ثبت شرکت در مونترال

ثبت شرکت در مونترال

نگاه کلی بر ثبت شرکت در مونترال

مواردتوضیحات
هزینه ثبت شرکت در مونترال۳ هزار تا ۵ هزار دلار کانادا
مدت زمان ثبت شرکت در مونترال۲۰ تا ۳۰ روز کاری بعد از دریافت تاییدیه
حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در مونترال۱۲۰ هزار دلار کانادا
وضعیت اقامت پس از ثبت شرکت در مونترالاقامت موقت با ورک پرمیت
امکان تبدیل اقامت موقت به اقامت دائموجود دارد
انواع شرکت در مونترالشرکت مشارکتی، تعاونی، سهامی و شرکت مالکیت انحصاری
انواع شرکت های سهامی در مونترالثبت شرکت به صورت فدرال و ثبت شرکت به صورت استانی
مدت زمان فرایند تا اخذ اقامت دائمحدود ۱۲ تا ۱۸ ماه
وضعیت همسرامکان اخذ مجوز کار Open Work Permit
مهم ترین نیازمندیبیزینس پلن

با این وجود که متقاضیان می توانند با ثبت شرکت در مونترال به کانادا مهاجرت کنند، اما باید شرایط مساعدی فراهم نمایند تا بتوانند برای اخذ اقامت دائم در کانادا اقدام کنند. زیرا ثبت شرکت در مونترال به خودی خود به PR کانادا منتهی نمی شود. در واقع، زمانی که متقاضیان بتوانند شرکت خود را به سوددهی برسانند، واجد شرایط اقدام برای اقامت دائم خواهند شد.

جدول مقایسه راه اندازی و خرید بیزینس در مونترال

راه اندازی بیزینس جدید در مونترال

 • هزینه: کم (بیش از ۵۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): زیاد
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقل ۱۲ ماه
 • دشواری انجام بیزینس: متغیر (بسته به نوع بیزینس، مهارت و تجربه سرمایه گذار در آن بیزینس)
 • شرایط مورد نیاز برای اقدام جهت اقامت دائم: فعال بودن بیزینس، داشتن دفتر تجاری، استخدام حداقل ۱ نیروی کار کانادایی و ۱۲ ماه فعالیت

خرید بیزینس فعال در مونترال

 • هزینه: زیاد (بیش از ۲۵۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): زیاد
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده است.
 • دشواری انجام بیزینس: متغیر (بسته به نوع بیزینس، مهارت و تجربه سرمایه گذار در آن بیزینس)
 • شرایط مورد نیاز برای اقدام جهت اقامت دائم: دارا بودن حداقل ۵۱ درصد از سهام بیزینس مورد نظر، فعال بودن بیزینس و استخدام حداقل ۱ نیروی کار کانادایی

خرید سهام یک بیزینس فعال در مونترال

 • هزینه: متوسط (بیش از ۱۰۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): متوسط
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده است.
 • دشواری انجام بیزینس: آسان
 • شرایط مورد نیاز برای اقدام جهت اقامت دائم: باید حداقل ۱۲ ماه از تاسیس بیزینس گذشته باشد، فعال بودن بیزینس و وجود سرمایه در گردش کافی در بیزینس

خرید فرانچایز در مونترال

 • هزینه: متوسط (بیش از ۱۰۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): کم
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده است.
 • دشواری انجام بیزینس: آسان
 • شرایط مورد نیاز برای اقدام جهت اقامت دائم: فعال بودن بیزینس و استخدام حداقل ۱ نیروی کار کانادایی

راهنمای ثبت انواع شرکت در کانادا

پادکست بشنوید!

سرمایه گذاری در کانادا

روش های ثبت شرکت در مونترال

روش Owner Operator

در این روش، یک نیروی کار خارجی برای گسترش و توسعه کسب و کار خود، تصمیم به مهاجرت به مونترال کانادا می گیرد و در ابتدای فرایند، به صورت موقت و بعد از آن، به صورت دائم در این کشور ساکن می شود.

متقاضیان در این روش می توانند با خرید دست کم ۵۱ درصد از سهام یک شرکت، به عنوان یک فرد حقوقی در مونترال بیزینس انجام دهند.

پس از گذشت مدتی از فعالیت بیزینس، می توانند از طریق قوانین LMIA به خودشان جاب آفر بدهند تا وارد کانادا شوند.

برنامه انتقال درون شرکتی کشور کانادا

در روش Intra Company Transfer، به افراد اجازه داده می شود شعبه ای از شرکت خود را در کانادا تاسیس کنند و به آن ملحق شوند. متقاضیان با استفاده از این روش، می توانند ابتدا اقامت موقت کانادا را به دست بیاورند و سپس به صورت دائم در این کشور زندگی کنند.

یکی از مراحل قانونی مهمی که در این مسیر وجود دارد، این است که دفتری که برای فعالیت در کانادا تاسیس شده، باید شواهد و دلایل خود را در مورد اینکه چرا به جای استفاده از نیروهای کار کانادایی از کارمندان خارجی استفاده می کند، ارائه دهد. جزئیات این مسیر مهاجرتی در این لینک قید شده است.

فرم LMIA برای ثبت شرکت در مونترال

فرم LMIA حاوی جزئیاتی درمورد محل توسعه بیزینس مورد نظر، حقوق ساعتی و ماهیانه کارکنان، مزایای شغلی که به افراد اختصاص می دهد، شیوه انجام بیزینس، هدف از درخواست (اقامت دائم یا صدور مجوز کار) و یک سری اطلاعات دیگر است.

قسمت های مختلف فرم LMIA برای ثبت شرکت در مونترال

 • جزئیاتی در ارتباط با نوع شرکت، نام تجاری آن، آدرس ثبت شده و سایر موارد مرتبط با آن
 • جزئیاتی در ارتباط با اطلاعات تماس کارفرما از جمله نام، آدرس، شماره تلفن و سایر اطلاعات وی
 • ارائه جزئیاتی در ارتباط با شخص ثالث (نماینده کارفرما هم مجاز است که اطلاعات شخصی خود را در این قسمت ارائه دهد)
 • ارائه جزئیاتی در ارتباط با شاخص تاثیر بر بازار کار (کارفرما در این بخش باید اطلاعاتی مبنی بر امضای قرارداد کار مربوطه برای کمبود شغل، ایجاد اشتغال و غیره ارائه دهد)
 • تعیین مدت زمان قرارداد همکاری و جزئیات شغلی

جهت کسب جزئیات بیشتر، می توانید به این لینک مراجعه کنید.

ثبت شرکت در مونترال از طریق Owner-Operator

 • ثبت شرکت از طریق روش Owner Operator شباهت زیادی به کارآفرینی و روش های خرید بیزینس دارد. اما یک تفاوت مهم بین آن ها وجود دارد و آن هم این است که در این روش، الزامی وجود ندارد که فرد متقاضیِ سرمایه گذاری در مونترال، قبل از اخذ ورک پرمیت مبلغی پرداخت کند.
 • در روش خرید بیزینس، متقاضی باید قبل از اینکه مجوز کار خود را بگیرد، مبلغ سرمایه گذاری را بپردازد. اما در ثبت شرکت، نیازی به پرداخت مبلغی به فرد خاصی نیست.
 • ثبت شرکت از طریق Owner Operator یک مسیر فدرال است و برای افرادی مناسب است که تمایلی به اخذ ورک پرمیت کانادا از طریق کارآفرینی در برنامه های استانی ندارند.
 • قوانین ثبت شرکت از طریق این روش تقریبا در تمامی استان ها یکسان است.
 • در این مسیر، نیازی به اینکه متقاضی آگهی بدهد و ثابت کند چرا افراد کانادایی را در شرکت خود استخدام نمی کند، نیست.
 • مهم ترین شرایط ثبت شرکت در مونترال از طریق مسیر Owner Operator داشتن بیزینس پلن بسیار قوی و کامل است.
 • پس از گذشت حدود ۱ سال از راه اندازی بیزینس، شرایط آن بررسی خواهد شد تا مشخص شود عملکرد متقاضی چطور بوده و تعهداتی که داده، در چه مرحله ای از عملی شدن قرار دارند. در این بررسی ها موارد مختلفی نظیر وضعیت پرداخت حق و حقوق پرسنل، رضایتمندی آن ها از شرکت، تعهد متقاضی به بیزینس پلن و کلیه امور مرتبط با شرکت بررسی خواهند شد.
 • پس از صادر شدن LMIA متقاضی قادر است به خودش جاب آفر بدهد تا بتواند وارد کانادا شود.
 • هزینه این روش معمولا در مقایسه با روش خرید بیزینسِ آماده، کم تر است.
 • در نهایت، متقاضیان با جاب آفری که به خود داده اند و تجربه کار کانادایی که در طول اقامت موقت خود در کانادا به دست آورده اند، می توانند از طریق روش هایی نظیر کلاس تجربه کانادایی، برنامه های استانی، اسکیل ورکر یا روش های دیگر، برای اخذ PR اقدام کنند.

انواع روش های ثبت شرکت در مونترال

ثبت شرکت به صورت فدرال

قوانین ملی و سراسری کانادا بر نحوه ی فعالیت شرکت های فدرال نظارت می کنند و صاحبان آن ها می توانند بیزینس خود را در تمام نقاط این کشور ثبت کنند. در واقع، سازمان ثبت شرکت های فدرال، مجوز فعالیت این کسب و کارها را صادر می کند.

ثبت اسم شرکت به صورت فدرال، معمولا هزینه بیشتری نسبت به انجام این کار به صورت استانی یا ایالتی دارد و نیازمند طی کردن فرایند طولانی تری هم هست.

اما در نهایت، نام شرکت و بیزینس آن نزد دولت کانادا محفوظ خواهد بود. یعنی این نام در سراسر کانادا به رسمیت شناخته خواهد شد و همچنین، در سطح بین المللی هم به عنوان یک شرکت کانادایی در نظر گرفته خواهد شد.

ثبت شرکت به صورت استانی یا ایالتی

قوانین استانی یا ایالتی هر منطقه بر نحوه ی فعالیت این شرکت ها نظارت می کنند و مجوزهای مورد نیازشان را نیز صادر می نمایند. شرکت هایی که به صورت استانی ثبت می شوند، فقط اجازه فعالیت در همان استان را دارند و نمی توانند در استان های دیگر فعالیت داشته باشند. اما در صورت نیاز به این کار، مجوز فعالیت در استان های دیگر هم بدون مشکل خاصی برایشان صادر خواهد شد.

اگرچه مجوز فعالیت شرکت های استانی، توسط اداره ثبت شرکت های همان استان صادر می شود، اما بسته به نوع بیزینس و سایر شرایط آن، ممکن است از متقاضی خواسته شود که به صورت فدرال هم شرکت خود را ثبت کند. یعنی شاید لازم باشد کد کسب و کار و طرح مالیاتی فدرال خود را نیز ارائه دهد.

انواع شرکت های تجاری در مونترال

شرکت با مالکیت شخصی یا انحصاری

شرکت های Sole proprietorship، فقط توسط یک نفر ثبت می شوند و یکی از کم هزینه ترین انواع شرکت های مونترال و کانادا از نظر مالیات و هزینه های راه اندازی محسوب می شوند. واگذاری این شرکت ها معمولا دشوار است و بانک ها هم در مقایسه با شرکت هایی که دارای انواع دیگر مالکیت هستند، تمایل کم تری برای پرداخت وام به این نوع شرکت ها دارند.

در شرکت های دارای مالکیت انحصاری، کلیه مسئولیت های شرکت تنها برعهده یک نفر است که شرکت را تاسیس کرده و تمامی بدهی ها و سوددهی های شرکت هم فقط عاید همین شخص می شود. این نوع مالکیت بیشتر برای مشاغل کوچک مناسب است و در صورت فوت مالک اصلی، شرکت منحل خواهد شد. بنابراین، معمولا انتخاب چندان مطمئنی برای سرمایه گذاری نیستند.

شرکت سهامی یا مسئولیت محدود

در مقایسه با سایر انواع شرکت های کانادا و مونترال راه اندازی شرکت های سهامی یا Corporation، پرهزینه تر است. اما جذب سرمایه در آن ها راحت تر از شرکت های انحصاری انجام می شود. یک تا چند نفر می توانند این نوع شرکت ها را تاسیس کنند و یکی از مهم ترین ویژگی های آن ها این است که اگر ورشکست یا دچار ضرر و زیان بشوند، شرکا فقط به اندازه سهمی که در شرکت دارند، مسئولیت خواهند داشت و هیچ خطری هم مال و اموال شخصی آن ها تهدید نخواهد کرد.

شرکت های سهامی هم می توانند به صورت استانی فعالیت داشته باشند و هم به صورت فدرال. همچنین، تعداد سهامداران آن ها هم معمولا زیاد است. یکی دیگر از ویژگی های آن ها این است که مالیات کم تری در مقایسه با برخی از شرکت های دیگر می پردازند و نیازی هم به تمدید مجوز فعالیت آن ها نیست. سهامداران هم می توانند تعداد سهم دلخواه برای خود تصویب و تعیین کنند.

شرکت مشارکتی

در شرکت هایی که دارای مالکیت Partnership هستند، ۲ نفر یا بیشتر با هم فعالیت دارند و کلیه اعضای گروه در بدهی ها، سوددهی ها و دیگر مسائل، مسئولیت خواهند داشت. یعنی در شرکت های پارتنرشیپ، اگر با ورشکستگی رو به شوید، بر خلاف شرکت با مسئولیت محدود، کلیه اعضا و شرکا به یک اندازه مسئول خواهند بود.

در شرکت هایی که با این نوع مالکیت اداره می شوند، مدیریت بیزینس هم به اشتراک گذاشته می شود و تصمیم گیری ها به صورت گروهی انجام خواهد شد. البته که همیشه احتمال ایجاد اختلاف نظر بین شرکا هست. اما به طور کلی، شباهت زیادی با Sole proprietorship دارند؛ با این تفاوتِ بزرگ که در اینجا، به جای یک نفر، دو یا چند شریک وجود دارد که با هم کار می کنند.

شرکت تعاونی

راه اندازی شرکت های تعاونی یا Cooperative، نسبتا کم هزینه تر از انواع شرکت های دیگر در کانادا و مونترال است و پروسه ی تاسیس راحت تری هم دارند. شرکای زیادی در شرکت های تعاونی وجود دارد و مالکیت شرکت بین تمامی اعضا تقسیم می شود. اما مانند شرکت های سهامی یا Corporation سهامداران به اندازه سهام خودشان شریک خواهند بود. همچنین، تصمیمات به کندی پیش می روند و احتمال اختلاف نظر بین شرکا هم زیاد است.

