فرصت های سرمایه گذاری در کانادا

فرصت های سرمایه گذاری در کانادا

سودآورترین فرصت های سرمایه گذاری در کانادا

اکثر مشتریان و صاحبان کسب و کارها از ما در مورد فرصت های سرمایه گذاری در کانادا سوالات مشابهی می پرسند.

سودآورترین صنایع و کسب و کارها در کانادا کدامند؟ کدام بخش ها و کسب و کارها در کانادا آینده بهتری دارند؟ برای مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا روی چه کسب و کارهایی می توانیم حساب کنیم؟ و اینکه وضعیت پیش بینی درآمد فرصت های سرمایه گذاری در کانادا برای کسب و کارهای مختلف چگونه است؟ در این مطلب تلاش می کنیم به این سوالات پاسخ دهیم و به بیزنس های کوچک و متوسط ​​و بزرگ در صنایع و کسب و کارهای مشخص بپردازیم.

تراست بیزنس از میان صنایع و کسب و کارهای پرسود موجود در کانادا برای فروش، بهترین بیزنس هایی که می توانند برای شما مناسب باشند را انتخاب کرده است.

برای مشاهده لیست و شرایط خرید این کسب و کارها، به این صفحه مراجعه کنید، مشاوره بگیرید و در نهایت کسب و کار مناسب را خریداری کرده و از این طریق به کانادا مهاجرت کنید و اقامت این کشور را دریافت کنید.

دقت داشته باشید که اسناد مالی، سابقه و اعتبار بیزینس هایی که در این صفحه لیست شده اند از جنبه های مختلف (از جمله سابقه پرداخت مالیات، میزان درآمد، تعداد مشتریان و…) توسط وکلا و مشاورین گروه سرمایه گذاری تراست بیزینس مورد بررسی قرار گرفته اند و طبق توصیه این شرکت گزینه های مناسبی برای اهداف مهاجرتی و سرمایه گذاری می باشند.

جزئیات سوابق و جذابیت های سرمایه گذاری برای هر گزینه پس از امضای تفاهم نامه عدم افشای اطلاعات در جلسات مشاوره (NDA-Non-disclosure Agreement) برای متقاضیان شرح داده خواهد شد.

بهترین فرصت های سرمایه گذاری در کانادا

اما سودآورترین فرصت های سرمایه گذاری در کانادا کدامند؟ کانادا کشوری پر جنب ‌و جوش با اقتصادی بسیار متنوع است. انواع مختلفی از کسب‌ و کارها در این کشور با موفقیت فعالیت می ‌کنند و فرصت های فوق ‌العاده‌ای برای کارآفرینانی که به دنبال راه ‌اندازی یا خرید کسب ‌و کار در کانادا و اخذ اقامت این کشور هستند، وجود دارد.

با تحقیق و مشاوره صحیح، شما هم می توانید یک فرصت تجاری سودآور را در کانادا پیدا کنید که با مجموعه مهارت های منحصر به فرد شما مطابقت داشته باشد.

حمل و نقل و ذخیره سازی

یکی از سودآورترین فرصت های سرمایه گذاری در کانادا در زمینه حمل و نقل و ذخیره سازی است. حمل و نقل و ذخیره سازی شامل حمل و نقل مسافر، حمل و نقل کالا، و انبارداری و ذخیره سازی محصولات می شود.

کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​در این صنعت به طور متوسط ​​27900 درآمد دارند. طبق اعلام دولت کانادا، بیش از 86 درصد از کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​فعال در این صنعت، سودآور هستند. بازیگران بزرگ این صنعت، به عنوان مثال، Energy Transportation Group، متخصص در حمل و نقل بار از طریق اقیانوس، به صورت هوایی، ریلی و جاده ای، درآمدی بین 50 میلیون تا 100 میلیون در سال دارند.

مثال دیگر GIGG Express است که در زمینه ارائه خدمات حمل و نقل کالا و خدمات لجستیکی در کانادا، آمریکا و مکزیک تخصص دارد. این کسب و کار در سال بین 100 تا 200 میلیون درآمد دارد.

پشتیبانی کسب و کار و مدیریت

یکی دیگر از فرصت های سرمایه گذاری در کانادا با سوددهی بالا، خدمات پشتیبانی کسب و کار و مدیریت است. کسب و کارهای کوچک و متوسط مشغول در این صنعت، به طور متوسط ​​بیش از 300  هزار دلار در سال درآمد دارند.

