ویزای خوداشتغالی کانادا

مهاجرت خوداشتغالی به کانادا

ویزای خوداشتغالی کانادا در یک نگاه

مواردتوضیحات
رده ویزای خوداشتغالی کاناداویزای شغلی کانادا
افراد واجد شرایط برنامه مهاجرتی خود اشتغالیهنرمندان و ورزشکاران
هزینه پروسه بررسی مدارک و اقامت دائمبرای فرد متقاضی ۱۵۷۵ دلار
اقامت دائم ۵۰۰ دلار
بیومتریک ۸۵ دلار
برای همسر ۱۳۲۵ دلار
برای هر فرزند ۲۲۵ دلار
حداقل سرمایه مورد نیاز برای اخذ ویزای خوداشتغالی کانادادر برنامه فدرال: شرایط خاصی ندارد، شما باید مبلغ لازم برای مستقر شدن در کشور مورد نظر را داشته باشید
در برنامه کبک: حداقل دارایی ۱۰۰ هزار دلار و سپرده گذاری ۵۰ هزار دلار
مدت زمان بررسی پروندهکل پروسه ۴۱ ماه
سابقه کار مورد نیاز۲ سال کامل در بازه ۵ سال گذشته
تحصیلاتحداقل دیپلم
مدرک زبانفرانسوی یا انگلیسی
نوع اقامتاقامت دائم کانادا در همان ابتدا

ویزای خوداشتغالی کانادا

ویزای خوداشتغالی کانادا فرصتی جذاب برای هنرمندان و ورزشکاران به شمار می رود. این نوع ویزا در رده ویزای شغلی کانادا دسته بندی می شود و شما برای رسیدن به اقامت دائم در این روش، تنها چند شرط نیاز دارید. داشتن سابقه کار حرفه ای و خود اشتغال بودن در این برنامه از الزامات کار است و این برنامه مهاجرتی، مسیر مستقیمی برای اخذ اقامت دائم کانادا ارائه می دهد.

مراحل اخذ ویزای خوداشتغالی کانادا

مطالعه کامل قانون و شرایط

شما به راحتی می توانید در این آدرس اینترنتی، شرایط مربوط به مهاجرت خوداشتغالی کانادا را بررسی کنید. برای تمامی ویزاهای کانادا توصیه می شود بدون دانستن شرایط قانونی و مدارک مورد نیاز اقدام به ثبت درخواست نکنید.

در حقیقت، موفقیت شما منوط به بررسی مدارک است و شاید شرایط شما کمی متفاوت تر از شرایط برنامه مهاجرتی مورد نظر باشد.

مزیت مهم برنامه های مهاجرتی این کشور امکان دسترسی به تمامی اطلاعات در یک پلتفرم جامع و کامل است که ثبت درخواست نیز از طریق آن ممکن است.

آماده سازی مدارک

مدارک شما در برنامه مهاجرتی خود اشتغالی کانادا شامل چند بند مهم است. البته، این شرایط برای افرادی که دارای سابقه کار حرفه ای به صورت خود اشتغالی هستند، شرایط دشوار و پیچیده ای نخواهد بود.

دقت داشته باشید که باید یک چک لیست از تمامی مدارک تهیه کنید که در ادامه مطلب به تمامی آن ها اشاره خواهد شد.

در صورتی که در آماده کردن یکی از مدارک دچار مشکل شوید، بهتر است با متخصصان مهاجرت و وکیل قانونی صحبت کنید تا پرونده شما دچار ریجکتی نشود.

بررسی امتیازات

بررسی امتیازها از طریق جدول امتیازبندی در برنامه خود اشتغالی کانادا اصل اساسی کار است. شما در این برنامه مهاجرتی مانند سایر برنامه ها با رقبای متعددی روبرو هستید.

بنابراین، هر اندازه بتوانید باید روی افزایش امتیاز هایتان در برنامه زمان صرف کنید. در این برنامه مهاجرتی، حداقل امتیاز لازم ۳۵ از ۱۰۰ است و برای رسیدن به این حداقل ها مطمئنا شرایط سختی را پیش رو ندارید.

ثبت درخواست ویزا

ثبت درخواست ویزای شما تنها باید در صورتی انجام شود که مطمئن شوید پرونده تان کامل است و نقصی ندارد. بیشتر داوطلبان در پرونده خود دقت به کامل بودن مدارک ندارند و این امر منجر به ریجکتی ویزا خواهد شد.

دقت داشته باشید که در صورت ریجکت شدن ویزای خوداشتغالی کانادا، شرایط دشوار خواهد شد پس بهتر است قبل از ارائه درخواست به فکر کامل بودن و قوی بودن پرونده خود باشید.

پرداخت هزینه های اپلیکیشن ویزا

برای تمامی ویزاهای این کشور باید مدارکی ارائه شود و در عوض بررسی این مدارک، نیاز است تا هزینه های بررسی پرداخت شود.

در واقع، بدون پرداخت هزینه های اپلیکیشن ویزا در سیستم مربوطه، برای بررسی پرونده شما شروعی در کار نیست. این میزان برای یک نفر ۱۵۷۵ دلار تعیین شده است که هزینه بیومتریک و انگشت نگاری ویزا نیز ۸۵ دلار است.

بیومتریک ویزا

بیومتریک ویزا مرحله ضروری برای تمامی ویزاهای کانادا است و در مورد مهاجرت خود اشتغالی کانادا نیز شما باید این مرحله را با موفقیت پشت سر بگذارید.

این مرحله پس از ثبت درخواست و با اعلام قبلی انجام می شود. پس از دریافت ایمیل مربوطه، شما باید در زمان بندی تعیین شده در یکی از دفاتر مورد تایید حضور پیدا کنید و بیومتریک ویزا را انجام دهید.

انتظار برای جواب

شاید پروسه رسیدگی به پرونده متقاضیان خود اشتغال در کانادا کمی زمان بر به نظر برسد. اما دقت داشته باشید که این پروسه دارای مزایای عالی نیز هست.

شما پس از ثبت درخواست و پرداخت هزینه ها باید منتظر جواب اداره مهاجرت این کشور باشید که به صورت میانگین ۲ سال در نظر گرفته شده است.

این زمان مربوط به بررسی پرونده است و بر اساس اعلام وب سایت دولتی این کشور، زمان پروسه کامل ۴۱ ماه تعیین شده است.

آماده شدن برای مهاجرت

پس از دریافت جواب از اداره مهاجرت این کشور، باید آماده مهاجرت به این کشور شوید. از جمله مزایای این روش این است که شما پس از اخذ اقامت دائم کانادا می توانید در شغل های دیگر در این کشور نیز فعالیت کنید و این کار برای اقامت شما مشکلی را به وجود نخواهد آورد.

مدارک کاملی که به اداره مهاجرت این کشور ارائه کرده بودید را همراه خود داشته باشید چرا که ممکن است در آینده به آن ها نیاز داشته باشید.

نکات مهم برای اخذ ویزای خوداشتغالی کانادا

 • ویزای خوداشتغالی کانادا دارای شرایط مناسبی برای هنرمندان و ورزشکاران است و این مسیر، اقامت دائم مستقیم را در اختیار شما قرار می دهد.
 • برای دریافت اقامت و موفقیت در روند ویزای شغلی کانادا، شما باید یک برنامه قدم به قدم و بدون نقص داشته باشید. در صورتی که بتوانید در مسیر این برنامه حرکت کنید، موفقیت شما نیز تا حدود زیادی تضمین شده است.
 • برای اخذ ویزای خوداشتغالی کانادا، شما باید ابتدا تمامی بندهای قانونی را بررسی کنید و سپس اقدام به آماده کردن مدارک کنید.
 • دقت داشته باشید که بررسی حالت های ریجکتی پرونده نیز در این برنامه مهاجرتی از اساسی ترین مراحل برای موفقیت به شمار می رود.
 • برای اقدام به مهاجرت از این طریق، شما باید دارای حداقل ۲ سال سابقه کار حرفه ای باشید و علاقه به سهیم شدن در رشد فرهنگی یا ورزشی کانادا از شرایط مهم برنامه است.
 • شرایط مهاجرت خود اشتغالی فدرال با شرایط دولت کبک کمی تفاوت دارد و بهتر است قبل از اقدام به آماده سازی مدارک، شرایط مورد نظر را بررسی کنید.
 • برای آماده سازی مدارک، بهترین کار این است که یک چک لیست داشته باشید و برای هر کدام زمان بندی دقیقی تعیین کنید.
 • به هیچ عنوان پرونده خود را به صورت ناقص در سیستم مورد نظر ثبت نکنید چرا که شرایط رقابتی است و این کار منجر به ریجکتی ویزا و مشکلات بیشتر می شود.
 • برای ثبت پرونده کامل، می توانید با متخصصان مهاجرت صحبت کنید تا در کمترین زمان ممکن پرونده شما را بررسی کنند و نواقص آن بر طرف شود.

مهاجرت خوداشتغالی کانادا چیست

برای افرادی که سابقه شغلی مرتبطی با ورزش و هنرمندی در کشور خود دارند، ویزای خوداشتغالی کانادا برای اخذ اقامت دائم پیشنهاد شده است. در این برنامه مهاجرتی، متقاضی باید شرایط لازم را داشته باشد تا به سیستم فرهنگ یا ورزش کانادا کمک کند و منجر به توسعه آن شود. هدف از ارائه این سیستم مهاجرتی این است که افراد نخبه در حوزه های فرهنگ و ورزش بتوانند به راحتی به کشور کانادا مهاجرت کنند و از مزایای اقامت دائم استفاده کنند.

از بهترین مزایای این کانال مهاجرتی اخذ اقامت دائم در همان ابتدای پرونده است و شما تنها باید برای پذیرفته شدن پرونده خود تلاش کنید. در صورتی که بتوانید پرونده کامل و بدون نقصی ارائه دهید، مزایای اقامت دائم برای همسر و فرزندان نیز وجود خواهد داشت و شرایط ایده آلی را برای زندگی شما در کشور مقصد فراهم خواهد کرد.

شما در این برنامه مهاجرتی که از طرف دولت کشور ارائه شده است، دو مدل مهاجرتی را در اختیار دارید که شامل مهاجرت خود اشتغالی فدرال و مهاجرت خود اشتغالی کبک است. در حقیقت، این دو برنامه مهاجرتی از طرف دو ارگان مختلف ارائه شده اند و تفاوت بسیار کمی با همدیگر دارد. بنابراین، در ابتدای مسیر نیاز خواهد بود تا مسیر مهاجرتی خود را انتخاب کنید و برای برنامه مورد نظر مدارک را آماده کنید.

