ۳ سال کامل در کانادا زندگی کرده باشید.
 • لازم است کلیه تعهدات ثبت مالیات بر درآمد شخصی خود در سه سال مالیاتی گذشته را نیز ارائه کرده باشید.
 • باید در یک آزمون زبان خارجی (انگلیسی و یا فرانسوی) مبنی بر اثبات مهارت های زبانی شرکت کنید و نمره نه چندان بالایی در حد آیلتس جنرال ۵ کسب کنید.
 • شرکت در یک آزمون دیگر در رابطه با ارزش های کانادا از قبیل تاریخ، نمادها، موسسات، قوانین، مسئولیت ها و همینطور امتیازات شهروندی این کشور نیز الزامی است.

مراحل اخذ اقامت دائم کانادا با ثبت شرکت در کلگری

خریداری یا راه اندازی یک بیزینس در کلگری

به طور کلی، راه اندازی یک بیزینس در کلگری از طریق ۴ روش امکان پذیر است:

 • راه اندازی یک بیزینس از صفر
 • خرید یک بیزینس فعال
 • خرید سهام (۳۳ درصد و یا بیشتر) در یک بیزینس فعال
 • اقدام برای خرید حق امتیاز یک برند شناخته شده (فرانچایز)

اقدام برای دریافت ورک پرمیت

زمانی که اقدام به خرید و یا راه اندازی یک بیزینس کانادایی کردید، می توانید به عنوان متقاضی سرمایه گذاری در کلگری، برای دریافت مجوز کار LMIA کانادا اقدام نمایید.

چندین مجوز کار مختلف وجود دارد که شما باید بسته به سابقه و هدف خود از سرمایه گذاری، برای اخذ یکی از آن ها اقدام نمایید. این مجوزها عبارت هستند از:

 • انتقال های درون شرکتی (ICTs)
 • سرمایه گذاران تحت قراردادهای تجارت آزاد با کانادا (این نوع مجوز کار به طور خاص، برای شهروندان کشورهای مکزیک، شیلی، کلمبیا، ایالات متحده آمریکا، کشورهای اتحادیه اروپا، کره جنوبی، پاناما، پرو، ویتنام، استرالیا، نیوزیلند، ژاپن و سنگاپور در نظر گرفته شده است برای کسب اطلاعات بیشتر، به این آدرس مراجعه کنید)
 • مجوزهای کار مخصوص کارآفرینان و متقاضیان خود اشتغال (C11)
 • مجوزهای کار LMIA محور، از جمله Owner Operator (اخیرا Service Canada اعلام کرده است که در حال بازنگری کامل در برنامه Owner Operator LMIA هستند و شما هم می توانید با مراجعه به این لینک جزئیات بیشتری در این رابطه به دست بیاورید)

انجام بیزینس

پس از اینکه به عنوان یک نیروی کار خارجی وارد کلگری شدید، باید کسب و کار خود را برای مدت زمان مشخصی (حداقل ۱۲ ماه) اداره کنید تا بتوانید وضعیت خود را به PR تغییر دهید.

البته، مدت زمان دقیق این پروسه، به نوع ورک پرمیت شما هم بستگی دارد. به طور کلی، قبل از اینکه بتوانید برای اقامت دائم درخواست دهید، کسب و کار شما باید “فعال” باشد، به این معنی که باید دارای ویژگی های زیر باشد:

 • کالا یا خدمات خود را به مشتریان واقعی بفروشد.
 • تمامی لایسنس ها، مجوزها و گواهینامه های ضروری مورد نیاز برای فعالیت قانونی در کانادا را در اختیار داشته باشد.
 • یک لوکیشن فیزیکی یا دفتر داشته باشد.
 • به غیر از خود شما و افرادی که با شما در ارتباط هستند، دارای حداقل ۱ نیروی کار کانادایی باشد.

اقدام برای دریافت اقامت دائم کانادا

تا زمانی که کسب و کار شما بر اساس شرایط فوق در وضعیت فعال قرار داشته باشد، می توانید به عنوان مدیر بیزینس خود برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنید.

با این حال، باید یک سری شرایط مشخص نیز در اختیار داشته باشید که عبارت هستند از:

 • مدرک زبان حداقل CLB 7
 • مدرک تحصیلی حداقل دیپلم
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • انجام معاینات پزشکی و نداشتن هرگونه مشکل پزشکی جدی که برای دولت کانادا هزینه سنگینی داشته باشد.

خرید شرکت در کلگری

متقاضیان باید برای خرید شرکت در کلگری یک درخواست به اداره کار کانادا ارسال نمایند و کد LMIA دریافت کنند. بعد از این، می توانند برای اخذ ورک پرمیت اقدام کنند تا وارد کانادا شوند و بیزینس خود را شروع کنند. در صورتی که ثابت شود شرکت مد نظر می تواند تاثیر خوبی در اقتصاد کانادا داشته باشد، ویزای اقامت دائم برای متقاضی و همراهیان وی صادر می شود.

شرایط خرید شرکت در کلگری

 • سابقه کار مدیریتی برای متقاضی اصلی
 • خریدرای حداقل ۵۱ درصد از سهام شرکت مورد نظر توسط متقاضی اصلی
 • استخدام حداقل ۲ فرد دارای اقامت دائم کانادا و یا شهروندی این کشور
 • سوددهی بالای شرکت خریداری شده توسط متقاضی و گذاشتن تاثیر مثبت بر اقتصاد کانادا
 • دریافت کد LMIA توسط متقاضی برای جلوگیری از ایجاد دردسر در اقدامات بعدی. این کد، می تواند به عنوان سندی برای اثبات تاثیر مثبت این کسب و کار در اقتصاد کانادا در نظر گرفته شود.
 • داشتن بودجه کافی برای تامین خرج و مخارج شرکت و نیازهای آن برای مدت حداقل ۱ سال آینده
 • ارائه یک بیزینس پلن جامع، کامل، اصولی، دقیق و موشکافانه توسط متقاضی اصلی

قوانین ثبت شرکت در کلگری

 • آدرس شرکت باید در همان استانی باشد که در آن به ثبت رسیده است.
 • کلیه شرکت های تجاری ملزم به داشتن اساسنامه و بیزینس پلن هستند.
 • داشتن دفتر تجاری فیزیکی یکی دیگر از قوانین ثبت شرکت است (جهت درج آدرس آن در پرونده متقاضیان).
 • حداقل ۲۵ درصد از مدیران شرکت (در برخی از استان ها و آن هم معمولا فقط در شرکت های سهامی) باید مقیم کانادا باشند.

