بخش نفت و گاز کانادا بهترین مکان برای سرمایه گذاری طی سال آینده

بخش نفت و گاز کانادا بهترین مکان برای سرمایه گذاری طی سال آینده

اریک ناتال، مدیر یکی از برترین شرکت های فعال در حوزه انرژی، توصیه می کند در سال ۲۰۲۲، حوزه نفت و گاز کانادا بهترین مکان برای سرمایه گذاری است.

آیا اخبار مربوط به صنعت نفت و گاز را دنبال می کنید؟ اگر تا به حال توجه نکرده اید، بهتر است توصیه یکی از برترین مدیران حوزه انرژی در جهان را جدی بگیرید و کمی در این رابطه فکر کنید.

اریک ناتال، مدیر شرکت ناین پوینت پارتنرز ال پی (Ninepoint Partners LP) تورنتو، معتقد است کانادا در سال 2022 بهترین منطقه برای سرمایه گذاری است.

بهترین صندوق سرمایه گذاری متمرکز بر انرژی در سال 2021 متعلق به صندوق انرژی 950 میلیون دلاری مورنینگ استار در ناین پوینت بود، بازده کل این صندوق 189 درصد اعلام شد. ناتال با افزایش کلی سهام انرژی و همچنین با افزایش بیش از 50 درصدی قیمت نفت کمک شایانی به این بخش در دوران همه گیری کرد.

سرمایه‌ گذاران انرژی در سال 2021 به خصوص شرکت ‌های انرژی کانادایی با سرمایه‌ های کوچک ‌تر از اقدامات ناتال سود بردند، این شرکت ها در سال گذشته بیش از 420 درصد رشد داشتند. اما یکی از اقدامات مهم این صندوق، خرید 53 میلیون سهم از شرکت نفتی Athabasca Oil Corp از شرکت نفتی Equinor ASA نروژ در ژانویه 2021 بود.

در آن زمان، شرکت آتاباسکا 450 میلیون دلار بدهی داشت که در فوریه 2022 سررسید آن بود. ارزش کل بازار این شرکت، کمتر از 80 میلیون دلار بود. اما با افزایش قیمت نفت و بهبود جریان نقدی شرکت آتاباسکا، شرکت بدهی خود را مجدداً تأمین مالی کرد و تقریباً 90 میلیون دلار از بدهی که سررسید آن اکتبر 2023 بود را تأمین کرد و 350 میلیون دلار مبلغ بیشتر تا سال 2026 ذخیره کرد. سهام این شرکت در سال گذشته 600 درصد افزایش یافت.

در همین حال، ناتال به دنبال معاملات مشابه برای افزایش بازده شرکت برای سال جاری است. البته به خوبی می داند که رسیدن به یک آتاباسکای دیگر بسیار دشوار خواهد بود.

طبق داده ‌های جمع ‌آوری‌ شده توسط بلومبرگ، به طور کلی سهام شرکت ‌های نفت و گاز کانادایی با ارزش ‌های پایین ‌تر نسبت به سهام همتایان آمریکایی معامله می‌ شوند.

به گفته ناتال، تولیدکنندگان نفت و گاز این کشور می‌ توانند با استفاده از جریان‌ های نقدی آزاد ناشی از قیمت‌ های بالاتر برای بیع متقابل (buy back) سهام و افزایش سود سهام، «افزایش قیمت» را برای محصولات خویش اِعمال کنند. این امر توجه مدیران صندوق هایی که به دلیل نگرانی های مربوط به استراتژی های سرمایه گذاری ESG از صنعت نفت و گاز خارج شده بودند را جلب خواهد کرد.

ناتال معتقد است بازار نفت خام در سال 2022 صعودی و رو به رشد است اما ریسک هایی هم برای قیمت نفت پیش بینی می کند. یکی از این ریسک ها مربوط به سویه جدید کروناویروس است که می تواند بر سطح تقاضا برای نفت تأثیر منفی داشته باشد. ریسک دیگر پیش روی این بازار افزایش عرضه نفت از سوی تولیدکنندگان نفت شیل آمریکا یا تولیدکنندگان نفت ایران در صورت لغو تحریم ها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

استفاده از مطالب سایت تراست فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. © کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت Trust Way Immigration Services می‌باشد.