ثبت شرکت در ونکوور

ثبت شرکت در ونکوور

نگاه کلی بر ثبت شرکت در ونکوور

مواردتوضیحات
هزینه ثبت شرکت در ونکوور۳ هزار تا ۵ هزار دلار کانادا
مدت زمان ثبت شرکت در ونکوور۲۰ تا ۳۰ روز کاری بعد از دریافت تاییدیه
حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در ونکوور۱۲۰ هزار دلار کانادا
وضعیت اقامت پس از ثبت شرکت در ونکووراقامت موقت با ورک پرمیت
امکان تبدیل اقامت موقت به اقامت دائموجود دارد
انواع شرکت در ونکوورشرکت مشارکتی، تعاونی، سهامی و شرکت مالکیت انحصاری
انواع شرکت های سهامی در ونکوورثبت شرکت به صورت فدرال و ثبت شرکت به صورت استانی
مدت زمان فرایند تا اخذ اقامت دائمحدود ۱۲ تا ۱۸ ماه
وضعیت همسرامکان اخذ مجوز کار Open Work Permit
مهم ترین نیازمندیبیزینس پلن

با وجود اینکه ثبت شرکت، می تواند یکی از روش های مهاجرت به ونکوور باشد، اما متقاضیان باید شرایط مناسبی برای اقدام جهت اخذ اقامت دائم نیز فراهم کنند. چرا که ثبت شرکت به خودی خود منجر به PR در کانادا نخواهد شد. در واقع، زمانی که افراد برای ثبت شرکت در ونکوور اقدام می کنند، باید در بلند مدت به سوددهی برسند تا واجد شرایط اقدام برای اقامت دائم شوند.

جدول مقایسه راه اندازی و خرید بیزینس در ونکوور

راه اندازی بیزینس جدید در ونکوور

 • هزینه: کم (بیش از ۵۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): زیاد
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقل ۱۲ ماه
 • دشواری انجام بیزینس: متغیر (بسته به نوع بیزینس، مهارت و تجربه سرمایه گذار در آن بیزینس)
 • شرایط مورد نیاز برای اقدام جهت اقامت دائم: فعال بودن بیزینس، داشتن دفتر تجاری، استخدام حداقل ۱ نیروی کار کانادایی و ۱۲ ماه فعالیت

خرید بیزینس فعال در ونکوور

 • هزینه: زیاد (بیش از ۲۵۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): زیاد
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده است.
 • دشواری انجام بیزینس: متغیر (بسته به نوع بیزینس، مهارت و تجربه سرمایه گذار در آن بیزینس)
 • شرایط مورد نیاز برای اقدام جهت اقامت دائم: دارا بودن حداقل ۵۱ درصد از سهام بیزینس مورد نظر، فعال بودن بیزینس و استخدام حداقل ۱ نیروی کار کانادایی

خرید سهام یک بیزینس فعال در ونکوور

 • هزینه: متوسط (بیش از ۱۰۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): متوسط
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده است.
 • دشواری انجام بیزینس: آسان
 • شرایط مورد نیاز برای اقدام جهت اقامت دائم: باید حداقل ۱۲ ماه از تاسیس بیزینس گذشته باشد، فعال بودن بیزینس و وجود سرمایه در گردش کافی در بیزینس

خرید فرانچایز در ونکوور

 • هزینه: متوسط (بیش از ۱۰۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): کم
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده است.
 • دشواری انجام بیزینس: آسان
 • شرایط مورد نیاز برای اقدام جهت اقامت دائم: فعال بودن بیزینس و استخدام حداقل ۱ نیروی کار کانادایی

راهنمای ثبت انواع شرکت در ونکوور

پادکست بشنوید!

سرمایه گذاری در کانادا

روش های ثبت شرکت در ونکوور

در روش Owner Operator، یک نیروی کار خارجی برای توسعه فعالیت های تجاری خود، امکان مهاجرت به شهر ونکوور و کشور کانادا را به دست می آورد و به صورت موقت و یا دائم در این کشور ساکن می شود.

این برنامه، افراد را قادر می سازد تا با خریداری حداقل ۵۱ درصد از سهام یک شرکت کانادایی، به عنوان یک فرد حقوقی به انجام بیزینس در شهر ونکوور بپردازند.

پس از مدتی فعالیت، با استفاده از قوانین LMIA امکان ارائه جاب آفر به خودشان را به دست خواهند آورد.

برنامه انتقال درون شرکتی به افراد اجازه می دهد به شعبه ای از شرکت خود که در کانادا فعالیت دارد، ملحق شوند و ابتدا به صورت موقت و بعدا به صورت دائم در این کشور زندگی کنند. این برنامه برای افرادی که قصد دارند شعبه دوم شرکت خود را در کانادا تاسیس کنند، مناسب است.

یکی از مراحل قانونی که در این مسیر باید طی شود، این است که در همان زمان، دفتری که در کانادا فعالیت می کند، باید شواهدی در مورد دلیل نیاز به استفاده از کارمند خارجی به جای استخدام کارمندان کانادایی ارائه دهد. جزئیات این مسیر مهاجرتی در این لینک قید شده است.

محتویات فرم LMIA برای ثبت شرکت در ونکوور

فرم LMIA شامل اطلاعاتی در ارتباط با محل توسعه فعالیت شغلی، حقوق ساعتی و ماهانه نیروی کاری، مزایای شغلی که به فرد تعلق می گیرد، نحوه انجام کار، هدف از درخواست (اقامت دائم یا صدور مجوز کار) و یک سری اطلاعات دیگر می شود. این مدرک از ۵ بخش اصلی تشکیل شده که شامل موارد زیر می شوند:

 • درج اطلاعاتی در ارتباط با نام تجاری و نوع شرکت، آدرس ثبت شده آن و سایر موارد مرتبط با شرکت
 • درج اطلاعات تماس کارفرما نظیر نام، آدرس، شماره تلفن و سایر اطلاعات وی
 • درج اطلاعات شخص ثالث (در این قسمت، نماینده کارفرما نیز می تواند اطلاعات شخصی خود را ارائه دهد)
 • ارائه شاخص تاثیر بر بازار کار (بخشی که در آن کارفرما باید اطلاعاتی مبنی بر امضای قرارداد کار مربوطه برای کمبود شغل، ایجاد اشتغال و غیره ارائه دهد)
 • مدت زمان قرارداد همکاری و جزئیات شغلی

جهت کسب جزئیات بیشتر، می توانید به این لینک مراجعه کنید.

ثبت شرکت در ونکوور از طریق Owner-Operator

 • این روش مشابه خرید بیزینس و کارآفرینی است. اما تفاوت آن ها این است که در این روش، قبل از اخذ ورک پرمیت، نیازی به سرمایه گذاری در ونکوور نیست.
 • این روش، یک مسیر فدرال است و برای افرادی مناسب است که تمایلی به اخذ ورک پرمیت کانادا از طریق کارآفرینی در برنامه های استانی ندارند و قوانین آن تقریبا در تمامی استان ها یکسان است.
 • همچنین، متقاضی نیازی به آگهی و اثبات اینکه چرا افراد کانادایی را در بیزینس خود استخدام نمی کنند، ندارد.
 • داشتن بیزینس پلن بسیار قوی و کامل، مهم ترین شرایط ثبت شرکت در ونکوور از طریق مسیر Owner Operator است.
 • پس از گذشت ۱ سال، شرایط بیزینس بررسی خواهد شد تا مشخص شود متقاضی چطور عمل کرده و تعهداتی که داده، در چه مرحله ای هستد. مواردی نظیر پرداخت حق و حقوق پرسنل، رضایتمندی آن ها، تعهد به بیزینس پلن و … بررسی خواهند شد.
 • پس از به دست آوردن LMIA متقاضی قادر به ارائه جاب آفر به خودش خواهد بود تا بتواند وارد کانادا شود.
 • این مسیر معمولا هزینه کم تری در مقایسه با روش خرید بیزینسِ آماده دارد.
 • در نهایت، متقاضیان با جاب آفری که به خود داده اند و تجربه کار کانادایی که به دست آورده اند، می توانند از طریق روش هایی نظیر کلاس تجربه کانادایی، برنامه های استانی، اسکیل ورکر یا روش های دیگر، برای اخذ PR اقدام کنند.

انواع روش های ثبت شرکت در ونکوور

ثبت شرکت به صورت فدرال

شرکت های فدرال، توسط قوانین ملی و سراسری کانادا اداره می شوند و صاحبانشان قادر به ثبت بیزینس خود در تمام نقاط این کشور خواهند بود. در واقع، سازمان ثبت شرکت های فدرال، مجوز کار این کسب و کارها را صادر می کند. ثبت اسم شرکت به صورت فدرال، معمولا مراحل دشوارتری نسبت به انجام این کار به صورت استانی یا ایالتی دارد و هزینه آن هم بیشتر است.

اما در نهایت، نام شرکت و بیزینس آن توسط دولت کانادا محافظت خواهد شد. بدین معنی که این نام در سراسر کانادا به رسمیت شناخته خواهد شد و همچنین، در سطح بین المللی هم به عنوان یک شرکت کانادایی در نظر گرفته خواهد شد.

ثبت شرکت به صورت استانی یا ایالتی

قوانین استانی یا ایالتی هر منطقه، حاکم و ناظر بر فعالیت این دسته از شرکت ها هستند و مجوزهای مورد نیازشان را نیز صادر می کنند. این شرکت ها نمی توانند در استان های دیگر فعالیت کنند. اما در صورت نیاز به این کار، مجوز فعالیت در استان های دیگر هم برای آن ها صادر خواهد شد.

اگرچه مجوز فعالیت شرکت های استانی، توسط اداره ثبت شرکت های همان استان کانادایی صادر می شود، اما بسته به نوع بیزینس موردنظر و سایر شرایط موجود، ممکن است از متقاضی خواسته شود که به صورت فدرال هم شرکت خود را ثبت کند. یعنی کد فدرال کسب و کار و طرح مالیاتی فدرال را نیز ارائه دهد.

انواع شرکت های تجاری در ونکوور

شرکت با مالکیت شخصی یا انحصاری

شرکت های Sole proprietorship، توسط یک نفر به تنهایی ثبت می شوند و از نظر مالیاتی و هزینه های راه اندازی، یکی از مقرون به صرفه ترین انواع شرکت های ونکوور و کانادا به شمار می روند. اما نکته اینجاست که واگذاری این کسب و کارها دشوار است و بانک ها هم تمایل چندان زیادی به پرداخت وام به این نوع شرکت ها ندارند.

همچنین، در شرکت های انحصاری، تنها یک نفر کلیه مسئولیت های شرکت را برعهده دارد و تمامی بدهی ها و سوددهی ها هم فقط عاید خودش می شود. این نوع مالکیت بیشتر برای مشاغل کوچک بهتر است و در صورت فوت صاحب شرکت نیز منحل می شود. بنابراین، برای سرمایه گذاری، گزینه های چندان مطمئنی نیستند.

شرکت سهامی یا مسئولیت محدود

هزینه راه اندازی شرکت های سهامی یا Corporation نسبت به سایر انواع شرکت های کانادا و ونکوور بیشتر است، اما جذب سرمایه در آن ها راحت تر از شرکت انحصاری صورت می گیرد. در این نوع شرکت ها، از یک تا چند نفر می توانند تاسیس شرکت را برعهده بگیرند و از مهم ترین ویژگی های آن ها این است که اگر دچار ضرر و زیان بشوند، شرکا تنها به اندازه سهمی که در شرکت دارند، مسئول خواهند بود و خطری اموال آن ها را تهدید نخواهد کرد.

