پتانسیل قابل توجه صنعت کشاورزی و غذا آلبرتا در رشد اقتصادی پس از پاندمی

پتانسیل قابل توجه صنعت کشاورزی و غذا آلبرتا در رشد اقتصادی پس از پاندمی

موسسه Public Policy یک گزارش درباره صنعت کشاورزی-غذا (Agri-Food Industry) آلبرتا منتشر کرده است و این صنعت را «یک غول خفته نام نهاده که در شرف بیدار شدن است» و می تواند نقشی حیاتی در احیای اقتصاد این استان پس از کووید-19 ایفا کند.

به نقل از نویسندگان این گزارش، کارن اسپنسر و کیم مک کانل، این صنعت در جایگاه بسیار خوبی قرار دارد و از پتانسیل مطلوبی برای تأمین تقاضای در حال تغییر مردم کانادا و جهان غرب برخوردار است.

دوین دریشن، وزیر کشاورزی و جنگلداری آلبرتا، اعتقاد دارد این صنعت یک مولفه کلیدی در احیای اقتصاد این استان است. ایشان همچنین اظهار داشت: «کووید-19 اهمیت این صنعت را برجسته تر کرد، حتی در دوران محدودیت شاهد ورود و خروج محصولات غذایی از این استان بودیم».

به گفته بسیاری از کارشناسان، اگرچه تا سال ها مولفه اصلی رشد اقتصادی آلبرتا صنایع نفت و گاز بوده است، اما اکنون کشاورزی عرصه را در دست گرفته است. به علاوه تأکید می کنند به زودی همه مردم از اهمیت این صنعت و تأثیر آن بر اقتصاد آگاه خواهند شد.

در این گزارش با استناد بر اطلاعات اداره آمار کانادا و بخش انرژی کشور مشخص شده است که فروش کل بخش کشاورزی-غذا آلبرتا در سال گذشته به میزان 31 درصد بالاتر از فروش ناخالص نفت خام این استان بوده است.

در سال 2019، بخش کشاورزی با استخدام 49,000 نفر به بزرگترین کارفرمای این استان تبدیل شد.

با این حال به چالش ها و موانع پیش روی کشاورزان نیز اشاره شده است که می توانند از انجام کسب و کار به نحوی کارآمد و تأثیرگذار جلوگیری کند.

اسپنسر یکی از نویسندگان این گزارش، یکی از موانع مهم پیش روی این صنعت را بسیاری از مردم حقیقتاً از آن آگاه نیستند، اینترنت است. تقریباً 50 درصد از مردم روستایی در آلبرتا دسترسی مناسب و قابل قبولی به اینترنت ندارند.

در ادامه اضافه می کند، اگرچه فناوری های بسیار پیشرفته در ساخت تجهیزات کشاورزی به کار گرفته شده است، اما مردم ساکن روستاها در مقایسه با نواحی پر جمعیت تر هنوز به اتصالات اینترنت دسترسی مناسبی ندارند.

از دریشن درباره چگونگی رسیدگی به این مسئله و برنامه استان برای حل آن پرسیدیم، ایشان اعلام کردند: «دولت یک برنامه جدید مشارکت در بخش کشاورزی (CAP) را برای کشاورزان راه اندازی کرده است تا «تقویت کننده های اینترنت» و سایر فناوری های پیشرفته را فراهم نماید (Canadian Agriculture Partnership (CAP) program).

برنامه فناوری مزرعه ( Farm Technology Program) بر حسگرهایی متمرکز است که از یک طرف به سیستم های داده مزرعه و دستگاه های امنیتی مبتنی بر فناوری کمک می کنند، از طرف دیگر از تولیدکنندگان حمایت می کند تا از کسب و کار خود با استفاده از بهترین شیوه های مدیریت در امنیت مزرعه محافظت کنند.

دریشن همچنین افزود: «بدیهی است که اینترنت اشیا برای بسیاری از صنایع مهم است، اما پتانسیل زیادی برای آن در بخش کشاورزی وجود دارد».

اسپنسر معتقد است در چند دهه گذشته تمرکز زیادی در استفاده از فناوری در صنعت کشاورزی شده است و این روند همچنان ادامه خواهد داشت تا این صنعت به پایایی مورد نیاز برسد و به نوبه خود به یک محرک اقتصادی پیشرو تبدیل گردد.

در حال حاضر، حدود 70 درصد از محصولات غذایی در آلبرتا با استفاده از کشاورزی دقیق تولید می شوند که روشی پایا است و کربن بیشتری را در خاک حفظ می ‌کند، به این معنی که کشاورزان می ‌توانند از کودهای حاوی مواد افزودنی کمتر و مشابه آنها استفاده کنند.

با این حال، سطح پایایی باید با پایایی اقتصادی همراه باشد تا بتواند نقشی تأثیرگذار در اقتصاد رو به رشد آلبرتا داشته باشد.

موسسه Public Policy امیدوار است این گزارش بتواند موفقیت صنعت کشاورزی-غذا آلبرتا را نشان دهد و توجه تولیدکنندگان را به این صنعت جلب نماید. صنعتی که برای رشد اقتصادی در آینده مولفه ای کلیدی خواهد بود.

در هر حال، مهمترین هدف اجرای سیاست های دولت است که به پیشرفت بیشتر صنعت کشاورزی این استان کمک خواهد کرد و در کمترین حالت اقتصاد آلبرتا را به ثبات خواهد رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

استفاده از مطالب سایت تراست فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. © کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت Trust Way Immigration Services می‌باشد.