ثبت شعبه در کانادا

ثبت شعبه در کانادا

ثبت شعبه در کانادا در یک نگاه

مواردتوضیحات
رده ویزا با ثبت شعبه در کاناداویزای ورک پرمیت کانادا
مدت زمان بررسی پرونده تا اعلام جواببین ۱ تا ۲ سال
هزینه اپلیکیشن ویزا۹۷۰ دلار برای ورک پرمیت و بیومتریک یک نفر به همراه حق اقامت دائم
سرمایه مورد نیازبین ۱۰۰ تا ۲۵۰ هزار دلار برای شرکت مادر
مدارک لازممدارک هویتی
تمکن مالی
مدارک اثبات کننده اقتصادی بودن شرکت مبدا
مدارک اثبات کننده اشتغال متقاضی در شرکت
گواهی های پزشکی و عدم سوء پیشینه
مدرک زبان (برای اقامت دائم)
حداقل تحصیلاتبین شروط بیان نشده است اما باید تحصیلات و مهارت ها اثبات شود.
مدرک زبانبرای اقامت دائم الزامی است.
نوع اقامتابتدا ورک پرمیت سپس تبدیل به اقامت دائم

ثبت شعبه در کانادا از روش های مهاجرت بیزینسی این کشور است که شما در آن روند مشخصی را برای انتقال شرکت خود به کانادا دارید. شما در این روش نیاز دارید تا مدارک و شرایط مورد نظر برنامه را بررسی کنید که شامل چند مورد هستند و پس از آن می توانید بر اساس برنامه انتقال درون شرکتی کانادا یا همان ICT Canada مهاجرت خود را دنبال کنید. در این برنامه مهاجرتی، مدیران ارشد، مدیران عملیات و کارکنان متخصص می توانند درخواست خود را ثبت کنند و اقامت کاری بگیرند.

جدول مقایسه راه اندازی و خرید بیزینس در کانادا

راه اندازی بیزینس جدید در کانادا

 • هزینه: کم (بیش از ۵۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): بالا
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقل ۱۲ ماه
 • دشواری انجام بیزینس: دشوار
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: فعال بودن در کانادا، داشتن دفتر تجاری، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی، ۱۲ ماه فعالیت

خرید بیزینس در کانادا

 • هزینه: بالا (بیش از ۱۵۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): متوسط
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: متوسط
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: دارا بودن حداقل ۵۱ درصد از سهام شرکت، فعال بودن شرکت، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی

خرید سهام یک بیزینس در کانادا

 • هزینه: متوسط (بیش از ۱۰۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): متوسط
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: آسان
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: حداقل ۱۲ ماه از تاسیس شرکت گذشته باشد، فعال بودن شرکت، وجود سرمایه کافی در شرکت

خرید فرانچایز در کانادا

 • هزینه: متوسط (بیش از ۱۰۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): کم
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: آسان
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: فعال بودن شرکت، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی

راهنمای ثبت انواع شرکت در کانادا

پادکست بشنوید!

سرمایه گذاری در کانادا

مراحل ثبت شعبه در کانادا

مشاوره قانونی

شما با دریافت یک مشاوره قانونی و تخصصی می توانید شرایط کسب و کارتان را بررسی کنید. وکلای تراست بیزینس می توانند پرونده شما را به صورت کامل بررسی کنند و شما را از آسان ترین روش مهاجرتی مطلع سازند.

مطالعه قوانین و مقررات

شما در برنامه انتقال درون شرکتی و ثبت شعبه در کانادا باید شرایط و مدارک ICT را بررسی کنید. شروط اصلی برنامه شامل چند مورد مشخص هستند اما بهتر است در مورد این شرایط به صورت کامل تحقیق کنید تا با دید بهتری به سمت اخذ ویزای کاری کانادا و اقامت دائم این کشور حرکت کنید.

آماده سازی مدارک

مطمئنا برای تاسیس شعبه در کانادا نیاز به مدارک خاصی خواهید داشت. این مدارک در ابتدای کار شامل مدارک هویتی و مدارکی هستند که اثبات کننده وجود یک کسب و کار فعال در کشور مبدا است.

در این مسیر، شما نیاز به ارائه گواهی تمکن مالی خواهید داشت که نشان دهنده هزینه های شعبه مورد نظر در سال اول است.

تاسیس شعبه در کانادا

ثبت شعبه در کانادا و تاسیس شرکت تابعه از بهترین گزینه های مهاجرتی برای مدیران شرکت ها و کارکنان تخصصی آن ها است. دقت داشته باشید که پس از ثبت شعبه در کانادا شما لازم دارید تا شرایطی را محقق کنید تا بتوانید وارد پروسه اقامت دائم شوید.

پروسه اقامت دائم تنها در صورتی به جریان خواهد افتاد که شما بتوانید به شرایط اداره مهاجرت پایبند باشید.

اپلای برای ویزای کار

پس از ثبت شعبه در کانادا و تاسیس شرکت تابعه، شما نیاز دارید تا مدارک لازم را ارائه دهید و برای ویزای کار کانادا اقدام کنید. دقت کنید که این مدارک باید بدون نقص باشند و شما باید پرونده ای کامل و عالی را ارائه دهید.

ویزای کار شما پس از صدور به صورت یک ساله خواهد بود و امکان تمدید آن نیز وجود دارد. البته، تمدید این ویزا دارای شرایطی است که در ادامه بیان خواهد شد.

شروع به فعالیت در کانادا

شما پس از دریافت ویزای کار نیاز خواهید داشت تا به صورت فیزیکی در کشور مقصد حضور داشته باشید و فعالیت حرفه ای را بر عهده بگیرید. در حقیقت، در صورتی که نتوانید این شرط را محقق کنید، در مراحل بعدی تمدید ویزای شغلی کانادا و اقامت دائم به مشکل بر خواهد خورد.

امکان تمدید زمان ویزای شغلی تا ۵ و حتی ۷ سال نیز وجود دارد. باید اشاره کرد که پس از شروع به کار باید برای پروسه اقامت دائم تلاش کنید و شرایط آن را محقق کنید.

اقامت دائم

با ثبت شعبه در کانادا شما فرصت عالی را خواهید داشت تا از طریق برنامه انتقال درون شرکتی بتوانید به اقامت دائم برسید. شروط مهم این اقامت دائم فعال بودن شرکت در بازه تعیین شده، داشتن مجوزهای لازم و استخدام افراد برای فعالیت در کسب و کار مورد نظر است.

نکات مهم برای ثبت شعبه در کانادا

 • مسیر مستقیمی برای اخذ ویزای شغلی کانادا و اقامت دائم کانادا در این روش وجود دارد.
 • برای ثبت شعبه در کانادا کمپانی مبدا شما باید دارای شرایطی مانند فعال بودن، داشتن حداقل فاند و داشتن حداقل ۱ سال سابقه فعالیت باشد.
 • فاند دقیقی برای ثبت شعبه در کانادا بیان نشده است. با این حال، می توان این حداقل را ۱۰۰ هزار دلار بیان کرد که مربوط به هزینه های راه اندازی و ثبت شعبه در کانادا است.
 • در صورتی که برنامه ریزی دقیقی داشته باشید، پروسه ورک پرمیت و اقامت دائم کانادا برای شما بین ۱ سال تا ۱۸ ماه به طول خواهد انجامید.
 • در صورتی که بخواهید برای اقامت دائم اقدام کنید، نیاز به ارائه مدارک مربوطه دارید که مدرک زبان، گواهی عدم سوء پیشینه و گواهی تمکن مالی جزء آن ها است.
 • دقت داشته باشید که با ارائه پرونده کامل و بی نقص می توانید پروسه را در زمان کوتاه تری طی کنید.
 • برای بررسی پرونده و شرایط خود در مورد برنامه مهاجرتی ثبت شعبه در کانادا می توانید با مشاوران و متخصصان کسب و کار در تراست بیزینس تماس حاصل فرمایید.

تاسیس نمایندگی در کانادا

تاسیس شعبه در کانادا و ثبت نمایندگی در کانادا از طریق برنامه ICT از روش های آسان مهاجرت به شمار می رود. شاید بتوان دلیل این آسان بودن را شرایط و مدارک مورد نیاز برای موفقیت در این برنامه به حساب آورد. از طریق این برنامه مهاجرت بیزینسی، شما می توانید یک شعبه از بیزینس خود را در کشور مقصد تاسیس کنید و در این منطقه شروع به فعالیت کنید. باید اشاره کرد که مسیر این نوع برنامه رسیدن به اقامت دائم است و شما در نهایت کار و پس از دریافت ویزای شغلی، موفق خواهید شد تا اقامت دائم کانادا را دریافت کنید.

ثبت شعبه در کانادا با استفاده از برنامه انتقال درون شرکتی ICT، برای سه گروه اصلی در شرکت ها طراحی شده است که در واقع افراد اصلی و تعیین کننده هستند. دقت کنید که این گروه ها، مدیران اصلی، مدیران عملیاتی و کارکنان تخصصی هستند. مزیت مهم این روش نیاز نبودن به مدارکی مانند زبان و شرط سنی است که در بسیاری از روش های دیگر مهاجرتی از معایب برنامه ها به شمار می رود.

 • در صورت اقدام برای ثبت شعبه در کانادا، شما قدم در راه برنامه کلی International Mobility Program خواهید گذاشت.
 • در این روش، لزوما نیاز است تا شما یک شعبه فیزیکی در کشور مقصد داشته باشید و خودتان یا فرد متقاضی در شعبه مورد نظر مشغول به کار شود.
 • استخدام فرد متقاضی در شعبه مقصد و شرکت تابعه الزامی است اما حقوق وی می تواند از شعبه تابعه یا حتی شعبه اصلی تامین شود.
 • از بهترین مزایای این برنامه نبود نیاز به مجوز LMIA است که شما برای ورود به بازار کار کانادا در این روش مهاجرتی نیازی به آن نخواهید داشت.
 • مزیت مهم دیگر این است که شما با ثبت شعبه در کانادا می توانید با شرایط آسان و در مدت زمان کمتر از ۲ سال به اقامت دائم این کشور دست پیدا کنید.
 • زمان بررسی پرونده پس از ثبت اپلیکیشن ورک پرمیت در برنامه مهاجرتی ثبت شعبه در کانادا پایین است و این مدت بین ۱ تا ۱۰ هفته برآورد شده است.
 • پس از اخذ ورک پرمیت کانادا در برنامه تاسیس شعبه در کانادا، شما می توانید به تعداد زیاد این ویزا را تمدید کنید. بر اساس شرایط ممکن است تمدید ۱ یا ۲ ساله به شما اختصاص یابد. حداکثر این میزان تا ۵ یا ۷ سال است.

گروه های اصلی شرکت کننده در برنامه انتقال درون شرکتی

سه دسته بندی کلی در این ویزا قرار می گیرند که برای هر کدام از آن ها باید شرایط برنامه را داشته باشید. مدیران ارشد و اجرایی، مدیران اصلی و کارمندان متخصص مشمول این برنامه هستند که شرایط آن در این آدرس اینترنتی نیز بیان شده است.