فرد خود اشتغال کیست

فرد خود اشتغال یا خویش فرما برای مهاجرت به کانادا فردی است که در یکی از گروه ورزشکاران یا هنرمندان قرار دارد. همچنین، این فرد باید دارای سابقه کار تعیین شده به صورت ۲ سال تمام وقت باشد و در این بازه زمانی درآمد مورد تایید را ارائه دهد.

به بیان بهتر، فرد خود اشتغال در بازه زمانی تعیین شده کارمند دیگر شرکت ها نیست و صاحب کسب و کار و شغل خود است. مدت زمان سابقه کار مورد نیاز برای ویزای خوداشتغالی کانادا می تواند به صورت کشوری یا بین المللی باشد. در حقیقت، شما می توانید ۲ سال سابقه کار در داخل کشور داشته باشید یا این میزان در سطح بین المللی باشد.

همچنین، امکان ارائه سابقه کار به صورت ترکیبی نیز وجود دارد و شما می توانید ۱ سال سابقه کار کشوری و ۱ سال سابقه کار بین المللی داشته باشید. افرادی که به صورت استخدام برای یک شرکت هستند یا قرارداد همکاری به صورت استخدامی دارند، در این برنامه پذیرفته نخواهند شد. با این حال، متقاضیانی که به صورت خویش فرما برای شرکت های مختلف کار می کنند یا محصولات تولیدی خود را به این شرکت ها به فروش می رسانند، مشمول برنامه خواهند بود.

از جمله مهم ترین شرایط برنامه این است که شما بتوانید این خود اشتغالی را در بازه زمانی معین به اثبات برسانید. بنابراین، در صورتی که قصد ثبت درخواست برای برنامه مورد نظر را دارید، به فکر گرفتن مدارکی باشید که این موضوع را ثابت کند. برای قانع کردن آفیسر اداره مهاجرت کانادا، فرد خود اشتغال باید بتواند مدارک مورد نیاز را ارائه دهد و شرایط خود اشتغالی را داشته باشد.

چه کسانی می توانند برای ویزای خوداشتغالی کانادا درخواست دهند

ویزای خود اشتغالی کانادا مختص دو گروه است که شامل گروه فرهنگی هنری و گروه ورزشکاران هستند. باید اشاره کرد که قبلا گروه کشاورزان نیز در این برنامه پذیرفته می شدند اما بر اساس آخرین تغییرات قانونی، این گروه از طریق برنامه های دیگر جذب متخصصان، امکان ثبت درخواست دارند.

در هر گروه مورد تایید شرایط مختلفی برای برنامه وجود دارد و باید اشاره کرد که شرط ضروری در این برنامه مهاجرتی وجود سابقه شغلی و حرفه ای به صورت خویش فرما است.

دقت داشته باشید که این برنامه مهاجرتی دارای شرایط سفت و سختی است و آفیسرهای اداره مهاجرت پرونده متقاضیان این برنامه را به دقت بررسی می کنند. بنابراین، تنها در صورتی برای مهاجرت خود اشتغالی کانادا درخواست دهید که شرایط لازم را داشته باشید و بخواهید در کشور مورد نظر به فعالیت های تخصصی خود ادامه دهید. در صورت اثبات شدن مدارک اشتباه یا هر گونه گریز قانونی در این برنامه، امکان منع شدن از ویزا به مدت ۵ سال برای متقاضی وجود دارد.

در صورتی که بخواهیم به صورت کلی افراد واجد شرایط این برنامه را معرفی کنیم، می توان دو گروه کلی زیر را بیان کرد.

 • ورزشکاران و فعالان بخش های تخصصی ورزشی
 • هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر

شرایط اخذ ویزای خوداشتغالی کانادا

چند شرط مهم و ضروری در ویزای خوداشتغالی کانادا وجود دارد که فرد متقاضی باید آن ها را ارائه دهد. در ابتدا، شرط مهم خود اشتغال بودن فرد است و سپس باید این موضوع با مدارک مورد نیاز اثبات شود. شاید شما برای اثبات توانایی های خود نیاز به ارائه مدارک متعددی داشته باشید. شما باید مدارکی را ارائه دهید که سابقه کارتان را در دو سال نشان دهد.

در این برنامه مهاجرتی، بعضی از شرایط و مدارک نیز وجود دارند که با نام مدارک پشتیبان شناخته می شوند اما ارائه آن ها در مراحل ویزای خود اشتغالی کانادا الزامی است. برای نمونه، شما باید توانایی های خود را نیز با ارائه مدارک تحصیلی و مدرک زبان نشان دهید.

از دیگر شروط اساسی برنامه، نیاز به اثبات درآمد فرد در بازه زمانی دو ساله است. در حقیقت، شما باید در این بازه زمانی درآمد کافی داشته باشید و این درآمد برای هزینه های زندگی خود شما، همسر و فرزندان تان کافی باشد. مدت زمان ۲ ساله باید به صورت تمام وقت باشد و در این مدت تنها درآمدی مورد قبول خواهد بود که از طریق خود اشتغال بودن به دست آمده است. درآمد شغل های دیگر یا درآمد همسر و فرزندان برای تامین هزینه های زندگی مورد تایید نیست.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای خوداشتغالی کانادا

شما با یک سیستم امتیازبندی روبرو هستید که برای پذیرفته شدن در برنامه باید حداقل امتیاز ۳۵ از ۱۰۰ را به دست آورید. به همین دلیل، بعضی از مدارک برای ارائه به اداره مهاجرت مورد نیاز است تا امتیاز شما افزایش یافته و در میدان رقابت بتوانید پیروز شوید.

مدارک کلی برنامه ویزای خود اشتغالی کانادا

 • اپلیکیشن فرم درخواست
 • مدرک سوابق کاری و تحصیلی قبلی
 • مدرک تحصیلی و سایر گواهی ها
 • مدرک زبان فرانسوی یا انگلیسی یا هر دو
 • گواهی سوابق کاری
 • مدارک اثبات کننده تطبیق پذیری
 • مدارک هویتی مانند پاسپورت معتبر
 • گواهی عدم سوء پیشینه و سلامت پزشکی
 • مدارک اثبات کننده ازدواج و فرزندان

فهرست کامل در این آدرس اینترنتی ارائه شده است.

امتیازبندی برای مهاجرت خوداشتغالی به کانادا

جدول امتیازبندی برای ویزای خوداشتغالی کانادا از مهم ترین بخش های کار است که شما باید قبل از آماده کردن مدارک آن را بررسی کنید. با بررسی این جدول به راحتی خواهید توانست شانس تان را برای پذیرفته شدن در برنامه مورد نظر مشاهده کنید. به بیان دولت این کشور در این آدرس اینترنتی، شما باید حداقل ۳۵ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز را کسب کنید که این امتیاز به منزله عبور شما از مرز حداقلی است.

جدول امتیازبندی دقیقا به صورتی تدوین شده است که افراد با سوابق کاری و تحصیلات بهتر بتوانند شانس بیشتری داشته باشند. همچنین، از دیگر فاکتورهای بسیار مهم ارائه مدرک زبان با نمرات بالا است که امتیاز آن در کل ۲۴ تعیین شده است. دقت داشته باشید که تطبیق پذیری نیز می تواند امتیاز شما را افزایش دهد و پرونده تان را از دیگران متمایز کند.

با ارائه مدارک زبان و سوابق کاری بالا، شما می توانید امتیاز خود را در این جدول افزایش دهید و رقبای خود را پشت سر بگذارید.

جدول امتیازبندی برای ویزای خوداشتغالی کانادا

مواردحداکثر
امتیاز
تحصیلات۲۵
سابقه کاری۳۵
سن۱۰
مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی۲۴
تطبیق پذیری۶
مجموع۱۰۰

سطح تحصیلات برای ویزای خوداشتغالی کانادا

سطح تحصیلات فرد متقاضی از جمله اساسی ترین مواردی است که می تواند در جدول امتیازبندی دخیل باشد. حداقل سطح تحصیلات در این برنامه مهاجرت شغلی کانادا دیپلم تعیین شده است و شما می توانید، مدارک لیسانس، فوق لیسانس یا حتی دکتری را ارائه دهید.

دقت کنید که در این برنامه مهاجرتی، امکان ارائه دو مدرک همزمان در هر مقطع تحصیلی نیز امکان پذیر است. برای نمونه، شما می توانید دو مدرک لیسانس داشته باشید و بر اساس آن امتیازتان نیز در برنامه مورد نظر افزایش خواهد یافت.

جدول امتیازبندی سطح تحصیلات

سطح
تحصیلات
امتیاز
حداکثری
مدرک دیپلم دبیرستان۵
یک سال تحصیلات پس از متوسطه و حداقل ۱۲ سال تحصیلات تمام وقت یا معادل آن۱۲
یک سال تحصیلات پس از متوسطه و حداقل ۱۳ سال تحصیلات تمام وقت یا معادل آن۱۵
یک سال تحصیلات دانشگاه و حداقل ۱۳ سال تحصیلات تمام وقت یا معادل آن۱۵
دو سال تحصیلات پس از متوسطه و حداقل ۱۴ سال تحصیلات تمام وقت یا معادل آن۲۰
حداقل دو سال تحصیلات در سطح کارشناسی دانشگاه و ۱۴ سال تحصیلات تمام وقت یا معادل آن۲۰
سه سال تحصیلات پس از متوسطه و حداقل ۱۵ سال تحصیلات تمام وقت یا معادل آن۲۲
دو مدرک تحصیلی لیسانس یا بیشتر و حداقل ۱۵ سال تحصیلات تمام وقت یا معادل آن۲۲
مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری و حداقل ۱۷ سال تحصیلات تمام وقت یا معادل آن۲۵

 سابقه کاری برای ویزای خوداشتغالی کانادا

سابقه کاری در این برنامه مهاجرتی حداکثر ۳۵ امتیاز دارد و این سابقه کار باید مرتبط با شغل شما باشد. شما می توانید با افزایش این سابقه کاری، امتیازهای خود را نیز افزایش دهید و شرایط بهتری برای پرونده خود فراهم کنید.

سابقه کاری شما در بازه ۵ ساله درست قبل از ثبت درخواست بررسی خواهد شد. حداقل این سابقه کاری باید ۲ سال باشد که به صورت تمام وقت و مداوم محاسبه می شود. به بیان دقیق تر، پس از جمع زدن ماه های سابقه کاری شما در ۵ سال قبل، باید حد نصاب به ۲ سال برسد.