مزایای ثبت شرکت در کلگری

 • مبلغ خاصی برای حداقل میزان سرمایه گذاری برای ثبت شرکت تعیین نشده است و از این نظر، شرایط خاصی ندارد.
 • فعالیت شرکت حتی در صورت فوت سهامداران و مالکان ادامه پیدا خواهد کرد و مالکیت آن به همراه اصل سرمایه و سود آن به ورثه ی آن ها (در شرکت هایی که مالکیت آن ها غیر از Sole proprietorship باشد) تعلق خواهد گرفت.
 • باعث شناخته شدن شما و شرکتتان در سطح بین المللی می شود.
 • انعطاف پذیری زیادی برای انتخاب محل شرکت وجود دارد و امکان ثبت شرکت در هر منطقه ای از کلگری که مد نظر دارید، هست.
 • امکان درخواست وام با سود پایین وجود دارد.
 • امکان افزایش سرمایه سهامداران با فروش سهام خود وجود دارد.
 • امکان اخذ مجوز کار Open work permit برای همسر متقاضی وجود دارد.
 • امکان تحصیل رایگان فرزندان زیر ۱۸ سال در مدارس کانادا وجود دارد.
 • متقاضی و اعضای خانواده وی می توانند از خدمات بیمه به صورت رایگان برخوردار شوند.
 • ثبات اقتصادی بالایی در کلگری وجود دارد.
 • نیاز به داشتن مدرک زبان انگلیسی با نمره بالا برای ثبت شرکت در کلگری نیست.
 • ثبت شرکت، خرید شرکت و یا سرمایه گذاری در کلگری امنیت بسیار زیادی نسبت به تمامی شهرهای دیگر دنیا دارد.
 • دسترسی به نیروی کار متخصص در صورت کمبود نیروی کار بسیار ساده و راحت است.
 • امکان دسترسی به بازارهای بین المللی و میلیون ها نفر مشتری بالقوه وجود دارد.
 • شرایط ثبت شرکت در کانادا نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر دنیا ساده و راحت تر است.
 • می توانید به عنوان یک شخص حقوقی جدید به نام شرکت خود فعالیت کنید و بیزینس داشته باشید.
 • حقوق و تعهدات مشابه با تمامی اشخاص حقوقی در کانادا خواهید داشت.
 • مالیات شرکت های کانادایی نسبت به مالیات هایی که افراد در بیزینس های تکی باید پرداخت کنند، مناسب است.
 • برخی از شرکت های کانادایی بسته به شرایط، معاف از پرداخت مالیات هستند.
 • کانادا از کسب و کارهایی که تاثیر خوبی در اقتصاد این کشور می گذارند، حمایت های بزرگی می کند.
 • امکان اخذ اقامت دائم از طریق ثبت شرکت در کلگری در طی ۱۲ تا ۱۸ ماه وجود دارد.
 • پول ها و سایر دارایی های شرکت به خود آن تعلق خواهند داشت.
 • بسته به نوع شرکت، سهامداران می توانند از بدهی های شرکت سلب مسئولیت کنند.
 • بسته به نوع شرکت، طلبکاران اجازه شکایت از سهامداران شرکت و مصادره اموال شخصی آن ها را نخواهند داشت.
 • سرمایه مورد نیاز از طریق انتشار اوراق قرضه یا روش های دیگر راحت تر جمع آوری خواهد شد.
 • به وام و سرمایه فردی اتکا نمی شود.

ثبت شرکت در کلگری و بیزینس پلن

طرح تجاری کسب و کار یا بیزینس پلن، یک سند مکتوب بسیار مهم است که شامل اطلاعاتی درمورد بیزینس شما، دستاوردها، اهدافِ واقع بینانه، استراتژی شما برای دستیابی به آن ها، راه های تامین منابع مالی، بودجه و پیش بینی های مالی برای تزریق سرمایه است. مهم ترین نیازمندی برای ثبت شرکت، بیزینس پلن است که باید بسیار جدی و قوی تهیه شود. هدف از تهیه این سند مهم، این است که نشان دهید بیزینس شما برای کانادا سودآوری خواهد داشت.

شما در طرح تجاری بیزینس خود باید کلیه برنامه هایی که برای شرکت در نظر گرفته اید را بیان کنید و پیش بینی های لازم در خصوص میزان سودهی شرکت در آینده را نیز تخمین بزنید تا پس از اقامت موقتی که به صورت ۱ تا ۲ ساله به شما داده می شود، با بررسی بازرسان و در صورت عمل به تعهدات خود، واجد شرایط اقدام برای اقامت دائم کانادا شوید.

ثبت شرکت در کلگری و انتخاب نام تجاری

انتخاب نام تجاری، اولین اقدامی است که باید برای ثبت شرکت انجام دهید. این اسم، نشان دهنده هویت قانونی، عملکرد شرکت شما و همینطور نوع مالکیت آن خواهد بود. بنابراین، باید اسمی منحصر به فرد و مطابق با زمینه کاری شرکت خود انتخاب کنید. این اسامی معمولا با علائم اختصاری نظیر Ltd, Co یا Inc ترکیب می شوند تا نشانگر نوع شرکت باشند.

نام تجاری نباید در سیستم فدرال وجود داشته باشد. برای این منظور، از سیستم جست و جوی Newly Upgraded Automated Name Search یا NUANS استفاده می شود که علائم تجاری ثبت شده در کانادا را مقایسه می کند. موارد زیر، برخی از نکاتی هستند که در انتخاب نام تجاری شرکت خود باید مد نظر داشته باشید.

 • نام تجاری شرکت شما باید منحصر به فرد باشد و تشابه اسمی با شرکت های دیگر نداشته باشد.
 • از انتخاب نام های طولانی پرهیز کنید.
 • نامی انتخاب کنید که مشتریان با دیدن آن متوجه شوند خدمات شرکت شما در چه زمینه هایی است.
 • نامی انتخاب کنید که برای تبلیغات و ساخت لوگوی منحصر به فرد برای شرکت شما، به راحتی قابل استفاده باشد.

ثبت شرکت در کلگری و انتخاب مکان شرکت

انتخاب مکان برای ثبت شرکت بستگی به منطقه مد نظر شما، زمینه کاری و فعالیت شرکتتان، اهداف آن و همچنین، میزان نیاز به تعامل حضوری با مشتریان دارد.

آلبرتا مرکز اصلی شرکت های فعال در حوزه انرژی، نفت و گاز در کانادا است و کلگری هم به عنوان مهم ترین شهر این استان، سهم زیادی در این صنایع دارد. با توجه به وجود شرکت های پرشمار فعال در حوزه نفت و گاز در آلبرتا و گلگری، این مناطق به عنوان یکی از قطب های صنایع نفت و گاز در سراسر کانادا نیز شناخته می شوند.

شرایط ثبت شرکت خارجی در کلگری

 • باید یک نمایندگی در کلگری داشته باشید. در واقع، شرکت ثبت شده فقط یک نمایندگی محسوب می شود.
 • قانون رقابت در کانادا را مد نظر داشته باشید. قانون رقابت شامل مقرراتی است که در یک حوزه تجاری منجر به رقابت می شود و تعادل بین عرضه و تقاضا را در بازار تنظیم می کند.
 • قانون سرمایه‌گذاری در کلگری را مد نظر داشته باشید. این قانون، جزو قوانین فدرال ثبت شرکت است و بدون توجه به این که شرکت شما در کدام یک از ایالات ثبت می شود، باید حتما اجرا شود.
 • قوانین مرتبط با تولید محصول مورد نظر یا ارائه خدمات در کانادا را مد نظر داشته باشید.
 • قوانین مرتبط با اقامت اداره کنندگان شرکت در کلگری را مد نظر داشته باشید. این قوانین، ذکر می کند که مدیران شرکت فقط باید در همان منطقه ای که شرکت خود را ثبت کرده اند، اقامت داشته باشند.
 • موافقت اداره رقابت در آلبرتا را کسب کنید.
 • هنگام درخواست ثبت شرکت به اداره مهاجرت استانی آلبرتا، درخواست اخذ ورک پرمیت برای اقامت موقت از طریق ثبت شرکت را نیز به همین اداره ارسال کنید.
 • برای انجام مصاحبه درخواست بدهید. جهت انجام این کار، لازم است به مواردی که در بیزینس پلن خود قید کرده اید، تسلط داشته باشید و بتوانید به خوبی پرزنت کنید.

ثبت شرکت در کلگری از طریق برنامه انتقال درون شرکتی یا Intra company transfer

کانادا این امکان را برای شرکت های خارجی فراهم کرده تا بتوانند یک یا چند نفر از کارمندان خود را به این کشور منتقل کنند. هدف از این برنامه، تاسیس یک شعبه در کانادا است تا شرکت های خارجی بتوانند کسب و کارشان را به این کشور توسعه دهند.

