در صورت مقابله اقتصاد جهانی با سویه های مختلف کووید ، دلار کانادا تقویت خواهد شد

در صورت مقابله اقتصاد جهانی با سویه های مختلف کویید ، دلار کانادا تقویت خواهد شد

با توجه به نرخ پایین بهره بانکی کانادا و رشد اقتصادی بعد بحران کرونا، انتظار می‌ رود دلار کانادا در سال آینده تقویت شود. ضمن اینکه دلار کانادا در سال 2021 میلادی تنها ارزی بود که در میان کشورهای G10 نسبت به آمریکا با رشد و افزایش 8 درصدی همراه بود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، با ادامه بهبود اقتصاد جهانی پس از بحران کووید-19 انتظار می‌ رود دلار کانادا در سال آینده تقویت شود، اما افزایش نرخ بهره فدرال رزرو ممکن است مانع رشد این ارز شود.

در این گزارش پیش بینی شد دلار کانادا به طور متوسط با نرخ رشد 1 درصد به 26/1 به ازای هر دلار امریکا یا 37/79 سنت آمریکا در سه ماه آتی برسد، در حالی که در ماه گذشته پیش بینی شده بود که به 25/1 برسد.

سیمون هاروی، رئیس تجزیه و تحلیل ارز خارجی (FX) برای مونکس اروپا و مونکس کانادا، گفت: «با توجه به بهبود شرایط رشد جهانی، انتظار می رود دلار کانادا طی 12 ماه آتی تقویت شود.»

هاروی افزود: رشد نرخ دلار کانادا پس از سه ماهه نخست سال، همراه با کاهش ریسک متغیر، افزایش خواهد یافت.

کانادا یکی از تولیدکنندگان اصلی کالاهای مهم از جمله نفت است، بنابراین دلار کانادا به چشم انداز اقتصاد جهانی حساس است. قیمت نفت از ماه دسامبر 27 درصد افزایش یافته است.

استان‌ های کانادا به تازگی محدودیت‌ هایی را برای جلوگیری از گسترش سویه اومیکرون ویروس کرونا اعلام کرده ‌اند، مشابه این اقدامات در برخی دیگر از کشورها نیز اِعمال شده است.

با این حال، پس از اینکه تحقیقات نشان داد خطر بستری شدن در بیمارستان کمتر است، خیال سرمایه‌گذاران در مورد تأثیر این سویه متفاوت بر اقتصادی جهانی آسوده شد.

همچنین بانک کانادا برای حمایت از نرخ دلار، احتمالاً دستورالعمل مربوط به نرخ بهره خود را طی ماه جاری تغییر خواهد داد تا بتواند هزینه های استقراض را زودتر از زمان برنامه ریزی شده افزایش دهد.

بازارهای پول انتظار دارند که بانک مرکزی کانادا در سال 2022 پنج بار تغییر نرخ را اعلام کند و نرخ بهره در سال ‌های آتی به 2 درصد برسد که اصطلاحاً نرخ پایانی نامیده می ‌شود.

البته با توجه به سیاست های فدرال رزرو، این ارقام ممکن است تغییر کنند.

رئیس استراتژی FX آمریکای شمالی در بخش بازارهای سرمایه بانک CIBC در این رابطه اظهار داشت: «همچنان این انتظار وجود دارد که نرخ نهایی بهره در ایالات متحده بالاتر برود».

هر زمان افزایش قیمت بیشتری فدرال رزرو تعیین شود (منحنی بازار پول)، این روند منجر به تقویت دلار آمریکا می شود.

دلار کانادا تنها ارز حاضر در بین کشورهای G10 بود که در سال 2021 در برابر دلار آمریکا با رشد 8/0 درصدی همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

استفاده از مطالب سایت تراست فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. © کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت Trust Way Immigration Services می‌باشد.