جدول امتیازبندی سابقه کاری

سوابق
شغلی
حداکثر
امتیاز
دو سال سابقه کاری مرتبط۲۰
سه سال سابقه کاری مرتبط۲۵
چهار سال سابقه کاری مرتبط۳۰
پنج سال سابقه کاری مرتبط۳۵

سن برای ویزای خوداشتغالی کانادا

از جمله شرایط مهم این برنامه رسیدن به حد نصاب سن است و این شرط در برنامه ۱۷ سال تعیین شده است. بهترین سن برای اقدام به اخذ ویزای خوداشتغالی کانادا بین ۲۱ تا ۴۹ سال است و دقت کنید که در صورت عبور از این بازه نیز شانس شما برای پذیرفته شدن در برنامه وجود دارد.

جدول امتیازبندی سن متقاضی

سن
متقاضی
امتیاز
۱۶ سال یا کمتر۰
۱۷ سال۲
۱۸ سال۴
۱۹ سال۶
۲۰ سال۸
۲۱ – ۴۹ سال۱۰
۵۰ سال۸
۵۱ سال۶
۵۲ سال۴
۵۳ سال۲
۵۴ سال یا بیشتر۰

مدرک زبان برای ویزای خوداشتغالی کانادا

برای مدرک زبان در این برنامه شرایط مناسبی تعیین شده است. در حقیقت، شما می توانید با ارائه دانش زبان در دو زبان فرانسوی یا انگلیسی برای برنامه ویزای خوداشتغالی کانادا اقدام کنید. ابتدا، باید مشخص کنید که در کدام زبان توانایی بهتری دارید و برای گرفتن مدرک زبان تایید شده آن زبان شروع به کار کنید. چهار مهارت زیر در مدرک زبان تایید شده مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

 • لیسنینگ
 • اسپیکینگ
 • ریدینگ
 • رایتینگ

البته، در این برنامه امکان ثبت هر دو مدرک زبان انگلیسی و فرانسوی به صورت همزمان وجود دارد و در این صورت شما شرایط بهتری نسبت به رقبای خود خواهید داشت.

بر اساس اطلاعات برنامه، حداکثر امتیاز زبان ۲۴ تعیین شده است. شما می توانید برای آزمون انگلیسی دو مدرک آیلتس یا CELPIP را ارائه دهید. همچنین، برای آزمون فرانسوی نیز دو مدرک TEF و TCF تعیین شده است.

تطبیق پذیری برای ویزای خوداشتغالی کانادا

تطبیق پذیری از جمله نکات مهم در انواع ویزاهای شغلی کانادا و سرمایه گذاری در این کشور است. تطبیق پذیری به معنی آشنایی قبلی شما با کشور و منطقه مورد نظر است تا پس از مهاجرت به این کشور بتوانید به سرعت کسب و کار خود را در شرایط مورد نظر شروع کنید.

دقت داشته باشید که امتیاز این بخش ۶ تعیین شده است و تمامی افراد متقاضی نمی توانند این امتیاز را کسب کنند. بنابراین، در صورتی که شما بتوانید این امتیاز را اخذ کنید، در شرایط بهتری قرار خواهید گرفت.

جدول امتیازبندی تطبیق پذیری

فاکتور
تطبیق پذیری
امتیاز
سطح تحصیلات همسر۳ – ۶
سابقه کار قبلی در کانادا۵
تحصیل قبلی در کشور کانادا۵
وجود خویشاوندان در کانادا۵

هزینه ویزای خوداشتغالی کانادا

هزینه های تعیین شده برای ویزای خوداشتغالی کانادا ۱۵۷۵ دلار است که این میزان بدون در نظر گرفتن حق اقامت دائم تعیین شده است. در صورتی که پرونده شما مورد پذیرش قرار بگیرد، هزینه اقامت دائم نیز ۵۰۰ دلار خواهد بود.

البته، در حالتی که شما بخواهید برای همسر خود نیز اقامت دائم دریافت کنید، باید هزینه های اضافی را در نظر داشته باشید. این هزینه ها برای همسر به همراه حق اقامت دائم ۱۳۲۵ دلار کانادا تعیین شده است. همچنین، برای هر فرزند هزینه بررسی پرونده ۲۲۵ دلار کانادا است.

برای اطلاع از این ریز هزینه ها، می توانید به این آدرس اینترنتی نیز در سایت دولتی کشور کانادا مراجعه کنید. باید گفت، میزان هزینه لازم برای بیومتریک ویزای خود اشتغالی کانادا ۸۵ دلار برای یک نفر و ۱۷۰ دلار برای خانواده است.

دقت کنید که این هزینه ها پس از تکمیل پرونده باید پرداخت شوند و پس از پرداخت آن ها خواهد بود که به درخواست شما به صورت رسمی رسیدگی می شود.

مدت زمان اخذ ویزای خوداشتغالی کانادا

مدت زمان رسیدگی به پرونده ویزا در مهاجرت خود اشتغالی کانادا به صورت میانگین ۲۲ ماه تا ۲۴ ماه تعیین شده است. در واقع، مسئولان اداره مهاجرت این کشور باید به صورت دقیق پرونده شما را بررسی کنند و این موضوع امری زمان بر است.

البته، با مراجعه به بخش مربوطه در وب سایت دولتی این کشور در این لینک، پروسه کلی پرونده ۴۱ ماه تعیین شده است. در صورتی که قصد اقدام برای ویزای خوداشتغالی کانادا را دارید، بهتر است زمان بندی دقیقی داشته باشید تا بررسی پرونده شما با وقفه روبرو نشود. برای نمونه، شما می توانید آماده سازی مدارکی مانند زبان و سایر موارد را به سرعت پیش ببرید تا پروسه اخذ اقامت شغلی کانادا در این برنامه برایتان سریع تر طی شود.

تمکن مالی برای ویزای خوداشتغالی کانادا

در این برنامه مهاجرتی تمکن مالی خاصی اعلام نشده است. بنابراین، نباید نگران سرمایه مورد نیاز برای مهاجرت به این کشور باشید. با این حال، اهمیت زیادی دارد تا شما اداره مهاجرت این کشور را قانع کنید که می توانید کسب و کار مورد نظر را در کشور کانادا تاسیس کنید.

همچنین، آفیسر سفارت باید مشاهده کند که شما برای زندگی در این کشور و حضور در آن در ماه های اولیه دارای تمکن مالی هستید. به طور کلی، میزان هزینه مورد نیاز برای انجام مراحل اول پس از حضور در کشور کانادا بین ۱۰ هزار دلار تا ۱۳ هزار دلار است.

اثبات درآمد برای مهاجرت خوداشتغالی کانادا

درآمد نیز در بازه ۲ ساله از نکات مهم است که اداره مهاجرت این کشور برای ویزای خوداشتغالی کانادا تاکید زیادی روی آن دارند. در حقیقت، شما در این بازه زمانی باید اثبات کنید که درآمد مناسبی از خود اشتغال بودن داشته اید و این درآمد به حدی بوده است که هزینه های زندگی شما و سایر اعضای خانواده یعنی همسر و فرزندان را تامین کرده است.

اثبات این درآمد از طریق روش های مختلف امکان پذیر است که توصیه می شود، از سربرگ های حقوق مختص به شرکت مورد نظر استفاده شود. در صورتی که بتوانید در مدت زمان تعیین شده و برای ماه های حقوقی مختلف سربرگ حقوقی بگیرید، به راحتی خواهید توانست کافی بودن درآمد خود را در این بازه زمانی اثبات کنید.

مواردی که نمی توان به عنوان سابقه درآمدی ارائه کرد:

 • درآمد همسر یا سایر اعضای خانواده در مدت زمان ۵ سال گذشته
 • حقوق های بازنشستگی
 • حقوق هایی که از طریق سایر شغل های متقاضی به دست آمده است
 • درآمد اجاره املاک
 • درآمد و سودهای حاصل از سپرده ها
 • درآمد حاصل از بورس

توانایی راه اندازی کسب و کار برای اخذ ویزای خوداشتغالی کانادا

توانایی راه اندازی کسب و کاری که از طریق آن اقدام کرده اید، اهمیت زیادی در برنامه مهاجرت خود اشتغالی کانادا دارد. این توانایی باید به مسئولان اداره مهاجرت این کشور و آفیسر سفارت اثبات شود که از طریق ارائه مدارک مختلف مانند زبان، سطح تحصیلات و … خواهد بود.

در صورتی که نتوانید این توانایی را ثابت کنید، احتمال ریجکتی در پرونده افزایش خواهد یافت و ممکن است مشکلاتی برای ویزای شما در آینده به وجود آید. سوابق کاری شما و مهارت های شغلی تان مهم ترین موضوع در اثبات توانایی برای راه اندازی کسب و کار مورد نظر به شمار می رود.

معرفی نامه برای اخذ ویزای خود اشتغالی کانادا

معرفی نامه یا رفرنس لتر مدرکی است که شما می توانید برای اثبات خود اشتغال بودن آن را ارائه دهید. این برگه دارای شرایط خاصی است و باید در یک سربرگ مخصوص شرکت مورد نظر یا بخشی که در آن کار کرده اید، باشد.

اطلاعاتی که شما در این برگه به آن ها اشاره می کنید، برای قانع کردن افسر مهاجرت خواهد بود. در حقیقت، هر اندازه بتوانید اطلاعات دقیق و کاملی در این مدارک ارائه دهید، خیال تان از پذیرفته شدن پرونده تان راحت خواهد شد. البته، دقت داشته باشید که مدارک دیگری مانند قرارداد امضا شده و مدرک دال بر اتمام پروژه نیز می توانند برای اثبات قراردادها ارائه شوند.

نکات مهم آماده کردن معرفی نامه

 • معرفی نامه باید در سربرگ مخصوص باشد و مشخصات شرکت مورد نظر نوشته شود.
 • معرفی نامه باید مشخص کننده نوع همکاری و نوع پروژه مورد نظر باشد.
 • معرفی نامه باید مدت انجام کار را معین کرده باشد.
 • معرفی نامه باید مبلغ قرارداد را تعیین کرده باشد.

بیومتریک ویزای خوداشتغالی چیست

بیومتریک ویزای خوداشتغالی کانادا مرحله ای است که شما باید آن را در یک دفتر معتبر VAC پشت سر بگذارید. این مرحله از الزامات برنامه های مهاجرتی به شمار می رود و پس از تایید شدن اولیه پرونده شما، نیاز دارید تا آن را بگذرانید.

برای بیومتریک ویزای خوداشتغالی کانادا، شما نیاز به گرفتن وقت قبلی ندارید و تنها کافی است پس از دریافت نامه ایمیل مربوطه، مقدمات حضور در دفتر مورد نظر را فراهم کنید. این مرحله با هزینه همراه است و هزینه آن همان مبلغی است که در زمان ثبت اپلیکیشن ویزا پرداخت کرده اید.