نکات قابل توجه در ثبت شرکت در کلگری از طریق برنامه انتقال درون شرکتی

 • شخص باید در کشور خود یک بیزینس داشته باشد تا بتواند برای تاسیس شعبه درخواست دهد.
 • اعضای یک شرکت برای مهاجرت از این طریق، باید ویزای کار یا ورک پرمیت کانادا دریافت کنند.
 • ورک پرمیت صادر شده از طریق روش انتقال درون شرکتی، ۱ یا ۲ ساله است. اما در مرتبه دوم، به مدت ۲ سال تمدید می شود و حداکثر تا ۷ سال قابل تمدید است.
 • پس از مهاجرت اعضای شرکت با مجوز کار به کانادا، ممکن است امکان انجام اقدامات بعدی جهت اخذ PR فراهم شود.
 • شرکت مادر و شعبه تاسیس شده ی آن، باید تعامل کاری با هم داشته باشند.
 • در اکثر اوقات، کل سهام شعبه ای که در کانادا تاسیس می شود، به شرکت مادر تعلق دارد.
 • شرکتی که به عنوان زیرمجموعه شرکت مادر در کانادا تاسیس می شود، هم می تواند خریداری شود و هم از صفر راه اندازی شود.
 • صلاحیت متقاضی برای تاسیس شعبه ارزیابی خواهد شد. وی باید حداقل برای مدت ۱ سال سابقه مدیریت داشته باشد.
 • شعبه ی تاسیس شده، به عنوان یک واحد مستقل فعالیت می کند. اما باید برای شرکت مادر درآمدزایی کند. همچنین، باید کالا یا خدماتی ارائه دهد و برای خودش هم در کانادا درآمدزایی داشته باشد.
 • شرکت وابسته، نمی تواند فقط برای انجام امورات شرکت مادر تاسیس شده باشد.
 • شرکت خارجی باید نشان دهد طبق نیاز بازار منطقه خودش فعالیت می کند و شعبه آن که قرار است در کانادا تاسیس شود هم طبق نیاز بازار کانادا فعالیت خواهد کرد. اما در هر حال این دو شرکت، باید یکدیگر را ساپورت کنند.
 • نام شعبه باید در یک گروه با شرکت مادر قرار داشته باشد و یا همنام با آن باشد.
 • در این روش، شرکت مادر، نقطه اصلی و کلیدی ماجراست و شعبه ی آن که در کانادا تاسیس شده، تحت نظر شرکت مادر فعالیت خواهد کرد.
 • طبق قوانین کانادا، شعبه ی تاسیس شده، به عنوان یک بخش توسعه یافته به واسطه شرکت خارجیِ مادر شناخته می شود. البته، شرکت تابع هم هویت مستقل خودش را خواهد داشت.

مزایای ثبت شرکت در کلگری از طریق برنامه انتقال درون شرکتی

 • نیازی به کد LMIA ندارد.
 • با توجه به اینکه خودتان صاحب یک شرکت هستید، نیاز به پرداخت هزینه ای جهت خرید شرکت در کلگری نیست.
 • مراحل قانونی انتقال شرکت در مدت زمان کوتاهی انجام می شوند.
 • شرایط اخذ اقامت موقت کانادا و ویزای کار این کشور را در مدت زمان کوتاهی خواهید داشت.
 • امکان تحصیل رایگان در کانادا برای فرزندان زیر ۱۸ ساله شما فراهم خواهد بود.
 • همسرتان می تواند Open Work Permit دریافت کند.
 • تمامی اعضای خانواده تان حق استفاده از خدمات بیمه رایگان به دست خواهند آورد.

مراحل ثبت و تاسیس شعبه در کلگری

تعداد زیادی از شرکت هایی که در کانادا تاسیس می شوند، پس از روی روال افتادن کارها و دستیابی به سوددهی مناسب، تصمیم به افتتاح یک یا چند شعبه دیگر در شهرها یا حتی استان های دیگر کانادا می گیرند. انجام اقدامات زیر برای تاسیس زیر مجموعه و یا شعبه جدید لازم است.

 • شرکت مادر موظف است اسناد و مدارک مورد نیاز برای تاسیس شعبه را تهیه نماید. همچنین، یک سری مستندات درمورد شرکت مادر لازم است که باید ارائه شوند.
 • یک اظهار نامه و یک سری اسناد حقوقی باید تهیه و تنظیم شود تا مدیران شعبه و منشی آن به همراه موقعیت دقیق آن ها مشخص شوند.
 • در این مرحله، نمایندگان شعبه یا شعبه ها مشخص می شوند و هر یک از کارکنان نیز تعیین می گردند. این کارکنان افرادی هستند که قرار است در دفتر شعبه فعالیت داشته باشند.
 • کلیه نمایندگان در شعبه ها، وابسته به شرکت مادر هستند و کلیه اقداماتی که انجام می دهند، باید زیر نظر شرکت مادر و مسئولین آن باشد.

مدارک لازم برای تاسیس شعبه در کلگری

 • باید اطلاعات دقیقی درمورد شرکت مادر وجود داشته باشد این اطلاعات معمولا شامل موارد زیر می شوند:
 • وضعیت مالیاتی
 • میزان درآمدزایی
 • زمان تاسیس
 • هدف از تاسیس
 • آدرس دقیق
 • تعداد پرسنل و کارکنان
 • کلیه قراردادهایی که در شعبه ها تنظیم می شود، باید با ذکر نام شرکت مادر باشد و مهر و امضا شود.
 • نام شرکت مادر باید در تمامی اسناد تاسیس شعبه قید شود.
 • آدرس شعبه باید در کانادا به ثبت برسد.
 • شماره ثبت اسم شعبه که توسط مقامات کانادا به آن اتخصاص می یابد، باید اعلام شود.

دلایل ثبت شرکت در کلگری

 • نرخ پایین مالیات

یکی از بهترین نقاط قوت زندگی در آلبرتا این است که در این استان، مالیات بر فروش استانی وجود ندارد. اگر در کلگری زندگی کنید، فقط باید پنج درصد مالیات بر کالاها و خدمات فدرال بپردازید. این در شرایطی است که اگر ساکن استان های دیگر کانادا باشید، باید حدود ۱۵ درصد مالیات استانی و خدمات فدرال پرداخت کنید. این یعنی هزینه خرید اقلامی مانند مواد غذایی، پوشاک و سرگرمی در آلبرتا و کلگری به مراتب کم تر از استان های دیگر کانادا است.

 • هزینه پایین زندگی

وقتی کلگری را با کلان شهرهای مشابه که شرایط نزدیکی با آن دارند مقایسه می کنیم، به وضوح مشخص است که هزینه زندگی در کلگری بسیار کم تر از آن ها است. به عنوان مثال، ونکوور و تورنتو هر دو به ترتیب 8 و 13 درصد گرانتر از کلگری هستند. کلگری دومین شهر ارزان کانادا محسوب می شود.

 • شهری با آینده درخشان و فرصت های بی پایان

در سراسر کلگری، بالاترین سطح از امکانات برای انجام هر کاری وجود دارد. روحیه کارآفرینی در این شهر بسیار بالا است. همچنین، در این شهر یک محیط تجاری حمایتی با برخی از مقرون به صرفه ترین فضاهای اداری در بالاترین سطح در مرکز یک شهر در آمریکای شمالی قابل دسترسی است و یک سبک زندگی لوکس با پس زمینه ی کوه راکی وجود دارد که تنها یک ساعت از این شهر فاصله دارد.

