مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

مهاجرت کارآفرینی آنتاریو در یک نگاه

مواردتوضیحات
رده ویزای مهاجرت کارآفرینی آنتاریوویزای شغلی کانادا
مدت زمان آماده سازی مدارک و بررسی پرونده تا اخذ ویزای کاربین ۱ تا ۲ سال
مدت زمان نوشتن بیزینس پلنبین ۳ ماه تا ۶ ماه
مدارک لازم برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریومدارک شناسایی معتبر
پاسپورت
رزومه فرد متقاضی
مدرک زبان
گواهی تمکن مالی
گواهی های تخصصی شغلی
گواهی ازدواج‌ (در صورت وجود)
گواهی سلامت
گواهی عدم سوء پیشینه
هزینه ثبت درخواست اولیه۳۵۰۰ دلار
مدرک زباندر ابتدا جزء الزامات نیست، انگلیسی آیلتس یا فرانسوی TEF
سطح تحصیلاتحداقل مدرک بالاتر از دیپلم
ایده تجارتمحدودیتی ندارد
بهترین شغل ها برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریوحمل و نقل، محصولات غذایی، توریسم، تولید محصولات کارخانه ای، فناوری
نوع اقامتابتدا ورک پرمیت و سپس تبدیل به اقامت دائم

همه چیز درباره مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

مهاجرت کارآفرینی آنتاریو یکی از برنامه های مهاجرت بیزینسی استانی این کشور است که با نام OINP Entrepreneur Stream نیز شناخته می شود. در این برنامه مهاجرتی شما نیاز دارید تا مدارکی مانند تمکن مالی، تحصیلات، زبان و سوابق شغلی را ارائه دهید تا در جدول امتیازبندی حداقل ۱۱۰ تا ۱۴۰ امتیاز از ۲۰۰ امتیاز را به دست آورید.

در صورت پذیرفته شدن در این برنامه، شما تنها یک تا دو ماه با ویزای کار این کشور و مهاجرت فاصله خواهید داشت که شرایط آن در ادامه توضیح داده خواهد شد.

مراحل مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

مشاوره تخصصی

در اولین فرصت می توانید از یک مشاوره تخصصی استفاده کنید تا مشکلات پرونده شما مشخص شوند و بتوان یک پرونده رقابتی ارائه داد.

متخصصان مهاجرت و مشاوران کسب و کار در تراست بیزینس آماده هستند تا در تمامی ایام هفته، شما را از قوانین مختلف مهاجرت کارآفرینی آنتاریو و شرایط پذیرش در این برنامه مطلع کنند.

تحقیقات بازار

برای شروع یک پروژه موفق در این ایالت، مطمئنا نیاز به تحقیقات عمیق در بازار خواهید داشت. این تحقیقات را می توانید از طریق حضور در منطقه مورد نظر به انجام برسانید یا آن را با استفاده از روش های آنلاین و در پلتفرم های تحقیقات بازار انجام دهید.

تحقیقات بازار نکته مهمی در شناخت بازار و شرایط کسب و کار در منطقه انتخاب شده است و شما برای نوشتن بیزینس پلن نیز به این کار نیاز خواهید داشت.

نام بیزینس

در همان قدم های ابتدایی می توانید نوع تجارت آینده و نام آن را انتخاب کنید. دقت داشته باشید که انتخاب این موارد نکته مهمی در برنامه هستند و برای رسیدن به بازدهی حداکثری باید نام مناسب و ساختار قابل قبول برای آن انتخاب شود. استفاده از نام های جذاب و حرفه ای از نکاتی است که در این مرحله مورد توجه هستند.

تامین سرمایه

تامین سرمایه بخش اساسی شروع یک کارآفرینی در انتاریو است. در اکثر برنامه ها نیز شما باید این سرمایه ها را خودتان تامین کنید تا بتوانید پروژه مورد نظر را در منطقه انتخاب شده شروع کنید.

در برنامه های کارآفرینی در این کشور معمولا نیاز به یک دارایی کلی دارید که در حدود ۵۰۰ تا ۹۰۰ هزار دلار است و از این دارایی باید حداقل ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار دلار در منطقه انتخاب شده سرمایه گذاری شود.

