ویزای بازدید تجاری کانادا

ویزای بازدید تجاری کانادا

ویزای بازدید تجاری کانادا در یک نگاه

مواردتوضیحات
رده ویزای بازدید تجاری کاناداویزای ویزیتوری کانادا
مدت زمان بررسی پرونده و اعلام جواب۱ تا ۶ هفته
هزینه بررسی پرونده۱۰۰ دلار برای هر نفر
۸۵ دلار برای بیومتریک هر نفر
سرمایه لازمتمکن مالی برای زندگی در مدت مشخص شده در کانادا و هزینه برای بازگشت به کشور مبدا
مدارک لازممدارک هویتی
ترجمه رسمی شناسنامه
تمکن مالی
گواهی معرفی نامه شرکت یا دعوت نامه
عکس جدید
گواهی واکسیناسیون
حداقل تحصیلاتمهم نیست
مدرک زبانمهم نیست
نوع اقامتاقامت موقت
اجازه کار با ویزای بازدید تجاری کاناداوجود ندارد

ویزای بازدید تجاری کانادا

ویزای بازدید تجاری کانادا از جمله آسان ترین روش های اخذ ویزا و اقامت است که شما می توانید برای آن اقدام کنید. این نوع ویزای بیزینسی کانادا به آسانی قابل درخواست است و شما باید اپلیکیشن خود را در سیستم آنلاین به ثبت برسانید. هزینه های کلی ویزای بیزینس ویزیتور کانادا در حدود ۲۰۰ دلار است که هزینه بیومتریک نیز با آن محاسبه شده است.

مراحل اخذ ویزای بازدید تجاری کانادا

مطالعه قانون و مقررات

برای تمامی ویزاهای این کشور که اقامت موقت نیز جزو آن ها به شمار می رود، شما باید با مطالعه کامل قوانین و مقررات کار خود را شروع کنید. بررسی شرایط و مدارک مورد نیاز برای برنامه مورد نظر خیال شما را از هر نظر راحت خواهد کرد.

دقت کنید که فراموش کردن یک مدرک و شرط مهم در برنامه ممکن است شرایط پرونده شما را با ریجکتی مواجه کند. برای نمونه، در ویزای بازدید تجاری کانادا، شما نیاز به ارائه کارت واکسیناسیون دارید تا بتوانید ویزای مربوطه را دریافت کنید.

گرفتن مشاوره تخصصی

در صورتی که احساس می کنید پرونده تان ناقص است یا دارای مشکلاتی است، در اولین فرصت می توانید یک وقت مشاوره بگیرید.

شما با این کار خواهید توانست از تمامی نواقص پرونده مطلع شوید و در شرایط ایده آل اپلیکیشن ویزای خود را در سیستم مربوطه به ثبت برسانید.

آماده سازی مدارک

مدارک ویزای بیزینس ویزیتور کانادا شامل چند مورد مهم هستند که در ادامه مطلب می توانید آن ها را بررسی کنید.

دقت کنید که بررسی بند به بند مدارک مورد نیاز، احتمال ریجکتی ویزای شما را تا حدود زیادی کاهش خواهد داد و به راحتی می توانید برای پاسخ نهایی منتظر بمانید.

در مورد مدارک، ارائه گواهی هایی مانند تمکن مالی و معرفی نامه ها بخش اساسی ماجرا هستند و شما باید یک پاسپورت معتبر داشته باشید.

ثبت درخواست آنلاین

با در دست داشتن مدارک مربوطه باید اسکن آن ها را تهیه کرده و در سیستم آنلاین درخواست خود را به ثبت برسانید.

پس از این کار، شما در آخرین مرحله باید اپلیکیشن فی را پرداخت کنید که این هزینه به همراه هزینه بیومتریک دریافت خواهد شد. با پرداخت نهایی و ثبت اپلیکیشن، شما باید منتظر نامه سفارت باشید تا مراحل بعدی را طی کنید.

انتظار برای بررسی پرونده

پس از تکمیل فرم های آنلاین، در حدود ۱ تا ۶ هفته زمان لازم خواهید داشت تا جواب نهایی را دریافت کنید. دقت کنید که این مدت زمان ممکن است تا ۲ ماه نیز طول بکشد اما بر اساس تجربه، شما جواب خود را در همان هفته های اولیه دریافت خواهید کرد.

در صورتی که برای تمدید ویزای بازدید کانادا درخواست می دهید، بهتر است زودتر از اتمام اعتبار ویزا اقدام کنید تا در زمان بندی مشخص موفق به تمدید ویزایتان شوید.

آماده شدن برای حضور در کانادا

شما پس از دریافت جواب قطعی از سفارت باید آماده شوید و مدارک مهمی مانند پاسپورت و ترجمه سایر مدارک را همراه داشته باشید.

در صورتی که احتمال می دهید به تمدید ویزا نیاز خواهید داشت، حتما مدارک دیگر را نیز همراه خود داشته باشید تا در صورت نیاز به اطلاعات آن مشکلی پیش نیاید.

