اداره آمار کانادا: اقتصاد 55.000 شغل را در ماه دسامبر به بازار کار اضافه کرد و نرخ بیکاری به 9.5 درصد رسید

اداره آمار کانادا: اقتصاد 55.000 شغل را در ماه دسامبر به بازار کار اضافه کرد و نرخ بیکاری به 9.5 درصد رسید

اقتصاد کانادا در ماه دسامبر 55.000 شغل به بازار کار اضافه کرد!

اتاوا- اقتصاد کانادا در ماه دسامبر 55,000 شغل به بازار کار اضافه کرد، این مسئله قبل از افزایش موارد ابتلا به کووید-19 در پایان ماه بود که باعث اِعمال محدودیت ‌های بهداشت عمومی در کل کشور شد و بسیاری از مشاغل را مجبور به تعطیلی یا کاهش فعالیت‌ ها کرد.

به گفته دومینیک لاپونته، اقتصاددان ارشد لورنتین بانک، قبل از گسترش سویه اومیکرون کرونا، اشتغال از وضعیت بسیار مطلوبی برخوردار بود. به حدی که انتظار می رفت نرخ استخدام دو برابر افزایش یابد.

این گزارش بر اساس نتایج نظرسنجی در حد فاصل پنجم تا یازدهم دسامبر، قبل از اِعمال محدودیت های بهداشت عمومی جهت کاهش موارد ابتلا به جدیدترین سویه کووید-19، ارائه شده است.

سویه اومیکرون از قابلیت انتقال بالایی برخوردار است و موارد جدید ابتلا در روز به ده ها هزار مورد طی روزهای اخیر رسیده است، باعث ثبت یک رکورد در نرخ ابتلا به کووید-19 شده است.

اداره آمار کانادا پس از نظرسنجی از نیروی کار، اعلام کرد که نرخ بیکاری در مقایسه با ماه نوامبر از 6 درصد به 9/5 درصد کاهش یافته است. از فوریه 2020 که نرخ بیکاری 7/5 درصد بود تا به حال این پایین‌ترین نرخ بیکاری در دوران اپیدمی کووید-19 به شمار می رود.

اداره آمار کانادا همچنین اعلام کرد که در مقایسه با دسامبر 2020 تعداد مشاغل، 886,000 مورد و در مقایسه با فوریه 2020 تعداد مشاغل، 240,500 مورد افزایش یافته است.

گزارش مربوط به نرخ اشتغال پیش از تصمیم بانک کانادا در مورد نرخ های بانکی و گزارش سیاست پولی در 26 ژانویه منتشر شد. انتظار می رود بانک مرکزی در اواخر سال جاری فرایند افزایش نرخ بهره را آغاز کند.

ماه گذشته، بانک مرکزی کانادا با توجه به تمدید توافقنامه چارچوب سیاست پولی خود با دولت فدرال، محدوده تورم را بین یک تا سه درصد حفظ کرد، همچنین در زمان تصمیم گیری درباره نرخ بهره به صورت رسمی فعالیت های بازار کار را زیر نظر داشت.

شواهد نشان می دهد بانک کانادا قبل از شروع فرایند افزایش نرخ بهره به دنبال نزدیک کردن نرخ رشد اقتصادی و بهبود بازار کار و نرخ بیکاری است.

به دلیل عدم قطعیت درباره زمان آغاز فرایند افزایش نرخ بهره، هنوز زود است که درباره نرخ تورم آتی صحبت کرد. با این حال انتظار می رود شاهد حدود 5 درصد افزایش قیمت باشیم.

تعداد مشاغل افزوده شده به بازار کار در ماه دسامبر بسیار بالاتر از درخواست بازار کار یعنی 25,000 شغل برای این ماه بود.

درست است که گسترش سویه اومیکرون کرونا نگرانی هایی را ایجاد کرده است اما تأثیر این سویه کوتاه مدت خواهد بود و بازار کار طی ماه های آتی به سرعت احیا خواهد شد.

افزایش تعداد مشاغل در ماه دسامبر بیشتر در بخش صنایع و آموزش بوده است. در ماه دسامبر 27,000 شغل به تعداد کل مشاعل صنعت ساخت و ساز اضافه شد. در بخش آموزش نیز 17,000 شغل به این صنعت اضافه شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

استفاده از مطالب سایت تراست فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. © کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت Trust Way Immigration Services می‌باشد.