طبق گفته دولت کانادا، بیش از هشتاد و شش درصد از کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​که در زمینه مدیریت کسب و کار فعالیت می کنند سودآور هستند. بازیگران بزرگ این صنعت، به عنوان مثال،People Store Staffing Solutions، که خدمات پرسنل و منابع انسانی را ارائه می دهد، در سال  بین 20 میلیون تا 50 میلیون دلار درآمد کسب می کنند. مثال دیگرTeam Solutions Group است که خدمات کارکنان دائمی و قراردادی را ارائه می دهد. این کسب و کار درآمدی بین 50 تا 100 میلیون در سال دارد.

کسب و کارهای کوچک و متوسط در ​​این صنعت، به طور متوسط ​​260 هزار دلار درآمد دارند. طبق گفته دولت کانادا، بیش از 88 درصد از کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​در این صنعت سودآور هستند.

بازیگران بزرگ در این صنعت، به عنوان مثال، SBR Optimus که خدمات مشاوره مدیریتی را به شرکت های خصوصی و دولتی ارائه می کند، سالیانه بین 20 تا 50 میلیون دلار درآمد دارد.

املاک و مستغلات و ساخت و ساز

و البته کسب و کارهای املاک و مستغلات و ساخت و ساز هم یکی از سودآورترین فرصت های سرمایه گذاری در کانادا هستند.

کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​که در زمینه ساخت و ساز در کانادا مشغول به کار هستند، به طور متوسط ​​سالانه چهارصد و بیست و هفت هزار دلار درآمد دارند، در حالی که کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​فعال در زمینه املاک و مستغلات یکصد و هشتاد و یک هزار دلار درآمد دارند.

طبق گفته دولت کانادا، بیش از 80 درصد از بیزینس هایی که در زمینه املاک یا ساخت و ساز فعالیت می کنند، سودآور هستند. و البته، بازیگران بزرگی هم در تجارت املاک و مستغلات و ساخت و ساز وجود دارد.

به عنوان مثال، Gillam group که سازه های تجاری، صنعتی و مسکونی و سازمانی را در آنتاریو می سازد، سالانه بین 50 تا 100 میلیون دلار درآمد دارد. مثال دیگر در این بیزنس، خانه های سفارشی Rockwood Custom Homes است که خانه های لوکس را می سازد و بازسازی می کند. درآمد سالانه این بیزنس بین 20 تا 50 میلیون در سال است.

اسکان و غذا

و آخرین صنعتی که امروز به آن خواهیم پرداخت، صنعت اسکان و غذااست. کسب و کارهای کوچک و متوسط در این صنعت سالانه به طور متوسط ششصد و هجده هزار دلار درامد دارند که یکی از بهترین ارقام صنایع در بین سایر صنایع و کسب و کارهاست.

حدود 70 درصد از کسب و کارهای درگیر در این صنعت سودآور هستند. به عنوان مثال، CanaDream که  امکان اجاره و خرید RV را برای افراد مختلف فراهم می کند، بین 20 تا 50 میلیون دلار در سال  درآمد دارد. مثال دیگر Blush Lane Organic Market است. فروشگاه های مواد غذایی ارگانیک و طبیعی در کانادا که سالانه بین 20 تا 50 میلیون درآمد دارد.

اقامت دائم کانادا با سرمایه گذاری

کانادا یک انتخاب عالی برای خرید و راه اندازی کسب و کار است. طبق گزارش بانک جهانی، کانادا از نظر شاخص سهولت کسب و کار در رتبه 23 قرار دارد. کانادا نیروی کار بسیار تحصیل کرده ای دارد و یکی از پایین ترین نرخ های مالیات  را در جهان ارائه می دهد.

به همین دلایل (و بسیاری دیگر) است که صاحبان کسب و کارها، کارآفرینان و سرمایه گذاران تلاش می کنند تا شهروند کانادا شوند. کانادا “ویزای طلایی”، “شهروندی با سرمایه گذاری” یا سایر برنامه های سرمایه گذاری غیرفعال مشابه را ارائه نمی دهد تا قادر باشید در ازای سرمایه گذاری صرف، شهروندی کانادا را دریافت کنید.

با این حال، هنوز راه های زیادی برای صاحبان مشاغل، کارآفرینان و سرمایه گذاران وجود دارد تا با سرمایه گذاری در کسب و کارهای کانادایی، شهروند کانادا شوند.