نکات مهم برای ویزای بازدید تجاری کانادا

 • ویزای بازدید تجاری کانادا مختص متخصصان کسب و کار است که به قصد فعالیت های تجاری یا بازدید از کشور مورد نظر آن را اخذ می کنند.
 • این نوع ویزا در دسته ویزاهای موقت کانادا تقسیم بندی می شود و اعتبار آن ۶ ماه است.
 • امکان تمدید این نوع ویزا وجود دارد و در صورتی که بخواهید پس از ۶ ماه به عنوان بیزینس ویزیتور در این کشور حضور داشته باشید، باید درخواست تمدید ویزای بازدید تجاری کانادا را ثبت کنید.
 • بهترین زمان درخواست برای تمدید، حداقل ۱ ماه قبل از تمام شدن اعتبار ۶ ماهه است.
 • در این روش می توانید خانواده خود را نیز به همراه خود ببرید اما نیاز است تا برای هر نفر اپلیکیشن جدا برای اخذ ویزای ویزیتور تجاری یا ویزای توریستی ثبت شود.
 • مدارک و شرایط سختی برای ویزای بازدید تجاری کانادا وجود ندارد و شما تنها باید نشان دهید که به عنوان یک بازدید کننده قصد حضور در این کشور را دارید.

شرایط لازم برای اخذ ویزای بازدید تجاری کانادا

برای محقق کردن شرایط این نوع ویزا دقت زیادی لازم است. در واقع، در صورتی که اداره مهاجرت و سازمان مربوطه متوجه شود شما قصد کار یا اقامت بیش از حد در این کشور را دارید، احتمال ریجکتی پرونده بسیار بالا است. دقت کنید که شرط اساسی این ویزا که با نام ویزای بیزینس ویزیتور کانادا نیز شناخته می شود، اثبات حضور به عنوان بازدید تجاری است.

شما می توانید اثبات کنید که از طرف شرکت مبدا خود قصد بازدید تجاری از کشور مورد نظر را دارید. در کنار این موضوع، می توانید برای خرید یک بیزینس یا حتی سرمایه گذاری نیز از مناطق مختلف این کشور دیدن کنید. نکته مهم در تمامی این مراحل این است که بتوانید مدارکی را ارائه دهید که اهداف شما را به اثبات برساند.

مهم ترین شرایط اخذ ویزای بازدید تجاری کانادا

 • باید قبول کنید که قصد حضور تا ۶ ماه را در کانادا دارید.
 • در این مدت نباید قصد ورود به بازار کار داشته باشید.
 • در این مدت، محل اصلی سود و درآمد شما خارج از کانادا است.
 • پاسپورت شما باید اعتبار لازم را داشته باشد.
 • ورود شما به این کشور نباید از نظر پزشکی و قانونی مشکلی داشته باشد.
 • شما باید تمکن مالی برای حضور در این کشور و بازگشت به کشور خود را داشته باشید.

شرایط بیان شده را در این آدرس اینترنتی نیز بررسی کنید. نکته مهم این است که فعالیت های شما با ویزای ویزیتور تجاری کانادا نباید ورود به بازار کار باشد و در مدت شش ماه امکان کار در بازار این کشور و کسب درآمد از آن وجود ندارد.

بیزینس ویزیتور کیست

بیزینس ویزیتور همان فردی است که درخواست ویزای بازدید تجاری کانادا را ثبت می کند. این فرد می تواند به صورت شخصی و برای اهداف سرمایه گذاری در کشور کانادا حضور پیدا کنید. همچنین، اخذ ویزای بازدید تجاری از جمله مزایایی است که شما می توانید قبل از خرید یک بیزینس در این کشور به دست آورید.

بیزینس ویزیتور می تواند از طرف شرکت مبدا مامور شود تا برای اهدافی مانند خرید محصول یا ارائه خدمات و محصولات در کشور کانادا حضور پیدا کند. در این روش، فرد به عنوان نماینده قانونی و با معرفی نامه ای که در دست دارد، می تواند امور مربوطه را در کشور مورد نظر انجام دهد.

اثبات دلایل اخذ ویزای بازدید تجاری کانادا

اثبات دلیل اخذ ویزای بازدید تجاری کانادا از جمله مهم ترین بخش های کار است. شما باید با اظهار شخصی یا با ارائه مدارک مرتبط این موضوع را به اثبات برسانید تا موفق به دریافت ویزای بازدید تجاری کانادا شوید. در غیر این صورت، احتمال ریجکتی برای ویزای شما وجود دارد و با یک بار ریجکت شدن پرونده باید درخواست دوباره ثبت شود.

شما می توانید این دلایل را با استفاده از روش های مختلفی اثبات کنید. برای نمونه، در صورتی که به عنوان یک نماینده در کنفرانس یا جلسات کاری شرکت می کنید، مطمئنا دارای معرفی نامه هستید که می توانید مدارک آن را ارائه دهید. همچنین، برای بازدیدهای مربوط به خرید و فروش کالاها نیز شما می توانید یک معرفی نامه یا دعوت نامه از شرکت کانادایی ارائه دهید.

ارائه برنامه سفر نیز در این روش می تواند نکته مهمی باشد تا شما بتوانید به صورت اظهارنامه دلایل حضور در این کشور را نشان دهید.

در صورتی که بخواهید اطمینان از اخذ ویزای بازدید تجاری کانادا داشته باشید، می توانید تمرکز اصلی خود را روی ارائه مدارک زیر بگذارید.

 • معرفی نامه از طرف شرکت مبدا
 • دعوت نامه از شرکت کانادایی
 • گواهی که نشان دهنده دلایل بازگشت شما به کشور مبدا باشد
 • مدارک سوابق کاری که نشان دهنده بازدیدهای تجاری موفق شما باشد
 • کپی از مدارک مربوط به قرارداد خرید و فروش

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای بازدید تجاری کانادا

مدارک مشخصی برای ویزای بازدید تجاری کانادا ارائه شده است که شامل چند مورد مهم هستند. دقت کنید که تمامی مدارک که به صورت فارسی یا هر زبان دیگری هستند باید به انگلیسی یا فرانسوی ترجمه شوند. برای نمونه، شناسنامه شما باید ترجمه رسمی شده و مهرهای لازم آن اخذ شود.