مقایسه انواع شرکت های تجاری در مونترال

نوع
شرکت
مزایامعایب
شرکت با مالکیت شخصی یا انحصاری (Sole proprietorship)هزینه ثبت نسبتا پایین
مالیات کم تر
تعلق سود شرکت فقط به مالک اصلی
ساده بودن فرایند ثبت نسبت به روش های دیگر ثبت شرکت
تصمیمات اساسی برعهده مالک شرکت است.
ارسال گزارش مالیاتی راحت است.
مسئولیت نامحدود مالک اصلی
مجبور بودن به برعهده گرفتن تمامی ضرر و زیان ها و بدهی های احتمالی
حدودا هر ۵ سال یک بار باید تمدید شوند
با فوت مالک اصلی، شرکت منحل خواهد شد.
دشوار بودن واگذاری
عدم تمایل چندان زیاد بانک ها به پرداخت وام به این دسته از شرکت ها
شرکت سهامی یا مسئولیت محدود (Corporation)عدم تعهد شرکا نسبت به بدهی های شرکت و مسئولیت پذیری به اندازه سهم خود برای جبران خسارت ها
راحت تر بودن جذب سرمایه توسط سرمایه گذاران و موسسات مالی
امکان برعهده گرفتن ثبت شرکت توسط یک یا چند نفر
امکان فعالیت هم به صورت استانی و هم به صورت فدرال
نیازی به تمدید ندارند.
مالیات پایین
امکان تصویب و تعیین سهم دلخواه توسط سهامداران
حداقل ۲۵ درصد از موسسان این شرکت ها باید اقامت دائم کانادا داشته باشند.
هزینه های بالای تاسیس و فعالیت
بالا بودن هزینه های اضافی و جاری شرکت
گران ترین نوع راه اندازی شرکت هستند.
پرتقاضاترین نوع مالکیت برای ثبت و راه اندازی شرکت هستند که می تواند به معنی سختگیرانه تر بودن فرایند تاسیس آن ها باشد.
شرکت مشارکتی (Partnership)به اشتراک گذاشته شدن مدیریت بیزینس
گروهی بودن تصمیم گیری ها
تمامی اعضا مسئولیت دارند.
تقسیم شدن هزینه های مرتبط با شرکت بین اعضا
مالیات پایین
هزینه پایین راه اندازی
ساده بودن گزارش مالیاتی
کل افراد باید نظرات یکسو داشته باشند و در صورت وجود حتی ۱ رای مخالف، در امورات شرکت اختلال ایجاد می شود.
در صورت ورشکستگی و مشکلات مالی، همه اعضا مسئولیت خواهند داشت.
احتمال به وجود آمدن اختلاف نظر بین سهامداران زیاد است.
شرکت تعاونی (Cooperative)محدود بودن مسئولیت شرکا
شرکت متعلق به همه شرکا و مالکین است.
هزینه راه اندازی کم
آهسته بودن فرایند تصمیم گیری درمورد امور مختلف شرکت
احتمال به وجود آمدن اختلاف نظر بین سهامداران زیاد است.

طریقه ثبت شرکت در مونترال

 • نخست، می بایست کلیه جوانب فرهنگی و اقتصادی در مونترال نظیر بهترین صنایع این شهر و نیاز مردم آن را در نظر بگیرید تا بتوانید فعالیتی جهت رفع این نیازها انجام دهید.
 • بعد از اینکه نیازهای اساسی مونترال را شناختید، باید یک نام تجاری شایسته که کاملا با قوانین استانی کبک و قوانین فدرال مطابقت دارد، برای شرکت خود انتخاب کنید.
 • بعد از این، لازم است کلیه اسناد و مدارک مورد نیاز را تهیه و جمع آوری کنید تا بتوانید فرایند ثبت شرکت در مونترال را استارت بزنید.
 • در این فاز، می بایست یک حساب بانکی در کانادا افتتاح کنید تا بتوانید مبالغ لازم برای سرمایه گذاری در مونترال و ثبت شرکت را به این حساب واریز و از طریق آن پرداخت نمایید.
 • در نهایت، باید بر اساس نوع مالکیت تجاری شرکت خود کلیه مجوزهای مورد نیاز را دریافت نمایید.

برای این که شرکت خود را به صورت فدرال ثبت کنید نیز لازم است موارد زیر را مد نظر داشته باشید:

 • تنظیم اساس نامه
 • دریافت شماره بیزینس فدرال
 • ثبت نام در حساب های مالیاتی فدرال
 • در نظر گرفتن یک شماره حساب برای پرداخت مالیات بر درآمد

شرایط ثبت شرکت در مونترال

 • نخست باید از طریق برنامه کارآفرینی کانادا وارد طرح ثبت شرکت در مونترال شوید که نیاز به تشکیل پرونده در اداره مهاجرت استان کبک دارد.
 • فردی که قصد دارد از طریق ثبت شرکت در مونترال ورک پرمیت کانادا را دریافت کند، باید بتواند ثابت کند سابقه انجام کار مدیریتی در ۳ سال اخیر دارد.
 • افراد با هر سابقه کاری، نمی توانند در مونترال شرکت ثبت کنند و لازم است سابقه داشتن نقش رهبری و مدیریتی در حداقل یک پروژه تجاری داشته باشند.
 • حتما لازم است که بیزینس دارای یک طرح تجاری یا بیزینس پلن کامل و موشکافانه باشد.
 • طرح تجاری باید بازار هدفی که این شرکت قرار است در آن فعالیت کند را به طور دقیق مورد تجزیه و تحلیل قرار داده باشد و دستاوردها و اهدافی را هم که قرار است در هر بازه زمانی به آن ها دست یابد را تعیین کند.
 • بیزینس پلن باید نظر مثبت آفیسر را جلب کند و به تایید سازمان ESDC هم برسد.
 • متقاضی باید تعهدنامه ای را امضا کند که به موجب آن، ملزم به تاسیس و ثبت شرکت در مونترال باشد.
 • در این تعهدنامه، نوع مالکیت شرکت و مکانی که به عنوان مرکز یا دفتر برای آن در نظر گرفته شده است هم باید مشخص شود.
 • یکی از بندهای مهمی که متقاضیان باید در تعهدنامه خود لحاظ کنند، تعیین مدت زمان لازم برای تحقق اهداف بیزینس پلن است که به صورت تقریبی هم می توانند آن را محاسبه کنند.
 • متقاضی باید در امور مدیریتی شرکت نقش فعال داشته باشد و نباید مدیریت آن را برعهده فرد دیگری بگذارد یا فقط از یک کشور دیگر از راه دور یا از خارج کانادا بر آن نظارت کند.
 • متقاضی باید در تعهدنامه خود حداقل یک نیروی کار تمام وقت برای این بیزینس در نظر بگیرد.
 • زمینه کاری شرکت باید کاملا مشخص شده باشد.
 • متقاضی متعهد می شود که فقط در زمینه کاری شرکت خود فعالیت داشته باشد. مثلا در صورت راه اندازی یک شرکت خدماتی در کانادا حق انجام کارهای تولیدی ندارد و در صورت انجام این کار، متخلف شناخته می شود.
 • در صورت خریداری شرکت، متقاضی متعهد می شود افرادی که در آن فعالیت می کنند، شغل خود را از دست نخواهند داد.
 • اشخاصی که از طریق ثبت شرکت در مونترال قصد دریافت ویزای کار موقت کانادا را دارند، باید تعهد بدهند که در طی سه سال به تمامی تعهدات قانونی خود در رابطه با شرکت عمل خواهند کرد و در غیر این صورت، دولت حق دارد ویزای موقت آن ها را لغو کند.
 • متقاضی باید فقط از طریق ثبت شرکت در مونترال، ورک پرمیت کانادا را کسب کند.
 • تخصص متقاضی و سوابق کاری آن باید همراستا با بیزینسی باشد که قصد دارد در مونترال راه اندازی کند.
 • داشتن مدرک تحصیلی نیز یکی دیگر از شرایط عمومی ثبت شرکت در مونترال است. اما مدرک چندان بالایی نیاز نیست و در حد دیپلم هم کفایت می کند.
 • همچنین، موسس شرکت باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشد.
 • گواهی عدم سوء پیشینه برای متقاضی لازم است.
 • متقاضی نباید سابقه ورشکستگی در گذشته داشته باشد.
 • همچنین، مدرک زبان در حد آیلتس جنرال ۵ یا معادل آن هم باید داشته باشد.

هزینه ثبت شرکت در مونترال

 هزینه ثبت شرکت به صورت حضوری و یا از طریق ایمیل در استان کبک، ۳۲۶ دلار کانادا است. در صورتی هم که متقاضی تمایل داشته باشد این کار را به صورت آنلاین و توسط یک سرویس دهنده ی دارای قرارداد با استان کبک انجام دهد، باید ۳۰۰ دلار دیگر هم به این سرویس دهنده پرداخت کند و در کنار آن، هزینه ارائه دهنده سامانه اینترنتی نیز باید پرداخت گردد.

لازم است علاوه بر پرداخت هزینه های ثبت شرکت در مونترال و کبک، یک گزارش تایید جست و جوی نام شرکت یا همان NUANS هم ارائه شود. این گزارش، تایید می کند اسمی که متقاضی برای شرکت خود انتخاب کرده است، توسط شرکت یا سازمان دیگری انتخاب نشده است. هزینه NUANS در حال حاضر ۷۵ دلار کانادا به ازای هر جست و جو است.

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در مونترال

برای راه اندازی شرکت در مونترال و تقبل هزینه های اولیه ی آن، حداقل به چیزی بین ۷۵  تا ۱۵۰ هزار دلار کانادا سرمایه نیاز است. این مبلغ، صرف پرداخت هزینه های جاری شرکت متقاضی نظیر پرداخت حقوق، دستمزد و مزایای کارکنان، تامین مواد اولیه و سایر هزینه های آن خواهد شد و چیزی نیست که قرار باشد به شخص یا سازمان خاصی پرداخت شود. متقاضی این هزینه را به مرور زمان در بیزینس خود خرج می کند.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در مونترال

 • کلیه اسناد و مدارک شناسایی برای تمامی اعضا شامل شناسنامه، گذرنامه معتبر و سند ازدواج در صورت متاهل بودن.
 • اسناد تحصیلی، مدارک رزومه و سابقه مدیریتی، مدارک فیش حقوقی در پست مدیریتی قبلی
 • مدارک اثبات مالکیت شرکت
 • اساسنامه شرکت
 • طرح تجاری یا بیزینس پلن کسب و کار
 • گواهی بانکی سپرده سرمایه
 • داشتن مجوزهای استانی و فدرال (در صورت نیاز) برای ثبت شرکت
 • نامه تمکن مالی برای ارائه به سفارت

مراحل ثبت شرکت در مونترال

 • یک اسم رسمی و معتبر مطابق با قوانین استانی و فدرال کانادا برای شرکت خود انتخاب کنید.
 • قوانین و مقررات شرکت را تنظیم نمایید و آن ها را در اساسنامه شرکت درج کنید.
 • کلیه قراردادها، قطعنامه سهامداران، قطعنامه مدیران، مبادلات شرکت، صورت جلسه مدیران به همراه تمامی اوراق بهادار را مهر و موم نمایید.
 • فرم های مورد نیاز برای ثبت شرکت را تکمیل نمایید.
 • تمامی هزینه های ثبت شرکت به صورت استانی یا فدرال (در صورت نیاز) را به طور کامل پرداخت نمایید.
 • کلیه مجوزهای لازم (نظیر مجوزهای واردات و صادرات، مجوزهای زیست محیطی، نصب تابلو، پارکینگ، افتتاح و بازگشایی فروشگاه، مجوزهای شهرداری و…) برای ثبت شرکت را بسته به نوع شرکت خود کسب کنید.
 • تمامی اسناد و مدارک را به دفاتر ثبت اسناد رسمی در کانادا ارسال نمایید و تقاضانامه را نیز تکمیل کنید.
 • برای شرکت خود یک حساب بانکی افتتاح نمایید، کلیه امور بانکی آن را انجام دهید و حداقل سرمایه مورد نیاز برای تاسیس شرکت را با توجه به نوع آن پرداخت نمایید.

شرح مراحل ثبت شرکت در مونترال

 • اسم شرکت، باید با بیزینس آن مرتبط باشد و شامل یک عنصر قانونی هم باشد که برخی از آن ها شامل Limited (LTD), Corporation (Corp) و Incorporated (INC) می شوند. اسم مورد نظر نباید تشابه اسمی با سایر شرکت ها به خصوص شرکت های بزرگ و شناخته شده، داشته باشد. مهلت انتخاب اسم تنها ۹۰ روز است.
 • اساسنامه شرکت باید شامل اسم شرکت، آدرس و محل دقیق آن، نوع شرکت و مالکیت آن، تعداد سرمایه گذاران، مبلغ سرمایه گذاری و همینطور اسامی اعضای هیئت مدیره به همراه قوانین و مقررات شرکت باشد. این توضیحات باید به صورت ترجمه شده ارائه شوند.
 • در این مرحله، کلیه اقدامات باید انجام شود و شرایط لازم برای تاسیس شرکت از جمله عدم سوء سابقه برای مدیر شرکت و داشتن شرایط سنی بالای ۱۸ سال هم در نظر گرفته شود. همچنین، وی باید یک شخص حقیقی باشد.
 • فرم های مورد نیاز برای ثبت شرکت در مونترال را تکمیل نمایید.
 • کلیه هزینه های مورد نیاز برای ثبت شرکت در مونترال را بپردازید.

خدمات تراست در زمینه ثبت شرکت در مونترال

 • دارا بودن وکلا و مشاوران با تجربه و قابل اعتماد
 • امکان عقد قرارداد با شفاف سازی کامل و جزئیات پرداخت به همراه تضمین قیمت نسبت به سطح کیفی خدمات
 • سابقه طولانی در انجام امور تخصصی در زمینه مهاجرت به کانادا و دارا بودن بیش از ۶ هزار پرونده موفق تحت نظر وکلای رسمی اداره مهاجرت کانادا با تمامی مجوزهای رسمی برای فعالیت در ایران و کانادا
 • پایبندی به تمامی تعهدات در قبال موکلان
 • صرف زمان کافی جهت مشاوره و اختصاص جلسه های متعدد جهت بررسی دقیق شرایط متقاضیان و ارائه استراتژی و نقشه راه طبق شرایط آن ها در دفاتر ایران و کانادا
 • عدم استفاده از روش ها و استراتژی های یکسان و طراحی اختصاصی مسیر بر اساس شرایط منحصر به فرد هر پرونده حتی برای پرونده هایی که شرایط مشابهی با یکدیگر دارند.
 • تشکیل پرونده های کامل و بدون نقص طبق آخرین قوانین اداره مهاجرت کانادا و اعمال تغییرات لازم در اسناد و مدارک مورد نیاز در صورت لزوم یا ایجاد هر نوع تغییری در قوانین
 • در دسترس بودن و امکان برقراری تماس راحت با مشاوران تراست بیزینس
 • ارائه خدمات در زمینه ترجمه مدارک متقاضیان و اخذ تاییدیه های مورد نیاز
 • معرفی کارشناس رسمی املاک برای ارزیابی ملک های متقاضیان
 • انجام خدمات حسابرسی توسط حسابداران ماهر و خبره
 • ارائه خدمات توسط مدیر بخش Process به هر یک از موکلین در کلیه مراحل
 • ارائه خدمات در زمینه اخذ بلیط هواپیما به مقصد کانادا با قیمت مناسب
 • همراهی یکی از مشاوران تراست بیزینس با متقاضی در زمان مصاحبه کاری در کانادا
 • مشاوره در ارائه اسناد و مدارک مورد نیاز به همراه بررسی و تکمیل آن ها در صورت وجود کوچک ترین نقص یا کمبود
 • ادامه داشتن خدمات حتی پس از ورود به کانادا و حمایت و راهنمایی کامل از متقاضیان تا زمان اتمام تمامی مراحل و شروع کسب و کار
 • ارائه خدمات آموزش زبان انگلیسی با معرفی مدارس و موسسات تخصصی آیلتس
 • در صورتی که تمایل به آشنایی با شرایط ویژه جهت اخذ اقامت و مهاجرت به کانادا از روش ثبت شرکت دارید، پیشنهاد می شود از وکلای برجسته تراست بیزینس کمک بگیرید.

