ثبت شرکت در تورنتو

ثبت شرکت در تورنتو

نگاه کلی بر ثبت شرکت در تورنتو

مواردتوضیحات
هزینه ثبت شرکت ۳۰۰۰ دلار تا ۵۰۰۰ دلار
مدت زمان ثبت شرکت        ۲۰ تا ۳۰ روز کاری بعد از تائیدیه
حداقل سرمایه لازم ۱۰۰۰۰۰ دلار
انواع شرکت های سهامی در تورنتو     ثبت شرکت به صورت فدرال ثبت شرکت به صورت استانی
وضعیت ثبت شرکت در تورنتووضعیت ثبت شرکت در آنتاریو عالی است
انوع شرکت در تورنتو        شرکت مشارکتی شرکت سهامی شرکت مالکیت انحصاری

یکی از راه های مهاجرت به کانادا، ثبت شرکت در تورنتو است. اما لازم است در نظر داشته باشید که مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت به تنهایی منجر به اقامت دائم کانادا نمی شود. افرادی که شرکتی را در تورنتو ثبت می کنند، باید پس از گذشت یک زمان مشخص، به سوددهی برسند و به اصلاح برای دولت کانادا مفید باشند تا با اعطای اقامت دائم به آن ها موافقت شود.

توجه داشته باشید که مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت در تورنتو و کارآفرینی دو مقوله کاملا مجزا هستند. کانادا زمانی ثبت شرکت در تورنتو را تایید می کند که مطمئن شود این امر در دراز مدت به نفع اقتصاد کانادا خواهد بود. بنابراین لطفاً دقت داشته باشید که ثبت شرکت در تورنتو ممکن است منجر به اقامت دائم شما در کانادا بشود یا خیر.

برای اینکه بتوانید شرکت خودتان را در تورنتو ثبت کنید، نیاز به یک مجوز تجاری (Business License) دارید که در واقع توسط اداره فدرال کانادا برای شما صادر می شود. همچنین، در استان آنتاریو، لازم است شرکت تان را ظرف 60 روز پس از افتتاح ثبت کنید. البته در صورتی که از نام خودتان به عنوان نام شرکت استفاده کنید، از این شرط معاف خواهید بود. اما اگر حتی یک کلمه دیگر به این نام اضافه کنید، به عنوان مثال، نام شما و نام مشاوران، لازم است ثبت شرکت استانی هم داشته باشید.

تراست بیزینس آماده است تا اطلاعات مربوط به سرمایه گذاری در کانادا روش های مهاجرت از طریق ثبت شرکت در تورنتو، انواع شرکت ها در تورنتو، مزایای ثبت شرکت در تورنتو و سایر اطلاعات مفید را در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

جدول مقایسه راه اندازی و خرید بیزینس در تورنتو

راه اندازی بیزینس جدید در تورنتو

 • هزینه: کم (بیش از ۵۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): بالا
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقل ۱۲ ماه
 • دشواری انجام بیزینس: دشوار
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: فعال بودن در کانادا، داشتن دفتر تجاری، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی، ۱۲ ماه فعالیت

خرید بیزینس در تورنتو

 • هزینه: بالا (بیش از ۱۵۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): متوسط
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: متوسط
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: دارا بودن حداقل ۵۱ درصد از سهام شرکت، فعال بودن شرکت، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی

خرید سهام یک بیزینس در تورنتو

 • هزینه: متوسط (بیش از ۱۰۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): متوسط
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: آسان
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: حداقل ۱۲ ماه از تاسیس شرکت گذشته باشد، فعال بودن شرکت، وجود سرمایه کافی در شرکت

خرید فرانچایز در تورنتو

 • هزینه: متوسط (بیش از ۱۰۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): کم
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: آسان
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: فعال بودن شرکت، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی

راهنمای ثبت انواع شرکت در تورنتو

پادکست بشنوید!

سرمایه گذاری در کانادا

روش های ثبت شرکت در کانادا

یکی از بهترین راه های مهاجرت کاری به کانادا، مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت در تورنتو می باشد. این روش بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. آنتاریو به عنوان ثروتمندترین استان کانادا، امکانات رفاهی زیادی را ارائه می دهد، به همین دلیل است که افراد زیادی علاقه مند به راه اندازی کسب و کار خودشان در تورنتو یعنی قلب کانادا هستند.

برنامه Owner and Operator

برنامه Owner Operator در تورنتو به فرآیند مهاجرتی اشاره دارد که از طریق آن یک نیروی کار بین المللی می تواند برای گسترش بیزینس خوش به تورنتو مهاجرت کند. یکی از مهم ترین ویژگی های این برنامه مهاجرتی این است که با پیروی از آن ممکن است افراد بتوانند به طور دائم یا موقت به کانادا مهاجرت کنند.

یکی دیگر از مزیت های این روش مهاجرتی این است که افرادی که می خواهند در تورنتو شرکتی راه اندازی کنند، به حداقل میزان سرمایه گذاری نیاز ندارند. زیرا این برنامه در سراسر کشور برگزار می شود و برای تمامی استان های کانادا یکسان است. البته به جز استان کبک که قوانین متفاوتی دارد.

به طور کلی در این روش متقاضی حداقل 51 درصد از سهام یک شرکت در تورنتو را خریداری می کند که در این صورت متقاضی یک شخصیت حقوقی در کانادا محسوب می شود. سپس فرد می تواند از قوانین LMIA برای استخدام خودش در این شرکت ثبت شده در تورنتو استفاده کند.

فرم LMIA‌

فرم LMIA نوعی سند است که باید توسط هرکسی که برای تجارت یا فعالیت های مربوط به کار وارد تورنتو می شود تکمیل شود. فرم LMIA برای کارگران خارجی موقت طراحی شده است و دارای مراحل خاصی است که باید توسط کارفرمایان تکمیل شود.

قسمت 1 – اطلاعات در مورد برند، آدرس ثبت شده، نوع شرکت و موارد دیگر

قسمت 2 – اطلاعات تماس کارفرما مانند نام، آدرس، شماره تلفن و غیره.

بخش 3 – اطلاعات شخص ثالث

بخش 4 – شاخص تأثیر بر بازار کار. در این قسمت کارفرما باید اطلاعاتی در خصوص امضای قرارداد کار مربوطه برای کمبود شغل، ایجاد شغل و غیره را ارائه دهد.

بند 5 – جزئیات مربوط به شغل و مدت قرارداد کار

این فرم اطلاعاتی در مورد محل شرکت، حقوق ساعتی و ماهانه کارمند، مزایای شغلی که فرد دریافت می کند، نحوه کار، هدف درخواست (اقامت دائم و اجازه کار) و غیره را ارائه می دهد.

برای اطلاعات بیشتر در این مورد، اینجا کلیک کنید.

برنامه Intra Company Transfer

برنامه Intra Company Transfer یا همان انتقال درون شرکتی کانادا یک برنامه مهاجرتی است که در آن یک کارمند می تواند با عضویت در شعبه شرکت خودش در تورنتو به این کشور مهاجرت کند. این برنامه می تواند گزینه مناسبی برای کسانی باشد که علاقه مند به تاسیس شعبه دوم شرکت خودشان در تورنتو هستند.