مدارک در حالت کلی شامل موارد زیر هستند که شما در مورد دلایل حضور در کانادا می توانید مدارک بیشتری را نیز ارائه دهید.

 • مدرک پاسپورت با اعتبار مناسب
 • ترجمه رسمی شناسنامه
 • تکمیل فرم اپلیکیشن
 • ارائه عکس جدید
 • ارائه تمکن مالی برای مدت مورد نظر
 • ارائه برگه های دعوت نامه یا معرفی نامه
 • ارائه برنامه سفر (برای اثبات دلیل اخذ ویزا)
 • گواهی واکسیناسیون کرونا

دقت کنید که در صورت اخذ ویزای بازدید کانادا به منظور عقد قرارداد خرید یا فروش، شما می توانید مدارک و کپی از تفاهم نامه ها را نیز ارائه دهید. تمامی این مدارک باید در زمان حضور شما در کشور مورد نظر همراه تان باشد. در واقع، زمان ورود به این کشور و در مراحل بعدی مطمئنا به این مدارک نیاز خواهید داشت.

مدت زمان پروسه اخذ ویزای بازدید تجاری کانادا

مدت زمان بررسی پرونده شما وابسته به آماده کردن به موقع مدارک و شلوغی سازمان بررسی کننده پرونده تان است. در حالت کلی این مدت زمان بین ۱ تا ۶ هفته تعیین شده است که این مدت بر اساس تجربه پرونده های قبلی است.

شما می توانید در آماده سازی مدارک و ترجمه آن ها سریع تر عمل کنید تا در زمان بندی مشخص به راحتی ویزای بازدید تجاری کانادا را دریافت کنید. دقت داشته باشید که برای ترجمه مدارک مربوطه و آماده سازی آن ها نیز باید یک بازه ۱ ماهه را در نظر بگیرید.

در صورتی که بتوانید از طریق این سیستم آنلاین درخواست خود را به صورت بی نقص ثبت کنید، مطمئنا پروسه بررسی پرونده شما نیز کوتاه تر خواهد بود. در واقع، تمامی پروسه ویزاهای این کشور از طریق سیستم آنلاین انجام می شود و شما می توانید در کمترین زمان ممکن این کار را با موفقیت به پایان برسانید.

مرحله مهمی که می تواند روی پروسه بررسی پرونده و اخذ ویزای بازدید تجاری کانادا تاثیر داشته باشد، بیومتریک یا انگشت نگاری است. برای این مرحله که پس از ثبت اولیه درخواست انجام خواهد شد، برنامه ریزی دقیقی داشته باشید تا در اولین فرصت و در چند ساعت آن را انجام دهید.

هزینه ویزای بازدید تجاری کانادا

هزینه ویزای بیزینس ویزیتور کانادا در دسته ویزای بازدید قرار می گیرد و این نوع اقامت ها دارای هزینه یکسانی هستند. شما جهت درخواست برای خانواده و همسر خود نیز باید هزینه های اپلیکیشن را در نظر داشته باشید که به صورت جزئی در جدول زیر به آن ها اشاره شده است.

برای مشاهده هزینه های ویزیتور ویزای تجاری می توانید به این آدرس اینترنتی نیز در وب سایت دولتی این کشور مراجعه کنید.

هزینهمبلغ
هر نفر۱۰۰ دلار کانادا
خانواده ۵ نفره۵۰۰ دلار کانادا
هزینه تمدید۱۰۰ دلار کانادا
بیومتریک یک نفر۸۵ دلار کانادا
بیومتریک خانواده۱۷۰ دلار کانادا

تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای بازدید تجاری کانادا

ارائه گواهی تمکن مالی در این روش اقامت موقت کانادا از جمله الزامات کار است. شما می توانید این شرط مهم را در آدرس اینترنتی دولتی این کشور در این لینک مشاهده کنید. در حقیقت، دولت این کشور درخواست دارد تا شما تمکن مالی برای حضور در این کشور و بازگشت به کشور مبدا را ارائه دهید.

در غیر این صورت، احتمال ریجکتی پرونده شما بسیار بالا است. شما می توانید هزینه های زندگی در این کشور را در ادامه بررسی کنید که می توان هزینه های اجاره منزل، هزینه های غذا و هزینه های پوشاک را از مهم ترین آن ها به حساب آورد.

بیومتریک ویزای بازدید تجاری کانادا

بیومتریک مرحله ضروری برای انواع ویزاهای کانادا به شمار می رود که بخش های مختلف آن در یک دفتر مورد تایید انجام می گیرد. شما پس از ثبت درخواست خود و پرداخت هزینه بیومتریک، باید منتظر یک نامه باشید که شرایط بیومتریک و دفاتر مورد تایید را معرفی خواهد کرد.

پس از دریافت نامه مربوطه، زمان بندی شما باید به صورتی باشد که در اولین فرصت در یکی از دفاتر در کشورهای همسایه حضور پیدا کنید و مرحله انگشت نگاری را پشت سر بگذارید. دقت کنید که هزینه این مرحله از قبل و در زمان ثبت اپلیکیشن ویزا دریافت خواهد شد و زمان حضور در دفتر مربوطه نیازی به پرداخت هزینه ندارید.

نکته مهمی که برای بیومتریک ویزای بازدید تجاری کانادا وجود دارد، نبود نیاز به این مرحله برای شهروندان کشورهای معاف از ویزا است. به بیان بهتر، کشورهایی که می توانند با مجوز eTA در این کشور حضور داشته باشند، نیازی به گذراندن مرحله بیومتریک ندارند. در مورد سایر کشورها که ایران نیز جزو آن ها است، باید در یکی از دفاتر VAC معتبر حضور داشته باشند و در مدت زمان چند دقیقه ای اطلاعات مربوط به اثر انگشت و عکس را ارائه دهند.