اقامت کانادا از طریق ثبت شرکت در مونترال

متقاضیان در روش ثبت شرکت در مونترال، ابتدا با مجوز کار وارد کانادا می شوند و در صورتی که بیزینس خود را به سوددهی بالا برسانند، می توانند برای اخذ اقامت دائم اقدام نمایند. همچنین، معمولا باید به مدت ۳ تا ۵ سال در کانادا حضور و فعالیت داشته باشند تا واجد شرایط اقدام برای PR شوند.

البته، این مدت زمان متغیر است. نکته اصلی این است که بدانید ثبت شرکت به خودی خود منجر به اقامت دائم نمی شود و در صورتی که با ارائه طرح تجاری خود بتوانید ثابت کنید برای کانادا سودآوری خواهید داشت، واجد شرایط اخذ اقامت دائم خواهید شد.

شرایط اخذ اقامت دائم در کانادا با ثبت شرکت در مونترال

 • انجام تمامی مجوزها و آزمایش های امنیتی و پزشکی کانادا
 • زندگی و اقامت در کانادا در طی ۵ سال اخیر حداقل به مدت ۱۰۹۵ روز یا ۳ سال کامل
 • ارائه کلیه تعهدات ثبت مالیات بر درآمد شخصی خود در سه سال مالیاتی گذشته
 • شرکت در یک آزمون زبان خارجی (انگلیسی و یا فرانسوی) مبنی بر اثبات مهارت های زبانی و کسب نمره نه چندان بالایی در حد آیلتس جنرال ۵
 • شرکت در یک آزمون دیگر در رابطه با ارزش های کانادا از قبیل تاریخ، نمادها، موسسات، قوانین، مقرران، مسئولیت ها و همینطور امتیازات شهروندی این کشور

مراحل اخذ اقامت دائم کانادا با ثبت شرکت در مونترال

خریداری یا راه اندازی یک بیزینس در مونترال

به طور کلی، راه اندازی یک بیزینس در مونترال از طریق ۴ روش امکان پذیر است:

 • راه اندازی یک بیزینس از صفر
 • خرید یک بیزینس فعال
 • خرید سهام (۳۳ درصد و یا بیشتر) در یک بیزینس فعال
 • اقدام برای خرید حق امتیاز یک برند شناخته شده (فرانچایز)

اقدام برای دریافت ورک پرمیت

زمانی که اقدام به خرید و یا راه اندازی یک بیزینس کانادایی کردید، می توانید به عنوان متقاضی سرمایه گذاری در مونترال، برای دریافت مجوز کار LMIA کانادا اقدام نمایید.

چندین مجوز کار مختلف وجود دارد که شما باید بسته به سابقه و هدف خود از سرمایه گذاری، برای اخذ یکی از آن ها اقدام نمایید. این مجوزها عبارت هستند از:

 • انتقال های درون شرکتی (ICTs)
 • سرمایه گذاران تحت قراردادهای تجارت آزاد با کانادا (این نوع مجوز کار به طور خاص، برای شهروندان کشورهای مکزیک، شیلی، کلمبیا، ایالات متحده آمریکا، کشورهای اتحادیه اروپا، کره جنوبی، پاناما، پرو، ویتنام، استرالیا، نیوزیلند، ژاپن و سنگاپور در نظر گرفته شده است برای کسب اطلاعات بیشتر، به این آدرس مراجعه کنید)
 • مجوزهای کار مخصوص کارآفرینان و متقاضیان خود اشتغال (C11)
 • مجوزهای کار LMIA محور، از جمله Owner Operator (اخیرا Service Canada اعلام کرده است که در حال بازنگری کامل در برنامه Owner Operator LMIA هستند و شما هم می توانید با مراجعه به این لینک جزئیات بیشتری در این رابطه به دست بیاورید)

انجام بیزینس

پس از اینکه به عنوان یک نیروی کار خارجی وارد مونترال شدید، باید کسب و کار خود را برای مدت زمان مشخصی (حداقل ۱۲ ماه) اداره کنید تا بتوانید وضعیت خود را به PR تغییر دهید.

البته، مدت زمان دقیق این پروسه، به نوع ورک پرمیت شما هم بستگی دارد. به طور کلی، قبل از اینکه بتوانید برای اقامت دائم درخواست دهید، کسب و کار شما باید “فعال” باشد، به این معنی که باید دارای ویژگی های زیر باشد:

 • کالا یا خدمات خود را به مشتریان واقعی بفروشد.
 • تمامی لایسنس ها، مجوزها و گواهینامه های ضروری مورد نیاز برای فعالیت قانونی در کانادا را در اختیار داشته باشد.
 • یک لوکیشن فیزیکی یا دفتر داشته باشد.
 • به غیر از خود شما و افرادی که با شما در ارتباط هستند، دارای حداقل ۱ نیروی کار کانادایی باشد.

اقدام برای دریافت اقامت دائم کانادا

تا زمانی که کسب و کار شما بر اساس شرایط فوق در وضعیت فعال قرار داشته باشد، می توانید به عنوان مدیر بیزینس خود برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنید.

با این حال، باید یک سری شرایط مشخص نیز در اختیار داشته باشید که عبارت هستند از:

 • مدرک زبان حداقل CLB 7
 • مدرک تحصیلی حداقل دیپلم
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • انجام معاینات پزشکی و نداشتن هرگونه مشکل پزشکی جدی که برای دولت کانادا هزینه سنگینی داشته باشد.

خرید شرکت در مونترال

متقاضیان جهت خرید شرکت در مونترال باید یک درخواست به اداره کار کانادا ارسال کنند و کد LMIA دریافت نمایند. بعد از این، امکان اقدام برای اخذ ورک پرمیت کانادا وجود دارد تا وارد این کشور شوند و بیزینس خود را شروع کنند. در صورتی که بتوانند ثابت کنند شرکت مد نظر سودآوری بالا و تاثیر خوبی در اقتصاد کانادا خواهد داشت، می توانند برای خودشان و اعضای خانواده شان اقامت دائم کانادا دریافت کنند.

شرایط خرید شرکت در مونترال

 • لازم است که متقاضی اصلی سابقه کار مدیریتی داشته باشد.
 • متقاضی باید حداقل ۵۱ درصد از سهام شرکت مورد نظر را خریداری کند.
 • همچنین باید حداقل ۲ فرد دارای اقامت دائم کانادا و یا شهروندی این کشور را در بیزینس خود استخدام کند.
 • شرکت خریداری شده توسط متقاضی باید به سوددهی بالا برسد و بر اقتصاد کانادا تاثیر مثبت بگذارد.
 • متقاضی باید کد LMIA کسب کند تا در ادامه، مسیر هموارتری داشته باشد. این کد، به عنوان سندی برای اثبات تاثیر مثبت این کسب و کار در اقتصاد کانادا در نظر گرفته می شود.
 • باید بودجه کافی برای تامین خرج و مخارج شرکت و نیازهای آن برای مدت حداقل ۱ سال آینده را داشته باشد.
 • باید یک بیزینس پلن جامع، کامل، اصولی، دقیق و موشکافانه داشته باشد.

قوانین ثبت شرکت در مونترال

 • شرکت باید یک دفتر تجاری فیزیکی داشته باشد (جهت درج آدرس آن در پرونده متقاضیان).
 • آدرس شرکت باید در همان استانی باشد که در آن به ثبت رسیده است.
 • کلیه شرکت های تجاری باید اساسنامه و بیزینس پلن داشته باشند و این یک الزام است.
 • حداقل ۲۵ درصد از مدیران شرکت (در برخی از استان ها و آن هم معمولا فقط در شرکت های سهامی) باید مقیم کانادا باشند.

مزایای ثبت شرکت در مونترال

 • مبلغ خاصی برای حداقل میزان سرمایه گذاری برای ثبت شرکت تعیین نشده است و از این نظر، شرایط خاصی وجود ندارد.
 • فعالیت شرکت حتی در صورت فوت سهامداران و مالکان ادامه پیدا خواهد کرد و مالکیت آن به همراه اصل سرمایه و سود آن به ورثه ی آن ها (در شرکت هایی که مالکیت آن ها غیر از Sole proprietorship باشد) تعلق خواهد گرفت.
 • باعث شناخته شدن شما و شرکتتان در سطح بین المللی می شود.
 • انعطاف پذیری زیادی برای انتخاب محل شرکت وجود دارد و امکان ثبت شرکت در هر منطقه ای از مونترال که مد نظر دارید، هست.
 • امکان درخواست وام با سود پایین وجود دارد.
 • امکان افزایش سرمایه سهامداران با فروش سهام خود وجود دارد.
 • امکان اخذ مجوز کار Open work permit برای همسر متقاضی وجود دارد.
 • امکان تحصیل رایگان فرزندان زیر ۱۸ سال در مدارس کانادا وجود دارد.
 • متقاضی و اعضای خانواده وی می توانند از خدمات بیمه به صورت رایگان برخوردار شوند.
 • مونترال دارای ثبات اقتصادی بسیار بالایی است.
 • نیازی به داشتن مدرک زبان انگلیسی با نمره بالا برای ثبت شرکت در مونترال وجود ندارد.
 • ثبت شرکت، خرید شرکت و یا سرمایه گذاری در مونترال امنیت بسیار زیادی نسبت به تمامی شهرهای دیگر دنیا دارد.
 • دسترسی به نیروی کار متخصص در صورت کمبود نیروی کار بسیار ساده و راحت است.
 • امکان دسترسی به بازارهای بین المللی و میلیون ها نفر مشتری بالقوه وجود دارد.
 • شرایط ثبت شرکت در کانادا نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر دنیا ساده و راحت تر است.
 • می توانید به عنوان یک شخص حقوقی جدید به نام شرکت خود فعالیت کنید و بیزینس داشته باشید.
 • حقوق و تعهدات مشابه با تمامی اشخاص حقوقی در کانادا خواهید داشت.
 • مالیات شرکت های کانادایی نسبت به مالیات هایی که افراد در بیزینس های تکی باید پرداخت کنند، مناسب است.
 • برخی از شرکت های کانادایی بسته به شرایط، معاف از پرداخت مالیات هستند.
 • کانادا از کسب و کارهایی که تاثیر خوبی در اقتصاد این کشور می گذارند، حمایت های بزرگی می کند.
 • امکان اخذ اقامت دائم از طریق ثبت شرکت در مونترال در طی ۱۲ تا ۱۸ ماه وجود دارد.
 • پول ها و سایر دارایی های شرکت به خود آن تعلق خواهند داشت.
 • بسته به نوع شرکت، سهامداران می توانند از بدهی های شرکت سلب مسئولیت کنند.
 • بسته به نوع شرکت، طلبکاران اجازه شکایت از سهامداران شرکت و مصادره اموال شخصی آن ها را نخواهند داشت.
 • سرمایه مورد نیاز از طریق انتشار اوراق قرضه یا روش های دیگر راحت تر جمع آوری خواهد شد.
 • به وام و سرمایه فردی اتکا نمی شود.

ثبت شرکت در مونترال و بیزینس پلن

طرح تجاری کسب و کار یا بیزینس پلن، یک سند مکتوب بسیار مهم است که شامل اطلاعاتی درمورد بیزینس شما، دستاوردها، اهدافِ واقع بینانه، استراتژی شما برای دستیابی به آن ها، راه های تامین منابع مالی، بودجه و پیش بینی های مالی برای تزریق سرمایه است.

مهم ترین نیازمندی برای ثبت شرکت، داشتن بیزینس پلن است که باید بسیار جدی و قوی تهیه شود. هدف از تهیه این سند مهم، این است که نشان دهید بیزینس شما برای کانادا سودآوری خواهد داشت.

شما در طرح تجاری بیزینس خود باید کلیه برنامه هایی که برای شرکت خود در نظر گرفته اید را بیان کنید و پیش بینی های لازم در خصوص میزان سودهی شرکت در آینده را نیز تخمین بزنید تا پس از اقامت موقتی که به صورت ۱ تا ۲ ساله به شما داده می شود، با بررسی بازرسان و در صورت عمل به تعهدات خود، واجد شرایط اقدام برای اقامت دائم کانادا شوید.

ثبت شرکت در مونترال و انتخاب نام تجاری

انتخاب نام تجاری، اولین اقدامی است که باید برای ثبت شرکت انجام دهید. این اسم، نشان دهنده هویت قانونی، عملکرد شرکت شما و همینطور نوع مالکیت آن خواهد بود. بنابراین، باید اسمی منحصر به فرد و مطابق با زمینه کاری شرکت خود انتخاب کنید. این اسامی معمولا با علائم اختصاری نظیر Ltd, Co یا Inc ترکیب می شوند تا نشانگر نوع شرکت باشند.

نام تجاری نباید در سیستم فدرال وجود داشته باشد. برای این منظور، از سیستم جست و جوی Newly Upgraded Automated Name Search یا NUANS استفاده می شود که علائم تجاری ثبت شده در کانادا را مقایسه می کند. موارد زیر، برخی از نکاتی هستند که در انتخاب نام تجاری شرکت خود باید مد نظر داشته باشید:

 • نام تجاری شرکت شما باید منحصر به فرد باشد و تشابه اسمی با شرکت های دیگر نداشته باشد.
 • از انتخاب نام های طولانی پرهیز کنید.
 • نامی انتخاب کنید که مشتریان با دیدن آن متوجه شوند خدمات شرکت شما در چه زمینه هایی است.
 • نامی انتخاب کنید که برای تبلیغات و ساخت لوگوی منحصر به فرد برای شرکت شما، به راحتی قابل استفاده باشد.