دقت کنید که در صورت اقدام به اخذ ویزاهای این کشور در سال های قبل، نیازی به انجام دوباره بیومتریک نیست. در حقیقت، اگر در پنج سال گذشته این مرحله را انجام داده اید، اطلاعات مورد نظر در سیستم مهاجرت این کشور ثبت است.

چگونه برای ویزای خوداشتغالی کانادا اقدام کنیم

برای اقدام به ویزای خوداشتغالی کانادا نکات مهمی وجود دارند. اگر سابقه کاری ندارید و قصد دارید از ابتدای مسیر شروع کنید، شما در ابتدا باید بندهای قانون و شرایط مورد نیاز را مطالعه کنید. در این برنامه، آفیسرهای سفارت دقت زیادی به پرونده ها و جزئیات آن دارند و امکان ریجکتی بالا است. به بیان دقیق تر، امکان ریجکتی برای پرونده های ناقص یا پرونده هایی که اطلاعات اشتباهی دارند، بالا است.

در ابتدای کار، شما باید رده های شغلی مورد تایید را بررسی کنید و سابقه کاریتان را در آن حوزه تخصصی آماده کنید. همچنین، دقت داشته باشید که برای این سابقه کاری شما باید مدارک درآمدی نیز ارائه دهید و سابقه کاری بدون درآمد در مدت ۲ ساله مورد قبول نیست. در طول مدت فعالیت در حوزه شغلی مورد نظر، شما به راحتی می توانید روی مدارک ضروری دیگر مانند زبان نیز تمرکز کنید و نمرات مناسب آن را ارائه دهید.

در صورتی که بتوانید پرونده کاملی ارائه دهید، پس از بررسی اولیه، فایل نامبر برای شما صادر خواهد شد و این به معنی پذیرفته شدن در برنامه مهاجرتی مورد نظر است. پس از این فایل نامبر، شما می توانید برای دریافت ویزای خوداشتغالی کانادا و مهاجرت به این کشور آماده شوید.

آیا ویزای خوداشتغالی کانادا به صورت دائم است

یکی از مهم ترین مزایای ویزای خوداشتغالی کانادا امکان اخذ اقامت دائم این کشور در همان ابتدای کار است. شما پس از پذیرش اولیه پرونده می توانید روی اخذ اقامت دائم شغلی کانادا حساب باز کنید. در مقایسه با روش های مهاجرت به کانادا مانند سرمایه گذاری یا کارآفرینی، شما شرایط بهتری را در ویزای خوداشتغالی کانادا در اختیار دارید.

با این که مهاجرت از طریق خود اشتغالی به کانادا پروسه زمان بری دارد، اما شما مزیت مهم تری را در اختیار دارید. در سایر روش ها، نیاز خواهد بود تا دو مرحله را پشت سر بگذارید که شامل اخذ ویزای شغلی و سپس اقدام برای اقامت دائم است. پشت سر گذاشتن این دو مرحله، زمان قابل توجهی را از متقاضی خواهد گرفت و ممکن است بین مراحل وقفه بالایی نیز به وجود آید.

با این حال، شما در ویزای خوداشتغالی کانادا در همان ابتدای پذیرش موفق به اخذ اقامت دائم این کشور خواهید شد که مزیت آن امکان اخذ اقامت برای همسر و فرزندان است. دقت کنید که برای اقامت همسر و فرزندان باید مدارک مربوطه را در زمان ارائه درخواست ارسال کنید.

انواع برنامه های خود اشتغالی کانادا

دو برنامه و مسیر برای ثبت درخواست در سیستم ویزای خوداشتغالی کانادا ارائه شده است که شامل مهاجرت خود اشتغالی هنرمندان و مهاجرت خود اشتغالی ورزشکاران است. بهتر است قبل از اقدام موقعیت های شغلی را در این دو برنامه بررسی کنید تا متوجه شوید شغل و تخصص شما در این لیست قرار دارد یا خیر.

باید گفت، برنامه های مهاجرت خود اشتغالی کانادا طیف وسیعی از مشاغل را شامل می شود و در صورتی که در یکی از حوزه های تخصصی هنری یا ورزشی فعالیت دارید، به احتمال زیاد شرایط شما شامل این برنامه مهاجرتی خواهد شد.

با این که روش های مهاجرتی بسیاری برای مهاجرت هنرمندان و ورزشکاران وجود دارد، اما روش خود اشتغالی شرایط بسیار آسان تری برای داوطلبان دارد. شما در این روش می توانید به عنوان فعال در حوزه تخصصی خود درخواست دهید و حتی پس از مهاجرت نیز می توانید در همان شغل مورد علاقه خود در کشور کانادا فعالیت کنید.

مهاجرت هنرمندان به کانادا از طریق ویزای خوداشتغالی

هنرمند خود اشتغال کسی است که حداقل ۲ سال تمام وقت در یکی از شغل های تایید شده فعالیت کرده باشد و بتواند مدارک مورد نیاز برای تایید در برنامه را ارائه دهد. ویزای هنرمندان کانادا به کسانی تعلق می گیرد که در مدت زمان بیان شده استخدام موسسه دیگری نباشند و به بیان بهتر، خویش فرما باشند.

برای نمونه، مدرسین موسسات مختلف هنری که برای حق تدریس خود استخدام موسسه هستند در این برنامه پذیرفته نمی شوند. اما در صورتی که در زمان های مشخص در موسسه مورد نظر تدریس می کنند و بابت آن حقوقی دریافت می کنند، در این برنامه شرکت داده خواهند شد.

دقت داشته باشید که از شروط مهم برنامه که در این آدرس اینترنتی نیز به آن تاکید شده است، فعالیت در حوزه تخصصی مورد نظر پس از ورود به کانادا است. در حقیقت، این نوع ویزای خوداشتغالی کانادا به افرادی اعطا می شود که علاقه دارند به زمینه فرهنگ و هنر در این کشور کمک کنند و علاقه آن ها تنها هنر و امور فرهنگی است.

مهاجرت ورزشکاران به کانادا از طریق ویزای خوداشتغالی

ورزشکار خود اشتغال در برنامه ویزای خوداشتغالی کانادا کسی است که حداقل دو سال سابقه فعالیت حرفه ای در حوزه های تخصصی را داشته باشد. همچنین، از مهم ترین شروط این برنامه برای ورزشکاران این است که شما باید آفیسر را متقاعد کنید که پس از ورود به کشور کانادا قصد فعالیت ورزشی در حوزه تخصصی بیان شده را دارید.

شما می توانید این مدت زمان ۲ ساله را به صورت های مختلفی اثبات کنید. برای نمونه، در ۵ سال گذشته، شما می توانید ۲ سال در کشور محل سکونت خود فعالیت ورزشی داشته باشید یا امکان این وجود دارد که این فعالیت به صورت بین المللی بوده باشد.

باید اشاره کرد که در صورت ارائه سابقه کار بین المللی، این نکته مثبتی برای اداره مهاجرت است که نشان دهنده توانایی های شما در سطح بین المللی خواهد بود. همچنین، شما می توانید بازه دو ساله سابقه کاری تان را به صورت ترکیبی نیز ارائه دهید. مثلا، در صورتی که شما ۱ سال سابقه شغلی کشوری و ۱ سال سابقه شغلی بین المللی داشته باشید، شرایط شما مناسب برنامه ویزای ورزشکاران کانادا است.

از بین شغل های مرتبط با ورزش چند مورد بیشتر مورد توجه برنامه ویزای ورزشکاران کانادا است. برای نمونه، قهرمانان ورزشی و مربیان از جمله این موارد به شمار می روند. دقت داشته باشید که سابقه شغلی شما در بازه ۵ ساله باید به صورت خویش فرما یا فریلنسری باشد و استخدام سازمانی خاص مانند فدراسیون ها نباشید.

ویزای فریلنسری کانادا

فریلنسری به معنی آزاد کار بودن است و به بیان جزئی، این نوع فعالیت در رده ویزای خوداشتغالی کانادا قرار می گیرد. شما می توانید در حوزه های تخصصی مختلف به صورت فریلنسینگ فعالیت داشته باشید و در صورتی که فعالیت شما در یکی از رده های شغلی تایید شده قرار بگیرد، شرایط تان برای برنامه خود اشتغالی قبول خواهد شد.

از جمله مهم ترین رده های شغلی که می توان به صورت آزاد کار بودن آن ها را انجام داد، مترجمی و ویراستاری است که در صورت ارائه حداقل ۲ سال سابقه کاری در این حوزه، شما خواهید توانست تا برای برنامه مورد نظر درخواست دهید.

هدف اصلی از طراحی ویزای فریلنسری کانادا نیز دقیقا حمایت از افرادی بوده است که استخدام گروه یا سازمانی نیستند و قدرت این را دارند تا به صورت خویش فرما شغل خود را داشته باشند. در واقع، خویش فرما بودن توانایی ها و مهارت های متقاضی را برای ایجاد یک شغل از صفر نشان می دهد و مطمئنا این فرد خواهد توانست تا در شرایط مختلف دیگر نیز شغل خود را ادامه دهد و درآمد داشته باشد.

برای ویزای فریلنسری کانادا، شما باید بر اساس رده شغلی مورد نظر مدارک خاصی را نیز داشته باشید. برای نمونه، در صورتی که با رده شغلی ویراستاری اقدام می کنید، مطمئنا نیاز خواهید داشت تا مدارک خاصی را مرتبط با این رشته ارائه دهید تا مهارت هایتان به اثبات برسد.

همچنین، در رده های شغلی هنری مانند موسیقی و کارگردانی نیز شما می توانید تمامی مدارک تخصصی تان را آماده کرده و آن ها را ارائه دهید تا شانس پذیرش تان در برنامه ویزای خوداشتغالی کانادا افزایش پیدا کند.