 • اقتصاد عمیق

دفتر مرکزی بیش از ۱۰۰ شرکت بین المللی بزرگ در کلگری واقع شده است که از این حیث، بیشترین تعداد را در بین تمامی شهرهای دیگر کانادا به خودش اختصاص داده است. علاوه بر این، مرکز بیش از ۷۰۰ کسب و کار استارتاپی است که تعداد پرشماری از آن ها در زمینه فناوری و صنایع وابسته به آن فعالیت دارند. شما می توانید از طریق مراجعه به این لینک و دانلود فایل اطلاعات دقیق و جزئی بیشتری درمورد اقتصاد، بازار کار، جمعیت شناسی، املاک و صنایع برتر کلگری به دست بیاورید.

 • موقعیت جغرافیایی مناسب

کلگری در فاصله نزدیکی از تعداد زیادی از مکان های عالی قرار دارد. از این شهر تنها سه ساعت با ماشین تا ادمونتون، مرز ایالات متحده و پارک ملی گلاسیر کانادا فاصله است.

همچنین، این شهر و مناطق اطراف آن پر از مکان هایی است که دارای جاذبه های شگفت انگیز زیادی برای گردشگران و بازدیدکنندگان هستند که برخی از آن ها شامل پارک آبی و مراکز خرید بزرگ در ادمونتون می شوند. بنابراین با زندگی در کلگری، قطعا می توانید سفرهای چند روزه زیادی داشته باشید تا از مناطق دیدنی اطراف این شهر و مرکز آن دیدن کنید.

 • روزهای آفتابی زیاد در طول سال

روزهای آفتابی، یکی از چیزهایی است که اهالی برخی از شهرهای دیگر کانادا نظیر ونکوور که روزهای ابری زیادی دارد، دوست دارند بیشتر از آن بهره مند می شدند. این فرصت، در کلگری به خوبی فراهم است. کلگری یکی از آفتابی ترین شهرهای کانادا است که به طور میانگین، در طول سال ۲۳۰۰ ساعت تابش آفتاب را تجربه می کند. آسمان آبی، صاف و تمیز این شهر می تواند روزهای آفتابی زیبایی برای شما به ارمغان بیاورد.

 • شهر بدون آلودگی

طبق گزارش مجله فوربس، کلگری یکی از تمیزترین شهرهای جهان است. مسئولین این شهر، توجه ویژه ای به تمیز بودن آن دارند. به طوری که افرادی که شهر را آلوده می کنند یا زباله می ریزند، ۱۰۰ تا ۵۰۰ دلار جریمه می شوند. این شهر دارای زیرساخت های خوبی برای حفظ چشم اندازهای پاک و مناظر طبیعی زیبای خود مانند سیستم فاضلاب، آب تمیز و برنامه بازیافت کارآمد هم هست که باعث می شود از نظر آلودگیِ آب و هوایی هم شهر بسیار پاکی باشد.

 • اقتصاد پایدار و قدرتمند

کلگری به عنوان “مرکز اقتصاد کانادا” نامگذاری شده است و همچنین، رتبه اول در عملکرد اقتصادی را نیز در اختیار دارد. کلگری خانه مجموعه ای از صنایع است که شامل بخش های انرژی، فناوری، تولید، امور مالی، فیلم، حمل و نقل و صنعت سرگرمی می شوند.

در واقع، یکی از دلایل قدرتمند بودن این شهر از نظر اقتصادی، این است که یکی از جوان ترین و قوی ترین نیروی های کار در بین تمامی شهرهای دیگر کانادا را در اختیار دارد. میانگین سنی جمعیت کلگری تنها 36 سال است و اکثر جمعیت آن بین ۲۰ تا ۴۴ سال سن دارند.

 • مناسب برای کسب و کارهای کوچک

علیرغم اینکه ۹۷ درصد از کل ذخایر نفت کانادا را می توان تنها در آلبرتا یافت، اما بر اساس گزارشی که سایت بسیار معتبر Statistics Canada در دسامبر سال 2019 میلادی منتشر کرده است، آلبرتا و به خصوص کلگری، یکی از بهترین مناطق کانادا برای راه اندازی و ایجاد کسب و کارهای کوچک است. به شکلی که، در بین تمام شهرهای بزرگ کانادا، کلگری به عنوان دومین شهر جذاب در کانادا برای کسب و کارهای کوچک معرفی شده است.

 • کیفیت بالای زندگی

وقتی صحبت از کیفیت زندگی به میان می آید، کلگری حتی از ونکوور و تورنتو هم بالاتر قرار می گیرد. دوری از هیاهو و زندگی در آرامش، دلیل اصلی این امر است. این شهر توسط Globe and Mail به عنوان “بهترین مکان برای کار در کانادا” رتبه بندی شد و توسط هیئت تجارت تورنتو نیز به عنوان “سومین شهر مرفه” در بین 24 شهر کانادا انتخاب شد. علاوه بر این، اکونومیست این شهر را به عنوان “پنجمین شهر برتر دنیا برای زندگی” انتخاب کرده است و مجله Today’s Parent نیز کلگری را در بین پنج شهر برتر دنیا برای زندگی به همراه خانواده قرار داده است.

 • جامعه چند ملیتی و چند فرهنگی

کلگری دارای یک جامعه چند فرهنگی عظیم با آداب و رسوم، پیشینه ها و فرهنگ های مختلف است که آن را به مکانی بسیار پر جنب و جوش برای زندگی تبدیل می کند. در هر صورت، یادگیری آموزه های جدید به خصوص در ارتباط با فرهنگ و آداب و رسوم ملل مختلف، همیشه یک تجربه جالب است که دوست دارید امتحان کنید.

بررسی ها نشان داده است کلگری از نظر میزان تنوع فرهنگی، سومین شهر کانادا است و مردم آن به ۱۲۰ زبان مختلف با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.

ثبت شرکت در کلگری و استانداردهای سرمایه گذاری

با بررسی این استانداردها، می توانید نسبت به امنیت سرمایه گذاری خود اطمینان حاصل کنید. استانداردهای سرمایه گذاری در کلگری شامل موارد زیر می شوند.

 • ریسک مصادره اموال

تحت یک سری شرایط دشوار، در صورتی که افراد قوانین تجارت در کلگری را رعایت نکنند، ممکن است اموالشان مصادره شود. اما در کلگری و سایر شهرهای کانادا، این شاخص در حد کاملا استانداردی قرار دارد و ریسک مصادره اموال، خطر چندان جدی و بزرگی برای سرمایه گذاران محسوب نمی شود. در حالی که قوانین برخی از کشورها، این اجازه را می دهد که اموال سهامدارانِ بدهکار به سرعت مصادره شود.

 • شاخص کیفیت نظارتی

این شاخص هم در ارتباط با امنیت سرمایه گذاری توسط افراد خارجی در کانادا است و میزان پایبندی دولت به قوانین این کشور را مورد ارزیابی قرار می دهد.

 • کنترل فساد

این شاخص، به معنی سواستفاده از موقعیت یا قدرت در جهت حفظ منافع شخصی است. بدیهی است که وقتی در کشوری مانند کانادا کنترل فساد به این شدت صورت بگیرد، زمینه ی رشد و توسعه در تمامی جنبه ها به خصوص اقتصادی، بسیار سرعت خواهد گرفت.

ثبت شرکت در کلگری و شاخص های اقتصادی تأثیرگذار

متقاضیان ثبت شرکت در کلگری باید از طریق بررسی های یک سری از شاخص ها اطمینان پیدا کنند که سرمایه گذاری امن و مطمئنی انجام می دهند.

 • نرخ تولید ناخالص ملی در کانادا

این شاخص، قدرت خرید مردم و میزان رشد اقتصادی کشور را نشان می دهد. همچنین، افزایش و یا کاهش تولیدات کشور کانادا در زمینه های مختلف را در بازه های زمانی متعدد بررسی می کند تا بتوان فهمید که چه عواملی در اقتصاد این کشور تاثیرگذار بوده اند.