شرایط و قوانین

پیشنهاد می شود تا قبل از هر کاری شرایط و قوانین برنامه های مهاجرتی را به دقت بررسی کنید تا بدانید واجد شرایط این برنامه ها هستید یا خیر.

در صورتی که در این مسیر نیاز به مشاوره داشتید، بهتر است به دنبال یک مشاوره تخصصی باشید تا از جزئی ترین شرایط و قوانین برنامه انتخاب شده مطلع شوید.

با این کار به راحتی می توانید به دنبال آماده سازی مدارک برنامه مهاجرت کارآفرینی آنتاریو حرکت کنید.

مدارک اولیه

مدارک اولیه شما همان هایی هستند که برای افزایش امتیاز در جدول امتیازبندی به آن ها نیاز خواهید داشت. از جمله این مدارک باید به مدرک زبان و مدرک تحصیلی اشاره کرد و در کنار آن، مدارک مربوط به سوابق شغلی از مهم ترین موارد به حساب می آیند.

در آماده کردن مدارک تان دقت کنید که تمامی آن ها باید به صورت رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شوند تا بتوان اپلیکیشن ویزا را با استفاده از آن ها ثبت کرد.

بیزینس پلن

بیزینس پروپوزال یا بیزینس پلن برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو از جمله مهم ترین مدارکی است که از الزامات این برنامه به حساب می آید.

شما در همان مراحل اولیه نیاز دارید تحقیقات دقیقی در بازار انجام دهید و بیزینس پلن خود را بر اساس اطلاعات بازار و ایده تجاری مورد نظر آماده کنید.

این مدرک به صورت جامع و کامل شرایط کسب و کار را در منطقه مورد نظر بررسی خواهد کرد و برنامه های شما را برای پیشرفت در پروژه انتخاب شده بیان می کند.

ثبت درخواست ویزا

در صورتی که بتوانید یک پرونده کامل آماده کنید، نوبت ثبت درخواست ویزا در سیستم آنلاین است. دقت داشته باشید که ناقص بودن حتی یک مدرک می تواند پرونده شما را با ریجکتی مواجه کند و شرایط آن را مشکل تر کند.

بهتر است یک بررسی کلی از پرونده شما انجام شود تا مطمئن شوید هیچ مشکلی در مسیر کارآفرینی آنتاریو نخواهید داشت.

ثبت درخواست ویزا به صورت آنلاین و در سیستم ایالتی این کشور انجام می شود و پس از آن باید برای ویزای شغلی این کشور اقدام کنید که مجوز شما برای حضور در منطقه انتخاب شده خواهد بود.

مهاجرت

ویزای اولیه شما که از نوع ویزای شغلی کانادا است، مجوز شما برای حضور در کشور مقصد است و با استفاده از این مجوز شما باید به دنبال تاسیس پروژه خود باشید.

دقت کنید که پس از حضور در کشور کانادا شما باید مقدمات اقامت دائم را فراهم کنید تا ویزای موقت شما تبدیل به اقامت دائم شود. از جمله نکات مهم باید به استخدام فرد کانادایی در کسب و کار مورد نظر اشاره کرد.

مجوزها

احتمالا پس از تاسیس کسب و کار و حضور در این کشور، شما به بعضی از مجوزها نیاز دارید تا بتوانید به صورت قانونی تجارت خود را پیش ببرید.

این مجوزها می توانند به صورت فدرال یا ایالتی باشند که نوع آن ها از شغلی به شغل دیگر متفاوت است. البته، اصلا نگران مجوزها نباشید چرا که دریافت مجوزها در این کشور به راحتی امکان پذیر است.

اقامت دائم

برای وارد شدن پرونده شما به پروسه اقامت دائم نیاز است تا مدارک خود را کامل کنید که ارائه مدرک زبان، گواهی های عدم سوء پیشینه و سلامت، مجوزهای کسب و کار و مدارک هویتی جزء آن ها است.

در صورتی که در یک سال قبل توانسته باشید شرایط برنامه را محقق کنید، می توانید برای اقامت دائم این کشور نیز درخواست دهید.