در شرکت های سهامی امکان فعالیت هم به صورت استانی و هم به صورت فدرال وجود دارد و تعداد افراد سهامدار هم معمولا در آن ها زیاد است. از دیگر ویژگی های آن ها این است که مالیات کم تری در مقایسه با برخی از شرکت های دیگر می پردازند و نیازی به تمدید آن ها هم نیست. سهامداران هم می توانند تعداد سهم دلخواه برای خود تصویب و تعیین کنند.

شرکت مشارکتی

در شرکت های Partnership، دو نفر یا بیشتر با هم فعالیت دارند و در نتیجه، کلیه بدهی ها، سوددهی ها و دیگر مسائل، مربوط به همه اعضای گروه یا شرکت می شود. یعنی در این گونه شرکت ها اگر با ورشکستگی رو به شوید، بر خلاف شرکت با مسئولیت محدود، کلیه اعضا و شرکا به یک اندازه مسئول هستند.

در شرکت های پارتنرشیپ، مدیریت بیزینس هم به اشتراک گذاشته خواهد شد و تصمیم گیری ها به صورت گروهی خواهد بود. البته که همیشه امکان وجود اختلاف نظر بین شرکا وجود دارد. اما به طور کلی، شباهت زیادی با Sole proprietorship دارند، با این تفاوت که در اینجا، به جای یک نفر، دو یا چند شریک وجود دارد که با هم کار می کنند.

شرکت تعاونی

هزینه راه اندازی شرکت های تعاونی یا Cooperative، نسبتا پایین تر از انواع شرکت های دیگر در کانادا است و پروسه ی تاسیس آن ها هم ساده تر است. در شرکت های تعاونی، شرکای زیادی وجود دارد، شرکت به تمامی اعضا تعلق دارد و مانند شرکت های سهامی یا Corporation مسئولیت اعضا محدود است. همچنین، تصمیمات به کندی پیش می روند و احتمال اختلاف نظر بین شرکا هم وجود دارد.

مقایسه انواع شرکت های تجاری در ونکوور

نوع
شرکت
مزایامعایب
شرکت با مالکیت شخصی یا انحصاری (Sole proprietorship)هزینه ثبت نسبتا پایین
مالیات کم تر
تعلق سود شرکت فقط به مالک اصلی
ساده بودن فرایند ثبت نسبت به روش های دیگر ثبت شرکت
تصمیمات اساسی برعهده مالک شرکت است.
ارسال گزارش مالیاتی راحت است.
مسئولیت نامحدود مالک اصلی
مجبور بودن به برعهده گرفتن تمامی ضرر و زیان ها و بدهی های احتمالی
حدودا هر ۵ سال باید تمدید شوند
با فوت مالک اصلی، شرکت منحل خواهد شد
دشوار بودن واگذاری
عدم تمایل چندان زیاد بانک ها به پرداخت وام به این دسته از شرکت ها
شرکت سهامی یا مسئولیت محدود (Corporation)عدم تعهد شرکا نسبت به بدهی های شرکت و مسئولیت پذیری به اندازه سهم خود برای جبران خسارت ها
راحت تر بودن جذب سرمایه توسط سرمایه گذاران و موسسات مالی
امکان برعهده گرفتن ثبت شرکت توسط یک یا چند نفر
امکان فعالیت هم به صورت استانی و هم به صورت فدرال
نیازی به تمدید ندارند
مالیات پایین
امکان تصویب و تعیین سهم دلخواه توسط سهامداران
حداقل ۲۵ درصد از موسسان این شرکت ها باید اقامت دائم کانادا داشته باشند
هزینه های بالای تاسیس و فعالیت
بالا بودن هزینه های اضافی و جاری شرکت
گران ترین نوع راه اندازی کسب و کار هستند
پرتقاضاترین نوع مالکیت برای ثبت و راه اندازی شرکت هستند
شرکت مشارکتی (Partnership)به اشتراک گذاشته شدن مدیریت بیزینس
گروهی بودن تصمیم گیری ها
تمامی اعضا مسئولیت دارند.
تقسیم شدن هزینه های مرتبط با شرکت بین اعضا
مالیات پایین
هزینه پایین راه اندازی
ساده بودن گزارش مالیاتی
کل افراد باید نظرات یکسو داشته باشند و در صورت وجود حتی ۱ رای مخالف، در امورات شرکت اختلال ایجاد می شود
در صورت ورشکستگی و مشکلات مالی، همه اعضا مسئولیت خواهند داشت.
احتمال به وجود آمدن اختلاف نظر بین سهامداران زیاد است.
شرکت تعاونی (Cooperative)محدود بودن مسئولیت شرکا
شرکت متعلق به همه شرکا و مالکین است
هزینه راه اندازی کم
آهسته بودن فرایند تصمیم گیری درمورد امور مختلف شرکت
احتمال به وجود آمدن اختلاف نظر بین سهامداران زیاد است.

طریقه ثبت شرکت در ونکوور

 • در نخسین گام، می بایست کلیه زوایای فرهنگی و اقتصادی ونکوور از جمله صنایع برتر و نیاز جامعه آن را جهت تاسیس شرکت در نظر داشته باشید.
 • پس از بررسی نیازهای اساسی در منطقه ای که قصد راه اندازی بیزینس خود را در آن دارید، می بایست یک نام مناسب که با قوانین استانی بریتیش کلمبیا و قوانین فدرال مطابقت کامل دارد، برای آن انتخاب کنید.
 • سپس می بایست کلیه اسناد و مدارک لازم را تهیه و جمع آوری نمایید تا بتوانید پروسه ثبت شرکت در ونکوور را شروع کنید.
 • در این مرحله، باید جهت بازگشایی حساب بانکی در کانادا اقدام نمایید تا بتوانید مبالغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در ونکوور را به این حساب واریز کنید.
 • در نهایت هم باید کلیه تاییدیه های لازم را متناسب با نوع شرکتی که قصد دارید راه اندازی کنید، دریافت نمایید.

برای ثبت شرکت به صورت فدرال نیز یک سری جزئیات را باید رعایت کنید که شامل موارد زیر می شوند:

 • تنظیم اساس نامه
 • دریافت شماره بیزنس فدرال
 • ثبت نام در حساب های مالیاتی فدرال
 • در نظر گرفتن یک شماره حساب برای پرداخت مالیات بر درآمد

شرایط ثبت شرکت در ونکوور

 • در ابتدا باید از طریق برنامه کارآفرینی کانادا وارد طرح ثبت شرکت در ونکوور بشوید. برای ورود به این برنامه نیز باید در اداره مهاجرت استان بریتیش کلمبیا تشکیل پرونده بدهید.
 • کسی که درخواست ورک پرمیت از طریق ثبت شرکت در ونکوور به اسم او انجام شده است، باید قادر به اثبات داشتن تجربه کار مدیریتی در ۳ سال اخیر باشد. افراد با هر سابقه کاری، نمی توانند اقدام به ثبت شرکت در ونکوور کنند و لازم است حداقل سابقه رهبری و مدیریتی یک پروژه تجاری را برعهده داشته باشند.
 • متقاضی باید یک طرح تجاری یا بیزینس پلن کامل و جامع ارائه دهد که بازار هدفی که این بیزینس قرار است در آن فعالیت کند را به طور دقیق موشکافی کرده باشد و دستاوردها و اهدافی را هم که قرار است در هر بازه زمانی به آن ها دست یابد، تعیین کند. این بیزینس پلن باید نظر آفیسر را جلب کند و از سازمان ESDC هم تاییدیه دریافت کند تا متقاضی قادر باشد در ونکوور شرکت ثبت کند.
 • متقاضی باید تعهدنامه ای را امضا کند که به موجب آن، ملزم به تاسیس و ثبت شرکت در ونکوور باشد. لازم است که در این تعهدنامه، نوع شرکت و مکانی که به عنوان مرکز یا دفتر برای آن در نظر گرفته است را هم مشخص کند. تعیین مدت زمان لازم برای تحقق اهداف بیزینس پلن به صورت تقریبی هم یکی دیگر از بندهایی است که باید در تعهدنامه خود لحاظ کنند.
 • متقاضی باید به صورت فعالانه در امور مدیریتی شرکت نقش داشته باشد و نمی تواند مدیریت آن را برعهده فرد دیگری قرار دهد یا از راه دور در یک کشور دیگر از خارج کانادا بر آن نظارت داشته باشد.
 • در تعهدنامه ای که به آن اشاره کردیم، باید حداقل یک نیروی کار تمام وقت برای این بیزینس معرفی کنید.
 • موضوع و زمینه کاری شرکت باید کاملا روشن باشد. به یاد داشته باشید که شما متعهد می شوید که فقط در چهارچوب موضوع شرکت خودتان فعالیت کنید. مثلا اگر یک شرکت خدماتی در کانادا تاسیس کردید حق انجام کارهای تولیدی ندارید و در صورت انجام این کار، مرتکب تخلف خواهید شد.
 • باید تعهد بدهید در صورت خریداری شرکت، افرادی که در آن فعالیت می کنند، شغل خود را از دست نخواهند داد.
 • اشخاصی که از طریق ثبت شرکت در ونکوور قصد دریافت ویزای کار موقت کانادا را دارند باید متعهد شوند که ظرف سه سال به تمامی تعهدات قانونی خود در رابطه با شرکت عمل می کنند و در غیر این صورت، ویزای کانادایی آن ها لغو خواهد شد.
 • باید با فراهم آوردن شرایط مورد نیاز، برای اخذ ورک پرمیت کانادا از طریق ثبت شرکت در ونکوور اقدام کنند.
 • تخصص متقاضی و سوابق کاری آن باید هم راستا با بیزینسی باشد که قصد دارد در ونکوور راه اندازی کند.
 • از دیگر شرایط عمومی ثبت شرکت در ونکوور می توانیم به داشتن مدرک تحصیلی اشاره کنیم که البته، نیاز به مدرک چندان بالایی نیست.
 • همچنین، موسس شرکت باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشد.
 • باید گواهی عدم سوء پیشینه داشته باشد.
 • نباید سابقه ورشکستگی در گذشته داشته باشد.
 • همچنین، باید مدرک زبان نه چندان بالایی در حد آیلتس جنرال ۵ یا معادل آن داشته باشد.

هزینه ثبت شرکت در ونکوور

برای اینکه فقط شرکت خود را به صورت حضوری و یا از طریق ایمیل در بریتیش کلمبیا ثبت کنید، باید ۳۵۰ دلار پرداخت کنید. در صورتی هم که تمایل داشته باشید به صورت آنلاین توسط یک سرویس دهنده ی دارای قرارداد با استان بریتیش کلمبیا این کار را انجام دهید، باید ۳۰۰ دلار به این سرویس دهنده بپردازید و در کنار آن، هزینه های مربوط به ارائه دهنده سامانه اینترنتی را نیز پرداخت نمایید.

علاوه بر پرداخت هزینه های ثبت شرکت در ونکوور و بریتیش کلمبیا، لازم است یک گزارش تایید جست و جوی نام شرکت یا همان NUANS هم ارائه کنید. این گزارش، تایید می کند اسمی که برای شرکت خود انتخاب کرده اید، توسط شرکت یا سازمان دیگری انتخاب نشده است. هزینه NUANS در حال حاضر ۷۵ دلار به ازای هر جست و جو است.