ثبت شرکت در مونترال و انتخاب مکان شرکت

انتخاب مکان برای ثبت شرکت بستگی به منطقه مد نظر شما، زمینه کاری و فعالیت شرکتتان، اهداف آن و همچنین، میزان نیاز به تعامل حضوری با مشتریان دارد.

کبک مرکز اصلی شرکت های فعال در حوزه بانکداری، امور مالی و فناوری در کانادا است و مونترال هم به عنوان یکی از مهم ترین شهرهای این استان، سهم زیادی در این صنایع دارد.

با توجه به وجود شرکت های پرشمار فعال در حوزه های ذکر شده در کبک و مونترال، این مناطق به عنوان یکی از قطب های این صنایع در سراسر کانادا نیز شناخته می شوند.

شرایط ثبت شرکت خارجی در مونترال

 • شرکت تابع، باید یک نمایندگی در مونترال داشته باشد. در واقع، این شرکت فقط یک نمایندگی محسوب می شود.
 • قانون رقابت در کانادا را مد نظر داشته باشید. این قانون شامل مقرراتی است که منجر به رقابت در یک حوزه تجاری می شود و تعادل بین عرضه و تقاضا را در بازار تنظیم می کند.
 • قانون سرمایه‌گذاری در مونترال را مد نظر داشته باشید. این قانون، جزو قوانین فدرال ثبت شرکت است و بدون توجه به این که شرکت شما در کدام یک از ایالات ثبت می شود، باید حتما اجرا شود.
 • قوانین مرتبط با تولید محصول یا ارائه خدمات در کانادا را برای شرکت تابع مد نظر داشته باشید.
 • قوانین مرتبط با اقامت اداره کنندگان شرکت در مونترال را در نظر بگیرید. این قوانین، ذکر می کنند که مدیران شرکت فقط باید در همان منطقه ای که شرکت خود را ثبت کرده اند، اقامت داشته باشند.
 • موافقت اداره رقابت در کبک را کسب کنید.
 • هنگام درخواست ثبت شرکت به اداره مهاجرت استانی کبک، درخواست اخذ ورک پرمیت برای اقامت موقت از طریق ثبت شرکت را نیز به همین اداره ارسال کنید.
 • برای انجام مصاحبه درخواست بدهید. جهت انجام این کار، لازم است به مواردی که در بیزینس پلن خود قید کرده اید، تسلط داشته باشید و بتوانید به خوبی پرزنت کنید.

ثبت شرکت در مونترال از طریق برنامه انتقال درون شرکتی

کانادا این امکان را برای شرکت های خارجی فراهم کرده تا بتوانند ضمن تاسیس یک نمایندگی، یک یا چند نفر از کارمندان خود را به این کشور منتقل کنند. هدف از این برنامه، تاسیس یک شعبه در کانادا است تا شرکت های خارجی بتوانند کسب و کارشان را به این کشور توسعه دهند.

نکات قابل توجه در ثبت شرکت در مونترال از طریق برنامه انتقال درون شرکتی

 • متقاضی باید در کشور خود یک بیزینس داشته باشد تا واجد شرایط ارسال درخواست تاسیس شعبه باشد.
 • اعضای یک شرکت برای مهاجرت از این طریق، ویزای کار یا ورک پرمیت کانادا دریافت می کنند.
 • در روش انتقال درون شرکتی، ورک پرمیت ۱ یا ۲ ساله برای متقاضی صادر می شود که در مرتبه دوم، به مدت ۲ سال تمدید می شود و حداکثر تا ۷ سال قابل تمدید است.
 • پس از اینکه اعضای شرکت با مجوز کار به کانادا مهاجرت کردند، امکان انجام اقدامات بعدی جهت اخذ PR برایشان فراهم می شود.
 • شرکت اصلی در خارج از کانادا و شعبه تاسیس شده ی آن در کانادا، باید تعامل کاری با هم داشته باشند.
 • کل سهام شعبه ای که در کانادا تاسیس می شود، می تواند به شرکت مادر تعلق داشته باشد.
 • شرکتی که به عنوان زیرمجموعه شرکت مادر در کانادا تاسیس می شود، هم می تواند خریداری شود و هم از صفر راه اندازی شود.
 • صلاحیت متقاضی برای تاسیس شعبه ارزیابی خواهد شد. وی باید حداقل ۱ سال سابقه مدیریت داشته باشد.
 • شعبه ی تاسیس شده، به عنوان یک واحد مستقل در کانادا فعالیت خواهد کرد. اما باید برای شرکت مادر درآمدزایی کند. همچنین، باید ارائه دهنده کالا یا خدمات باشد و برای خودش هم در کانادا درآمدزایی داشته باشد.
 • شرکت وابسته، نباید فقط برای انجام امورات شرکت مادر تاسیس شده باشد.
 • شرکت اصلی در خارج از کانادا باید نشان دهد طبق نیاز بازار منطقه خودش فعالیت می کند و شعبه آن که قرار است در کانادا تاسیس شود هم طبق نیاز بازار کانادا فعالیت خواهد کرد. اما در هر حال این دو شرکت، باید یکدیگر را ساپورت کنند.
 • نام شعبه باید در یک گروه با شرکت مادر قرار داشته باشد و یا همنام با آن باشد.
 • در این روش، شعبه ای که در کانادا تاسیس شده، تحت نظر شرکت مادر فعالیت خواهد کرد و شرکت مادر، نقطه اصلی و کلیدی ماجراست.
 • طبق قوانین کانادا، شعبه ی تاسیس شده، به عنوان یک بخش توسعه یافته به واسطه شرکت خارجیِ مادر شناخته می شود. البته، هویت مستقل خودش را هم خواهد داشت.

مزایای ثبت شرکت در مونترال از طریق برنامه انتقال درون شرکتی

 • به دریافت کد LMIA نیازی نیست.
 • نیازی به پرداخت هزینه ای جهت خرید شرکت در مونترال نیست. زیرا متقاضی خودش مالکیت یک شرکت را برعهده دارد.
 • امکان انجام مراحل قانونی انتقال شرکت در مدت زمان کوتاهی وجود دارد.
 • متقاضی می تواند شرایط اخذ اقامت موقت کانادا و ویزای کار این کشور را در مدت زمان کوتاهی به دست بیاورد.
 • امکان تحصیل رایگان در کانادا برای فرزندان زیر ۱۸ ساله متقاضی فراهم خواهد بود.
 • امکان اخذ Open Work Permit برای همسر متقاضی وجود دارد.
 • تمامی اعضای خانواده متقاضی حق استفاده از خدمات بیمه رایگان را به دست خواهند آورد.

مراحل ثبت و تاسیس شعبه در مونترال

تعداد زیادی از شرکت هایی که در کانادا تاسیس می شوند، پس از اینکه کارشان روی روال افتاد و به سوددهی مناسبی رسیدند، تصمیم به افتتاح یک یا چند شعبه دیگر در شهرها یا حتی استان های دیگر کانادا می گیرند. انجام اقدامات زیر برای تاسیس زیر مجموعه و یا شعبه جدید لازم است:

 • شرکت مادر باید اسناد و مدارک لازم برای تاسیس شعبه در کانادا را تهیه نماید. همچنین، شرکت مادر باید یک سری مستندات هم داشته باشد که لازم است آن ها را ارائه کند.
 • یک اظهار نامه و یک سری اسناد حقوقی باید تهیه و تنظیم شود تا مدیران شعبه و منشی آن به همراه جایگاه شغلی دقیق آن ها مشخص شود.
 • در این مرحله، نمایندگان شعبه یا شعبه ها مشخص می شوند و هر یک از کارکنان نیز تعیین می گردند. این کارکنان افرادی هستند که قرار است در دفتر شعبه فعالیت داشته باشند.
 • کلیه نمایندگان در شعبه ها، وابسته به شرکت مادر هستند و کلیه اقداماتی که انجام می دهند، باید زیر نظر شرکت مادر و مسئولین آن باشد.

مدارک لازم برای تاسیس شعبه در مونترال

 • باید اطلاعات دقیقی درمورد شرکت مادر وجود داشته باشد این اطلاعات معمولا شامل موارد زیر می شوند:
 • وضعیت مالیاتی
 • میزان درآمدزایی
 • زمان تاسیس
 • هدف از تاسیس
 • آدرس دقیق
 • تعداد پرسنل و کارکنان
 • کلیه قراردادهایی که در شعبه ها تنظیم می شود، باید با ذکر نام شرکت مادر باشد و مهر و امضا شود.
 • نام شرکت مادر باید در تمامی اسناد تاسیس شعبه قید شود.
 • آدرس شعبه باید در کانادا به ثبت برسد.
 • شماره ثبت اسم شعبه که توسط مقامات کانادا به آن اختصاص می یابد، باید اعلام شود.

دلایل ثبت شرکت در مونترال

 • موقعیت جغرافیایی استراتژیک و مهم

از مونترال، تنها یک پرواز ۹۰ دقیقه ای بین بوستون، نیویورک یا تورنتو فاصله است. این شهر پایتخت یک منطقه شهری بزرگ است که بیش از 4 میلیون نفر در آن زندگی می کنند و به تنهایی یک سوم تولید ناخالص داخلی کبک که بزرگترین استان کانادا است، تولید می کند.

این موقعیت ممتاز مونترال را به یک مرکز ارتباطی استراتژیک با سه فرودگاه، که دو فرودگاه بین‌المللی هستند، تبدیل کرده است و همچنین، بندر آن نیز یکی از شلوغ ترین بندرهای کل آمریکای شمالی است.

مونترال یکی از مسیرهای اصلی حمل و نقل در کانادا است که ترافیک سالیانه کالاهای آن به بیش از 28 میلیون تن می رسد و ارتباط این کشور با بیش از 100 کشور دنیا را برقرار می کند. علاوه بر این، طبق گفته انجمن حمل و نقل عمومی آمریکا، مونترال یکی از بهترین خدمات حمل و نقل عمومی را در کل منطقه آمریکای شمالی ارائه می دهد. شبکه متروی این شهر با 68 ایستگاه و چهار خط، در نوع خودش یکی از کارآمدترین خطوط مترو در کانادا است.

 • منطقه شهری پررقابت

مونترال و کبک دارای سیاست های حمایتی در زمینه مالیات در تلاش برای تسهیل تأسیس شرکت های جدید به ویژه شرکت های مرتبط با صنعت فناوری هستند. این شهر از نظر رقابت پذیریِ بار مالیات تجاری، جایگاه دوم را بین 20 منطقه بزرگ شهری در آمریکای شمالی به خودش اختصاص داده است. این فهرست ممتاز، از شهرهای برجسته ی دیگری نظیر آتلانتا، کلیولند، تورنتو، دالاس یا فینیکس تشکیل شده است.

تخمین زده می شود که با ترکیب همه بخش های اقتصادی، این هزینه های عملیاتی 10 درصد کمتر از میانگین شهرهای مجاور مونترال باشد. منطقه شهری معروف به مونترال بزرگ، به لطف سیاست نرخ مالیات رقابتی و پاداش مالیاتی سخاوتمندانه ارائه شده توسط دولت های کانادا و کبک، کم ترین بار مالیاتی را در آمریکای شمالی برای شرکت های فعال در حوزه تحقیق و توسعه ارائه می دهد.

 • سیاست های مالیاتی در حمایت از کارآفرینان

مونترال بزرگ یک برنامه تشویقی مالیاتی جذاب ایجاد کرده است که مزایای قابل توجهی به شرکت ها ارائه می دهد. یکی از موارد آن اعتبارات مالیاتی قابل استرداد در بخش های مرتبط با تجارت الکترونیک یا تولید چند رسانه ای است. به لطف این عناصر، کارآفرینان می توانند تا 30 درصد دستمزد سالانه یک کارگر را که بالغ بر ۲۰ هزار دلار کانادا می شود، پس بگیرند.

مهم است که حمایت های ارائه شده توسط دولت استان کبک از صنعت فیلم را برجسته کنیم، که تأثیر زیادی بر اقتصاد مونترال گذاشته است و همچنین، از صنعت هوافضا هم باید نام ببریم که به تنهایی بیش از 4 درصد از کل سرمایه گذاری که سالانه در این کلان شهر صورت می گیرد را به خودش اختصاص داده است.

 • اقتصاد پیشرفته، غنی و متنوع

بیشتر رشد اقتصادی تجربه شده در کلان شهرهایی نظیر مونترال در سال های گذشته، برای توسعه بخش های استراتژیک از قبیل فناوری های مرتبط با سلامت و بهداشت، صنعت هوافضا، فرهنگ و ارتباطات از راه دور بوده است. این واقعیت به مونترال کمک کرده تا یک اکوسیستم پویا از بیزینس های استارتاپی را توسعه دهد که توانسته اند خود را با نیازهای بازار وفق دهد و یک اقتصاد باز، درهم گسیخته و نوآورانه به وجود بیاورند.

تاکنون بیش از 1700 استارت آپ و شرکت فناوری در مونترال به ثبت رسیده است. این رقم از اوایل سال 2017 تاکنون که بیش از 400 استارت آپ جدید در مونترال راه اندازی شد، رشد چشمگیری را تجربه کرده است. همچنین، در بازه زمانی بین ماه های آوریل تا ژوئن در سال ۲۰۱۷، نزدیک به ۵۰ درصد از بودجه کل صندوق های سرمایه گذاری ریسک پذیر کانادا که رقمی نزدیک به ۱۸۹ میلیون دلار می شد، به استارتاپ های مونترال اختصاص پیدا کرد.

 • فرصت فعالیت در صنایع برتر مونترال

تنوع اقتصاد مونترال از طریق ایجاد هفت صنعت برتر ایجاد می شود که صنایع اصلی در این منطقه شهری محسوب می شوند تا با استفاده از یک استراتژی توسعه مشترک و ابتکار اقتصادی، به رشد این شهر کمک کنند. شرکت هایی که در این صنایع برتر فعالیت می کنند، دارای بیش از ۴۰۰ هزار نیروی کار هستند که ۲۰ درصد از کل نیروهای کاری منطقه را تشکیل می دهند.

این قدرت های صنعتی توسط پروژه های تحقیقاتی، خطوط حمایتی برای مشاغل جدید و فضاهایی برای بحث در مورد آینده اقتصادی تقویت می شوند و در بخش های بعدی به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

 • یکی از بهترین شهرهای دنیا برای زندگی کردن

مدت زیادی است که، مونترال در لیست 10 شهر برتر جهان برای زندگی قرار دارد. این شهر به دلیل رشد پایدار، کیفیت بالای حمل و نقل عمومی، تنوع فرهنگی و اجتماعی، غنای شهر، غذای متنوع، سنت ها و ارزش میراث معماری خود جوایز متعددی دریافت کرده است. همچنین، به عنوان ۳ شهر تابستانی برتر دنیا نیز شناخته می شود.