نکات مهم برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

 • مهاجرت کارآفرینی آنتاریو که با نام مهاجرت کارآفرینی تورنتو نیز شناخته می شود، یک برنامه مهاجرت کاری است که در ابتدا، ویزای کار کانادا به شما تعلق خواهد گرفت.
 • شما با این ویزای شغلی باید در کشور مورد نظر حضور پیدا کنید و در اسرع وقت به دنبال تاسیس تجارت خود باشید.
 • سابقه شغلی و تمکن مالی دو مشخصه اصلی در جدول امتیازبندی در این برنامه هستند که امتیاز حداکثری برای آن ها تعیین شده است.
 • برای پذیرفته شدن در برنامه، شما باید روی افزایش امتیازهای خود در جدول امتیازبندی تلاش کنید و معمولا میانگین امتیاز پذیرفته شده ها در این برنامه بین ۱۱۰ تا ۱۴۰ امتیاز متغیر بوده است.
 • برای آماده کردن یک پرونده رقابتی می توانید در اولین فرصت با متخصصان مهاجرت در تراست بیزینس تماس حاصل فرمایید.

مهاجرت کارآفرینی آنتاریو چیست

مهاجرت کارآفرینی آنتاریو یکی از برنامه های مهاجرت بیزینسی کانادا است که به صورت ایالتی ارائه شده است. در برنامه های کارآفرینی این کشور، هر ایالت دارای برنامه مختص به خود است و متقاضیان باید قبل از هر کاری ایالت مورد علاقه را انتخاب کنند و به سمت آماده سازی مدارک آن حرکت کنند.

دقت داشته باشید که در هر یک از برنامه ها شما یک جدول امتیازبندی دارید که پرونده شما بر اساس فاکتورهای مختلف مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 • سابقه شغلی، تمکن مالی، مهارت های تخصصی، سطح زبان، تحصیلات و پروژه بیزینس از جمله اساسی ترین فاکتورهای امتیازدهی در برنامه مهاجرت کارآفرینی آنتاریو هستند.
 • حداقل امتیاز برای پذیرفته شدن در این برنامه تعیین نشده است و شما در یک شرایط رقابتی قرار خواهید گرفت که هر اندازه امتیازتان بالاتر باشد، شانس پذیرش نیز بالاتر خواهد بود.
 • معمولا در صورت داشتن مدارک و شرایط قابل قبول، می توانید روی پذیرش در برنامه مهاجرت کارآفرینی آنتاریو حساب باز کنید که حداقل تمکن مالی، مدرک زبان آیلتس و سابقه شغلی ۲ ساله جزو آن ها است.
 • مهارت های اختصاصی شغلی در این برنامه اهمیت بالایی در افزایش امتیازها دارد که با ارائه گواهی های رسمی می توان آن ها را به اثبات رساند.
 • سطح زبان و سطح تحصیلات نیز از مواردی است که نقش تعیین کننده در امتیاز جدول دارد که هر کدام دارای ۱۰ امتیاز در جدول مورد نظر هستند.

شرایط مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

در برنامه مهاجرت کارآفرینی آنتاریو، امکان اقدام به صورت گروهی نیز وجود دارد. در واقع، شما می توانید به همراه همسر یا نزدیکان خود برای این برنامه شرکت کنید که در آن صورت، سهم هر فرد باید در پروژه آینده مشخص شود.

شرایط مهم پذیرفته شدن متقاضیان

 • حداقل ۲ سال سابقه شغلی به عنوان صاحب تجارت در کشور مبدا یا سابقه شغلی در سطح مدیریت ارشد
 • برای منطقه تورنتو: دارایی کلی حداقل ۸۰۰ هزار دلاری که حداقل ۶۰۰ هزار دلار آن باید در پروژه مورد نظر سرمایه گذاری شود.
 • برای خارج از منطقه تورنتو: دارایی حداقل ۴۰۰ هزار دلاری که حداقل ۲۰۰ هزار دلار آن باید در پروژه مورد نظر سرمایه گذاری شود.
 • برای شغل های مرتبط با آی تی و ارتباطات: دارایی حداقل ۴۰۰ هزار دلاری برای هر دو منطقه که حداقل ۲۰۰ هزار دلار آن باید در پروژه مورد نظر سرمایه گذاری شود.
 • حداقل سهام شما باید یک سوم از تجارت آینده باشد.
 • در صورتی که بیزینس شما داخل منطقه تورنتو باشد، این بیزینس باید حداقل ۲ شغل تمام وقت برای افراد کانادایی ایجاد کند. این تعداد در مورد مناطق خارج از تورنتو حداقل ۱ عدد است.
 • در صورتی که یک بیزینس خریداری می کنید، باید حداقل ۱ سفر اکتشافی در ۱۲ ماه اخیر به منطقه مورد نظر داشته باشید. بیزینس خریداری شده باید حداقل در ۶۰ ماه اخیر فعال بوده باشد. امکان حذف موقعیت های شغلی قبلی در صورت خرید یک بیزینس وجود ندارد.