برای بهره مند شدن از این روش مهاجرتی، لازم است افراد مراحل قانونی خاصی را طی کنند. به عنوان مثال، دفتر مستقر در کانادا باید شواهد کافی ارائه دهد که چرا به جای استخدام یک کارمند محلی یک کارمند، لازم است یک کارمند به تورنتو منتقل شود.

برای اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید.

ثبت شرکت در تورنتو از طریق Owner-Operator

بررسی و ارزیابی شرایط شما در خصوص ثبت شرکت در تورنتو توسط مشاوران خبره تراست بیزینس

جمع آوری مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در تورنتو و کلیه اطلاعات مورد نیاز با توجه به راهنمایی ها و مشاوره های تراست بیزینس

 • بررسی بیزینس پلن برای مهاجرت به کانادا از همه جوانب
 • ثبت طرح مورد نظر برای اداره کار کانادا
 • دریافت کد LMIA‌ توسط اداره کار کانادا
 • ثبت شرکت در تورنتو
 • تقاضای ویزای کار کانادا

انواع شرکت های تجاری در تورنتو

شرکت ها در تورنتو به سه دستCorporation ، Sole Proprietorship و General Partnership تقسیم می شوند که در ادامه به توضیحات آن ها خواهیم پرداخت.

Corporation

از جمله ویژگی های این مدل شرکت ها در تورنتو این است که می تواند به صورت استانی و یا کشوری فعالیت داشته باشند و تعداد افراد سهامدار در این شرکت ها بسیار زیاد است. این شرکت ها طرفداران بسیار زیادی در تورنتو دارند چرا که مزیت های مهمی برای آن ها در نظر گرفته شده است.

این شرکت ها مالیات کمتری نسبت به بسیاری از شرکت های دیگر پرداخت می کنند و احتیاجی به تمدید کردن آن ها وجود ندارد چرا که همیشگی هستند و دیگر این که در صورت ورشکست شدن شرکت، سهامداران مسئولیت کمی دارند و به اندازه سهمی که در شرکت دارند جبران خسارت خواهند کرد.

Sole Proprietorship

همانطور که از نام آن ها پیداست، در این نوع شرکت ها یک نفر مسئولیت کلیه شرکت و بدهی ها و سود دهی آن را بر عهده دارد. از مزایای این مدل شرکت ها این است که در صورت سود دهی، کل مبلغ متعلق به همان شخص حقیقی است و دیگر آن که این شرکت ها برای ثبت، هزینه کمتری دارند.

General Partnership

این شرکت ها در حقیقت می توانند اعضای ۲ نفره تا بیشتر داشته باشند و در نتیجه کلیه بدهی ها، سود دهی ها و دیگر مسائل، مربوط به همه اعضای گروه می شود. شرکت های General Partnership‌ برای ثبت و شروع فعالیت معمولا ارزان قیمت هستند، کلیه هزینه ها بین اعضا تقسیم می شود و از نظر مالیاتی نیز مزیت های فراوانی دارند.

مقایسه انواع شرکت های تجاری در تورنتو

نوع شرکت          مزایامعایب
Sole Proprietorship      هزینه ثبت شرکت نسبتا کم است. سود شرکت متعلق به مالک است. مراحل ثبت این شرکت ها آسان است. تصمیمات اساسی شرکت بر عهده مالک است.شخص حقیقی مسئول تمامی بدهی و ضررهای وارد شده به شرکت است. حدودا هر ۵ سال باید تجدید شوند. با فوت صاحب شرکت، شرکت نیز برای همیشه بسته خواهد شد.
General Partnership     کلیه هزینه های مربوط به شرکت بین اعضا تقسیم می شود. هزینه ثبت شرکت ارزان و به صرفه است. کلیه اعضا سود می برند. این شرکت ها مزایای مالیاتی خوبی دارند.کل افراد باید متحد الرای باشند و حتی با وجود ۱ رای مخالف، شرکت به هم می ریزد. در صورت ورشکستی یا ضرر در شرکت همه اعضا دچار مشکل می شوند. ممکن است شرکا با هم سازش نکنند.
Corporation     مزایای مالیاتی زیادی برای این شرکت ها در نظر گرفته شده است. این شرکت ها نیاز به تمدید ندارند. سهام داران مسئولیت های محدودی برای جبران خسارت ها دارند.موسسان این شرکت ها باید PR‌ کانادا را داشته باشند. هزینه های تاسیس و فعالیت این شرکت ها زیاد است. هزینه های اضافه این شرکت ها معمولا بسیار زیاد است.

طریقه ثبت شرکت در تورنتو

 • در نظر گرفتن کلیه جوانب فرهنگی و اقتصادی تورنتو در خصوص تاسیس شرکت مورد نظر
 • نام گذاری برای شرکت متناسب با قوانین
 • تهیه کلیه مدارک لازم و تنظیم اسناد
 • افتتاح حساب بانکی در کانادا برای انجام اقدامات واریزی مبالغ سرمایه گذاری
 • دریافت کلیه تائیدیه های لازم متناسب با نوع شرکتی که قصد راه اندازی آن را دارید

مراحل ذکر شده در بالا مراحل اصلی ثبت شرکت در تورنتو را نشان می دهند. ثبت شرکت در کشور کانادا می تواند یا به صورت ایالتی و یا به صورت فدرال صورت بگیرد.

ثبت شرکت از طریق شرکت ایالتی

 • منظور ثبت شرکت با توجه به قوانین شهری و ایالتی است.

ثبت شرکت از طریق فدرال در کانادا

 • تنظیم اساس نامه
 • دریافت شماره بیزنس فدرال
 • در نظر گرفتن یک شماره حساب مالیات بر درآمد
 • ثبت نام در حساب های مالیاتی فدرال

شرایط ثبت شرکت در تورنتو

در تورنتو و به طور کلی در استان آنتاریو، شما باید ظرف 60 روز پس از افتتاح کسب و کارتان، نام شرکت خودتان را ثبت کنید. البته در صورتی که از نام خودتان برای کسب و کار استفاده کنید، از این شرط معاف هستید. اما اگر کلمه دیگری را اضافه کنید، به عنوان مثال، نام شما و نام مشاوران، حتما لازم است نام شرکت را ثبت کنید.

هزینه ثبت شرکت در تورنتو

ثبت شرکت در تورنتو با مالکیت انفرادی که به صورت آنلاین از طریق Service Ontario انجام می شود، 60 دلار هزینه دارد. همچنین ممکن است لازم باشد برای جستجو و گزارش نام شرکت هم هزینه پرداخت کنید. هزینه درخواست این خدمات به صورت آنلاین، 300 دلار است.