مدت اعتبار ویزای بازدید تجاری کانادا

مدت زمان اعتبار برای ویزای بازدید کانادا ۶ ماه تعیین شده است. این اعتبار مدت حداکثری است و در صورتی که بخواهید آن را تمدید کنید، باید حداقل ۱ ماه قبل از پایان اعتبار درخواست را ارائه دهید. دقت کنید که در صورت اقدام در روزهای پایانی، مطمئنا شما نخواهید توانست تا در زمان مناسب این ویزا را تمدید کنید و باید به فکر ترک خاک این کشور باشید.

آیا می توان ویزای بازدید تجاری کانادا را تمدید کرد

امکان تمدید ویزای بازدید تجاری کانادا وجود دارد و شما باید در زمان مشخص مراحل تمدید آن را شروع کنید. بهترین زمان تعیین شده برای ثبت درخواست تمدید ویزای بیزینس ویزیتور کانادا ۱ ماه قبل از اتمام اعتبار آن است تا شما با شلوغی سفارت و اداره مهاجرت برخورد نکنید.

برای تمدید این نوع ویزای بیزینسی کانادا، شما باید هزینه اضافی را نیز در نظر داشته باشید که ۱۰۰ دلار کانادا است. در این آدرس اینترنتی می توانید هزینه های مربوطه را مشاهده کنید.

برای تمدید ویزای خود و در صورتی که همسر یا فرزندان تان نیز همراه شما هستند، باید در مورد تمدید ویزای آن ها نیز درخواست ثبت کنید. این درخواست باید به صورت همزمان ثبت شود و منطقه مورد نظر نیز برای تمامی افراد باید یکی باشد. باید اشاره کرد که برای هر اپلیکیشن در این برنامه، شما باید ۱۰۰ دلار در نظر داشته باشید و در صورت نیاز به بیومتریک، هزینه ۸۵ دلاری برای هر نفر پرداخت خواهد شد.

آیا می توان با ویزای بازدید تجاری کانادا کار کرد

استفاده نکردن از ویزای بازدید تجاری کانادا برای ورود مستقیم به بازار کار از شروط اصلی برنامه است. در واقع، باید این اطمینان را به اداره مهاجرت این کشور دهید که قصد استفاده از این ویزا به عنوان ویزای کاری را ندارید. در صورت شروع به کار پس از حضور در این کشور، ممکن است در آینده برای دریافت ویزاهای دیگر به مشکل بر خورد کنید و پرونده شما تا مدت زمان قابل توجهی با ریجکتی مواجه شود.

در شرایطی که قصد فعالیت شغلی را در این کشور داشته باشید، می توانید برای ویزاهای دیگر این کشور اقدام کنید که به صورت مشخص در دسته ویزاهای شغلی قرار دارند.

مجوز eTA چیست

شما برای ورود به خاک این کشور یا به ویزا نیاز دارید، یا به اقامت دائم یا نیاز است تا مجوز eTA را دریافت کنید. در صورتی که از کشورهای معاف از ویزا باشید، می توانید با گرفتن eTA و پیوست کردن آن به پاسپورت به راحتی در این کشور حضور داشته باشید.

باید اشاره کرد که شهروندان کشورهای معاف از ویزا تنها در صورت حضور با هواپیما نیاز به این مجوز دارند و در شرایط سفر زمینی یا دریایی از گرفتن آن نیز معاف هستند.

در مورد افراد معاف از ویزا، شهروندان کشورهای فهرست زیر حضور دارند.

 • آمریکا
 • کشورهای اروپایی
 • امارات متحده
 • استرالیا
 • قبرس
 • شیلی
 • ژاپن
 • مکزیک

برای مشاهده فهرست کامل می توانید به این آدرس اینترنتی مراجعه کنید.

شما برای دریافت مجوز eTA نیاز به پرداخت ۷ دلار کانادا دارید و پروسه بررسی آن وابسته به شرایط مختلف است. با این حال، در حالت کلی، بین چند دقیقه تا چند روز زمان نیاز است تا این مجوز را دریافت کنید. گفتنی است، مجوز مورد نظر از طریق وب سایت آنلاین دولتی و پلتفرم دولت کانادا قابل دریافت است.

تفاوت ورک پرمیت با ویزای بازدید تجاری کانادا

 • تفاوت زیادی بین ورک پرمیت و ویزای بازدید تجاری کانادا وجود ندارد. در حقیقت، هر دو این ویزاها به منظور کسب و کار و تجارت صادر می شود اما تفاوت مهم آن ها در مدت زمان و اهداف ویزای مربوطه است.
 • برای ورک پرمیت، شما باید از طریق سیستم مشخصی اقدام کنید و نیاز به ارائه مدارک مهم و متعددی است. این در حالی است که برای دریافت ویزای بیزینس ویزیتور کانادا با اعتبار ۶ ماهه، تنها لازم است تا بعضی از مدارک ارائه شود.
 • شما می توانید ورک پرمیت خود را پس از مدت زمان معین به اقامت دائم این کشور تبدیل کنید اما این امکان در مورد ویزای ویزیتوری کانادا وجود ندارد.
 • پس از دریافت ویزای بازدید تجاری کانادا، شما نمی توانید با استفاده از آن مستقیما وارد بازار کار شوید. این در صورتی است که ویزای کار به صورت مشخص برای ورود مستقیم به بازار کار صادر می شود.
 • ویزای بازدید تجاری هدف شناخت بازار مورد نظر را دارد و می توان آن را مقدمه ورود به بازار کار به حساب آورد. شما با این ویزا می توانید به راحتی در مدت زمان ۶ ماهه در این کشور حضور داشته باشید و در مورد کسب و کار مورد نظر و تخصص تان تحقیق کنید.
 • با استفاده از ویزای بیزینس ویزیتور در صورتی که پیشنهاد کار دریافت کردید، نیاز است تا ویزای قبلی خود را به اجازه کار در این کشور تبدیل کنید. با این کار خواهید توانست تا شرایط بهتری را برای اخذ ویزای شغلی کانادا و ورود به بازار کار داشته باشید.