به طور کلی، برای اینکه شهروند کانادا شوید باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • اقامت دائم کانادا را بگیرید.
 • 1095 روز (3 سال) از 5 سال گذشته را به طور فیزیکی در کانادا گذرانده باشید.
 • اظهارنامه مالیات بر درآمد سالانه خودتان را تسلیم کرده باشید.
 • گذراندن یک آزمون پایه در مورد حقوق، مسئولیت ها و دانش شما در مورد کانادا.
 • مهارت های زبانی اولیه خودتان را ثابت کنید.

این بدان معناست که برای اخذ شهروندی کانادا، ابتدا باید اقامت دائم داشته باشید که معمولا سخت ترین قسمت کار است.

در این قسمت مطلب، برخی از گزینه های موجود در مورد خرید و راه اندازی کسب و کار در کانادا را بررسی می کنیم تا متوجه شوید که چطور می توانید از این طریق به این کشور نقل مکان کنید و (در نهایت) شهروند کانادا شوید.

سه گزینه کلی برای مهاجرت برای صاحبان مشاغل، سرمایه گذاران و کارآفرینان جهت اقامت دائم در کانادا وجود دارد.

 • اکسپرس انتری اجرایی (Executive Express Entry)
 • برنامه های نامزدی استانی (Provincial Nominee Programs)
 • راه اندازی استارت آپ (a Start-up Company)

مهاجرت سرمایه گذاری از طریق Executive Express Entry

بسیاری از صاحبان مشاغل و سرمایه گذاران به اشتباه بر این باورند که اکسپرس اینتری (Express Entry Program) تنها گزینه مهاجرت به کانادا است.

به همین دلیل این افراد اغلب فرآیند را با تحقیق در مورد واجد شرایط بودن خودشان تحت جریان “حرفه ای (professional)” برنامه اکسپرس انتری آغاز می کنند و به سرعت متوجه می شوند که ممکن است واجد شرایط این برنامه نباشند.

در واقع مسئله این است که جریان “حرفه ای” برنامه اکسپرس انتری در درجه اول برای متخصصان جوان تر (زیر 35 سال) با مهارت های قوی در زبان انگلیسی یا فرانسوی (زبان CLB7 یا بالاتر)، مدارک تحصیلی برجسته (مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا بالاتر) و اغلب تجربه کار یا تحصیل در کانادا مناسب است.

به این ترتیب بسیاری از متخصصان، کارآفرینان و سرمایه ‌گذاران موفق بالای 35 سال زمانی که شانس خودشان را تحت جریان «حرفه‌ای» اکسپرس انتری ارزیابی می‌کنند، اغلب امیدشان را برای مهاجرت به کانادا از دست می ‌دهند.

این افراد اغلب جریان “اجرایی (executive)” برنامه Express Entry را فراموش می کنند یا اینکه کاملا از آن بی اطلاع هستند. این جریان اساساً برای جذب مدیران ارشد، صاحبان مشاغل و کارآفرینان با اعطای 200 امتیاز CRS اضافی به این دسته از افراد برای “اشتغال سازمان یافته” در کانادا طراحی شده است. فرآیند نسبتاً ساده است.

به طور کلی، برای واجد شرایط شدن برای مهاجرت به کانادا تحت برنامه Executive Express Entry، سرمایه گذاران خارجی باید چندین مرحله را طی کنند:

به طور متوسط ​​بین 12 تا 18 ماه طول می کشد تا مراحل بالا را طی کنید، اما پاداش نهایی اقامت دائم در کانادا به همراه خانواده خواهد بود. بنابراین، این تلاش، کاملاً ارزشش را دارد. بیایید نگاهی دقیق تر به هر مرحله بیندازیم.

خرید یا ایجاد یک کسب و کار در کانادا

سرمایه گذاران خارجی 4 راه برای سرمایه گذاری در  بیزینس های کانادایی دارند:

 • راه اندازی یک کسب و کار از ابتدا
 • خرید یک کسب و کار عملیاتی
 • خرید سهام در یک کسب و کار عملیاتی (حداقل 33٪ یا بیشتر)
 • خرید امتیاز یا فرانچایز

(برای مشاهده ستون های دیگر جدول در موبایل، جدول را به سمت چپ بکشید)

(ریسک (سود احتمالی)، زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم، شرایط اقدام برای اقامت دائم)

