مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا

مهاجرت بيزينسی پزشکان به کانادا

مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا در یک نگاه

مواردتوضيحات
رده ویزا با مهاجرت بیزینسی پزشکان به کاناداویزای شغلی کانادا
مدت زمان پروسه برای ثبت پرونده و اقامت دائمبین ۱ تا ۲ سال در اکثر پرونده ها
بین ۲ تا ۴ سال در مهاجرت خوداشتغالی
هزینه های بررسی پروندهمتغیر بین ۵۰۰ دلار تا ۳۰۰۰ دلار در پرونده های مختلف
سرمایه لازممتغیر بر اساس تجارت مورد نظر بین ۵۰ هزار دلار تا ۵ میلیون دلار
مدارک لازم برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادامدارک هویتی
ترجمه شناسنامه به صورت رسمی
گواهی ازدواج (در صورت وجود)
گواهی تمکن مالی
گواهی سلامت پزشکی
گواهی عدم سوء پیشینه
بیزینس پلن
مدرک زبان (در صورت نیاز برنامه)
مدارک تحصیلی
حداقل تحصیلاتدیپلم
مدرک زبان (در صورت نیاز برنامه)آیلتس انگلیسی یا TEF فرانسوی
نوع اقامت با مهاجرت بیزینسی پزشکان به کاناداابتدا ویزای شغلی سپس تبدیل به اقامت دائم
اجازه کار پزشکی با مهاجرت بیزینسیوجود ندارد

مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا از روش هایی است که پزشکان با استفاده از آن شرایط بهتری برای مهاجرت دارند. در این روش، شما نیازی به طی کردن آزمون های متعدد بین المللی ندارید و تنها با خرید و مدیریت یک کسب و کار در این کشور می توانید اهداف مهاجرت خود را دنبال کنید.

مهاجرت تجاری پزشکان به کانادا دارای روش های مختلفی مانند استارتاپ، کارآفرینی، خرید بیزینس و سرمایه گذاری است که هر کدام دارای شرایط خاصی هستند.

مراحل مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا

دریافت وقت مشاوره

به دلیل تنوع بالای روش های مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا، بهتر است در قدم اول اقدام به دریافت یک مشاوره تخصصی کنید.

وکلای مهاجرت و متخصصان کسب و کار می توانند علائق شما را بررسی کنند و بر اساس رزومه و سوابق کاری تان بهترین روش مهاجرتی را در اختیارتان قرار دهند.

مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا روشی آسان و کوتاه است اما این در صورتی است که شما با دید کامل و دانستن تمامی شرایط اقدام کنید.

مطالعه کامل قوانین

قوانین و مقررات کشور کانادا از طریق وب سایت رسمی آن در دسترس همگان است. شما می توانید تمامی روش های مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا را مطالعه کنید و شرایط آن را با سوابق خود مقایسه کنید.

دقت داشته باشید که شرایط برنامه ها از الزامات آن به حساب می آیند و در صورت محقق نشدن حتی یک شرط نیز پرونده شما به مشکل بر خواهد خورد.

انتخاب روش مهاجرتی

شاید بتوان بیش از ۱۰ روش مهاجرتی را در این حوزه معرفی کرد که شما نیاز دارید با بررسی کامل شرایط بهترین گزینه را انتخاب کنید.

در انتخاب روش مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا دقت کنید که شرایط کامل با سوابق شما متناسب باشد و مدارک لازم برای برنامه مورد نظر را داشته باشید.

بررسی شرایط تمکن مالی

تمکن مالی و وجود سرمایه از جمله مهم ترین شرایط در مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا است. شما می توانید پس از بررسی شرایط قوانین، محل تامین سرمایه آن را مشخص کنید و با خیال راحت به فکر ادامه مسیر باشید.

در روش هایی مانند استارتاپ، شما نیاز به تامین سرمایه شرکت اولیه ندارید و یک یا چند شرکت سرمایه گذاری تامین مالی استارتاپ شما را بر عهده خواهد گرفت.

حضور در کشور کانادا

کشور کانادا این امکان را فراهم کرده است تا شما بتوانید به صورت یک بازدید تجاری در این کشور حضور پیدا کنید و شرایط کسب و کار مورد نظر را در آن بررسی کنید.

با یک ویزای بازدید تجاری، شما می توانید به مدت حداکثر ۶ ماه در یکی از مناطق این کشور به بررسی شرایط و تحلیل بازار بپردازید. این کار دید خوبی به شما خواهد داد تا بتوانید تجارت خود را با خیال راحت در منطقه انتخاب شده شروع کنید.

آماده سازی مدارک

آماده کردن بعضی از مدارک که برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا مورد نیاز است، شرط اصلی برنامه به حساب می آید.

شما باید پس از قدم های اولیه به فکر آماده کردن مدارکی مانند پاسپورت، ترجمه شناسنامه، گواهی های مورد نظر و حتی مدرک زبان باشید.

در بسیاری از شرایط، شما در ابتدای مسیر نیازی به مدرک زبان ندارید اما بهتر است شرایط برنامه را بررسی کنید تا از این موضوع مطمئن شوید.

آماده سازی بیزینس پلن

بیزینس پلن یکی از مدارک مهم در روش های مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا به حساب می آید. برای نمونه، پس از خرید یک بیزینس یا اقدام از طریق استارتاپ، شما به این مدرک نیاز خواهید داشت.

دقت کنید که برای نوشتن این مدرک نیاز به تحقیقات کامل در مورد بازار و شرایط آن دارید و بهتر است برای آماده کردن این مدرک از مشاوره های تخصصی کسب و کار استفاده کنید.

اقدام برای مهاجرت

در صورتی که روش مهاجرتی خود را انتخاب کرده باشید و مدارک کاملی داشته باشید، زمان آن است تا از طریق روش مورد نظر اقدام کنید.

در روش های مختلف مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا، کانال های متفاوتی برای اقدام وجود دارد و شما بر اساس آن روش باید مراحل را پیش ببرید.

برای نمونه، در روش استارتاپ نیاز است تا ابتدا با یک شرکت سرمایه گذاری در ارتباط باشید تا تامین مالی استارتاپ شما را بر عهده بگیرد. در روش هایی مانند خرید بیزینس در کانادا، کارگزار یا وکیل قانونی شما می تواند مسیر را برای تان طی کند.

اقدام برای مجوزها

در صورتی که برنامه مهاجرتی شما نیاز به اخذ مجوزهای اضافی داشته باشد، در مرحله بعدی باید برای اخذ این مجوزها اقدام کنید.

برای نمونه، در روش خرید بیزینس شما نیاز به یک بازه ۲ تا ۳ ماهه خواهید داشت تا مجوز LMIA را دریافت کنید. در روش هایی مانند استارتاپ نیز، شما باید به فکر گرفتن نامه ساپورت مالی از شرکت های سرمایه گذاری باشید.

حضور در کسب و کار

پس از گذراندن مراحل اولیه، شما باید برای مدیریت تجارت خود در کانادا در این کشور حضور داشته باشید.

دقت کنید که مدیریت کسب و کارتان به صورت حضوری مرحله ضروری آن است و در این صورت خواهد بود که پرونده اقامت دائم شما به جریان خواهد افتاد.

توجه به قوانین اقامت دائم

پس از اخذ ویزای کار در قدم های ابتدایی، شما باید به قوانین اقامت دائم نیز دقت داشته باشید و در تمامی مراحل بعدی به فکر آماده کردن مدارک مورد نیاز برای اقامت دائم باشید.

از جمله این مدارک که برای مرحله اقامت دائم به آن ها نیاز خواهید داشت، زبان و گواهی های عدم سوء پیشینه و گواهی سلامت پزشکی است.

اقدام برای اقامت دائم

در روش های مهاجرتی بیزینسی، معمولا شما در مرحله اولیه موفق به دریافت یک ویزای کار خواهید شد.

در صورتی که به شرایط برنامه مورد نظر پایبند باشید، می توانید پرونده اقامت دائم خودتان را شروع کنید. پروسه اقامت نهایی با مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا با ارائه مدارکی همراه است که مهم ترین آن ها سابقه مدیریتی در کسب و کار مورد نظر، مدرک زبان و گواهی های عدم سوء پیشینه و سلامت هستند.

نکات مهم برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا

 • مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا از روش های در دسترس برای متخصصان سلامت است که برای موفقیت در آن نیاز به یک بررسی کامل از منطقه مورد نظر و شرایط بازار آن دارید.
 • مهاجرت بیزینسی پزشکان محدودیتی ندارد و شما در هر ایالت این کشور و برای شروع هر تجارتی می توانید درخواست دهید.
 • به عنوان یک پزشک، شما می توانید کسب و کاری را انتخاب کنید که بیشترین ارتباط را با تخصص تان دارد و از جمله بهترین روش ها می تواند تاسیس یک استارتاپ باشد.
 • شرایط اساسی برنامه های مهاجرت بیزینسی تمکن مالی و آماده کردن مدارک اولیه هستند که در این مرحله نیاز است دقت زیادی به خرج دهید.
 • به صورت میانگین، تمکن مالی مورد نیاز در روش های مهاجرت بیزینسی بین ۱۰۰ تا ۲۵۰ هزار دلار است اما ممکن است برای خرید یک بیزینس در کانادا میزان سرمایه تا بیش از ۵۰۰ هزار دلار نیز لازم باشد.
 • در هر مرحله از مهاجرت که باشید، متخصصان کسب و کار و وکلای قانونی تراست بیزینس آماده هستند تا در مسیر مهاجرت شما را یاری کنند.
 • وکلای تراست بیزینس با یک بررسی از پرونده شما، بهترین روش مهاجرتی و آسان ترین آن را پیشنهاد می دهند و با این کار می توانید از سردرگمی بین انتخاب روش های مهاجرتی راحت شوید.

مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا چیست

مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا از روش هایی است که پزشکان در آن با شرایط بهتری برای مهاجرت روبرو هستند. در صورتی که قصد مهاجرت به این کشور را دارید، استفاده از روش های تحصیلی یا حتی دریافت ویزای شغلی پروسه ای زمان بر برایتان خواهد بود و باید اشاره کرد که هزینه های بالایی نیز در این بخش وجود دارد. همچنین، شما باید تمرکز خود را روی گذراندن آزمون های دشواری بگذارید که شاید گذراندن این مراحل دشوار به نظر برسد.

 • مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا روشی آسان تر و کوتاه تر در مقایسه با روش های قبلی است که در آن شما می توانید با خرید یک بیزینس یا سرمایه گذاری در یک استان، شانس حضور به عنوان یک مدیر کسب و کار را در این کشور به دست آورید.
 • خوشبختانه، استفاده از روش بیزینسی برای مهاجرت پزشکان دارای تنوع بالایی است و شانس شما در این روش به مراتب بالاتر از روش های تحصیلی یا ورود به بازار کار سلامت در این کشور است.
 • شما می توانید با شروع یک شرکت تجاری یا حتی استارتاپ، در حوزه تخصصی خود کار کنید و پس از مدت زمانی کوتاه وارد پروسه اقامت دائم شوید.
 • شاید این مدت زمان در حالت کلی ۱ یا ۲ سال باشد که در مقایسه با سایر روش ها، بسیار کوتاه تر به نظر می رسد.
 • پس از مهاجرت، شما به راحتی و در شرایط بهتر خواهید توانست برای ورود به بازار کار سلامت در این کشور تلاش کنید و برای مجوزهای لازم و آزمون ها آماده شوید.

روش های مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا

در حالت کلی این روش ها شامل راه اندازی بیزینس در کانادا، خرید بیزینس در کانادا، خرید فرانچایز در کانادا، مهاجرت خوداشتغالی کانادا و مهاجرت استارتاپ کانادا است. در تمامی این روش ها، شرایط مختص به برنامه ارائه شده است که شما می توانید برای بررسی آن ها به بخش مربوطه در وب سایت تراست بیزینس مراجعه کنید.

در کنار این روش ها، پیشنهاد بسیاری از متخصصان استفاده از برنامه های ایالتی کارآفرینی است که شرایط مناسبی را برای کارآفرینان ایجاد کرده اند. در روش های کارآفرینی، شما می توانید ایالت های مختلف را انتخاب کنید و با ارائه تمکن مالی بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار دلار به دنبال تاسیس کسب و کار خود در این کشور باشید.

برای اکثر روش های مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا، شما باید سه شرط مهم را در نظر داشته باشید که شامل تمکن مالی، مدارک هویتی و بیزینس پلن است. البته، نبود سوء پیشینه و مشکلات خاص پزشکی نیز از مهم ترین شرایط برای طی کردن مراحل ویزای کار و اقامت دائم خواهد بود.

راه اندازی بیزینس در کانادا برای پزشکان

راه اندازی بیزینس در کانادا از اولین روش ها برای مهاجرت بیزینسی پزشکان است که شرایط خاصی دارد. برای راه اندازی یک بیزینس پر بازده در کانادا، شما نیاز به گذراندن یک بازه ۶ ماهه تا ۲ ساله خواهید داشت و این بازه زمانی در روش های مختلف بیزینسی متغیر است.

بهترین روشی که شما برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا می توانید انتخاب کنید، خرید یکی از بیزینس های آماده است که شرایط کسب درآمد را از همان ابتدای کار در اختیار شما قرار خواهد داد.

هزینه های بررسی ویزا نیز در این روش زیاد نیست و شما با صرف هزینه هایی بین ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار می توانید اپلیکیشن ویزای خود را به ثبت برسانید. برای راه اندازی بیزینس خودتان در این کشور، بهتر است روی خرید تمامی سهام شرکت یا تجارت مورد نظر تمرکز کنید تا در شرایط عالی صاحب کسب و کار خودتان باشید. هزینه های کلی برای راه اندازی تجارت در کانادا بین ۵۰ هزار دلار تا ۲۵۰ هزار دلار متغیر است.