 • نرخ تورم در کانادا

تورم، اساسا رابطه معکوس با رفاه اقتصادی و قدرت خرید مردم یک جامعه دارد. اما با افزایش قیمت کالا و خدمات رابطه مستقیم دارد. با توجه به اینکه تورم بالا، نشانگر عدم توانایی در کنترل و مدیریت قیمت کالاهاست، می توان گفت کانادا این شاخص را به بهترین شکل ممکن مهار کرده است. این شاخص همیشه باید به شکلی باشد که متناسب با میزان درآمد مردم، بتواند قدرت خرید آن ها را حفظ کند.

 • نرخ مالیات در کانادا

این شاخص، باید تعادل داشته باشد. اگر بیش از حد زیاد باشد، فشار زیادی به مردم می آورد و موجب نارضایتی می شود و اگر هم بیش از حد پایین باشد، هزینه های رشد اقتصادی و تامین بودجه دولت برای ارتقا و توسعه سطح صنعتی و اقتصادی کشور، کاهش می یابد و منجر به ایجاد اختلال و ضعف در سیستم اقتصادی می شود.

بهترین صنایع برای ثبت شرکت در کلگری

رسانه های تعاملی دیجیتال برای ثبت شرکت در کلگری

کلگری شرایط مناسبی را برای شما فراهم می کند تا حضور خود در بازارهای بین المللی را افزایش دهید. پیش بینی  می شود که بخش صنایع خلاق کلگری از سال 2023 تا 2024، 566 میلیون دلار برای تحول دیجیتال هزینه کند و راه را برای بازی ها، ورزش های الکترونیکی، فناوری های فراگیر، انیمیشن و جلوه های بصری به عنوان موتورهای کلیدی رشد، ایجاد کند.

صنایع فناوری های خلاق برای ثبت شرکت در کلگری

کلگری به قدری برای مبتکران و سازندگان، محیط مناسبی برای توسعه و رشد است که به نوعی، خانه آن ها به شمار می رود. صنایع خلاق به عنوان چرخه های ایجاد، تولید و توزیع کالاها و خدمات تعریف می شوند که از خلاقیت و سرمایه فکری به عنوان ورودی های اولیه برای محتوای خلاق، ارزش اقتصادی و اهداف بازار استفاده می کنند.

تجارت کشاورزی برای ثبت شرکت در کلگری

کلگری یکی از مراکز مهم تجارت کشاورزی کانادا محسوب می شود که با استعدادهای فنی، استفاده از  به روزترین فناوری های کشاورزی و دانش مالی و تجاری، این صنعت را به سمت توسعه و پیشرفت هدایت می کند.

فناوری برای ثبت شرکت در کلگری

مشاغل کلگری میلیاردها دلار برای تحول دیجیتال در هر بخش هزینه می کنند. از نرم افزار گرفته تا سخت افزار و خدمات، تحول دیجیتال به سرعت در حال تبدیل شدن به بزرگ ترین محرک راه حل های جدید و سرمایه گذاری در بخش فناوری در میان مشاغل موجود در کلگری است.

حمل و نقل و تدارکات برای ثبت شرکت در کلگری

کلگری هر روز به میلیون ها نفر در سطح داخلی و بین المللی دسترسی دارد. زیرا یکی از شلوغ ترین، مدرن ترین، منظم ترین و بهترین فرودگاه های کانادا و همینطور بزرگراه های اصلی شمال به جنوب و شرق به غرب، به همراه دو راه آهن کلاس 1 آمریکای شمالی در‌ آن وجود دارد که دسترسی کاملی از این شهر به بنادر اقیانوسی را برای ساکنین خود فراهم آورده است.

هوافضا برای ثبت شرکت در کلگری

کلگری به عنوان مرکز نوظهور تعالی و نوآوری در صنعت جهانی هوافضا، در حال حرکت در جهان است. این صنعت با تخصص در سیستم های مستقل، داده های مکانی، ناوبری و تولید تجهیزات ارتباطی، توسعه نرم افزار سفارشی و سخت افزار، و ساخت، نگهداری، تعمیر و تعمیرات اساسی (MMRO) مسیر توسعه روز افزون را در پیش گرفته است.

انرژی و محیط زیست برای ثبت شرکت در کلگری

کلگری از دیرباز به عنوان یک شهر مبتنی بر انرژی شناخته شده است و امروزه نیز به عنوان پیشرو در انتقال انرژی جهانی شناخته می شود. آلبرتا بزرگ ترین تولید کننده نفت و گاز طبیعی در کانادا است. این استان همچنین، دارای برخی از بهترین منابع بادی، خورشیدی، بیوانرژی و زمین گرمایی کانادا می باشد که باعث می شود کلگری هم از مزایای آن بهره مند شود.

خدمات و امور مالی برای ثبت شرکت در کلگری

بخش امور مالی قوی کلگری کاتالیزوری است که باعث رشد شرکت های فعال در حوزه خدمات و امور مالی در سراسر این شهر می شود. این شهر به دلیل تمرکز شرکت های فعال در زمینه امور مالی، سرعت بالای معاملات، حجم بالای معاملات بزرگ، سرمایه گذاری های خارجی و ثروت فردی، بازار جذابی برای شرکت های بخش خدمات مالی به وجود آورده است.

علوم زیستی برای ثبت شرکت در کلگری

کلگری پیشرو تحقیقات و نوآوری در حل مسائل بهداشت جهانی است. از سوی دیگر آلبرتا هم محل وجود بزرگ ترین و تنها سیستم مراقبت بهداشتی کاملاً یکپارچه در سراسر کانادا است که به جمعیت پرشماری از بیماران که نزدیک به 4.3 میلیون بیمار هستند، خدمات رسانی می کند. این سیستم و زیرساخت های یکپارچه، امکان دسترسی ساده به داده های بیمار با کیفیت بالا و قوی را فراهم می کند.

ثبت شرکت در کلگری با تراست بیزینس

دریافت وقت مشاوره اولیه

شما در اولین مرحله برای ثبت شرکت در کلگری می توانید با کارشناسان و متخصصین تراست بیزینس تماس بگیرید. همچنین، می توانید در صورت تمایل، یک وقت مشاوره با وکلای تراست بیزینس رزرو کنید.

متخصصین تراست بیزینس طبق بکگراند و سوابق مدیریتی متقاضی، هدفی که مد نظر دارد و مقدار بودجه ای که دارد، بهترین نوع شرکت از لحاظ ساختاری و زمینه فعالیت آن را به او معرفی خواهند کرد.

تنظیم قرارداد

کارشناسان ما در تراست بیزینس بر اساس اطلاعات دریافتی از جانب شما و پس از بررسی کامل شرایط و خواسته هایی که دارید، ضمن ارائه راهنمایی های اولیه درخصوص پروسه مهاجرت شما، قرارداد همکاری را تنظیم می کنند.

در این مرحله، فرایند ثبت شرکت در کلگری تحت نظر خبره ترین کارشناسانِ این امر آغاز خواهد شد.

دریافت مدارک اولیه

در این مرحله، شما یک سری از مدارک لازم را مطابق با دستورالعمل ها و راهنمایی هایی متخصصین تراست بیزینس به آن ها ارائه می کنید تا بتوانند مطابق با خواسته ها و شرایط شما، ارزیابی دقیق و کاملی از این مدارک داشته باشند.

مشاورین در نهایت، بهترین گزینه ها را در ارتباط با هدفتان به شما معرفی می کنند. بدین صورت، دیگر نیازی نخواهد بود که خودتان را وارد مراحل و پروسه های پیچیده ی این فرایند کنید.