 • مدیران ارشد: مدیران ارشد در این برنامه از افراد اصلی به شمار می روند. مدیران ارشد افرادی هستند که مدیریت کامل بیزینس مربوطه را عهده دار هستند و پس از ثبت شعبه در کانادا می توانند از ورک پرمیت استفاده کنند. برای موفقیت در این برنامه، مدیران ارشد و مدیران اصلی باید با ارائه گواهی های تخصصی نقش مدیریتی خود را در کسب و کار مورد نظر نشان دهند.
 • مدیران اجرایی: مسئولیت زیادی روی مدیران اجرایی یک تجارت وجود دارد و آن ها وظیفه ای خاص را در یک بخش مهم بر عهده دارند. در این مورد نیز، شما باید حداقل سابقه کار ۱ ساله در کسب و کار قبلی داشته باشید. وظیفه اصلی این افراد کمک به اجرای امور و مدیریت آن ها در شرکت است و سطح بالاتر از آن ها مدیر ارشد است.
 • کارمندان و نیروی کار تخصصی: کارکنان متخصص یا نیروی کار حرفه ای که در یک یا چند حوزه تخصصی مهارت دارند، مشمول این برنامه هستند. با ثبت شعبه در کانادا این افراد می توانند در شعبه مورد نظر حضور پیدا کنند و نقش های مهم را بر عهده بگیرند. برای نمونه، وظیفه آموزش به کارکنان در مورد محصولات و خدمات شعبه تابعه از مهم ترین نقش های کارمندان متخصص و نیروی کار تخصصی است.

دقت داشته باشید که هر سه دسته باید برای موفقیت در پرونده سابقه کار تخصصی داشته باشند و این سابقه کار و مهارت با ارائه مدارک مورد نظر به اثبات خواهد رسید. در حقیقت، شما باید اثبات کنید که مهارت های کافی را دارید و این مهارت ها در شعبه شرکت در کانادا مورد نیاز است. در این صورت خواهد بود که شما می توانید با ورک پرمیت در کشور مورد نظر حضور پیدا کنید و در صورت نیاز به تمدید در مراحل بعدی، این ورک پرمیت را تمدید کنید.

برنامه انتقال درون شرکتی یا ICT کانادا چیست

برنامه انتقال درون شرکتی یا ICT Canada همان برنامه ای است که شما با استفاده از آن می توانید شعبه شرکت تان را در این کشور به ثبت برسانید. باید اشاره کرد که این برنامه در دسته اقامت های موقت این کشور تقسیم بندی می شود اما در مراحل بعدی می توان اجازه کار موقت ۱ ساله را به اقامت دائم تبدیل کرد.

نبود نیاز به مجوز LMIA از جمله مزیت هایی است که در ICT ارائه شده است. با بررسی اطلاعات این آدرس اینترنتی، می توانید متوجه شوید که برای ثبت شعبه در کانادا و استخدام نیروی کار خارجی در این روش، نیازی به این مجوز نخواهید داشت.

برای اقدام از طریق برنامه انتقال درون شرکتی کانادا و ثبت شعبه در کانادا، تفاوتی ندارد که شرکت شما یک تجارت نوپا باشد یا یک شرکت بزرگ و پیشرفته را رهبری کنید. در این برنامه، در صورت داشتن حداقل سابقه فعالیت ۱ ساله برای شرکت مورد نظر، شما می توانید روی تاسیس شعبه در کانادا حساب ویژه ای باز کنید.

از نکات مهم برنامه این است که در کنار مدیران ارشد و مدیران اجرایی، شما می توانید نیروی کار تخصصی خود را نیز به شعبه تابعه منتقل کنید و از آن ها در عناوین شغلی مختلف استفاده کنید.

شرایط آسان برای تبدیل ویزای انتقال درون شرکتی به اقامت دائم

برای مشاهده شرایط آسان تاسیس شعبه در کانادا، می توانید شرایط سایر برنامه های مهاجرت بیزینسی را نیز بررسی و با این برنامه مقایسه کنید. در این صورت متوجه خواهید شد که در صورت داشتن حداقل شرایط و مدارک برنامه، یک روش آسان برای اقامت دائم کانادا را به دست خواهید آورد. با ثبت نمایندگی در کانادا، شما تنها چند قدم با اخذ ویزای کار این کشور فاصله دارید و در یک مسیر تعیین شده، می توانید برای اقامت دائم نیز برنامه ریزی داشته باشید.

شرایط آسان تبدیل ویزای کار کانادا به اقامت دائم این کشور منجر شده است که شرکت های تخصصی بتوانند از مزایای برنامه استفاده کنند. باید اشاره کرد که در مسیر اخذ ویزای کاری و مرحله بعدی باید روی شرایط و مدارک مورد نیاز دقت کنید تا در زمان بندی مناسب، موفق به اخذ اقامت دائم شوید. برای نمونه، داشتن مدرک زبان و گواهی های مربوطه از مواردی است که باید روی آماده کردن آن ها پس از ویزای کار تمرکز کنید.

از دیگر مزیت های برنامه این است که پس از اخذ ویزای شغلی در این روش، شما می توانید در محیط قرار بگیرید و آماده کردن بعضی از مدارک برایتان آسان تر خواهد بود. از مهم ترین این مدارک برای اخذ اقامت دائم کانادا باید به مدرک زبان اشاره کرد که شما در بازه یک ساله ورک پرمیت به راحتی می توانید به نمره مورد نظر دست پیدا کنید.

چه شرکت هایی مجاز به برنامه انتقال درون شرکتی کانادا هستند

 • از نظر نوع شرکت و اندازه آن، محدودیتی در این برنامه وجود ندارد. دقت داشته باشید که شرط مهم این است که حداقل سابقه فعالیت ۱ ساله برای شرکت مورد نظر وجود داشته باشد. در صورت محقق کردن این شرط، می توانید برای استارتاپ نوپا یا تجارت توسعه یافته خود یک شعبه در کانادا تاسیس کنید.
 • سن شرکت شرط ضروری در برنامه است که حداقل میزان آن ۱ سال تعیین شده است. با این حال، این حداقل میزان است و شما می توانید با ارائه سابقه فعالیت بیشتر که با موفقیت همراه بوده است، شانس خود را افزایش دهید. برای نمونه، فرض کنید که یک شرکت سابقه حضور در بازار تولید و فروش محصولات الکترونیک را داشته است که این سابقه به بیش از ۵ سال می رسد. در این صورت، فرصتی عالی برای تاسیس نمایندگی در کانادا یا ثبت شعبه در این کشور برای شرکت مربوطه وجود دارد.
 • به صورت میانگین، بازه سابقه فعالیت ۳ تا ۵ ساله برای شرکت در این برنامه ایده آل است و شما می توانید با ارائه این میزان، شانس ویزای کار و اقامت دائم خود را افزایش دهید.
 • از نظر صنعت مربوطه و حوزه فعالیت تخصصی نیز در این کشور محدودیتی وجود ندارد. شما تنها باید منطقه دقیق تاسیس شعبه در کانادا را بررسی کنید و شرایط بازار کار آن را تحلیل کنید.
 • شرکت هایی بیشتر مد نظر هستند که سابقه فعالیت عالی در صنعت مورد نظر داشته اند و خواهند توانست برای سیستم اقتصادی این کشور ارزش آوری بالایی داشته باشند.

شرایط ثبت شعبه در کانادا

شرایط ثبت شعبه در کانادا به صورت کلی به دو دسته تقسیم بندی می شود. در نگاه اول، شرایط مربوط به متقاضی یا مدیر شرکت مد نظر است و در مرحله مهم بعدی شرکت مبدا نیز باید دارای شرایطی باشد. دقت کنید که خواندن دقیق و بند به بند این شرایط قبل از اقدام نکته مهمی است چرا که هر کدام از شرایط برای پذیرفته شدن در برنامه مهم هستند.

نکته مهم این است که این مسیر در ابتدا ویزای موقت کار را به شما پیشنهاد می دهد و شما برای مراحل بعدی مانند تمدید ویزا و اقامت دائم باید به شرایط مهم و مدارک مورد نیاز دقت داشته باشید.

شرایط ثبت شعبه در کانادا برای متقاضی

شما باید در حال حاضر در یکی از شعبه های شرکت در کشور مبدا مشغول به کار باشید و فعالیت تان به صورت حرفه ای و تخصصی باشد. قصد شما در این برنامه ورود به شعبه آینده است که در کشور کانادا تاسیس خواهد شد.

شرط مهم برای متقاضی این است که وی باید به مدت حداقل یک سال استخدام شود و حقوق وی توسط شعبه کانادا یا شعبه مبدا تامین شود. دقت کنید که هدف از حضور در این کشور در ابتدا حضور موقت است و فرد نباید دارای مشکلات خاص پزشکی و سوء پیشینه باشد.

شرایط ثبت شعبه در کانادا برای شرکت

شاید بتوان مهم ترین شرط شرکت برای ثبت شعبه در کانادا را سابقه فعالیت حرفه ای و تمکن مالی به حساب آورد. در سال اول، این شرکت مبدا خواهد بود که باید هزینه های مربوط به شعبه جدید را متقبل شود که این هزینه ها در حالت کلی بین ۱۰۰ تا ۲۵۰ هزار دلار تعیین شده است.

این تمکن مالی هر اندازه بالاتر باشد بهتر است. همچنین، سابقه فعالیت ۱ ساله در این برنامه مورد نیاز است و به توصیه متخصصان مهاجرت، این سابقه حرفه ای هر اندازه بیشتر باشد، بهتر خواهد بود. دقت کنید که شرط مهم بعدی برای این برنامه نبود مشکل مالیاتی یا قانونی برای شرکت مورد نظر در کشور مبدا است.

مدارک لازم برای ثبت شعبه در کانادا

مانند شرایط برنامه، مدارک لازم برای موفقیت در مرحله اخذ ویزای کار کانادا و اقامت دائم این کشور نیز به دو بخش تقسیم بندی می شود. در ابتدا فرد باید مدارک اثبات کننده صلاحیت شرکت را ارائه دهد و در مرحله بعدی نیاز به مدارک فردی متقاضی برای ویزای کار و اقامت دائم است.

مدارک مهم برای اثبات صلاحیت شرکت

 • مدارک اثبات کننده زمان فعالیت شرکت
 • مدارک تمکن مالی
 • مدارک مربوط به نبود مشکلات قانونی و مالیاتی

مدارک فرد متقاضی برای ویزای شغلی و اقامت دائم

 • گواهی مدارک تخصصی فرد متقاضی و اطلاعات شغلی وی مانند مهارت ها و وظیفه شغلی
 • تاییدیه این که فرد هم اکنون در شرکت مبدا مشغول به کار است و استخدام شده است.
 • تاییدیه این که فرد متقاضی توسط شعبه شرکت در کانادا استخدام شده است.
 • مدارکی که لزوم حضور فرد در شرکت مورد نظر را نشان دهد.
 • مدارک هویتی مانند پاسپورت و ترجمه شناسنامه
 • رزومه یا CV
 • مدارک مربوط به ازدواج
 • مدرک زبان (اقامت دائم)
 • گواهی عدم سوء پیشینه (اقامت دائم)
 • گواهی سلامت پزشکی (اقامت دائم)

هزینه ثبت شعبه در کانادا

هزینه های ویزا در برنامه ثبت شعبه در کانادا شامل ورک پرمیت و هزینه انطباق کارفرما است. هزینه انطباق کارفرما یکی از هزینه هایی است که در آن کارفرمایان برای استخدام نیروی کار خارجی، باید آن را بپردازند.