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در تورنتو

برای ثبت شرکت در تورنتو به حداقل 150000 دلار نیاز خواهید داشت.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در تورنتو

 • گواهی ثبت
 • اساسنامه شرکت
 • اساسنامه برای یک شرکت فدرال یا استانی در کانادا (فرم 3001).
 • دفتر ثبت شده شرکت و اطلاعات لازم درباره هیئت مدیره (فرم 3002)
 • گزارش جستجوی نام Nuans – این گزارش برای نشان دادن انجام شدن تحقیقات لازم توسط شرکت در رابطه با جستجوی نام و رزرو نام ارائه می شود.
 • نامه تاییدیه نام شرکت توسط Corporations Canada
 • شماره تجاری فدرال و شماره مالیات بر درآمد برای انجام معاملات شرکتی از مرجع درآمد مربوط به کانادا
 • آدرس دفتر ثبت شده شرکت
 • در صورتی که سهامداران خارجی باشند، باید مدرک آدرس در کانادا ارائه شود
 • کپی پاسپورت (ویزا)
 • اطلاعات مربوط به سرمایه پرداخت شده مورد نیاز برای تشکیل شرکت در تورنتو
 • هزینه ثبت درخواست

در مورد شرکت های تعاونی یا مشارکتی مدارک زیر مورد نیاز است

 • نامه متقاضی که تمام اطلاعات مورد نیاز برای تشکیل پرونده را شامل می شود.
 • اطلاعات در مورد اینکه آیا شرکتی که در تورنتو راه اندازی می شود برای کسب سود است یا خیر.
 • نسخه کامل امضا شده و PDF اساسنامه شرکت تعاونی (فرم 3001)
 • دفتر ثبت شده شرکت و اطلاعات در مورد هیئت مدیره (فرم 3002).
 • گزارش جستجوی نام Nuans – این گزارش برای نشان دادن انجام گرفتن تحقیقات لازم توسط شرکت در رابطه با جستجوی نام و رزرو نام ارائه می شود.
 • نامه تاییدیه نام شرکت توسط Corporations Canada
 • هزینه تشکیل پرونده

مراحل ثبت شرکت در تورنتو

 1. تحقیقات بازار داشته باشید
 2. یک طرح تجاری (business plan) تهیه کنید
 3. یک برنامه بازاریابی ایجاد کنید
 4. یک ساختار تجاری را انتخاب کنید
 5. شرکت تان را ثبت کنید
 6. تامین مالی شرکت را تضمین کنید
 7. محل شرکت تان را انتخاب کنید
 8. برای مجوز کسب و کار اقدام کنید
 9. الزامات مالیاتی را مشخص کنید

شرح مراحل ثبت شرکت در کانادا

مرحله 1: تحقیقات بازار داشته باشید

هدف اصلی از تحقیقات بازار، درک مشتری است و تعیین اینکه آیا تقاضای کافی برای ثبت شرکت در تورنتو و یک سرمایه گذاری تجاری موفق وجود دارد یا خیر.

در مورد یک کسب و کار جدید، تحقیقات بازار می تواند به ارائه پاسخ به سؤالات مهم، مانند موارد زیر کمک کند:

 • مشتریان بالقوه چه کسانی هستند؟
 • آیا آن ها به محصول یا خدماتی که ارائه می دهید علاقه مند هستند؟
 • چه کسی بیشترین احتمال خرید محصول یا خدمات شما را دارد؟
 • افراد حاضرند برای به دست آوردن این محصولات یا خدمات چه مبلغی بپردازند؟
 • روند فعلی و آتی بازار چگونه است؟
 • آیا تقاضا برای تداوم کسب و کار کافی خواهد بود؟

فرآیند تحقیقات بازار شامل موارد زیر است:

 • تحقیقات بازار اولیه – با استفاده از داده های جمع آوری شده از طریق نظرسنجی، رای گیری و مشاهدات.
 • تحقیقات بازار ثانویه – با استفاده از داده های موجود.

منابع زیر می توانند اطلاعات مفیدی در زمینه تحقیقات بازار برای ثبت شرکت در تورنتو به شما ارائه دهند:

مرحله 2: یک طرح تجاری (business plan) تهیه کنید

یک طرح تجاری مستحکم در واقع نقشه راه کسب و کار شما است و نشان می دهد که به کجا می روید و چگونه به این هدف خواهید رسید. نوشتن یک طرح تجاری به شما کمک می کند توانایی ها و نیازهای تجاری خود را درک کنید تا بتوانید اهداف بیزینس را تعیین کنید – به ویژه اهداف مالی.

در صورتی که برای تامین مالی درخواست می دهید، یک طرح تجاری قوی به وام دهندگان نشان می دهد که شما تحقیقات لازم را انجام داده اید و می تواند نشان دهد که چگونه اهداف مالی شما برآورده خواهند شد. کیفیت طرح تجاری شما روی پذیرش درخواست اجازه کار تان در کانادا، تاثیر مستقیم خواهد داشت.

تراست بیزینس خدمات بررسی و مشاوره طرح تجاری را به شما عزیزان ارائه می دهد. می توانید یک جلسه مشاوره با تیم مشاوران ما رزرو کنید. در این جلسه ما طرح تجاری شما را بررسی می کنیم تا مطمئن شویم که در جهت درست شروع به فعالیت کرده اید.

مرحله 3: یک برنامه بازاریابی ایجاد کنید

یک طرح بازاریابی، استراتژی هایی را که برای هدف قرار دادن و تبلیغ کسب و کار شما به مشتریان بالقوه مورد استفاده می گیرند را شرح می دهد.

یک برنامه بازاریابی معمولاً شامل بخش ها و اطلاعات زیر است:

خلاصه اجرایی: خلاصه اجرایی شما باید حاوی نکات کلیدی برنامه بازاریابی باشد. خلاصه اجرایی باید شامل نکات برجسته هر بخش باشد، به اندازه کافی جالب باشد که خواننده را تحریک به خواندن کند و البته مختصر باشد.

تحقیقات بازار: جمع آوری و سازماندهی داده ها در مورد بازاری که در حال خرید محصول(ها) یا خدماتی است که شما ارائه می دهید. برخی از مواردی که خوب است در مورد آن ها تحقیق کنید عبارتند از:

 • پویایی بازار به عنوان مثال فصلی بودن یا نبودن آن
 • مشتریان – جمعیت شناسی، بخش های بازار، بازارهای هدف، نیازها، تصمیمات خرید
 • محصول – در حال حاضر چه محصولات مشابهی در تورنتو وجود دارد؟ پیشنهاد رقبا چیست؟
 • وضعیت فروش فعلی در صنعت
 • معیارهای مهم در صنعت
 • تامین کنندگان – فروشندگانی که باید به آنها تکیه کنید

بازار هدف: بازارهای هدف را برای محصول خود بیابید و آن ها را توصیف کنید.

محصول: محصول خودتان را توصیف کنید. ارتباط محصول شما با بازار چگونه است؟ بازار شما به چه چیزی نیاز دارد؟ بازار شما در حال حاضر از چه چیزی استفاده می کند؟ چه نیازهایی بالاتر و فراتر از استفاده فعلی در بازار وجود دارد؟

رقابت: رقبای تان را توصیف کنید و “پیشنهاد فروش منحصر به فرد” خودتان را توسعه دهید. چه چیزی شما را از رقبای تان جدا می کند؟ رقبای شما در مورد برندینگ چه فعالیتی دارند؟

بیانیه ماموریت: به چه کسی می فروشید – بازار کلیدی شما کدام است؟ چه چیزی می فروشید – سهم شرکت شما از بازار چیست؟ پیشنهاد فروش منحصر به فرد شما – چه چیزی محصول/خدمت شما را متمایز می کند؟

استراتژی ‌های بازار: استراتژی ‌های بازاریابی و ترویجی که قصد استفاده از آن ها را دارید مشخص کنید:

 • شبکه – جایی فعال باشید که بازار شما در آن قرار دارید
 • بازاریابی مستقیم – نامه های فروش و بروشورها
 • تبلیغات – رسانه های چاپی و دیجیتال
 • سمینارها و برنامه های آموزشی (برای افزایش آگاهی از برند)
 • مقاله بنویسید (وبلاگ)، مشاوره بدهید، به عنوان یک متخصص شناخته شوید
 • فروش مستقیم/شخصی
 • رسانه ها – تبلیغات/ بیانیه های مطبوعاتی
 • نمایشگاه ها، رویدادها و کنفرانس ها
 • وب سایت و رسانه های اجتماعی

قیمت ‌گذاری، موقعیت ‌یابی و برندسازی: با توجه به اطلاعاتی که جمع ‌آوری کرده‌اید، استراتژی ‌هایی را برای تعیین قیمت محصول خودتان، جایی که محصول شما در بازار قرار می‌گیرد و نحوه دستیابی به آگاهی از برند ایجاد کنید.