مواردهزینهریسک زمان دشواریشرایط
راه اندازی بیزینس جدیدکم (بیش از ۵۰ هزار دلار)بالاحداقل ۱۲ ماهدشوارفعال بودن در کانادا، داشتن دفتر تجاری، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی، ۱۲ ماه فعالیت
خرید بیزینسبالا (بیش از ۱۵۰ هزار دلار)متوسطحداقلی تعیین نشدهمتوسطدارا بودن حداقل ۵۱ درصد از سهام شرکت، فعال بودن شرکت، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی
خرید سهام یک بیزینسمتوسط (بیش از ۱۰۰ هزار دلار)متوسطحداقلی تعیین نشدهآسانحداقل ۱۲ ماه از تاسیس شرکت گذشته باشد، فعال بودن شرکت، وجود سرمایه کافی در شرکت
خرید فرنچایزمتوسط (بیش از ۱۰۰ هزار دلار)کمحداقلی تعیین نشدهآسانفعال بودن شرکت، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی

هر رویکرد مزایا و معایبی دارد. تراست بیزنس آماده است تا با بررسی شرایط خاص شما، رویکری مناسب برای اخد اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار را به شما ارائه دهد و در این مسیر در تمامی مراحل همراه شما باشد.

درخواست مجوز کار

پس از ایجاد یا خرید یک کسب و کار در کانادا، می توانید برای دریافت مجوز کار به عنوان یک مهاجر تجاری اقدام کنید. بر اساس پیشینه و اهداف مهاجرتی شما، چندین مجوز کار مختلف در دسترس است. این موارد عبارتند از:

اداره کسب و کار در کانادا

پس از ورود به کانادا به عنوان یک خارجی، قبل از اینکه بتوانید به اقامت دائم دست پیدا کنید، باید کسب و کار خودتان را برای یک دوره مشخص اداره کنید.

به طور کلی، قبل از اینکه بتوانید برای اقامت دائم در کانادا درخواست دهید، تعمیرگاه شما باید “فعال” باشد، به این معنی که دارای ویژگی های زیر باشد:

 • به طور فعال کالا یا خدمات را به مشتریان واقعی و موجود می فروشد.
 • دارای کلیه مجوزهای لازم برای فعالیت در کانادا است.
 • دارای موقعیت فیزیکی در داخل کانادا است.
 • حداقل یک کارمند کانادایی به غیر از شما دارد که با شما ارتباطی ندارد.

درخواست اقامت دائم در کانادا

همانطور که در بالا توضیح داده شد، هنگامی که کسب و کار کانادایی شما فعال شد، می توانید به عنوان مدیر کسب و کار خودتان برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید. گفتنی است، شما باید معیارهای خاصی را داشته باشید که شامل موارد زیر است:

 • نمره حداقل CLB 7 برای مهارت های زبانی
 • حداقل تحصیلات دبیرستان
 • عدم سوء پیشینه
 • عدم وجود مشکلات پزشکی جدی

مزایا:

از نظر مزایا، یکی از مزایای کلیدی عدم مشخص کردن حداقل سرمایه گذاری اولیه برای واجد شرایط شدن در این برنامه است.

البته باید مبلغی را کنار بگذارید که برای فرصت های سرمایه گذاری در کانادا منطقی باشد، پیشنهاد می کنیم حداقل  100000 دلار کانادا را برای پوشش هزینه های اولیه کسب و کارتان در کانادا در نظر بگیرید. مزیت مهم دیگر این است که این گزینه یک مسیر سریع برای اقامت دائم کانادا (با میانگین بین 12-18 ماه) است.

معایب: متأسفانه، این گزینه دارای نیاز به مهارت زبان بالایی است، که در صورتی که مهارت های زبانی شما به اندازه کافی بالا نیست، باید به خاطر داشته باشید.

شما باید بتوانید برای هر مهارت آیلتس جنرال نمره 6 را بگیرید.

مهاجرت سرمایه گذاری از طریق برنامه های نامزدی استانی

دسته دوم کمی متفاوت است. به این دلیل که مهاجران تجاری مستقیماً برای یک برنامه نامزدی استانی (“PNP”) درخواست می دهند. این فرآیند درخواست به مهاجران اجازه می دهد تا اقامت دائم و در نهایت شهروندی کانادا را دریافت کنند.

در حالی که فرآیندها بر اساس استان متفاوت است، اکثر استان ها روند زیر را اتخاذ کرده اند:

شما با ثبت اظهار علاقه (expression of interest) در استان مورد نظرتان شروع می کنید. پس از دریافت دعوت نامه اپلیکیشن، درخواست می دهید و مصاحبه را پشت سر می گذارید.