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در ونکوور

برای راه اندازی کسب و کار خود و پرداخت هزینه های اولیه آن، دستکم به چیزی بین ۷۵  تا ۲۵۰ هزار دلار کانادا سرمایه هم نیاز دارید تا بتوانید هزینه های جاری بیزینس خود نظیر پرداخت حقوق، دستمزد و مزایای کارکنان، تامین مواد اولیه و سایر هزینه های موجود را بپردازید.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در ونکوور

 • کلیه اسناد و مدارک شناسایی برای تمامی اعضا شامل شناسنامه، گذرنامه معتبر و سند ازدواج در صورت متاهل بودن
 • اسناد تحصیلی، مدارک رزومه و سابقه مدیریتی، مدارک فیش حقوقی در پست مدیریتی قبلی
 • مدارک اثبات مالکیت شرکت
 • اساسنامه شرکت
 • طرح تجاری یا بیزینس پلن کسب و کار
 • گواهی بانکی سپرده سرمایه
 • داشتن مجوزهای استانی و فدرال (در صورت نیاز) برای ثبت شرکت
 • نامه تمکن مالی برای ارائه به سفارت

مراحل ثبت شرکت در ونکوور

 • انتخاب نام رسمی و معتبر به گونه ای که کاملا مطابق با قوانین کانادا باشد.
 • تهیه و تنظیم قوانین و مقررات شرکت و درج آن ها در اساسنامه
 • مهر و موم کردن کلیه قراردادها، قطعنامه سهامداران، قطعنامه مدیران، مبادلات شرکت، صورت جلسه مدیران به همراه تمامی اوراق بهادار
 • تکمیل فرم های مورد نیاز برای ثبت شرکت
 • پرداخت تمامی هزینه های مورد نیاز برای ثبت شرکت به صورت استانی یا فدرال (در صورت نیاز) به طور کامل
 • اخذ مجوزهای لازم برای ثبت شرکت بسته به نوع شرکت (نظیر مجوزهای واردات و صادرات، مجوزهای زیست محیطی، نصب تابلو، پارکینگ، افتتاح و بازگشایی فروشگاه، مجوزهای شهرداری و…)
 • ارسال تمامی اسناد و مدارک به دفاتر ثبت اسناد رسمی در کانادا و تکمیل تقاضانامه
 • افتتاح حساب برای شرکت، انجام کلیه امور بانکی و واریز حداقل سرمایه مورد نیاز برای تاسیس شرکت با توجه به نوع آن

شرح مراحل ثبت شرکت در ونکوور

 • اسم شرکت، باید مرتبط با بیزینس آن باشد و یک عنصر قانونی هم باید در آن وجود داشته باشد که برخی از آن ها شامل Limited (LTD), Corporation (Corp) و Incorporated (INC) هستند. همچنین، اسم مورد نظر نباید تشابه اسمی با سایر شرکت ها به خصوص شرکت های بزرگ و شناخته شده، داشته باشد. تنها ۹۰ روز برای انتخاب اسم شرکت به متقاضیان فرصت داده خواهد شد.
 • در اساسنامه، باید درمورد اسم شرکت، آدرس و محل دقیق آن، نوع شرکت و مالکیت آن، تعداد سرمایه گذاران، مبلغ سرمایه گذاری و همینطور اسامی اعضای هیئت مدیره به همراه قوانین و مقررات شرکت توضیح داده شود و این توضیحات به صورت ترجمه شده ارائه شود.
 • در این مرحله، کلیه اقدامات باید انجام شود و شرایط لازم برای تاسیس شرکت از جمله عدم سوء سابقه برای مدیر شرکت و داشتن شرایط سنی بالای ۱۸ سال هم در نظر گرفته شود. همچنین، وی باید یک شخص حقیقی باشد.
 • تکمیل فرم های مورد نیاز برای ثبت شرکت در ونکوور
 • پرداخت هزینه های مورد نیاز برای ثبت شرکت در ونکوور

خدمات تراست در زمینه ثبت شرکت در ونکوور

 • دارا بودن وکلا و مشاوران با تجربه و قابل اعتماد
 • امکان عقد قرارداد با شفاف سازی کامل و جزئیات پرداخت به همراه تضمین قیمت نسبت به سطح کیفی خدمات
 • سابقه طولانی در انجام امور تخصصی در زمینه مهاجرت به کانادا و دارا بودن بیش از ۶ هزار پرونده موفق تحت نظر وکلای رسمی اداره مهاجرت کانادا با تمامی مجوزهای رسمی برای فعالیت در ایران و کانادا
 • پایبندی به تمامی تعهدات در قبال موکلان
 • صرف زمان کافی جهت مشاوره و اختصاص جلسه های متعدد جهت بررسی دقیق شرایط متقاضیان و ارائه استراتژی و نقشه راه طبق شرایط آن ها در دفاتر ایران و کانادا
 • عدم استفاده از روش ها و استراتژی های یکسان و طراحی اختصاصی مسیر بر اساس شرایط منحصر به فرد هر پرونده حتی برای پرونده هایی که شرایط مشابهی با یکدیگر دارند.
 • تشکیل پرونده های کامل و بدون نقص طبق آخرین قوانین اداره مهاجرت کانادا و اعمال تغییرات لازم در اسناد و مدارک مورد نیاز در صورت لزوم یا ایجاد هر نوع تغییری در قوانین
 • در دسترس بودن و امکان برقراری تماس راحت با مشاوران تراست بیزینس
 • ارائه خدمات در زمینه ترجمه مدارک متقاضیان و اخذ تاییدیه های مورد نیاز
 • معرفی کارشناس رسمی املاک برای ارزیابی ملک های متقاضیان
 • انجام خدمات حسابرسی توسط حسابداران ماهر و خبره
 • ارائه خدمات توسط مدیر بخش Process به هریک از موکلین در کلیه مراحل
 • ارائه خدمات در زمینه اخذ بلیط هواپیما به مقصد کانادا با قیمت مناسب
 • همراهی در کانادا در زمان مصاحبه توسط یکی از مشاوران تراست بیزینس در کانادا
 • مشاوره در ارائه اسناد و مدارک مورد نیاز به همراه بررسی و تکمیل آن ها در صورت وجود کوچک ترین نقص یا کمبود
 • ادامه داشتن خدمات حتی پس از ورود به کانادا و حمایت و راهنمایی کامل از متقاضیان تا زمان اتمام تمامی مراحل و شروع کسب و کار
 • ارائه خدمات آموزش زبان انگلیسی با معرفی مدارس و موسسات تخصصی آیلتس
 • در صورتی که تمایل به آشنایی با شرایط ویژه جهت اخذ اقامت و مهاجرت به کانادا از روش ثبت شرکت دارید، پیشنهاد می شود از وکلای برجسته تراست بیزینس کمک بگیرید.

اقامت کانادا از طریق ثبت شرکت در ونکوور

صاحبان کسب و کار ابتدا با مجوز کار از طریق ثبت شرکت در ونکوور وارد کانادا می شوند و در صورت رسیدن شرکت به سوددهی بالا، می توانند برای اخذ اقامت دائم اقدام نمایند. همچنین، معمولا باید به مدت ۳ تا ۵ سال به حضور و فعالیت در کانادا بپردازند تا واجد شرایط اقدام برای PR شوند.

در واقع، این مدت زمان متغیر است. نکته اصلی این است که بدانید ثبت شرکت به خودی خود منجر به اقامت دائم نمی شود و در صورتی که با ارائه طرح تجاری خود بتوانید ثابت کنید موجب ایجاد سودآوری کانادا می شوید و به این کشور منفعت می رسانید، می توانید واجد شرایط اخذ اقامت دائم این کشور باشید.

شرایط اخذ اقامت دائم در کانادا با ثبت شرکت در ونکوور

 • باید تمامی مجوزها و آزمایش های امنیتی و پزشکی کانادا را انجام دهید.
 • باید در طی ۵ سال اخیر حداقل به مدت ۱۰۹۵ روز یا ۳ سال کامل در کانادا زندگی کرده باشید.
 • لازم است تا کلیه تعهدات ثبت مالیات بر درآمد شخصی خود در سه سال مالیاتی گذشته را نیز ارائه کرده باشید.
 • باید در یک آزمون زبان خارجی (انگلیسی و یا فرانسوی) مبنی بر اثبات مهارت های زبانی شرکت کنید و نمره نه چندان بالایی در حد آیلتس جنرال ۵ کسب کنید.
 • شرکت در یک آزمون دیگر در رابطه با ارزش های کانادا از قبیل تاریخ، نمادها، موسسات، قوانین، مسئولیت ها و همینطور امتیازات شهروندی این کشور نیز الزامی است.

مراحل اخذ اقامت دائم کانادا با ثبت شرکت در ونکوور

خرید و یا راه اندازی یک بیزینس در ونکوور

به طور کلی، سرمایه گذاران خارجی از طریق ۴ روش می توانند اقدام به راه اندازی یک بیزینس در ونکوور کنند:

 • راه اندازی یک بیزینس از ابتدا
 • خرید یک بیزینس فعال
 • خرید سهام (۳۳ درصد و یا بیشتر) در یک بیزینس فعال
 • اقدام برای خرید حق امتیاز یک برند شناخته شده (فرانچایز)

اقدام برای دریافت ورک پرمیت

زمانی که اقدام به خرید و یا راه اندازی یک بیزینس کانادایی کردید، می توانید به عنوان متقاضی سرمایه گذاری در ونکوور، برای دریافت مجوز کار LMIA کانادا اقدام نمایید.

چندین مجوز کار مختلف وجود دارد که شما باید بسته به سابقه و هدف خود از سرمایه گذاری، برای اخذ یکی از آن ها اقدام نمایید. این مجوزها عبارت هستند از:

 • انتقال های درون شرکتی (ICTs)
 • سرمایه گذاران تحت قراردادهای تجارت آزاد با کانادا (این نوع مجوز کار به طور خاص، برای شهروندان کشورهای مکزیک، شیلی، کلمبیا، ایالات متحده آمریکا، کشورهای اتحادیه اروپا، کره جنوبی، پاناما، پرو، ویتنام، استرالیا، نیوزیلند، ژاپن و سنگاپور در نظر گرفته شده است برای کسب اطلاعات بیشتر، به این آدرس مراجعه کنید)
 • مجوزهای کار مخصوص کارآفرینان و متقاضیان خود اشتغال (C11)
 • مجوزهای کار LMIA محور، از جمله Owner Operator (اخیرا Service Canada اعلام کرده است که در حال بازنگری کامل در برنامه Owner Operator LMIA هستند و شما هم می توانید با مراجعه به این لینک جزئیات بیشتری در این رابطه به دست بیاورید)

انجام بیزینس

پس از اینکه به عنوان یک نیروی کار خارجی وارد ونکوور شدید، باید کسب و کار خود را برای مدت زمان مشخصی (حداقل ۱۲ ماه) اداره کنید تا بتوانید وضعیت خود را به PR تغییر دهید.

البته، مدت زمان دقیق این پروسه، به نوع ورک پرمیت شما هم بستگی دارد. به طور کلی، قبل از اینکه بتوانید برای اقامت دائم درخواست دهید، کسب و کار شما باید “فعال” باشد، به این معنی که باید دارای ویژگی های زیر باشد:

 • کالا یا خدمات خود را به مشتریان واقعی بفروشد.
 • تمامی لایسنس ها، مجوزها و گواهینامه های ضروری مورد نیاز برای فعالیت قانونی در کانادا را در اختیار داشته باشد.
 • یک لوکیشن فیزیکی یا دفتر داشته باشد.
 • به غیر از خود شما و افرادی که با شما در ارتباط هستند، دارای حداقل ۱ نیروی کار کانادایی باشد.

اقدام برای دریافت اقامت دائم کانادا

تا زمانی که کسب و کار شما بر اساس شرایط فوق در وضعیت فعال قرار داشته باشد، می توانید به عنوان مدیر بیزینس خود برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنید. با این حال، باید یک سری شرایط مشخص نیز در اختیار داشته باشید که عبارت هستند از:

 • مدرک زبان حداقل CLB 7
 • مدرک تحصیلی حداقل دیپلم
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • انجام معاینات پزشکی و نداشتن هرگونه مشکل پزشکی جدی که برای دولت کانادا هزینه سنگینی داشته باشد.