بودجه: سرمایه خودتان را بودجه بندی کنید. بودجه لازم برای اجاری چه استراتژی هایی را دارید؟ چه کارهایی می توانید خودتان انجام دهید و چه کارهایی را لازم است برون سپاری کنید؟

اهداف بازاریابی: اهداف بازاریابی قابل سنجش تعیین کنید. این به معنای اهدافی است که می توانید آنها را به عدد تبدیل کنید. به عنوان مثال، اهداف شما ممکن است دست یابی به حداقل 30 مشتری جدید یا فروش ده محصول در هفته یا افزایش 30 درصدی درآمد خودتان در سال جاری باشد. اهداف شما ممکن است شامل فروش، سود یا رضایت مشتری بشود.

با تحقیق در مورد بازارها، رقبا و تعیین موقعیت منحصر به فرد خودتان، در موقعیت بسیار بهتری برای تبلیغ و فروش محصول یا خدمات خودتان قرار خواهید داشت. با تعیین اهداف برای کمپین بازاریابی خودتان، می توانید بهتر درک کنید که آیا تلاش های شما از طریق بررسی و ارزیابی مداوم نتایج، نتیجه می دهند یا خیر.

به طور مستمر وضعیت کمپین بازاریابی خودتان را در برابر اهداف تعیین شده بیزینس بررسی کنید تا از بهبود مستمر اطمینان حاصل کرده و به برنامه ریزی بهتر برای آینده کمک کنید.

مرحله 4: یک ساختار تجاری را انتخاب کنید

سه ساختار اصلی تجاری برای ثبت شرکت در تورنتو وجود دارد: مالکیت انفرادی (sole proprietorship)، مشارکت (partnership) (عمومی یا محدود) و شرکتی (corporation) (استانی یا فدرال).

هر ساختار، مفاهیم حقوقی و مالیاتی خاص خودش را دارد و مزایا و معایب خاص خودش. برای تصمیم گیری در مورد ساختاری که به بهترین وجه با نیازهای کسب و کار شما مطابقت دارد، می توانید با کارشناسان تراست بیزینس مشورت کنید.

مرحله 5: شرکت تان را ثبت کنید

کسب و کارهایی که با نامی غیر از نام مالک فعالیت می کنند، باید در وزارت دولت و خدمات مصرف کننده (شعبه خدمات تولید و تأیید مرکزی) ثبت نام کنند.

ثبت نام یا تمدید نام تجاری را می توان به صورت حضوری یا آنلاین در ServiceOntario تکمیل کرد. همچنین می توانید با یکی از ارائه دهندگان خدمات مجاز دولتی هم تماس بگیرید: ecore by Dye & Durham Corporation یا ESC Corporate Services Ltd.

ثبت نام تجاری

Sole Proprietorship, General and Limited Partnership

 • ثبت نام تجاری برای مالکیت انفرادی (Sole Proprietorship) و مشارکت عمومی (General Partnership) 80 دلار برای نسخه کاغذی یا 60 دلار در صورت تکمیل از طریق رایانه است. اعتبار ثبت نام به مدت پنج سال است و باید قبل از انقضا تمدید شود.
 • Business Incorporation (Provincial / Federal)
 • Provincial Incorporation
  • مشاغلی که مایل به ثبت نام استانی هستند باید این کار را از طریق وزارت دولت و خدمات مصرف کننده (دولت آنتاریو) انجام دهند. برای ثبت نام به عنوان یک شرکت استانی، مشاغل باید جستجوی نام NUANS را تکمیل کنند تا مشخص شود که آیا نام مورد نظر موجود است یا خیر.
  • اساسنامه باید ظرف 90 روز پس از تکمیل جستجوی نام بایگانی شود. اساسنامه را می توان با هزینه 360 دلار در وزارت خدمات دولتی ثبت کرد.
  • جستجوی نام NUANS همچنین می تواند از طریق ارائه دهندگان خدمات مجاز دولتی انجام شود که برای کمک به شما در انجام تراکنش های شما در ثبت شرکت در تورنتو در دسترس هستند: ecore by Dye & Durham Corporation و ESC Corporate Services Ltd.

Federal Incorporation

 • ثبت نام تحت Federal Incorporation، حق استفاده از نام تجاری را در سراسر کانادا برای شما فراهم می کند، که برای شرکت هایی که به گسترش کسب و کارشان را به استان ها یا مناطق دیگر هم فکر می کنند، بسیار مهم است.
 • تکمیل جستجوی نام NUANS برای ثبت شرکت به صورت فدرال الزامی است. جستجوی نام NUANS را می توان از طریق Corporation Canada با هزینه 21.47 دلار به اضافه مالیات های قابل اجرا تکمیل کرد و به مدت 90 روز هم معتبر است و در این مدت باید اساسنامه شرکت خودتان را ثبت کنید. جستجوی نام NUANS را می ‌توان به صورت آنلاین هم تکمیل کرد و در همان روز یا روز بعد با پرداخت 200 دلار از طریق Corporations Canada با انتخاب گزینه Incorporate a Business پردازش کرد.
 • جستجوی نام NUANS همچنین می تواند از طریق ارائه دهندگان خدمات مجاز دولتی انجام شود که برای کمک به شما در انجام تراکنش های شما برای ثبت شرکت در تورنتو در دسترس هستند: ecore by Dye & Durham Corporation و ESC Corporate Services Ltd.

شرکت غیر انتفاعی

برای ثبت شرکت غیرانتفاعی خودتان در تورنتو، اساسنامه شرکت را می توان در وزارت دولت و خدمات مصرف کننده (شرکت ها و شعبه امنیت اموال شخصی) ثبت کرد.

مراحل تشکیل یک شرکت غیرانتفاعی استانی

1. جستجوی نام NUANS می تواند از طریق ارائه ‌دهندگان خدمات مجاز دولتی که برای کمک به شما در انجام تراکنش ‌های تان برای ثبت شرکت در تورنتو در دسترس هستند، انجام شود: ecore by Dye & Durham Corporation و ESC Corporate Services Ltd.

2. اساسنامه خودتان را تکمیل کنید (درخواست تشکیل شرکت بدون سرمایه سهام، فرم 2 قانون شرکت).

3. هنگامی که جستجوی نام NUANS و اساسنامه کامل شد، باید آن ها را در وزارت دولت و خدمات مصرف کننده ثبت کنید.