در حالت کلی، به جز این دو هزینه، شما باید هزینه بیومتریک ویزا را نیز برای فرد متقاضی در نظر داشته باشید.  این هزینه ها در کل به صورت جدول زیر است که می توانید به صورت جزئی در این آدرس اینترنتی نیز آن ها را بررسی کنید.

نوع
هزینه
مبلغ
ورک پرمیت یک نفر۱۵۵ دلار کانادا
هزینه انطباق کارفرما۲۳۰ دلار کانادا
انگشت نگاری یک نفر۸۵ دلار کانادا
انگشت نگاری خانواده۱۷۰ دلار کانادا
حق اقامت دائم۵۰۰ دلار کانادا برای هر نفر

سرمایه لازم برای ثبت شعبه در کانادا

به دلیل این که هزینه های شرکت مربوطه در سال اول باید توسط شرکت مبدا تامین شود، بنابراین ارائه تمکن مالی الزامی است. باید گفت، این تمکن مالی متغیر است و برای برنامه مورد نظر هزینه مشخصی تعیین نشده است. بنابراین، شما می توانید بر اساس شرایط تجارت و منطقه مورد نظر، این تمکن مالی را ارائه دهید.

در حالت کلی و به صورت میانگین، تمکن مالی و سرمایه ثبت شعبه در کانادا حداقل ۱۰۰ هزار دلار تعیین شده است. البته، در بعضی از شرایط شما نیاز به تامین سرمایه بیش از این مقدار را دارید که ممکن است تا ۲۵۰ هزار دلار نیز برسد.

سرمایه مورد نظر برای هزینه هایی مانند اجاره دفتر، خرید و فروش لوازم، حقوق کارکنان و استخدام نفرات جدید در نظر گرفته شده است. این تمکن مالی با استفاده از یک گواهی رسمی ارائه می شود که توسط بانک مورد تایید صادر خواهد شد.

مدت زمان لازم برای ثبت شعبه در کانادا

بازه های زمانی برای اخذ این نوع ویزا متفاوت است و در حالت کلی شما می توانید پنج بازه زمانی را در نظر بگیرید. البته، پس از اقدام برای اخذ اقامت دائم کانادا نیز، شما باید یک مدت زمان ۲ تا ۶ ماهه را برای پرونده خود در نظر داشته باشید.

 • بازه اول: تحقیقات بازار بین ۳ ماه تا ۱ سال
 • بازه دوم: آماده سازی مدارک اولیه بین ۱ تا ۳ ماه
 • بازه سوم: تاسیس شعبه در کانادا بین ۱ تا ۴ ماه
 • بازه چهارم: اقدام برای ویزای کار بین ۱ تا ۶ هفته
 • بازه پنجم: شروع به فعالیت تا اقدام برای اقامت دائم ۱ سال

در صورتی که یک برنامه ریزی درست و به موقع داشته باشید و بتوانید مدارک را در زمان دقیق آن ارائه دهید، در حالت کلی بین ۱ سال تا ۱۸ ماه با اقامت دائم این کشور فاصله خواهید داشت.

اعتبار ویزا در برنامه ثبت شعبه در کانادا

 • اعتبار ویزای ورک پرمیت کانادا در برنامه ثبت شعبه در این کشور از اهمیت زیادی برخوردار است. دقت کنید که شما پس از دریافت این ویزا موفق به اخذ اقامت موقت خواهید شد که در مراحل بعدی، این اقامت موقت به اقامت دائم تبدیل خواهد شد. نکته اساسی این است که شما باید به زمان ۱ ساله ویزای کار دقت کنید و قبل از اتمام آن باید وارد مرحله بعدی شوید. مرحله بعدی می تواند اقدام برای تمدید ورک پرمیت باشد یا حتی می توانید درخواست خود را برای اقامت دائم این کشور به ثبت برسانید.
 • شما می توانید پس از پایان اعتبار ۱ ساله ورک پرمیت، درخواست دهید تا در مدت ۲ سال دیگر نیز این تمدید انجام شود. نکته مهم برای تمدید این ویزا این است که شما ثابت کنید در شعبه مربوطه به شما نیاز است.
 • حداکثر تمدید این ویزای شغلی ۵ سال تعیین شده است و در شرایط متعدد امکان تمدید آن تا ۷ سال نیز وجود دارد. در این صورت شرکت کانادایی باید اثبات کند که نیاز به حضور شما در شعبه مورد نظر است.

ویژگی های شعبه یا نمایندگی در کانادا

مهم ترین نکته در مورد مشخصات شعبه تابعه در کانادا فعالیت در مسیر شرکت مادر است. این شعبه باید به صورتی فعالیت کند که در مدت زمان مجوز یعنی بازه یک ساله، به صورت مداوم و فعال محصولات و خدماتی در اختیار مشتریان قرار دهد.

شعبه مورد نظر که در کشور کانادا تاسیس خواهد شد لزوما باید در یک مرجع رسمی به ثبت رسیده باشد و امکان فعالیت آن بدون مجوز وجود ندارد. دقت کنید که این شعبه به عنوان نمایندگی شرکت مادر محسوب می شود و مرتبط بودن فعالیت های آن با شرکت مادر نکته مهمی برای موفقیت در مراحل بعدی است.

 • ساختار شرکت و سازمان آن باید واضح و مشخص باشد و در زمان ثبت آن نیاز است تا اطلاعات مربوط به آن ارائه شوند.
 • شعبه کانادایی نباید دارای مشکلات مالیاتی یا قانونی باشد و وجود چنین مواردی ممکن است مشکلاتی را در مراحل بعدی به وجود آورد.
 • مالیاتی که از شعبه دریافت می شود مربوط به همان شعبه است و این مالیات ربطی به مالیات شعبه مادر ندارد.
 • ثبت شعبه در کانادا باید با همان نام شرکت مادر باشد و برای این شعبه باید یک نماینده از شهروندان کانادایی حضور داشته باشد.

دلایل مهم برای ثبت شعبه در کانادا

 • ثبت شعبه در کانادا از روش های آسان مهاجرت شغلی برای مدیران شرکت ها به شمار می رود. درست است که این روش در ابتدا ویزای شغلی را به شما پیشنهاد می دهد، اما شما در مرحله بعدی می توانید با برنامه ریزی درست، ویزای کار کانادا را به اقامت دائم این کشور تبدیل کنید.
 • امکان ورود به بازار کار این کشور آسان است که شاید در روش های دیگر کمی دشوار به نظر برسد. شما در این روش فرصت این را خواهید داشت که دقیقا در حوزه کاری تخصصی خودتان کار در این کشور را شروع کنید و این سابقه شغلی را به اقامت دائم کانادا تبدیل کنید.
 • از دلایل مهمی که می توان بر اساس آن یک شعبه شرکتی را در کانادا ثبت کرد، آسان بودن پروسه ثبت شرکت در این کشور است. در حقیقت، کانادا به عنوان یکی از کشورهایی شناخته می شود که قوانین آسانی برای تاسیس شرکت های تجاری ارائه داده است.

مجوزهای لازم برای ثبت شعبه در کانادا

مجوزهای مشخصی برای شروع فعالیت شعبه مورد نظر در این کشور وجود دارد. به بیان دقیق تر، شعبه جدید شما در این کشور مستقر خواهد شد و این شعبه باید از قوانین کشور کانادا پیروی کند. در این صورت، اگر بخواهید در این کشور فعالیت تجاری و تخصصی انجام دهید، باید مجوزهای مربوطه برای منطقه مورد نظر را اخذ کنید.

یکی از این مجوزها، ثبت نام شرکت و رجیستر کردن آن است و در این مسیر شما به مجوز LMIA نیاز نخواهید داشت. با این شرایط، در روش مهاجرتی ثبت شعبه در کانادا، شما می توانید بدون اتلاف زمان برای گرفتن LMIA مراحل بعدی و استخدام فرد غیر کانادایی را شروع کنید.

برای شروع به کار، شما ابتدا باید بررسی کنید که کسب و کارتان در منطقه مورد نظر مشکلی ندارد و ارزش آوری مناسبی برای آن وجود دارد. همچنین، امکان بررسی مجوزها برای کسب و کارهای مختلف از طریق این لینک امکان پذیر است. در صورتی که شغل شما یا شرکت تان مرتبط با حوزه غذا یا بهداشت باشد، اخذ این مجوزها اهمیت بیشتری پیدا می کنند.

 • ارائه این مجوزها و لایسنس های تخصصی در پروسه اقامت دائم کانادا اهمیت بسیاری دارد. دقت کنید که اگر نتوانید مجوزها را در زمان ثبت اپلیکیشن اقامت دائم ارائه دهید، پرونده شما با مشکل مواجه خواهد شد.

نوع اقامت با ثبت شعبه در کانادا

نوع اقامتی که شما از طریق تاسیس شعبه در کانادا موفق به دریافت آن خواهید شد، از نوع اقامت موقت است. این نوع اقامت ها دارای مدت زمان معینی هستند و شما پس از پایان اعتبار، باید کشور مورد نظر را ترک کنید. البته، در حالتی که یک یا دو ماه قبل از پایان اعتبار اقدام به تمدید مدت زمان مربوطه کنید، می توانید مدت بیشتری را در این کشور حضور داشته باشید.

اقامت کاری کانادا پس از تاسیس شعبه در آن به متقاضی اعطا می شود که یکی از بهترین اقامت های بیزینسی و شغلی به شمار می رود. این اقامت در ابتدا معمولا ۱ سال اعتبار دارد و در صورتی که پس از پایان این اعتبار بتوانید آن را تمدید کنید، یک یا دو سال دیگر نیز می توانید از ویزای کاری استفاده کنید.

اقامت کاری کانادا برخلاف ویزای ویزیتوری این کشور، مجوز رسمی شما برای ورود به بازار کار است و با استفاده از آن به صورت قانونی می توانید در بازار کار این کشور فعالیت حرفه ای داشته باشید. همچنین، از مهم ترین مزایای این نوع ویزا امکان دریافت اقامت برای همسر و فرزندان در زمان ثبت اپلیکیشن است.

اقامت دائم با ثبت شعبه در کانادا

اخذ اقامت دائم کانادا با ثبت شعبه در کانادا دارای شرایط خاصی است. دقت داشته باشید که این نوع برنامه مهاجرتی به صورت کلی برای ارائه اقامت موقت طراحی شده است اما در شرایط خاص امکان تبدیل آن به ویزای دائم این کشور وجود دارد.

شما در حالتی می توانید ویزای کاری اولیه را به اقامت دائم تبدیل کنید که بتوانید مجوزهای لازم را در مدت زمان ۱ ساله اخذ کنید. همچنین، در این بازه شما باید روی مدرک زبان خود کار کنید و بیزینس مورد نظر در کانادا باید فعال باشد. تمامی این موارد باید با ارائه مدارک به اثبات برسند که می توانند مدارک دولتی، مدارک شرکتی یا مدارکی باشند که از یک موسسه آموزشی دریافت کرده اید.

همچنین، بهتر است در زمان حضور در این کشور و ادامه فعالیت شغلی به فکر آماده سازی مدارک باشید چرا که آماده کردن بعضی از مدارک در این کشور ممکن است زمان بر باشد.