خرید شرکت در ونکوور

برای خریداری شرکت در ونکوور، متقاضیان باید یک درخواست به اداره کار کانادا ارسال کنند و کد LMIA دریافت نمایند. بعد از این، قادر به اقدام برای ورک پرمیت خواهند بود تا وارد این کشور شوند و بیزینس خود را شروع کنند. در صورتی که مشخص شود شرکت مد نظر می تواند تاثیر خوبی در اقتصاد کانادا داشته باشد، ویزای اقامت دائم برای متقاضی و همراهیان وی صادر می شود.

شرایط خرید شرکت در ونکوور

 • متقاضی باید سابقه کار مدیریتی داشته باشد.
 • باید حداقل ۵۱ درصد از سهام شرکت مورد نظر را خریداری نماید.
 • باید حداقل ۲ فرد دارای اقامت دائم کانادا و یا شهروندی این کشور را در شرکت خود استخدام کند.
 • شرکتی که توسط متقاضی خریداری شده است، باید سوددهی بالایی داشته باشد و بتواند در اقتصاد کانادا تاثیر مثبت داشته باشد.
 • متقاضی باید کد LMIA دریافت کند تا بعدا دچار دردسر نشود. این کد، پتانسیل این را دارد که به عنوان سندی برای اثبات تاثیر مثبت این کسب و کار در اقتصاد کانادا در نظر گرفته شود.
 • فرد باید بودجه کافی برای تامین خرج و مخارج شرکت و نیازهای آن برای مدت حداقل ۱ سال آینده را داشته باشد.
 • متقاضی باید دارای یک بیزینس پلن جامع، کامل، اصولی، دقیق و موشکافانه باشد.

مزایای ثبت شرکت در ونکوور

 • مبلغ خاصی برای حداقل میزان سرمایه گذاری برای ثبت شرکت تعیین نشده است و از این نظر، شرایط خاصی ندارد.
 • فعالیت شرکت حتی در صورت فوت سهامداران و مالکان ادامه پیدا خواهد کرد و مالکیت آن به همراه اصل سرمایه و سود آن به ورثه ی آن ها (در شرکت هایی که مالکیت آن ها غیر از Sole proprietorship باشد) تعلق خواهد گرفت.
 • باعث شناخته شدن شما و شرکتتان در سطح بین المللی می شود.
 • انعطاف پذیری زیادی برای انتخاب محل شرکت وجود دارد و امکان ثبت شرکت در هر منطقه ای از ونکوور که مد نظر دارید، هست.
 • امکان درخواست وام با سود پایین وجود دارد.
 • امکان افزایش سرمایه سهامداران با فروش سهام خود وجود دارد.
 • امکان اخذ مجوز کار Open work permit برای همسر متقاضی وجود دارد.
 • امکان تحصیل رایگان فرزندان زیر ۱۸ سال در مدارس کانادا وجود دارد.
 • متقاضی و اعضای خانواده وی می توانند از خدمات بیمه به صورت رایگان برخوردار شوند.
 • ثبات اقتصادی بالایی در ونکوور وجود دارد.
 • نیاز به داشتن مدرک زبان انگلیسی با نمره بالا برای ثبت شرکت در ونکوور نیست.
 • ثبت شرکت، خرید شرکت و یا سرمایه گذاری در ونکوور امنیت بسیار زیادی نسبت به تمامی شهرهای دیگر دنیا دارد.
 • دسترسی به نیروی کار متخصص در صورت کمبود نیروی کار بسیار ساده و راحت است.
 • دسترسی به بازارهای بین المللی و میلیون ها نفر مشتری بالقوه وجود دارد.
 • شرایط ثبت شرکت در کانادا نسبت به بسیاری از کشورها ساده و راحت تر است.
 • می توانید به عنوان یک شخص حقوقی جدید به نام شرکت خود فعالیت کنید و بیزینس داشته باشید.
 • حقوق و تعهدات مشابه با تمامی اشخاص حقوقی در کانادا خواهید داشت.
 • مالیات شرکت های کانادایی نسبت به مالیات هایی که افراد در بیزینس های تکی باید پرداخت کنند، مناسب است.
 • برخی از شرکت های کانادایی بسته به برخی از شرایط، از پرداخت مالیات معاف هستند.
 • کانادا از کسب و کارهایی که تاثیر خوبی در اقتصاد این کشور می گذارند، حمایت های بزرگی می کند.
 • امکان اخذ اقامت دائم از طریق ثبت شرکت در ونکوور در طی ۱۲ تا ۱۸ ماه وجود دارد.
 • پول ها و سایر دارایی های شرکت به خود آن تعلق خواهند داشت.
 • بسته به نوع شرکت، سهامداران می توانند از بدهی های شرکت سلب مسئولیت داشته باشند.
 • بسته به نوع شرکت، طلبکاران اجازه شکایت از سهامداران شرکت را نخواهند داشت.
 • سرمایه مورد نیاز از طریق انتشار اوراق قرضه یا روش های دیگر راحت تر جمع آوری خواهد شد.
 • به وام و سرمایه فردی اتکا نخواهد شد.

قوانین ثبت شرکت در ونکوور

 • آدرس شرکت باید در همان استانی باشد که شرکت در آن ثبت شده است.
 • کلیه شرکت های تجاری ملزم به داشتن اساسنامه و بیزینس پلن هستند.
 • داشتن دفتر تجاری فیزیکی یکی دیگر از قوانین ثبت شرکت است (جهت درج آدرس آن در پرونده آن ها).
 • حداقل ۲۵ درصد از مدیران شرکت (در برخی از استان ها و آن هم معمولا فقط در شرکت های سهامی) باید مقیم کانادا باشند.

ثبت شرکت در ونکوور و بیزینس پلن

طرح تجاری کسب و کار یا بیزینس پلن، یک سند مکتوب بسیار مهم است که شامل اطلاعاتی درمورد بیزینس شما، دستاوردها، اهدافِ واقع بینانه، استراتژی شما برای دستیابی به آن ها، راه های تامین منابع مالی، بودجه و پیش بینی های مالی برای تزریق سرمایه است.

مهم ترین نیازمندی برای ثبت شرکت، بیزینس پلن است که باید بسیار جدی و قوی تهیه شود. هدف از تهیه این سند مهم، این است که نشان دهید بیزینس شما برای کانادا سودآوری خواهد داشت.

شما در طرح تجاری بیزینس خود باید کلیه برنامه هایی که برای شرکت در نظر گرفته اید را بیان کنید و پیش بینی های لازم در خصوص میزان سودهی شرکت در آینده را تخمین بزنید تا پس از اقامت موقتی که به صورت ۱ تا ۲ ساله به شما داده می شود، با بررسی بازرسان و در صورت عمل به تعهدات خود، واجد شرایط اقدام برای اقامت دائم کانادا شوید.

ثبت شرکت در ونکوور و انتخاب نام تجاری

انتخاب نام تجاری، اولین اقدامی است که باید برای ثبت شرکت انجام دهید. این اسم، نشان دهنده هویت قانونی و همینطور عملکرد شرکت شما خواهد بود. بنابراین، باید اسمی منحصر به فرد و مطابق با زمینه کاری شرکت خود انتخاب کنید. این اسامی معمولا با علائم اختصاری Ltd, Co یا Inc ترکیب می شوند تا نشانگر نوع شرکت باشند.

نام تجاری نباید در سیستم فدرال وجود داشته باشد. برای این منظور، از سیستم جست و جوی Newly Upgraded Automated Name Search یا NUANS استفاده می شود که علائم تجاری ثبت شده در کانادا را مقایسه می کند. موارد زیر، برخی از نکاتی هستند که در انتخاب نام تجاری شرکت خود باید مد نظر داشته باشید:

 • نام تجاری شرکت شما باید منحصر به فرد باشد و تشابه اسمی با شرکت های دیگر نداشته باشد.
 • از انتخاب نام های طولانی پرهیز کنید.
 • نامی انتخاب کنید که مشتریان با دیدن آن متوجه شوند خدمات شرکت شما در چه زمینه هایی است.
 • نامی انتخاب کنید که برای تبلیغات و ساخت لوگوی منحصر به فرد برای شرکت شما، به راحتی قابل استفاده باشد.

ثبت شرکت در ونکوور و انتخاب مکان شرکت

انتخاب مکان برای ثبت شرکت بستگی به منطقه مد نظر شما، زمینه کاری و فعالیت شرکتتان، اهداف آن و همچنین، میزان نیاز به تعامل حضوری با مشتریان دارد.

ونکوور مرکز اصلی شرکت های فعال در حوزه بانکداری و امور مالی، گردشگری و فناوری به شمار می رود و با توجه به وجود شرکت های پرشمار فعال در حوزه فناوری، به عنوان یکی از قطب های IT کانادا نیز شناخته می شود.

شرایط ثبت شرکت خارجی در ونکوور

 • باید در ونکوور نمایندگی داشته باشید. در واقع، شرکت ثبت شده، فقط یک نمایندگی به شمار می رود.
 • باید به قانون رقابت در کانادا توجه داشته باشید. قانون رقابت شامل مقرراتی است که به موجب آن رقابت بین رقبا در یک حوزه تجاری و تعادل بین عرضه و تقاضا در بازار تنظیم می شود.
 • باید به قانون سرمایه‌گذاری در ونکوور توجه داشته باشید. این قانون فدرال است و صرف نظر از این که شرکت شما در کدام یک از ایالات ثبت می شود لازم الاجرا است.
 • باید به قوانین مرتبط با تولید محصول مورد نظر یا ارائه خدمات در کانادا توجه داشته باشید.
 • باید به قوانین مرتبط با اقامت اداره کنندگان شرکت در ونکوور توجه داشته باشید.
 • باید موافقت اداره رقابت در بریتیش کلمبیا را به دست بیاورید.
 • باید در زمان ارائه درخواست به اداره مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا، درخواست گرفتن اقامت موقت برای ثبت شرکت را نیز به همین اداره ارائه کنید.
 • باید برای انجام مصاحبه درخواست بدهید.

ثبت شرکت در ونکوور از طریق برنامه انتقال درون شرکتی یا Intra company transfer

کانادا شرایطی را برای شرکت های خارجی فراهم آورده تا افراد بتوانند شرکت و کارمندان خود را به این کشور منتقل کنند. هدف از این برنامه، این است که شرکت های خارجی بتوانند کسب و کارشان را به کشورهای دیگر از جمله کانادا توسعه دهند تا در واقع، دفاتر و شعبه های دیگری تاسیس نمایند و بدین شکل، کسب و کارشان را توسعه دهند.

نکات قابل توجه در ثبت شرکت در ونکوور از طریق برنامه انتقال درون شرکتی

 • شخص باید در کشور خود یک بیزینس داشته باشد تا بتواند برای تاسیس شعبه درخواست دهد.
 • اعضای یک شرکت برای مهاجرت از این طریق، باید ویزای کار یا ورک پرمیت کانادا دریافت کنند.
 • ورک پرمیت صادر شده از طریق روش انتقال درون شرکتی، ۱ یا ۲ ساله است. اما در مرتبه دوم، به مدت ۲ سال تمدید می شود و حداکثر تا ۷ سال قابل تمدید است.
 • پس از مهاجرت اعضای شرکت با مجوز کار به کانادا، ممکن است امکان انجام اقدامات بعدی جهت اخذ PR فراهم شود.
 • شرکت مادر و شعبه تاسیس شده ی آن، باید تعامل کاری با هم داشته باشند.
 • در اکثر اوقات، کل سهام شعبه ای که در کانادا تاسیس می شود، به شرکت مادر تعلق دارد.
 • شرکتی که به عنوان زیرمجموعه شرکت مادر در کانادا تاسیس می شود، هم می تواند خریداری شود و هم از صفر راه اندازی شود.
 • صلاحیت فرد در مورد تاسیس شعبه ارزیابی خواهد شد. وی باید حداقل برای مدت ۱ سال سابقه مدیریت داشته باشد.
 • شعبه ی تاسیس شده، به عنوان یک واحد مستقل فعالیت می کند. اما باید برای شرکت مادر درآمدزایی کند. همچنین، باید کالا یا خدماتی ارائه دهد و برای خودش هم در کانادا درآمدزایی داشته باشد.
 • شرکت وابسته، نمی تواند فقط برای انجام امورات شرکت مادر تاسیس شده باشد.
 • شرکت خارجی باید نشان دهد طبق نیاز بازار منطقه خودش فعالیت می کند و شعبه آن که قرار است در کانادا تاسیس شود هم طبق نیاز بازار کانادا فعالیت خواهد کرد. اما در هر حال این دو شرکت، باید یکدیگر را ساپورت کنند.
 • نام شعبه باید در یک گروه با شرکت مادر قرار داشته باشد و یا همنام با آن باشد.
 • در این روش، شرکت مادر، نقطه اصلی و کلیدی ماجراست و شعبه ی آن که در کانادا تاسیس شده، تحت نظر شرکت مادر فعالیت خواهد کرد.
 • طبق قوانین کانادا، شعبه ی تاسیس شده، به عنوان یک بخش توسعه یافته به واسطه شرکت خارجی شناخته می شود. البته، شرکت تابع هم هویت مستقل خودش را خواهد داشت.

