حضور قدرتمند شرکت های کانادایی در بین 30 ایده برتر سرمایه گذاری جهانی بانک RBC در سال 2022

حضور قدرتمند شرکت های کانادایی در بین 30 ایده برتر سرمایه گذاری جهانی بانک RBC در سال 2022

هفت کسب و کار مستقر در کانادا که در بورس اوراق بهادار TSX نیز ثبت شده اند، در فهرست 30 ایده برتر سرمایه گذاری در جهان طی سه ماهه نخست سال جاری قرار گرفتند. این کسب و کارها نماینده بخش های متعددی از اقتصاد کانادا هستند که شامل خرده فروشی، منابع طبیعی، حمل و نقل و مخابرات و ارتباطات می شوند.

در ادامه اطلاعاتی درباره شرکت هایی که در این فهرست سرمایه گذاری RBC حضور دارند بر اساس حروف الفبای انگلیسی به طور خلاصه ارائه شده است.

شرکت خرده فروشی آلیمنتیشن (Alimentation Couche-Tard Inc. (ATD))

به گفته ایرنه ناتل، تحلیلگر RBC، این فروشگاه بزرگ خرده فروشی مستقر در مونترال از چشم انداز رشد قابل توجهی برخوردار است. نام تجاری Circle K متعلق به شرکت آلیمنتیشن، در حال حاضر بیش از 85 درصد از درآمد خود را از خارج از کانادا به دست می آورد، این مسئله ناشی از خرید اخیر این شرکت در آسیا است که به سکویی برای رشد سریع این شرکت در مناطق جدید تبدیل شده است.

شرکت آلیمنتیشن همچنین تنها شرکت امریکای شمالی است که جایگاه مناسبی در کشور نروژ برای خود ایجاد کرده است که خود رهبری جهانی در فروش وسایل نقلیه برقی در جهان به شمار می رود. RBC انتظار دارد سهام این شرکت تا اوایل سال 2023 تقریباً 48 درصد بازدهی داشته باشد.

شرکت آلتاگاز با مسئولیت محدود (AltaGas Ltd. (ALA))

به گفته رابرت کوان، تحلیلگر RBC، شرکت آلتاگاز مستقر در کلگری، با توجه به پروژه های خط لوله و زیربنایی بلند مدت و جدید و قراردادهایی در زمینه صادرات گاز پتانسیل بالایی برای رشد دارد. پیش بینی شده ارزش هر سهم از این شرکت تا سال 2023 بیش از 17 درصد بازدهی خواهد داشت.

شرکت مدیریت دارایی بروکفیلد (Brookfield Asset Management (BAM.A))

سوابق بی نظیر بروکفیلد در سرمایه گذاری بلند مدت، تأمین بودجه 80 میلیون دلاری برای خرید دارایی، قیمت های جذاب در بازار و توانایی این شرکت در افزایش سرمایه باعث شد تا تحلیل گران RBC این شرکت را به عنوان هلدینگ سودآور در نظر بگیرند. بر همین اساس RBC پیش بینی کرد ارزش سهام این شرکت در سال جاری افزایش یابد و بازده آن به حدود 22 درصد برسد.

شرکت منابع طبیعی کانادا، با مسئولیت محدود (Canadian Natural Resources Ltd. (CNQ))

از جمله عوامل منحصر به ‌فردی که بزرگترین تولید کننده نفت و گاز کانادا را در سطح جهان متمایز می‌کند، عدم استفاده از مدیرعامل است. CNQ به جای مدیر عامل از یک تیم مدیریتی 18 نفره استفاده می ‌کند. این تیم مدیریتی هر هفته جلساتی را برگزار می ‌کند و تمامی امور شامل بازاریابی، مالی، محیط‌ زیست، اجتماعی و مدیریتی، عملیات و فناوری را نظارت می کند.

سرمایه نسبتاً پایدار این شرکت باعث شده تا دارایی ها کمتر دچار افت شوند و جریان نقدی مناسبی در شرکت فراهم باشد. تحلیل گران RBC پیش بینی کرده اند که ارزش سهام این شرکت تا اوایل 2023 بازدهی 17 درصدی برای سرمایه گذاران خواهد داشت.

شرکت راه آهن کانادا پاسیفیک با مسئولیت محدود (Canadian Pacific Railway Ltd. (CP))

خرید شرکت کانزاس سیتی ساترن توسط شرکت راه آهن کانادا پاسفیک دلیل اصلی قرار گرفتن این شرکت در بین 30 گزینه برتر سرمایه گذاری بانک RBC است. نکته قابل توجه، صرفه جویی تقریباً 1 میلیارد دلاری در هزینه عملیاتی است که CP انتظار دارد از طریق ادغام این دو نهاد به دست آورد.

شرکت مدیریت ناوگان المنت (Element Fleet Management Corp. (EFN))

این شرکت که در تورنتو مستقر است، بزرگترین شرکت مدیریت ناوگان خودرو در آمریکای شمالی است. از مزایای این صنعت، قراردادهای بلندمدت و نرخ پایین ریزش مشتری است. به محض اینکه تأخیرهای تولید جهانی خودرو کاهش یابد، سهام المنت از روند مثبتی برخوردار خواهد شد. هدف قیمت سهام این شرکت از 16 دلار به 17 دلار افزایش خواهد یافت و بازدهی سرمایه گذاری به بالای 34 درصد می رسد.

شرکت مخابراتی تلاس (Telus Corp. (T))

به گفته درو مک رینولدز، تحلیلگر RBC، «هیچ شرکت دیگری در این صنعت همچون تلاس با توجه به منابع قابل توجه و ارزش خالص دارایی های این شرکت قادر نبود با این سرعت سیم های قدیمی را با کابل های فیبر نوری جایگزین کند. این فرایند تا پایان سال 2022 به پایان می رسد. برآوردها نشان می دهد بازدهی هر سهم از این شرکت در سال آینده حدود 12 درصد خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

استفاده از مطالب سایت تراست فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. © کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت Trust Way Immigration Services می‌باشد.