شرط مهم برای این که شما در این روش مهاجرتی به موفقیت دست پیدا کنید، توجه به استخدام حداقل ۱ کانادایی در شرکت مورد نظر است. برای موفقیت در پروسه اقامت دائم، شعبه مورد نظر باید در مدت زمان تعیین شده به صورت فعال در بازار فعالیت کرده باشد و خدمات و محصولات خود را در اختیار مشتریان قرار دهد.

تاسیس نمایندگی در کانادا از دید مالیاتی

تمامی شرکت ها یا شعبه هایی که در این کشور حضور دارند، مشمول قوانین مالیاتی هستند که توسط دولت فدرال یا دولت های ایالتی تعیین شده است. این قانون مالیاتی ربطی به شعبه مادر شرکت شما ندارد و قوانین مربوطه تنها شامل شعبه ای است که در کانادا قرار دارد.

در حقیقت، درآمد این شعبه کانادایی برای محاسبه مالیات مطرح است. از نظر مالیات، کشور کانادا دارای یکی از بهترین نظام ها است که درصد این مالیات در مقایسه با بسیاری از کشورها پایین تر است. این قوانین به دلیل حمایت از کسب و کارها و تجارت ها و حمایت از استارتاپ های نوپا تعیین شده است.

در حالت کلی، مالیات شرکت های مشمول قانون، در حدود ۱۵ درصد تعیین شده است که این میزان در مورد ایالت ها بین ۸ تا ۱۶ درصد است.

ثبت شعبه در کانادا برای چه افرادی مناسب است

ثبت شعبه در کانادا برای افرادی مناسب است که به عنوان یک مدیر ارشد یا مدیر اجرایی در شرکت مبدا مشغول به کار هستند. البته، نیروی کار متخصص نیز در این برنامه می تواند از مزایای آن استفاده کند. این متقاضیان می توانند با ارائه مدارک و مستندات در کمترین زمان ممکن برای شعبه کانادایی شرکت خود درخواست ویزای کار دهند.

در صورتی که از افراد متخصص و کارکنان ماهر در یک شرکت بین المللی باشید، با یک اقدام به موقع و به راحتی می توانید ویزای کار خود را به ثبت برسانید.

در این برنامه مهاجرت شغلی کانادا، شرط سن و مدرک زبان وجود ندارد و افرادی که در برنامه های مهاجرتی دیگر به مشکل برخورد کرده اند، می توانند از طریق ثبت شعبه در کانادا جذب بازار کار این کشور شوند. همچنین، در صورتی که شما قصد دارید تا در یک بازه کوتاه مدت به اقامت دائم کانادا دست پیدا کنید، استفاده از برنامه تاسیس شعبه در کانادا از گزینه های خوب است.

شرکت های استارتاپی در برنامه انتقال درون شرکتی کانادا

خوشبختانه، شرکت های استارتاپی نیز مانند شرکت های با سابقه می توانند در برنامه انتقال درون شرکتی کانادا سهمی داشته باشند. این در صورتی است که این شرکت های استارتاپی شروط اصلی برنامه را که در قسمت های قبلی بیان شد، رعایت کنند.

این شرکت ها در زمان اپلای برای برنامه مورد نظر باید نشان دهند که قدرت بالایی از نظر سودآوری و ارزش آوری اقتصادی دارند و می توانند به سیستم اقتصادی این کشور کمک کنند. تمامی این موارد را می توان با ارائه یک بیزینس پلن قوی برای استارتاپ نمایان کرد. شما در این مدرک خواهید توانست به صورت آماری و با ارائه اطلاعات دقیق، قدرت عملی بودن بیزینس خود و قدرت محصولات و خدمات تان را ارائه دهید.

شاید امکان تاسیس یک استارتاپ از مراحل اولیه در کانادا برای شما وجود نداشته باشد. در این حالت، متخصصان کسب و کار می توانند استارتاپ مورد نظر را در کشور مبدا تاسیس کنند و آن را به صورت بین المللی درآورند. در صورتی که قدم های اولیه را طی کردید، در شرایط بعدی، ثبت شعبه در کانادا یکی از بهترین گزینه ها برای موسسان استارتاپ است تا ایده تجاری خود را به کشور کانادا منتقل کنند.

در این شرایط، شما می توانید به صورت مستقیم استارتاپ خود را وارد بازار کار این کشور کنید و از امکانات و تجهیزات این کشور برای توسعه بین المللی استارتاپ خود استفاده کنید.

شرایط مهم برای منتقل کردن یک شعبه به کانادا

 • تمکن مالی بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار دلار
 • آدرس محل
 • بیزینس پلن قوی
 • ورک پرمیت
 • ارائه مدارک دال بر ارزش آور بودن بیزینس برای کانادا
 • سابقه کاری تخصصی
 • مدارک مربوط به سهام از شرکت
 • نبود مشکلات قانونی و مالیاتی

نحوه اپلای برای برنامه مهاجرتی ثبت شعبه در کانادا

شما تنها در صورتی باید به دنبال اپلای برای برنامه باشید که تمامی شرایط برنامه را داشته باشید و بتوانید مدارک دال بر توانایی ها و مهارت های شغلی تان را ارائه دهید. در این صورت، باید به دنبال آماده کردن مدارک باشید و یک پرونده کامل ارائه دهید.

تمامی مدارک شما که به زبان غیر انگلیسی هستند، باید به این زبان یا زبان فرانسوی ترجمه شوند و در غیر این صورت، پرونده شما بررسی نخواهد شد. پس از آماده کردن پرونده خود، می توانید به این آدرس اینترنتی مراجعه کنید و شروع به ساختن یک اکانت برای ثبت مدارک کنید.

در آدرس مورد نظر شما می توانید به بخش Work مراجعه کنید و قسمت درخواست Work Permit را در آن انتخاب کنید. در این قسمت شما می توانید درخواست Intra Company Transfer را انتخاب کنید و فرم های مربوطه را در این سیستم مشاهده کنید.

مراحل ساخت اکانت و ثبت درخواست در سیستم آنلاین دولتی کانادا برای ICT

 • ساخت اکانت
 • مراجعه به بخش ورک پرمیت و خواندن قوانین
 • دانلود فرم های مربوطه و چک لیست
 • آماده سازی مدارک مورد نیاز
 • آپلود مدارک
 • پرداخت اپلیکیشن فی
 • آماده شدن برای مرحله انگشت نگاری
 • حضور در یکی از دفاتر انگشت نگاری
 • دریافت نتیجه نهایی از طریق سیستم آنلاین یا ایمیل

مثالی عملی از شرکت هایی که می توانند برای ثبت شعبه در کانادا اقدام کنند

یک شرکت بین المللی یا استارتاپ را فرض کنید که محصولات و خدمات مهمی را به بازار ارائه می دهد و توانسته است با این محصولات مشتریان زیادی را جذب کند. حوزه تخصصی این شرکت می تواند در صنایع مختلفی باشد که صنایع خدمات نرم افزار، صنایع حمل و نقل، صنایع غذایی و صنایع تولید قطعات از جمله آن ها است.

در صورتی که این شرکت قصد ایجاد یک شعبه در کشور خارجی را داشته باشد تا بتواند به راحتی به بازار کار کشور مقصد ورود کند، برنامه انتقال درون شرکتی کانادا از بهترین انتخاب ها است. با استفاده از این برنامه، شرکت مورد نظر می تواند مراحل ثبت شعبه در کانادا را انجام دهد و به صورت اختصاصی در کشور مورد نظر به ارائه خدمات و محصولات خود بپردازد.

در این حالت، علاوه بر ورود به یک بازار هدف قدرتمند شما می توانید برای ویزای کار و اقامت دائم این کشور نیز درخواست دهید. شرکت شما می تواند در یک بازار پر تقاضا و نزدیک به کشور آمریکا، شرایط مناسبی را داشته باشد و به دنبال توسعه و رشد خود باشد.

نکته مهم این است که شعبه مورد نظر می تواند به صورت مستقل عمل کند و پس از اولین سال، شما با خیال راحت از عملکرد نمایندگی خود در کانادا، می توانید بحث مهاجرت خود را نیز پیش ببرید.

مزایای ثبت شعبه در کانادا

مزیت های مهمی برای ثبت شعبه در کانادا وجود دارد که این برنامه را به یکی از بهترین و آسان ترین روش های مهاجرتی تبدیل کرده است. افتتاح شعبه در کانادا در ابتدا منجر به ورود مستقیم به بازار هدف می شود و شما در نهایت می توانید از مزایای جانبی آن یعنی دریافت اقامت دائم استفاده کنید.

متخصصان یا مدیران اصلی شرکت در این روش می توانند فرصت حضور در بازار یکی از بهترین کشورها را به دست آورند و بر تجربیات خود بیفزایند. شاید ورود به این بازار کار در روش های دیگر مانند مهاجرت از طریق تحصیل و سرمایه گذاری کمی دشوار به نظر برسد. اما مزیت برنامه ثبت شعبه در کانادا آسان بودن انتقال افراد کلیدی و دریافت ورک پرمیت برای هر کدام از آن ها است. فرصت همکاری با متخصصان کانادایی و کمک به توسعه شرکت در یک محیط توسعه یافته از جمله بهترین مزایای این برنامه به شمار می رود.

 • امکان دریافت ورک پرمیت و اقامت دائم در یک مسیر مشخص
 • توسعه محصولات و خدمات جدید
 • ورود مستقیم و بدون دردسر به بازار بین المللی
 • توسعه برند و افزایش اعتبار برند
 • امکان دریافت مزایای اقامت دائم و ویزای کار برای اعضای خانواده
 • امکان نظارت شرکت مادر روی تمامی فعالیت های شعبه در کانادا
 • دسترسی به نیروی کار متخصص در کانادا
 • شرایط آسان تبدیل ویزای کار به اقامت دائم
 • هزینه پایین بررسی پرونده
 • پروسه کوتاه مدت برای دریافت ویزای کار

معایب ثبت شعبه در کانادا

باید گفت تمامی روش های مهاجرتی دارای معایبی هستند که از جمله مهم ترین آن ها برای برنامه ثبت شعبه در کانادا می توان نیاز به مدارک متعدد برای اثبات عملکرد شرکت و مدارک متقاضی را نام برد.

در این بین، شما در ابتدای کار ویزای کار ۱ ساله دریافت خواهید کرد و بر اساس آن باید مراحل بعدی را طی کنید.

در این برنامه مهاجرت بیزینسی کانادا، شرکت مورد نظر باید تمکن مالی بالایی داشته باشد و از جمله مسائل مهم الزام تامین هزینه های شعبه مورد نظر توسط شرکت مادر است. همچنین، شما باید پس از ویزای کار دقت کنید که اقامت دائم تان به مشکل بر خورد نکند و شرایط آن را محقق کنید.

 • نیاز به مدارک متعدد برای اثبات توانایی ها
 • نیاز به تمکن مالی بالا
 • نیاز به تمدید ویزا پس از ۱ سال
 • احتمال قبول نشدن پرونده در صورت ناقص بودن آن

در چه شرایطی اقامت به مشکل بر خواهد خورد

شرایط مختلفی وجود دارند که طی آن ممکن است اقامت دائم شما به مشکل بر خورد کند. یکی از مهم ترین این شرایط که باید دقت زیادی به آن کنید، اثبات نشدن نیاز به حضور متقاضی در شعبه کانادا است. در واقع، شما همواره باید دقت داشته باشید که باید نیاز بالایی به شما در کشور کانادا باشد و در این برنامه فرض می شود که شما از افراد کلیدی در شعبه کانادا هستید.