فعالیت های مجاز با ویزای بازدید تجاری کانادا

با مراجعه به این آدرس اینترنتی، شما می توانید فعالیت های مجاز را برای این نوع اقامت موقت مشاهده کنید. فهرستی کامل از این فعالیت ها به صورت زیر است که هر بیزینس ویزیتوری مجاز است تا آن ها را انجام دهد.

 • خرید کالا از شرکت های کانادایی برای یک شرکت خارج از کانادا
 • گرفتن سفارش ها از شرکت های کانادایی
 • حضور در فستیوال ها، جلسات، کنفرانس ها یا نمایشگاه های تجاری
 • ارائه آموزش یا گارانتی پس از فروش برای کالاهای فروخته شده
 • گرفتن آموزش ها در مورد کالاهای خریداری شده کانادایی
 • آموزش به کارکنان شرکت مبدا که در کانادا شعبه دارد.
 • شرکت در دوره های آموزشی یک شرکت که شریک تجاری شما در کانادا به شمار می رود.

ویزای بازدید تجاری کانادا برای همسر متقاضی

باید اشاره کرد که امکان اخذ ویزای بازدید تجاری کانادا برای همسر و حتی فرزندان متقاضی نیز وجود دارد. با این حال، اپلیکیشن این افراد ربطی به اپلیکیشن ویزای شما نخواهند داشت. در حقیقت، شما در زمان ثبت درخواست باید به صورت جداگانه برای افراد خانواده تان درخواست دهید و هزینه های آن را پرداخت کنید.

بر اساس تاکید دولت این کشور، شما باید برای یک منطقه مشخص درخواست را ثبت کنید و این درخواست باید در یک زمان باشد. پس از ثبت درخواست ویزا، شما باید هزینه مربوطه را پرداخت کنید و منتظر نامه برای طی کردن مراحل بعدی باشید.

نکته مهم این است که ویزای همسر و فرزندان نیز به صورت ۶ ماهه خواهد بود و در صورت نیاز به تمدید، باید قبل از اتمام اعتبار، اپلیکیشن تمدید ویزا را در سیستم مربوطه به ثبت برسانید.

مزایای ویزای بیزینس ویزیتور کانادا

 • شما در مدت زمان ۶ ماهه به راحتی می توانید در مورد بیزینس مورد نظر تحقیق کنید و میزان تقاضای مشتریان را برای محصولات و خدمات خود بررسی کنید.
 • سریع بودن پروسه بررسی ویزای بیزینس ویزیتور کانادا و عدم نیاز به پرداخت هزینه های بالا جهت صدور ویزا
 • امکان اقدام برای سایر اعضای خانواده
 • هزینه پایین اپلیکیشن ویزا
 • نیاز نداشتن به مدارک متعدد
 • امکان ثبت اپلیکیشن آنلاین
 • نیاز نداشتن به تمکن مالی بسیار زیاد
 • امکان تمدید در صورت نیاز
 • امکان جست و جو برای شغل

معایب ویزای بیزینس ویزیتور کانادا

 • اعتبار کم
 • نیاز به ثبت درخواست جداگانه برای اعضای خانواده
 • نبود امکان برای کار با ویزای بیزینس ویزیتور کانادا
 • نیاز به ارائه مدارک برای قانع کردن سفارت

دلایل ریجکتی پرونده ویزای بازدید تجاری کانادا

ریجکتی پرونده ها از جمله مهم ترین نگرانی های متقاضیان است که در مورد کشور کانادا این نگرانی بیشتر خواهد بود. به دلیل حساسیت اپلیکیشن ویزای کانادا و نیاز به ارائه پرونده های کامل، شما باید قبل از هر گونه اقدامی اطلاعات کامل در مورد برنامه مهاجرتی مورد نظر را کسب کنید.

دلایل مختلفی در مورد ریجکتی پرونده ها در این نوع ویزا وجود دارد که می توان موارد زیر را فهرست کرد. در صورتی که احتمال می دهید پرونده شما دچار مشکل است، حتما با متخصصان مهاجرت و وکلای قانونی مشورت داشته باشید چرا که پس از ریجکت شدن شرایط دشوارتر خواهد بود.

 • ارائه مدارک ناقص
 • تایید نشدن مدارک معرفی نامه یا دعوت نامه
 • ارائه اطلاعات نادرست در فرم اپلیکیشن
 • نبود تمکن مالی برای حضور در کانادا و بازگشت از آن
 • وجود مشکلات پزشکی یا سوء سابقه

هزینه های زندگی پس از اخذ ویزای بازدید تجاری کانادا

هزینه های زندگی پس از اخذ ویزای بازدید تجاری کانادا از نکاتی است که باید آن را مد نظر داشته باشید. داشتن تمکن مالی برای این ویزا از الزامات برنامه است که شما باید آن را طی یک گواهی تمکن مالی به سفارت این کشور به اثبات برسانید. هزینه های زیر به صورت میانگین و برای شهرهای بزرگ کانادا بر آورد شده است.