پس از امضای یک توافقنامه عملکرد (performance agreement) با استان، شما برای مجوز کار کانادا اقدام خواهید کرد. پس از ورود به کانادا به عنوان یک خارجی، کسب و کار خودتان را تأسیس کرده و کسب و کارتان را بر اساس توافقنامه عملکردی که امضا کرده اید، اداره خواهید کرد.

در نهایت، برای نامزدی و متعاقباً برای اقامت دائم کانادا درخواست خواهید داد.

البته این فقط یک رویه کلی است. شما می توانید برای اطلاع از روند دقیق با توجه به استان انتحابی در کانادا و شرایط خودتان با تراست بیزنس تماس بگیرید.

در ادامه PNP ها برای مهاجران تجاری به کانادا لیست شده است:

آلبرتا

بریتیش کلمبیا

مانیتوبا

نیوبرانزویک

نوا اسکوشیا

مناطق شمال غربی

آنتاریو

جزیره پرنس ادوارد

ساسکاچوان

یوکان

مزایا:

PNP ها، بسیاری از مهاجران تجاری را علیرغم مهارت زبانی بسیار پایین جذب می کنند. برای مثال، آنتاریو، جزیره پرنس ادوارد و ساسکاچوان درخواست‌ های مهاجران تجاری با مهارت‌های زبانی CLB 4 را می ‌پذیرند.

معایب:

PNP ها به سرمایه گذاری اولیه بالاتر (به عنوان مثال 150000 دلار به بالا) و حداقل میزان دارایی خالص نیاز دارند و برای به دست آوردن اقامت دائم کانادا بیشتر زمان می برند (با میانگین بین 24 تا 36 ماه).

مهاجرت سرمایه گذاری با راه اندازی استارتاپ

برنامه ویزای استارت آپ اقامت دائم کانادا را برای کارآفرینان مهاجر فراهم می کند و به آنها کمک می کند تا در کانادا مستقر شوند. هدف این برنامه جذب کارآفرینان مهاجر و کمک به آنها برای ایجاد مشاغل طولانی مدت است که کانادایی ها را استخدام کرده و باعث رشد اقتصادی می شود.

برنامه استارت آپ جذاب است زیرا به حداقل سرمایه اولیه نیاز ندارد، نیازی به ارزش خالص سرمایه و دارایی وجود ندارد و متقاضیان می توانند در هر نقطه از کانادا زندگی کنند. علاوه بر این، در صورتی که کسب و کار با شکست مواجه شود، بر وضعیت اقامت دائم شما تأثیری نمی گذارد.

متقاضیان موفق برای برنامه ویزای استارت آپ باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • نامه پشتیبانی را از حداقل یک سازمان مشخص شده توسط کانادا دریافت کنند.
 • داشتن حداقل مهارت زبان مورد نیاز CLB5 را در یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی را اثبات کنند.
 • داشتن بودجه کافی برای اقامت در کانادا (به عنوان مثال تقریباً 10000 دلار آمریکا برای یک فرد مجرد + 2500 دلار آمریکا برای هر عضو خانواده)
 • اقامت در استانی غیر از کبک
 • از فیلترهای امنیتی و پزشکی کانادا گذر کنند.

سازمان‌ های تعیین‌ شده توسط کانادا، گروه‌ های تجاری هستند که توسط دپارتمان مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) برای حمایت از استارت‌ آپ ‌ها از طریق برنامه ویزای استارت‌ آپ انتخاب شده‌ اند.

هر سازمان به طور مستقل تصمیم می گیرد که کدام پیشنهاد تجاری را بررسی کند و معیارهای خودش را برای ارزیابی دارد. اگر سازمانی تصمیم بگیرد ایده کسب و کار شما را بازبینی کند، پتانسیل ایده کسب و کار پیشنهادی شما را ارزیابی می کند و فرضیه موفقیت یا عدم موفقیت آن را مطرح می کند.

اگر سازمانی بخواهد از پروپوزال شما حمایت کند، یک نامه پشتیبانی به شما می دهد که می توانید از آن برای درخواست مجوز کار و اقامت دائم در کانادا استفاده کنید.