در یکی از رده بندی های اخیر که توسط Nestpick منتشر شده است، مونترال دومین شهر برتر برای نسل هزاره معرفی شده است. طبق توضیحات ارائه شده توسط این وبسایت، کسانی که «در محاصره فناوری، با روحیه کارآفرینانه و تجربه سفر به دنیا آمده اند» این نسل را تشکیل داده اند. همچنین، بازار مسکن در مونترال ارزان تر از شهرهایی نظیر ونکوور یا تورنتو است که با توجه به کیفیت زندگی بسیار نزدیک و حتی بالاتر از آن ها، ارزش زندگی در این شهر را دوچندان کرده است.

 • یکی از بهترین مراکز کل دنیا برای انیمیشن های کامپیوتری و جلوه های بصری

مونترال یکی از پیشتازان فناوری اطلاعات در سراسر کانادا است. این شهر دارای یک فضای قابل شکوفایی برای کارآفرینانی است که تنها در سال گذشته، ۵ هزار و ۲۴۰ شرکت فعال در این حوزه تاسیس کردند و موجب اشتغالزایی برای بیش از ۱۰۷ هزار و ۵۰۰ نفر از شهروندان این شهر شدند. همچنین، در سال ۲۰۱۶-۲۰۱۷ بیش از ۲۲ هزار دانشجو در رشته های مرتبط با فناوری اطلاعات در دانشگاه های مونترال ثبت نام کردند.

این امر تاثیر مستقیمی بر انتخاب این شهر در سال ۲۰۱۷ به عنوان هشتمین شهر برتر آمریکای شمالی از نظر تمرکز و توجه به این صنعت داشت. همچنین، مونترال به عنوان برترین مرکز تولید و توسعه بازی های رایانه ای در کانادا و پنجمین شهر برتر دنیا از این نظر شناخته می شود.

استعدادهای بزرگ که هر ساله به واسطه هم افزایی قوی با دانشگاه های این شهر به تعدادشان افزوده می شود، دلیل اصلی برتری مونترال در تولید و توسعه این محصولات است.

همچنین، هزینه های جاری و عملیاتی شرکت های فعال در حوزه فناوری اطلاعات مرتبط با توسعه نرم افزار در مونترال، به طور متوسط ۲۷ درصد کم تر از رقبای مستقیم این شهر اعلام شده است.

 • شهر دانشجوییِ فرهیخته ی دو زبانه

مونترال دارای یک هویت مشخص و منحصر به فرد، با شخصیتی کاملا شناخته شده است که بر اساس تأثیر عمیق فرانسوی ها بر این استان به وجود آمده است. ۵۰ درصد از جمعیت این شهر به دو زبان فرانسوی و انگلیسی کاملا مسلط هستند (این رقم در تورنتو تنها ۸ درصد است) و بیش از ۲۰ درصد از جمعیت آن نیز به صورت کاملا روان با زبان سوم صحبت می کنند. بنابراین، می توانیم بگوییم مونترال، به عنوان دو و سه زبانه ترین شهر کانادا کاملا برجسته است.

سال گذشته، این شهر توسط QS Best Student Cities، که برگرفته از رتبه بندی سالانه ی QS از دانشگاه های جهان است، به عنوان بهترین شهر جهان برای دانشجویان معرفی شد. این شهر دو زبانه، مرکز عالی دانشگاهی کانادا محسوب می شود و در دانشگاه های انگلیسی زبانی نظیر مک گیل یا دانشگاه فرانسوی زبان کبک، دوره های تحصیلی را به هر دوی این زبان های بین المللی ارائه می دهد.

از نظر تمرکز و توجه به مشاغل مرتبط با فناوری های پیشرفته، مونترال هفتمین شهر برتر در منطقه آمریکای شمالی است و در کانادا هم از این نظر در جایگاه نخست قرار دارد. این شهر با داشتن ۱۱ دانشگاه که جزو بهترین موسسه های دانشگاهی دنیا هستند و همینطور تعداد پرشماری کالج برتر، هر ساله میزبان بیش از ۴۰ هزار فارغ التحصیل می باشد.

 • فرهنگ دوست ترین شهر کانادا

جنبش های موسیقی و تئاتر مونترال مدت زیادی است که در فرهنگ این شهر رخنه کرده و جشنواره هایی نظیر جشنواره جاز هم جزو رویدادهای باشکوه در کل کانادا هستند که به غنای تقویم فرهنگی این کشور کمک موثر و بزرگی کرده اند. به گفته ی چندین تحلیلگر فرهنگی، مونترال یکی از معدود شهرهای آمریکای شمالی است که مردم حتی در طول زمستان هم زمان زیادی را در خارج از منازل خود سپری می کنند.

این عنصر، به عادات اجتماعی ساکنین این شهر هم ارتباط دارد که شاید برای ساکنین سایر نقاط کانادا غیرعادی باشد. چرا که زندگی شبانه در هیچ شهری از کانادا به اندازه مونترال پررنگ و برجسته نیست. این امر نشان از اهمیت سیاست های فرهنگی ایجاد شده در شهر و هزینه قابل توجهی که صرف فضاهای جدید برای بیان هنری شده است، دارد.

 • اقتصاد پایدار و باثبات

کانادا در بین تمامی کشورهای عضو پیمان G20 یکی از قدرتمندترین نظام های اقتصادی محسوب می شود. این کشور در ماه مارس ۳۲ هزار و ۳۰۰ شغل جدید ایجاد کرد که بدین ترتیب، نرخ بیکاری را به 5.8 درصد کاهش داد.

این نرخ بیکاری، با کم ترین گزارش از زمانی که اداره آمار کانادا شروع به اندازه گیری این شاخص در سال 1976 کرد، مطابقت دارد. در این میان، مونترال هم با پایین نگه داشتن نرخ بیکاری و افزایش تولید ناخالص داخلی خود، به یکی از باثبات ترین شهرهای کانادا از نظر اقتصادی تبدیل شد.

ثبت شرکت در مونترال و استانداردهای سرمایه گذاری

با بررسی این استانداردها، می توانید نسبت به امنیت سرمایه گذاری خود اطمینان حاصل کنید. استانداردهای سرمایه گذاری در مونترال شامل موارد زیر می شوند:

 • ریسک مصادره اموال

تحت یک سری شرایط دشوار، در صورتی که افراد قوانین تجارت در مونترال را رعایت نکنند، ممکن است اموالشان مصادره شود. اما در مونترال و سایر شهرهای کانادا، این شاخص در حد کاملا استانداردی قرار دارد و ریسک مصادره اموال، خطر چندان جدی و بزرگی برای سرمایه گذاران محسوب نمی شود. در حالی که قوانین برخی از کشورها، این اجازه را می دهد که اموال سهامدارانِ بدهکار به سرعت مصادره شود.

 • شاخص کیفیت نظارتی

این شاخص هم در ارتباط با امنیت سرمایه گذاری توسط افراد خارجی در کانادا است و میزان پایبندی دولت به قوانین این کشور را مورد ارزیابی قرار می دهد.

 • کنترل فساد

این شاخص، به معنی سواستفاده از موقعیت یا قدرت در جهت حفظ منافع شخصی است. بدیهی است که وقتی در کشوری مانند کانادا کنترل فساد به این شدت صورت بگیرد، زمینه ی رشد و توسعه در تمامی جنبه ها به خصوص اقتصادی، بسیار سرعت خواهد گرفت.

ثبت شرکت در مونترال و شاخص های اقتصادی تأثیرگذار

متقاضیان ثبت شرکت در مونترال باید از طریق بررسی های یک سری از شاخص ها اطمینان پیدا کنند که سرمایه گذاری امن و مطمئنی انجام می دهند.

شاخص های ثبت شرکت در مونترال

 • نرخ تولید ناخالص ملی در کانادا

این شاخص، قدرت خرید مردم و میزان رشد اقتصادی کشور را نشان می دهد. همچنین، افزایش و یا کاهش تولیدات کشور کانادا در زمینه های مختلف را در بازه های زمانی متعدد بررسی می کند تا بتوان فهمید که چه عواملی در اقتصاد این کشور تاثیرگذار بوده اند.

 • نرخ تورم در کانادا

تورم، اساسا رابطه معکوس با رفاه اقتصادی و قدرت خرید مردم یک جامعه دارد. اما با افزایش قیمت کالا و خدمات رابطه مستقیم دارد. با توجه به اینکه تورم بالا، نشانگر عدم توانایی در کنترل و مدیریت قیمت کالاهاست، می توان گفت کانادا این شاخص را به بهترین شکل ممکن مهار کرده است. این شاخص همیشه باید به شکلی باشد که متناسب با میزان درآمد مردم، بتواند قدرت خرید آن ها را حفظ کند.

 • نرخ مالیات در کانادا

این شاخص، باید تعادل داشته باشد. اگر بیش از حد زیاد باشد، فشار زیادی به مردم می آورد و موجب نارضایتی می شود و اگر هم بیش از حد پایین باشد، هزینه های رشد اقتصادی و تامین بودجه دولت برای ارتقا و توسعه سطح صنعتی و اقتصادی کشور، کاهش می یابد و منجر به ایجاد اختلال و ضعف در سیستم اقتصادی می شود.

بهترین صنایع برای ثبت شرکت در مونترال

هوافضا برای ثبت شرکت در مونترال

مونترال بزرگ در سطح بین المللی به عنوان یکی از مهم ترین مراکز هوافضای جهان شناخته شده است. اسامی بزرگی از جمله Bombardier، Airbus، Bell Helicopter Textron، CAE، Pratt & Whitney، همراه با بیش از 200 شرکت تخصصی دیگر، یک شاخه صنعتی را تشکیل می دهند که برای هر سرمایه گذاری که قصد تسخیر بازار آمریکای شمالی را دارد، جذاب خواهد بود.

مونترال دومین شهر برتر آمریکای شمالی برای سرمایه گذاری در صنعت هوافضا شناخته شده و موجب اشتغالزایی برای بیش از ۳۶ هزار نفر شده است. ۷۰ درصد از فعالیت کانادا در این صنعت در مونترال انجام می شود و ۷۵ درصد از بودجه تحقیق و توسعه کانادا در این صنعت نیز به مونترال اختصاص دارد. بنابراین، یکی از بهترین شهرهای دنیا برای ثبت شرکت های فعال در صنعت هوافضا است. جزئیات بیشتر درمورد این صنعت در مونترال را از طریق این لینک می توانید به دست بیاورید.

خدمات IT برای ثبت شرکت در مونترال

مونترال بزرگ به عنوان یک مرکز فناوری، یک مرکز نوآوری بین المللی با اقتصاد پررونق و مجموعه بزرگی از استعدادهای بسیار واجد شرایط شناخته می شود که در زمینه های متنوعی از هوش مصنوعی گرفته تا توسعه نرم افزار و امنیت سایبری فعالیت دارند و مشوق های جذابی را ارائه می دهد که باعث شده دارای یکی از رقابتی ترین هزینه های عملیاتی در بین سایر مناطق بزرگ شهری در کانادا و کل آمریکای شمالی باشد.

طبق آخرین برآوردها، بیش از ۱۶۰ هزار نفر از جمعیت مونترال در صنعت خدمات IT مشغول به کار هستند. همچنین، بیشترین بودجه تحقیقات دانشگاهی در این صنعت به مونترال اختصاص داده می شود و از نظر تمرکز روی مشاغل مرتبط با فناوری های پیشرفته نیز پنجمین شهر برتر آمریکای شمالی محسوب می شود. جزئیات بیشتر درمورد این صنعت در مونترال را از طریق این لینک می توانید به دست بیاورید.

فناوری های پاک برای ثبت شرکت در مونترال

مونترال یک مرکز استراتژیک برای توسعه فناوری های پاک و مبارزه با تغییرات آب و هوایی است. حتی اگر از مزیت های بزرگ مالی هم صرف نظر کنیم، ثبت شرکت در زمینه فناوری های پاک در مونترال به این معنی است که فرصت استفاده از موقعیت جغرافیایی ایده آل این شهر، نیروهای کار بسیار ماهر و بااستعداد آن و پتانسیل منحصر به فرد در صنایع برق آبی را به دست خواهید آورد.

ثبت شرکت در این حوزه، یکی از کم ترین هزینه های عملیاتی در میان کلانشهرهای بزرگ در کانادا و ایالات متحده را در پی خواهد داشت. بیش از هزار سازمان فعال در این حوزه در مونترال وجود دارد که بیش از ۸۵ هزار فرصت شغلی ایجاد کرده اند. فناوری های پاک، پایدارترین صنعت کانادا از نظر امور مالی هم محسوب می شود. جزئیات بیشتر درمورد این صنعت در مونترال را از طریق این لینک می توانید به دست بیاورید.

توسعه نرم افزار برای ثبت شرکت در مونترال

شبکه متراکم شرکت های فناوری در مونترال، از تخصص پیشرفته و محیط تجاری فوق العاده رقابتی بهره می برند. شاخه ی هوش مصنوعی تثبیت شده در این صنعت بزرگ، از توسعه نرم افزار در طیف گسترده ای از بخش ها پشتیبانی می کند. اسامی بزرگی نظیر coveo, lightspeed, CGI, hopper و CAE تنها برخی از پیشتازان این صنعت در مونترال هستند. جزئیات بیشتر درمورد این صنعت در مونترال را از طریق این لینک می توانید به دست بیاورید.

انیمیشن و جلوه های ویژه برای ثبت شرکت در مونترال

در طول ۱۰ سال گذشته، مونترال خودش را به عنوان یکی از قطب های جلوه های بصری و انیمیشن در جهان معرفی کرده است که از یک مزیت بسیار بزرگ بهره می برد: هزینه ثبت شرکت و فعالیت در این زمینه در مونترال ۲۸ درصد نسبت به میانگین ۲۰ منطقه بزرگ شهری دیگری که در آمریکای شمالی وجود دارد، پایین تر است. بنابراین، جای تعجب نیست که بسیاری از شرکت های خارجی فعال در این حوزه، مونترال را به عنوان پایگاه اصلی برای فعالیت انتخاب کنند.

در مونترال، تنها در سال ۲۰۲۰، بیش از ۱۸۵ پروژه مرتبط با این حوزه به وجود آمده است و در حال حاضر هم ۶۳ هزار فرصت شغلی را پشتیبانی می کند. بیش از ۶ هزار نیروی کار فعال در زمینه جلوه های بصری و انیمیشن های دو بعدی و سه بعدی در مونترال فعالیت دارند. جزئیات بیشتر درمورد این صنعت در مونترال را از طریق این لینک می توانید به دست بیاورید.