مزایای ثبت شرکت در ونکوور از طریق برنامه انتقال درون شرکتی

 • نیازی به کد LMIA ندارد.
 • با توجه به اینکه خودتان صاحب یک شرکت هستید، نیاز به پرداخت هزینه ای جهت خرید شرکت در ونکوور نیست.
 • مراحل قانونی انتقال شرکت در مدت زمان کوتاهی انجام می شوند.
 • شرایط اخذ اقامت موقت کانادا و ویزای کار این کشور را در مدت زمان کوتاهی خواهید داشت.
 • امکان تحصیل رایگان در کانادا برای فرزندان زیر ۱۸ ساله شما فراهم خواهد بود.
 • همسرتان می تواند Open Work Permit دریافت کند.
 • تمامی اعضای خانواده تان حق استفاده از خدمات بیمه رایگان به دست خواهند آورد.

مراحل ثبت و تاسیس شعبه در ونکوور از طریق برنامه انتقال درون شرکتی

تعداد زیادی از شرکت هایی که در کانادا تاسیس می شوند، پس از روی روال افتادن کارها و دستیابی به سوددهی مناسب، تصمیم به افتتاح یک یا چند شعبه دیگر در شهرها یا حتی استان های دیگر کانادا می گیرند. لازم است که افراد برای تاسیس زیر مجموعه ها و یا شعبه های جدید اقدامات زیر را انجام دهند:

 • شرکت مادر موظف است اسناد و مدارک مورد نیاز برای تاسیس شعبه را تهیه نماید. همچنین، یک سری مستندات درمورد شرکت مادر لازم است که باید ارائه شوند.
 • یک اظهار نامه و یک سری اسناد حقوقی باید تهیه و تنظیم شود تا مدیران شعبه و منشی آن به همراه موقعیت دقیق آن ها مشخص شوند.
 • در این مرحله، نمایندگان شعبه یا شعبه ها مشخص می شوند و هر یک از کارکنان نیز تعیین می گردند. این کارکنان افرادی هستند که قرار است در دفتر شعبه فعالیت داشته باشند.
 • کلیه نمایندگان در شعبه ها، وابسته به شرکت مادر هستند و کلیه اقداماتی که انجام می دهند، باید زیر نظر شرکت مادر و مسئولین آن باشد.

مدارک لازم برای تاسیس شعبه در ونکوور از طریق برنامه انتقال درون شرکتی

 • باید اطلاعات دقیقی درمورد شرکت مادر وجود داشته باشد این اطلاعات معمولا شامل موارد زیر می شوند:
 • وضعیت مالیاتی
 • میزان درآمدزایی
 • زمان تاسیس
 • هدف از تاسیس
 • آدرس دقیق
 • تعداد پرسنل و کارکنان
 • کلیه قراردادهایی که در شعبه ها تنظیم می شود، باید با ذکر نام شرکت مادر باشد و مهر و امضا شود.
 • نام شرکت مادر باید در تمامی اسناد تاسیس شعبه قید شود.
 • آدرس شعبه باید در کانادا به ثبت برسد.
 • شماره ثبت اسم شعبه که توسط مقامات کانادا به آن اتخصاص می یابد، باید اعلام شود.

دلایل ثبت شرکت در ونکوور

 • پنجمین شهر برتر دنیا از نظر عملکرد اقتصادی

این منطقه در میان ده شهر برتر دنیا با پایین ترین ریسک برای جذب، استخدام و ارتقای استعدادها در ارتباط با کسب و کار، سرمایه گذاری و انجام بیزینس قرار دارد. در حقیقت، به طور سالیانه بیش از نیم میلیارد دلار سرمایه در ارتباط با سرمایه گذاری خطرپذیر به این شهر جذب می شود. ونکوور دارای یکی از پربازده ترین اکوسیستم های تکنولوژیکی جهان است که استعدادهای استثنایی و تجربیات موفق بی شماری نیز در آن به دست آمده است.

 • پایه گذاری شهر بر مبنای اقتصاد سبز

منطقه ونکوور به واسطه فعالیت های گسترده ای که در زمینه تقویت سیاست های دوستدار محیط زیست در موسسات و حوزه های تجاری، داشته است، شناخته شده است. نزدیک به 5 درصد از جمعیتی که در این شهر سکونت دارند، در شرکت های مرتبط با مشاغل سبز مشغول به کار هستند که نشان از افزایش 19 درصدی جمعیت فعال در این صنعت نسبت به سال 2010 می دهد.

ونکوور در تلاش است تا نظر شرکت های دوستدار محیط زیست در سراسر جهان که علاقه مند به رشد پایدار در این صنعت هستند را جلب کند تا یک منطقه تجاری بزرگ بر پایه اقتصاد سبز ایجاد کند.

 • قرارگیری در یک موقعیت مکانی استراتژیک

بندر ونکوور بزرگ ترین بندر کانادا و شمال غربی اقیانوس آرام، دومین بندر بزرگ در ساحل غربی آمریکای شمالی و یکی از مهم ترین بندرهای این قاره به شمار می رود. همچنین، این بندر نزدیک ترین بندر آمریکای شمالی به آسیا است که با اسم دروازه آسیا هم شناخته می شود و یکی از بهترین بنادر طبیعی عمیق آب در جهان و یک مرکز مهم حمل و نقل بین المللی نیز محسوب می شود.

این بندر هر ساله کالاهایی به ارزش ۴۳ هزار میلیون دلار به بازار عرضه می دارد که به طور مستقیم منجر به اشتغال زایی برای بیش از ۳۰ هزار نفر می شود.

 • بهترین شهر دنیا برای فعالیت شرکت های استارتاپی

مطالعات اخیر مجموعه PeoplePerHour، که در بریتانیا مستقر است و بین شرکت ها و متخصصان آزاد ارتباط برقرار می کند، نشان می دهند که ونکوور در رتبه نخست لیست ۲۵ شهر اول دنیا برای راه اندازی شرکت های استارتاپی قرار دارد و موفق شده از شهرهای بزرگ و مهمی نظیر نیویورک، لندن، سنگاپور، برلین و حتی سانفرانسیسکو در این زمینه پیشی بگیرد.

همچنین، در اوایل سال 2018، بود که Startup Genome ونکوور و تورنتو را به ترتیب در جایگاه های پانزدهم و شانزدهم در فهرستی از بهترین اکوسیستم های استارتاپی جهان جای داد.

 • سطح بالای کارآفرینی

ونکوور از لحاظ جذب سرمایه خطرپذیر، برترین شهر کانادا شناخته می شود. همچنین، بر اساس گزارش اخیر منتشر شده توسط Express Employment Professionals، این شهر در رتبه بندی بازار کار کانادا هم بین شهرهایی که بیش از ۲۵۰ هزار نفر جمعیت دارند، یکی از مهم ترین شهرهای این کشور محسوب می شود.

بر اساس این گزارش، امروزه به ازای هر 1000 نفر 2.82 شغل در این شهر وجود دارد. پس از ونکوور، شهرهای لاوال (2.71)، ادمونتون (2.7)، مونترال (2.64) و گاتینو (2.52) در رتبه های بعدی قرار دارند.

 • پایتخت سرگرمی های دیجیتال در کانادا

ونکوور نه تنها در کانادا، بلکه در کل منطقه آمریکای شمالی، به عنوان چهارمین مرکز بزرگ فیلمسازی شناخته می شود. بیش از هزار شرکت فعال در حوزه های سرگرمی نظیر صنعت بازی های ویدیویی، فیلم، تلویزیون، جلوه های ویژه، انیمیشن و سرگرمی در آن به ثبت رسیده است.

تنها لندن و لس آنجلس کارکنان بیشتری در این صنعت دارند. این شهر به عنوان «هالیوود شمالی» شناخته می شود که برخی از بزرگ ترین پروژه ها در کل منطقه آمریکای شمالی را به سمت خود جذب کرده است.

 • موقعیت جغرافیایی عالی

فاصله ونکوور تا مرز ایالات متحده امریکا، تنها حدود ۴۰ دقیقه است! همچنین، ونکوور ارتباط نزدیکی با سایر شهرهای بزرگ کانادا از جمله کلگری، ونکوور، اتاوا و مونترال دارد.

وضعیت دسترسی ونکوور کانادا به سایر مناطق مهم تجاری دنیا

شهرسفر
از ونکوور
شهرسفر
از ونکوور
سانفرانسیسکو، کالیفرنیا۲ ساعت و ۲۵ دقیقهسن خوزه، کالیفرنیا۲ ساعت
پاریس، فرانسه۱۰ ساعت و ۳۰ دقیقهسیدنی، استرالیا۱۵ ساعت و ۳۰ دقیقه
توکیو، ژاپن۱۰ ساعتسئول، کره جنوبی۱۰ ساعت و ۳۰ دقیقه
فرانکفورت، آلمان۱۰ ساعت و ۳۰ دقیقهلندن، انگلیس۹ ساعت
لس آنجلس، کالیفرنیا۳ ساعتسن دیگو، کالیفرنیا۳ ساعت
پورتلند، اورگن۱ ساعتسیاتل، واشنگتن۵۰ دقیقه
شیکاگو، ایلینوی۴ ساعتسانتیاگو، شیلی۱۳ ساعت و ۳۰ دقیقه
نیویورک۵ ساعت و ۳۰ دقیقهمکزیکوسیتی، مکزیک۵ ساعت و ۳۰ دقیقه
ریودوژانیرو، برزیل۱۴ ساعتسائوپائولو، برزیل۱۴ ساعت
پکن، چین۱۱ ساعتشانگهای، چین۱۱ ساعت و ۳۰ دقیقه
هنگ کنگ، چین۱۳ ساعت و ۲۵ دقیقهسنگاپور۱۶ ساعت و ۳۰ دقیقه
بمبئی، هند۲۰ ساعتاستانبول، ترکیه۱۴ ساعت
 • کیفیت بالای زندگی

ونکوور کانادا همیشه جزو ۳ شهر برتر دنیا برای داشتن یک زندگی با کیفیت قرار داشته است. همچنین، ونکوور به عنوان سومین شهر سبز جهان نیز شناخته می شود. دسترسی به مناطق ساحلی، برخورداری از اقلیم معتدل، حمل و نقل مناسب و زندگی آسوده و آرام در این شهر دلایل انتخاب ونکوور کانادا به گزینه ای ایده آل برای زندگی به شمار می روند.