در کنار این موضوع، زمانی که برای اقامت دائم اقدام می کنید باید نشان دهید که مدرک زبان با سطح مناسبی دارید و گواهی های عدم سوء پیشینه و گواهی پزشکی سلامت نیز باید ارائه شوند.

همچنین، از شرایطی که ممکن است بحث تمدید ویزای کار و اقامت دائم شما را با مشکل روبرو کند، نبود فعالیت تایید شده شعبه مورد نظر در بازه زمانی تعیین شده است. در صورتی که شعبه کانادایی به صورت مداوم محصولات و خدماتی را ارائه ندهد، برنامه ثبت شعبه در کانادا دچار مشکل خواهد شد. در این مدت باید روی فعال بودن شعبه، ارائه محصولات، استخدام بودن افراد و نبود مشکلات مالیاتی دقت داشته باشید.

دلایل ریجکتی ویزا در برنامه ثبت شعبه در کانادا

 • اثبات نشدن ارزش اقتصادی بیزینس مورد نظر
 • نبود تمکن مالی
 • اثبات نشدن تخصص فرد متقاضی برای ویزای کار
 • ارائه اطلاعات ناقص یا اشتباه
 • وجود مشکلات قانونی یا مالیاتی برای شرکت مبدا
 • وجود مشکلات پزشکی یا قانونی برای فرد متقاضی

کدام شهرها برای ثبت شعبه در کانادا مناسب هستند

شهرهای مهمی در کانادا وجود دارند که شرکت های بین المللی را در خود جای داده اند. برای ثبت شعبه در کانادا شما نیاز به یک تحقیقات بازار کامل خواهید داشت تا ظرفیت های بازار در شهر مورد نظر را درک کنید. ایالت های مختلف کشور کانادا هر کدام روی یک یا چند صنعت مهم تمرکز دارند و برای رسیدن به بازدهی بالا از کسب و کار خود، باید این صنایع مهم در هر شهر و ایالت را بشناسید.

شهرهای بزرگ این کشور دارای تمرکز صنایع فناوری محور و صنایع نوین و خلاقانه هستند و در مناطق کوچک تر شما می توانید صنایعی را مشاهده کنید که روی تولید و فرآوری مواد غذایی و گوشت فعالیت دارند.

در ادامه فهرستی از بهترین شهرهای کانادا برای شروع و توسعه بیزینس معرفی می شوند. شعبه شرکت شما باید در نقطه ای قرار بگیرد که به امکانات کامل در حوزه تخصصی مورد نظر دسترسی داشته باشد.

ثبت شعبه در ونکوور

ونکوور به عنوان مهم ترین شهر بریتیش کلمبیا شناخته می شود و با هوای بارانی و نمناک خود معروف است. این شهر یکی از مراکز اصلی برای استارتاپ های فناوری محور و دیگر استارتاپ ها است که شرکت های معروفی مانند Slack و Hootsuite را در خود جای داده است.

جمعیت منطقه ونکوور بر اساس آخرین آمار به بیش از ۲.۶ میلیون نفر رسیده است و این شهر یکی از مراکز اصلی در مورد تولیدات رسانه و دیجیتال است.

شهر ونکوور گذرگاهی مهم در مورد ارتباط با سایر شهرها و کشورها به شمار می رود چرا که این شهر از طریق زمینی، ریلی، هوایی و آبی به نقاط مختلف دنیا مرتبط است. تجارت بین الملل و فیلم و تلویزیون از جمله صنایع مهم در این شهر است و صنایع مرتبط با تکنولوژی و توریسم نیز از بهترین ها در ونکوور به حساب می آیند.

در صورتی که قصد سرمایه گذاری روی صنایعی مانند کشاورزی، جنگل، تولیدات کارخانه ای و فناوری را دارید، ونکوور یکی از بهترین شهرهای این کشور به شمار می رود.

ثبت شعبه در ادمونتون

ادمونتون در یکی از بهترین نقاط ایالت آلبرتا قرار گرفته است و به دلیل وجود منابع طبیعی و منابع انسانی مناسب، این شهر از مناطق صنعتی کشور به شمار می رود. استارتاپ های متعددی در این شهر حضور دارند که در حوزه های تخصصی مانند فناوری، علوم زیستی، مدیا و نفت و گاز فعالیت می کنند.

در حقیقت، ایالت آلبرتا که شهرهای کلگری و ادمونتون از شهرهای مهم آن هستند، تمرکز زیادی روی منابع طبیعی دارد و شرکت های فعال بسیاری در این حوزه در ادمونتون حضور دارند.

از مهم ترین صنایع ادمونتون و کل ایالت آلبرتا می توان انرژی، کشاورزی و تولیدات پیشرفته کارخانه ای را عنوان کرد که در کنار آن، صنعت توریسم و خدمات مالی نیز در این شهر رونق دارد. در حالت کلی، حوزه خدمات و صنایع مرتبط از بیشترین سهم صنعتی در کل کشور کانادا برخوردار است و در حدود ۷۰ درصد از اقتصاد این کشور را به خود اختصاص داده است.

ثبت شعبه در تورنتو

تورنتو شهری مدرن در جنوب شرقی انتاریو است که تمامی امکانات را برای صنایع فناوری محور و صنایع مدرن ارائه داده است. این شهر میزبان بیش از ۲.۸ میلیون نفر جمعیت است که این مردم از ملیت های مختلف در این شهر فعالیت دارند.

تورنتو یکی از شهرهایی است که با تنوع صنایع و موقعیت های شغلی خود شناخته می شود و در کنار این موضوع، تورنتو یک شهر چند فرهنگی به حساب می آید.

باید اشاره کرد که بیش از ۲۵۰۰ شرکت استارتاپی در این شهر فعالیت دارند که این رقم در مقایسه با شهرهای دیگر این کشور قابل توجه است. بنابراین، تورنتو یکی از مراکز مهم جهانی در رابطه با خلاقیت و ارائه محصولات خلاقانه به شمار می رود.

از جمله بهترین تجارت های این شهر می توان به هوافضا، طراحی و معماری، آموزش، مواد غذایی، مدیریت رویدادها، حمل و نقل، مد و فشن، فیلم و رسانه، خدمات مالی، فناوری، موسیقی، علوم زیستی و توریسم اشاره کرد.

ثبت شعبه در واترلو

واترلو شهری کوچک با جمعیت بیش از ۵۵۰ هزار نفر است که در نزدیکی تورنتو و در قسمت جنوبی ایالت انتاریو قرار گرفته است. این شهر با دانشگاه معروف خود یعنی دانشگاه واترلو شناخته می شود که سهم بزرگی در آموزش مردم آن دارد.

با این که واترلو شهر کوچک و کم جمعیتی است، اما تجارت های نوپا و استارتاپ های بزرگی در آن حضور دارند و این شهر از مناطقی است که سهم بزرگی در خلاقیت صنعتی و به کارگیری فناوری در صنایع مختلف دارد.

واترلو از نظر تولیدات کارخانه ای پیشرفته و صنایع هوافضا در رتبه عالی قرار دارد و این شهر با صنایع اتومبیل و قطعات صنعتی معروف است. در کنار این صنایع، واترلو شهری است که شرکت ها و کارخانه های مختلفی در حوزه تخصصی تولید غذا و فرآوری آن دارد و از نظر صنایع فناوری محور و رسانه های دیجیتال نیز، واترلو حرف های زیادی برای گفتن دارد.

ثبت شعبه در مونترال

مونترال کبک به عنوان یکی از چند شهر مدرن کانادا شناخته می شود که شما در آن به تمامی امکانات برای شروع یک کسب و کار و ثبت شعبه در کانادا دسترسی دارید. مونترال بیش از چندین هزار استارتاپ و شرکت تجاری صنعتی را در خود جای داده است و این شهر به همراه شهر کبک، دو مرکز مهم صنعتی و اقتصادی ایالت کبک هستند که سهم بالایی در تولید ناخالص داخلی دارند.

منطقه شهری مونترال بیش از ۴.۱ میلیون نفر جمعیت دارد و با این جمعیت بالا، صنایع مختلفی را در خود جای داده است. این شهر با صنایع هوافضا و تولیدات دیجیتال و فناوری خود معروف است و صنایعی مانند داروسازی و علوم زیستی، نرم افزار و ارتباطات سهم بالایی در سیستم اقتصادی مونترال دارند.

در صورتی که به دنبال ثبت شعبه در کانادا می گردید، مطمئنا مونترال گزینه ای است که تمامی نیازهای شما را بر طرف خواهد کرد. از دیگر صنایع پر رونق در مونترال می توان به حمل و نقل، توریسم، تولیدات کارخانه ای و نساجی اشاره کرد.

ثبت شعبه در اتاوا

پس از این که پایتخت کانادا از شهر تورنتو به اتاوا تغییر نام پیدا کرد، این شهر به یکی از بهترین مناطق کشور تبدیل شد. اتاوا در مقایسه با تورنتو دارای جمعیت پایین تری است اما امکانات آن برای ثبت شعبه در کانادا و شروع یک کسب و کار جدید در این کشور بی نظیر است.

باید اشاره کرد که اتاوا جمعیتی تحصیل کرده دارد و آمار نشان می دهد بیش از نیمی از جمعیت این شهر را تحصیل کرده های دانشگاهی تشکیل داده اند.

شما در شهر اتاوا با یک شرایط پیشرفته و توسعه یافته شهری مواجه هستید که صنایعی مانند توریسم، حمل و نقل، مواد غذایی، فناوری، علوم زیستی، تولیدات کارخانه ای و بهداشت در آن از جمله بهترین ها به حساب می آیند. اتاوا شهری است که با روش های مختلف آبی، زمینی، ریلی و هوایی به مناطق مختلف کشور دسترسی دارد و عنوان یکی از بهترین شهرهای صنعتی و توسعه یافته جهان را به خود اختصاص داده است.

ثبت شعبه در کلگری

کلگری که در ایالت آلبرتا قرار گرفته است، از جمله مناطقی است که جمعیت آن اکثرا دانش آموخته کالج یا دانشگاه هستند. به همین دلیل، نیروی متخصص در این شهر فراوان است که شرایط مناسبی را برای شروع و توسعه یک کسب و کار فراهم کرده است. شهر کلگری تقریبا در جنوب آلبرتا قرار گرفته است که می توان آن را در یک منطقه گذرگاهی ایده آل به حساب آورد.

از جمله صنایع مهم و پر رونق در این شهر می توان به لجستیک و هوافضا، کشاورزی، صنایع خلاقانه، انرژی، خدمات مالی، علوم زیستی و فناوری اشاره کرد. به دلیل موقعیت جغرافیایی ایالت آلبرتا و شرایط مناسب برای تولید محصولات کشاورزی و انرژی، کلگری نیز از بهترین شرایط در مورد این صنایع برخوردار است.

ثبت شعبه در ساسکاتون

ساسکاتون از شهرهای مهم این ایالت است که رشد شهری و توسعه صنایع قابل توجهی را در سال های اخیر به خود دیده است. این شهر تنها ۲۵۰ هزار نفر جمعیت دارد و با این جمعیت صنایع مهمی مانند کشاورزی، تولیدات کارخانه ای و علوم زیستی دارد.