بازی های رایانه ای برای ثبت شرکت در مونترال

مونترال بزرگ به عنوان یکی از پنج شهر برتر تولید بازی های ویدئویی در دنیا، به دلیل تخصص و استعداد بالای کارکنان فعال در این حوزه ی خود، شناخته شده است. از زمان ورود Ubisoft به مونترال در سال ۱۹۹۷ و افتتاح بزرگ ترین دفتر خود در این شهر، بزرگ ترین تولید کنندگان بازی های ویدئویی جهان تصمیم گرفتند به دلیل وجود انرژی و فضای خلاقانه و پرجنب و جوشِ هنری این صنعت در مونترال، آن را برای ادامه فعالیت های خود انتخاب کنند.

مونترال بزرگ ترین و بهترین مرکز تولید، توسعه و ساخت بازی های رایانه ای در کانادا شناخته می شود. در این شهر، ۲۰۰ استودیوی بازی سازی وجود دارد و ۱۵ هزار نفر نیروی کار در زمینه بازی های ویدئویی یا مهارت های وابسته به آن فعالیت می کنند. جزئیات بیشتر درمورد این صنعت در مونترال را از طریق این لینک می توانید به دست بیاورید.

هوش مصنوعی برای ثبت شرکت در مونترال

مونترال با داشتن یک اکوسیستم هوش مصنوعی پر رونق و یک جامعه علمی پویا، دارای بزرگ ترین مرکز تحقیقات دانشگاهی در ارتباط با یادگیری عمیق به اسم موسسه هوش مصنوعی کبک در Mila است. به لطف کار محققان بزرگ و بسیار معتبری مانند Yoshua Bengio، در سال های اخیر تخصص پیشرو در این صنعت در مونترال ایجاد شده است که به طور فزاینده ای باعث جذب برترین افراد جهان در حوزه هوش مصنوعی به این شهر شده است.

بیشترین بودجه تحقیقات دانشگاهی در این حوزه در کانادا، به مونترال اختصاص پیدا می کند و ۱۴ هزار نفر دانشجو هم در این شهر وجود دارد که در رشته های مرتبط با AI در حال تحصیل هستند. همچنین، ۲۷ هزار نیروی کار با مهارت های مرتبط با هوش مصنوعی در این شهر فعالیت می کنند و ۹۰۰ محقق هم در Mila وجود دارد که سعی دارند هوش مصنوعی را بر مبنای اصول اخلاقیِ رایج طراحی و پیاده سازی کنند. جزئیات بیشتر درمورد این صنعت در مونترال را از طریق این لینک می توانید به دست بیاورید.

علوم زیستی و فناوری های بهداشتی برای ثبت شرکت در مونترال

در طی سال های اخیر سرمایه گذاری های بزرگی در حوزه فناوری های بهداشتی و علوم زیستی در مونترال صورت گرفته است که از این دست می توان به پروژهای عظیمی نظیر بیمارستان فوق پیشرفته ی مک گیل و دانشگاه مونترال اشاره کرد.

این امر، برتری علمی موسسات واقع در این شهر را هم بیشتر کرده و باعث شناخته شدن بیشتر آن در سطح بین المللی شده است. جزئیات بیشتر درمورد این صنعت در مونترال را از طریق این لینک می توانید به دست بیاورید.

مونترال با دسترسی به منابع مالی، طرز فکر کارآفرینی و رونق اخیر در این بخش، دارای توده مهمی از شرکای استراتژیک بالقوه است. در کل استان کبک، ۴۶ هزار موقعیت شغلی در شرکت های خصوصی فعال در این حوزه وجود دارد که ۸۰ درصد از آن ها در مونترال واقع شده اند.

بیش از ۵۰ هزار نفر از دانشجویان مونترال در رشته های علوم زندگی و رشته های مرتبط با آن تحصیل می کنند و سالیانه، ۱ میلیارد دلار بودجه به تحقیقات دانشگاهی آن ها اختصاص پیدا می کند.

امنیت سایبری برای ثبت شرکت در مونترال

این صنعت به واسطه محیط نوآورانه ی کسب و کار در این شهر، مجموعه عظیمی از ماهرترین نیروهای کاری و فارغ التحصیلان دانشگاهی با معلومات بالا، به شدت در مونترال داغ است. این دلایل باعث می شوند که این شهر یکی از بهترین شهرهای حال حاضر دنیا برای ثبت شرکت در این زمینه محسوب شود.

بیش از ۷ هزار شرکت فعال در حوزه IT در مونترال وجود دارد که موجب اشتغالزایی برای بیش از ۱۶۰ هزار نفر شده اند. همچنین، ۱۹ هزار نیروی کار با مهارت های مرتبط با امنیت سایبری در این شهر وجود دارد. جزئیات بیشتر درمورد این صنعت در مونترال را از طریق این لینک می توانید به دست بیاورید.

میزبانی داده و اطلاعات برای ثبت شرکت در مونترال

مونترال به دلیل داشتن یک آب و هوای معتدل و خنک، موقعیت جغرافیایی مناسب که آن را در برابر بلایای طبیعی محافظت می کند و منابع انرژی فراوان و مقرون به صرفه اش، از دیگر مناطق آمریکای شمالی جدا است

به خاطر همین دلایل، جای تعجب نیست که مونترال اکنون به عنوان یکی از بهترین شهرهای دنیا برای راه اندازی مراکز داده و خدمات ابری در کل آمریکای شمالی شناخته می شود. جزئیات بیشتر درمورد این صنعت در مونترال را از طریق این لینک می توانید به دست بیاورید.

این منطقه حتی در جوایز جهانی Datacloud 2019 هم به عنوان “بهترین مرکز داده سال” معرفی شده است. بیش از ۴۵ مرکز داده در استان کبک وجود دارد که تعداد زیادی از آن ها در مونترال واقع شده اند. همچنین، طبق برآوردهای صورت گرفته، میانگین هزینه راه اندازی چنین بیزینس هایی در این شهر، ۲۲ درصد کم تر از سایر شهرهای منطقه آمریکای شمالی است و پایین ترین نرخ برق در کل آمریکای شمالی را هم در اختیار دارد.

فناوری و امور مالی برای ثبت شرکت در مونترال

مونترال دارای بیش از ۱۱۰ هزار موقعیت شغلی در زمینه امور مالی است و ۳ هزار شرکت فعال در این زمینه در آن وجود دارد. علاوه بر این، بیش از ۱۶۰ هزار فرصت شغلی در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز در آن وجود دارد. جزئیات بیشتر درمورد این صنعت در مونترال را از طریق این لینک می توانید به دست بیاورید.

حمل و نقل برقی و هوشمند برای ثبت شرکت در مونترال

صنعت حمل و نقل الکتریکی و هوشمند در استان کبک به لطف تخصص در حمل و نقل زمینی، توسعه چشمگیر هوش مصنوعی و همچنین پتانسیل عظیم برق آبی، آینده ای روشن دارد. بیش از ۶۰۰ شرکت فعال در این حوزه در کبک وجود دارد که شمار زیادی از آن ها در مونترال قرار دارند و بیش از ۳۲ هزار فرصت شغلی ایجاد کرده اند.

همچنین، ۳۰ گروه و مرکز تحقیقاتی درمورد این صنعت در مونترال وجود دارد و ۳ هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم هم در آن هست که به خودروهای الکتریکی مرتبط هستند. جزئیات بیشتر درمورد این صنعت در مونترال را از طریق این لینک می توانید به دست بیاورید.

فرآوری مواد غذایی برای ثبت شرکت در مونترال

مونترال دارای یک صنعت کشاورزی و مواد غذایی در سطح جهانی است که در فرآوری و توزیع مواد غذایی تخصص دارد. این شهر با منابع غذایی فراوان و با کیفیت بالا، مرکز یک اکوسیستم صنعتی چشمگیر است که مراکز تحقیقاتی و فنی متعددی در ارتباط با صنایع غذایی در آن وجود دارد.

این شهر بهترین مرکز فرآوری مواد غذایی در استان کبک محسوب می شود و ۶.۲ میلیارد دلار از تولید ناخالص داخلیِ کبک، به این صنعت اختصاص دارد.

تنها در مونترال بیش از ۱۵۰۰ شرکت فرآوری مواد غذایی وجود دارد که ۴۶ هزار و ۵۰۰ نفر نیروی کار را مشغول به فعالیت کرده است. همچنین، بیش از ۱۴ هزار نفر از دانشجویان این شهر در رشته صنایع غذایی و رشته های مرتبط با آن تحصیل می کنند که تا حدی آینده این صنعت را هم در مونترال تضمین می کند. جزئیات بیشتر درمورد این صنعت در مونترال را از طریق این لینک می توانید به دست بیاورید.

ثبت شرکت در مونترال با تراست بیزینس

دریافت وقت مشاوره اولیه

شما در اولین مرحله برای ثبت شرکت در مونترال می توانید با کارشناسان و متخصصین تراست بیزینس تماس بگیرید. همچنین، می توانید در صورت تمایل، یک وقت مشاوره با وکلای تراست بیزینس رزرو کنید.

متخصصین تراست بیزینس طبق بکگراند و سوابق مدیریتی متقاضی، هدفی که مد نظر دارد و مقدار بودجه ای که دارد، بهترین نوع شرکت از لحاظ ساختاری و زمینه فعالیت آن را به او معرفی خواهند کرد.

تنظیم قرارداد

کارشناسان ما در تراست بیزینس بر اساس اطلاعات دریافتی از جانب شما و پس از بررسی کامل شرایط و خواسته هایی که دارید، ضمن ارائه راهنمایی های اولیه درخصوص پروسه مهاجرت شما، قرارداد همکاری را تنظیم می کنند.

در این مرحله، فرایند ثبت شرکت در مونترال تحت نظر خبره ترین کارشناسانِ این امر آغاز خواهد شد.

دریافت مدارک اولیه

در این مرحله، شما یک سری از مدارک لازم را مطابق با دستورالعمل ها و راهنمایی هایی متخصصین تراست بیزینس به آن ها ارائه می کنید تا بتوانند مطابق با خواسته ها و شرایط شما، ارزیابی دقیق و کاملی از این مدارک داشته باشند.

مشاورین در نهایت، بهترین گزینه ها را در ارتباط با هدفتان به شما معرفی می کنند. بدین صورت، دیگر نیازی نخواهد بود که خودتان را وارد مراحل و پروسه های پیچیده ی این فرایند کنید.

تهیه بیزینس پلن

یکی از مهم ترین کارهایی که باید در ارتباط با ثبت شرکت در مونترال انجام داد، تهیه و تنظیم یک بیزینس پلن کامل و جامع است. بیزینس پلن باید به قدری خوب و حرفه ای تهیه شده باشد که نظر مساعد افسر ESDC را جلب کند تا متقاعد شود حضور شما در کانادا برای پیشبرد این بیزینس حیاتی است.

گفتنی است که در این میان، تمامی حمایت ها و آمادگی های لازم را از سوی متخصصین تراست بیزینس دریافت خواهید کرد و آن ها بر اساس اسناد، مدارک، اطلاعات و حتی ریزترین جزئیاتی که در اختیارشان قرار داده اید، یک بیزینس پلن جامع با رعایت تمامی اصول حرفه ای برای شما تهیه و تنظیم خواهند کرد.

حمایت از موکل در پیشبرد بیزینس خریداری شده

خدمات تراست بیزینس تنها به رسیدن شما به کانادا خلاصه نمی شود و پس از ورود به کانادا نیز همچنان از حمایت ها و مشاوره های متخصصین تراست بیزینس بهره مند خواهید بود. معمولا شما ۲ سال فرصت دارید که با کمک تراست بیزینس توانمندی های خود را در پیشبرد کسب و کاری که در کانادا راه اندازی کرده اید به اثبات برسانید.

مجوز کاری که در این روش به دست می آورید، بر اساس عملکرد شما قابل تمدید است و در تمام این مدت از کمک متخصصین این امر بهره خواهید برد تا بر چالش های پیش رویتان در این مسیر غلبه کنید و به سود آوری مد نظر خود در کسب و کارتان دست پیدا کنید.

درخواست اقامت دائم

در نهایت، پس از گذشت حداقل یک سال از ثبت شرکت در مونترال، در صورتی که تمایل به اقامت در کانادا داشته باشید، مدارک مورد نیاز برای این کار توسط کارشناسان تراست بیزینس ارائه خواهند شد.

شما در صورت واجد شرایط بودن، با تکمیل فرم های مربوطه، برای ارائه درخواست اقامت دائم خود در کانادا از طریق سیستم اکسپرس انتری یا روش های دیگر برای PR اقدام خواهید نمود.

زبان را بسیار جدی بگیرید

اگرچه برای مهاجرت کاری به کانادا، داشتن IELTS 4 هم می تواند کافی باشد، اما در اولین فرصتی که از مهاجرت خود اطمینان پیدا کردید، به طور جدی به فکر تقویت مهارت های زبانی خود باشید. چرا که هرچقدر زمان کم تری برای یادگیری زبان وقت بگذارید، هنگام مهاجرت به کانادا هزینه ی فرصت از دست رفته ی بیشتری به خود تحمیل خواهید کرد.

هر چقدر زبان قوی تری داشته باشید، در بیزینس خود موفق تر خواهید بود و هزینه کم تری خواهید داشت. زیرا نیاز کم تری به استخدام نیروهای انسانی پیدا خواهید کرد. پس در اولین فرصت، یک معلم زبان خصوصی خوب پیدا کنید.

حتی وقتی حداقل نمره لازم و آیلتس جنرال را هم به دست آوردید، باز هم یادگیری زبان را متوقف نکنید. توصیه ما این است که برای یافتن بهترین و حرفه ای ترین معلمان برای آموزش IELTS و تقویت زبان خود در حوزه تجاری، از تراست بیزینس کمک بگیرید.