فرآیند درخواست برای برنامه ویزای استارت آپ بسته به رویه های پذیرش و بررسی سازمان تعیین شده متفاوت است، اما به طور کلی به این صورت است:

ارائه طرح کسب و کار

تاسیس یک کسب و کار در کانادا

اجرایی کردن کسب و کار

ارائه به سازمان های تعیین شده

درخواست مهاجرت

همانطور که مشاهده می کنید، کارآفرینان، صاحبان مشاغل و سرمایه گذاران چندین مسیر متفاوت برای تبدیل شدن به شهروند کانادا دارند. با این حال، تعداد زیاد راه ها به این معنی نیست که فرآیند آسان است. برای به حداکثر رساندن شانس موفقیت خودتان به کار سخت و یک استراتژی سنجیده نیاز دارید.

مزایا و چالش های انتقال کسب و کار به کانادا

در این بخش، در مورد مزایا و معایب و چالش های انتقال کسب و کار به کانادا بحث می کنیم. با مزایا شروع می کنیم. انتقال کسب و کار به کانادا فواید زیادی دارد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد.

مزایا

 • کانادا دارای نیروی کار ماهر و آموزش دیده است. در نتیجه، متخصصان واجد شرایط زیادی وجود خواهند داشت که می توانید به راحتی آنها را در کسب و کارتان استخدام کنید.
 • دولت کانادا محیطی مناسب برای کسب و کارها ایجاد کرده و مالیات شرکتی پایینی را تعیین کرده است. البته، ضروری است کسب و کارتان را به شکلی سازمان دهی کنید تا بدهی های مالیاتی خودتان را به حداقل برسانید. اما به هر ترتیب کانادا یکی از پایین ترین نرخ های مالیاتی را در جهان برای کسب و کارها دارد.
 • کانادا دارای ذخایر فراوانی از منابع طبیعی مانند نفت و گاز است و در صورتی که کسب و کار شما در این بخش ها فعال است، قطعا هم در داخل و هم خارج از کانادا احتمال موفقیت بسیار بالایی خواهید داشت. شما می توانید تکنولوژی کانادایی کسب وکارتان را به عنوان یک برند کانادایی به سایر نقاط جهان ببرید.
 • کانادا یکی از بهترین سیستم های بانکی جهان را دارد. همانطور که در بحران های مالی گذشته هم ثابت شده است، کانادا دارای یک سیستم بانکی قابل اعتماد است. سیستم بانکی کانادا به ویژه در طول بحران سال 2008 بسیار انعطاف پذیر بود.
 • نزدیکی به ایالات متحده و مکزیک به شما امکان دسترسی به این بازارها را از طریق توافق نامه های تجارت آزاد می دهد. البته قراردادهای تجارت آزاد بسیار دیگری نیز وجود دارند که کانادا با کشورهای دیگر امضا کرده است. شما به عنوان یک کسب و کار کانادایی به بازارهایی مانند بازار اتحادیه اروپا و بازار آسیا و اقیانوسیه هم دسترسی خواهید داشت.
 • اقتصاد پویا با بازار 37 میلیونی از مصرف کننده گان فعال. جمعیت حدود 37 میلیونی کانادا درآمد خوبی دارد و اکثر آن ها مصرف کننده گان فعال هستند. بنابراین حاضرند برای برخورداری از خدمات یا کالاهای شما هزینه بپردازند.
 • زیرساخت های پیچیده کانادایی با شبکه حمل و نقل مدرن. چه در زمینه تولید کالا فعال باشید و چه در زمینه ارائه خدمات، وجود یک شبکه حمل و نقل کارآمد و قابل اطمینان برای موفقیت کسب و کارتان بسیار مهم خواهد بود. کانادا تمام شبکه های ممکن برای حمل و نقل را داراست: دریا، هوا، جاده و راه آهن. تمامی این مسیرها برای رشد کسب و کارتان در کانادا در اختیار شما خواهند بود.
 • هزینه پایین راه اندازی کسب و کار. اگر یک جستجوی آنلاین انجام دهید، به سرعت متوجه خواهید شد که راه اندازی یک کسب و کار در کانادا می تواند با هزینه پایین تری در مقایسه با سایر کشورهای توسعه یافته انجام شود. البته برای راه اندازی کسب و کارتان به شکل صحیح باید با مشاوران حقوقی و وکلای با تجربه مشورت کنید. اما به طور کلی هزینه ها در مقایسه با سایر کشورهای توسعه یافته ناچیز است.