فهرست مشاغل حرفه ای مورد تایید برای اخذ ویزای خوداشتغالی کانادا

رده
شغلی
کد
NOC
متصدی کتابخانه۵۱۱۱
کتابدار و سرپرست کتابخانه۵۱۱۲
سرپرست بایگانی و آرشیو۵۱۱۳
نویسنده ها۵۱۲۱
ادیتورها۵۱۲۲
روزنامه نگارها۵۱۲۳
شغل های حرفه ای مرتبط با ارتباطات عمومی و اجتماعی۵۱۲۴
مترجمان، مفسران و متخصصان واژگان و اصطلاحات۵۱۲۵
تولید کننده و کارگردان۵۱۳۱
آهنگ ساز و تنظیم کننده۵۱۳۲
موسیقی دان و خواننده۵۱۳۳
رقاص۵۱۳۴
هنرپیشه۵۱۳۵
نقاش و متخصص هنرهای بصری۵۱۳۶

فهرست مشاغل تکنیکال و مهارتی مورد تایید برای اخذ ویزای خوداشتغالی کانادا

رده
شغلی
کد
NOC
تکنسین و متخصص آرشیو کتابخانه۵۲۱۱
شغل های مهارتی مرتبط با موزه و گالری۵۲۱۲
عکاس۵۲۲۱
اپراتورهای فیلم و ویدیو۵۲۲۲
شغل های مهارتی گرافیک و طراحی۵۲۲۳
تکنسین های پخش۵۲۲۴
تکنسین های ضبط صدا و ویدیو۵۲۲۵
سایر تکنسین های ضبط، پخش و …۵۲۲۶
تکنسین های پشتیبانی صدا و تصویر۵۲۲۷
گوینده۵۲۳۱
طراحان گرافیک و انیماتورها۵۲۴۱
طراحان داخلی۵۲۴۲
طراحان فشن، تئاتر و …۵۲۴۳
هنرمندان صنایع دستی۵۲۴۴
طراحان الگو۵۲۴۵
ورزشکار۵۲۵۱
مربی۵۲۵۲
داور و فعالان ورزشی۵۲۵۳
رهبران گروه، لیدر و آموزش دهنده در فعالیت های ورزشی و فیتنس۵۲۵۴

مهاجرت خوداشتغالی کبک

ویزای خوداشتغالی کانادا از طریق برنامه کبک یکی دیگر از برنامه های مهاجرت خود اشتغالی است که دارای شرایط خاص در مقایسه با برنامه فدرال است. شما در این برنامه، شرایط سنی متفاوتی را مشاهده خواهید کرد و در کنار آن، نیاز است تا امتیاز بالاتری را نیز در جدول امتیازبندی به دست آورید.

حداقل سن برای متقاضی در ویزای خوداشتغالی کبک ۱۸ سال تعیین شده است و برای افراد مجرد، امتیاز حداقلی برای پذیرفته شدن در برنامه ۴۴ است. این در حالی است که برای افراد متاهل که قصد درخواست به همراه خانواده را دارند، امتیاز حداقلی ۵۱ تعیین شده است.

در این نوع برنامه، شما باید به صورت مشخص سکونت و فعالیت در کبک را برگزینید و این محل احتمالی می تواند یکی از شهرهای آن مانند شهر مونترال یا شهر کبک باشد. باید دقت کنید که در این برنامه، شما نیاز دارید تا تمکن مالی نیز نشان دهید و در ابتدای ورود به این ایالت، سپرده گذاری مشخصی را نیز در حساب خود داشته باشید.

در مورد اقامت دائم ویزای خوداشتغالی کانادا در برنامه کبک باید اشاره کرد که شما از همان ابتدای ورود موفق به اخذ اقامت دائم خواهید شد. این مزیت برای همسر و فرزندان شما نیز وجود خواهد داشت و در زمان ثبت درخواست باید این نکته را در نظر داشته باشید.

شرایط ویزای خوداشتغالی کانادا از طریق برنامه کبک

شرایط برنامه به صورت زیر هستند که تفاوت جزئی با برنامه ویزای خوداشتغالی کانادا فدرال دارند. در این برنامه، شما باید در جدول امتیازبندی جدید امتیازهای خود را محاسبه کنید و حداقل امتیاز ۴۴ را به دست آورید.

 • حداقل سن متقاضی باید ۱۸ سال باشد.
 • سپرده برای شهر مونترال حداقل ۵۰ هزار دلار است و برای شهرهای دیگر ایالت کبک ۲۵ هزار دلار تعیین شده است.
 • محل اقامت باید ایالت کبک انتخاب شود.
 • دارایی حداقلی فرد باید ۱۰۰ هزار دلار باشد که این دارایی می تواند به نام خود فرد یا همسر وی باشد.
 • مدرک حداقلی باید دیپلم باشد.
 • حداقل ۲ سال سابقه شغلی تمام وقت خود اشتغالی در رده شغلی مورد نظر باید ارائه شود.
 • امتیاز حداقلی مورد نیاز برای فرد مجرد ۴۴ و امتیاز متقاضی متاهل ۵۱ است.

جدول امتیازبندی برای ویزای خوداشتغالی کانادا در کبک

جدول امتیازبندی برای مهاجرت خود اشتغالی کانادا از طریق کبک کمی با دولت فدرال تفاوت دارد. شما باید در ابتدای راه مشخص کنید که به صورت مجردی قصد درخواست برای برنامه مورد نظر را دارید یا به صورت متاهلی و به همراه همسر. امتیاز حداکثری برای افراد مجرد در ویزای خوداشتغالی کانادا از طریق کبک به صورت ۸۳ است و این امتیاز در مورد افراد متاهل ۹۶ تعیین شده است.

شما برای پذیرفته شدن در برنامه باید حداقل ۴۴ امتیاز را به دست آورید که این میزان برای افراد مجرد تعیین شده است. در صورتی که به همراه همسر و خانواده تان اقدام می کنید، امتیاز حداقلی برای پذیرفته شدن در ویزای خوداشتغالی کبک ۵۱ است.

 • دقت داشته باشید که در این برنامه ویزای خوداشتغالی کانادا، شما با ارائه کمتر از ۲ سال سابقه شغلی موفق به پذیرش در برنامه نخواهید شد. همچنین، بیشترین امتیاز مربوط به ارائه ۵ سال سابقه شغلی است که در آن صورت می توانید حداکثر ۱۶ امتیاز دریافت کنید.
 • در مورد سطح تحصیلات، حداکثر امتیاز قابل دریافت در برنامه ۱۴ است که به دارندگان مدارک دکتری یا معادل آن اعطا می شود.
 • بهترین بازه سنی برای اقدام به اخذ ویزای خوداشتغالی کانادا از طریق برنامه کبک بین ۱۸ تا ۳۸ سال تعیین شده است و برای سنین ۴۳ سال به بالاتر امتیاز صفر است.
 • شما برای اثبات توانایی های زبان خود می توانید یکی از مدارک زبان انگلیسی یا فرانسوی را ارائه دهید و هر دوی آن ها در این برنامه مورد قبول است.
 • در صورتی که خودتان سابقه حضور در کبک یا فعالیت شغلی در آن را داشته باشید، ۵ امتیاز تعلق خواهد گرفت و در صورت داشتن خانواده در این ایالت، حداکثر امتیاز ۳ تعیین شده است.
 • همچنین، در مورد شرایط همسر مانند سن و سطح تحصیلات وی، حداکثر امتیاز ۱۳ تعیین شده است.
 • در صورتی که بتوانید بیش از ۲۰۰ هزار دلار تمکن مالی ارائه دهید، می توانید حداکثر امتیاز ۶ را در بخش مورد نظر دریافت کنید و برای شرایط تطبیق پذیری خود فرد نیز در برنامه مهاجرتی خود اشتغالی کانادا ۶ امتیاز تعیین شده است.
مواردامتیاز
سابقه شغلی۱۶
تحصیلات۱۴
سن۱۰
زبان۲۲
سابقه حضور خود یا خانواده در کبک۸
شرایط تطبیق پذیری همسر۱۳
شرایط شغلی۱
شرایط تطبیق پذیری فرد۶
شرایط مالی۶
حداقل امتیاز لازم برای پذیرفته شدنبه صورت مجردی: ۴۴ از ۸۳
به صورت متاهلی: ۵۱ از ۹۶

تفاوت مهاجرت خوداشتغالی فدرال و خوداشتغالی کبک

 • در برنامه دولت کبک، شما باید تمکن مالی ارائه دهید که بر اساس این اخبار رسمی، میزان آن ۱۰۰ هزار دلار کانادا تعیین شده است.
 • شرط سنی در برنامه مهاجرت خوداشتغالی کبک از ۱۷ سال به ۱۸ سال تغییر کرده است.
 • در ویزای خوداشتغالی کانادا از طریق برنامه کبک در صورت مجرد بودن، شما باید امتیاز حداقلی ۴۴ از ۸۳ و در صورت متاهل بودن امتیاز ۵۱ از ۹۶ را به دست آورید.

مزایای ویزای خوداشتغالی کانادا

 • شما در این برنامه تنها نیاز دارید ۲ یا ۳ شرط مهم را محقق کنید و در برنامه مورد نظر واجد شرایط شوید.
 • امکان اقدام برای اقامت دائم همسر و فرزندان از جمله مزایای اصلی این برنامه است و در قدم بعدی شما فرصت ایجاد کسب و کار خود را در این کشور در اختیار خواهید داشت.
 • مسیر مستقیم و مشخص برای اقامت دائم
 • شرایط نسبتا آسان برنامه
 • امکان مهاجرت با حوزه های شغلی مختلف
 • نبود نیاز به مدرک تحصیلی سطح بالا
 • امکان اقدام با مدرک زبان فرانسوی یا انگلیسی
 • اقامت دائم در گام نخست
 • اقامت دائم با میزان سرمایه کم

معایب ویزای خوداشتغالی کانادا

 • پروسه زمان بر برای تایید در برنامه
 • نیاز به ارائه مدارک زیاد برای تایید شدن سابقه شغلی
 • نیاز به ارائه مدارک دال بر درآمد قابل قبول
 • نیاز به سابقه شغلی ۲ ساله که باید به صورت تمام وقت باشد.

دلایل تعویق پرونده خوداشتغالی کانادا یا ریجکتی ویزای خوداشتغالی کانادا

شما برای تمامی انواع ویزاهای کانادا باید دلایل ریجکتی پرونده را از قبل مطالعه کنید تا در پروسه ویزا به مشکل بر نخورید. دقت کنید که در مورد ویزای خوداشتغالی کانادا و مهاجرت از این طریق، شما باید در مورد مدارک خود بسیار محتاط عمل کنید چرا که وجود اطلاعات اشتباه و مدارک نادرست در پرونده منجر به بسیاری از عواقب خواهد شد.

در صورتی که اداره مهاجرت متوجه شود پرونده شما دارای مدارک اشتباهی است، ممکن است تا ۵ سال از دریافت انواع ویزاهای این کشور منع شوید و پرونده شما نیز با ریجکتی مواجه خواهد شد.