همچنین، برای مهاجرت بیزینسی پزشکان از طریق راه اندازی تجارت جدید شما به مدارک کلی زیر نیاز خواهید داشت. مزیت مهم این برنامه ها در کانادا این است که شما می توانید با مدارک زبان انگلیسی یا فرانسوی برای آن درخواست دهید. در اکثر برنامه ها شما موفق به اخذ ویزای کار خواهید شد که در مرحله بعدی تبدیل به اقامت دائم این کشور خواهد شد.

 • سابقه مدیریتی
 • مدرک زبان (بر اساس برنامه بررسی شود)
 • تمکن مالی
 • مدارک هویتی
 • بیزینس پلن
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامت
 • گواهی ازدواج (در صورت وجود)

خرید بیزینس در کانادا برای پزشکان

خرید بیزینس در کانادا برای پزشکان از دیگر روش های بی نظیر است که در اختیار این متخصصان قرار گرفته است. باید اشاره کرد که شرط اصلی در این برنامه داشتن تمکن مالی است و شما می توانید با صرف حداقل هزینه ها، اپلیکیشن ویزای خود را به ثبت برسانید.

دقت داشته باشید که هزینه ویزا و اقامت دائم در این روش در حدود ۳۵۰ و ۵۰۰ دلار کانادا است و پس از اخذ ویزای کار شما می توانید با محقق کردن شرایط اقامت دائم، ویزای خود را به اقامت دائم این کشور تبدیل کنید.

خرید بیزینس در کانادا، نیاز به سرمایه های اولیه دارد که این میزان متغیر است. برای خرید یک بیزینس خرد، شما به هزینه ای معادل ۵۰ تا ۱۰۰ هزار دلار نیاز خواهید داشت. این میزان در مورد بیزینس های پر بازده و سودآور بزرگ تر بیش از ۱۰۰ هزار دلار و تا ۵۰۰ هزار دلار متغیر است. برای خرید بیزینس های توسعه یافته تر، میزان سرمایه بیش از ۵۰۰ هزار دلار است و تا ۵ میلیون دلار نیز وجود دارد.

مدارک کلی این برنامه مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا به صورت زیر هستند و شما در این روش به ارائه مدارک خاص و متعددی نیاز نخواهید داشت.

 • مدارک هویتی
 • ترجمه رسمی شناسنامه
 • گواهی تمکن مالی
 • گواهی ازدواج (در صورت وجود)
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامت
 • بیزینس پلن
 • مدرک زبان (برای اقامت دائم)

نوع اقامت شما در این روش مهاجرتی که اخذ آن تنها ۱ تا ۶ هفته به طول خواهد انجامید، ویزای کار است. شما باید دقت کنید که پس از اخذ این نوع ویزا و حضور در کشور مورد نظر باید شرایط اقامت دائم را محقق کنید تا بتوانید برای اقامت دائم این کشور نیز درخواست دهید. از مزایای خرید بیزینس در کانادا برای پزشکان، امکان دریافت اقامت و اجازه کار برای همسر و فرزندان در مراحل پس از خرید است.

خرید فرانچایز در کانادا برای پزشکان

خرید فرانچایز در کانادا برای پزشکان شرایط مناسبی را در اختیار متخصصان این حوزه قرار می دهد. دقت داشته باشید که فرانچایزها تحت مدیریت برند اصلی فعالیت خواهند کرد و شما با پرداخت هزینه پایین تر نسبت به خرید کلی یک بیزینس، خواهید توانست تا بیزینس خود را در این روش مدیریت کنید.

امکان اخذ اقامت دائم در این روش وجود دارد و در آن شما باید حداقل یک سال مدیریت کسب و کار مورد نظر را بر عهده بگیرید تا بتوانید برای پروسه اقامت دائم اقدام کنید.

مدارک این برنامه مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا شامل موارد زیر است که مهم ترین آن ها تمکن مالی و اخذ مجوزهای مربوطه است.

 • مدارک هویتی
 • تمکن مالی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامت
 • گواهی ازدواج (در صورت وجود)
 • مدرک زبان
 • مدارک اثبات تجربه شغلی مدیریتی

دقت کنید که فرانچایزهای بسیار متنوعی در کشور کانادا حضور دارند و شما می توانید بر اساس علاقه و تخصص خود یکی از آن ها را انتخاب کنید. شما در این روش به سرمایه بین ۵۰ هزار دلار تا ۲۰۰ هزار دلار نیاز خواهید داشت و در مقایسه با سایر روش های مهاجرتی، شرایط تمکن مالی آسان تری برای آن وجود دارد. شروع و راه اندازی کسب و کار نیز، در این روش آسان تر است اما شما باید تحت مدیریت برند اصلی فعالیت داشته باشید.

مزایای متعددی برای این روش مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا وجود دارد که مهم ترین آن ها را می توان آسان بودن شروع کسب و کار بیان کرد. همچنین، در صورتی که قصد اصلی شما رسیدن به اقامت دائم است، فرانچایز یکی از کوتاه ترین مسیرها را به شما پیشنهاد می دهد. شما در این روش، یک چارچوب مشخص دارید که با استفاده از آن می توانید پروسه ۱ ساله تا رسیدن به اقامت دائم را طی کنید.

ثبت شعبه در کانادا برای پزشکان

ثبت شعبه در کانادا برای پزشکان فرصت های عالی دارد. اگر شما صاحب یک شرکت تجاری هستید که موفقیت زیادی در بازار کسب کرده است، ثبت شعبه در کانادا می تواند گزینه ای در دسترس و عالی برای مهاجرت به این کشور به حساب آید.

شما در این روش، باید درخواست خود را برای ثبت شعبه کانادایی ثبت کنید و پس از ثبت شعبه با ویزای کار به این کشور مهاجرت کنید. می توان گفت، این روش برای شرایط خاص طراحی شده است و شما در آن باید حتما صاحب یک بیزینس باشید که سابقه موفقیت در بازار و ارائه محصولات را داشته باشد.

هزینه های ثبت درخواست برای این نوع ویزا پایین است و شما در آن یک پروسه ۱ تا ۲ ساله را برای رسیدن به اقامت دائم پیش رو دارید. مدارک مهم این برنامه مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا به صورت زیر هستند که مهم ترین آن ها اثبات ارزش آور بودن بیزینس مبدا و داشتن تمکن مالی است:

 • مدارک هویتی
 • مدارک مربوط به تمکن مالی
 • مدارک مربوط به بیزینس و موفقیت های آن
 • گواهی های سلامت و عدم سوء پیشینه
 • مدرک زبان (در مرحله اقامت دائم)

در روش ثبت شعبه در کانادا برای پزشکان، شما در ابتدای مسیر موفق به اخذ یک ویزای کار خواهید شد. پس از این کار خواهد بود که می توانید با پایبند بودن به شرایط، این اقامت کاری را به اقامت دائم تبدیل کنید. در مدت زمان تعیین شده که به صورت یک سال است، شما باید روی مدرک زبان خود نیز تمرکز کنید و شرایط برنامه مانند استخدام فرد کانادایی و ارائه محصولات به بازار را محقق کنید تا پرونده شما وارد پروسه اقامت دائم شود.

راه اندازی استارتاپ در کانادا برای پزشکان

راه اندازی استارتاپ در کانادا برای پزشکان از گزینه های جذاب است که در مقایسه با سایر روش ها به سرمایه پایین تری نیاز دارد. در واقع، در این روش سرمایه مورد نیاز برای شروع استارتاپ شما توسط یک شرکت سرمایه گذاری تامین خواهد شد که در مرحله اخذ نامه ساپورت باید یک یا چند شرکت سرمایه گذاری را برای تامین سرمایه استارتاپ خود متقاعد کنید.

مدت زمان کلی پروسه ویزای استارتاپ کانادا بین ۱ تا ۲ سال به طول می انجامد و پس از این مدت زمان شما اقامت دائم این کشور را به دست خواهید آورد. در این مورد، شما به مدارک زیر نیاز خواهید داشت تا بتوانید اهداف خود را با مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا محقق کنید.

 • مدرک شناسایی
 • رزومه
 • مدرک زبان
 • گواهی تمکن مالی
 • بیزینس پلن
 • نامه ساپورت مالی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامت
 • گواهی ازدواج (در صورت وجود)

در این روش مهم ترین مدرک همان داشتن تمکن مالی برای زندگی در سال اول و نامه ساپورت مالی است که از شرکت های سرمایه گذاری اخذ خواهد شد. دقت داشته باشید که مدرک زبان در این برنامه مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا الزامی است و در صورتی که این مدرک را به همراه اپلیکیشن خود ضمیمه نکنید، پرونده شما بررسی نخواهد شد.

در این برنامه، شما تنها به آیلتس ۵ نیاز خواهید داشت و پس از آن می توانید با استفاده از ایده های متنوع استارتاپی، کسب و کار خود را در این کشور شروع کنید.

دقت داشته باشید که این برنامه مهاجرتی اساسا به صورتی طراحی شده است که شما می توانید به راحتی در حوزه تخصصی خود فعالیت کنید. برای نمونه، استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا و ایده های مرتبط در این حوزه تخصصی از بهترین شرایط برای شروع یک تجارت در این کشور برخوردار هستند. همچنین، برای این کار محدودیتی از نظر ایالت انتخاب شده وجود ندارد و به راحتی می توان با استفاده از این روش به موفقیت در راه اندازی یک کسب و کار مرتبط با پزشکی دست یافت.

مهاجرت خوداشتغالی کانادا برای پزشکان

مهاجرت خوداشتغالی کانادا برای پزشکان نیز از روش های مهاجرت بیزینسی و شغلی به شمار می رود. شما در این روش، بدون توجه به مدرک خود می توانید مدارک خود را به عنوان یک هنرمند یا متخصص هنری ارائه دهید. در واقع، مهاجرت خوداشتغالی برای قشر هنرمند و ورزشکار طراحی شده است که می توانند یک کسب و کار را به صورت خویش فرمایی شروع کنند. در این روش مهاجرتی مهم ترین نکته داشتن سابقه فعالیت خوداشتغالی در یکی از رده های شغلی تایید شده است.

دقت داشته باشید که شما در این روش با یک پروسه ۲ تا ۴ ساله روبرو هستید اما هزینه ها و سرمایه های مورد نیاز در آن بسیار پایین است. در صورت داشتن سابقه فعالیت ۲ ساله، تنها مشکل شما اثبات تمکن مالی برای راه اندازی یک کسب و کار خویش فرمایی در این کشور است. بهترین مزیت این روش این است که شما در همان ابتدا موفق به اخذ اقامت دائم کانادا خواهید شد که این مزیت برای همسر و فرزندان نیز شرایط عالی را به همراه خواهد آورد.

مدارک کلی این برنامه برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا به صورت زیر است:

 • مدارک هویتی
 • مدارک اثبات کننده سابقه خوداشتغالی در کشور مبدا
 • مدارک مربوط به گواهی عدم سوء پیشینه و گواهی سلامت
 • مدرک زبان
 • مدارک مربوط به ازدواج (در صورت نیاز)
 • تمکن مالی برای مستقر شدن در کشور مقصد

مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا در برنامه خوداشتغالی هر چند پروسه زمان بری دارد اما دقت داشته باشید که شما در همان ابتدا موفق به اخذ اقامت دائم این کشور خواهید شد. همچنین، از جمله مزایای این روش این است که شما تنوع شغلی بالایی نیز در این برنامه دارید که بر اساس علاقه و تخصص می توانید در یکی از رده های شغلی مورد تایید درخواست دهید.

مهاجرت کارآفرینی کانادا برای پزشکان

مهاجرت کارآفرینی کانادا برای پزشکان دارای فرصت های متنوعی است چرا که شما می توانید در ایالت های مختلف این کشور از این روش استفاده کنید. برای نمونه، ایالت های انتاریو، کبک و بریتیش کلمبیا دارای برنامه های عالی برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا هستند.

دقت کنید که در این برنامه مهاجرتی شما در همان ابتدا باید ایالت مد نظر خود را انتخاب کنید و پس از آن روی محقق کردن شرایط و آماده کردن مدارک برنامه اختصاصی آن ایالت تمرکز کنید.

هزینه و سرمایه هایی در این برنامه مورد نیاز است که به صورت میانگین بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار دلار است. البته، در کنار این سرمایه گذاری روی تجارت خود، شما باید میزان دارایی حداقلی را نیز اثبات کنید که در حالت کلی به همراه مبلغ سرمایه گذاری بین ۳۰۰ تا ۶۰۰ هزار دلار است.

مدارک کلی این برنامه مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا به صورت زیر است:

 • مدارک هویتی
 • بیزینس پلن
 • تمکن مالی
 • مدرک زبان
 • سوابق شغلی مدیریتی

دقت داشته باشید که در برنامه های مهاجرت کارآفرینی برای پزشکان، شما باید امتیازهای خود را در جدول امتیازبندی محاسبه کنید و در هر برنامه امتیاز حداقلی برای پذیرفته شدن تعیین شده است. با افزایش این امتیازها، شما می توانید در یک شرایط رقابتی، فرصت اقامت دائم این کشور را به دست آورید.

بیزینس پلن سرمایه گذاری در کانادا برای پزشکان از مدارک مهم در برنامه های کارآفرینی به شمار می رود. شما باید اهداف و برنامه های خود را در این مسیر مشخص کنید و آن ها را طی یک بیزینس پلن قوی ارائه دهید. برای نوشتن بیزینس پلن توصیه می شود با مطالعه کامل بخش های آن و مشورت با یک متخصص کسب و کار مسیر خود را ادامه دهید.

شرایط لازم برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا

شرایط در برنامه های مختلف مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا متفاوت است. در واقع، شما باید در ابتدای مسیر، انتخاب کنید که با کدام روش مهاجرتی قصد دریافت اقامت دائم را دارید. بر اساس سابقه شغلی افراد مختلف، روش های متنوعی برای مهاجرت به کانادا ارائه شده است که در مورد روش مهاجرت بیزینسی شرایط اساسی برنامه ها را می توان به صورت زیر فهرست کرد.