تهیه بیزینس پلن

یکی از مهم ترین کارهایی که باید در ارتباط با ثبت شرکت در کلگری انجام داد، تهیه و تنظیم یک بیزینس پلن کامل و جامع است. بیزینس پلن باید به قدری خوب و حرفه ای تهیه شده باشد که نظر مساعد افسر ESDC را جلب کند تا متقاعد شود حضور شما در کانادا برای پیشبرد این بیزینس حیاتی است.

گفتنی است که در این میان، تمامی حمایت ها و آمادگی های لازم را از سوی متخصصین تراست بیزینس دریافت خواهید کرد و آن ها بر اساس اسناد، مدارک، اطلاعات و حتی ریزترین جزئیاتی که در اختیارشان قرار داده اید، یک بیزینس پلن جامع با رعایت تمامی اصول حرفه ای برای شما تهیه و تنظیم خواهند کرد.

حمایت از موکل در پیشبرد بیزینس خریداری شده

خدمات تراست بیزینس تنها به رسیدن شما به کانادا خلاصه نمی شود و پس از ورود به کانادا نیز همچنان از حمایت ها و مشاوره های متخصصین تراست بیزینس بهره مند خواهید بود. معمولا شما ۲ سال فرصت دارید که با کمک تراست بیزینس توانمندی های خود را در پیشبرد کسب و کاری که در کانادا راه اندازی کرده اید به اثبات برسانید.

مجوز کاری که در این روش به دست می آورید، بر اساس عملکرد شما قابل تمدید است و در تمام این مدت از کمک متخصصین این امر بهره خواهید برد تا بر چالش های پیش رویتان در این مسیر غلبه کنید و به سود آوری مد نظر خود در کسب و کارتان دست پیدا کنید.

درخواست اقامت دائم

در نهایت، پس از گذشت حداقل یک سال از ثبت شرکت در کلگری، در صورتی که تمایل به اقامت در کانادا داشته باشید، مدارک مورد نیاز برای این کار توسط کارشناسان تراست بیزینس ارائه خواهند شد.

شما در صورت واجد شرایط بودن، با تکمیل فرم های مربوطه، برای ارائه درخواست اقامت دائم خود در کانادا از طریق سیستم اکسپرس انتری یا روش های دیگر برای PR اقدام خواهید نمود.

زبان را بسیار جدی بگیرید

اگرچه برای مهاجرت کاری به کانادا، داشتن IELTS 4 هم می تواند کافی باشد، اما در اولین فرصتی که از مهاجرت خود اطمینان پیدا کردید، به طور جدی به فکر تقویت مهارت های زبانی خود باشید. چرا که هرچقدر زمان کم تری برای یادگیری زبان وقت بگذارید، هنگام مهاجرت به کانادا هزینه ی فرصت از دست رفته ی بیشتری به خود تحمیل خواهید کرد.

هر چقدر زبان قوی تری داشته باشید، در بیزینس خود موفق تر خواهید بود و هزینه کم تری خواهید داشت. زیرا نیاز کم تری به استخدام نیروهای انسانی پیدا خواهید کرد. پس در اولین فرصت، یک معلم زبان خصوصی خوب پیدا کنید.

حتی وقتی حداقل نمره لازم و آیلتس جنرال را هم به دست آوردید، باز هم یادگیری زبان را متوقف نکنید. توصیه ما این است که برای یافتن بهترین و حرفه ای ترین معلمان برای آموزش IELTS و تقویت زبان خود در حوزه تجاری، از تراست بیزینس کمک بگیرید.

ما در تراست بیزینس با مدرسین شناخته شده و معتبری همکاری داریم که می توانند شما را برای مهاجرت به کانادا کاملا آماده کنند. پیشنهاد می کنیم پس از دریافت مدرک IELTS جهت یادگیری اصطلاحات تخصصی و آموزش هایی که در کار خود به آن ها نیاز پیدا خواهید کرد، سرفصل های Business English را با معلم خود کار کنید. برخی از مهارت هایی که در این دوره فرا خواهید گرفت، شامل موارد زیر می شوند:

 • برقراری ارتباط با دیگران در موقعیت های عملی و تجاری
 • ابراز کردن خود به زبان انگلیسی با تسلط، دقت و اطمینان بیشتر
 • کنترل خود به زبان انگلیسی در زمینه های تجاری مختلف، از مذاکره، تا برقراری تماس و سخنرانی و معاشرت

سرفصل های Business English

 • مقدمه
 • طرح و رویکرد دوره
 • توصیف پست شغلی و مسئولیت های خود
 • موقعیت های معمولی و ضروری که در آن ها باید از زبان مقصد استفاده کنید
 • جلسات
 • ریاست، تنظیم دستور کار، کنترل گفت و گو
 • مشارکت، به نوبت صحبت کردن، گوش دادن و یادداشت برداری
 • دیپلماتیک بودن و اوقاتی که باید موافقت یا مخالفت کنید
 • مکاتبات تجاری
 • ثبت ایمیل ها، سبک مناسب برای مکاتبات تجاری و جمله بندی استاندارد برای این کار
 • یادداشت ها
 • عبارات تخصصی زبان تجاری
 • برقراری تماس
 • بررسی و شفاف سازی اطلاعات
 • سناریوهای مالی خاص
 • آمادگی برای شنیدن لحجه ها و لحن های مختلف
 • سخنرانی و ارائه
 • معرفی موثر یک موضوع
 • پیوند و توالی ایده ها
 • نتیجه گیری
 • واکنش به سوالات
 • مدیریت فرایند
 • توصیف فرآیندها، علت و معلول
 • توصیه یا انتقاد کردن
 • تضمین کیفیت، بهبود مستمر
 • مذاکره
 • زبان مذاکره کلیدی، چارچوب بندی استدلال خود
 • مذاکره با تامین کنندگان
 • مذاکره با مشتریان
 • گزارشات
 • مطالعه سریع گزارشات و سرفصل اخبار
 • نحوه گزارش دادن اطلاعات و ایده ها
 • نوشتن گزارش و سبک انجام این کار برای قراردادها
 • انگلیسی عامیانه
 • پنج دقیقه ی اول
 • صحبت کوتاه و تغییر موضوع
 • کنوانسیون های تجاری
 • چند نمونه از حوزه های دیگر زبان که می توانند پوشش داده شوند
 • مطالعه موردی
 • نوشتن پیشنهادات موثر
 • مدیریت تیم ها
 • آگاهی از تفاوت های فرهنگی
 • بحث درمورد تصویر اقتصادی گسترده تر

همه چیز درباره کارآفرینی در آلبرتا

خدمات تراست بیزینس برای مهاجرت

تمامی پرونده های تراست بیزینس تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد تراست بیزینس


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

سوالات متداول

هزینه ثبت شرکت در کلگری چقدر است؟

خودِ ثبت شرکت، ۴۵۰ دلار هزینه دارد. در صورتی هم که تمایل داشته باشید این کار را به صورت آنلاین توسط یک سرویس دهنده ی دارای قرارداد با استان آلبرتا انجام دهید، باید ۳۰۰ دلار به این سرویس دهنده بپردازید همچنین، لازم است یک گزارش تایید جست و جوی نام شرکت یا همان NUANS هم انجام دهید که هزینه آن هم ۷۵ دلار به ازای هر جست و جو است.