مهم ترین دلایل ریجکتی پرونده در ویزای خوداشتغالی کانادا

 • ناقص بودن بعضی از مدارک
 • نبود مدرک زبان
 • نداشتن شرایط سنی مناسب
 • نداشتن حداقل مدرک تحصیلی
 • نداشتن تمکن مالی مورد نیاز برای مستقر شدن در کانادا
 • تایید نشدن رده شغلی تخصصی
 • تایید نشدن میزان سابقه شغلی ۲ ساله
 • نبود درآمد کافی و مناسب در بازه ۲ ساله
 • نرسیدن به امتیاز حداقلی ۳۵ در جدول امتیازبندی

چرا کانادا انتخاب خوبی برای مهاجرت خود اشتغالی است

کار خود اشتغالی و فریلنسری در کانادا از جمله مهم ترین موضوعاتی است که بسیاری از فعالان و متخصصان این روش را انتخاب کرده اند. امروزه، شرکت های تخصصی در حوزه های مختلف نیز علاقه زیادی دارند تا یک بخش یا حتی بیشتر امور خود را به صورت دورکاری پیش ببرند چرا که هزینه ها و بازدهی در این شرایط بسیار بیشتر خواهد بود.

باید اشاره کرد که فریلنسرها و افراد خود اشتغال در کشور کانادا دارای شرایط شغلی مناسبی هستند و این در صورتی است که شما یک رده شغلی مناسب در این کشور داشته باشید.

بر اساس آمار مختلف در این لینک، افراد خود اشتغال در کانادا از میزان ۱.۲ میلیون نفر در سال ۱۹۷۶ تا میزان ۲.۹ میلیون نفر تا سال ۲۰۱۸ افزایش پیدا کرده است و این نشان از روند رو به رشد شغل هایی است که می توان به صورت خویش فرما آن ها را انجام داد. باید اشاره کرد که این میزان در حدود ۱۵ درصد از کل اشتغال در این کشور است که نشان دهنده میزان قابل توجهی از اشتغال زایی و موقعیت های شغلی در این حوزه است.

می توان گفت، در شرایط کنونی روند رو به رشد شغل های خود اشتغالی و فریلنسری در این کشور سرعت زیادی به خود گرفته است چرا که به دلیل اجبار به دورکاری در مشاغل مختلف، متخصصان و صاحبان شرکت ها به مزایای عالی آن پی برده اند. در کشور کانادا، پیش بینی می شود در آینده نه چندان دور تقریبا ۵۰ درصد از شغل ها و موقعیت های اشتغال به صورت فریلنسری و خود اشتغالی تبدیل شوند.

مزایای انتخاب کانادا برای مهاجرت خوداشتغالی و اخذ ویزای خوداشتغالی

 • امکانات و تجهیزات

  شما برای شروع کسب و کار خود در این کشور مطمئنا نیاز به بعضی از تجهیزات و امکانات خواهید داشت. این موضوع خصوصا در مورد شغل های دورکاری و خود اشتغالی اهمیت بیشتری پیدا می کند چرا که امکانات ارتباطی و تجهیزات مورد نظر از مهم ترین نیازها برای افزایش کیفیت کار است. در کشور کانادا شما به بهترین امکانات ارتباطی دسترسی دارید و برای شروع کسب و کار خود می توانید از این امکانات استفاده کنید.

 • امکانات آموزشی و تحصیلی

  به جرات می توان گفت موسسات آموزشی و دانشگاهی کشور کانادا از بهترین ها در جهان هستند و شرایط عالی را برای تحصیل و آموزش افراد فراهم می کنند. شما در این کشور می توانید در دوره های تخصصی مرتبط با شغل خود شرکت کنید که این دوره ها در دانشگاه های سطح برتر آن ارائه شده است. همچنین، در صورت نیاز به گذراندن دوره های فنی، شرایط تحصیل و آموزش در این بخش نیز فراهم است.

 • نیاز به متخصصان

  کشور کانادا یکی از مناطقی است که به دنبال توسعه در بخش های مختلف است و دولت آن از این رشد و توسعه حمایت می کنند. اثبات کننده این ادعا حمایت هایی است که دولت این کشور از شرکت های تخصصی و استارتاپ های آن می کند و برای آن ها کمک های مالی و تخصصی ارائه می دهد. در صورتی که شما دارای یک تخصص حرفه ای در رده های شغلی مورد تایید باشید، به راحتی خواهید توانست در این کشور کسب و کار خود را شروع کنید.

 • اقتصاد پایدار و رو به رشد

  کشور کانادا از جمله اقتصادهای برتر جهانی است. اقتصاد کانادا را می توان در بین ۱۰ اقتصاد برتر جهان قرار داد، که این گزینه بسیار ارزشمندی است. بر اساس آخرین آمار منتشر شده، نرخ رشد اقتصادی و تولید داخلی در کشور کانادا نزدیک ۱.۶ تریلیارد دلار برآورد شده است. اقتصاد این کشور همچنان نیز به پیشرفت خود ادامه می دهد و آینده درخشان تری را در سال های آینده پیش رو خواهد داشت.

 • کشور چند فرهنگی

  برای فعالان حوزه ورزشی و هنری، مهاجرت یکی از بحث های نگران کننده است چرا که فرهنگ و مردم کشور مورد نظر می توانند شرایط سختی برای فرد به وجود آورند.شما با مهاجرت به کانادا می توانید فرصت حضور در یک کشور چند فرهنگی را در اختیار داشته باشید. دولت این کشور و مسئولان آن از متخصصانی که از کشورهای دیگر به کانادا مهاجرت می کنند، استقبال خواهد کرد.

 • امنیت و طبیعت

  امنیت کانادا بین کشورهای برتر در جهان تقسیم بندی می شود و این کشور در سال های مختلف موفق شده است رتبه ۱ تا ۱۰ را از نظر امنیت اجتماعی کسب کند. در مورد طبیعت کانادا، شما در بیشتر روزهای سال به امکانات طبیعی و مناظر دیدنی دسترسی دارید که می توانند شرایط عالی را برای زندگی در این کشور به وجود آورند.

بهترین شهرها برای مهاجرت هنرمندان به کانادا

در صورتی که به دنبال اخذ ویزای هنرمندان کانادا هستید، این کشور بهترین شرایط زندگی و مهاجرتی را به شما پیشنهاد می دهد. دقت داشته باشید که در بیشتر شهرهای این کشور شما شرایط خوبی را برای انجام فعالیت های هنری و فرهنگی دارید اما بعضی از شهرها و مناطق شرایط بهتری را برای شما فراهم می کنند.

در ادامه به بهترین شهرهای کانادا برای هنرمندان و ورزشکاران اشاره می شود که بر اساس شاخص های اقتصادی، تاریخی و فرهنگی انتخاب شده اند.

شهر لندن جهت اخذ ویزای هنرمندان

شهر لندن در منطقه جنوبی ایالت انتاریو واقع شده است و هم نام یکی از پیشرفته ترین شهرهای جهان در انگلستان است. در صورتی که قصد انجام فعالیت های هنری را داشته باشید، لندن انتاریو می تواند گزینه ای عالی برایتان به شمار رود.

این شهر یکی از بخش هایی است که در آن هنرمندان بسیاری شروع به کار کرده اند و فعالیت هنری آن ها در این شهر به نقطه اوج رسیده است. در شهر لندن انتاریو، شما به گالری های هنری، فرهنگی و مناطق مختلف برای انجام فعالیت های هنری دسترسی دارید که مرکز هنری و خلاقیت شهر یکی از آن ها به شمار می رود.

شهر آلرت بی جهت اخذ ویزای هنرمندان

هنر متعلق به تمامی ملت ها است و این هنر می تواند به صورت اختصاصی متعلق به یک منطقه خاص باشد. آلرت بی که در ایالت بریتیش کلمبیا واقع شده است، از این مناطق خاص به شمار می رود که شما در سطح شهر می توانید آثار مختلف را مشاهده کنید.

از آثار هنری و فرهنگی که مربوط به نسل های اول مردم این منطقه هستند تا آثار مدرن و نوین در سطح این منطقه چشم نوازی می کنند و شما می توانید از امکانات مرکز فرهنگی و گالری هنر این شهر بهترین استفاده را ببرید.

شهر استراتفورد جهت اخذ ویزای هنرمندان

استراتفورد انتاریو می تواند یکی از گزینه های عالی به شمار رود تا شما در آن با ویزای خوداشتغالی کانادا شروع به کار کنید. استراتفورد یک منطقه کوچک در انتاریو است که با فستیوال سالانه شکسپیر خود معروف است و به همین دلیل است که مردم منطقه و حتی کشور کانادا آن را یک مرکز هنری و فرهنگی مهم می دانند. شما در این شهر کوچک به گالری هنری و تئاتر دسترسی دارید و امکانات مختلفی برای هنرمندان در زمینه های مختلف در آن وجود دارد.

شهر برنابی جهت اخذ ویزای هنرمندان

برنابی از معروف ترین مناطق بریتیش کلمبیا به شمار می رود که دارای مراکز تحصیلی و آموزشی و مراکز هنری مختلف است. در کنار این موارد، شما در این شهر به طبیعت بی نظیری نیز دسترسی دارید و باید اشاره کرد که آثار فرهنگی و هنری در سراسر این شهر مشهود است که تلفیق آن با طبیعت بکر این منطقه، آن را به یکی از بهترین انتخاب ها برای اخذ ویزای خوداشتغالی کانادا تبدیل کرده است.

در این شهر، شما می توانید بسیاری از فستیوال های فرهنگی و هنری را در طول سال مشاهده کنید و در آن گالری های هنری و موزه و تئاتر های متعددی وجود دارد. به همین دلیل، برنابی کانادا یکی از مهم ترین مناطق از نظر فراوانی هنرمندان و متخصصان در حوزه های فرهنگ و هنر است.

شهر شارلوت تاون جهت اخذ ویزای هنرمندان

در صورتی که برای اخذ ویزای خوداشتغالی کانادا اقدام کنید، شارلوت تاون که در جزیره پرنس ادوارد قرار دارد از گزینه های خوب است. این منطقه دارای بهترین طبیعت و فضای دیدنی است و می تواند از گزینه های ایده آل برای اهالی هنر و فرهنگ باشد.

شما در طول سال می توانید فستیوال های فرهنگی و هنری متعددی را در این شهر مشاهده کنید و در آن هزینه های زندگی پس از دریافت ویزای خوداشتغالی کانادا پایین است.

شهر تورنتو جهت اخذ ویزای هنرمندان

در صورتی که به دنبال یک منطقه پیشرفته و توسعه یافته می گردید، مطمئنا تورنتو انتاریو از بهترین انتخاب ها برای دریافت ویزای خوداشتغالی کانادا است. این شهر دارای امکانات پیشرفته ای است و شما در آن از هیچ نظر دچار مشکل نخواهید بود.