 • سابقه مدیریتی و شغلی حرفه ای برای مدیریت کسب و کار مورد نظر
 • داشتن تمکن مالی
 • ارائه بیزینس پلن قوی
 • سطح تحصیلات
 • شرط زبان
 • سرمایه گذاری به مبلغ تعیین شده
 • داشتن مجوزهای لازم

از نکات مهم در برنامه های مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا، دقت در شرایط اقامت دائم است. شما در ابتدای کار موفق به اخذ ویزای کار کانادا خواهید شد که در نهایت باید شرایط برنامه را محقق کنید تا پرونده تان وارد پروسه اقامت دائم شود. از جمله این شروط که در اکثر برنامه های مهاجرتی وجود دارد، داشتن سابقه مدیریتی در تجارت مورد نظر، مدرک زبان، گواهی عدم سوء پیشینه، گواهی ازدواج و مدارک هویتی است.

در اکثر برنامه های مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا، شرط خاصی از نظر مدرک تحصیلی یا زبان وجود ندارد. همین امر، شرایط مناسبی را برای استفاده از این روش ها ایجاد کرده است. در این روش ها، مهم ترین شرایط شامل داشتن مهارت های مدیریتی برای مدیریت کسب و کار مورد نظر، تمکن مالی و اخذ مجوزهای لازم است.

در بیشتر شرایط، شما برای موفقیت در فرآیند اقامت دائم کانادا باید یک یا چند نفر کانادایی را به صورت تمام وقت در شغل مربوطه استخدام کنید. در برنامه هایی مانند کارآفرینی و خرید بیزینس در کانادا، این شرط از مهم ترین شروط برنامه است.

مدارک لازم برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا

مدارک کلی برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا وجود دارد که می توان مدرک هویتی مانند پاسپورت معتبر و گواهی تمکن مالی را بیان کرد. دقت داشته باشید که این مدارک در تمامی برنامه های مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا ثابت هستند اما در بعضی از برنامه ها ممکن است یک یا چند مدرک اضافی نیز درخواست شود.

در حالت کلی، می توان مدارک مورد نیاز را به دو دسته تقسیم بندی کرد. در مرحله اول، شما برای اخذ ویزای کار نیاز به مدارکی دارید تا بتوانید اقامت موقت را با استفاده از این ویزا دریافت کنید. پس از این مرحله، نیاز خواهید داشت تا مدارکی را برای اقامت دائم این کشور ارائه دهید.

مدارک لازم برای ویزای کار برای پزشکان در کانادا

 • مدارک هویتی مانند پاسپورت معتبر و ترجمه شناسنامه
 • مدارک مربوط به سوابق شغلی و مدیریتی حرفه ای
 • گواهی تمکن مالی برای سرمایه گذاری و مستقر شدن در کشور مقصد
 • تکمیل فرم درخواست آنلاین
 • اطلاعات و مدارک ازدواج (در صورت نیاز)
 • بیزینس پلن
 • مدرک زبان (در صورت نیاز)
 • مدرک تحصیلی
 • رزومه فرد متقاضی

مدارک لازم برای اقامت دائم پزشکان در کانادا

 • مدرک هویتی معتبر
 • مدرک زبان
 • سوابق شغلی فرد در کسب و کار مورد نظر
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامت پزشکی
 • مجوزهای لازم برای کسب و کار
 • گواهی ازدواج (در صورت وجود)
 • مدارک تحصیلی
 • گواهی تمکن مالی

چرا مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا گزینه خوبی است

با بررسی شرایط برنامه و آسان بودن این روش مهاجرتی، می توان مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا را از روش های آسان به شمار آورد. در این روش شما دردسرهای مهاجرت تحصیلی یا مهاجرت شغلی پزشکی را نخواهید داشت و با داشتن یک برنامه درست و زمان بندی شده، می توانید در این کشور حضور پیدا کنید. پروسه بررسی پرونده تا شروع اقامت دائم در این روش بین ۱ تا ۲ سال است و می توان این بازه زمانی را در روش های مهاجرتی مختلف ایده آل به شمار‌ آورد.

شما در روش تحصیلی، نیاز به ارائه مدارک متعددی دارید که مطمئنا زمان آماده کردن آن ها بیش از ۱ سال و حتی تا ۲ سال به طول خواهد انجامید. از این گذشته، در روش هایی مانند مهاجرت تحصیلی رقابت نیز بالا است و شانس شما برای مهاجرت به کانادا کمتر است.

در حالتی که بتوانید یک کسب و کار متناسب با فعالیت تان در این کشور انتخاب کنید، در شرایط بی نظیری قرار خواهید گرفت که می تواند شما را به اهداف تان نزدیک تر کند. به دلیل نبود محدودیت در رده های شغلی، شما با استفاده از مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا می توانید بدون اتلاف زمان و هزینه، در فرآیند اخذ ویزای کار و اقامت دائم این کشور قرار بگیرید.

این تنوع بالا در روش های مهاجرتی و نبود محدودیت شغلی، این امکان را فراهم می کند تا شما بتوانید در تجارت هایی مانند راه اندازی داروخانه و تولید محصولات پزشکی و بهداشتی نیز فعالیت کنید. استفاده از روش استارتاپ این امکان را می دهد تا ایده های خلاقانه و نوآورانه در این کشور شروع به رشد کنند که در حوزه تخصصی سلامت این ایده ها دارای بهترین بازدهی در بازار هستند.

مدت زمان پروسه برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا

مدت زمان بررسی پرونده شما و اخذ اقامت دائم کانادا به شرایط مختلفی بستگی دارد. دقت داشته باشید که شما باید برای آماده سازی مدارک اولیه تان نیز نیاز به صرف زمان مشخصی دارید. شاید بیشترین زمان در این مورد مربوط به اخذ مدرک زبان باشد و در صورتی که برنامه مورد نظر نیاز به مدرک زبان داشته باشد، بهتر است در اولین فرصت برای گرفتن این مدرک آماده شوید.

در حالت کلی می توان پنج بازه زمانی را برای شروع کار تا اخذ اقامت دائم برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا تعیین کرد.

 • بازه اول: تحقیقات در مورد بازار بین ۳ تا ۶ ماه
 • بازه دوم: آماده سازی مدارک بین ۳ ماه تا ۱ سال
 • بازه سوم: پروسه خرید بیزینس بین ۱ تا ۳ ماه
 • بازه چهارم: حضور در بیزینس مورد نظر در کانادا تا اقامت دائم ۱ سال
 • بازه پنجم: اقدام برای اقامت دائم بین ۳ تا ۶ ماه

بازه های زمانی بیان شده به صورت کلی هستند و شما می توانید با برنامه ریزی دقیق مدت زمان پروسه بررسی مدارک و اقامت دائم را در زمان کمتری طی کنید. در این بین، آماده سازی مدارک اولیه و ترجمه آن ها نیز نیازمند صرف زمان است که پس از انتخاب روش مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا باید روی آن ها زمان بندی دقیقی داشته باشید.

در حالت کلی، مدت زمان آماده سازی مدارک تا اقامت دائم برای روش های مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا به صورت فهرست زیر است.

 • خرید بیزینس در کانادا برای پزشکان: بین ۱ تا ۲ سال
 • خرید فرانچایز در کانادا برای پزشکان: بین ۱ تا ۱.۵ سال
 • ثبت شعبه در کانادا برای پزشکان: بین ۱ تا ۲ سال
 • راه اندازی استارتاپ در کانادا برای پزشکان: بین ۱ تا ۲.۵ سال
 • مهاجرت خوداشتغالی کانادا برای پزشکان بین: ۲ تا ۴ سال

هزینه بررسی اپلیکیشن ویزا برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا

شما برای اخذ ویزاهای بیزینسی این کشور باید هزینه های اولیه ای را در نظر داشته باشید. این هزینه ها پس از ثبت درخواست در وب سایت آنلاین دولتی این کشور در این آدرس، باید پرداخت شوند. دقت کنید که در صورت پرداخت نکردن این هزینه های بررسی ویزا، در عمل اپلیکیشن شما ناقص خواهد بود و در مراحل بعدی، مدارک شما بررسی نخواهد شد.

هزینه های مربوط به ویزا شامل هزینه بررسی پرونده، هزینه اقامت دائم، هزینه بیومتریک و هزینه های فرعی کارفرما هستند.

انواع هزينه های بررسی اپلیکیشن ویزا برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا

مواردتوضيحات
خرید بیزینس در کانادا برای پزشکان۲۵۵ دلار برای ویزا ۵۰۰ دلار اقامت دائم
خرید فرانچایز در کانادا برای پزشکان۲۵۵ دلار برای ویزا ۵۰۰ دلار اقامت دائم
ثبت شعبه در کانادا برای پزشکان۴۷۰ دلار برای ویزا ۵۰۰ دلار اقامت دائم
استارتاپ برای پزشکان در کانادا۱۶۳۵ دلار برای ویزا ۵۰۰ دلار اقامت دائم
مهاجرت خوداشتغالی کانادا برای پزشکان۱۵۷۵ دلار برای ویزا ۵۰۰ دلار اقامت دائم
بیومتریک یک نفر۸۵ دلار

همه هزينه ها در جدول بالا به دلار کانادا است.

در کنار این موضوع، شما می توانید به این آدرس اینترنتی نیز در وب سایت دولتی کانادا مراجعه کنید که ریز هزینه های ویزا را برای روش های مختلف مهاجرتی ارائه داده است. باید اشاره کرد که شما در ابتدای کار باید هزینه های مربوط به ویزای موقت کار را در نظر بگیرید و پس از آن، در زمان اقامت دائم، هزینه این پروسه از شما دریافت خواهد شد. در صورت اقدام برای ویزا یا اقامت دائم همسر و فرزندان نیز شما باید هزینه های اضافی مربوط به آن ها را در نظر داشته باشید. این هزینه ها در همان زمان ثبت اپلیکیشن ویزا و به صورت یک جا در سیستم آنلاین از شما دریافت خواهد شد.

سرمایه لازم برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا

در تمامی روش های مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا، شما نیاز به تامین سرمایه های اولیه خواهید داشت. این سرمایه ممکن است برای خرید یک بیزینس یا سرمایه گذاری در ایالت مورد نظر نیاز باشد یا در بعضی از شرایط شما نیاز خواهید داشت تا هزینه های زندگی خود را تامین کنید. در روش های مهاجرتی مانند خرید بیزینس یا کارآفرینی، سرمایه مورد نیاز برای شروع کسب و کار توسط خود شما تامین خواهد شد و در این روش ها نیاز به تامین سرمایه بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار دلاری خواهید داشت.

در روش استارتاپ، شما تنها لازم دارید تا هزینه ها را برای مستقر شدن در این کشور فراهم کنید. برای روش خوداشتغالی نیز، دولت کانادا درخواست می کند که شما تمکن مالی برای مستقر شدن در این کشور و شروع کسب و کارتان را ارائه دهید.

میزان تمکن مالی مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا

مواردتوضيحات
خرید بیزینس در کانادا برای پزشکانبین ۱۰۰ هزار دلار تا ۵ میلیون دلار
خرید فرانچایز در کانادا برای پزشکانبین ۵۰ هزار دلار تا ۲۰۰ هزار دلار
ثبت شعبه در کانادا برای پزشکان (شعبه شرکت تجاری)بین ۱۰۰ هزار دلار تا ۳۰۰ هزار دلار
راه اندازی استارتاپ برای پزشکان۱۳ هزار دلار برای تامین هزینه های زندگی در سال اول
مهاجرت خوداشتغالی کانادا برای پزشکانسرمایه لازم برای مستقر شدن در کانادا و شروع یک کسب و کار خوداشتغالی

تمامي هزينه در جدول بالا به دلار کانادا است.

مدرک زبان برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا

مدرک زبان در روش های مختلف مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا از مهم ترین مدارک است. البته، شما در ابتدای کار نباید نگران آماده کردن این مدرک باشید چرا که در اکثر موارد شما نیازی به ارائه این مدرک در ابتدا ندارید.

به صورت کلی، دولت این کشور و اداره مهاجرت آن چهار آزمون زبان را تایید می کند که دو آزمون مربوط به انگلیسی و دو آزمون مربوط به فرانسوی هستند. دقت داشته باشید که شما می توانید بر اساس شرایط خود و ایالت انتخاب شده، یکی از مدارک زبان انگلیسی یا فرانسوی را ارائه دهید.

 • در برنامه های مختلف مهاجرتی، سطح CLB 4 تا CLB 7 مورد نیاز برنامه است که معادل آیلتس ۵ تا آیلتس ۷ خواهد بود.
 • مدرک زبان برای اخذ اقامت دائم کانادا و مدیریت کسب و کار مورد نظر نکته مهمی است و شما می توانید در ابتدای کار این مدرک را اخذ کنید. دقت کنید که توصیه می شود، آزمون مربوطه را در ایران بگذرانید چرا که شرایط بهتری را خواهید داشت.
 • دو مدرک زبان آیلتس و CELPIP برای برنامه های مختلف مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا مورد تایید هستند. در کنار این موضوع، در صورتی که قصد ارائه مدرک زبان فرانسوی را داشته باشید، می توانید مهارت های خود را با ارائه مدرک TEF یا TCF به اثبات برسانید.
 • بازه مشخصی برای اخذ مدرک زبان تعریف نشده است و این مدت زمان وابسته به دانش خود فرد و میزان زمانی است که روی مدرک زبان تمرکز خواهد کرد. با این حال، می توان گفت، شما در بازه ۱ تا ۲ ساله می توانید از سطح مبتدی تا نمره مورد نظر آیلتس برسید.