به طور کلی، برای ثبت شرکت در کلگری چقدر باید پول داشته باشیم؟

برای تخمین هزینه کلی ثبت شرکت، باید ببینید در چه مقیاس و زمینه ای قصد دارید فعالیت کنید، محل دفتر مرکزی شرکت شما در چه منطقه ای است، آیا نیاز به راه اندازی فروشگاه دارد، هزینه حقوق و دستمزد کارمندانتان چقدر خواهد بود و سایر هزینه های جاری انجام بیزینس را هم مد نظر بگیرید. اما توصیه می کنیم دستکم ۱۰۰ هزار دلار برای شرکت خود در نظر بگیرید.

چقدر می توان روی امکان دریافت وام از دولت کانادا بعد از ثبت شرکت در کلگری حساب کرد؟

بهتر است حساب نکنید. اصولا گرفتن وام تجاری حتی برای شهروندان کانادایی نیز چالش بر انگیز است و تنها می توان با استفاده از یک بیزنس پلن حرفه ای این وام را دریافت کرد. برای گرفتن این وام تمامی شرایط شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت. پس غیر ممکن نیست، اما احتمال آن برای افرادی که با ویزای اقامت موقت در کانادا هستند، چندان زیاد نیست.

من از طریق ثبت شرکت در حال اقدام برای سرمایه گذاری در کلگری هستم. چقدر طول می کشد تا PR بگیرم؟

گرفتن اقامت از طریق روش های کاری نظیر سرمایه گذاری یا ثبت شرکت، برای افراد مختلف با شرایط گوناگون متفاوت است. بعضی از افراد ممکن است پس از یک یا دو سال کار در کانادا، بتوانند درخواست اقامت دائم ثبت کنند و بعضی دیگر ممکن است تا چهار سال واجد شرایط نباشند تا برای PR اقدام کنند.

من با ثبت شرکت در کلگری به کانادا مهاجرت کردم. اگر PR بگیرم، از چه امتیازاتی می توانم استفاده کنم؟

پس از گرفتن اقامت در کشور کانادا بسیاری از امکاناتی که شهروندان این کشور در اختیار دارند را به دست خواهید آورد. از این دست، می توانیم به حق رای، تحصیل رایگان در کانادا یا تحصیل ارزان قیمت برای خود و فرزندانتان و همچنین سایر امکانات مثل بیمه ی سلامت و… اشاره کنیم.

آیا برای ثبت شرکت در کلگری هم باید تمام دارایی های خود را اعلام کنیم؟ در این صورت، مشکل مالیاتی در کانادا برایمان ایجاد نمی شود؟ می توانیم فقط به اندازه همان مبلغی که نیاز است، ثابت کنیم پول داریم؟

خیر مشکلی ندارد. هر چقدر دارایی دارید، اعلام کنید. مالیاتی که در کانادا از شما گرفته خواهد شد، مالیات بر درآمد است و ارتباطی به دارایی های شما در ایران یا هر کشور دیگری ندارد. علاوه بر این، برای آفیسر مهم است که ببیند شما حداقل از نظر مالی، مشکل خاصی ندارید و می توانید در کانادا زندگی کنید.

در صورتی که با ورک پرمیتِ استارتاپ در کانادا باشیم، می توان به خاطر طولانی شدن پروسه، از طریق ثبت شرکت در کلگری اقدام کنیم؟

بله. در صورتی که توانایی انجام این کار را داشته باشید، چرا که نه.

آیا می توان به صورت همزمان هم برای سرمایه گذاری در کلگری از طریق ویزای استارتاپ و هم ثبت شرکت اقدام کرد؟

از نظر تئوری، بله. اما توصیه می کنیم هیچ دو روشی را به صورت همزمان اقدام نکنید.

برای چه کارهایی می توان وبفرم زد؟

اگر مورد اضطراری خاصی وجود داشت. مثلا خواستید مدرکی را به پرونده خود اضافه کنید یا مورد خاصی را خاطرنشان کنید، می توانید وبفرم بزنید. اما انجام این کار برای مواردی نظیر پیگیری پرونده و اینکه در چه مرحله یا وضعیتی قرار دارد، توصیه نمی شود. زیرا روند بررسی پرونده را مختل می کند.

برای مهاجرت به کانادا فقط سرمایه دارم. آیا می توانم بدون مدرک زبان و مدرک تحصیلی در کلگری شرکت ثبت کنم؟

بستگی دارد. شاید بتوانید، شاید هم خیر. درست است که یکی از شرایط مهم مهاجرت به کانادا داشتن تمکن مالی است، اما تنها شرط لازم نیست. اگر سایر شرایط شما برای اقدام در یکی از مسیرهای پرشمار مهاجرتی مساعد باشد، چرا که نه. برای بررسی دقیق تر، لطفا وقت مشاوره رزرو کنید.

چه بیماری هایی ممکن است باعث ریجکت شدن پرونده شود؟

بیماری های رایجی نظیر فشار خون، دیابت، کلسترول، مشکلات قلبی و مواردی از این دست، باعث ریجکت شدن پرونده نمی شوند. بیشتر بیماری هایی که برای کانادا هزینه بر باشند، ممکن است باعث این امر شوند. اما در حالت کلی، احتمال این موضوع کم است و معمولا پرونده ها فقط به دلیل مسائل مدیکال رد نمی شوند؛ مگر در مواردی که بیماری بسیار پرهزینه ای داشته باشید.

برای ثبت شرکت در کلگری چقدر باید سابقه کار داشته باشیم؟

حداقل ۲ سال. اما بهتر است برای قوی تر بودن پرونده تان، ۵ سال سابقه کار مدیریتی داشته باشید.

آیا با ثبت شرکت در کلگری می توان اقامت دائم گرفت؟

پاسخ این سوال، به همین سادگی نیست و به برنامه مهاجرتی که انتخاب می کنید، بستگی دارد. در هر صورت، ثبت شرکت به خودی خود، منجر به اقامت دائم کانادا نمی شود. در صورتی که از طریق برنامه های تجاری استان آلبرتا اقدام کنید و کارآفرینی داشته باشید یا کسب و کاری راه اندازی کنید، می توانید ویزای کار کانادا را به دست بیاورید و یک یا دو سال بعد از آن هم برای اقامت دائم اقدام کنید.

من یک سال پیش قصد ثبت شرکت در کلگری داشتم، اما درخواست ورک پرمیتم ریجکت شد. چقدر باید صبر کنم تا بتوانم دوباره اقدام کنم؟

در ریجکت شدن ورک پرمیت، بازه زمانی خاصی که محروم از اقدام یا اپلای مجدد شوید، وجود ندارد و حتی ۱ روز بعد از اینکه ریجکت شدید هم می توانید دوباره درخواست دهید. اما بهتر است ابتدا نوت آفیسر را مطالعه کنید، بدانید چرا ریجکت شده اید و بعد از اینکه مشکل مورد نظر را برطرف کردید، دوباره اقدام کنید. در غیر این صورت، مجددا به همان دلیل ریجکت خواهید شد.

حداقل نمره زبان آیلتس برای ثبت شرکت در کلگری چند است؟

خوشبختانه، داشتن مدرک زبان جزو الزامات نیست. اما طبیعتا برای زندگی در یک کشور خارجی، باید زبان آن را حداقل تا حدی که بتوانید نیازتان را برطرف کنید، بلد باشید. برای این منظور، آیلتس جنرال ۵ می تواند کفایت کند.

در هنگام تاسیس شرکت آیا باید فقط از افراد مقیم کانادا استفاده کرد یا می توان از افراد غیر مقیم را هم استخدام کرد؟

در سال اول، باید دستکم ۲ شهروند کانادایی یا فردی که اقامت دائم کانادا را دارد استخدام کنید. در غیر این صورت، واجد شرایط اقدام برای PR نخواهید شد.