 • برخورداری از موسسات برتر آموزشی و دانشگاهی

دو دانشگاه شناخته شده در سطح ملی و بین المللی به همراه چندین مرکز آموزشی معتبر، در ونکوور وجود دارد که به عنوان مراکز تأمین نیروی های کاری متخصص محسوب می شوند. دانشگاه بریتیش کلمبیا که در ونکوور واقع شده است، همواره در فهرست ۲۰ دانشگاه برتر دولتی جهان قرار گرفته است. همچنین، دانشگاه سایمون فریزر، دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار و موسسه فناوری بریتیش کلمبیا از دیگر دانشگاه ها و مراکز آموزشی بسیار معتبر در شهر ونکوور کانادا هستند.

 • کارخانه استعداد

استعدادهای مورد نیاز برای برآورده کردن نیازهای دنیای دیجیتال، صنعت سرگرمی، تولید، نوآوری و پایداری در مراکز آموزشی سطح بالای این شهر که به آن ها اشاره کردیم، پرورش داده می شوند تا نیازهای بازار کار این شهر را برطرف کنند.

دانشجویان و دانش آموزان در ونکوور از سطح بالایی از آموزش و تحصیل برخوردار می شوند. هدف تمامی مراکز آموزشی در ونکوور که تعداد زیادی از آن ها در سطح بین الملی مطرح هستند، این است که آموزشی ارائه دهند تا منجر به پرورش نیروهای کاری تحصیلکرده و بسیار ماهر شود.

 • دارای کوتاه ترین اتصال میان آمریکای شمالی و آسیا

ونکوور، آسیایی ترین شهر دور از آسیا است. یک سوم جمعیت این شهر آسیایی هستند و در طول دهه گذشته، این عنصر به یکی از نشانه های اصلی و هویت این شهر تبدیل شده است. این شرایط به شهر اجازه می دهد تا استعدادهای بزرگ آسیایی را جذب کند، که کلید توسعه بخش های مهمی نظیر صنعت بازی های ویدیویی هم هست.

ثبت شرکت در ونکوور و استانداردهای سرمایه گذاری

با بررسی این استانداردها، می توانید نسبت به امنیت سرمایه گذاری خود اطمینان حاصل کنید. استانداردهای سرمایه گذاری در ونکوور شامل موارد زیر می شوند:

 • ریسک مصادره اموال

تحت یک سری شرایط دشوار، در صورتی که افراد قوانین تجارت در ونکوور را رعایت نکنند، ممکن است اموالشان مصادره شود. اما در ونکوور و سایر شهرهای کانادا، این شاخص در حد کاملا استانداردی قرار دارد و ریسک مصادره اموال، خطر چندان جدی و بزرگی برای سرمایه گذاران محسوب نمی شود. در حالی که قوانین برخی از کشورها، این اجازه را می دهد که اموال بدهکاران به سرعت مصادره شوند.

 • شاخص کیفیت نظارتی

این شاخص هم در ارتباط با امنیت سرمایه گذاری توسط افراد خارجی در کانادا است و میزان پایبندی دولت به قوانین این کشور را مورد ارزیابی قرار می دهد.

 • کنترل فساد

این شاخص، به معنی استفاده از موقعیت یا قدرت در جهت منافع شخصی است. بدیهی است که وقتی در کشوری مانند کانادا کنترل فساد به این شدت صورت بگیرد، زمینه ی رشد و توسعه در تمامی جنبه ها به خصوص اقتصادی، بسیار سرعت خواهد گرفت.

ثبت شرکت در ونکوور و شاخص های اقتصادی تأثیرگذار

متقاضیان ثبت شرکت در ونکوور باید از طریق بررسی های یک سری از شاخص ها اطمینان پیدا کنند که سرمایه گذاری امن و مطمئنی انجام می دهند.

شاخص های اقتصادی تاثیر گذار

شاخصتوضیحات
نرخ تولید ناخالص ملی در کانادااین شاخص، قدرت خرید مردم و میزان رشد اقتصادی کشور را نشان می دهد. همچنین، افزایش و یا کاهش تولیدات کشور کانادا در زمینه های مختلف را در بازه های زمانی متعدد بررسی می کند تا بتوان فهمید که چه عواملی در اقتصاد این کشور تاثیرگذار بوده اند.
نرخ تورم در کاناداتورم، اساسا رابطه معکوس با رفاه اقتصادی و قدرت خرید مردم یک جامعه دارد. اما با افزایش قیمت کالا و خدمات رابطه مستقیم دارد. با توجه به اینکه تورم بالا، نشانگر عدم توانایی در کنترل و مدیریت قیمت کالاهاست، می توان گفت کانادا این شاخص را به بهترین شکل ممکن مهار کرده است. این شاخص همیشه باید به شکلی باشد که متناسب با میزان درآمد مردم، بتواند قدرت خرید آن ها را حفظ کند.
نرخ مالیات در کانادااین شاخص، باید تعادل داشته باشد. اگر بیش از حد زیاد باشد، فشار زیادی به مردم می آورد و موجب نارضایتی می شود و اگر هم بیش از حد پایین باشد، هزینه های رشد اقتصادی و تامین بودجه دولت برای ارتقا و توسعه سطح صنعتی و اقتصادی کشور، کاهش می یابد و منجر به ایجاد اختلال و ضعف در سیستم اقتصادی می شود.

بهترین صنایع برای ثبت شرکت در ونکوور

فیلم و سریال برای ثبت شرکت در ونکوور

این شهر به طور متوسط سالانه میزبان 65 فیلم و 55 سریال تلویزیونی است که در این شهر فیلم برداری می شوند. همچنین، به عنوان سومین مرکز تولید فیلم و تلویزیون در آمریکای شمالی در نظر گرفته می شود. بسیاری از سریال های تلویزیونی و فیلم های آمریکایی، منحصرا در ونکوور فیلمبرداری می شوند. این صنعت، موجب ایجاد ۲۰ هزار فرصت شغلی در ونکوور شده است.

عوامل متعددی را می توان به عنوان دلایل این امر نام برد. نزدیک بودن و منطقه زمانی یکسان با لس آنجلس، اعتبارات مالیاتی ارائه شده توسط دولت بریتیش کلمبیا، و سابقه مدیریت خوب تولیدات عمده هالیوود برخی از این دلایل هستند. علاوه بر این، تنوع و گستردگی چشم اندازها و زوایایی که در این شهر و محیط اطراف آن وجود دارد نیز باعث می شود پتانسیل ایجاد هر صحنه ای در آن وجود داشته باشد.

فناوری برای ثبت شرکت در ونکوور

ونکوور به دلیل داشتن دانشگاه های خوب و معتبر در سطح بین المللی و شهرت به داشتن استانداردهای زندگی بسیار بالا، دارای بخش فناوری کاملا پیشرفته ی رو به رشدی است که توسعه نرم افزار هم یکی از اجزای آن است.

برخی از شرکت های فعال در حوزه فناوری که فعالیت های خود در ونکوور را به طور چشمگیری افزایش داده اند، شامل اینتل، کداک، اریکسون، بوئینگ، مسترکارت، سامسونگ، آی بی ام، مایکروسافت، سیج و آمازون می شوند.

تولید و توسعه بازی های ویدئویی برای ثبت شرکت در ونکوور

ونکوور مجموعه بزرگی از توسعه دهندگان و سازندگان بازی های رایانه ای را به وجود آورده است که بزرگ ترین آن ها Electronic Arts نام دارد که به تنهایی، موجب استخدام بیش از دو هزار نفر متخصصِ این کار در ونکوور شده است. همچنین، این شهر دارای استارتاپ های پرجنب و جوشی هم هست که در زمینه فناوری و بازی های رایانه ای فعالیت گسترده ای دارند.

گردشگری برای ثبت شرکت در ونکوور

تنها در سال ۲۰۱۷ بیش از ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از ونکوور دیدن کردند که نشان می دهد این شهر یک مقصد گردشگری بسیار مهم در کل منطقه آمریکای شمالی است. صنعت گردشگری ونکوور سالانه حدود 4.8 میلیارد دلار به اقتصاد این شهر کمک می کند و بیش از ۷۰ هزار موقعیت شغلی را در بر می گیرد. بنابراین، گردشگری را می توان یکی از حیاتی ترین صنایع ونکوور در نظر گرفت.

بانکداری و امور مالی برای ثبت شرکت در ونکوور

مقر شعب اصلی HSBC Canada و Vancity در منطقه مالی مرکز شهر ونکوور است. همچنین، پنج بانک بزرگ کانادایی که دارای عملیات منطقه ای متوسطی هستند هم در این منطقه واقع شده اند. البته که تنها بخشی از فضای ساختمان های اداری بزرگ در مرکز شهر به این مراکز مالی اختصاص پیدا کرده است.

در فهرست مراکز مالی جهانی که در سال ۲۰۱۸ منتشر شد، ونکوور به عنوان هجدهمین مرکز مالی رقابت پذیر دنیا و همینطور پس از تورنتو، دومین مرکز مالی رقابت پذیر کانادا معرفی شد.

هواپیمایی برای ثبت شرکت در ونکوور

فرودگاه بین المللی ونکوور (YVR) واقع در ریچموند، فرودگاه بین المللی اصلی در غرب کانادا و دومین فرودگاه پرتردد در کل این کشور است. همچنین، این شهر به عنوان دروازه اصلی منطقه آمریکای شمالی به آسیا، روزانه میزبان پروازهای بسیاری از خطوط هوایی و پرواز به آسیا، اروپا و ایالات متحده است و نزدیک ترین ارتباط هوایی بین منطقه آمریکای شمالی و شهرهای حاشیه اقیانوس آرام دارد.

ثبت شرکت در ونکوور با تراست بیزینس

دریافت وقت مشاوره اولیه

شما در اولین مرحله برای ثبت شرکت در ونکوور می توانید با کارشناسان و متخصصین تراست بیزینس تماس بگیرید. همچنین، می توانید در صورت تمایل، یک وقت مشاوره با وکلای تراست بیزینس رزرو کنید.

متخصصین تراست بیزینس طبق بکگراند و سوابق مدیریتی متقاضی، هدفی که مد نظر دارد و مقدار بودجه ای که دارد، بهترین نوع شرکت از لحاظ ساختاری و زمینه فعالیت آن را به او معرفی خواهند کرد.

تنظیم قرارداد

کارشناسان ما در تراست بیزینس بر اساس اطلاعات دریافتی از جانب شما و پس از بررسی کامل شرایط و خواسته هایی که دارید، ضمن ارائه راهنمایی های اولیه درخصوص پروسه مهاجرت شما، قرارداد همکاری را تنظیم می کنند.

در این مرحله، فرایند ثبت شرکت در ونکوور تحت نظر خبره ترین کارشناسانِ این امر آغاز خواهد شد.

دریافت مدارک اولیه

در این مرحله، شما یک سری از مدارک لازم را مطابق با دستورالعمل ها و راهنمایی هایی متخصصین تراست بیزینس به آن ها ارائه می کنید تا بتوانند مطابق با خواسته ها و شرایط شما، ارزیابی دقیق و کاملی از این مدارک داشته باشند.

مشاورین در نهایت، بهترین گزینه ها را در ارتباط با هدفتان به شما معرفی می کنند. بدین صورت، دیگر نیازی نخواهد بود که خودتان را وارد مراحل و پروسه های پیچیده ی این فرایند کنید.

تهیه بیزینس پلن

یکی از مهم ترین کارهایی که باید در ارتباط با ثبت شرکت در ونکوور انجام داد، تهیه و تنظیم یک بیزینس پلن کامل و جامع است. بیزینس پلن باید به قدری خوب و حرفه ای تهیه شده باشد که نظر مساعد افسر ESDC را جلب کند تا متقاعد شود حضور شما در کانادا برای پیشبرد این بیزینس حیاتی است.