تورنتو کانادا موقعیت های شغلی متعددی را به اهالی فرهنگ، هنر و متخصصان طراحی و معماری پیشنهاد می دهد و باید اشاره کرد که این شهر شرایط بی نظیری برای هنرهای نوین دارد. از بهترین مناطق این شهر برای اهالی فرهنگ و هنر می توان به گالری هنرهای تورنتو اشاره کرد که مجموعه ای از بهترین آثار هنری و فرهنگی در آن گرد آمده است.

شهر ولف ویل جهت اخذ ویزای هنرمندان

شما در نوا اسکوشیا شرایط اقامتی مناسبی را خواهید یافت و این شهر از بهترین مناطق از نظر تنوع فرهنگی، صنعت موسیقی، تئاتر و هنر است. وجود امکانات مختلف فرهنگی و هنری و مردمی که ارزش زیادی به این مباحث قائل هستند، ولف ویل کانادا را به یکی از بهترین مناطق برای توسعه هنری تبدیل کرده است.

شهر مونترال جهت اخذ ویزای هنرمندان

در صورتی که بخواهیم مناطق فرهنگی و هنری کانادا را فهرست کنیم، مطمئنا نمی توان مونترال را کنار گذاشت. مونترال کبک از مناطقی است که به عنوان بهترین مراکز هنری شناخته می شود و توسعه عالی آن شرایط بی نظیری را برای فعالان فرهنگی و هنری فراهم کرده است.

شما در این شهر تمام امکاناتی را که برای شروع کسب و کار خود به آن نیاز دارید مشاهده خواهید کرد. همچنین، باید گفت مونترال کانادا از بهترین شرایط برای فعالیت در حوزه های مدیا و رسانه و فعالیت های معماری و طراحی برخوردار است.

شهر ونکوور جهت اخذ ویزای هنرمندان

بر اساس آمارهای مختلف و بررسی ها، ونکوور در صدر جدول از نظر بهترین شهرها برای اهالی فرهنگ و هنر قرار دارد. ونکوور کانادا شهری است که فرصت های عالی برای هنرهای نوین و هنرهای سنتی فراهم کرده است و شما در تمامی طول سال می توانید فستیوال های فرهنگی و هنری را در این شهر مشاهده کنید.

به جرات می توان گفت ونکوور یکی از بهترین انتخاب ها برای شروع کسب و کار و دریافت ویزای خوداشتغالی کانادا است که در آن گالری های هنری، مراکز تولید مدیا و رسانه و موسسات فعال در حوزه های طراحی و معماری وجود دارند.

بهترین شهرها برای مهاجرت ورزشکاران به کانادا

در صورتی که برای ویزای ورزشکاران کانادا درخواست دهید، فهرستی که در ادامه بیان خواهد شد، بهترین شهرها و مناطق کشور را به شما پیشنهاد خواهد داد. ویزای خوداشتغالی کانادا در حوزه ورزشی از فرصت های عالی برخوردار است اما شما قبل از هر اقدامی باید رده شغلی و منطقه مورد نظر را برای سکونت انتخاب کنید.

نکته مهم این است که تقریبا در تمامی ایالت های این کشور امکانات پیشرفته و توسعه یافته ورزشی وجود دارد اما بعضی از شهرهای آن دارای قابلیت های بیشتر و امکانات متنوع تری هستند.

شهر مونترال جهت اخذ ویزای ورزشکاران

مونترال کانادا انتخابی بی نظیر برای اهالی ورزش است و در رتبه اول از نظر امکانات ورزشی و تفریحی قرار دارد. از امکانات ورزش های آبی و زمستانی گرفته تا ورزش هایی که به امکانات خاصی نیاز دارند، در مونترال وجود دارد.

برای نمونه، پارک المپیک مونترال و مرکز ورزشی شهر از جمله این امکانات هستند. باید اشاره کرد که در مراکز و موسسات ورزشی این شهر، امکانات آموزشی و تخصصی نیز وجود دارد که دوره های تخصصی را برای ارائه گواهی های مختلف آموزش می دهند.

شهر کبک جهت اخذ ویزای ورزشکاران

شهر کبک هر ساله میزبان مراسم های ورزشی و مسابقات بین المللی است و در صورتی که برای اخذ ویزای خوداشتغالی کانادا اقدام می کنید، کبک یکی از بهترین گزینه ها است. این شهر شرایط عالی برای شروع فعالیت های مرتبط با ورزش دارد و امکانات متنوع و پیشرفته ورزشی در آن به قابلیت های کبک افزوده است.

فرقی ندارد که شما در فصل زمستان باشید یا تابستان، این شهر تمامی امکانات لازم را برای انجام فعالیت های ورزشی زمستانی و تابستانی در اختیار شما قرار خواهد داد. از مهم ترین مراکز ورزشی در کبک می توان به مرکز ویدیوترون و پیست های اسکی آن اشاره کرد.

شهر ادمونتون جهت اخذ ویزای ورزشکاران

با توجه به مراکز ورزشی و تفریحی مختلف در این شهر، شما شرایط ایده آلی را برای شروع یک شغل در دست دارید. ادمونتون کانادا که در ایالت آلبرتا و نزدیکی کلگری قرار دارد، دارای بیش از ۲۰ مرکز تفریحی و ورزشی برای مردم است. از جمله بهترین مراکز تفریحی می توان به مرکز سرگرمی ورزشی کلیرویو، مرکز سرگرمی هاردستی و مرکز ورزشی کینزمن اشاره کرد.

شهر تورنتو جهت اخذ ویزای ورزشکاران

تورنتو انتاریو یکی از چند شهر اصلی این کشور به شمار می رود که در حوزه تخصصی ورزش نیز حرف های زیادی برای گفتن دارد. شما در نقاط مختلف شهر تورنتو امکانات ورزشی و سرگرمی را در اختیار دارید که می توان مهم ترین آن ها را مرکز ورزشی راجرز، پارک ترینیتی بل وودز، استادیوم لامپورت و مرکز ورزشی آویوا دانست.

البته، جالب است بدانید مراکز ورزشی و سرگرمی این شهر بیش از چند ده عدد است و بر همین اساس شما می توانید در حوزه های مختلف ورزش تابستانی و زمستانی، امکانات متعددی را در شهر مشاهده کنید.

شهر ونکوور جهت اخذ ویزای ورزشکاران

ونکوور کانادا یکی از بهترین شهرهای این کشور است که هر ساله میزبان ورزش های زمستانی مختلف است. در صورتی که برای اخذ ویزای خوداشتغالی خود به دنبال یک شهر بی نظیر و پیشرفته می گردید، ونکوور از انتخاب های خوب خواهد بود.

استادیوم بی سی و مرکز ورزشی راجرز آرنا در این شهر از معروف ترین امکانات ورزشی آن است و در این فهرست باید هاستینگ پارک و ریچموند المپیک را نیز اضافه کنیم. به دلیل ارائه امکانات ورزشی متعدد، امکان فعالیت در حوزه های تخصصی ورزش زمستانی و تابستانی در ونکوور فراهم است.

شهر شارلوت تاون جهت اخذ ویزای ورزشکاران

شارلوت تاون شهری زیبا در مناطق شرقی کانادا است که امکانات بزرگ ورزشی را برای فعالان این حوزه ارائه داده است. مرکز ورزشی سیمونز و کودی بانکز آرنا از جمله معروف ترین این امکانات به شمار می روند که در سطح وسیع، می توانید از انواع امکانات ورزشی آن ها استفاده کنید.

شارلوت تاون دارای مراکز ورزشی برای انواع ورزش های زمستانی و تابستانی است و مزیت مهم این منطقه وجود طبیعت بکر و زیبا است.

شهر ساسکاتون جهت اخذ ویزای ورزشکاران

ساسکاتون دارای ۶ مجموعه ورزشی است که در سراسر شهر واقع شده اند. همچنین، در کنار این شش مرکز ورزشی که دارای امکانات ورزشی سر پوشیده هستند، مرکز ورزشی تری فاکس نیز دارای تجهیزات ورزشی پیشرفته و مدرن است.

در این شهر، استخرهای ورزشی و امکانات برای ورزش های آبی فراهم است و شما می توانید در آن مجموعه های ورزشی گلف را نیز مشاهده کنید. همچنین، در صورتی که قصد اخذ ویزای خوداشتغالی کانادا را برای فعالیت در ورزش تنیس، اسکیت و سایر ورزش های تابستانی دارید، این شهر دارای امکانات نوین ورزشی در این حوزه های تخصصی است.

شهر ریچموند جهت اخذ ویزای ورزشکاران

ریچموند کانادا یکی از شهرهای ایالت بریتیش کلمبیا است که در نزدیکی ونکوور واقع شده است و به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص منطقه، امکانات متعدد ورزشی در آن وجود دارد. این منطقه دارای بسیاری از امکانات ورزشی سرپوشیده و فضای باز برای انجام ورزش های تابستانی و زمستانی است.

در کنار این موضوع، ریچموند بریتیش کلمبیا از مناطقی است که ورزش های زمستانی بین المللی و کشوری بسیاری در آن برگزار می شود.

رجینا جهت اخذ ویزای ورزشکاران

ایالت ساسکاچوان میزبان بسیاری از فستیوال ها و مراسم ورزشی سالانه است که یکی از بهترین این مناطق رجینا نام دارد. رجینا دارای امکانات ورزشی مختلف مانند باشگاه های فیتنس، سالن های ورزشی و پیست های ورزشی دو و میدانی است و از جمله امکانات ورزش های مهمی که در آن وجود دارد، هاکی داخل سالن است.

همچنین، سالن های سرگرمی ورزشی سر پوشیده نیز در سرتاسر این شهر وجود دارند و آن را به یک گزینه خوب برای افرادی که قصد اخذ ویزای خوداشتغالی را دارند، تبدیل کرده است.

وینیپگ جهت اخذ ویزای ورزشکاران

وینیپگ شهر مهم و معروف در ایالت منیتوبا است که دارای امکانات فراوانی برای برگزاری فستیوال های ورزشی و مسابقات قهرمانی است. در این شهر مجموعه های ورزشی متنوعی وجود دارند که از مهم ترین آن ها می توان به سالن های هاکی روی یخ، پیست های اسکی و سالن های سر پوشیده اشاره کرد.

انتخاب شهر وینیپگ برای دریافت ویزای خوداشتغالی کانادا برای ورزشکاران انتخابی مناسب است چرا که شما تنوع بالایی از نظر امکانات ورزشی در این شهر دارید. باید اشاره کرد ورزش هایی مانند راگبی، تنیس، اسب سواری و شنا در این شهر محبوبیت بالایی دارند و شما در آن می توانید به راحتی ورزش محبوب خود را دنبال کنید.