در این شهر، صنایع تولید و فرآوری محصولات غذایی دارای ارزش آوری بالایی است و فناوری های مرتبط با علوم زیستی دارای بهترین شرایط است.

البته، به دلیل شرایط طبیعی ساسکاچوان و شهر ساسکاتون، این منطقه نقش مهمی از نظر تولید محصولات معدنی و انرژی دارد و شما می توانید شرکت های مرتبط معروفی را در این شهر مشاهده کنید که در آن شعبه دارند.

ثبت شعبه در کبک

شهر کبک در قسمت جنوبی ایالت قرار گرفته است و این شهر در یک منطقه بی نظیر جغرافیایی قرار دارد. شهر کبک در جوار رودخانه سنت لارنز قرار دارد به طوری که شرایط مناسبی را از نظر حمل و نقل برای آن به وجود آورده است.

باید اشاره کرد که کبک شهری پیشرفته است که صنایع متنوعی در آن رونق دارند. جمعیت منطقه شهری کبک به بیش از ۸۳۰ هزار نفر می رسد و این منطقه در مقایسه با شهرهای بزرگی مانند تورنتو و مونترال کم جمعیت تر به نظر می رسد.

از صنایع مختلف این شهر می توان فناوری و ارتباطات، علوم اپتیک و الکترونیک، علوم زیستی، فناوری های سلامت، غذا و تولید رسانه را عنوان کرد. شما در این شهر می توانید در حوزه صنعت بیمه و خدمات مالی و صنایع مرتبط نیز شرکت ها و استارتاپ های موفقی را مشاهده کنید. باید اشاره کرد که کبک از نظر تولید کارخانه ای و تولید انرژی ها و صنایع پاک نیز در رتبه های برتر جهانی قرار دارد.

ثبت شعبه در لندن

لندن انتاریو نیز از شهرهای کانادا است که برای ثبت شعبه از شرایط مناسبی برخوردار است. در صورتی که قصد تاسیس و ثبت شعبه در کانادا را داشته باشید، لندن انتاریو گزینه ای مناسب است چرا که صنایع متنوعی در آن حضور دارند.

این شهر تنها ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و صنایعی مانند تولید و فرآوری محصولات غذایی، تولید رسانه، تولید کارخانه ای و صنایع مرتبط با فناوری در این شهر شهرت زیادی دارند.

همچنین، شهر لندن انتاریو دارای شرایط مناسبی از نظر صنایع و خدمات حرفه ای است و صنایع خلاقانه جایگاه ویژه ای در صنعت این شهر دارند.

کدام بیزینس ها برای ورود به بازار کار کانادا مناسب هستند

بیزینس های کوچک و متوسط سهم بالایی در اقتصاد این کشور دارند و برای ثبت شعبه در کانادا، شما می توانید روی ارزش آوری این تجارت ها حساب ویژه ای باز کنید. بر اساس آخرین آمار بیزینس های کوچک این کشور بیش از ۸.۴ میلیون کانادایی را استخدام کرده اند که سهم نسبتا قابل توجهی در سیستم اقتصادی این کشور است.

نکته جالب این است که در سال های اخیر، سهم تولید ناخالص بیزینس های خرد در این کشور بیش از ۴۰ درصد از اقتصاد آن بوده است و این سهم اکثرا در حوزه های تخصصی ساخت و ساز، خرید و فروش، خدمات فنی و حرفه ای، علوم زیستی و بهداشت اجتماعی و تولید محصولات غذایی متمرکز بوده است. دقت کنید که سهم حوزه خدمات که بسیاری از حوزه های تخصصی مانند نرم افزار و فناوری را شامل می شود، در حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد از کل تولید ناخالص این کشور است.

در بسیاری از مواقع، این سهم در مورد حوزه خدمات و صنایع مرتبط به بیش از ۷۰ درصد نیز رسیده است و در بعضی سال ها، سهم خدمات در GDP کشوری نزدیک ۸۰ درصد بوده است. جالب است تا بدانید اکثر بیزینس ها در این کشور که بیش از ۹۰ درصد آن است، در اختیار بیزینس های خرد و متوسط است و این نوید یک شرایط مناسب برای شرکت هایی را می دهد که قصد ورود به بازار کار این کشور را دارند.

برای ثبت شعبه در کانادا، صنایع خرد و متوسط در این کشور شرایط رشد عالی را دارند که در ادامه به بهترین آن ها اشاره می شود.

حوزه نرم افزار برای ثبت شعبه در کانادا

زیاد تعجب برانگیز نیست که کشور پیشرفته ای مانند کانادا سرمایه گذاری بالایی روی نرم افزار و خدمات کامپیوتری دارد. در واقع، این کشور به عنوان یکی از توسعه یافته ترین مناطق سهم بالایی از نظر حمایت از استارتاپ های فناوری محور و شرکت های ارائه دهنده خدمات نرم افزاری دارد. یکی از بهترین این استارتاپ ها را می توان Coveo دانست که توانسته است بیش از ۳۳۹ میلیون دلار جذب سرمایه داشته باشد.

از جمله بهترین حوزه های تخصصی در مورد نرم افزار و فناوری اطلاعات که در این کشور رونق دارند، می توان تولید و توسعه نرم افزار، هوش مصنوعی، فضای ابری، تجارت الکترونیک و وب سایت، دستگاه های پوز، امنیت و خدمات مالی نرم افزاری را بیان کرد.

حوزه املاک و مستغلات برای ثبت شعبه در کانادا

حوزه املاک و مستغلات و ساخت و ساز در این کشور از پر سودترین بخش های اقتصادی به حساب می آید. به دلیل حمایت دولت این کشور از صنعت توریسم و حمل و نقل و رشد جمعیت، می توان املاک و مستغلات را دارای آینده روشنی در این کشور به حساب آورد. در حوزه املاک و مستغلات می توان فرصت های عالی را مشاهده کرد چرا که مردم این کشور به دنبال شرکت هایی هستند که شرایط بهتری از نظر محل زندگی و کیفیت آن ارائه دهند.

متخصصان املاک و ساخت و ساز در این کشور به مردم کمک می کنند تا این فرصت های عالی را بیابند و شرایط رهن و اجاره یا خرید مسکن خود را مدیریت کنند. در این حوزه تخصصی، پلتفرم های پیشرفته ای طراحی شده است و استارتاپ های موفقی شروع به کار کرده اند.

وب سایت IbisWorld اعلام می کند که حوزه املاک و مستغلات در این کشور دارای سود فروش نزدیک به ۲۵ درصد است و از این نظر بین چند صنعت برتر کشور قرار گرفته است.

حوزه تجارت الکترونیک برای ثبت شعبه در کانادا

تجارت الکترونیک قلب تپنده اقتصاد کانادا است که در سال ۲۰۲۰ نزدیک ۳۰ میلیارد دلار برای سیستم اقتصادی این کشور ارزش آوری داشته است. بر اساس آخرین پیش بینی ها، انتظار می رود، تجارت الکترونیک بتواند تا سال ۲۰۲۴ ارزش ۳۳ میلیارد دلاری برای اقتصاد این کشور به همراه آورد که نرخ رشد آن در حدود ۳۷ درصد خواهد بود.

بر اساس اعلام این وب سایت، آمار جالب این است که در سال ۲۰۲۰، بیش از ۲۸ میلیون کانادایی حداقل یک خرید از طریق پلتفرم های تجارت و خرید و فروش الکترونیک انجام داده اند. با این شرایط، یک وضعیت ایده آل برای شرکت هایی فراهم است که قصد فعالیت تجاری در این کشور را دارند و می خواهند با ثبت شعبه در کانادا، تجارت خود را توسعه دهند.

حوزه علوم زیستی برای ثبت شعبه در کانادا

در صورتی که برای شروع یک کسب و کار یا ثبت شعبه در کانادا قصد سرمایه گذاری دارید، حوزه علوم زیستی و بهداشت عمومی از بهترین ها به شمار می رود. اگر کسب و کار و تجارت شما در کشور مبدا در حوزه علوم زیستی فعالیت دارد، با ثبت شعبه در کانادا می توانید به تمامی امکانات و تجهیزات پیشرفته و مدرن دست پیدا کنید.

باید اشاره کرد که استارتاپ ها و شرکت های توسعه یافته متنوعی در این کشور وجود دارند که روش های خلاقانه بسیاری را برای بهبود وضعیت سلامت این کشور ارائه داده اند.

حوزه های تخصصی این بخش شامل داروسازی، فناوری های مرتبط هوش مصنوعی، تشخیص بیماری ها و پزشکی از راه دور است. نکته جالب این است که بر اساس شرایط اخیر، پزشکی از راه دور و تله مدیسین در کانادا پیشرفت زیادی داشته است و اپلیکیشن های مرتبط بهترین ارزش آوری اقتصادی و صنعتی را برای این کشور به وجود آورده اند.

حوزه خدمات مالی برای ثبت شعبه در کانادا

زمانی که در مورد اقتصاد کانادا صحبت می کنیم، مطمئنا باید در مورد حوزه خدمات مالی و فناوری های مرتبط سخن به میان آورد. البته، خدمات مالی از جمله پر سودترین تجارت ها در تمامی کشورها به شمار می رود. در این حوزه تخصصی رمز ارزها و بلاکچین دارای پیشرفت بسیاری در کانادا است و باید اشاره کرد که ارائه راه حل های خلاقانه و نوآورانه حمایت دولتی این کشور را به همراه خواهد آورد.

از جمله شرکت هایی که توانسته است جذب سرمایه بالایی در این کشور داشته باشد، Coinsquare است که در حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال فعالیت دارد. البته، حوزه خدمات مالی برای ثبت شعبه در کانادا تنها به بلاکچین محدود نمی شود و شما می توانید در بخش های پرداخت الکترونیکی، دستگاه های پوز، خدمات مالی مرتبط با فضای ابری و خدمات مالی اتوماتیک فعالیت داشته باشید.

حوزه حمل و نقل و لجستیک برای ثبت شعبه در کانادا

بر اساس آخرین آمار در سال های قبل،‌ بیش از ۸۶ درصد از بیزینس های کوچک و متوسط مرتبط با این حوزه در کانادا ارزش آوری و سودآوری بالایی داشته اند. حوزه حمل و نقل در کانادا نیاز به رشد بالایی دارد و شما می توانید با ثبت شعبه در کانادا در این حوزه تخصصی به این توسعه کمک کنید.

باید گفت، شما نباید خود را تنها محدود به شرکت های حمل و نقل یا اجاره اتومبیل در این کشور کنید. در واقع، بخش های تخصصی متنوعی در حمل و نقل این کشور وجود دارند که شرایط عالی را برای سیستم اقتصادی آن به وجود آورده اند.

حمل و نقل این کشور و سیستم لجستیک آن به چند بخش حمل و نقل زمینی، آبی، ریلی و هوایی تقسیم بندی شده است و به جرات می توان گفت فرصت های عالی در تمامی این بخش ها برای ثبت شعبه در کانادا فراهم است.

حوزه ورزش و سرگرمی برای ثبت شعبه در کانادا

در صورتی که شرکت بین المللی شما در حوزه ورزش و سرگرمی فعالیت دارد، بهترین فرصت ها برای ثبت شعبه در کانادا برایتان وجود دارد. دقت داشته باشید که این کشور از امکانات و تجهیزات بی نظیری در این حوزه برخوردار است و اثبات کننده این ادعا وجود مراکز متنوع ورزشی و سرگرمی در سراسر کانادا است.