ما در تراست بیزینس با مدرسین شناخته شده و معتبری همکاری داریم که می توانند شما را برای مهاجرت به کانادا کاملا آماده کنند. پیشنهاد می کنیم پس از دریافت مدرک IELTS جهت یادگیری اصطلاحات تخصصی و آموزش هایی که در کار خود به آن ها نیاز پیدا خواهید کرد، سرفصل های Business English را با معلم خود کار کنید. برخی از مهارت هایی که در این دوره فرا خواهید گرفت، شامل موارد زیر می شوند:

 • برقراری ارتباط با دیگران در موقعیت های عملی و تجاری
 • ابراز کردن خود به زبان انگلیسی با تسلط، دقت و اطمینان بیشتر
 • کنترل خود به زبان انگلیسی در زمینه های تجاری مختلف، از مذاکره، تا برقراری تماس و سخنرانی و معاشرت

سرفصل های Business English

 • مقدمه
 • طرح و رویکرد دوره
 • توصیف پست شغلی و مسئولیت های خود
 • موقعیت های معمولی و ضروری که در آن ها باید از زبان مقصد استفاده کنید
 • جلسات
 • ریاست، تنظیم دستور کار، کنترل گفت و گو
 • مشارکت، به نوبت صحبت کردن، گوش دادن و یادداشت برداری
 • دیپلماتیک بودن و اوقاتی که باید موافقت یا مخالفت کنید
 • مکاتبات تجاری
 • ثبت ایمیل ها، سبک مناسب برای مکاتبات تجاری و جمله بندی استاندارد برای این کار
 • یادداشت ها
 • عبارات تخصصی زبان تجاری
 • برقراری تماس
 • بررسی و شفاف سازی اطلاعات
 • سناریوهای مالی خاص
 • آمادگی برای شنیدن لحجه ها و لحن های مختلف
 • سخنرانی و ارائه
 • معرفی موثر یک موضوع
 • پیوند و توالی ایده ها
 • نتیجه گیری
 • واکنش به سوالات
 • مدیریت فرایند
 • توصیف فرآیندها، علت و معلول
 • توصیه یا انتقاد کردن
 • تضمین کیفیت، بهبود مستمر
 • مذاکره
 • زبان مذاکره کلیدی، چارچوب بندی استدلال خود
 • مذاکره با تامین کنندگان
 • مذاکره با مشتریان
 • گزارشات
 • مطالعه سریع گزارشات و سرفصل اخبار
 • نحوه گزارش دادن اطلاعات و ایده ها
 • نوشتن گزارش و سبک انجام این کار برای قراردادها
 • انگلیسی عامیانه
 • پنج دقیقه ی اول
 • صحبت کوتاه و تغییر موضوع
 • کنوانسیون های تجاری
 • چند نمونه از حوزه های دیگر زبان که می توانند پوشش داده شوند
 • مطالعه موردی
 • نوشتن پیشنهادات موثر
 • مدیریت تیم ها
 • آگاهی از تفاوت های فرهنگی
 • بحث درمورد تصویر اقتصادی گسترده تر

خدمات تراست بیزینس برای مهاجرت

تمامی پرونده های تراست بیزینس تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد تراست بیزینس


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

سوالات متداول

هزینه ثبت شرکت در مونترال چقدر است؟

خودِ ثبت شرکت، ۳۲۶ دلار هزینه دارد. در صورتی هم که تمایل داشته باشید این کار را به صورت آنلاین توسط یک سرویس دهنده ی دارای قرارداد با استان کبک انجام دهید، باید ۳۰۰ دلار به این سرویس دهنده بپردازید همچنین، لازم است یک گزارش تایید جست و جوی نام شرکت یا همان NUANS هم انجام دهید که هزینه آن هم ۷۵ دلار به ازای هر جست و جو است.

به طور کلی، برای ثبت شرکت در مونترال چقدر باید پول داشته باشیم؟

برای تخمین هزینه کلی ثبت شرکت، باید ببینید در چه مقیاس و زمینه ای قصد دارید فعالیت کنید، محل دفتر مرکزی شرکت شما در چه منطقه ای است، آیا نیاز به راه اندازی فروشگاه دارد، هزینه حقوق و دستمزد کارمندانتان چقدر خواهد بود و سایر هزینه های جاری انجام بیزینس را هم مد نظر بگیرید. اما توصیه می کنیم دستکم ۱۲۰ هزار دلار برای شرکت خود در نظر بگیرید.

تفاوت کارآفرینی با ثبت شرکت در مونترال چیست؟

توجه داشته باشید که مهاجرت به مونترال از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی دو مقوله کاملا جدا است. کانادا زمانی ثبت شرکت در این کشور را تائید می کند که بداند شما در بلند مدت برای اقتصاد این کشور مفید خواهید بود. بنابراین ارائه گزارش های مالی در آینده و کسب اقامت دائم به شما در این راه کمک می کند.

آیا می توانم در مونترال شرکت ثبت کنم و همسر خودم را در آن استخدام کنم؟

در صورتی که بتوانید شرکت ثبت کنید، بله چرا که نه. همسرتان امکان اخذ Open Work Permit هم خواهد داشت و می تواند برای هرکارفرمایی در کانادا کار کند. دقت کنید که هدف، این است که همسرتان بتواند در طی مدتی که با ورک پرمیت به صورت موقت در کانادا هستید، تجربه کار کانادایی کسب کند تا زمان اقدام برای PR شرایط خوبی و شانس زیادی داشته باشید.

برای ثبت شرکت در مونترال آیا لازم است که اول آن را در ایران ثبت کنم یا مستقیما می توانم در مونترال این کار را انجام دهم؟

خیر نیازی به ثبت شرکت در ایران ندارید. شما حتی از ایران هم می توانید در مونترال یا هر یک از شهرهای دیگر کانادا شرکت ثبت کنید. فقط در صورتی که بخواهید فعالیت خود را آغاز کنید، لازم است تا کد مالیاتی داشته باشید و برای این کار می توانید از یک شریک که در کشور کانادا زندگی می کند کمک بگیرید.

آیا ثبت شرکت در مونترال با روش کارآفرینی یکسان است؟

خیر. برای اینکه بتوانید در کانادا ثبت شرکت کنید، به ورک پرمیت نیاز دارید که این مجوز در حقیقت توسط اداره فدرال کانادا صادر می شود. همچنین، در ثبت شرکت، قبل از اخذ ورک پرمیت سرمایه گذاری را شروع نمی کنید و پس از ورود به کانادا بیزینس را استارت می زنید. در صورتی که در کارآفرینی، ابتدا باید بیزینس را خریداری کنید و بعد ورک پرمیت بگیرید و وارد کانادا بشوید.

مسیرهای مهاجرتی برای ثبت شرکت در مونترال چیست؟

شما هم از طریق مسیر روش Owner Operator می توانید برای ثبت شرکت در مونترال اقدام کنید و هم از طریق برنامه انتقال درون شرکتی کشور کانادا (Intra Company Transfer).

برادر من در مونترال زندگی می کند و اخیرا یک شرکت ثبت کرده. چطور می تواند به من جاب آفر بدهد؟

باید حداقل ۱ تا ۲ سال از ثبت آن گذشته باشد، سودآوری داشته باشد و همچنین، باید با رعایت تمام مسائل قانونی فعالیت کند و بتواند ثابت کند توانایی پرداخت حقوق و دستمزد شما را تا حداقل یک سال آینده دارد.

برای ثبت شرکت در مونترال از کجا باید شروع کرد؟

این فرایند را باید با تماس با مشاورین تراست بیزینس آغاز کنید. پس از تعیین وقت مشاوره، متخصصین تراست بیزینس شرایط کلی شما را جویا می شوند تا ببینند شانسی برای موفقیت در این پروسه دارید یا خیر. اگر شرایط مساعدی داشته باشید، یک قرارداد همکاری با شما امضا خواهند کرد. بعد از آن، اقدامات بعدی که جمع آوری مدارک و تکمیل فرم ها و انجام مراحل اداری هستند را به اطلاع شما خواهند رساند. این پیگیری ها تا زمان حصول نتیجه مطلوب و حتی پس از آن نیز ادامه پیدا خواهد کرد.

برای ثبت شرکت در مونترال چقدر باید سابقه کار داشته باشیم؟

حداقل ۲ سال، اما بهتر است برای قوی تر بودن پرونده تان، ۵ سال سابقه کار مدیریتی داشته باشید.

من در ایران جواز کسب دارم. کدام روش مهاجرتی برای من بهتر است؟

احتمالا واجد شرایط برای ثبت شرکت یا حتی کارآفرینی باشید. اما شرایطتتان باید دقیق تر بررسی شود و باید بدانیم جواز کسب چه شغلی دارید، نمره زبانتان چند است، چه مدرک تحصیلی دارید، در چه شرایط سنی قرار دارید و مهم تر از همه، چقدر سرمایه دارید؟ داشتن جواز کسب به تنهایی برای مهاجرت کافی نیست.

اگر پرونده وارد پروسه بکگراند چک بشود، یعنی مشکلی وجود داشته؟

لزوما خیر. پروسه بکگراند چک به معنی این است که آفیسر صلاح دیده تا پرونده شما را بیشتر بررسی کند. پس وارد این پروسه شدن، نشان دهنده موفقیت در مرحله بررسی مدارک، وجود مشکل یا هر چیز دیگری نیست. ضمنا اگر مشکلی در پرونده خود ندارید و همه چیز را با صداقت کامل انجام داده اید، نباید نگران بکگراند چک باشید.

در چه شرایطی پرونده وارد پروسه بکگراند چک خواهد شد؟

برای بررسی کشورهایی که به آن ها سفر کرده اید، یا در آن ها زندگی کرده اید، جایی که در آن تجربه کار دارید یا مثلا برای آقایان، جایی که خدمت کرده اید، می توانند دلایل این امر باشند. اما مهم ترینشان، نظر شخصی آفیسر است که ممکن است بخواهد صرفا برای بررسی بیشتر پرونده، بکگراند چک انجام دهد.

آیا با ثبت شرکت در مونترال می توان اقامت دائم گرفت؟

پاسخ این سوال، به همین سادگی نیست و به برنامه مهاجرتی که انتخاب می کنید، بستگی دارد. اما باید بدانید ثبت شرکت به خودی خود، منجر به اقامت دائم کانادا نمی شود. در صورتی که از طریق برنامه های تجاری استان انتاریو اقدام کنید و کارآفرینی داشته باشید یا کسب و کاری راه اندازی کنید، می توانید ویزای کار کانادا را به دست بیاورید و یک یا دو سال بعد از آن هم برای اقامت دائم اقدام کنید.

جست و جوی NUANS چیست؟

سیستم جست و جوی Newly Upgraded Automated Name Search یا NUANS علائم تجاری ثبت شده در کانادا را مقایسه می کند. این گزارش، می تواند تایید کند اسمی که برای شرکت خود انتخاب کرده اید، توسط شرکت یا سازمان دیگری در سطح فدرال در کانادا انتخاب شده یا خیر.

من هفت ماه پیش برای ثبت شرکت در مونترال اقدام کردم، اما درخواست ورک پرمیتم ریجکت شد. چقدر باید صبر کنم تا بتوانم دوباره اقدام کنم؟

در ریجکت شدن ورک پرمیت، بازه زمانی خاصی که محروم از اقدام یا اپلای مجدد شوید، وجود ندارد و حتی ۱ روز بعد از اینکه ریجکت شدید هم می توانید دوباره درخواست دهید. اما بهتر است ابتدا نوت آفیسر را مطالعه کنید، بدانید چرا ریجکت شده اید و بعد از اینکه مشکل مورد نظر را برطرف کردید، دوباره اقدام کنید. در غیر این صورت، مجددا به همان دلیل ریجکت خواهید شد.

حداقل نمره زبان آیلتس برای ثبت شرکت در مونترال چند است؟

خوشبختانه، داشتن مدرک زبان جزو الزامات نیست. اما طبیعتا برای زندگی در یک کشور خارجی، باید زبان آن را حداقل تا حدی که بتوانید نیازتان را برطرف کنید، بلد باشید. برای این منظور، آیلتس جنرال ۵ می تواند کفایت کند.

بیزینس پلن چیست؟

طرح تجاری یا بیزینس پلن، یک سند مکتوب است که شامل اطلاعاتی درمورد بیزینس شما، دستاوردها، اهدافِ واقع بینانه، استراتژی شما برای دستیابی به آن ها، راه های تامین منابع مالی، بودجه و پیش بینی های مالی برای تزریق سرمایه است. هدف از تهیه این سند مهم، این است که نشان دهید بیزینس شما برای کانادا سودآوری خواهد داشت.

چه مواردی را باید در بیزینس پلن قید کرد؟

شما در طرح تجاری بیزینس خود باید کلیه برنامه هایی که برای شرکت در نظر گرفته اید را بیان کنید و پیش بینی های لازم در خصوص میزان سودهی شرکت در آینده را تخمین بزنید.

شرایط کلی ثبت شرکت در مونترال چیست؟

فرد باید بتواند ثابت کند که شرکت مورد نظر تاثیر مثبتی در اقتصاد کانادا خواهد گذاشت، باید سابقه مدیریتی داشته باشد، حداقل ۲ فرد کانادایی را در شرکت خود استخدام کند و بالای ۱۸ سال سن داشته باشد.

ثبت شرکت انفرادی در مونترال به چه صورت است؟

این نوع شرکت ها فقط توسط یک نفر احداث می شوند و تنها عضو آن، موسس شرکت است. بنابراین، تمامی تصمیمات توسط خود فرد اتخاذ می شوند، مسئولیت ها برعهده اوست و سرمایه و سود شرکت هم فقط عاید همان فرد می شوند. از آن طرف، اگر ضرر و زیانی هم در کار باشد، برعهده همان یک نفر خواهد بود.

شرکت های انفرادی چه معایبی دارند؟

اولا، در مقایسه با سایر انواع شرکت ها، بانک ها و موسسات مالی کم تر حاضر به اعطای وام به این نوع شرکت ها هستند و همچنین، پروسه قانونی انتقال آن ها به اشخاص دیگر هم کمی دشوار است.

در چه صورت تمامی سهامداران در سودهی یا ضرر شرکت به یک اندازه سهیم خواهند بود؟

در شرکت های مشارکتی یا Partnership که ۲ نفر یا بیشتر با هم فعالیت دارند، مسئولیت اعضا به یک اندازه است.

در چه صورت سهامداران فقط به اندازه سهمی که دارند در سوددهی یا ضرر شرکت سهیم می شوند؟

در شرکت های سهامی یا مسئولیت محدود (Corporation) اعضا فقط به اندازه سهم خود در این امور دخیل می شوند.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در مونترال به چه صورت است؟

گران ترین نوع شرکت برای ثبت و راه اندازی است که نسبت به سایر شرکت های تجاری به پول زیادی نیاز دارد. در این نوع شرکت، مسئولیت هر یک از شرکا محدود به میزان سهم فرد در شرکت است. بنابراین، در صورت ضرر و زیان، هر یک از شرکا فقط به میزان سرمایه ای که وارد شرکت کرده اند مسئولیت دارند.

ثبت شرکت تعاونی در مونترال به چه صورت است؟

در این نوع شرکت، معمولا تعداد شرکا زیاد است. به همین دلیل، تصمیمات به کندی اتخاذ می شوند. همچنین، مانند شرکت های سهامی یا مسئولیت محدود، مسئولیت اعضا محدود است، اما هزینه راه اندازی شرکت های تعاونی کم تر است.

برای ثبت شرکت در مونترال چه مدارکی باید ارائه کنیم؟

اساس نامه شرکت، گذر نامه معتبر، شناسنامه، گواهی بانکی سپرده سرمایه، فرم درخواست تاسیس شرکت و از همه مهم تر، بیزینس پلن

ثبت شرکت از روش Owner Operator چقدر طول می کشد؟

حدود ۲ ماه برای جمع آوری مدارک و اطلاعات مورد نیاز برای ثبت شرکت، ۲ هفته تا ۴ ماه برای دریافت کد LMIA‌ از اداره کار کانادا و مدت زمانی که درخواست شما در اداره مهاجرت کار کانادا بررسی می شود نیز بستگی به کشور شما دارد. در کل این فرایند به چیزی حدود ۱۲ تا ۱۸ ماه زمان نیاز دارد.