چالش ها

در ادامه در مورد معایب یا چالش هایی که ممکن است برای انتقال کسب و کارتان به کانادا با آن ها روبرو شوید صحبت خواهیم کرد. اولین مورد، بازار مصرف نسبتاً کوچک (37 میلیونی) برای برخی کسب و کارهاست. ممکن است 37 میلیون نفر بازار کوچکی برای نوع کسب و کار شما باشد.

 • سلیقه مصرف کننده و وفاداری به یک برند خاص. برندهای زیادی در کانادا وجود دارند که کانادایی ها به آنها عادت و علاقه دارند. طبیعتا زمان می برد تا افراد به برند شما علاقه مند شوند. پس باید سخت کار کنید. آماده باشید و با پشتکار از مشتریان بالقوه خودتان مراقبت کنید تا اعتماد و وفاداری مصرف کنندگان کانادایی را برای کسب و کارتان جلب کنید.
 • هزینه بالاتر نیروی کار ماهر در مقایسه با سایر کشورها. کانادا یک اقتصاد پیشرفته با حداقل دستمزد کاملا مشخص است که در صورت نیاز فرصت های سرمایه گذاری در کانادا به نیروی کار ماهر، می تواند چالش برانگیز باشد. برخی از بخش ها و صنایع در کانادا به شدت تحت نظارت هستند و قبل از ورود به این بخش ها باید تحقیقات لازم را در این زمینه انجام دهید.
 • کاهش جمعیت فعال به دلیل بالا رفتن میانگین سنی. امید به زندگی در کانادا بسیار بالاتر از سایر کشورها است، نزدیک به 84 سال. و جمعیت کانادا به سرعت در حال پیر شدن است زیرا نرخ تولد در کانادا به اندازه کافی بالا نیست. جمعیت کانادا در حال پیر شدن است که طبیعتا باعث می شود مصرف کنندگان منفعل تر شوند.
 • این ها مهم ترین چالش هایی هستند که ما در تراست بیزنس حین کمک به مشتریان مان که برای انجام تجارت از سراسر جهان به کانادا آمده اند، شناسایی کرده ایم.
 • برای اطمنیان از موفقیت، لازم است در مورد چالش های فرصت های سرمایه گذاری در کانادا در زمینه شغلی خودتان کمی بیشتر تحقیق کنید. تراست بیزنس آمادگی دارد تا در این مسیر همراه و مشاور شما باشد. ما می توانیم به صاحبان مشاغل، کارآفرینان و سرمایه گذاران کمک کنیم تا به سرعت و بدون دردسر اقامت کانادا را دریافت کرده و شهروند کانادا شوند.

نکات مهم درباره فرصت های سرمایه گذاری در کانادا

شما هم به فرصت های سرمایه گذاری در کانادا فکر می کنید؟ اگر چنین است، لازم است این نکات مهم را در نظر داشته باشید.

نکته اول: مجوزها. حتما درباره قوانین و مجوزهای لازم برای خرید یا راه اندازی کسب و کار مورد نظرتان در کانادا تحقیق کنید. به فرایند اخذ مجوزهای لازم توجه ویژه داشته باشید. آیا گرفتن این مجوزها آسان است یا سخت و زمانبر؟

نکته دوم: شراکت در کانادا. قبل از اینکه کسب و کار مورد نظرتان را خریداری یا راه اندازی کنید، می توانید شراکت با مشاغل معتبر در این صنعت را هم مد نظر داشته باشید.

نکته سوم، سطح رقابت. رقابت در زمینه بیزنس شما در کانادا چقدر شدید است؟ آیا شما می توانید در کسب و کارتان چیز جدیدی برای غلبه بر این رقابت به بازار بیاورید؟

نکته چهارم، تصمیم آگاهانه. برای گرفتن یک تصمیم حساب شده باید با متخصصان و مشاوران صاحب صلاحیت در کانادا مشورت کنید.

کانادا تنوع زیادی از فرصت های سرمایه گذاری و تجاری را ارائه می دهد که یکی از آن ها مطمئناً برای شما مناسب خواهد بود. در صورتی که سوال یا نظری در زمینه فرصت های سرمایه گذاری در کانادا و مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری دارید، خوشحال خواهیم شد با ما هم در میان بگذارید.

در تراتست بیزنس ما به صاحبان مشاغل و سرمایه گذاران کمک می کنیم تا به کانادا بیایند و کسب و کارشان را در کانادا گسترش دهند. امیدواریم به زودی شما را هم در کانادا ببینیم.