از جمله بهترین مزایای این کشور برای ثبت شعبه در کانادا وجود منابع طبیعی و گردشگری بسیار است که شرایط را برای انجام ورزش های مختلف تابستانی و زمستانی فراهم کرده است. فرقی ندارد که شما در کدام حوزه تخصصی فعالیت دارید و شرکت شما چه نوع محصولاتی را به بازار ارائه می دهد. با صرف کمترین زمان می توانید با ثبت شعبه در کانادا به اهداف خود دست پیدا کنید و به دنبال توسعه شرکت تجاری خود در سطح بین المللی باشید.

حوزه تولید محصولات غذایی برای ثبت شعبه در کانادا

حوزه غذا و فرآوری محصولات غذایی از دیگر فرصت ها برای ثبت شعبه در کانادا است که از حمایت های بخش دولتی و شرکت های سرمایه گذاری برخوردار است. شما در تمامی ایالت های این کشور می توانید به امکانات مدرن و پیشرفته دست پیدا کنید تا بتوانید شرکت و تجارت خود را به صورت بین المللی توسعه دهید.

این بخش تخصصی سهم تقریبی ۱۴۰ میلیارد دلاری یا ۷.۴ درصدی در تولید ناخالص کشوری دارد و می توان کارخانه ها و تولیدی های محصولات غذایی این کشور را از بهترین ها در کل دنیا به شمار آورد.

البته، دقت داشته باشید که این سهم بالا شامل تمامی بخش های تولیدی می شود که می تواند رستوران، فست فود و حتی کارگاه های تولیدی کوچک باشد. باید اشاره کرد که از جمله بهترین بخش ها در حوزه غذا و فرآوری آن، تولید محصولات مرتبط با گوشت و محصولات کشاورزی در ایالت های سرسبز این کشور است.

حوزه آموزش برای ثبت شعبه در کانادا

حوزه آموزش و پرورش از سودآورترین بخش های اقتصادی در این کشور به شمار می رود که سهم تولید ناخالص داخلی آن در حدود ۵ تا ۶ درصد است. در صورتی که در حوزه تخصصی آموزش و پرورش فعال هستید و شرکتی تجاری دارید، بهترین کار این است که روی ثبت شعبه در کانادا تمرکز کنید.

نکته مهم این است که شما در مورد آموزش و پرورش می توانید به بخش های مختلف ورود پیدا کنید و تنوع بالایی از این نظر در کشور کانادا وجود دارد.

برای نمونه، از بهترین بخش ها در مورد آموزش و پرورش موسسه های آموزش فنی و حرفه ای، آموزشگاه های رانندگی و موسسات آموزش زبان هستند. بر اساس آمار وب سایت دولتی این کشور در این لینک، بیش از ۴۳ هزار بیزینس در این کشور وجود دارند که تخصص آن ها ارائه خدمات آموزشی است و ۹۳ درصد از آن ها تعداد کارکنانی بین ۱ تا ۹۹ نفر دارند.

همچنین، میزان حقوق در این حوزه تخصصی به صورت ساعتی تقریبا ۲۰ دلار است و سهم تولید ناخالص آموزش و پرورش ۲.۲ درصد از تولید ناخالص کل کشوری بوده است.

حوزه کشاورزی برای ثبت شعبه در کانادا

حوزه کشاورزی و ماهیگیری سهم بالایی در تولید ناخالص این کشور دارد که بر اساس آخرین آمار، در حدود ۴۱ میلیارد دلار برآورد شده است. اگر از شرکت هایی هستید که روش های عملی و خلاقانه برای بهبود سیستم کشاورزی دارید و محصولات مهمی را به بازار ارائه می دهید، ثبت شعبه در کانادا از جمله بهترین گزینه ها به شمار می رود.

دقت داشته باشید که در این حوزه تخصصی نیز تنوع بالایی از نظر حوزه فعالیت شرکت وجود دارد و می توان با ایده های متنوعی وارد بازار کار این کشور شد.

از جمله مهم ترین بخش ها در مورد صنایع کشاورزی و ماهیگیری می توان صنعت تولید گوشت قرمز، تولید دانه های روغنی و بذر، صنایع فرآوری مواد غذایی و محصولات لبنی را بیان کرد. جالب است تا بدانید کبک و ایالت های غربی کانادا سهم بالایی از نظر تولید ناخالص در مقایسه با سایر مناطق این کشور دارند.

حوزه انرژی برای ثبت شعبه در کانادا

از جمله بهترین و سودآورترین حوزه های تخصصی می توان تولید انرژی را بیان کرد که سهم GDP آن در کل کشور بیش از ۱۷۶ میلیارد دلار در سال است. دقت داشته باشید که در این بخش باید ایالت هایی را انتخاب کنید که تمرکز بالایی روی تولید انرژی و فناوری های مرتبط دارند.

از جمله این ایالت ها می توان کبک، آلبرتا و ساسکاچوان را بیان کرد که تولید انرژی و صنایع مرتبط با نفت و گاز در آن ها جزء جدایی ناپذیر این ایالت ها به حساب می آید.

از بخش هایی که دولت این کشور تمرکز بالایی روی آن ها دارد، انرژی های تجدید پذیر و انرژی های پاک است. مطمئنا، در صورتی که در حوزه انرژی فعالیت دارید، ایده های عالی برای این بخش خواهید داشت. همچنین، صنایع مرتبط با نفت و گاز و تولید قطعات مرتبط نیز از بخش هایی است که در ایالت های آلبرتا و ساسکاچوان دارای ارزش آوری بالایی هستند.

حوزه تولید صنعتی و تولید کارخانه ای برای ثبت شعبه در کانادا

دو بخش تولید صنعتی و تولید کارخانه ای از جمله اساسی ترین بخش های اقتصادی در این کشور به شمار می روند که به ترتیب سهم تولید ناخالص آن ها ۳۹۰ میلیارد و ۱۹۰ میلیارد دلار است. به بیان وب سایت دولتی این کشور در این لینک، تولید کارخانه ای بنیاد اقتصاد نوین کانادا به حساب می آید که در حدود ۱۰ درصد از سهم GDP را در اختیار دارد.

در کنار این موضوع، تولید صنعتی و صنایع مرتبط نیز در این کشور دارای فرصت های بی نظیری از نظر فروش داخلی و صادرات است. تولید کنندگان محصولات مرتبط با Manufacturing بیش از ۳۵۰ میلیارد دلار در سال صادرات دارند که این میزان رقم قابل توجهی از نظر نرخ صادرات کل این کشور به حساب می آید.

با این نرخ صادرات و تولید داخلی، در این بخش بیش از ۱.۷ میلیون نفر مشغول به کار هستند و انتظار می رود این نرخ در سال های آینده با رشد قابل قبولی مواجه شود.

خود صنعت تولید این کشور به بخش های متعددی تقسیم بندی می شود که می توان تولید محصولات چوبی، محصولات و قطعات صنعتی، فرآوری گوشت و ابزارها و محصولات مرتبط را از آن جمله به شمار آورد. بنابراین، شما در صنعت تولیدی این کشور نیز می توانید با ایده های متنوع و خلاقانه وارد بازار کار آن شوید.

حوزه نفت و گاز برای ثبت شعبه در کانادا

صنعت نفت و گاز و معادن این کشور سهم ۱۵۱ میلیارد دلاری را از GDP کل آن دارد که بر اساس آخرین آمار در حدود ۲ تریلیارد دلار است. شرکت های مختلف و بزرگی در حوزه نفت و گاز و معادن در این کشور حضور دارند که برای ورود به بازار کار در این بخش ها، باید پتانسیل های بازار در ایالت مورد نظر را بررسی کنید. برای نمونه، ایالت هایی مانند کبک، آلبرتا و ساسکاچوان از جمله این مناطق هستند و از دیگر مناطق مهم می توان بریتیش کلمبیا را بیان کرد.

البته، نیازی نیست که حتما شرکت شما یکی از بزرگ ترین شرکت های بین المللی باشد. شما می توانید با یک تجارت خرد و متوسط نیز به فکر ثبت شعبه در کانادا باشید و برای ورود به بازار کار این کشور برنامه ریزی داشته باشید. ایده هایی مانند فناوری های مرتبط با استخراج نفت و گاز و تولید محصولات فلزی از جمله بهترین بخش ها در حوزه نفت و گاز و معادل در کانادا به حساب می آیند.

حوزه عمده فروشی و خرده فروشی برای ثبت شعبه در کانادا

عمده فروشی و خرده فروشی دو بخش اقتصادی مهم در این کشور به حساب می آیند که به صورت مجموع سهم ۲۱۰ میلیارد دلاری در تولید ناخالص کشوری بر عهده دارند. باید اشاره کرد که شرکت های بزرگ و موفقی در این حوزه در کانادا حضور دارند که از جمله شرکت های بین المللی به شمار می روند. به دلیل ماهیت این بخش، شما می توانید شرکت خود را در همان قدم های ابتدایی به صورت بین المللی توسعه دهید.

شاید تصور کنید که بحث عمده فروشی و تجارت ها در این بخش اشباع شده است و فرصت هایی برای آن وجود ندارد. با این حال، دقت داشته باشید که استارتاپ ها و بیزینس های نوپا در این بخش در کانادا فعال هستند و موفق شده اند تا فاندهای بالایی را از شرکت های سرمایه گذاری دریافت کنند. بر اساس آمار این آدرس اینترنتی، بیش از ۹۸ هزار بیزینس فعال در این بخش فعالیت دارند که درآمد میانگین در این بخش تقریبا ۲۵ دلار در ساعت است.

باید اشاره کرد که شما می توانید تنها در یک بخش تخصصی مانند عمده فروشی محصولات پوشاک یا محصولات کشاورزی شروع به کار کنید و تجارت خود را توسعه دهید.

با تراست بیزینس همراه باشید

 • در صورتی که به دنبال ثبت شعبه در کانادا هستید، فرصت های بی نظیری برایتان وجود دارد.
 • پیشنهاد ما در تراست بیزینس این است که قبل از هر کاری در مورد صنعت مورد نظر و ایالت انتخاب شده خوب تحقیق کنید تا پس از ثبت شعبه در کانادا بهترین بازدهی را به دست آورید.
 • در صورتی که احساس می کنید به مشاوره تخصصی کسب و کار نیاز دارید، می توانید از خدمات تراست بیزینس استفاده کنید.
 • متخصصان کسب و کار و وکلای مهاجرت در تراست بیزینس با بررسی شرایط و مدارک شما بهترین روش را در اختیارتان قرار خواهند داد.
 • شما می توانید در تمامی ایام هفته و از طریق روش های موجود در وب سایت تراست بیزینس با همکاران ما تماس حاصل فرمایید.

وکیل قانونی برای ثبت شعبه در کانادا

ثبت شعبه در کانادا موضوعی حساس است که شما برای موفقیت در آن باید با دید کامل و بررسی کامل بازار پیش بروید. شاید بسیاری از بیزینس ها پس از شروع به کار در بازار این کشور با مشکلاتی مواجه شوند که اکثرا به دلیل نبود شناخت دقیق از بازار و نداشتن دید درست از تقاضای مشتریان است. یک وکیل قانونی که بررسی دقیقی از شرایط مهاجرتی دارد، می تواند در مراحل مختلف مهاجرت از طریق ثبت شعبه در کانادا شما را یاری کند.