گفتنی است که در این میان، تمامی حمایت ها و آمادگی های لازم را از سوی متخصصین تراست بیزینس دریافت خواهید کرد و آن ها بر اساس اسناد، مدارک، اطلاعات و حتی ریزترین جزئیاتی که در اختیارشان قرار داده اید، یک بیزینس پلن جامع با رعایت تمامی اصول حرفه ای برای شما تهیه و تنظیم خواهند کرد.

حمایت از موکل در پیشبرد بیزینس خریداری شده

خدمات تراست بیزینس تنها به رسیدن شما به کانادا خلاصه نمی شود و پس از ورود به کانادا نیز همچنان از حمایت ها و مشاوره های متخصصین تراست بیزینس بهره مند خواهید بود. معمولا شما ۲ سال فرصت دارید که با کمک تراست بیزینس توانمندی های خود را در پیشبرد کسب و کاری که در کانادا راه اندازی کرده اید به اثبات برسانید.

مجوز کاری که در این روش به دست می آورید، بر اساس عملکرد شما قابل تمدید است و در تمام این مدت از کمک متخصصین این امر بهره خواهید برد تا بر چالش های پیش رویتان در این مسیر غلبه کنید و به سود آوری مد نظر خود در کسب و کارتان دست پیدا کنید.

درخواست اقامت دائم

در نهایت، پس از گذشت حداقل یک سال از ثبت شرکت در ونکوور، در صورتی که تمایل به اقامت در کانادا داشته باشید، مدارک مورد نیاز برای این کار توسط کارشناسان تراست بیزینس ارائه خواهند شد.

شما در صورت واجد شرایط بودن، با تکمیل فرم های مربوطه، برای ارائه درخواست اقامت دائم خود در کانادا از طریق سیستم اکسپرس انتری یا روش های دیگر برای PR اقدام خواهید نمود.

زبان را بسیار جدی بگیرید

اگرچه برای مهاجرت کاری به کانادا، داشتن IELTS 4 هم می تواند کافی باشد، اما در اولین فرصتی که از مهاجرت خود اطمینان پیدا کردید، به طور جدی به فکر تقویت مهارت های زبانی خود باشید. چرا که هرچقدر زمان کم تری برای یادگیری زبان وقت بگذارید، هنگام مهاجرت به کانادا هزینه ی فرصت از دست رفته ی بیشتری به خود تحمیل خواهید کرد.

هر چقدر زبان قوی تری داشته باشید، در بیزینس خود موفق تر خواهید بود و هزینه کم تری خواهید داشت. زیرا نیاز کم تری به استخدام نیروهای انسانی پیدا خواهید کرد. پس در اولین فرصت، یک معلم زبان خصوصی خوب پیدا کنید.

حتی وقتی حداقل نمره لازم و آیلتس جنرال را هم به دست آوردید، باز هم یادگیری زبان را متوقف نکنید. توصیه ما این است که برای یافتن بهترین و حرفه ای ترین معلمان برای آموزش IELTS و تقویت زبان خود در حوزه تجاری، از تراست بیزینس کمک بگیرید.

ما در تراست بیزینس با مدرسین شناخته شده و معتبری همکاری داریم که می توانند شما را برای مهاجرت به کانادا کاملا آماده کنند. پیشنهاد می کنیم پس از دریافت مدرک IELTS جهت یادگیری اصطلاحات تخصصی و آموزش هایی که در کار خود به آن ها نیاز پیدا خواهید کرد، سرفصل های Business English را با معلم خود کار کنید. برخی از مهارت هایی که در این دوره فرا خواهید گرفت، شامل موارد زیر می شوند:

 • برقراری ارتباط با دیگران در موقعیت های عملی و تجاری
 • ابراز کردن خود به زبان انگلیسی با تسلط، دقت و اطمینان بیشتر
 • کنترل خود به زبان انگلیسی در زمینه های تجاری مختلف، از مذاکره، تا برقراری تماس و سخنرانی و معاشرت

سرفصل های Business English

 • مقدمه
 • طرح و رویکرد دوره
 • توصیف پست شغلی و مسئولیت های خود
 • موقعیت های معمولی و ضروری که در آن ها باید از زبان مقصد استفاده کنید
 • جلسات
 • ریاست، تنظیم دستور کار، کنترل گفت و گو
 • مشارکت، به نوبت صحبت کردن، گوش دادن و یادداشت برداری
 • دیپلماتیک بودن و اوقاتی که باید موافقت یا مخالفت کنید
 • مکاتبات تجاری
 • ثبت ایمیل ها، سبک مناسب برای مکاتبات تجاری و جمله بندی استاندارد برای این کار
 • یادداشت ها
 • عبارات تخصصی زبان تجاری
 • برقراری تماس
 • بررسی و شفاف سازی اطلاعات
 • سناریوهای مالی خاص
 • آمادگی برای شنیدن لحجه ها و لحن های مختلف
 • سخنرانی و ارائه
 • معرفی موثر یک موضوع
 • پیوند و توالی ایده ها
 • نتیجه گیری
 • واکنش به سوالات
 • مدیریت فرایند
 • توصیف فرآیندها، علت و معلول
 • توصیه یا انتقاد کردن
 • تضمین کیفیت، بهبود مستمر
 • مذاکره
 • زبان مذاکره کلیدی، چارچوب بندی استدلال خود
 • مذاکره با تامین کنندگان
 • مذاکره با مشتریان
 • گزارشات
 • مطالعه سریع گزارشات و سرفصل اخبار
 • نحوه گزارش دادن اطلاعات و ایده ها
 • نوشتن گزارش و سبک انجام این کار برای قراردادها
 • انگلیسی عامیانه
 • پنج دقیقه ی اول
 • صحبت کوتاه و تغییر موضوع
 • کنوانسیون های تجاری
 • چند نمونه از حوزه های دیگر زبان که می توانند پوشش داده شوند
 • مطالعه موردی
 • نوشتن پیشنهادات موثر
 • مدیریت تیم ها
 • آگاهی از تفاوت های فرهنگی
 • بحث درمورد تصویر اقتصادی گسترده تر

خدمات تراست بیزینس برای مهاجرت

تمامی پرونده های تراست بیزینس تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد تراست بیزینس


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

سوالات متداول

هزینه ثبت شرکت در ونکوور چقدر است؟

ثبت شرکت، ۳۵۰ دلار هزینه دارد. در صورتی هم که تمایل داشته باشید این کار را به صورت آنلاین توسط یک سرویس دهنده ی دارای قرارداد با استان بریتیش کلمبیا انجام دهید، باید ۳۰۰ دلار به این سرویس دهنده بپردازید همچنین، لازم است یک گزارش تایید جست و جوی نام شرکت یا همان NUANS هم انجام دهید که هزینه آن هم ۷۵ دلار به ازای هر جست و جو است.

کلا برای ثبت شرکت در ونکوور چقدر باید سرمایه داشته باشیم؟

توصیه می کنیم دستکم ۱۲۰ هزار دلار برای این کار مد نظر بگیرید. اگرچه خودِ ثبت شرکت، کم تر از ۱۰۰۰ دلار هزینه دارد، اما با احتساب هزینه راه اندازی شرکت، جذب نیرو، آگهی های استخدام، مالیات، بیمه، تامین مواد اولیه، اجاره دفتر و سایر مخارج جاری، حدودا ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار دلار هزینه خواهید داشت.

جست و جوی NUANS چیست؟

سیستم جست و جوی Newly Upgraded Automated Name Search یا NUANS علائم تجاری ثبت شده در کانادا را مقایسه می کند. این گزارش، می تواند تایید کند اسمی که برای شرکت خود انتخاب کرده اید، توسط شرکت یا سازمان دیگری در سطح فدرال در کانادا انتخاب شده یا خیر.

مسیرهای مهاجرتی برای ثبت شرکت در ونکوور چیست؟

شما هم از طریق مسیر روش Owner Operator می توانید برای ثبت شرکت در ونکوور اقدام کنید و هم از طریق برنامه انتقال درون شرکتی کشور کانادا (Intra Company Transfer).

ثبت شرکت از طریق روش انتقال درون شرکتی به چه شکل انجام می شود؟

اگر یک شرکت فعال در خارج از کانادا (از جمله ایران) وجود داشته باشد که بخواهد شعبه ای در کانادا تاسیس کند، می تواند از این روش اقدام کند. باید بتوان ثابت کرد این دو شرکت با هم تعامل کاری نزدیک دارند و به یکدیگر وابسته هستند.

مهم ترین شرایط ثبت شرکت از طریق روش انتقال درون شرکتی چیست؟

شعبه ای که در کانادا تاسیس می شود، باید درآمدزایی داشته باشد. یعنی به این شکل نباشد که فقط امورات شرکت مادر که در خارج از کانادا قرار دارد را انجام دهد و هیچ کالا یا خدماتی برای عرضه در کانادا نداشته باشد.

اگر بتوانیم از طریق روش انتقال درون شرکتی ورک پرمیت بگیریم، تا چند سال اعتبار خواهد داشت؟

حداکثر ۷ سال. بدین صورت که در مرتبه اول، ۱ تا ۲ سال اعتبار دارد و در مرحله بعدی، برای ۲ سال تمدید خواهد شد. اگر در طی این مدت واجد شرایط اقدام برای PR شوید، می توانید به اقامت خود در کانادا به صورت دائم ادامه دهید.

ثبت شرکت از طریق روش Owner Operator به چه شکل انجام می شود؟

این روش به افراد اجازه می دهد تا حداقل ۵۱ درصد از سهام یک شرکت را خریداری کنند تا به عنوان یک فرد حقوقی در ونکوور و کانادا فعالیت داشته باشند. سپس فرد با استفاده از قوانین LMIA می تواند به خودش جاب آفر بدهد. زمانی هم که شرکت را به سوددهی خوبی رساند، می تواند برای اخذ اقامت دائم اقدام کند.

من از طریق روش ثبت شرکت وارد ونکوور شدم. چقدر طول می کشد تا Open Work Permit همسرم صادر شود؟

بستگی به محلی که از آن درخواست می دهید، دارد. از داخل کانادا، حدود ۳ ماه. از ایران، ۱ سال و یا بیشتر از مرز کانادا هم چند ساعت بیشتر طول نمی کشد.

زمانی که وارد کانادا می شویم، تا چقدر پول نقد می توانیم داشته باشیم؟

اگر از ایران سفر می کنید که بیشتر از ۵ هزار یورو یا معادل آن نمی توانید خارج کنید. اما اگر در کشور دیگری هستید که بیش از این مبلغ مجاز است، باید حداکثر ۱۰ هزار دلار کانادا زمان ورود به این کشور داشته باشید.

اگر زمان ورود به کانادا بیش از ۱۰ هزار دلار پول نقد داشته باشیم چه می شود؟

به همراه داشتن پول نقد بیش از ۱۰ هزار دلار منعی ندارد. فقط باید آن را اعلام کرده باشید.

چرا باید پول نقد بیش از ۱۰ هزار دلار را زمان ورود به کانادا اعلام کنیم؟

اگر بیش از ۱۰ هزار دلار پول نقد همراه خود داشته باشید، ولی اعلام نکرده باشید، به دلیل مسائل مهاجرتی، از شما سوال می شود هدفتان از آوردن این همه پول نقد چیست؟ و به دلیل مسائل ضد پولشویی هم باید مشخص کنید که آن را از کجا آورده اید؟ زیرا نشان می دهید که قصد نداشتید از سیستم بانکی استفاده کنید و این، باعث مشکوک شدن آفسیر می شود.

ده هزار دلاری که می توانیم در زمان ورود به کانادا همراه خود داشته باشیم، چطور محاسبه می شود؟

مجموع ارزش سکه، طلا، جواهرات، پول نقد، ارز کانادا، ارز کشورهای دیگر و حتی ریال ایران برای همه اعضای خانواده، باید ۱۰ هزار دلار شود. یعنی این ۱۰ هزار دلار، به ازای هر فرد نیست.