سطح تحصیلات برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا

در روش های مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا شما می توانید با مدارک تحصیلی سطح دیپلم تا دکتری اقدام کنید. در بسیاری از این روش ها، سطح دیپلم تعیین شده است و شما با داشتن یک مدرک فارغ التحصیلی از دبیرستان، می توانید برای برنامه مورد نظر درخواست دهید. با این حال، بهتر بودن مدرک تحصیلی در این روش ها نشان از دریافت امتیاز بالاتر در برنامه است و شما می توانید به صورت رقابتی به سمت موفقیت حرکت کنید.

 • برای خرید یک بیزینس در این کشور، شما نیاز به مدرک دیپلم خواهید داشت و در شرایط کارآفرینی، هر اندازه این مدرک بالاتر باشد، امتیاز دریافتی شما نیز بهتر خواهد بود.
 • در بسیاری از برنامه ها، سوابق مدیریتی حرفه ای از نکات مهم برنامه ها به شمار می رود. در واقع، شما باید نشان دهید که توانایی رهبری کسب و کار مورد نظر را دارید و می توانید از پس مشکلات آینده آن بر بیایید.
 • بنابراین، هر اندازه سطح تحصیلات شما و گواهی های تخصصی بهتر باشد، در این مسیر می توانید شرایط بهتری داشته باشید.
 • دقت داشته باشید که تمامی مدارک و گواهی های حرفه ای شما باید به صورت ترجمه شده باشند و شما نخواهید توانست بدون ترجمه رسمی آن ها برای برنامه مورد نظر اقدام کنید.
 • این مدارک باید پس از ترجمه مهرهای لازم را نیز اخذ کنند تا بتوان آن ها را در سیستم ویزا یا اقامت دائم به ثبت رساند.

بیومتریک ویزا برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا

بیومتریک ویزا مرحله مهمی از ویزاهای کانادا است که شما پس از ثبت اپلیکیشن ویزا باید آن را پشت سر بگذارید. در مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا نیز این مرحله پس از پرداخت هزینه نهایی و در یک دفتر مورد تایید انجام خواهد شد. باید اشاره کرد که هزینه بیومتریک یا انگشت نگاری ۸۵ دلار کانادا است که این میزان برای یک نفر تعیین شده است.

 • در صورتی که شما به همراه خانواده خود اقدام می کنید، باید هزینه ۱۷۰ دلاری را در نظر داشته باشید.
 • برای پشت سر گذاشتن مرحله بیومتریک نیازی به دریافت وقت قبلی نیست و شما پس از ثبت اپلیکیشن خود می توانید این مرحله را انجام دهید.
 • برای حضور در دفتر مورد نظر، شما باید منتظر نامه بیومتریک باشید که به صورت الکترونیکی به شما ارسال خواهد شد.
 • در صورتی که برنامه ریزی درستی داشته باشید، گذراندن این مرحله تنها چند ساعت از زمان شما را خواهد گرفت.
 •  در صورتی که در سال های قبل این مرحله را برای سایر ویزاهای کانادا گذرانده باشید، نیازی به بیومتریک برای ویزاهای جدید نیست.
 •  هزینه بیومتریک در همان زمان ثبت اپلیکیشن دریافت خواهد شد و در مرحله نهایی شما باید این هزینه را برای خود و خانواده پرداخت کنید.

مدت اعتبار ویزا در مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا

مدت اعتبار ویزا برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا دقیقا به برنامه انتخاب شده بستگی دارد. این اعتبار برای ویزای کار کانادا که پس از خرید بیزینس یا ثبت شعبه در کانادا صادر می شود، یک سال تعیین شده است و شما می توانید پس از اتمام این اعتبار درخواست تمدید آن را ثبت کنید. البته، این درخواست دارای شرایطی است که باید اثبات کنید در بیزینس مورد نظر به حضور شما نیاز است.

در صورتی که با برنامه ریزی صحیح پیش بروید، می توانید پس از گذشت از مرحله ویزای کار، این ویزا را به اقامت دائم تبدیل کنید. در واقع، شما در مرحله پس از ویزای کار باید به فکر آماده کردن مدارک مورد نیاز اقامت دائم کانادا باشید و شرایط آن را محقق کنید.

در مورد سایر برنامه های مهاجرتی مانند مهاجرت خوداشتغالی، شما از همان ابتدا می توانید اقامت دائم دریافت کنید و دیگر نگران تمام شدن اعتبار ویزای خود نخواهید بود. در روش راه اندازی استارتاپ نیز، شما در ابتدا ویزای کار این کشور را دریافت خواهید کرد و در مدت ۱ ساله باید در این کشور حضور پیدا کنید و بیزینس خود را در آن شروع کنید.

 • امکان تمدید ویزاهای کار در روش مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا وجود دارد اما شما باید شرایط تمدید را داشته باشید. این تمدید در بازه های ۱ یا ۲ ساله انجام می شود.

آیا امکان تمدید ویزا برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا وجود دارد

امکان تمدید ویزای اولیه با مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا وجود دارد اما این کار وابسته به شرایط است. شما پس از حضور در کسب و کار خود باید به فکر آماده سازی مدارکی مانند زبان باشید تا بتوانید به راحتی اقامت دائم را دریافت کنید. با این حال، در صورتی که به مشکل برخورد کردید، امکان تمدید ویزای کار نیز فراهم شده است.

از جمله شروط برای تمدید ویزا، اثبات فعال بودن بیزینس مربوطه در بازه زمانی ۱ ساله و احساس نیاز به حضور شما در آن است. در روش های مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا شما می توانید این ویزا را حتی تا ۵ سال نیز تمدید کنید اما با رسیدن به شرایط اقامت دائم، شما به راحتی خواهید توانست وارد پروسه اقامت دائم این کشور شوید.

دقت داشته باشید که شرایط تمدید ویزای کار باید محقق شوند که از جمله مهم ترین آن ها باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • فعال بودن بیزینس در بازه ۱ ساله پس از تاسیس
 • استخدام فرد کانادایی به صورت تمام وقت
 • اثبات لزوم حضور شما در بیزینس مربوطه

آیا می توان با ویزای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا فعالیت پزشکی انجام داد

شما پس از دریافت ویزای کار این کشور در روش مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا، می توانید وارد بازار کار این کشور شوید. با این حال، فعالیت شما شامل طبابت نخواهد بود. این ویزا تنها برای حضور شما در بیزینس مربوطه صادر شده است و فعالیت شما نباید در بخش درمان یا بهداشت باشد. در واقع، برای ورود به بخش درمان در این کشور شما نیاز به مدارک اختصاصی خواهید داشت و باید قبل از هر کاری مراحل معادل سازی و اخذ مجوزهای لازم را بگذرانید.

باید اشاره کرد که ویزای کار شما می تواند مسیر ورود به بازار کار بهداشت و درمان این کشور را هموار کند چرا که پس از حضور در این کشور به راحتی می توانید مراحل مربوط به اخذ مجوزهای بهداشت و درمان این کشور را پشت سر بگذرانید. همچنین، اقدام برای اخذ مدرک زبان نیز در این شرایط از نظر تطبیق پذیری بهتر است.

تفاوت ویزای بیزینسی پزشکان با اقامت دائم کانادا

ویزای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا دارای مزایای بی نظیری است اما این نوع ویزا تفاوت هایی با اقامت دائم دارد. با گرفتن ویزای موقت بیزینسی شما می توانید در کشور مقصد و در تجارت خود مشغول به فعالیت شوید اما مدت زمان این ویزا محدود است و پس از پایان اعتبار آن باید به فکر تمدید این ویزا باشید.

برعکس ویزای پزشکی کانادا، اقامت دائم این کشور مجوزی دائمی است که شما پس از موفقیت در تاسیس کسب و کار می توانید آن را اخذ کنید. تفاوت بعدی در مدارک مورد نیاز برای این دو است که شاید شما در مرحله اقامت دائم نیاز به ارائه مدارک کامل تری داشته باشید که مدرک زبان و گواهی های مختلف جزء آن ها است.

دریافت اقامت دائم مزایای بسیاری را برای شما به همراه دارد که از جمله آن ها می توان افتتاح حساب، تحصیل رایگان و بیمه را بیان کرد. این در حالی است که شما در ابتدای کار و با ویزای شغلی از مزایای کمتری برخوردار هستید که محدود به همان موقعیت شغلی انتخاب شده است.

شرایط همسر و فرزندان با مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا

دولت کشور کانادا اهمیت زیادی به بحث خانواده می دهد و از این رو، در اکثر ویزاهای این کشور می توانید درخواست اقامت برای خانواده خود را نیز به ثبت برسانید. باید اشاره کرد که این درخواست در زمان ثبت اپلیکیشن ویزا ارائه خواهد شد و برای قبول شدن آن، شما نیاز به ارائه مدارکی مانند گواهی های ازدواج و تمکن مالی برای خانواده خواهید داشت.

در صورتی که مدارک شما برای همسر و فرزندان نیز قبول شود، پس از اخذ ویزای کار و اقامت دائم، آن ها نیز می توانند به همراه شما در کشور مقصد حضور پیدا کنند. دقت کنید که در مراحل بعدی اگر نیاز به تمدید ویزا باشد، شما باید برای تمدید ویزا و اقامت افراد خانواده نیز درخواست دهید و این درخواست باید به صورت همزمان به ثبت برسد.

شرایط خاصی برای صدور ویزا برای سایر افراد خانواده در برنامه های مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا وجود ندارد. بر عکس این موضوع، در صورتی که همسر شما دارای مدارک تحصیلی یا زبان با نمرات بالا باشد، این مورد نکته مثبتی در بیشتر برنامه های مهاجرتی است. در برنامه های مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا، شما با ارائه مدارک همسر می توانید امتیاز خود را در جدول امتیازبندی برنامه افزایش دهید.

مزایای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا

 • دسترسی به شرایط عالی کسب و کار و امکانات بی نظیر اولین مزیت مهم مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا است. اگر قصد شروع یک استارتاپ تخصصی را در این کشور دارید، مطمئنا در شهرهای بزرگ تر می توانید امکانات مدرن و پیشرفته ای به دست آورید و از حمایت های دولتی در این باره برخوردار خواهید بود. در کنار این موضوع، در صورتی که به دنبال کارآفرینی هستید و قصد تاسیس یک کسب و کار با سرمایه شخصی را دارید، مطمئن باشید که فرصت های عالی در این کشور از نظر تقاضای بازار کار و حمایت های دولتی در انتظارتان خواهد بود.
 • اخذ ویزای کار تنها در چند هفته و شروع پروسه مهاجرت در کوتاه ترین زمان ممکن از دیگر مزایای مهم مهاجرت بیزینسی است؛ شما تنها ۱ تا ۶ هفته زمان لازم دارید تا ویزای کار خود را دریافت کنید. همچنین، مسیر مشخصی برای شما در این برنامه های مهاجرتی وجود دارد که در نهایت به اقامت دائم کانادا و شهروندی آن منجر خواهد شد.
 • درآمد مستقیم در کمترین زمان ممکن
 • پروسه کوتاه مدت برای اخذ اقامت دائم کانادا
 • حمایت های دولتی از کسب و کارهای خلاقانه
 • نبود نیاز به مدارک خاص و متنوع
 • شرایط مناسب بازار برای تاسیس یک کسب و کار جدید
 • امکان اخذ اقامت برای افراد خانواده
 • امکان توسعه کسب و کار در یک محیط پیشرفته و مدرن

معایب مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا

 • اولین مشکل در مورد مهاجرت بیزینسی وجود چالش های جدید برای فرد متقاضی است. شما در این روش باید ابتدا روی کسب و کار جدید خود تمرکز کنید تا بتوانید آن را به موفقیت برسانید. پس از این مرحله خواهد بود که می توانید شرایط اقامت دائم را فراهم کنید. البته، این چالش ها در مقایسه با مشکلات معادل سازی مدارک پزشکی و گذراندن مراحل ورود به بازار کار پزشکی در این کشور چندان هم دشوار نیستند.
 • دیگر چالش مهم در این برنامه های مهاجرتی، لزوم تحقیق دقیق در بازار و انتخاب یک کسب و کار پر بازده و بی نظیر است. در صورتی که نتوانید این مرحله را به صورت دقیق پشت سر بگذارید، شاید بازدهی کار شما تا حدود زیادی پایین بیاید. دقت کنید که امروزه روش های نوینی برای تحقیق در بازار وجود دارد و شما دیگر نباید نگران تحلیل تقاضای مشتریان و اطلاعات بازار هدف باشید.
 • پایین بودن اعتبار ویزای اولیه نیز در این روش می تواند در بعضی از شرایط مشکل ساز باشد که شما پس از اخذ آن باید به فکر تمدید یا تبدیل آن به اقامت دائم باشید. از دیگر معایب برنامه های مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا می توان به موارد زیر اشاره کرد.
 • نیاز به تمکن مالی بالا
 • نیاز به حضور فیزیکی شما در کسب و کار مورد نظر
 • دقت در استخدام فرد کانادایی
 • نیاز به آماده کردن یک بیزینس پلن قوی

دلایل ریجکتی پرونده در برنامه مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا

دلایل ریجکتی پرونده ها برای ویزای کاری کانادا اکثرا مربوط به ناقص بودن مدارک و دقت نکردن به شرایط برنامه مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا است. به همین دلیل، توصیه می شود که برای موفقیت در زمان کوتاه تر با یک متخصص مهاجرت مشورت کنید تا پرونده شما به صورت کامل و دقیق بررسی شود.

مهم ترین دلایل ریجکتی پرونده ها در انواع ویزای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا

 • ارائه اطلاعات نادرست
 • نبود تمکن مالی
 • نبود برنامه صحیح برای کسب و کار مورد نظر
 • مشکلات پزشکی
 • وجود سوء سابقه
 • نبود دانش کافی برای مدیریت کسب و کار
 • اشتباه اداره مهاجرت

دقت کنید در صورتی که پرونده شما به اشتباه با ریجکتی مواجه شود، می توانید به این رای اعتراض کنید. این کار از طریق ارائه مدارک کامل تر و نشان دادن صلاحیت متقاضی با روش های مختلف امکان پذیر است. باید گفت، شما در مرحله بعدی می توانید از طریق دادگاه فدرال نیز به پرونده های ریجکتی اعتراض کنید.