مدارک لازم برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

مدارک شما باید کاملا به زبان انگلیسی ترجمه شوند و پس از آن می توان این مدارک را در سیستم مربوطه ارسال کرد. برای بعضی از مدارک مانند زبان، باید زمان بندی دقیقی داشته باشید تا وقفه زیادی در پروسه آماده کردن مدارک شما به وجود نیاید.

مدارک کلی را می توان به دو بخش مدارک شخصی و مدارک مربوط به بیزینس دسته بندی کرد.

فهرست کامل مدارک جهت اقدام برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

 • مدارک هویتی مانند شناسنامه به صورت ترجمه رسمی
 • گذرنامه با اعتبار مناسب
 • مدرک تحصیلی
 • مدرک زبان
 • مدارک مربوط به سابقه شغلی
 • گواهی تمکن مالی
 • بیزینس پلن
 • گواهی ازدواج (در صورت وجود)
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامت پزشکی
 • مدارک مربوط به تحقیقات بازار
 • گواهی های تخصصی مربوط به مهارت های شغلی

جدول امتیازبندی مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

جدول امتیازبندی مهم ترین مرحله از مهاجرت کارآفرینی آنتاریو است که مطمئنا در مراحل این برنامه با آن مواجه خواهید شد. فاکتورهای مهم در این جدول به سه بخش کلی فاکتور های شخصی متقاضی، مشخصه های سرمایه گذاری و مشخصه های مربوط به خود پروژه تقسیم بندی می شوند.

بر اساس فایل پی دی افی که در اینجا دانلود می کنید، امتیاز حداکثری در جدول ۲۰۰ است که امتیاز هر بخش به تفکیک بیان شده است. در بخش مشخصه های متقاضی ۸۰ امتیاز در نظر گرفته شده است که این امتیاز در بخش سرمایه گذاری حداکثر ۴۶ امتیاز است. در کنار این موضوع، برای پروژه مورد نظر نیز حداکثر ۷۴ امتیاز تعیین شده است.

 • سوابق شغلی و مهارت های تخصصی در بخش اول از مهم ترین فاکتورها هستند که هر کدام به ترتیب ۲۵ و ۳۵ امتیاز دارند. همچنین، امتیاز مربوط به مدرک تحصیلی و مدرک زبان نیز هر کدام ۱۰ است.
 • برای بخش دوم که مربوط به سرمایه گذاری است، فاکتورهای مهم، دارایی کلی و میزان سرمایه گذاری است که به ترتیب ۱۵ و ۲۵ امتیاز برای هر کدام در نظر گرفته شده است.
 • در بخش سوم که مربوط به خود پروژه است، فاکتورهای مهم مدل بیزینس، تحقیقات بازار و تعداد اشتغال زایی است که به ترتیب دارای ۱۵، ۱۵ و ۷ امتیاز هستند.
فاکتور
تاثیرگذار
حداکثر
امتیاز
سابقه شغلی مدیریتی یا در سطح صاحب تجارت۲۵
مهارت های شغلی تخصصی یا سابقه شغلی تخصصی۳۵
تحصیلات۱۰
زبان۱۰
دارایی۱۵
میزان سرمایه گذاری۲۵
سابقه سفرهای اکتشافی۶
مدل بیزینس۱۵
تحقیقات بازار۱۵
صرفه اقتصادی۱۰
مدل اختصاص سرمایه۱۰
منطقه احداث پروژه۱۰
اشتغال زایی۷
نوع شغل های ایجاد شده۷
مجموع۲۰۰

بیزینس پلن برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

بیزینس پلن مدرکی است که تجارت آینده شما را به صورت جزئی شرح می دهد و بخش های مختلفی در آن وجود دارد. برای نوشتن بیزینس پلن قوی، شما باید تحقیقات دقیقی در بازار داشته باشید و اهداف و برنامه هایتان را در آن بیان کنید. از جمله مواردی که باید در بیزینس پلن مهاجرت کارآفرینی آنتاریو به آن ها اشاره شود، می توان فهرست زیر را بیان کرد.

