پیش بینی رشد قوی برای اقتصاد مقاوم منطقه لندن در سال 2022

پیش بینی رشد قوی برای اقتصاد مقاوم منطقه لندن در سال 2022

اقتصاد مقاوم منطقه لندن علیرغم همه گیری کووید-۱۹ با رشد اقتصادی قابل توجهی در سال ۲۰۲۱ مواجه شد و پیش بینی می شود این منطقه در سال ۲۰۲۲ شاهد ثبات مطلوبی باشد.

به تازگی برای منطقه لندن نرخ رشد ثابتی گزارش شده است، طبق گزارش اداره آمار کانادا نرخ بیکاری در ماه دسامبر به 5.7 درصد کاهش یافت.

منطقه لندن در سال 2021 رشد قابل توجه 6.7 درصدی در تولید ناخالص داخلی – ارزش کالاهای تولید شده – داشت و پیش بینی می شود در سال 2022 رشد 3.8 درصدی داشته باشد.

به طور معمول، هر نرخ رشدی بین دو تا سه درصد، نرخ رشد مطلوب در نظر گرفته می شود.

اقتصاد لندن در دوران همه گیری بسیار مقاوم بوده است. مشاغل در این منطقه در مقایسه با سایر مناطق انتاریو از فعالیت بالاتری برخوردار بودند. فعالان اقتصادی کانادا اعتقاد دارند که با کاهش اوضاع همه گیری، لندن ظرفیت خود را برای بازگشت به اوج نشان داده است.

«کسب و کارها یاد گرفتند که با شرایط موجود سازگار شوند، فعالیت کرده و رشد کنند.»

دسامبر ششمین ماه متوالی افزایش نرخ اشتغال در لندن و مناطقی همچون سنت توماس، استراتروی-کارادوک و بخش‌هایی از شهرستان‌های الگین و میدلسکس بود. بالاترین نرخ استخدام در سطح منطقه، مشاغل اداری بود که در طبق آمار کانادا به عنوان «خدمات حرفه ای» طبقه بندی می شود، در ماه دسامبر 3600 شغل بیشتر نسبت به ماه نوامبر به بازار کار اضافه شد که این نشان دهنده رشد 19 درصدی است.

بخش ساخت و ساز نیز قوی بود و در ماه گذشته 2000 شغل ایجاد کرد.

سایر حوزه ‌های کلیدی، مانند تولید، مراقبت ‌های بهداشتی و آموزش نرخ ثابتی داشتند و شاهد رشد یا کاهش اندکی بودند.

با توجه به اینکه کشور در حال گذر از یک بیماری همه گیر است و کلیه کسب و کارها تغییراتی را پشت سر گذاشتند، به نظر می رسد این نرخ رشد، نرخ قوی بوده است. به نقل از مدیر اجرایی هیئت برنامه‌ریزی و توسعه نیروی کار Elgin Middlesex Oxford ، فرصت ‌های متنوعی برای تمامی مردم (جویای کار) وجود داشت.

علاوه بر رشد کسب و کارهای محلی، مهاجرت عامل دیگر افزایش در تعداد مشاغل است.

بسیاری از مردم از مناطق دیگر به این منطقه نقل مکان می‌کنند و همراه خود مشاغلی را به بازار کار اضافه می کنند، با توجه به اینکه اکنون بسیاری از کارمندان دورکاری می ‌کنند، منطقه تورنتو را برای بهره مندی از یک سبک زندگی کم ‌هزینه ترک می‌ کنند.

اگرچه در ماه ژانویه به دلیل محدودیت ‌های سویه اومیکرون، بسیاری از کسب و کارها تعطیل شدند، اما پیش ‌بینی شده روند رشد اقتصادی در تمام طول سال ادامه یابد.

سایر آمار و ارقام اقتصادی سال 2021 نیز نشان می دهد جمعیت منطقه لندن از 606,000 نفر به 614,000 نفر افزایش یافته است و تعداد کل افراد شاغل از 351,000 به 386,000 افزایش یافته است.

نرخ بیکاری در سال 2021 کاهش یافته و از 7.1 درصد در سال 2020 به 5.4 درصد رسیده است.

در سطح کشوری نیز نرخ اشتغال به کار کمی افزایش یافته است و به طور کلی در ماه دسامبر افرادی بیشتری به صورت تمام وقت مشغول به کار بودند. البته لازم به ذکر است که این نرخ رشد بیشتر مربوط به انتاریو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

استفاده از مطالب سایت تراست فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. © کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت Trust Way Immigration Services می‌باشد.