صنعت کانادا را بهتر بشناسید

صنعت کانادا در چند سال اخیر رشد بالایی را به خود دیده است و این پیشرفت در حوزه پزشکی و مهندسی پزشکی دارای پیشرفت زیادی است. شرکت ها و استارتاپ های مرتبط با پزشکی از جمله موفق ترین شرکت های دنیا هستند و شرکت های معتبری در این کشور شروع به کار کرده اند. بر اساس آخرین آمار، نرخ تولید GDP کانادا به رقم قابل توجه ۲ تریلیارد دلار رسیده است که بیشتر آن در بخش خدماتی تقسیم شده است.

صنعت کانادا با تجارت های خرد و متوسط شناخته می شود به طوری که بیش از ۸۰ درصد از تجارت های این کشور را شرکت های کوچک و متوسط تشکیل داده اند. بیشترین تمرکز صنعتی در این کشور در مورد صنایع مدرن در شهرهای بزرگ آن یعنی شهرهای خط جنوبی کانادا است که شما در آن می توانید به امکانات پیشرفته و به روزی دسترسی داشته باشید. شهرهای ونکوور، تورنتو، اتاوا، مونترال و کبک از مهم ترین شهرهای خط جنوبی کشور هستند که سهم بالایی از نظر امکانات شهری و تولید ناخالص داخلی بر عهده دارند.

 • جالب است تا بدانید اکثر استخدامی ها در این کشور در موقعیت های شغلی بیزینس های Small to Medium انجام می پذیرد و این نرخ در بعضی از ایالت ها بیش از ۹۸ درصد است.
 • ایالت ساسکاچوان و بریتیش کلمبیا بیشترین نرخ استخدامی ها را در این نوع بیزینس ها دارند که هر کدام ۹۸.۳ درصد برآورد شده است.
 •  بیش از نصفی از تجارت های خرد روی صنعت عمده فروشی و خرده فروشی، ساخت و ساز و املاک، خدمات فنی و حرفه ای، بهداشت و خدمات اجتماعی تمرکز دارند.
 • همچنین، صنعت تولید و فرآوری مواد غذایی و تولیدات کارخانه ای نیز سهم بالایی از نظر تولید داخلی در شهرهای بزرگ و مناطق کم جمعیت تر دارد.

بهترین شهرها برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا

کشوری به وسعت کانادا، حتما هم باید دارای مناطق مدرن و پیشرفته ای باشد که صنایع متنوعی را در خود جای داده اند. وسعت کانادا نزدیک به ۱۰ میلیون کیلومتر مربع است و در آن ۱۰ ایالت و سه قلمرو وجود دارد. با این وسعت بالا، شما می توانید شهرها و مناطق متعددی را در این کشور مشاهده کنید که رشد شهری بالایی دارند و امکانات متعددی را در اختیار کسب و کارهای این کشور قرار داده اند.

از نظر شروع یک تجارت جدید، نکته مهم این است که شما قبل از اقدام منطقه مورد علاقه خود را انتخاب کنید و در مورد صنایع مهم و پیشرفته آن خوب تحقیق کنید. شاید در قدم ابتدایی انتخاب کردن اشتباه شما را از اهداف تان دور کند.

دقت داشته باشید که مناطق شهری و مراکز ایالت در این کشور دارای امکانات بی نظیری برای شروع کسب و کار و توسعه آن هستند. با این حال، شما در مناطق کم جمعیت تر نیز می توانید فرصت های عالی را برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا مشاهده کنید و از فضای آرام و بدون سر و صدای آن بیشترین استفاده را ببرید.

تورنتو

تورنتو انتاریو به عنوان بزرگ ترین شهر کشور کانادا به شمار می رود که در قسمت جنوب شرقی ایالت قرار گرفته است. جمعیت این شهر به نزدیکی ۳ میلیون نفر می رسد و از این نظر در صدر جدول از نظر جمعیت در کشور قرار گرفته است. جاذبه های توریستی و گردشگری تورنتو از جمله معروف ترین ها در کل جهان به شمار می رود که از جمله آن ها می توان به برج CN و موزه های متنوع هنری و تاریخی آن اشاره کرد.

صنایع مهم تورنتو در دسته صنایع مدرن و پیشرفته تقسیم بندی می شوند به طوری که این شهر روی فناوری، توریسم و صنایع خلاقانه و معماری تمرکز دارد. همچنین، تورنتو دارای صنایع پیشرفته ای مانند هوافضا، خدمات مالی و تولید و فرآوری محصولات غذایی است.

در صورتی که قصد ورود به بازار کار آموزش و طراحی و مد را داشته باشید، باید بگوییم تورنتو یک منطقه بی نظیر در این بخش به شمار می رود. در کنار این صنایع، تورنتو از نظر تولید رسانه و فناوری های دیجیتال و نرم افزار نیز حرف های زیادی برای گفتن دارد.

کبک

شهر کبک که در بخش جنوبی ایالت کبک قرار گرفته است، به عنوان یک شهر فرانسوی زبان به حساب می آید. این شهر از نظر توسعه صنایع مختلف و امکانات طبیعی یکی از بهترین مناطق کشور به شمار می رود که از نظر تولید کشاورزی، معدن و توریسم پیشرفت زیادی را به خود دیده است.

انرژی های پاک و صنایع سبز در این شهر اهمیت زیادی در تولید ناخالص و توسعه آن دارد و از این نظر تولید برق از انرژی های پاک از جمله بهترین صنایع آن به حساب می آید.

در مورد کبک نکته مهمی وجود دارد که باید به آن اشاره کرد. این شهر از نظر پیشرفت علمی و تحقیقاتی در بسیاری از بخش ها در صدر کشور قرار گرفته است. بیش از ۵۵۰۰ استاد و هیئت علمی در کبک حضور دارند که در بخش های علمی مختلف آن مشغول به فعالیت هستند. در کنار این موضوع، بیش از ۴۰۰ آزمایشگاه و مرکز تحقیقاتی نیز در شهر کبک وجود دارند و از جمله شرایط عالی برای ادامه تحصیل در آن وجود ۵ دانشگاه سطح برتر جهانی است.

ونکوور

به اذعان بسیاری از افراد و کارشناسان، ونکوور واقع در استان بريتيش کلمبيا زیباترین شهر کانادا است که بهترین و زیباترین مناطق طبیعی و شهری را در خود جای داده است. از پارک های طبیعی گرفته تا مناطق مدرن شهری، شرایطی مناسب برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا ایجاد کرده است.

ونکوور کانادا دارای جمعیت نسبتا پایینی است که به ۶۳۰ هزار نفر می رسد و صنایع پیشرفته ای را در خود جای داده است. این شهر در یکی از جنوبی ترین نقاط ایالت بریتیش کلمبیا قرار گرفته است و شرایط جغرافیایی آن برای تاسیس کسب و کارهای جدید ایده آل است.

از مهم ترین صنایعی که در ونکوور رونق دارند، می توان به کشاورزی و توریسم اشاره کرد و تولید محصولات غذایی و فرآوری آن در این شهر دارای بهترین فرصت ها است. در کنار این موارد، صنعت توریسم ونکوور از بهترین بخش های اقتصادی آن است که به همراه تولید کارخانه ای و صنایع فناوری محور بالاترین سهم تجاری را در دست دارند.

در صورتی که بخواهید به بخش آموزش و پرورش در این شهر ورود پیدا کنید یا شغل آینده تان مرتبط با فناوری و صنایع خلاقانه باشد، ونکوور از بهترین گزینه ها برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا به شمار می رود.

کلگری

کلگری شهری پیشرفته در استان آلبرتا کانادا است که تقریبا در بخش جنوبی ایالت قرار گرفته است و تنها چند ساعت با ادمونتون فاصله دارد. کلگری در یک منطقه مهم جغرافیایی واقع شده است که شرایط عالی را برای بخش حمل و نقل و لجستیک در این منطقه ایجاد می کند.

این شهر دارای صنایع مهمی به نام هوافضا، لجستیک و کشاورزی است و می توان صنایع مرتبط با کشاورزی، تولید غذا و فرآوری محصولات غذایی را در این شهر جزو بهترین ها برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا به شمار آورد.

به دلیل اهمیت ایالت آلبرتا از نظر تولید کشاورزی، شما می توانید به فرصت های عالی در این منطقه دست پیدا کنید و تجارت های متنوع و بی نظیری را در آن شروع کنید. باید اشاره کرد که از دیگر بخش های صنعتی در کلگری انرژی، صنایع خلاقانه، امور مالی، تولید رسانه و فناوری های مرتبط با علوم زیستی است.

کلگری آلبرتا بیش از ۱.۶ میلیون نفر جمعیت دارد و در صورتی که بخواهید وارد بازار کار کشاورزی، تولید محصولات غذایی یا بازار کار انرژی شوید، این شهر جزو بهترین انتخاب ها برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا است.

اتاوا

اتاوا واقع در استان انتاريو به عنوان پایتخت کشور کانادا به شمار می رود و در گوشه جنوب شرقی ایالت واقع شده است. به دلیل اهمیت جغرافیایی و لجستیکی این شهر، اتاوا منطقه ای مهم از نظر تنوع صنایع است و شما در آن می توانید در صنایع متعددی وارد بازار کار شوید.

توریسم و علوم زیستی در این شهر رونق زیادی دارد و از دیگر صنایع مهم آن باید به فناوری و تولیدات کارخانه ای اشاره کرد.

اتاوا شهری مدرن به شمار می رود و در صورتی که بخواهید از امکانات و تجهیزات پیشرفته ای استفاده کنید، اتاوا از جمله بهترین گزینه ها به شمار می رود. این شهر دارای سهم بیش از ۴۰ میلیارد دلاری در تولید ناخالص داخلی کشور است و در آن بیش از ۷۰ هزار شغل مرتبط با فناوری و صنایع پیشرفته وجود دارد. اتاوا با جمعیت نزدیک به یک میلیون نفری خود به عنوان چهارمین شهر بزرگ کانادا به شمار می رود و دومین شهر بزرگ انتاریو پس از تورنتو است.

برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا، اتاوا دارای فرصت های بی شماری در صنایع مختلف است و تولید کشاورزی نیز در مناطق اطراف این شهر رونق زیادی دارد. این سهم بالا به صورتی است که مناطق اطراف اتاوا سهم ۱ میلیارد دلاری در تولید ناخالص آن دارند.

مونترال

مونترال کبک از شهرهای مهم این ایالت به شمار می رود که در آن به امکانات متنوعی برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا دسترسی خواهید داشت. باید اشاره کرد که مونترال در بخش جنوبی ایالت و در کنار شهرهای مهمی مانند تورنتو، کبک و اتاوا قرار گرفته است و مسیرهای تبادل با شهرهای بزرگ دنیا در آن وجود دارد.

به دلیل پیشرفت شهری در مونترال، صنایع مدرنی در آن وجود دارند که می توان هوافضا و صنایع الکترونیک را بیان کرد. برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا، مونترال شهری است که تمامی فرصت های بی نظیر را در اختیار شما قرار خواهد داد.

شما در مونترال می توانید صنایعی مانند نرم افزار، تولید محصولات غذایی و فرآوری آن، ارتباطات، توریسم و حمل و نقل را مشاهده کنید. این شهر از نظر داروسازی و علوم زیستی نیز دارای فرصت های بی نظیری برای فعالان بهداشت و سلامت است.

مونترال بیش از ۱.۶ میلیون نفر جمعیت دارد و می توان گفت، صنایعی مانند تولید رسانه، انرژی های پاک، فناوری اطلاعات و خدمات مالی از بهترین حوزه های صنعتی در این شهر به شمار می روند.

در صورتی که بخواهید به صنعت خدماتی کانادا ورود پیدا کنید، گزینه های عالی در اختیار شما است. این صنعت نزدیک ۷۰ درصد از GDP کشوری را بر عهده دارد که می توان خدمات مالی، نرم افزار و خدمات بانکی را جزو آن به شمار آورد. صنعت خدماتی بخش بزرگی از صنعت شهر مونترال را در اختیار دارد و فرصت های شغلی و تجاری بی نظیری در آن فراهم است.

ویکتوریا

شهر ویکتوریا واقع در استان بريتيش کلمبيا یکی از بهترین مناطق کشور کانادا است که جمعیتی در حدود ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار نفر را در خود جای داده است. این منطقه بیشتر با صنایع توریسم و فناوری شناخته می شود و شرایط عالی از نظر زندگی برای مهاجران فراهم کرده است.

باید گفت، ویکتوریا در خط جنوبی ایالت بریتیش کلمبیا واقع شده است و از نظر صنایع حمل و نقل و توریسم در شرایط بی نظیری قرار دارد. این شهر برخلاف جمعیت پایین آن، دارای بهترین امکانات برای زندگی و شروع یک کسب و کار پر بازده است.

صنایع فناوری، توریسم، ارتباطات، نرم افزار و خدمات مرتبط از بهترین فرصت ها در ویکتوریا برخوردار است و در کنار آن، شغل های مرتبط با آموزش و پرورش نیز در این شهر اهمیت بالایی در سیستم اقتصادی دارند. ویکتوریا از نظر منابع طبیعی یک منطقه غنی است که در آن شما به منابع طبیعی مانند جنگل، فضای سبز، کشاورزی، منابع غذایی دریایی، گاز طبیعی و انرژی های پاک دسترسی دارید.

بیشترین نرخ استخدامی ها در این شهر مربوط با شرکت ها و تجارت های مربوط به امور مالی و بانکی است و در کنار آن، موقعیت های شغلی مرتبط با توریسم و فناوری نیز نرخ استخدام بالایی در شهر دارند.