صدور مجوز کار در روش ثبت شرکت چقدر طول می کشد؟

صدور ورک پرمیت حدود ۴ تا ۶ ماه زمان لازم دارد. اما طبیعتا، زمان مشخص و دقیقی نمی توان برای آن مشخص کرد و ممکن است بیشتر از ۶ ماه هم طول بکشد.

مهم ترین شرایط ثبت شرکت از طریق روش انتقال درون شرکتی چیست؟

شعبه ای که در کانادا تاسیس می شود، باید درآمدزایی داشته باشد. یعنی به این شکل نباشد که فقط امورات شرکت مادر که در خارج از کانادا قرار دارد را انجام دهد و هیچ کالا یا خدماتی برای عرضه در کانادا نداشته باشد.

اگر بتوانیم از طریق روش انتقال درون شرکتی ورک پرمیت بگیریم، تا چند سال اعتبار خواهد داشت؟

حداکثر ۷ سال. بدین صورت که در مرتبه اول، ۱ تا ۲ سال اعتبار دارد و در مرحله بعدی، برای ۲ سال تمدید خواهد شد. اگر در طی این مدت واجد شرایط اقدام برای PR شوید، می توانید به اقامت خود در کانادا به صورت دائم ادامه دهید.

اگر LMIA مادر خانواده مثبت باشد، آیا همسرشان می تواند مجوز کار بگیرد؟ فرزندان وی چطور؟ آیا می توانند در کانادا تحصیل کنند؟

به NOC شغلی مادر خانواده و مدت زمان اعتبار ورک پرمیت ایشان بستگی دارد. در صورتی که جزو مشاغل ناک ۰ و A و B باشد و اعتبار ورک پرمیت شان هم بیش از ۱ سال باشد، همسرشان می تواند درخواست Open Work Permit بدهد و فرزندان نیز اجازه تحصیل رایگان در کانادا تا ۱۸ سالگی خواهند داشت.

من یک شرکت تجاری در مونترال کانادا دارم. ۳ سال پیش انگشت نگاری کرده بودم و اکنون قصد دارم برای PR اقدام کنم. آیا باید دوباره انگشت نگاری کنم یا دیگر لازم نیست؟

انگشت نگاری هایی که برای ویزاهای موقت انجام می شوند، در زمان اقدام برای اقامت دائم مورد قبول نیستند. پس باید دوباره انگشت نگاری کنید.

شرایط خرید شرکت در مونترال چیست؟

متقاضی باید سابقه کار مدیریتی داشته باشد و حداقل ۵۱ درصد از سهام شرکت مورد نظر را به دست بیاورد و دستکم ۲ نفر از شهروندان کانادا را هم در شرکت خود استخدام کند.

چطور می توان با خرید شرکت در مونترال اقامت دائم گرفت؟

شرکتی که متقاضی حداقل ۵۱ درصد از سهام آن را در اختیار دارد، باید به سوددهی بالا برسد و تاثیر مثبتی بر اقتصاد کانادا داشته باشد.

سوددهی شرکت خریداری شده، چقدر باید باشد تا متقاضی واجد شرایط اقامت دائم شود؟

میزان این سوددهی بستگی به نوع شرکت و زمینه ای که در آن فعالیت می کند دارد و اداره کار استان درمورد آن تصمیم خواهد گرفت.

درمورد انتخاب اسم شرکت چه مواردی را باید رعایت کرد؟

اسم شرکت، باید مطابق با قوانین کانادا و مرتبط با نوع تجارت شرکت باشد و یک عنصر قانونی هم در آن وجود داشته باشد که هویت تجاری شرکت را مشخص می کند و برخی از آن ها شامل Limited (LTD), Corporation (Corp) و Incorporated (INC) هستند. همچنین، اسم مورد نظر نباید هیچ تشابه اسمی با سایر شرکت ها به خصوص شرکت های بزرگ و شناخته شده، داشته باشد.

چه مواردی را باید در اساسنامه شرکت قید کنیم؟

اسم شرکت، آدرس و محل دقیق آن، نوع آن، تعداد سرمایه گذاران، مبلغ سرمایه گذاری و همینطور اسامی اعضای هیئت مدیره به همراه قوانین و مقررات شرکت باید در اساسنامه آن توضیح داده شود.

چقدر می توان روی امکان دریافت وام از دولت کانادا بعد از ثبت شرکت در مونترال حساب کرد؟

بهتر است حساب نکنید. اصولا گرفتن وام تجاری حتی برای شهروندان کانادایی نیز چالش بر انگیز است و تنها می توان با استفاده از یک بیزنس پلن حرفه ای این وام را دریافت کرد. برای گرفتن این وام تمامی شرایط شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت. پس غیر ممکن نیست، اما احتمال آن برای افرادی که با ویزای اقامت موقت در کانادا هستند، چندان زیاد نیست.

من یک شرکت تبلیغات در ایران دارم و می خواهم یک شعبه در کانادا بزنم. شرایط انجام این کار چیست؟

شرکتی که در کانادا تاسیس می شود، باید فعالیت مستقل داشته باشد و در این کشور درآمدزایی کند. همچنین، باید برای شرکت مادر هم درآمدزایی داشته باشد. فردی که قصد دارد از برنامه انتقال درون شرکتی استفاده کند هم باید حداقل ۱ سال سابقه کار مدیریتی داشته باشد. شرکت تابع و مادر، باید دائما با هم در تعامل باشند و یکدیگر را حمایت کنند.

پیشنهاد تراست بیزینس درمورد نحوه مالکیت شرکت چیست؟

انتخاب نوع مالکیت شرکت کاملا به خود شما، مقیاسی که برای بیزینس خود مد نظر دارید و زمینه کاری آن بستگی دارد. هر یک از انواع مالکیت، مزایا و معایب خودشان را دارند. مثلا، پروسه انتقال شرکت های انحصاری معمولا سخت است، اما از آن طرف کلیه سود (و صد البته ضررهای احتمالی) عاید یک نفر می شود و شریکی وجود ندارد.

راه اندازی شرکت تعاونی چه مزایا و معایبی دارد؟

در شرکت های تعاونی، شرکای زیادی وجود دارد و مالکیت شرکت هم در اختیار تمامی سهامداران و شرکا است. اما مسئولیت آن ها محدود است و به خاطر تعدد شرکا، تصمیم گیری ها به کندی پیش می رود. زیاد بودن شرکا احتمال اختلاف نظر بین آن ها را هم بیشتر می کند. اما در عوض، هزینه راه اندازی شرکت های تعاونی پایین است.

چه دلیلی برای همکاری با تراست بیزینس برای ثبت شرکت در مونترال وجود دارد؟

پیچیدگی ها و روال های قانونی، چالش های ثبت شرکت و سرمایه گذاری در یک کشور خارجی، هزینه های سنگینی که باید متقبل شوید، ریسک های همراه با انتقال سرمایه و روال های حقوقی و قضایی و از همه مهم تر، وقتی که برای این کار صرف می کنید، تماماً اهمیت داشتن همراهی معتمد در این مسیر را دو چندان می کند.

چرا علیرغم عدم نیاز به مدرک زبان با نمره بالا برای ثبت شرکت در مونترال، تراست بیزینس تاکید دارد که زبان خود را تقویت کنیم؟

اگر این فرصت را از دست بدهید، باید هزینه آن را پرداخت کنید که اصطلاحا، هزینه ی فرصت از دست رفته است. همچنین، به واسطه عدم نیاز به استخدام نیروهای انسانی بیشتر، در هزینه های بیزینس خود نیز صرفه جویی خواهید کرد.

چه دلیلی برای یادگیری زبان برای ثبت شرکت در مونترال وجود دارد؟

اگر زبانتان قوی نباشد، قادر به برقراری ارتباط با کارکنان خود نخواهید بود و در نهایت، مجبور خواهید شد چند برابر چیزی که در ابتدا باید هزینه می کردید، برای یادگیری زبان در کانادا هزینه کنید. بنابراین، لازم است تا سرفصل های Business English که اشاره کردیم را حتما مطالعه کنید.

من از طریق روش ثبت شرکت وارد مونترال شدم. چقدر طول می کشد تا Open Work Permit همسرم صادر شود؟

بستگی به محلی که از آن درخواست می دهید، دارد. از داخل کانادا، حدود ۳ ماه. از ایران، ۱ سال و یا بیشتر از مرز کانادا هم چند ساعت بیشتر طول نمی کشد.

زمانی که وارد کانادا می شویم، تا چقدر پول نقد می توانیم داشته باشیم؟

اگر از ایران سفر می کنید که بیشتر از ۵ هزار یورو یا معادل آن نمی توانید خارج کنید. اما اگر در کشور دیگری هستید که بیش از این مبلغ مجاز است، باید حداکثر ۱۰ هزار دلار کانادا زمان ورود به این کشور داشته باشید.

اگر زمان ورود به کانادا بیش از ۱۰ هزار دلار پول نقد داشته باشیم چه می شود؟

به همراه داشتن پول نقد بیش از ۱۰ هزار دلار منعی ندارد. فقط باید آن را اعلام کرده باشید.

چرا باید پول نقد بیش از ۱۰ هزار دلار را زمان ورود به کانادا اعلام کنیم؟

اگر بیش از ۱۰ هزار دلار پول نقد همراه خود داشته باشید، ولی اعلام نکرده باشید، به دلیل مسائل مهاجرتی، از شما سوال می شود هدفتان از آوردن این همه پول نقد چیست؟ و به دلیل مسائل ضد پولشویی هم باید مشخص کنید که آن را از کجا آورده اید؟ زیرا نشان می دهید که قصد نداشتید از سیستم بانکی استفاده کنید و این، باعث مشکوک شدن آفیسر می شود.

ده هزار دلاری که می توانیم در زمان ورود به کانادا همراه خود داشته باشیم، چطور محاسبه می شود؟

مجموع ارزش سکه، طلا، جواهرات، پول نقد، ارز کانادا، ارز کشورهای دیگر و حتی ریال ایران برای همه اعضای خانواده، باید ۱۰ هزار دلار شود. یعنی این ۱۰ هزار دلار، به ازای هر فرد نیست.

چقدر باید از تاسیس شرکت گذشته باشد تا بتوانیم برای اقامت دائم اقدام کنیم؟

حدود ۱ سال. در واقع، بهتر است بگوییم هر زمانی که بیزینس تان به سوددهی خوبی رسید، می توانید برای PR اقدام کنید. حال این مدت برای بعضی ها ۱ سال طول می کشد، برای بعضی ها بیشتر و برای بعضی هم کم تر.

از زمانی که انگشت نگاری کردیم، چقدر طول می کشد تا از طریق ثبت شرکت وارد کانادا شویم؟

زمان چندان مشخصی ندارد، اما حدودا ۱ سال بعد از بایومتریکس است. احتمال دارد بیشتر هم طول بکشد.

در صورتی که قصد مهاجرت با همسر داشته باشیم، آیا حتما باید عقد کرده باشیم؟

لزوما خیر. اما باید مدارک مرتبط را ارائه دهید که قابل اثبات باشد.

تا چند بار می توان LMIA داد؟

اگر صاحب کسب و کار هستید، به هر تعدادی که لازم باشد، می توانید LMIA بدهید. به شرطی که هر دفعه بتوانید ثابت کنید واقعا هیچ کس در کانادا برای موقعیت شغلی مورد نظرتان وجود ندارد.

اگر تاریخ پاسپورت زودتر از تاریخ ورک پرمیت به اتمام برسد، باید چه کار کرد؟

ویزای موقت شما همچنان اعتبار خواهد داشت و با ارائه پاسپورت قبلی خود نیز می توانید یک پاسپورت جدید بگیرید. برای ورود به کانادا نیز باید هم پاسپورت منقضی شده ی قبلی و هم پاسپورت جدید خود را در دست داشته باشید و ارائه دهید.

آیا اینکه یکی از برادرانم استادی پرمیت کانادا دارد و یکی دیگر از برادرانم هم مقیم دائم است، در پرونده من برای ثبت شرکت در مونترال تاثیر منفی دارد؟

خیر تاثیری در پرونده شما ندارد.

من ۲ سال است که در مونترال شرکت ثبت کرده ام. چطور می توانم به خواهرم جاب آفر بدهم؟ آیا اصلا می توان چنین کاری کرد؟

بله می توانید به خواهرتان جاب آفر بدهید. اما شرکتتان باید در حال فعالیت باشد، حدود ۱ تا ۲ سال از تاسیس آن گذشته باشد، تمامی لایسنس ها و مجوزهای مورد نیاز برای فعالیت در کانادا را داشته باشد، سودده باشد و ترجیحا تعدادی کارمند هم داشته باشد.

من سابقه ریجکتی ویزای آمریکا دارم. آیا تاثیری در ویزای کاری کانادای من خواهد داشت؟

تاثیر منفی خاصی که ندارد. اما به خاطر اینکه سفارت ها معمولا با هم در ارتباط هستند، نباید اطلاعات پرونده آمریکا و کانادایتان ضد و نقیض باشند و همچنین، نباید آن را پنهان کنید. چون در کانادا، پنهان کردن هم مثل اطلاعات دروغ دادن، misrepresentation محسوب می شود.

من قصد ثبت شرکت در مونترال داشتم، اما ویزای کارم ریجکت شد. آیا بهتر است دوباره اقدام کنم یا به دادگاه بروم و اعتراض کنم؟

درمورد دادگاه رفتن و اعتراض کردن، دقت کنید که یا باید یک رفتار غیرمنطقی در آفیسر ببینید، یا تشخیص دهید که یک خطای فنی و حقوقی صورت گرفته است. هر چقدر هم پرونده قوی ای داشته باشید، نمی توانید صرفا به ریجکت شدن خود، اعتراض کنید.

انواع شرکت های تجاری، چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

شرکت های تجاری در مونترال ۴ نوع هستند: شرکت با مالکیت انحصاری، شرکت سهامی، مشارکتی و تعاونی. تفاوت عمده ی این ۴ نوع، در هزینه راه اندازی آن ها و وضعیت سهامداران در شرایط سوددهی یا ضرر و زیان است که یا همه ی آن ها به یک اندازه در این شرایط سهیم خواهند بود، یا سهم هر سهامدار به اندازه سهام خودش خواهد بود.

برای تسهیل فرایند اخذ اقامت دائم کانادا پس از دریافت ورک پرمیت از طریق ثبت شرکت در مونترال، چه کار می توان کرد؟

توصیه می کنیم در همان مراحل اولیه، برای دریافت کد LMIA اقدام کنید. این کد، به عنوان سندی برای اثبات تاثیر مثبت این کسب و کار در اقتصاد کانادا در نظر گرفته می شود.

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

استفاده از مطالب سایت تراست فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. © کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت Trust Way Immigration Services می‌باشد.