 • هزینه زندگی به صورت میانگین برای ۱ نفر در ماه: ۱۱۰۰ دلار کانادا
 • هزینه زندگی به صورت میانگین برای خانواده چهار نفره: ۴۰۰۰ دلار کانادا
مواردهزینه
غذا و رستوران
وعده غذایی برای ۱ نفر در ۱ رستوران ارزان۱۹
وعده غذایی برای ۲ نفر در رستوران های معمولی۷۵
هزینه میان وعده۱۱.۵
کاپوچینو معمولی۴.۴
آب بطری ۳۰۰ میلی لیتری۱.۸
نوشابه ۳۰۰ میلی لیتری۲.۳
بازار اجناس مختلف 
شیر معمولی ۱ لیتر۲.۵
قرص نان ۵۰۰ گرمی۲.۹
برنج ۱ کیلوگرم۳.۸
تخم مرغ ۱۲ عدد۳.۷
فیله مرغ ۱ کیلوگرم۱۳.۶
گوشت قرمز ۱ کیلوگرم۱۵.۷
سیب ۱ کیلوگرم۴.۳
پرتقال ۱ کیلوگرم۴
حمل و نقل 
بلیط ۱ طرفه به مقصد محلی۳.۲۵
کارت عبور و مرور برای ۱ ماه۹۰.۵
هزینه برای شروع تاکسی۴
هزینه ۱ ساعت انتظار اضافی تاکسی۳۴
هزینه ۱ کیلومتر تاکسی۲
۱ لیتر بنزین۱.۳
خرید یک خودرو معمولیبین ۲۰ تا ۳۰ هزار دلار
هزینه های آپارتمان 
آب، برق و …۱۶۵
اینترنت پرسرعت و نامحدود۸۰
ورزش و سرگرمی 
باشگاه فیتنس برای ۱ نفر در ماه۵۲
باشگاه تنیس برای ۱ نفر ۱ ساعت در آخر هفته۲۰
یک بلیط سینما۱۴
هزینه فرزندان 
پیش دبستان تمام وقت خصوصی بین المللی هزینه ماهانه۱۰۰۰
دبستان بین المللی به صورت سالانه۱۴.۴ هزار دلار
کفش و پوشاک 
۱ شلوار جین برند۶۵
۱ دست لباس تابستانه۴۵
۱ جفت کفش ورزشی برند۱۰۰
۱ جفت کفش چرم مردانه۱۲۸
اجاره بها 
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر۱۴۰۰
آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر۱۱۵۰
آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر۲۲۰۰
آپارتمان سه خوابه در خارج از مرکز شهر۱۹۰۰
خرید آپارتمان هر متر مربع در مرکز شهر۶۵۰۰
خرید آپارتمان هر متر مربع در خارج از مرکز شهر۴۶۰۰
میانگین حقوق پس از کسر مالیات۳۵۵۰

توجه: تمامی هزینه ها به دلار کانادا است.

با تراست بیزینس همراه باشید

 • برای گرفتن ویزای بازدید تجاری کانادا شما یک مسیر ساده و آسان پیش روی خود دارید.
 • هزینه ها در این نوع ویزای بیزینسی کانادا پایین است و شما می توانید در مدت زمان ۶ ماهه آن، بهترین مزایا را در دست داشته باشید.
 • بهتر است قبل از هر اقدامی دلایل ریجکتی و شرایط کامل برنامه را مطالعه کنید تا یک پرونده بی نقص ارائه دهید.
 • در هر مرحله از اخذ ویزای شغلی کانادا که باشید، متخصصان تراست بیزینس آماده ارائه مشاوره های تخصصی مهاجرت به شما هستند.
 • شما می توانید با استفاده از روش های مختلف ارتباطی، با وکلا و مشاوران تخصصی کسب و کار در تراست بیزینس تماس حاصل فرمایید.

وکیل ویزای بازدید تجاری کانادا

وکیل ویزای بازدید تجاری کانادا می تواند روشی مشخص و زمان بندی شده برای آماده کردن مدارک و ثبت اپلیکیشن به شما پیشنهاد دهد. به دلیل تسلط وکلای قانونی کانادا به انواع قوانین و جزئیات آن، در صورتی که قصد حضور در این کشور را دارید یا برای مهاجرت برنامه ریزی می کنید، مشاوره با وکیل مهاجرت بهترین گزینه خواهد بود.

این سیستم آنلاین، تمامی اطلاعات قانونی در مورد ویزاهای کانادا را در اختیار شما قرار داده است. شما در این پلتفرم می توانید به راحتی و در کمترین زمان ممکن درخواست خود را به ثبت برسانید. ویزای بازدید تجاری کانادا نیز از جمله مواردی است که می توانید پس از ایجاد اکانت در این سیستم، تقاضای آن را به ثبت برسانید.

دقت کنید که تایید نهایی درخواست در این سیستم و پرداخت اپلیکیشن فی در آن، به منزله اتمام کار است و قبل از ثبت هر گونه درخواستی باید پرونده خود را به دقت بررسی کنید. در صورت وجود موارد ناقص یا پر کردن اطلاعات به صورت نادرست، پرونده شما با ریجکتی همراه خواهد شد که شرایط ویزا را برایتان دشوارتر می کند.