ساسکاتون

ساسکاتون شهری در بخش جنوبی ایالت ساسکاچوان و از بهترین گزینه ها برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا است که در مسیر گذرگاهی جنوب کانادا قرار دارد. به دلیل موقعیت خوب این شهر، مسیرهای ارتباطی آن نیز با شهرهای بزرگ و پیشرفته دیگر این کشور برقرار است. ساسکاتون دارای نزدیک به ۳۴۰ هزار نفر جمعیت است و از بهترین صنایع آن باید به کشاورزی و صنایع مرتبط اشاره کرد. دقت داشته باشید که دو ایالت آلبرتا و ساسکاچوان سهم بالایی از نظر تولید کشاورزی و محصولات مرتبط دارند و شهرهای این ایالت ها نیز دارای فرصت های بی نظیری در این بخش هستند.

ساسکاتون با تولید کارخانه ای و علوم زیستی پیشرفته خود نیز شناخته می شود و شما می توانید شرکت های پیشرفته ای را در این شهر در این حوزه بیابید. باید اشاره کرد که بخش معدن و منابع طبیعی این شهر و کل ایالت ساسکاچوان نیز از مهم ترین صنایع کشور کانادا است که سهم بالایی از نظر تولید موقعیت های شغلی جدید دارد.

به دلیل وجود شرکت های فناوری و امور خدماتی مرتبط در این شهر، ساسکاتون یک مرکز بزرگ و بی نظیر فناوری و علوم مدرن است که سهم تولید ناخالص آن در حدود ۴.۷ میلیارد دلار برآورد شده است.

ساسکاتون یک گزینه مناسب برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا است و در این شهر شما به فضای طبیعی و گردشگری و امکانات مدرن در یک محیط دسترسی دارید. از بهترین مکان های شهر می توان به موزه های شهر، پارک های طبیعی و مراکز تحصیلات عالی آن اشاره کرد. فستیوال ها و مراسم های بزرگی در این شهر برگزار می شود که می توان فستیوال های سرگرمی و موسیقی سالانه را از آن جمله به حساب آورد.

هالیفاکس

هالیفاکس شهری مهم و راهبردی در استان نوااسکوشيا کشور کانادا است که با علوم و فناوری های دریا و دریانوردی شناخته می شود. شما در این شهر به امکانات و تجهیزات مدرن و پیشرفته ای دسترسی دارید تا بتوانید کسب و کار خود را عملی کنید.

هالیفاکس در بخش شرقی کشور کانادا واقع شده است و به صورت آسان به مسیرهای تبادل آبی دسترسی دارد. به همین دلیل، فناوری های مرتبط با دریانوردی، ماهیگیری و حمل و نقل آبی در این شهر پیشرفت زیادی کرده است.

هالیفاکس از زیباترین شهرهای این ایالت به شمار می رود و باید اشاره کرد که این شهر بیش از ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد. با این جمعیت پایین، بیش از ۳۰۰ شرکت مطرح مرتبط با دریا و دریانوردی در این شهر فعالیت دارند و شرکت های مرتبط با امور مالی و خدمات مالی در آن بیش از ۱۰۰۰ عدد است.

با توجه به وجود گذرگاه های متعدد در این شهر، هالیفاکس به بیش از ۱۵۰ کشور جهان مرتبط است و این موضوع بهترین شرایط را برای توسعه تجارت ها و پیشرفت اقتصادی در هالیفاکس ایجاد کرده است. در کنار سایر صنایع مهم این شهر، هالیفاکس در مورد علوم زیستی و بهداشت نیز یک منطقه پیشرفته به شمار می رود و چندین مرکز درمانی، تحقیقاتی و کرسی پژوهشی در این شهر فعالیت دارند.

بندرگاه هالیفاکس و مرکز تاریخی سیتادل از جمله معروف ترین مراکز این شهر به شمار می روند و در کنار آن، موزه های شهر و مناطق گردشگری طبیعی آن از جمله بی نظیرترین جاهای دیدنی در کانادا و جهان است.

وینیپگ

وینیپگ واقع در استان منيتوبا تقریبا در مرکز کشور کانادا قرار گرفته است و شرایط آن برای تاسیس و راه اندازی بیزینس در کانادا مساعد است. در صورتی که به دنبال استفاده از روش مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا هستید، وینیپگ می تواند یک گزینه خوب به شمار رود.

این شهر به عنوان هفتمین شهر پر جمعیت کانادا شناخته می شود و در آن شرایط مناسبی برای صنایع تولیدات کارخانه ای پیشرفته و صنایع هوافضا فراهم است. این شهر بیش از ۸۰۰ هزار نفر جمعیت را در خود جای داده است و از نظر تولید کشاورزی یک منطقه مهم در کل کشور به حساب می آید.

وینیپگ با صنعت تولید کشاورزی خود مشهور است و در این شهر بسیاری از شرکت ها و تجارت های مهم و راهبردی حضور دارند. باید اشاره کرد که صنایع مرتبط با فناوری کشاورزی نیز در وینیپگ از جمله بهترین بخش های اقتصادی آن هستند و از نظر تولید محصولات کشاورزی و فرآوری آن، وینیپگ در رتبه های برتر کشوری قرار دارد.

صنایع خلاقانه و تولید رسانه در وینیپگ رونق زیادی دارند و از دیگر بخش های اقتصادی مهم در این شهر باید به نرم افزار و فناوری ها اشاره کرد. این شهر دارای مکان های دیدنی و گردشگری زیادی است که از آن جمله می توان به موزه های دیدنی شهر، پارک های طبیعی و مراکز سرگرمی و ورزشی شهر اشاره کرد.

بنف

شاید منطقه معروف و محبوب بنف واقع در استان آلبرتا کانادا به عنوان یک شهر بزرگ تلقی نشود، اما شما در این شهر به طبیعتی بکر و بی نظیر دسترسی دارید. بنف بیشتر با طبیعت زیبای خود مشهور است و این منطقه جمعیتی در حدود ۱۰ هزار نفر دارد و از صنایع مهم آن باید به توریسم و گردشگری اشاره کرد.

در واقع، منطقه بنف آلبرتا به صورتی است که توریسم و گردشگری کشوری و بین المللی در آن رونق زیادی دارد و به اقتصاد کل کشور کانادا و ایالت آلبرتا کمک زیادی کرده است.

باید اشاره کرد که از دیگر صنایع مهم این شهر حمل و نقل و هتل داری است. همچنین، شما می توانید در بخش خرده فروشی و ارائه محصولات غذایی این شهر نیز وارد بازار کار شوید که از بهترین بخش های اقتصادی بنف کانادا به شمار می روند.

باید گفت، در صورتی که منطقه بنف کانادا را برای راه اندازی کسب و کار خود انتخاب کرده باشید، بخش سرگرمی و تجارت های مرتبط نیز در این شهر دارای سودآوری بالایی است.

منطقه بنف کانادا بیشترین مراکز گردشگری و توریستی را در خود جای داده است که شاید بتوان معروف ترین آن ها را پارک ملی بنف به شمار آورد. برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا، این مکان های دیدنی شرایطی ایده آل برای تاسیس یک کسب و کار مرتبط فراهم خواهد کرد.

تاندربی

تاندربی انتاریو از شهرهای کم جمعیت تر کانادا است که میزان جمعیت آن در مقایسه با شهرهایی مانند تورنتو و اتاوا پایین تر است. این شهر دارای جمعیتی در حدود ۱۰۰ هزار نفر است و باید اشاره کرد که برخلاف این جمعیت پایین، صنایع پیشرفته ای در آن متمرکز است.

تاندربی از شهرهای کم هزینه برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا است و شما می توانید در صنایعی مانند کشاورزی، تولید و ارائه محصولات غذایی، فناوری اطلاعات و توریسم ورود پیدا کنید.

توریسم بخش بزرگی از اقتصاد کانادا را به خود اختصاص داده است و باید اشاره کرد که در این صنعت فرصت های بی نظیری برای مهاجران خارجی در کانادا وجود دارد. شما می توانید یک شرکت تفریحی و گردشگری داخلی را در این شهر راه اندازی کنید یا حتی امکان فعالیت در حوزه حمل و نقل نیز در آن وجود دارد.

در کنار این صنایع، تاندربی در حوزه تخصصی آی تی و تولید کارخانه ای نیز از محل های مهم به شمار می رود. علوم زیستی و بهداشت و پزشکی از راه دور نیز در این شهر دارای فرصت های عالی است. در صورتی که به دنبال یک منطقه کم جمعیت و آرام برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا می گردید، تاندربی از گزینه های در دسترس است. در کنار صنایع مهم بیان شده، صنعت هوافضا، تولید کشاورزی و فرآوری غذا از جمله بخش های مهم صنعتی در تاندربی به شمار می روند.

تاندربی با مرکز تاریخی فورت ویلیام شناخته می شود و از بهترین محل های دیدنی آن می توان به آبشار کاکابکا در غرب شهر اشاره کرد. شما در این شهر به مراکز طبیعی ورزشی و گردشگری دسترسی دارید که پارک های طبیعی و مراکز ورزش های زمستانی از جمله آن ها به شمار می رود.

ادمونتون

در مقایسه با شهر کلگری، ادمونتون در قسمت شمالی ایالت آلبرتا قرار دارد و این شهر بیش از ۱.۴ میلیون نفر جمعیت را در خود جای داده است. باید اشاره کرد که شهر ادمونتون با صنعت کشاورزی و انرژی خود شناخته می شود و از جمله بهترین بخش های صنعتی در آن تولید کارخانه ای و فناوری های نوین است. ادمونتون نقش مهمی در تولید انرژی در کل کانادا دارد و میزان سهم این بخش در کل ایالت آلبرتا بیش از ۷۱.۵ میلیارد دلار برآورد شده است.

ادمونتون دارای اقتصادی متکی به منابع انرژی و منابع طبیعی است که در کنار آن، خدمات تجاری، عمده فروشی و خرده فروشی، ساخت و ساز و علوم زیستی از جمله بهترین بخش های صنعتی ادمونتون به حساب می آیند. صنایع پتروشیمی، تولیدات فلزی و ماشین آلات در این شهر رونق بالایی دارد و شما می توانید کسب و کارهای موفقی در حوزه حمل و نقل و لجستیک در این شهر مشاهده کنید.

در صورتی که ادمونتون را برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا انتخاب کرده اید، فرصت های متنوعی از نظر راه اندازی یک تجارت جدید در اختیارتان قرار دارد. باید اشاره کرد که از جمله این صنایع، انرژی های پاک، علوم زیستی و بهداشتی و فناوری های مرتبط با تولیدات کشاورزی و فرآوری غذا است.

ادمونتون با پارک های طبیعی بسیار زیبا و مراکز سرگرمی و ورزشی خود معروف است و از جمله این مراکز طبیعی می توان به پارک ملی الک آیلند و باغ وحش ولی زوو اشاره کرد. همچنین، در این شهر شما به موزه ها و مراکز تاریخی متعددی نیز دسترسی دارید که برای علاقمندان به هنر و فرهنگ بهترین انتخاب برای بازدید از شهر هستند.

همیلتون

همیلتون از مهم ترین شهرهای انتاریو است که در چند قدمی تورنتو واقع شده است. موقعیت مکانی این شهر در بخش جنوبی ایالت است و به دلیل حضور در یک موقعیت جغرافیایی بی نظیر، همیلتون دارای شرایط عالی برای توسعه کسب و کارها است.

این شهر را می توان به عنوان یک شهر چند صنعتی مهم در کانادا به حساب آورد چرا که شما فرصت های متنوعی در آن در اختیار دارید. همیلتون انتاریو دارای ۷۶۰ هزار نفر جمعیت است و با این جمعیت، دارای صنایع مهمی در انتاریو است.

صنایع مهم همیلتون شامل فناوری اطلاعات و ارتباطات، علوم زیستی، توریسم و تولیدات کارخانه ای هستند. همچنین، در بخش حمل و نقل و لجستیک نیز می توان فرصت های عالی را در همیلتون در اختیار داشت. در کنار این صنایع مهم، علوم زیستی و تولید محصولات کشاورزی و فرآوری آن از جمله مهم ترین بخش های صنعتی و اقتصادی در این شهر به حساب می آیند.

شما در همیلتون انتاریو می توانید در بخش خلاقیت و هنر نیز ورود پیدا کنید چرا که این شهر مرکز اصلی حضور هنرمندان و تولید کنندگان رسانه به حساب می آید.

از بهترین محل های دیدنی همیلتون کانادا می توان به محل تاریخی بروس تریل، باغ های بوتانیکال و آبشارهای همیلتون اشاره کرد. در صورتی که برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا به دنبال یک منطقه زیبا و پیشرفته می گردید، همیلتون می تواند از انتخاب های خوب باشد.

رجینا

رجینا از شهرهای مهم دیگر کانادا است که تقریبا در بخش جنوبی ایالت ساسکاچوان قرار گرفته است. این شهر نسبتا جمعیت کمی دارد و این جمعیت به حدود ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار نفر می رسد. باید اشاره کرد که رجینا سهم مهمی از نظر تولید فولاد و محصولات فلزی در کشور برعهده دارد و شرکت های مهم و توسعه یافته ای از این نظر در رجینا فعالیت می کنند.

از صنایع مهم دیگر که در رجینا مشغول به فعالیت هستند، می توان به تولیدات کارخانه ای پیشرفته، فناوری اطلاعات، انرژی و امور مالی اشاره کرد. این شهر دارای سهم بالایی از نظر تولید کشاورزی و فرآوری محصولات غذایی در کشور است. در صورتی که قصد ورود به بازار کار صنایع پیشرفته را دارید، رجینا از مناطق مهم برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا است.

رجینا ساسکاچوان با مراکز گردشگری و تاریخی خود شناخته می شود که یکی از مهم ترین آن ها پارک واسکانا است. در این شهر شما می توانید از موزه های مهمی مانند رویال ساسکاچوان نیز دیدن کنید و از دیگر مراکز مهم آن مرکز علوم ساسکاچوان است.