با تراست بیزینس همراه باشید

 • در صورتی که بتوانید شرایط ویزای خوداشتغالی کانادا را محقق کنید، این روش از آسان ترین راه های مهاجرتی خواهد بود.
 • برای موفقیت در این ویزای شغلی کانادا، شما باید پرونده کامل و بدون نقصی ارائه دهید و تمامی مدارک برای اثبات توانایی های شما باید ضمیمه پرونده شود.
 • دقت کنید که نقص در پرونده در ویزای خوداشتغالی کانادا پرونده شما را با مشکلات فراوانی مواجه خواهد کرد.
 • در صورتی که روی ناقص بودن پرونده خود شک دارید، متخصصان و وکلای مهاجرت در تراست بیزینس آماده ارائه مشاوره های تخصصی به شما هستند.
 • تنها با یک مشاوره کوتاه مدت، شما می توانید از تمامی نواقص پرونده خود اطلاع پیدا کنید و در اولین فرصت آن ها را بر طرف کنید.

وکیل مهاجرت شغلی کانادا

مهاجرت شغلی کانادا و مهاجرت سرمایه گذاری کانادا از جمله روش های آسان برای بسیاری از متقاضیان مهاجرت به این کشور است. البته، این در صورتی است که شما دارای شرایط برنامه باشید و بتوانید مدارک آن را در زمان تعیین شده ارائه دهید. مهاجرت از طریق برنامه ویزای خوداشتغالی کانادا روشی است که در دسته مهاجرت شغلی کانادا تقسیم بندی می شود و شما پس از موفقیت در اخذ اقامت دائم این کشور، باید به فکر تاسیس کسب و کار خود در کشور مقصد باشید.

در حقیقت، به بیان واضح دولت این کشور، شما پس از دریافت اقامت دائم کانادا باید نقشی در رشد و توسعه فرهنگ یا ورزش آن داشته باشید. برای موفقیت در مسیر اخذ ویزای خوداشتغالی کانادا، شما می توانید با مطالعه کامل شرایط و مدارک، مسیر خود را پیش ببرید. با این حال، در صورتی که قصد آماده کردن یک پرونده اختصاصی و منحصر به فرد را داشته باشید، وکیل مهاجرت شغلی کانادا بهترین مشاوره ها را در اختیار شما قرار خواهد داد.

مشاوران و متخصصان مهاجرت ما در تراست بیزینس آماده هستند تا بررسی پرونده شما را بر عهده بگیرند. پس از یک بررسی کامل، شما می توانید به بهترین و آسان ترین روش مهاجرت به کانادا دسترسی داشته باشید و مسیر خود را برای مهاجرت شغلی به این کشور کوتاه تر کنید. شاید نبود یک مدرک در پرونده شما منجر به ریجکتی آن شود اما در صورتی که یک بررسی کلی از پرونده تان انجام شود، تا حدود زیادی احتمال ریجکتی ویزا کاهش پیدا خواهد کرد.

سوالات متداول

مهاجرت خوداشتغالی کانادا شامل چه افرادی است؟

این نوع ویزای شغلی کانادا برای افرادی ارائه شده است که شغل شان در رده شغل های ورزشی و فرهنگی و هنری دسته بندی می شود. این افراد باید دارای سابقه کار قابل قبولی باشند و حداقل دو سال فعالیت حرفه ای به همراه حقوق داشته باشند.

آیا می توان در ویزای خوداشتغالی کانادا اقامت دائم این کشور را دریافت کرد؟

پس از پذیرفته شدن در این برنامه، شما موفق خواهید شد اقامت دائم این کشور را در ابتدا دریافت کنید. این مسیر بهترین روش برای هنرمندان و ورزشکاران است.

آیا پذیرفته شدن برای اخذ ویزای خوداشتغالی کانادا کار دشواری است؟

این کار برای متقاضیانی که دارای شرایط مربوطه هستند، اصلا کار دشواری نخواهد بود. در حقیقت، چند شرط مهم در برنامه وجود دارد که شامل سابقه کار حرفه ای، داشتن حداقل سن و ارائه فعالیت به صورت کشوری یا بین المللی است.

هزینه بررسی پرونده در ویزای خوداشتغالی کانادا چقدر است؟

هزینه بررسی پرونده و هزینه های دیگر در این برنامه شامل ۱۵۷۵ دلار برای ثبت اپلیکیشن ویزا و بررسی پرونده است. همچنین، در صورتی که پرونده شما مورد قبول واقع شود، شما باید ۸۵ دلار برای بیومتریک و ۵۰۰ دلار نیز برای حق اقامت دائم این کشور بپردازید.

چه نوع سابقه کاری برای برنامه ویزای خوداشتغالی کانادا نیاز است؟

سابقه کار در این برنامه مهاجرت شغلی کانادا از الزامات برنامه است. شما باید دارای سابقه کار حداقل دو ساله باشید که در این بازه میزان درآمدتان هزینه های زندگی را پوشش دهد. بازه ۲ ساله در این برنامه درست قبل از ثبت اپلیکیشن مطرح است و در سال های قبل از آن محاسبه می شود. بازه تعیین شده برای بررسی سوابق کار حرفه ای در این برنامه ۵ ساله است و شما باید در بازه ۵ ساله قبل از ثبت درخواست، حداقل ۲ سال سابقه کار داشته باشید.

مدت زمان بررسی پرونده برای اخذ ویزای خوداشتغالی کانادا چه مدت است؟

این نوع ویزا برای افرادی مناسب است که عجله زیادی برای اخذ اقامت دائم کانادا ندارند. بر اساس تجربه و پرونده های قبلی، این مدت زمان بین ۱.۵ سال تا ۲ سال به طول می انجامد. در شرایط خاص، امکان دارد پرونده های ویزای خود اشتغالی کانادا تا بیش از این مدت نیز طول بکشد و تا رسیدن جواب نهایی ۳ سال زمان نیاز باشد.
شما می توانید با اقدام به موقع و سریع و آماده کردن مدارک بدون نقص، این پروسه را سریع تر طی کنید و با این کار وقفه ای در روند بررسی پرونده شما به وجود نخواهد آمد.

حداقل امتیاز لازم برای پذیرفته شدن در برنامه ویزای خوداشتغالی کانادا چند است؟

برای پذیرفته شدن در این برنامه شما باید حداقل امتیاز ۳۵ را از امتیاز ۱۰۰ به دست آورید. در واقع، فاکتورهای متعددی برای این امتیازبندی وجود دارند که از جمله آن ها می توان به سن متقاضی، سطح تحصیلات و شرط زبان اشاره کرد.

آیا مدرک زبان در مهاجرت خود اشتغالی کانادا الزامی است؟

مدرک زبان در این برنامه الزامی نیست و شما بدون داشتن آن نیز می توانید در ویزای خود اشتغالی درخواست دهید. با این حال، این بخش حداکثر ۲۴ امتیاز دارد و در صورت ارائه مدرک زبان می توانید از سایر رقبای خود پیشی بگیرید. همچنین، داشتن سطح خوبی از زبان به شما در تاسیس کسب و کار آینده تان در این کشور کمک خواهد کرد.

مدرک زبان برای برنامه خود اشتغالی کانادا چیست؟

در این برنامه می توان نمرات امتحان زبان را در سیستم ثبت کرد. شما می توانید توانایی زبان خود را با نمره آیلتس یا CELPIP به اثبات برسانید و برای مدرک زبان فرانسوی، این مدرک مورد تایید TEF است. در صورتی که بتوانید برای هر دو زبان مدرک ارائه دهید، امتیاز هر دو بخش را دریافت خواهید کرد.

مدرک زبان در برنامه ویزای خوداشتغالی کانادا چند امتیاز دارد؟

در جدول امتیازبندی، شما باید حداقل ۳۵ امتیاز را کسب کنید. مدرک زبان در این برنامه حداکثر ۲۴ امتیاز دارد و این بخش از مهم ترین قسمت های جدول به شمار می رود. پس از مدرک زبان، میزان سابقه کاری و میزان تحصیلات در اولویت های بعدی قرار دارند.

در صورت داشتن سابقه کاری بیش از ۲ سال، آیا این موضوع نکته مثبتی به شمار می رود؟

برای هر بخش در جدول امتیازبندی برنامه، امتیاز حداکثری تعیین شده است. سابقه کار در این برنامه حداکثر ۳۵ امتیاز دارد و شما می توانید با ارائه سابقه کاری بیش از ۲ سال، حداکثر امتیاز در این بخش را به دست آورید.

مهم ترین شغل ها در برنامه مهاجرت خود اشتغالی کانادا چیست؟

تمامی مشاغل که زیر مجموعه ورزشکاران و هنرمندان به شمار می روند، می توانند در این برنامه شرکت کنند. از مهم ترین این مشاغل می توان به نویسندگان، فعالان کتابخانه، مترجمان، مربیان، داوران و طراحان اشاره کرد.

آیا سطح تحصیلات در برنامه ویزای خوداشتغالی کانادا اهمیت دارد؟

مطمئنا سطح تحصیلات در این برنامه مهم است و حداقل سطح تحصیلات مورد نیاز برای این برنامه دیپلم است. با این حال، در صورتی که شما بتوانید سطح تحصیلات بالاتری ارائه دهید، امتیاز مربوط به بخش را افزایش خواهید داد. بیشترین امتیاز در این بخش ۲۵ تعیین شده است که مربوط به دارندگان مدرک دکتری است.

کدام منطقه برای مهاجرت ورزشکاران و هنرمندان به کانادا مناسب تر است؟

برای اخذ ویزای خوداشتغالی کانادا شما باید هدف خود را مشخص کنید و پس از آن قدم در راه اخذ ویزای خوداشتغالی کانادا بگذارید. باید اشاره کرد که بر اساس رده شغلی تان، می توانید یک یا چند شهر مهم را انتخاب کنید و اهداف خود را برای مهاجرت خوداشتغالی کانادا در آن ها دنبال کنید.
شهرهای بزرگ این کشور دارای امکانات بی نظیری برای انجام فعالیت های ورزشی و هنری به شمار می روند که شامل مراکز استان کانادا می شوند.

آیا پس از پذیرش در برنامه می توان برای اعضای خانواده خود نیز اقامت دائم دریافت کرد؟

بله. یکی از مهم ترین مزایای ویزای خوداشتغالی کانادا رسیدن به اقامت دائم برای خود و اعضای خانواده مانند فرزندان و همسر است.

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

استفاده از مطالب سایت تراست فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. © کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت Trust Way Immigration Services می‌باشد.