 • اهداف و چشم اندازهای پروژه و نیاز مشتریان و تقاضای آن ها
 • نحوه رسیدن به اهداف و برنامه های آینده
 • نیازهای مالی و آنالیزهای دقیق در مورد بازار
 • مشکلات آینده و راه حل برای آن ها
 • برنامه های توسعه و بازاریابی بیزینس

یک بیزینس پلن قوی همواره دارای مدارک مستندی است که شرایط بازار و میزان موفقیت طرح تجاری و پروژه شما را به اثبات می رساند. از جمله این مدارک می توان به آنالیز رقبا، تحقیقات بازار، بررسی ترندهای بازار، پیش بینی ها، قیمت گذاری و برنامه های بازاریابی اشاره کرد. در حقیقت، بیزینس پلن مهاجرت کارآفرینی آنتاریو مدرکی کامل و جامع است و هر آن چیزی را که برای شروع، رشد و توسعه بیزینس مورد نظر نیاز است بیان کرده است.

بر اساس برنامه های مختلف، شما باید فرمت بیزینس پلن را بررسی کنید که این موضوع در مورد برنامه مهاجرت کارآفرینی آنتاریو در پی دی افی که از این لینک دانلود می کنید، بیان شده است. بیزینس پلن کارآفرینی انتاریو باید در ۱۵ تا ۲۵ صفحه آماده شود اما این تعداد صفحات خیلی هم مهم نیستند. نکته مهم تر همواره محتوای این مدرک است که باید روی آماده کردن آن دقت زیادی خرج شود.

شش بخش بیزینس پلن مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

 • خلاصه اجرایی
 • مدل بیزینس
 • نیازهای قانونی
 • مدیریت ریسک
 • آنالیز مالی
 • شرایط اشتغال زایی و نقش ها و وظایف

برای نوشتن هر یک از این بخش ها، مطمئنا مشورت با یک متخصص می تواند کار شما را آسان تر کند و احتمال ریجکتی را تا حدود زیادی کاهش دهد. دقت داشته باشید که برای نوشتن بیزینس پلن، تمپلیت های از قبل آماده شده نیز منبع عالی برای آماده کردن یک مدرک حرفه ای هستند.

شما می توانید این تمپلیت ها را بخوانید و در مراحل مختلف آماده سازی مدرک خود از آن ها الگو بگیرید. در این آدرس اینترنتی، می توانید به فهرست کاملی از بیزینس پلن های کارآفرینی انتاریو دسترسی داشته باشید.

سوابق شغلی در مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

سابقه شغلی حرفه ای و مدیریتی اولین موضوعی است که در مهاجرت کارآفرینی آنتاریو با آن روبرو خواهید شد. این سابقه شغلی باید حداقل ۲ سال به صورت تمام وقت باشد که تنها در سطح مدیریت ارشد کسب و کار یا صاحب یک تجارت مورد قبول است.

 • امتیاز مربوط به سابقه شغلی مدیریتی حداکثر ۲۵ است که این ۲ سال در بازه ۶۰ ماهه قبل از ثبت درخواست بررسی خواهد شد.
 • در صورتی که هم صاحب یک بیزینس هستید و هم مدیریت ارشد آن را عهده دار هستید، تنها یکی از این موارد مورد قبول هستند و در پرونده شما لحاظ خواهند شد.
 • منظور از صاحب کسب و کار فردی است که حداقل یک سوم بیزینس مورد نظر در کشور مبدا را در اختیار داشته است.
 • منظور از مدیر ارشد کسب و کار فردی است که در تصمیم گیری های اساسی و عملیاتی نقش داشته است و از افراد کلیدی تجارت مبدا به حساب می آید.
 • برای اثبات این موارد، شما باید مدارک رسمی را ارائه دهید تا موقعیت شغلی تان را در کشور مبدا نشان دهد. این مدارک می تواند از طرف شرکت مبدا صادر شود و به صورت رسمی ترجمه شده و در سیستم مورد نظر به ثبت برسند.

