تداوم افزایش تقاضا در بخش صنعت تورنتو

تداوم افزایش تقاضا در بخش صنعت تورنتو

بازار صنعتی تورنتو در ماه های پایانی سال با کمبود شدید محصولات مواجه شد. تحت چنین شرایطی، فشار زیادی بر روی هزینه های اشغال طی سه ماهه چهارم ایجاد شده بود.

میانگین نرخ درخواست به 11.66 دلار در این سه ماهه رسید که افزایش قابل توجه 7.8 درصدی نسبت به سه ماهه قبل از آن و 13.8 درصدی نسبت به سه ماهه چهارم 2020 را نشان می دهد.

در همین حال، قیمت خرید ساختمان های صنعتی با سرعت بیشتری در حال افزایش است. میانگین قیمت فروش در هر فوت مربع در سه ماهه چهارم 2021 به 299 دلار رسید. با توجه به اینکه تقاضای کاربران و سرمایه گذاران همچنان در سطح بالایی است، شاهد رشد 7.9 درصدی نسبت به سه ماهه سوم و رشد 23.3 درصدی نسبت به یک سال قبل هستیم.

تکمیل‌ پروژه های مهم در سه‌ ماهه چهارم منجر به ساخت هزاران فوت مربع تأسیسات پیشرفته در این کشور شد. با نگاهی به این آمار، پیش بینی می شود در سال 2022 حدود 13 میلیون فوت مربع از پروژه های ساختمانی تکمیل شود.

از نقطه نظر نرخ دفاتر خالی نیز باید گفت که نرخ دفاتر خالی تورنتو در سه ماهه چهارم به 9.6 درصد کاهش یافت، در حالی که در سه ماهه سوم 9.8 درصد بود. اگرچه این پایین‌ ترین نرخ ثبت ‌شده در سال جاری نیست، اما اولین کاهش در نرخ دفاتر خالی در طول سال است.

بیش از 1.2 میلیون فوت مربع موجودی جدید در سه ماهه چهارم به این بازار اضافه شد. به علاوه لازم به ذکر است که دو پروژه مهم ساختمانی خیابان Queens Quay East تکمیل شدند، نزدیک به 80 درصد از واحدهای این دو ساختمان از پیش اجاره شده بودند. ساخت و ساز برج لیبرتی مارکت که 100 درصد واحدهای آن از قبل اجاره شده بود نیز در این سه ماه به پایان رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

استفاده از مطالب سایت تراست فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. © کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت Trust Way Immigration Services می‌باشد.