در کنار تمامی صنایع مهم و پیشرفته این شهر، باید به صنایع توریسم و گردشگری آن نیز اشاره کرد. در واقع، سالانه بسیاری از فستیوال ها و مسابقات مهم ورزشی در رجینا برگزار می شوند که این شهر را به یک منطقه مهم اقتصادی و فرهنگی برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا تبدیل کرده است.

سنت جان

سنت جان شهری کوچک با جمعیت ۱۰۰ هزار نفری در نیوفاندلند و لابرادور است که بیشترین تمرکز صنایع در آن علوم زیستی و بهداشت، عمده فروشی و خرده فروشی، خدمات آموزشی و خدمات فنی و حرفه ای است. در این شهر کوچک که در یک منطقه جغرافیایی منحصر به فرد واقع شده است، بیش از ۱۹.۵ هزار نفر در بخش سلامت و بهداشت جمعی مشغول به فعالیت هستند.

باید اشاره کرد که سنت جان مهم ترین شهر این ایالت است که در یکی از شرقی ترین نقاط کانادا قرار گرفته است. این شهر از نظر فناوری های مرتبط با دریا و دریانوردی در رتبه عالی قرار دارد و منابع طبیعی آن فرصت های بی نظیری را برای راه اندازی کسب و کارهای جدید فراهم کرده است.

برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا، سنت جان می تواند یک سکوی پرتاب به شمار رود و در کنار صنایع گفته شده، صنعت توریسم و گردشگری نیز در سنت جان از بخش های مهم اقتصادی به حساب می آید.

از جمله بهترین محل های دیدنی سنت جان کانادا می توان به منطقه توریستی سیگنال هیل اشاره کرد و در کنار آن پارک های طبیعی شهر و بندرگاه آن نیز از مهم ترین مراکز توریستی به شمار می روند.

لندن

لندن انتاریو شهری با جمعیت ۵۰۰ هزار نفری در بخش جنوبی ایالت انتاریو است که شرایط عالی برای راه اندازی یک کسب و کار جدید دارد. این شهر با تولیدات کارخانه ای و صنایع محصولات غذایی خود شناخته می شود و فرآوری محصولات غذایی در آن، نقش مهمی در سیستم اقتصادی شهر بر عهده دارد.

در شهر لندن انتاریو شما می توانید شرکت های متعددی را مشاهده کنید که در حوزه رسانه و تولید دیجیتال فعالیت دارند. در واقع، صنایع مرتبط با فناوری سهم بالایی از نظر تولید ناخالص این شهر دارند.

باید اشاره کرد که لندن انتاریو یک شهر مهم از نظر علوم زیستی است و خدمات فنی و حرفه ای نیز در آن سهم مهمی در اقتصاد شهر دارد. شرکت ها و برندهای بزرگی در لندن انتاریو فعالیت دارند که این موضوع خرید فرانچایز را در آن آسان کرده است.

شما برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا می توانید از این فرصت استفاده کنید و با خرید یک بیزینس به اقامت دائم این کشور دست پیدا کنید.

از جمله مناطق زیبای این شهر می توان به پارک های طبیعی آن و مناطق اطراف شهر اشاره کرد که مناطق طبیعی و تاریخی متعددی را در خود جای داده است.

کینگستون

شهر کینگستون کانادا در منطقه ای بین تورنتو و اتاوا واقع شده است و از نظر جمعیتی دارای نزدیک به ۵۹۰ هزار جمعیت است. این شهر در مقایسه با شهرهای دیگر جمعیت کمتری دارد اما شما می توانید در صنایعی مانند علوم زیستی و آموزش و پرورش در آن تجارت های موفقی را شروع کنید.

این شهر با صنعت توریسم و مراکز هنری و فرهنگی زیاد آن شناخته می شود که به دلیل شرایط جغرافیایی، محیطی ایده آل را برای فعالان این حوزه ایجاد کرده است.

در شهر کینگستون انتاریو کمپانی های بزرگی حضور دارند که از جمله آن ها می توان شرکت های فعال در زمینه تولید و ارائه مواد غذایی را بیان کرد. از دیگر بخش های مهم اقتصادی در این شهر باید به خدمات مالی و فناوری های مرتبط اشاره کرد که سهم بالایی در سیستم اقتصادی و تولید ناخالص آن دارند.

در صورتی که برای برنامه مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا کینگستون را انتخاب کرده اید، باید بگوییم شرایط گردشگری و جاهای دیدنی آن نیز از نکات مثبت شهر است. مراکز تاریخی کینگستون و منطقه سرسبز تاوزند آیلندز از محل هایی است که می توانید در آن تجربه جذابی از مهاجرت به کانادا به دست آورید.

کلونا

کلونا شهری کوچک در بخش جنوبی ایالت بریتیش کلمبیا است که جمعیتی حدود ۲۲۰ هزار نفر را در خود جای داده است. کلونا برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا از شهرهای خوب به شمار می رود چرا که این منطقه شهری، در حال پیشرفت است و در آینده می توان روی بازدهی کسب و کارها در آن حساب ویژه ای باز کرد.

شما در این شهر می توانید صنایع مهمی مانند علوم زیستی و بهداشت عمومی، عمده فروشی و خرده فروشی، ساخت و ساز و تولیدات کارخانه ای را مشاهده کنید. باید اشاره کرد که کلونا بریتیش کلمبیا از نظر خدمات آموزش و پرورش نیز دارای فرصت های عالی برای تاسیس یک کسب و کار در کانادا به حساب می آید. شرکت های معروف و بزرگی در کلونا حضور دارند که در بخش تولید و فرآوری غذا، خدمات مالی و تولیدی مشغول به کار هستند.

از بهترین محل هایی که می توانید از آن دیدن کنید، می توان رودخانه اکاناگان و پیست های اسکی زمستانی را بیان کرد. البته، مناطق کوهستانی و پارک های طبیعی این منطقه نیز از بهترین شرایط برای گذراندن اوقات فراغت برخوردار هستند.

بهترین حوزه های تخصصی برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا

شما از نظر تنوع تجارت ها در این کشور فرصت های عالی را در اختیار دارید. در صورتی که یک منطقه مناسب را انتخاب کرده باشید، به راحتی می توانید روی سودآوری کسب و کار مورد نظر و اخذ اقامت با استفاده از آن حساب باز کنید. نکته مهم این است که باید قبل از انتخاب روش مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا، در مورد منطقه خوب تحقیق کنید و بازار آن را بشناسید.

در بعضی از مناطق، صنایع مدرن و پیشرفته رونق دارند که از آن جمله می توان شهرهای مرکز ایالت ها را عنوان کرد. در کنار این موضوع، مناطق کم جمعیت تر دارای فرصت هایی از نظر تولید محصولات کشاورزی، فرآوری محصولات و صنایع مرتبط با انرژی و معدن هستند.

بهترین حوزه های تخصصی که شما می توانید از طریق روش مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا اقدام کنید، به صورت زیر هستند. دقت کنید که برای خرید یا کارآفرینی در این حوزه های تخصصی، هزینه ها در مناطق شهری بزرگ بالاتر است و در بعضی از آن ها نیاز به اخذ مجوزهایی برای شروع کسب و کار دارید.

مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا با راه اندازی رستوران

راه اندازی رستوران در کانادا از گزینه های مناسب برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا است. شما برای این کار نیاز به تامین سرمایه بین ۳۰۰ هزار دلار تا ۱ میلیون دلار دارید که این موضوع بستگی به شرایط منطقه مورد نظر و امکانات رستوران دارد.

رستوران و بخش محصولات غذایی در این کشور جزو پر سودترین بخش های اقتصادی به شمار می رود و به جرات می توان گفت، شما در تمامی مناطق این کشور می توانید یک رستوران پر بازده تاسیس کنید. البته، در صورتی که مناطق پر جمعیت تر و شهرهای بزرگ را انتخاب کنید، شرایط کسب و کار بهتری را تجربه خواهید کرد.

مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا با راه اندازی هتل

راه اندازی هتل و مراکز اقامتی در کانادا از دیگر گزینه های پر بازده برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا است. این کار با سرمایه هایی بین ۵۰۰ هزار دلار تا ۲ میلیون دلار امکان پذیر است و باید اشاره کرد که مراکز اقامتی این کشور از بهترین موقعیت های تجاری برخوردار هستند.

این موضوع به دلیل پیشرفت عالی صنعت توریسم و حمل و نقل در این کشور است و سالانه خیل عظیمی از مسافران در این کشور حضور پیدا می کنند. برای راه اندازی یک مرکز اقامتی، شما می توانید منطقه ای را انتخاب کنید که از نظر توریستی پیشرفت زیادی کرده است و گردشگران زیادی سالانه از آن دیدن می کنند.

مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا با راه اندازی کلینیک زیبایی

کارآفرینی با خرید کلینیک زیبایی از روش هایی است که پزشکان می توانند آن را دنبال کنند. در صورتی که روش مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا را انتخاب کرده اید، باید بگوییم راه اندازی یک مرکز زیبایی بهترین فرصت ها را برایتان ایجاد خواهد کرد.

برای این کار شما به سرمایه بین ۲۰۰ هزار دلار تا ۱ میلیون دلار نیاز خواهید داشت که امکانات و تجهیزات مرکز مورد نظر تعیین کننده میزان سرمایه مورد نیاز است.

مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا با راه اندازی داروخانه

راه اندازی داروخانه در کانادا برای پزشکان یکی از جذاب ترین گزینه ها است. متخصصان این حوزه می توانند با مبالغی بین ۵۰۰ هزار دلار تا ۱ میلیون دلار اقدام به خریداری یا راه اندازی یک مرکز داروخانه کرده و از مزایای آن استفاده کنند.

باید اشاره کرد که راه اندازی یک داروخانه در کانادا نیاز به مجوزهایی دارد که قبل از این کار باید شرایط مجوزها را در ایالت مورد نظر بررسی کنید. در صورتی که بخواهید شرایط بهتری را پس از راه اندازی داروخانه در کانادا تجربه کنید، بهتر است روی تاسیس آن در مراکز ایالت و شهرهای بزرگ تر تمرکز کنید.

مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا با راه اندازی شرکت حمل و نقل

صنعت حمل و نقل چرخه اقتصادی و تولید این کشور را به جریان می اندازد و از اساسی ترین بخش های اقتصادی این کشور به حساب می آید. شما نیاز به تامین مالی سرمایه ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار دلاری دارید و پس از ارائه مدارک لازم می توانید یک تجارت پر سود را در کانادا شروع کنید.

باید گفت، شهرهای بزرگ این کشور از شرایط عالی از این نظر برخوردار هستند و شما در آن می توانید فرصت های متنوع تری را به دست آورید.

مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا با راه اندازی فروشگاه لباس

صنعت خرده فروشی و عمده فروشی کانادا از بهترین شرایط برای راه اندازی یک کسب و کار پر بازده برخوردار است. راه اندازی فروشگاه لباس در کانادا نیز از جمله این فرصت ها است که شما با داشتن حداقل سرمایه بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار دلاری می توانید از این فرصت استفاده کنید.

باید اشاره کرد که این میزان سرمایه مورد نیاز وابسته به امکانات فروشگاه مورد نظر و منطقه ای است که شما در آن قصد راه اندازی کسب و کار را دارید.

مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا با راه اندازی شرکت بازاریابی و تبلیغات

شرکت های بازاریابی کانادا از جمله گزینه های ارزان به شمار می رود که شما می توانید در مناطق بزرگ شهری روی راه اندازی آن حساب باز کنید. این شرکت ها نیاز به تامین سرمایه ای بین ۵۰ تا ۲۰۰ هزار دلار دارند و برای شروع به کار در این بخش نیاز به مجوزهای خاصی نیست.

به دلیل احساس نیاز شرکت های مختلف این کشور به بحث بازاریابی و تبلیغات، فرصت های شغلی نیز در این بخش افزایش پیدا کرده است و شرکت های بازاریابی این کشور از جمله بخش های مهم اقتصادی در کانادا به شمار می روند.

مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا با راه اندازی کارخانه تولید و فرآوری محصولات غذایی

تولید محصولات غذایی و فرآوری آن یکی از بهترین موقعیت های راه اندازی بیزینس در کانادا برای پزشکان است. مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا از این طریق شرایط ایده آلی را فراهم خواهد کرد چرا که در تمامی ایالت های این کشور می توانید یک بیزینس مرتبط با محصولات غذایی را شروع کنید.

برای راه اندازی یا خرید یک بیزینس مرتبط با تولید محصولات غذایی به حداقل سرمایه ۵۰۰ هزار دلاری نیاز خواهید داشت که بر اساس تجهیزات و منطقه مورد نظر این میزان ممکن است بیشتر شود.

مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا با راه اندازی مجموعه کشاورزی

در بعضی از ایالت ها مانند ساسکاچوان یا آلبرتا شما شرایط ایده آلی برای راه اندازی مجموعه های کشاورزی در اختیار دارید. این ایالت ها به صورت تخصصی روی تولید محصولات کشاورزی تمرکز دارند و راه اندازی یک مجموعه کامل می تواند ارزش آوری بالایی از نظر تجاری به همراه آورد.

دقت کنید که راه اندازی مجموعه کشاورزی نیاز به سرمایه بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار دلار دارد و در کنار این موضوع، شما باید سرمایه در گردشی را نیز برای این کار در نظر بگیرید.

مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا با راه اندازی موسسه آموزشی

خرید حق امتیاز یک موسسه آموزشی در این کشور و ورود به این بخش از جمله گزینه های خوب برای پزشکان است. شما می توانید این موسسه را به صورتی انتخاب کنید که ارتباط زیادی با تحصیلات تان داشته باشد.