4. بر اساس قانون مالیات بر درآمد، شرکت های غیرانتفاعی باید برای دریافت شماره خیریه (Charitable Number) ثبت نام کنند. با ثبت نام، خیریه ها در تورنتو از مالیات بر درآمد معاف می شوند و همچنین به این موسسات اجازه داده می شود تا رسیدهای رسمی کمک های مالی را برای اهداف مالیات بر درآمد صادر کنند. فرم های T2050 را می توان به صورت آنلاین دانلود کرد و برای پردازش به اتاوا ارسال کرد.

برای اطلاعات بیشتر، لطفاً به راهنمای غیرانتفاعی خدمات کسب و کار کوچک FedDev Ontario مراجعه کنید.

مرحله 6: تامین مالی شرکت را تضمین کنید

وجوه تجاری را می توان از موسسات مالی خصوصی مختلف (مانند بانک ها و سایر وام دهندگان خصوصی) یا برنامه های تامین مالی به دست آورد. برای مشاهده فهرستی از گزینه‌های تأمین مالی موجود، می توانید به این لیست مراجعه کنید.

سوالات زیر می توانند به شما در شناسایی نوع تامین مالی مناسب برای شرکت تان کمک کند:

 • کسب و کار من در مسیر رشد برنامه ریزی شده خودش در حال حاضر کجا قرار دارد؟
 • برای چه اهدافی به بودجه نیاز دارم؟
 • کدام گزینه های تامین مالی در حال حاضر در دسترس من است؟

با در نظر گرفتن پاسخ های تان به این سؤالات، لطفاً لیست زیر را مرور کنید و تعیین کنید که کسب و کار شما در چه وضعیتی قرار دارد.

مرحله در چرخه رشد شرکتنوع تامین مالی مورد نیاز
• یک ایده قابل اجرا دارید • نمونه اولیه دارید • تحقیقات لازم را انجام داده اید  تامین مالی (از منابع شخصی)  
• چند مشتری وفادار دارید • تیم مدیریت آماده است • طرح کسب و کار تکمیل شده است  تامین مالی (از دوستان و خانواده)  
• مشتریانی با پرداخت منظم دارید • میل به رشد و برای جذب سرمایه گذار دارید • تولید و فروش نیاز به تقویت دارند  تامین مالی از طریق Angel
• روی نقطه سربه سر تمرکز کرده اید • فروش و/یا تولید و/یا تحقیق نیاز به تقویت دارند  تامین مالی از طریق Venture  
• پایگاه مشتریان قوی • جریان کسب و کار ثابت • نیاز به تامین سرمایه در گردش و گسترش تولید و بازار  سرمایه رشد  
• تمایل به دستیابی به رشد تصاعدی • گذشتن از مرحله سربه سر  تامین مالی میزانین / Debt financing  
• جریان درآمد سالم • می توانید از پس پرداخت مالیات، حقوق و دستمزد و تامین مالی تجهیزات بر بیایید  بانکداری سنتی  
• تمایل به عرضه عمومی (بورس سهام) • ممکن است تا زمان عرضه عمومی اولیه (IPO) نیاز به تامین مالی موقت داشته باشید • شرکت جا افتاده با بدهی بالا و سرمایه سهام پایین  تامین مالی پلی، خرید IPO (بازار عمومی)  
•نیاز به جمع آوری سرمایه، آگاهی و حمایت برای شرکت • افرادی که به ایده شما اعتقاد دارند، در صورت موفقیت کسب و کارتان به شما پاداش خواهند داد  تأمین مالی جمعی  

مرحله 7: محل شرکت تان را انتخاب کنید

شهرداری ها اغلب محدودیت های منطقه بندی را برای مکان انواع خاصی از فعالیت های تجاری اعمال می کنند. قبل از اجاره یا خرید ملک، توصیه می‌ شود بررسی کنید که استفاده تجاری مورد نظر در ملک مجاز است یا خیر.

برای کسب اطلاعات در مورد منطقه بندی یا استفاده در یک ملک خاص، بهتر است به نزدیکترین پیشخوان خدمات مشتریان ساختمان در تورنتو مراجعه کنید.

علاوه بر این، ساخت و سازهای جدید و تغییرات در ساختمان ها اغلب نیاز به مجوز ساختمان دارند.

مرحله 8: برای مجوز کسب و کار اقدام کنید

ممکن است برای راه اندازی کسب و کار و ثبت شرکت در تورنتو به مجوز تجاری نیاز داشته باشید. برای جستجوی در مورد مجوزهای مرتبط با کسب و کارتان (شهری، استانی و فدرال) که ممکن است برای شروع یا توسعه تجارت تان به آن ها نیاز داشته باشید از سرویس مجوزهای کسب و کار آنلاین – BizPaL استفاده کنید.

مجوزهای شهرداری

در داخل شهر تورنتو، برای بسیاری از انواع مشاغل، مجوز مورد نیاز است. الزامات مجوز شهرداری ممکن است در خارج از شهر تورنتو متفاوت باشند و بهتر است با شهرداری محل کسب و کارتان در این مورد تماس بگیرید. در تورنتو، مجوزهای بهره برداری توسط بخش صدور مجوز و استانداردهای شهرداری شهر تورنتو صادر می شود.

مجوزهای استانی

قانون شیوه های تجاری، ثبت شرکت در تورنتو و کسب مجوز در بسیاری از زمینه های کاری مانند دارو، جنگل داری، وسایل نقلیه موتوری، املاک، مسافرت، مهدکودک، فروش مشروبات الکلی، پمپ بنزین ها و حمل و نقل را الزامی می کند.

مجوزهای فدرال

برخی کسب و کارها و شرکت ها برای راه اندازی و ثبت در تورنتو نیاز به مجوز فدرال دارند. از ابزار جستجوی مجوزها استفاده کنید تا متوجه شوید کدام مجوزهای فدرال ممکن است برای کسب و کار شما اعمال شوند.

مرحله 9: الزامات مالیاتی را مشخص کنید

آژانس درآمد کانادا نهاد مسئول مسائل مالیاتی افراد و مشاغل است. آژانس درآمد کانادا یک شماره تجاری (BN) صادر می کند که یک سیستم شماره گذاری مرجع است که چهار حساب تجاری را پوشش می دهد:

1. حساب های تجاری: کسب و کارهایی که فروش ناخالص سالانه آنها 30000 دلار یا بیشتر است، ملزم به ثبت نام برای مالیات فروش هماهنگ (HST) و واریز آن به آژانس درآمد کانادا هستند. کسب و کارهایی که درآمد ناخالص سالانه آنها زیر 30000 دلار است، ملزم به ثبت نام برای HST نیستند، و بنابراین، نیازی به هزینه دریافت مالیات HST از مشتریان خود ندارند.

2. حساب وارد کننده / صادر کننده: افراد، مشاغل، افراد غیر مقیم یا واردکنندگان خارجی مستقر در کانادا ملزم به دریافت این شماره هستند.

3. مالیات بر درآمد شرکتی: با incorporaion در دولت آنتاریو، به طور خودکار برای دریافت یک شماره تجاری (BN) و یک حساب برنامه مالیات بر درآمد شرکتی ثبت نام شوید. شماره BN خودتان را ظرف 45 روز پس از    incorporation دریافت خواهید کرد.