تراست بیزنس  همراه با شبکه معتبر فرصت های سرمایه گذاری در کانادا، در هر مرحله از درخواست اقامت دائم کانادا با سرمایه گذاری در کنار شما خواهد بود.

همین امروز با ما تماس بگیرید

سوالات متداول

کدام بیزنس در کانادا سودآورتر است؟

6 بیزنس بسیار سودآور در کانادا عبارتند از:
حفاری نفت و استخراج گاز
فروش و کارگزاری املاک و مستغلات
حمل و نقل بار (راه دور)
خدمات مهندسی
نیروی حرارتی (Thermal)
نمایندگی خودروهای نو

آیا یک خارجی می تواند در کانادا بیزنس راه اندازی کند؟

در صورتی که شما یک غیر کانادایی هستید و می خواهید در کانادا کسب و کاری را راه اندازی کنید و در این کشور زندگی کنید، باید به کانادا مهاجرت کنید یا یک یا چند کانادایی را برای همکاری و مشارکت پیدا کنید. تنها راهی که می توانید به طور دائم در کانادا زندگی کنید و کسب و کار خودتان را اداره کنید، مهاجرت به کانادا است.

آیا می توانم با خرید یک بیزنس به کانادا مهاجرت کنم؟

کارآفرینان و سرمایه گذاران خارجی که می خواهند با خانواده نزدیک شان به کانادا مهاجرت کنند، می توانند یک کسب و کار تاسیس شده را بخرند یا یک بیزنس جدید را در کانادا راه اندازی کنند.

آیا در صورت خرید ملک در کانادا می توانم اقامت کانادا را دریافت کنم؟

صرفاً داشتن ملک در کانادا به متقاضیان اقامت دائم، مزیت اضافی نمی دهد. متقاضیان هنوز هم باید تمام الزامات واجد شرایط بودن را بدون توجه به هر گونه مالکیت دارایی در کانادا برآورده کنند.

آیا راه اندازی کسب و کار در کانادا آسان است؟

راه اندازی کسب و کار در کانادا معمولا فرآیندی سریع و آسان است.

کدام استان کانادا برای خرید بیزنس بهتر است؟

استان آنتاریو به دلیل بخش تولید بسیار گسترده که 52 درصد از محموله های تولیدی کانادا را تشکیل می دهد، بهترین استان برای خرید بیزنس است.

آیا می توانم اقامت کانادا را بخرم؟

شهروندی و اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری می تواند بلافاصله به همه اعضای خانواده، از جمله همسر و فرزندان زیر 18 سال اعطا شود. فرزندان بالای 18 سال باید به طور مستقل درخواست دهند و سرمایه گذاری کنند.

چه مشاغلی در کانادا تقاضای زیادی دارند؟

نرم افزار
مشاور املاک
تجارت الکترونیک
مراقبت های بهداشتی

برای راه اندازی کسب و کار در کانادا چه مقدار پول نیاز است؟

حدود 5000 تا 10000 دلار
انواع خاصی از کسب ‌و کارها می ‌توانند با هزینه ‌های راه ‌اندازی زیر 1000 دلار هم شروع به کار کنند، اما به طور متوسط ​​کسب ‌و کارهای کوچک در کانادا حدود 5000 تا 10000 دلار برای شروع فعالیت هزینه می ‌کنند.

کدام شهر برای افتتاح رستوران در کانادا بهتر است؟

مونترآل به عنوان یکی از بهترین شهرهای جهان برای افتتاح رستوران رتبه بندی شده است.

آیا بیزنس غذا در کانادا سودآور است؟

رستوران فست فود یکی از سودآورترین مشاغل در کانادا است. بسیاری از مهاجران این نوع کسب و کار را خریداری یا راه اندازی می کنند زیرا این بیزنس به سودآوری و عدم شکست شهرت دارد.

کدام شهر برای بیزنس فناوری اطلاعات در کانادا بهتر است؟

1. تورنتو
2. اتاوا
3. ونکوور
4. کیچنر-واترلو
5. مونترال
6. کلگری
7. ویکتوریا
8. هالیفاکس

آیا کسب و کار هتلداری در کانادا سودآور است؟

صنعت هتلداری کانادا در سودآورترین حالت خود در 30 سال گذشته قرار دارد.

1 1 رای
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

استفاده از مطالب سایت تراست فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. © کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت Trust Way Immigration Services می‌باشد.