با داشتن مدرک جوشکاری و تاسیسات کدام روش برای مهاجرت به کانادا بهتر است؟

شرایط شما باید به طور کامل توسط مشاورین تراست بیزینس ارزیابی شود. چون باید بدانیم چقدر بودجه و تمکن مالی دارید، مدرک تحصیلی تان چیست، چقدر سن دارید، آیا هیچ یک از بستگانتان در کانادا هستند، در این صورت چه نسبتی با شما دارند و موارد دیگر که نیاز به مشورت با متخصصین این امر دارند.

آیا ثبت شرکت در ونکوور منجر به اقامت دائم خواهد شد؟

هیچ یک از روش های راه اندازی بیزینس در کانادا، منجر به صدور PR به صورت آنی نمی شوند. دریافت PR از طریق روش هایی نظیر خرید بیزینس یا راه اندازی کسب و کار، در دو مرحله کلی انجام می شود که مرحله دوم آن، منجر به اقامت دائم خواهد شد. در مرحله اول، ورک پرمیت کانادا را دریافت خواهید کرد.

چقدر باید از تاسیس شرکت گذشته باشد تا بتوانیم برای اقامت دائم اقدام کنیم؟

حدود ۱ سال. در واقع، بهتر است بگوییم هر زمانی که بیزینس تان به سوددهی خوبی رسید، می توانید برای PR اقدام کنید. حال این مدت برای بعضی ها ۱ سال طول می کشد، برای بعضی ها بیشتر و برای بعضی هم کم تر.

تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا را می توان با ارزهای دیجیتال نشان داد؟

خیر. در هیچ یک از برنامه های مهاجرت به کانادا امکان اثبات تمکن مالی از طریق ارزهای دیجیتال وجود ندارد و مبلغ مورد نیاز را حتما باید در حساب بانکی خود داشته باشید. چون اولا در ارزهای دیجیتال، منبع پول مشخص نیست و آفیسر نمی تواند بفهمد این پول از کجا آمده و دوما، در بیت کوین و ارزهای دیجیتال دیگر، امکان نوسانات شدید بسیار زیاد است.

آیا ممکن است اداره کار کانادا برای بررسی LMIA با کارفرما تماس بگیرد؟

بله حتما با کارفرمایتان تماس خواهند گرفت.

من یک دانشگاه خصوصی در ایران دارم و قصد دارم یک موسسه آموزشی در کانادا تاسیس کنم. از چه روشی باید اقدام کنم؟

سرمایه گذاری، ثبت شرکت، کارآفرینی و استارتاپ، می توانند گزینه های مناسبی برای شما باشند. اما در مورد اینکه کدام روش برایتان بهتر است، باید جزئیات بیشتری از شرایط شما بدانیم و از اهدافتان هم آگاهی پیدا کنیم. بهتر است یک وقت مشاوره رزرو کنید تا مشاوران ما در تراست بیزینس بتوانند بیشتر به شما کمک کنند.

از زمانی که انگشت نگاری کردیم، چقدر طول می کشد تا از طریق ثبت شرکت وارد کانادا شویم؟

زمان چندان مشخصی ندارد، اما حدودا ۱ سال بعد از بایومتریکس است. احتمال دارد بیشتر هم طول بکشد.

در صورتی که قصد مهاجرت با همسر داشته باشیم، آیا حتما باید عقد کرده باشیم؟

لزوما خیر. اما باید مدارک مرتبط را ارائه دهید که قابل اثبات باشد.

تا چند بار می توان LMIA داد؟

اگر صاحب کسب و کار هستید، به هر تعدادی که لازم باشد، می توانید LMIA بدهید. به شرطی که هر دفعه بتوانید ثابت کنید واقعا هیچ کس در کانادا برای موقعیت شغلی مورد نظرتان وجود ندارد.

اگر تاریخ پاسپورت زودتر از تاریخ ورک پرمیت به اتمام برسد، باید چه کار کرد؟

ویزای موقت شما همچنان اعتبار خواهد داشت و با ارائه پاسپورت قبلی خود نیز می توانید یک پاسپورت جدید بگیرید. برای ورود به کانادا نیز باید هم پاسپورت منقضی شده ی قبلی و هم پاسپورت جدید خود را در دست داشته باشید و ارائه دهید.

آیا برای خرید یک شرکت کوچک هم باید سابقه کار داشته باشیم؟

بله. برای هر بیزینسی در هر مقیاسی که باشد، حتی یک فروشگاه یا دکه کوچک، باید سابقه کار مرتبط ارائه دهید.

آیا اینکه یکی از برادرانم استادی پرمیت کانادا دارد و یکی دیگر از برادرانم هم مقیم دائم است، در پرونده من برای ثبت شرکت در ونکوور تاثیر منفی دارد؟

خیر تاثیری در پرونده شما ندارد.

اگر LMIA مادر خانواده مثبت باشد، آیا همسرشان می تواند مجوز کار بگیرد؟ فرزندان وی چطور؟ آیا می توانند در کانادا تحصیل کنند؟

به NOC شغلی مادر خانواده و مدت زمان اعتبار ورک پرمیت ایشان بستگی دارد. در صورتی که جزو مشاغل ناک ۰ و A و B باشد و اعتبار ورک پرمیت شان هم بیش از ۱ سال باشد، همسرشان می تواند درخواست Open Work Permit بدهد و فرزندان نیز اجازه تحصیل رایگان در کانادا تا ۱۸ سالگی خواهند داشت.

من سابقه مدیریت اجرایی دارم. آیا می توانم ویزای کار بگیرم؟

اگر شرایط خوب و تمکن مالی کافی داشته باشید، با هر سابقه کاری می توانید.

من ۲ سال است که در ونکوور شرکت ثبت کرده ام. چطور می توانم به خواهرم جاب آفر بدهم؟ آیا اصلا می توان چنین کاری کرد؟

بله می توانید به خواهرتان جاب آفر بدهید. اما شرکتتان باید در حال فعالیت باشد، حدود ۱ تا ۲ سال از تاسیس آن گذشته باشد، تمامی لایسنس ها و مجوزهای مورد نیاز برای فعالیت در کانادا را داشته باشد، سودده باشد و ترجیحا تعدادی کارمند هم داشته باشد.

من سابقه ریجکتی ویزای آمریکا دارم. آیا تاثیری در ویزای کاری کانادای من خواهد داشت؟

تاثیر منفی خاصی ندارد. اما به خاطر اینکه سفارت ها معمولا با هم در ارتباط هستند، نباید اطلاعات پرونده آمریکا و کانادایتان ضد و نقیض باشند و همچنین، نباید آن را پنهان کنید. چون در کانادا، پنهان کردن هم مثل اطلاعات دروغ دادن، misrepresentation محسوب می شود.

من یک شرکت IT در ونکوور دارم. ۳ سال پیش انگشت نگاری کرده بودم و اکنون قصد دارم برای PR اقدام کنم. آیا باید دوباره انگشت نگاری کنم یا دیگر لازم نیست؟

انگشت نگاری هایی که برای ویزاهای موقت انجام می شوند، در زمان اقدام برای اقامت دائم مورد قبول نیستند. پس باید دوباره انگشت نگاری کنید.

من قصد ثبت شرکت در ونکوور داشتم، اما ویزای کارم ریجکت شد. آیا بهتر است دوباره اقدام کنم یا به دادگاه بروم و اعتراض کنم؟

درمورد دادگاه رفتن و اعتراض کردن، دقت کنید که یا باید یک رفتار غیرمنطقی از آفیسر ببینید، یا تشخیص دهید که یک خطای فنی و حقوقی صورت گرفته است. هر چقدر هم پرونده قوی ای داشته باشید، نمی توانید صرفا به ریجکت شدن خود، اعتراض کنید.

در چه شرایطی پرونده وارد پروسه بکگراند چک خواهد شد؟

برای بررسی کشورهایی که به آن ها سفر کرده اید، یا در آن ها زندگی کرده اید، جایی که در آن تجربه کار دارید یا مثلا برای آقایان، جایی که خدمت کرده اید، می توانند دلایل این امر باشند. اما مهم ترینشان، نظر شخصی آفیسر است که ممکن است بخواهد برای بررسی بیشتر پرونده، بکگراند چک انجام دهد.

من آیلتس ۵.۵ دارم، یک بار برای LMIA اقدام کردم، اما آفیسر به خاطر نمره زبانم من را ریجکت کرده. مشکل از کجاست؟

اگر چنین اتفاقی افتاده، پس نمره ۵.۵ برای شغل مورد نظر شما کم بوده و باید نمره بیشتری کسب می کردید. در واقع، بسته به NOC شغلی خود، باید ببینید به چه نمره زبانی نیاز دارید. اگر درمورد این که ناک شغلی شما به چه نمره زبانی نیاز دارد، نیاز به راهنمایی بیشتری داشتید، با مشاورین تراست بیزینس تماس بگیرید.

چه مواردی را باید در بیزینس پلن قید کرد؟

شما در طرح تجاری بیزینس خود باید کلیه برنامه هایی که برای شرکت در نظر گرفته اید را بیان کنید و پیش بینی های لازم در خصوص میزان سودهی شرکت در آینده را هم تخمین بزنید.

چه مواردی را باید در اساسنامه شرکت قید کنیم؟

اسم شرکت، آدرس و محل دقیق آن، نوع آن، تعداد سرمایه گذاران، مبلغ سرمایه گذاری و همینطور اسامی اعضای هیئت مدیره به همراه قوانین و مقررات شرکت باید در اساسنامه آن توضیح داده شود.

چطور می توانم یک شرکت در ونکوور خریداری کنم؟

باید حداقل ۵۱ درصد از سهام شرکتی که مد نظر دارید را به دست بیاورید. درست است که هزینه آن بیشتر از وقتی می شود که خودتان کلیه امور ثبت شرکت را از صفر انجام دهید. اما در عوض، دردسرهای آن کم تر است.

مهم ترین مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در ونکوور چیست؟

اساس نامه شرکت، گذر نامه معتبر، شناسنامه، گواهی بانکی سپرده سرمایه، فرم درخواست تاسیس شرکت و از همه مهم تر، بیزینس پلن

شرایط کلی ثبت شرکت در ونکوور چیست؟

فرد باید بتواند ثابت کند که شرکت مورد نظر تاثیر مثبتی در اقتصاد کانادا خواهد گذاشت، باید سابقه مدیریتی داشته باشد، حداقل ۲ فرد کانادایی را در شرکت خود استخدام کند و بالای ۱۸ سال سن داشته باشد.

برای ثبت شرکت در ونکوور آیا باید اول آن را در ایران ثبت کنم یا مستقیما می توانم در ونکوور این کار را انجام دهم؟

خیر نیازی به ثبت شرکت در ایران ندارید. شما حتی از ایران هم می توانید در ونکوور یا هر یک از شهرهای دیگر کانادا شرکت ثبت کنید. فقط در صورتی که بخواهید فعالیت خود را آغاز کنید، لازم است تا کد مالیاتی داشته باشید و برای این کار می توانید از یک شریک که در کشور کانادا زندگی می کند کمک بگیرید.

انواع شرکت های تجاری، چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

شرکت های تجاری در ونکوور ۴ نوع هستند: شرکت با مالکیت انحصاری، شرکت سهامی، مشارکتی و تعاونی. تفاوت عمده ی این ۴ نوع، در هزینه راه اندازی آن ها و وضعیت سهامداران در شرایط سوددهی یا ضرر و زیان است که یا همه ی آن ها به یک اندازه در این شرایط سهیم خواهند بود، یا سهم هر سهامدار به اندازه سهام خودش خواهد بود.

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

استفاده از مطالب سایت تراست فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. © کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت Trust Way Immigration Services می‌باشد.