من یک شرکت تبلیغات در ایران دارم و می خواهم یک شعبه در کانادا بزنم. شرایط انجام این کار چیست؟

شرکتی که در کانادا تاسیس می شود، باید فعالیت مستقل داشته باشد و در این کشور درآمدزایی کند. همچنین، باید برای شرکت مادر هم درآمدزایی داشته باشد. فردی که قصد دارد از برنامه انتقال درون شرکتی استفاده کند هم باید حداقل ۱ سال سابقه کار مدیریتی داشته باشد. شرکت تابع و مادر، باید دائما با هم در تعامل باشند و یکدیگر را حمایت کنند.

مدرک تحصیلی فردی که قصد دارد در کلگری شرکت ثبت کند، چه باید باشد؟

مدرک تحصیلی در حد دیپلم هم کافی است. مهم تر از آن، سابقه کاری اوست که بهتر است ۳ تا ۵ سال تجربه مدیریت باشد.

ثبت شرکت از روش Owner Operator چقدر طول می کشد؟

حدود ۲ ماه برای جمع آوری مدارک و اطلاعات مورد نیاز برای ثبت شرکت، ۲ هفته تا ۴ ماه برای دریافت کد LMIA‌ از اداره کار کانادا و مدت زمانی که درخواست شما در اداره مهاجرت کار کانادا بررسی می شود نیز بسته به کشور شما دارد. در کل این فرایند به چیزی حدود ۱۲ تا ۱۸ ماه زمان نیاز دارد.

آیا می توانم در کلگری شرکت ثبت کنم و همسر خودم را در آن استخدام کنم؟

در صورتی که بتوانید شرکت ثبت کنید، بله چرا که نه. همسرتان امکان اخذ Open Work Permit هم خواهد داشت و می تواند برای هرکارفرمایی در کانادا کار کند. دقت کنید که هدف، این است که همسرتان بتواند در طی مدتی که با ورک پرمیت به صورت موقت در کانادا هستید، تجربه کار کانادایی کسب کند تا زمان اقدام برای pr شرایط خوبی و شانس زیادی داشته باشید.

پیشنهاد تراست بیزینس درمورد نحوه مالکیت شرکت چیست؟

انتخاب نوع مالکیت شرکت کاملا به خود شما، مقیاسی که برای بیزینس خود مد نظر دارید و زمینه کاری آن بستگی دارد. هر یک از انواع مالکیت، مزایا و معایب خودشان را دارند. مثلا، پروسه انتقال شرکت های انحصاری معمولا سخت است، اما از آن طرف کلیه سود (و صد البته ضررهای احتمالی) عاید یک نفر می شود و شریکی وجود ندارد.

در چه صورت تمامی سهامداران در سودهی یا ضرر شرکت به یک اندازه سهیم خواهند بود؟

در شرکت های مشارکتی یا Partnership که ۲ نفر یا بیشتر با هم فعالیت دارند، مسئولیت اعضا به یک اندازه است.

در چه صورت سهامداران فقط به اندازه سهمی که دارند در سوددهی یا ضرر شرکت سهیم می شوند؟

در شرکت های سهامی یا مسئولیت محدود (Corporation) اعضا فقط به اندازه سهم خود در این امور دخیل می شوند.

راه اندازی شرکت تعاونی چه مزایا و معایبی دارد؟

در شرکت های تعاونی، شرکای زیادی وجود دارد و مالکیت شرکت هم در اختیار تمامی سهامداران و شرکا است. اما مسئولیت آن ها محدود است و به خاطر تعدد شرکا، تصمیم گیری ها به کندی پیش می رود. زیاد بودن شرکا احتمال اختلاف نظر بین آن ها را هم بیشتر می کند. اما در عوض، هزینه راه اندازی شرکت های تعاونی پایین است.

من قصد ثبت شرکت در کلگری دارم. پیشنهاد می کنید در چه زمینه ای فعالیت کنم؟

باید ببینید در چه زمینه ای سابقه کار مدیریتی دارید. اما رسانه های تعاملی و دیجیتال، فناوری های خلاق، کشاورزی، فناوری و IT، حمل و نقل و تدارکات، انرژی و محیط زیست، خدمات و امور مالی جزو صنایع برتر کلگری هستند که می توانند درآمدزایی بالایی داشته باشند.

چه دلیلی برای همکاری با تراست بیزینس برای ثبت شرکت در کلگری وجود دارد؟

پیچیدگی ها و روال های قانونی، چالش های ثبت شرکت و سرمایه گذاری در یک کشور خارجی، هزینه های سنگینی که باید متقبل شوید، ریسک های همراه با انتقال سرمایه و روال های حقوقی و قضایی و از همه مهم تر، وقتی که برای این کار صرف می کنید، تماماً اهمیت داشتن همراهی معتمد در این مسیر را دو چندان می کند.

چرا علیرغم عدم نیاز به مدرک زبان با نمره بالا برای ثبت شرکت در کلگری، تراست بیزینس تاکید دارد که زبان خود را تقویت کنیم؟

اگر این فرصت را از دست بدهید، باید هزینه آن را پرداخت کنید که اصطلاحا، هزینه ی فرصت از دست رفته است. همچنین، به واسطه عدم نیاز به استخدام نیروهای انسانی بیشتر، در هزینه های بیزینس خود نیز صرفه جویی خواهید کرد.

چه دلیلی برای یادگیری زبان برای ثبت شرکت در کلگری وجود دارد؟

اگر زبانتان قوی نباشد، قادر به برقراری ارتباط با کارکنان خود نخواهید بود و در نهایت، مجبور خواهید شد چند برابر چیزی که در ابتدا باید هزینه می کردید، برای یادگیری زبان در کانادا هزینه کنید. بنابراین، لازم است تا سرفصل های Business English که اشاره کردیم را حتما مطالعه کنید.

من ۳۱ سال سن دارم، سابقه کارم ۱۰ سال است، ۶ سال هم سابقه بیمه دارم و مدرک کارشناسی معماری دارم. از چه روشی می توانم به کانادا مهاجرت کنم؟

روش های مختلف زیادی برای شما هست که بتوانید به کانادا مهاجرت کنید. ممکن است بتوانید ثبت شرکت کنید، از طریق کارآفرینی مهاجرت کنید، یک استارتاپ راه اندازی کنید و حتی ممکن است شرایط ادامه تحصیل هم داشته باشید. برای راهنمایی دقیق تر و اینکه کدام یک از این روش ها یا روش های دیگر را باید انتخاب کنید، وقت مشاوره رزرو کنید.

من ۳ سال پیش با ثبت شرکت در کلگری وارد کانادا شدم. امسال یک بار درخواست LMIA داده ام. تا چند بار دیگر می توانم LMIA بدهم؟

محدودیتی وجود ندارد و به هر تعدادی که لازم داشته باشید، می توانید درخواست بدهید.

شرایط خرید شرکت در کلگری چیست؟

متقاضی باید سابقه کار مدیریتی داشته باشد و حداقل ۵۱ درصد از سهام شرکت مورد نظر را به دست بیاورد و دستکم ۲ نفر از شهروندان کانادا را هم در شرکت خود استخدام کند.

چطور می توان با خرید شرکت در کلگری اقامت دائم گرفت؟

شرکتی که متقاضی حداقل ۵۱ درصد از سهام آن را در اختیار دارد، باید به سوددهی بالا برسد و تاثیر مثبتی بر اقتصاد کانادا داشته باشد.

سوددهی شرکت خریداری شده، چقدر باید باشد تا متقاضی واجد شرایط اقامت دائم شود؟

میزان این سوددهی بستگی به نوع شرکت و زمینه ای که در آن فعالیت می کند دارد و اداره کار استان درمورد آن تصمیم خواهد گرفت.

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

استفاده از مطالب سایت تراست فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. © کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت Trust Way Immigration Services می‌باشد.