4. کسر حقوق: کسورات شامل طرح بازنشستگی کانادا (CPP)، مشارکت بیمه بیکاری (UIC) و کسر مالیات بر درآمد کارمندان است.

آژانس درآمد کانادا اطلاعات مفید بیشتری هم در وب سایت خودش دارد که شامل مالیات افراد و مشاغل، مزایای مشمول مالیات، درآمد کسب و کار و حرفه، ثبت نام HST، حقوق و دستمزد و موارد دیگر می شود.

خدمات تراست در زمینه ثبت شرکت در تورنتو

ثبت شرکت در تورنتو اگر به صورت اصولی و مطابق با استانداردهای لازم صورت بگیرد می تواند منجر به اخذ اقامت دائم در کانادا شود. در صورتی که اگر آگاهی کافی از روند کار نداشته باشید ممکن است نتوانید در این کار موفق شوید.

تراست بیزینس با داشتن سالیان سال تجربه در زمینه ارائه مشاوره و خدمات رسانی به مشتریان در کلیه امور مهاجرتی از جمله مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، سرمایه گذاری در کانادا و یا ثبت شرکت به شما در این مسیر کمک می کند تا با حداقل هزینه ممکن و در سریع ترین زمان، بتوانید کلیه امور مهاجرتی خودتان را به درستی انجام دهید.

مشاوران ما در تراست بیزینس کلیه کلاس ها و دوره های تخصصی مهاجرتی را با موفقیت پشت سر گذاشته اند و سابقه درخشانی در زمینه مهاجرت به کانادا و ثبت شرکت دارند؛ ضمن اینکه وکلای ما کاملا توسط دولت کانادا به رسمیت شناخته شده اند.

اقامت کانادا از طریق ثبت شرکت در تورنتو

یکی از روش ها یی که اگر به صورت اصولی و دقیق به کار گرفته شود می تواند منجر به اخذ اقامت کانادا شود، اقامت از طریق کار آفرینی و ثبت شرکت است.

شرایط اخذ اقامت با ثبت شرکت در تورنتو

اگر متقاضیان یک بیزینس پلن کارآمد داشته باشند، به گونه ای که با شرایط و قوانین کانادا وفق داده شده باشد، به راحتی می توانند اخذ اقامت دائم در این کشور را از طریق ثبت شرکت در تورنتو و کار آفرینی بگیرند.

توجه داشته باشید که مشورت با یک وکیل با تجربه در این زمینه اهمیت زیادی در موفقیت شما در این مسیر خواهد داشت. تراست بیزینس با داشتن سال ها تجربه و پس از گذراندن آزمون و خطاهای فراوان آماده است تا شما را در این مسیر همراهی کند.

خرید شرکت در تورنتو

کشور کانادا شرایطی را فراهم کرده است که متقاضیان با داشتن شرایط خاصی می توانند در شهرهای مختلف این کشور از جمله تورنتو شرکت خریداری کنند.

این گزینه برای افرادی مناسب است که ترجیح می دهند به جای تاسیس شرکت خودشان، یک شرکت بخرند. متقاضیان در ابتدا با درخواست به اداره کار کانادا باید کد LMIA‌ دریافت کنند و سپس برای اخذ ویزای کاری اقدام کنند. در صورتی که مشخص شود شرکت مد نظر می تواند تاثیر خوبی در اقتصاد کانادا داشته باشد، ویزا صادر می شود.

مهم ترین شرایط خرید شرکت در تورنتو

 • فرد متقاضی باید سابقه مدیریتی داشته باشد.
 • فرد متقاضی باید بیش از ۵۱ درصد از سهام شرکت را بخرد.
 • حداقل ۲ فرد کانادایی در شرکت مد نظر استخدام کند.
 • شرکتی که فرد آن را خریده است باید تاثیر مثبتی در اقتصاد کانادا ایجاد کند و سوددهی بالایی داشته باشد.
 • شخص باید کد LMIA‌ را داشته باشد تا بعدا دچار مشکل نشود چرا که این کد سندی است برای نشان دادن تاثیر مثبت این کسب و کار در اقتصاد کانادا.
 • فرد باید از حداقل مبلغ لازم برای اداره شرکت در ۱ سال آینده برخوردار باشد.
 • متقاضی باید یک بیزنیس پلن اصولی و خوب ارائه دهد.

مزایای ثبت شرکت در تورنتو

 • مناسب بودن مالیات شرکت ها در تورنتو نسبت به مالیات هایی که افراد به صورت تکی باید پرداخت کنند
 • معاف شدن مالیاتی برخی از شرکت ها در تورنتو بسته به برخی از شرایط
 • حمایت کشور کانادا از کسب و کارهایی که تاثیر خوبی در اقتصاد این کشور می گذارند
 • شرایط راحت برای ثبت شرکت در تورنتو
 • امکان اخذ اقامت دائم از طریق ثبت شرکت در تورنتو
 • ثبات اقتصادی در استان آنتاریو
 • عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی در اکثر مشاغل
 • امنیت بسیار بالای ثبت شرکت، خرید شرکت و یا سرمایه گذاری در تورنتو
 • دسترسی نیروی کار متخصص در صورت کمبود نیروی کار
 • شرکت در تورنتو با فوت موسس یا برخی از سهامداران از بین نمی ‌رود و امکان ورود ورثه به عنوان اعضای جدید در شرکت وجود دارد. در این صورت اصل سرمایه و سود به وارث منتقل خواهد شد.

قوانین ثبت شرکت در تورنتو

اگر کارمند دارید:

اگر کارمند دارید، ملزم به رعایت کلیه مقررات استخدامی از جمله قانون استانداردهای استخدامی، قانون ایمنی و بهداشت شغلی و قانون برابری حقوق (برای بیش از 10 کارمند) هستید.

 • مالیات بر سلامت کارکنان (EHT)
 • EHT یک مالیات حقوق و دستمزد است که برای همه کارفرمایان در آنتاریو اعمال می شود. همه کارفرمایان با یک شرکت دائمی در آنتاریو باید برای EHT ثبت نام کنند، مگر اینکه معاف شوند. برای اولین 400000 دلار حقوق و دستمزد، کارفرمایان واجد شرایط بخش خصوصی از پرداخت EHT معاف هستند.
  • حق بیمه سلامت آنتاریو
 • از جولای 2004، کارمندان در آنتاریو مالیات اضافی به نام Premium Health Ontario پرداخت می کنند. این مالیات به عنوان بخشی از مالیات بر درآمد شخصی از پرداخت کسر می شود.
  • هیئت ایمنی و بیمه محل کار (WSIB)

قانون تمام شرکت ها در آنتاریو را که کارگر (شامل اعضای خانواده و پیمانکاران فرعی) استخدام می کنند را ملزم می کند که ظرف ده روز پس از استخدام اولین کارگر تمام وقت یا پاره وقت خود در WSIB ثبت نام کنند.

واردات و صادرات

 • شماره وارد کننده / صادر کننده

افراد کانادایی، مشاغل، افراد غیر مقیم یا واردکنندگان مستقر در کانادا باید شماره وارد کننده / صادر کننده را دریافت کنند. امکان ثبت نام آنلاین وجود دارد.