سوالات متداول

هدف از اخذ ویزای بازدید تجاری کانادا چیست؟

هدف اصلی از ویزای بازدید تجاری کانادا شناسایی شرایط بیزینس و کسب و کار در منطقه مورد نظر است. این نوع ویزا که به صورت اختصاصی از طرف دولت کشور کانادا ارائه شده است، به شما این امکان را خواهد داد تا به صورت موقت شرایط بازار و تجارت را در منطقه مورد نظر بررسی کنید. ویزای ویزیتوری کانادا برای بررسی منطقه مورد نظر، سرمایه گذاری یا خرید یک کسب و کار اخذ می شود و دارای اعتبار مشخصی است.

شرط مهم ویزای بازدید تجاری کانادا چیست؟

شما در این نوع ویزا باید نشان دهید که قصد حضور کمتر از ۶ ماه را در این کشور دارید و در کنار آن، قصد کار و فعالیت شغلی در بازار کار در این مدت را ندارید. همچنین، محل اصلی درآمد شما در این مدت باید خارج از کانادا باشد و نیاز است تا شرایط لازم برای دریافت ویزا مانند مدارک آن را ارائه دهید.

چه مدت زمان طول خواهد کشید تا بتوان ویزای بازدید تجاری کانادا را دریافت کرد؟

این مدت زمان بر اساس شلوغی سفارت تعیین می شود. در صورتی که خوش شانس باشید، ممکن است در یک یا دو هفته بتوانید این ویزا را دریافت کنید. با این حال، در صورت شلوغی اداره مهاجرت، ممکن است نیاز به انتظار تا ۶ هفته نیز باشد.

آیا برای کار در کانادا پس از بازدید، نیاز به اخذ ویزای دیگری است؟

در صورتی که تنها برای بازدید در این کشور حضور پیدا می کنید، نیازی به اخذ ویزای دیگری مانند ویزای شغلی کانادا نیست. با این حال، اگر پس از مدت زمان ۶ ماهه قصد کار یا فعالیت تجاری را در آن دارید، لازم خواهید داشت تا برای ویزای کار اقدام کنید تا اقامت دائم کانادا را دریافت کنید.

آیا برای دریافت ویزای بازدید تجاری کانادا نیاز به انجام تست سلامت پزشکی است؟

به صورت معمول، شما برای این نوع ویزا نیاز به انجام تست پزشکی و سلامت نخواهید داشت. با این حال، اگر قصد کار و فعالیت تجاری را در این کشور داشته باشید، به احتمال زیاد به گواهی سلامت پزشکی نیاز خواهید داشت.

برای چه اموری می توان ویزای بازدید تجاری کانادا را دریافت کرد؟

در کنار بازدید از منطقه مورد نظر برای سرمایه گذاری، شما برای حضور در یک نمایشگاه یا فستیوال نیز می توانید از این نوع ویزاهای کانادا استفاده کنید. همچنین، در بسیاری از اوقات نیاز است تا شما به عنوان نماینده قانونی یک شرکت در کشور مقصد حضور داشته باشید و امور مربوطه را به انجام برسانید. علاوه بر این، در حالتی که نیاز به گذراندن یک دوره کوتاه مدت را داشته باشید که مرتبط با شغل تان است، می توانید از این نوع ویزا استفاده کنید.

تفاوت ویزای ویزیتوری کانادا با ویزای کار در چیست؟

این نوع ویزاها کمی با هم تفاوت دارند و می توان این تفاوت را در مدت زمان آن و مدارک مورد نیاز دانست. اجازه کار شما بیش از ۶ ماه اعتبار دارد و در مدت زمان تعیین شده به راحتی می توانید در کشور مورد نظر حضور پیدا کنید.
با این حال، شما پس از دریافت ویزای بازدید تجاری کانادا، تنها در ۶ ماه تعیین شده باید کارهای خود را به اتمام برسانید. همچنین، برای ویزای شغلی این کشور نیاز به ارائه مدارک مختلفی وجود دارد که پروسه آن را پیچیده تر می کند.

مراحل درخواست برای ویزای ویزیتوری کانادا چیست؟

شما در ابتدا باید مدارک مورد نیاز را به دقت آماده کنید و این مدارک باید به صورت ترجمه شده باشند. نیاز است تا پس از آماده سازی مدارک، آن ها را در سیستم مربوطه به ثبت برسانید که این کار از طریق پلتفرم دولتی این کشور ممکن است.
پس از ثبت مدارک و در صورت تکمیل بودن آن ها، شما تنها یک مرحله را پیش رو خواهید داشت که با نام بیومتریک ویزا شناخته می شود. با انجام مرحله بیومتریک، شما می توانید پس از مدت زمان ۱ تا ۶ هفته ای، ویزای خود را دریافت کنید.

پس از اخذ ویزای بازدید تجاری کانادا چه مدارکی را باید به همراه داشت؟

مدارکی که شما باید برای ورود به کانادا به همراه داشته باشید، شامل پاسپورت و مدارکی است که آن ها را به اداره مهاجرت ارائه داده اید. همچنین، در صورتی که این ویزا را به عنوان نماینده تجاری از طرف شرکت دریافت کرده اید، مدارک پشتیبان و معرفی نامه را به همراه داشته باشید.

هزینه ویزای بازدید تجاری کانادا چقدر است؟

هزینه این نوع ویزا بر اساس جدول بندی دولتی این کشور تعیین می شود. شما می توانید هزینه های مورد نظر را در این آدرس اینترنتی مشاهده کنید. این هزینه ۱۰۰ دلار کانادا است که برای یک نفر تعیین شده است و مقدار آن برای خانواده حداکثر ۵۰۰ دلار است.
در صورتی که به eTA نیاز داشته باشید، این هزینه ۷ دلار تعیین شده است. دقت داشته باشید که در صورت نیاز به تمدید ویزای ویزیتوری کانادا، شما باید هزینه اضافی ۱۰۰ دلاری را نیز در نظر داشته باشید.