برای ورود به بازار کار در این بخش شما به میزان سرمایه بین ۵۰ تا ۲۰۰ هزار دلار نیاز خواهید داشت و در آن می توانید از بین گزینه های متنوع تجارت خود را انتخاب کنید.

هزینه های زندگی پس از مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا

در بعضی از روش های مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا شما نیاز دارید تا هزینه های اولیه زندگی را تامین کنید. هزینه های زندگی مورد نیاز باید طی یک گواهی تمکن مالی ارائه شود که شامل موارد زیر است. در حالت کلی، برای یک نفر و هزینه یک سال زندگی شما باید در حدود ۱۳ هزار دلار تمکن مالی در نظر داشته باشید.

 • هزینه های زندگی برای ۱ نفر بدون اجاره بها: ۱۱۰۰ دلار کانادا در ماه
 • هزینه های زندگی برای خانواده چهار نفره: ۴۰۰۰ دلار کانادا در ماه

هزينه های اوليه زندگی

مواردتوضيحات
غذا و رستورانهزینه ها به دلار کانادا است.
وعده غذایی برای ۱ نفر در یک رستوران ارزان۱۹
وعده غذایی برای ۲ نفر در رستوران معمولی۷۵
هزینه میان وعده۱۱.۵
کاپوچینو معمولی۴.۴
آب بطری ۳۰۰ میلی لیتری۱.۸
نوشابه ۳۰۰ میلی لیتری۲.۳
بازار اجناس مختلف 
شیر معمولی یک لیتر۲.۵
قرص نان ۵۰۰ گرمی۲.۹
برنج یک کیلوگرم۳.۸
تخم مرغ ۱۲ عدد۳.۷
فیله مرغ ۱ کیلوگرم۱۳.۶
گوشت قرمز یک کیلوگرم۱۵.۷
سیب ۱ کیلوگرم۴.۳
پرتقال ۱ کیلوگرم۴
حمل و نقل 
بلیط ۱ طرفه به مقصد محلی۳.۲۵
کارت عبور و مرور برای ۱ ماه۹۰.۵
هزینه برای شروع تاکسی۴
هزینه ۱ ساعت انتظار اضافی تاکسی۳۴
هزینه ۱ کیلومتر تاکسی۲
یک لیتر بنزین۱.۳
خرید یک خودرو معمولیبین ۲۰ تا ۳۰ هزار دلار
هزینه های آپارتمان 
آب، برق و …۱۶۵
اینترنت پرسرعت و نامحدود۸۰
ورزش و سرگرمی 
باشگاه فیتنس برای یک نفر در ماه۵۲
باشگاه تنیس برای یک نفر ۱ ساعت در آخر هفته۲۰
یک بلیط سینما۱۴
هزینه فرزندان 
پیش دبستان تمام وقت خصوصی بین المللی هزینه ماهانه۱۰۰۰
دبستان بین المللی به صورت سالانه۱۴.۴ هزار دلار
کفش و پوشاک 
یک شلوار جین برند۶۵
یک دست لباس تابستانه۴۵
یک جفت کفش ورزشی برند۱۰۰
یک جفت کفش چرم مردانه۱۲۸
اجاره بها 
آپارتمان ۱ خواب در مرکز شهر۱۴۰۰
آپارتمان ۱ خواب در خارج از مرکز شهر۱۱۵۰
آپارتمان ۳ خواب در مرکز شهر۲۲۰۰
آپارتمان ۳ خواب در خارج از مرکز شهر۱۹۰۰
خرید آپارتمان هر متر مربع در مرکز شهر۶۵۰۰
خرید آپارتمان هر متر مربع در خارج از مرکز شهر۴۶۰۰
میانگین حقوق پس از کسر مالیات۳۵۵۰

با تراست بیزینس همراه باشید

 • مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا از روش های آسان برای متخصصان پزشکی به حساب می آید که دارای تنوع برنامه بالایی است.
 • شما می توانید با تاسیس یک استارتاپ اهداف خود را دنبال کنید یا این کار را با خرید یک بیزینس آماده در کانادا انجام دهید.
 • در مراحل مختلف برنامه، شما به مدارکی نیاز خواهید داشت که کامل بودن و بی نقص بودن آن ها گواهی موفقیت تان خواهد بود.
 • هر اندازه بتوانید پرونده قوی تری ارائه دهید، در میدان رقابت مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا موفق تر خواهید بود.
 • در هر مرحله از مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا که باشید، متخصصان مهاجرت و مشاوران کسب و کار در تراست بیزینس آماده هستند تا شما را راهنمایی کنند.
 • وکلای مهاجرت تراست بیزینس با یک بررسی کامل می توانند مسیر طولانی مهاجرت را برای شما کوتاه تر کنند تا در زمانی کوتاه به موفقیت در این مسیر دست پیدا کنید.

وکیل ویزا برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا

در صورتی که قصد ارائه یک پرونده کامل و تمام عیار را داشته باشید، استفاده از مشاوره های وکیل مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا بهترین گزینه خواهد بود. یک وکیل قانونی با یک برنامه کامل، زمان بندی دقیقی ارائه خواهد داد و شما در زمان تعیین شده می توانید به تمامی اهداف تان از مهاجرت دست پیدا کنید.

دقت کنید که روش های مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا متنوع هستند و این انتخاب اولیه شما است که تعیین کننده نتیجه کار است. شما در ابتدا باید روشی را انتخاب کنید که دقیقا با سابقه کاری و علائق تان متناسب است و می تواند شما را به تمامی اهداف تان برساند. در بسیاری از روش های مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا امکان اقدام گروهی نیز وجود دارد و با این کار، شما می توانید با همراهی گروه تخصصی کسب و کار خود برای ویزا و اقامت دائم اقدام کنید.

با این حال، در صورتی که بخواهید به صورت انفرادی یک تجارت را در این کشور استارت بزنید، بهتر است با مشاوره با یک وکیل تخصصی شروع به کار کنید تا وقفه ای در پرونده مهاجرتی شما به وجود نیاید. وجود حتی یک مشکل قانونی در پرونده مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا می تواند پرونده مورد نظر را با وقفه طولانی مدت روبرو کند. وکلای قانونی می توانند این مشکلات را در همان ابتدای مسیر بر طرف کنند.

سوالات متداول

آیا مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا امکان پذیر است؟

بله. به دلیل وجود مشکلات زیاد برای مهاجرت این قشر تحصیل کرده به کانادا، مهاجرت از طریق اشتغال زایی و کارآفرینی به عنوان بهترین روش توصیه می شود. شما می توانید از طریق روش های مختلف سرمایه گذاری و کارآفرینی و با داشتن سرمایه های مورد نیاز به این کشور مهاجرت کنید.

روش های مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا چیست؟

روش های مختلفی برای این کار وجود دارد که پیشنهاد ما استفاده از روش کارآفرینی، تاسیس استارتاپ، سرمایه گذاری، خرید بیزینس یا حتی مهاجرت خوداشتغالی است. در هر یک از این روش ها شرایط خاصی وجود دارد که بر اساس رزومه تان می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید.

سرمایه مورد نیاز برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا چیست؟

در روش های مهاجرت بیزینسی مختلف شما نیاز به سرمایه های متفاوتی دارید. برای نمونه، در روش تاسیس استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا، شما تنها لازم خواهید داشت تا هزینه های زندگی سال اول را داشته باشید.
در روش خرید فرانچایز، شما نیاز به سرمایه ای معادل ۵۰ تا ۱۰۰ هزار دلار دارید. همچنین، در روش خرید بیزینس در کانادا شما می توانید با حداقل ۱۰۰ هزار دلار اقدام به خرید یک بیزینس در این کشور کنید و اهداف تان را در این کشور دنبال کنید.

آیا امکان دریافت اقامت برای همسر و فرزندان در این روش مهاجرتی وجود دارد؟

با ثبت اپلیکیشن ویزای شغلی، شما می توانید درخواست تان را برای اقامت همسر و فرزندان نیز به ثبت برسانید. در واقع، از مزایای اصلی این برنامه های مهاجرتی حمایت از خانواده شخص متقاضی و صدور مجوز کار یا اقامت دائم برای آن ها است.

چه مدارک مهمی برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا لازم است؟

شما در این روش مهاجرتی نیازی ندارید تا نگران معادل سازی و ارائه مجوزهای بین المللی باشید. در واقع، این روش برای آسان کردن پروسه مهاجرتی پزشکان طراحی شده است و در صورتی که قصد ورود به سیستم درمان این کشور را ندارید، روش مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا از بهترین مزایا برایتان برخوردار است.

آیا پس از اخذ اقامت دائم و ویزای کار می توان در سیستم درمان کانادا کار کرد؟

ورود به سیستم درمان کانادا و سایر کشورها نیازمند اخذ مجوزهای لازم است که از جمله مهم ترین این امور، معادل سازی و شرکت در آزمون های متعدد است. به بیان بهتر، شما باید این پروسه را بگذرانید تا بتوانید وارد سیستم درمان این کشور شوید.
با استفاده از ویزای بیزینسی کانادا شما نمی توانید وارد این سیستم درمان شوید مگر این که پس از ورود به این کشور به فکر اخذ مجوزها باشید. مزیت مهم این روش این است که شما در شرایط عالی می توانید برای آماده سازی مدارک و شرکت در آزمون ها برنامه ریزی داشته باشید.

آیا بیزینس پلن قوی برای تمامی روش های مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا نیاز است؟

بیزینس پلن مدرک مهمی برای شروع یک کسب و کار در این کشور است. در روش های مختلف مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا شما به این مدرک نیاز خواهید داشت که می توان استارتاپ و خرید بیزینس را اشاره کرد. در واقع، اهداف اصلی مهاجرت شما و برنامه های توسعه کسب و کار در این مدرک بیان خواهد شد.

پروسه مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا چقدر طول می کشد؟

این پروسه کاملا به روش مهاجرتی مورد نظر بستگی دارد. در روش مهاجرتی خوداشتغالی شما باید یک پروسه ۲ تا ۴ ساله را پشت سر بگذارید. اما در صورتی که بخواهید در مدت زمان کوتاه تری روند اقامت را طی کنید، می توانید از روش هایی مانند خرید بیزینس یا خرید فرانچایز اقدام کنید. کل پروسه در این برنامه ها برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا بین ۱ تا ۲ سال خواهد بود.

برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا آیا الزاما نیاز به وکیل مهاجرت دارم؟

شما برای طی کردن این مسیر الزاما نیاز به وکیل مهاجرت ندارید اما استفاده نکردن از این خدمات می تواند روند مهاجرت و پروسه ویزای شما را با وقفه طولانی مدت روبرو کند. یک وکیل قانونی مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا بهترین شرایط مهاجرتی را به شما پیشنهاد خواهد داد و شما در یک شرایط ایده آل می توانید به سمت عملی کردن اهداف تان حرکت کنید.

در صورت خرید بیزینس آیا صاحب اصلی بیزینس مورد نظر خواهیم بود؟

بله. در صورتی که شما یک بیزینس را در این کشور خریداری کنید، حق امتیاز آن به شما داده خواهد شد. البته، دقت کنید که در صورت خرید سهام یک برند دیگر شما تحت حمایت برند مورد نظر فعالیت خواهید کرد و تنها سهم بخشی از کار را در اختیار دارید.

هزینه بررسی پرونده برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا چقدر است؟

هزینه بررسی پرونده در روش های مختلف با هم متفاوت است. در حالت کلی شما باید ۵۰۰ دلار برای اقامت دائم در نظر بگیرید و برای مراحل اولیه ثبت اپلیکیشن و بررسی ویزا، هزینه ها بین ۳۰۰ دلار تا ۲۰۰۰ دلار خواهد بود. البته، در بعضی از شرایط شما نیاز به مجوز برای کسب و کار خود خواهید داشت که هزینه اخذ آن ها متغیر است. برای نمونه، پس از خرید یک بیزینس در این کشور در اولین قدم نیاز به مجوز LMIA دارید که هزینه آن ۱۰۰۰ دلار است.

آیا می توان بدون مدرک زبان از روش مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا استفاده کرد؟

این کار در اکثر روش های مهاجرت بیزینسی امکان پذیر است. در واقع، شما در قدم های ابتدایی نیازی به ارائه این مدرک نخواهید داشت. با این حال، پس از راه اندازی کسب و کار خود، شما باید روی مدرک زبان نیز زمان بگذارید و برای پروسه اقامت دائم این مدرک را ارائه دهید.

بهترین مناطق برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا کدام است؟

بهترین شهرها مناطقی هستند که شما بتوانید به امکانات مورد نیاز برای راه اندازی کسب و کار مورد نظر دست پیدا کنید. شهرهای بزرگ از این نظر عالی هستند. با این حال، در مناطق کم جمعیت تر و نزدیک شهرها نیز فرصت های عالی برای تاسیس یک بیزینس در کانادا وجود دارد.

آیا روش مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا روش خوبی است؟

بله. در مقایسه با روش های تحصیلی یا شغلی دیگر، شما در این روش بسیاری از دشواری های راه را مشاهده نخواهید کرد. دقت کنید که در این روش نیازی نیست که نگران آزمون های متعدد باشید و پس از حضور در این کشور به راحتی می توانید روی ورود به بازار کار پزشکی در این کشور نیز فکر کنید.

کدام تجارت ها برای مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا پیشنهاد می شود؟

در صورتی که قصد استفاده از روش مهاجرت بیزینسی پزشکان به کانادا را داشته باشید، کسب و کارهایی مانند رستوران، کلینیک زیبایی، داروخانه، هتل داری و فروشگاه لباس از بهترین ها در این کشور به حساب می آیند. البته، شما می توانید ایده استارتاپی خود را نیز در این کشور عملی کنید و به دنبال تاسیس یک تجارت از صفر باشید که در آن صورت نیاز به سرمایه های پایین تری نیز خواهید داشت.

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

استفاده از مطالب سایت تراست فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. © کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت Trust Way Immigration Services می‌باشد.