دقت کنید که وجود پرونده های موفق که توسط وکیل مورد نظر به سر انجام رسیده است، نکته مهمی در انتخاب خدمات یک موسسه است. با این شرایط، شما مطمئن هستید که کار خود را به یک وکیل قانونی خواهید سپرد و در نهایت با ثبت شعبه در کانادا می توانید به اقامت دائم این کشور دست پیدا کنید.

وکلای قانونی و مشاوران تخصصی کسب و کار در تراست بیزینس آماده هستند تا بهترین مشاوره ها و آسان ترین روش مهاجرتی را در اختیار شما قرار دهند. با یک بررسی دقیق از پرونده شما، متخصصان تراست بیزینس شما را از مشکلات احتمالی پرونده تان مطلع خواهند کرد و در نهایت می توانید با دید کامل به سمت عملی کردن اهداف تان حرکت کنید.

خدمات تراست بیزینس برای مهاجرت

تمامی پرونده های تراست بیزینس تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد تراست بیزینس


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

سوالات متداول

روش اصلی برای ثبت شعبه در کانادا چیست؟

برای این کار ابتدا باید بررسی کنید که آیا شرایط برنامه ICT یا انتقال درون شرکتی را دارید یا خیر. پس از این کار باید مقدمات تاسیس شعبه در کانادا را شروع کنید و پس از آن برای ویزای کار این کشور درخواست دهید. در صورتی که بتوانید این مراحل را با موفقیت پشت سر بگذارید، می توانید روی اقامت دائم این کشور حساب باز کنید.

شرایط برنامه انتقال درون شرکتی ICT چیست؟

شرایط مشخصی برای این برنامه ویزای تجاری کانادا ارائه شده است. باید گفت از مهم ترین این شرایط فعال بودن شرکت کنونی، داشتن حداقل فعالیت ۱ ساله شرکت و داشتن کارکنان و استخدامی ها در شرکت است. شما برای این برنامه باید در شرکت حداقل ۱ نفر را استخدام کرده باشید.

آیا برای استفاده از برنامه تاسیس شعبه در کانادا باید شرکت مورد نظر ثبت شده باشد؟

این کار از الزامات برنامه است و شرط مهم ویزای انتقال درون شرکتی به حساب می آید. شرکت مبدا شما باید در کشور مورد نظر ثبت شده باشد و از نظر مالیاتی نیز مشکلی نداشته باشد.

در کدام ایالت ها می توان ثبت شعبه در کانادا را انجام داد؟

این کار محدودیتی ندارد و شما باید شرایط شغلی و بازار کار را در ایالت مورد نظر بررسی کنید. دقت داشته باشید که شرایط مربوط به ثبت شعبه در کانادا در دولت فدرال را باید محقق کنید.

ویزای شغلی که پس از تاسیس شعبه در کانادا ارائه می شود چه مدت اعتبار دارد؟

شما پس از این که توانستید شعبه خود در کانادا را تاسیس کنید، نیاز خواهید داشت تا برای ویزای کار کانادا درخواست دهید. با موفقیت در این مسیر، می توانید ویزای کار ۱ ساله دریافت کنید که مجوز حضور شما در کشور کانادا است.

آیا مزیتی برای فرزندان و همسر نیز وجود دارد؟

بله. پس از ثبت شعبه در کانادا و تاسیس شرکت، شما می توانید ویزای شغلی کانادا را دریافت کنید. باید اشاره کرد که اخذ ویزای شغلی کانادا به منزله اقامت برای سایر اعضای خانواده نیز هست. شما می توانید همزمان با ثبت درخواست ویزای شغلی، برای سایر اعضای خانواده و همسر نیز درخواست اقامت دهید.

آیا امکان تمدید ویزای شغلی کانادا در برنامه انتقال درون شرکتی وجود دارد؟

شما می توانید ویزای کار کانادا را تا ۵ و حتی ۷ سال تمدید کنید. در حقیقت، این وابسته به شرایط شرکت شما و کار مورد نظر است. با این حال، پس از گذراندن مراحل اولیه، به راحتی خواهید توانست تا ویزای شغلی خود را به اقامت دائم این کشور تبدیل کنید.

دریافت ویزای شغلی کانادا چه مدت طول می کشد؟

بر اساس شرایط اداره مهاجرت این کشور و شلوغی آن، پرونده شما در ۱ تا ۴ ماه بررسی می شود. این مدت زمان به صورت میانگین و بر اساس تجربه پرونده های قبلی محاسبه شده است و در این بازه شما می توانید برای دریافت ویزای شغلی کانادا آماده شوید.

شرط مهم برای اپلای اقامت دائم کانادا چیست؟

شرط اساسی در این مسیر این است که قبل از اپلای، شرکت شما باید در کانادا فعال باشد. همچنین، تمامی مجوزهای مورد نظر را باید اخذ کرده باشید و حداقل ۱ نفر کانادایی که با شما نسبتی نداشته باشد، باید استخدام شود.

برای قبول شدن به عنوان مدیر شرکت و شعبه مورد نظر در کانادا باید چه شرایطی داشت؟

شما باید چهار شرط مهم داشته باشید تا به این موفقیت برسید. در ابتدا نیاز به دانش زبان در سطح ۷ خواهید داشت. پس از آن، لازم است حداقل مدرک دبیرستان را ارائه دهید و از شروط مهم دیگر نبود سوء پیشینه و مشکلات خاص پزشکی است.

مزیت مهم ثبت شعبه در کانادا چیست؟

مزیت مهمی که برای تاسیس نمایندگی در کانادا وجود دارد، نرخ پایین مالیات و اقتصاد پایدار این کشور است. با نگاهی به آمار مالیات و قوانین مرتبط، می توان کانادا را از جمله کشورهای برتر از نظر پایین بودن نرخ مالیات به شمار آورد. این کشور از نظر تاسیس تجارت ها، در رتبه های برتر جهانی قرار دارد چرا که حمایت های دولتی آن برای توسعه اقتصادی و تجاری شرکت ها بی نظیر است.

آیا می توان پس از دریافت مجوز ICT در کانادا برای شرکت های دیگر کار کرد؟

خیر. این امکان وجود ندارد و این مجوز تنها برای کار در شرکت خودتان صادر می شود. دقت کنید که در صورت استفاده از این مجوز برای کار در شرکت های دیگر، تمدید اقامت شما و درخواست برای اقامت دائم با مشکل برخورد خواهد کرد.

آیا اقدام از طریق برنامه انتقال درون شرکتی آسان است؟

در صورتی که شما مهارت های لازم و شرایط برنامه را داشته باشید، این روش یکی از آسان ترین روش های مهاجرت است. باید اشاره کرد که شرط زبان و فاکتور سنی در این برنامه وجود ندارد و نیاز به مدرک تحصیلی قابل توجهی نیز در آن ندارید. برای همین، شما با داشتن شرایط کسب و کار که در برنامه به آن اشاره شده است، به راحتی می توانید در این برنامه در مسیر اقامت دائم قرار بگیرید.

آیا برای ثبت شعبه در کانادا به مجوز LMIA نیاز است؟

در این برنامه شما پس از تاسیس شعبه در کانادا نیاز به مجوزهای مشخصی دارید. این مجوزها مربوط به کار در این کشور هستند اما در این برنامه شما از گرفتن LMIA معاف هستید.

کدام کارکنان شرکتی می توانند واجد شرایط برنامه باشند؟

در این برنامه سه گروه اصلی وجود دارد که شامل مدیران اجرایی، مدیران عملیاتی و کارکنان با دانش تخصصی هستند.

آیا حتما باید شرکت را در کشور کانادا ثبت کرد؟

بله. الزاما نیاز است تا شما پس از بررسی شرایط یک شعبه را به صورت رسمی به ثبت برسانید. در این صورت خواهد بود که می توانید از این طریق برای مدیران اجرایی یا سایر کارکنان اقامت کاری دریافت کنید.

آیا برای برنامه تاسیس شعبه در کانادا حتما نیاز به مدرک زبان است؟

خیر. در ابتدای مسیر شما نیازی به مدرک زبان ندارید. با این حال، در مراحل بعدی مانند کار کردن در این کشور و مخصوصا در مرحله اقامت دائم، شما نیاز به مدرک زبان خواهید داشت.

در چه صورتی می توان از روش مهاجرتی ثبت شعبه در کانادا استفاده کرد؟

اگر شما از مدیران اجرایی یا مدیران ارشد یک شرکت هستید که قصد ثبت شعبه در کانادا را دارید، این روش مناسب تان است. دقت کنید در صورتی که برای یک شرکت کار می کنید که مدیرتان قصد تاسیس شعبه در کانادا را دارد، فرصت عالی در اختیارتان خواهد بود.

شرایط تمدید ویزای کار پس از ثبت شعبه در کانادا چیست؟

از شروط مهم این کار اثبات نیاز به شما در شعبه مورد نظر است. همچنین، فرد باید اثبات کند که فرد کانادایی را استخدام کرده است و در شعبه مورد نظر افرادی فعالیت می کنند. در کنار این موضوع، فعالیت و تولید خدمات یا محصولات در شعبه مورد نظر از الزامات کار است.

در برنامه انتقال درون شرکتی حداقل سابقه کاری شرکت مبدا چقدر است؟

شرکتی که در کشور مبدا حضور دارد باید حداقل ۱ سال سابقه کار داشته باشد. با این حال، مرز ایده آل این سابقه کار ۳ سال تعیین شده است و در این صورت خواهد بود که شما شانس بالاتری برای ویزا خواهید داشت.

در برنامه ICT Canada حداقل میزان سرمایه برای موفقیت چقدر است؟

در این برنامه نیاز است تا گواهی تمکن حداقل سرمایه ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار دلاری ارائه شود. البته، این میزان با تجربه پرونده های قبلی بیان شده است و شما می توانید با فاندهای متفاوتی برای این برنامه اقدام کنید. در حقیقت، میزان سرمایه مورد نظر برای پوشش دادن هزینه های سال اول ثبت شعبه در کانادا است.

آیا نیاز است تا شعبه کانادا پس از تاسیس در همان حوزه تخصصی شرکت مبدا فعالیت کند؟

باید اشاره کرد که در این مورد قانون خاصی وجود ندارد. با این حال، برای این که در مراحل اقامت دائم و تمدید ویزای کار به مشکل بر نخورید، بهترین کار این است که شعبه کانادا شرکت شما نیز همان فعالیت های شرکت مبدا را دنبال کند.

در صورت شکست شعبه و سودآور نبودن در سال اول تکلیف چیست؟

پس از ثبت شعبه در کانادا و تاسیس کسب و کار در این کشور، امکان دارد که بیزینس شما در سال اول سود آور نباشد. دقت داشته باشید که این موضوع ممکن است برای تمامی شرکت ها و استارتاپ ها به وجود آید و این مشکل برای ویزا و اقامت دائم مشکل خاصی نیست. با این حال، باید دقت داشته باشید که شعبه مورد نظر باید به صورت فعال در کسب و کار مورد نظر کار کند و محصولات و خدمات را به مشتریان پیشنهاد دهد.

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

استفاده از مطالب سایت تراست فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. © کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت Trust Way Immigration Services می‌باشد.