 • کنترل های صادرات و واردات

دفتر امور جهانی کانادا مسئول اجرای قانون مجوزهای صادرات و واردات است. این دفتر اطلاعات مربوط به سیاست تجاری و دسترسی به بازار را فراهم می کند و از درخواست، تأیید و پردازش مجوزهای واردات / صادرات پشتیبانی می کند.

 • وظایف، تعرفه ها، سهمیه ها و محدودیت ها

برای سوالات عمومی در مورد وظایف، تعرفه ها، سهمیه ها و محدودیت ها می توانید به وب سایت آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA) مراجعه کنید.

 • اطلاعات و مشاوره در مورد بازارهای خارجی

خدمات کمیسیون تجارت کانادا اطلاعات و مشاوره لارم در مورد بازارهای خارجی را در اختیار شما قرار می دهد تا به شما در تصمیم گیری بهتر، به موقع و مقرون به صرفه کمک کند.

 • مرکز خدمات واردات ملی (NISC)

این مرکز که توسط آژانس بازرسی مواد غذایی کانادا (CFIA) با همکاری آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA) اداره می شود، درخواست ها و اسناد واردات را پردازش می کند و بازرسی ها را برای محموله های وارداتی هماهنگ می کند.

 • گمرک و تجارت الکترونیک – سیستم تبادل الکترونیکی داده ها (EDI)

فرآیند واردات تجاری CBSA از جمله گزارش محموله، آزادسازی، ورود و حسابداری را می توان از طریق اپلیکیشن های EDI انجام داد.

 • توسعه صادرات کانادا (EDC)

EDC خدمات مالی تجاری و مدیریت ریسک را برای صادرکنندگان کانادایی فراهم می کند.

 • برنامه مواد جدید

هر شخصی که می‌ خواهد ماده جدیدی را وارد یا تولید کند، باید با اطلاعات مواد جدید تماس بگیرد یا از وب‌ سایت برنامه مواد جدید دیدن کند تا اطلاعات لازم در مورد اینکه آیا این ماده جدید است یا خیر، و نحوه تهیه و ارسال بسته اعلان را تعیین کند.

بازرسی ها و مقررات بهداشتی

تهیه غذا، آب و تأسیسات بهداشتی باید مطابق با مقررات وزارت بهداشت باشد. برای اطمینان از اینکه شرکت شما مطابق با مقررات وزارت بهداشت است، باید با بهداشت عمومی تورنتو تماس بگیرید.

حقوق مالکیت معنوی

دفتر مالکیت معنوی کانادا خدمات مالکیت معنوی (IP) را ارائه می دهد و به صاحبان مشاغل در مورد نحوه استفاده مؤثرتر از IP آموزش می دهد. مالکیت معنوی شامل علائم تجاری، ثبت اختراع، حق چاپ و طرح های صنعتی است.

قوانین دسترسی آنتاریو

استان آنتاریو برنامه‌ های اقدام و گزارش ‌های پیشرفتی دارد که کمک می‌ کند تا آنتاریو به استانی در دسترس ‌تر برای افراد دارای معلولیت تبدیل شود. قویاً توصیه می کنیم که قوانین و مقررات دسترسی را بررسی کنید.

حفاظت از حریم خصوصی

در کانادا، اکثر شرکت ها باید از قانون حفاظت از اطلاعات شخصی و اسناد الکترونیکی (PIPEDA) پیروی کنند که نحوه جمع ‌آوری، استفاده و افشای اطلاعات شخصی را که هنگام انجام تجارت تان جمع‌ آوری می‌کنید، تنظیم می ‌کند.

در اصل، این قانون برای آن دسته از سازمان ‌های بخش خصوصی که توسط قوانین فدرال تنظیم می ‌شوند، مانند بانک ‌ها، خطوط هوایی، شرکت‌ های مخابراتی، در حین انجام فعالیت ‌های تجاری اعمال می ‌شد. اکنون این قانون برای بخش خرده فروشی، صنعت انتشارات، صنعت خدمات، تولید کنندگان و سازمان های تحت نظارت استانی هم اعمال می شود.

قانون حفظ حریم خصوصی کانادا شامل دو قانون فدرال است – قانون حفظ حریم خصوصی و PIPEDA. قوانین استانی شامل قانون آزادی اطلاعات و حفاظت از حریم خصوصی (FIPPA)، قانون آزادی اطلاعات شهری و حفاظت از حریم خصوصی (MFIPPA) و قانون حفاظت از اطلاعات سلامت شخصی (PHIPA) است.

قانون ضد هرزنامه کانادا (CASL) از کانادایی ها محافظت می کند و در عین حال تضمین می کند که شرکت ها می توانند به رقابت در بازار جهانی ادامه دهند. در صورتی که شرکت شما از ابزارهای الکترونیکی برای تبلیغ کسب و کار، محصولات و خدمات تان استفاده می کند، این قانون شرکت شما را تورنتو تحت تاثیر قرار خواهد داد.

مسئولیت شرکت محدود کردن استفاده و افشا و نگهداری اطلاعات جمع آوری شده است. شرکت همچنین باید برای جمع آوری اطلاعات، رضایت کسب کند و مسئولیت صحت اطلاعات را بر عهده بگیرد.

بیمه

در زمینه بیمه همیشه بهروش این است که با کارگزار بیمه خودتان تماس بگیرید تا تأیید کنید که از شرکت شما به اندازه کافی محافظت می شود.

به عنوان مثال: اگر شما یک شرکت انفرادی (Sole Proprietorship) هستید و خارج از خانه کار می کنید، ممکن است به بیمه اموال اضافی نیاز داشته باشید.

ثبت شرکت در تورنتو از طریق برنامه انتقال درون شرکتی Intra company) transfer)

دولت آنتاریو شرایطی را برای شرکت های خارجی فراهم کرده است که بر اساس آن افراد می توانند شرکت خودشان در کشورشان را به همراه کارمندان شان به تورنتو انتقال دهند.

برای مهاجرت از این طریق، کافی است تا اعضای شرکت، ویزای کار و مجوز کار در کانادا را داشته باشند و سپس بعد از اینکه به کانادا مهاجرت کردند، اقدامات لازم برای اخذ اقامت دائم در کانادا را انجام دهند.

مزایای ثبت شرکت در تورنتو از طریق انتقال درون شرکتی

 • نیازی به داشتن کد LMIA ندارید.
 • نیازی به پرداخت هزینه برای خرید شرکت در تورنتو ندارید چرا که خودتان صاحب یک شرکت هستید.
 • انجام مراحل قانونی انتقال شرکت ظرف مدت کوتاهی انجام خواهد شد.
 • در مدت زمان کوتاهی می توانید ویزای کاری دریافت کنید.
 • این امکان وجود دارد که فرزندان زیر ۱۸ سال شما بتوانند به تحصیل رایگان در کانادا بپردازند و همسر شما هم می تواند اجازه کار آزاد دریافت کند که به طبع آن، می توان برای اقامت دائم اقدام کرد.

مراحل ثبت تاسیس شعبه در تورنتو

بسیاری از شرکت ها پس از روی روال قرار گرفتن کار، تصمیم می گیرند که شعبه یا شعبات مختلفی را در تورنتو تاسیس کنند.