در چه حالتی به مجوز eTA نیاز خواهیم داشت؟

بعضی از شهروندان کشورهای مختلف برای ورود به خاک این کشور از دریافت ویزا معاف هستند. در این صورت، نیاز است تا برای ورود از مرزهای هوایی به این کشور مجوز eTA دریافت شود. دقت داشته باشید که پس از دریافت مجوزهای مربوطه، می توان افراد خانواده را نیز به همراه برد اما برای هر کدام از آن ها باید اپلیکیشن ویزای ویزیتوری کانادا آماده شده و مجوزهای لازم دریافت شود.

مجوز eTA برای ورود به کشور کانادا چیست؟

تمامی شهروندان کشورهای مختلف نیاز دارند تا برای ورود به این کشور ویزا دریافت کنند. موضوع eTA بیشتر در مورد ویزای بازدید تجاری کانادا مطرح است. اگر از شهروندان کشوری باشید که برای ورود به این کشور از گرفتن ویزای بازدید معاف هستید، باید برای ورود از مرزهای هوایی یک مجوز eTA دریافت کنید.

زمان دریافت eTA چقدر است؟

شما پس از پر کردن فرم مربوطه و وارد کردن اطلاعات تان در سیستم آنلاین، می توانید در چند دقیقه این مجوز را دریافت کنید. البته، ممکن است زمان ارائه این مدرک تا چند روز نیز طول بکشد که شرایط آن وابسته به شلوغی اداره مهاجرت و سازمان مربوطه است.

بازدید کننده تجاری در کانادا به چه معنی است؟

بازدید کننده تجاری کسی است که تنها قصد بازدید دارد و اهداف کسب و کار را دنبال می کند و در مدت زمان تعیین شده قصد ورود به بازار کار این کشور را ندارد.

آیا برای دریافت ویزای بازدید کانادا بیومتریک الزامی است؟

این مرحله که با نام انگشت نگاری نیز شناخته می شود، از مهم ترین مراحل تمامی ویزاهای کانادا است. هزینه این مرحله برای یک نفر ۸۵ دلار است و میزان آن برای خانواده ۱۷۰ دلار تعیین شده است. با این حال، در صورتی که در سال های قبل این مرحله را پشت سر گذاشته اید، اطلاعات شما در سیستم مورد نظر به ثبت رسیده است و برای ویزاهای جدید نیازی به گذراندن آن نیست.

در چه حالتی نیاز به ویزای بازدید تجاری کانادا نیست؟

شهروندان کشورهای مختلف باید برای اهداف بازدید تجاری، این نوع ویزا را دریافت کنند مگر این که دارای کارت اقامت دائم باشند. باید اشاره کرد در حالتی که از شهروندان کشورهای تایید شده و معاف از ویزا باشید، به این نوع ویزا نیاز نخواهید داشت.

چه فعالیت هایی برای یک بیزینس ویزیتور مجاز است؟

پس از اخذ ویزای بازدید تجاری کانادا شما می توانید فعالیت هایی مانند خرید کالا برای شرکت مبدا را انجام دهید. همچنین، از مهم ترین فعالیت ها با این نوع ویزای بیزینسی کانادا می توان به گرفتن سفارش ها و شرکت در جلسات کاری را عنوان کرد.
در صورتی که بخواهید یک محصول را به شرکت کانادایی معرفی کنید نیز می توانید از ویزای ویزیتوری کانادا استفاده کنید. دقت داشته باشید که از مهم ترین کاربردهای ویزای ویزیتوری کانادا، حضور در شعبه کانادایی شرکت و توضیح یک محصول یا خدمت به کارکنان آن است.

مرحله بیومتریک ویزا چه مدت طول می کشد؟

شما برای پشت سر گذاشتن این مرحله نیاز به درخواست وقت قبلی ندارید. در واقع، پس از ثبت اولیه درخواست، پیامی دریافت خواهید کرد که بر اساس آن باید در یکی از دفاتر تعیین شده حضور پیدا کنید. به دلیل نبود این دفاتر در داخل کشور ایران، نیاز خواهد بود تا در یکی از کشورهای همسایه حضور پیدا کنید. در صورتی که زمان بندی درستی داشته باشید، انجام این مرحله تنها در چند ساعت امکان پذیر است.

در صورت رد شدن ویزای بازدید تجاری کانادا باید چه کاری انجام داد؟

امکان رد شدن این نوع ویزا پایین است چرا که شما تنها برای بازدید و بررسی کسب و کار مورد نظر در این کشور حضور خواهید داشت. با این حال، احتمال ریجکتی نیز وجود دارد و شما باید در آماده کردن پرونده خود دقت بالایی داشته باشید. در صورت رد شدن اولین درخواست، به راحتی می توانید درخواست دیگری را ثبت کنید اما این بار باید با بررسی کامل پرونده قبلی و رفع موانع پیش بروید.

چند روز قبل از پایان اعتبار باید درخواست تمدید داد؟

نیاز است تا شما حداقل ۳۰ روز قبل از پایان اعتبار ویزای بازدید تجاری کانادا درخواست خود را ارائه دهید. دقت کنید که این مدت زمان به دلیل احتمال شلوغی سازمان مربوطه است و شما باید زمان بندی دقیقی داشته باشید تا درست قبل از اتمام اعتبار بتوانید ویزای خود را تمدید کنید.

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

استفاده از مطالب سایت تراست فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. © کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت Trust Way Immigration Services می‌باشد.