در این حالت شرکت اصلی، شرکت مادر نامیده می شود و افراد برای تاسیس زیر مجموعه ها و یا شعبه ها باید اقدامات زیر را در این خصوص انجام دهند:

 • شرکت مادر باید اسناد و مدارک لازم برای تاسیس شعبه در تورنتو را تهیه کند
 • سپس اظهارنامه ای در دستور کار قرار می گیرد که در آن مدیران مشخص شده اند.
 • نمایندگان شعبه یا شعبات مشخص شده و فعالیت هر یک از کارمندان مشخص می شود.
 • کلیه نمایندگان در شعبه تورنتو، وابسته به شرکت مادر هستند و همه اقداماتی که انجام دهند باید زیر نظر شرکت مادر و مسئولین شرکت باشد.

مدارک لازم تاسیس شعبه در تورنتو

 • کلیه اطلاعات و مدارک مربوط به شرکت مادر باید مشخص شود. به عنوان مثال: هدف از تاسیس شرکت، زمانی که شرکت تاسیس شده، تعداد نیروهای کار، آدرس دقیق محل شرکت مادر و میزان درآمد سالیانه
 • کلیه قراردادهایی که در شعبه ها صورت می گیرد باید با ذکر نام شرکت مادر منعقد و مهر و امضا شوند.
 • آدرس ثبت شده شعبه نیز باید در کانادا باشد.

ثبت شرکت در تورنتو و استانداردهای سرمایه گذاری

افرادی که می خواهند در تورنتو سرمایه گذاری کنند در ابتدا نگرانی هایی در خصوص موفقیت راه اندازی شرکت در تورنتو و امنیت سرمایه گذاری دارند.

به همین علت در هنگام ثبت شرکت در تورنتو فاکتورهایی را در نظر می گیرند که این فاکتورها استانداردهای سرمایه گذاری در تورنتو را نشان می دهد.

در قسمت زیر سعی کردیم به مهم ترین این فاکتورها اشاره کنیم:

کنترل فساد در تورنتو: یکی از استانداردهایی که برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در تورنتو باید به آن توجه کنید، بررسی میزان فساد در این شهر است. این واژه به معنای استفاده از قدرت برای منافع شخصی است.

ریسک مصادره اموال: در تورنتو تحت برخی از شرایط اگر افراد قوانین مربوط به تجارت کانادا را رعایت نکنند، اموال آن ها را مصادره خواهد شد. این میزان به طور کلی از سطح ۱ تا ۷ تقسیم بندی شده است که هر چه این عدد به شماره ۱ نزدیک تر باشد، نشان دهنده پایین تر بودن خطر مصادره اموال و هر چه این عدد به ۷ نزدیک تر باشد نشان دهنده بالا برودن ریسک مصادره اموال است.

شاخص کیفیت نظارتی: این شاخص، یکی دیگر از اصلی ترین شاخص های استانداردهای سرمایه گذاری است که در آن میزان تعهدات دولت آنتاریو به قوانین تجاری کشور بررسی می شود. بررسی این شاخص به شدت می تواند در میزان تاثیرگذاری امنیت سرمایه گذاری در تورنتو موثر باشد.

ثبت شرکت در تورنتو و شاخص های اقتصادی تأثیرگذار

هر فردی برای اینکه بتواند در ثبت شرکت در تورنتو موفق شود باید در ابتدا شاخص های تاثیرگذار اقتصادی این شهر را بررسی کند.

مهم ترین شاخص های اقتصادی تورنتو

بررسی میزان تولید ناخالصی در تورنتو: این فاکتور در حقیقت میزان افزایش و یا کاهش تولیدات در تورنتو در زمینه های مختلف را در بازه های زمانی متعدد بررسی می کند تا دریابید این شهر در چه زمانی و تحت چه عواملی توانسته است میزان تولیدی بیشتری داشته باشد و به عبارتی چه عواملی توانسته در اقتصاد کشور کانادا تاثیر گذار باشد.

بررسی نرخ مالیات در تورنتو: یکی دیگر از شاخص های تاثیرگذار در اقتصاد، بررسی نرخ مالیات این شهر است. عموما کسب و کارهای کوچک که توان پرداخت مالیات های سنگین شرکت ها را ندارند می توانند ۱۰ درصد مالیات بپردازند.

خدمات تراست بیزینس برای مهاجرت

تمامی پرونده های تراست بیزینس تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد تراست بیزینس


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

سوالات متداول

هزینه ثبت شرکت در تورنتو چقدر است؟

تقریبا 360 دلار

خرید شرکت در تورنتو به چه صورت است؟

برخی مهاجران برای فرار از تشریفات و مقررات مربوط به ثبت شرکت در تورنتو، خرید شرکت را ترجیح می ‌دهند. بدین معنا که شخص بدون این که خود را درگیر پروسه ثبت کند، مالک شرکتی در تورنتو می ‌شود. اشخاصی که این روش را انتخاب می‌کنند باید حداقل ۵۱ درصد از سهام شرکت را بخرند تا بتوانند از این طریق، اقامت کانادا را به دست آورند. توصیه می ‌شود که در صورت اقدام به خرید سهام شرکت کانادایی حتما با وکیل متخصص در حوزه حقوق شرکت ‌های تجاری مشورت کنید.

ثبت شرکت در تورنتو از طریق Owner Operator چه مدت طول می کشد؟

۲ ماه برای جمع آوری مدارک و اطلاعات مورد نیاز برای ثبت شرکت، ۲ هفته تا ۴ ماه برای دریافت کد LMIA‌ از اداره کار کانادا، مدت زمانی که درخواست شما در اداره مهاجرت کار کانادا بررسی می شود نیز بسته به کشور شما دارد. در کل این روند ممکن است کمتر از یک سال به طول انجامد.

اصلی ترین مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در تورنتو چیست؟

اساس نامه شرکت، گذر نامه معتبر، شناسنامه، گواهی بانکی سپرده سرمایه، فرم درخواست تاسیس شرکت

آیا متقاضیان بین المللی و افراد خارجی می توانند در تورنتو ثبت شرکت کنند؟

بله هر کس که ایده و طرح مناسب و سرمایه لازم را داشته باشد، می تواند ثبت شرکت کند. شما تنها باید کلیه شرایط لازم برای ثبت شرکت در تورنتو را انجام دهید و فرقی نمی کند که نیروی کار خارجی باشید یا کانادایی.

میزان تحصیلات لازم برای ثبت شرکت در تورنتو چیست؟

داشتن حداقل دیپلم برای ثبت شرکت در تورنتو الزامی است. توجه داشته باشید که برای ثبت شرکت در تورنتو میزان تحصیلات بالا اهمیت چندانی ندارد و از شرایط لازم برای تاسیس شرکت، داشتن تجربه کاری و مدیریتی است. به طور کلی فرد متقاضی باید ۳ تا ۵ سال سابقه مدیریتی داشته باشد تا واجد شرایط ثبت شرکت در تورنتو شود.

در هنگام تاسیس شرکت آیا باید از افراد مقیم کانادا استفاده کرد یا می توان از افراد غیر مقیم هم برای استخدام نیروی کار بهره برد؟

به طور کلی در سال اول باید ۲ شهروند کانادایی یا فردی که اقامت دائم کانادا را دارد را استخدام کنید.

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

استفاده از مطالب سایت تراست فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. © کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت Trust Way Immigration Services می‌باشد.