جدول امتیازدهی سابقه شغلی در مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

سابقه
شغلی
امتیاز
به عنوان صاحب کسب و کارکمتر از ۲ سال: واجد شرایط نیست
بین ۲۴ ماه تا ۴۷ ماه: ۱۳ امتیاز
بین ۴۸ ماه تا ۵۹ ماه: ۱۹ امتیاز
بیش از ۶۰ ماه: ۲۵ امتیاز
به عنوان مدیر ارشدکمتر از ۲ سال: واجد شرایط نیست
بین ۲۴ ماه تا ۴۷ ماه: ۱۳ امتیاز
بین ۴۸ ماه تا ۵۹ ماه: ۱۹ امتیاز
بیش از ۶۰ ماه: ۲۵ امتیاز
حداکثر امتیاز۲۵ امتیاز

تخصص ها و مهارت ها در مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

در صورتی که تخصص های اضافی یا مهارت های اختصاصی داشته باشید، این موضوع نکته مثبتی برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو به حساب می آید. در این بخش شما می توانید حداکثر ۳۵ امتیاز اخذ کنید که این موضوع در بازه ۶۰ ماهه قبل از ثبت اپلیکیشن شما محاسبه خواهد شد.

دقت داشته باشید که مهارت های اختصاصی و سابقه شغلی بین صنایع مختلف از جمله الزامات برنامه مهاجرت کارآفرینی آنتاریو نیستند و این بخش تنها برای افزایش امتیازهای شما طراحی شده است. در صورت داشتن سوابق شغلی تخصصی، مطمئنا باید برای آماده کردن مدارک اثبات کننده آن ها نیز فکری بکنید و آن ها را به صورت ترجمه شده رسمی در سیستم مورد نظر به ثبت برسانید.

انواع تخصص ها در مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

 • تجربه کاری که منجر به توسعه قابل توجه تجارت شده باشد: در صورتی که در بازه ۲ سال متوالی حضور شما در یک تجارت، این بیزینس دچار تحول ۲۰ درصدی و رشد بالایی شده باشد، این موضوع در بخش امتیازدهی لحاظ خواهد شد.
 • تجربه کاری مرتبط با صادرات: در صورتی که در بازه دو ساله قبل از ثبت درخواست شما تجربه صادرات محصول به یک بازار خارجی را داشته باشید که این میزان ۲۰ درصد از تولید در تجارت مبدا باشد.
 • مهارت های اختصاصی: در صورتی که شما دارای مهارت های اختصاصی باشید که بین صنایع مختلف مشترک هستند یا دارای تجربه شغلی باشید که بین دو یا چند صنعت مشترک هستند. این تخصص ها در بازه ۵ ساله قبل از ثبت درخواست بررسی خواهد شد.

امتیازدهی تخصص های مختلف در مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

 • تجربه در یکی از بخش های سه گانه: 15 امتیاز
 • تجربه در دو بخش: 25 امتیاز
 • تجربه در سه بخش: 35 امتیاز

سطح تحصیلات در مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

سطح تحصیلات در مهاجرت کارآفرینی آنتاریو جزء الزامات برنامه نیست. این به معنی آن است که شما با هر سطح تحصیلی می توانید درخواست خود را برای مهاجرت کارآفرینی در انتاریو به ثبت برسانید. این بخش حداکثر ۱۰ امتیاز دارد و در آن بیشتر مدارک پس از دیپلم مورد توجه هستند.

 • دوره آموزش زبان پس از دیپلم مورد قبول نیست.
 • مدرک دو ساله پس از دبیرستان دارای ۵ امتیاز و مدارکی که در سه سال یا بیشتر اخذ می شوند، در این برنامه دارای ۱۰ امتیاز هستند.

امتیازدهی سطح تحصیلات در مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

 • بدون مدرک: ۰ امتیاز
 • دوره دو ساله بعد از دبیرستان که با دیپلم یا مدرک رسمی همراه باشد: ۵ امتیاز
 • دوره سه ساله یا بیشتر که با دیپلم یا مدرک رسمی همراه باشد: ۱۰ امتیاز
 • حداکثر امتیاز: ۱۰ امتیاز

زبان در مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

اگر چه مدرک زبان در ابتدای کار جزء مدارک الزامی نیست، اما شما در مراحل بعدی به این مدرک نیاز خواهید داشت. در واقع، در صورت نداشتن دانش کافی از زبان انگلیسی یا فرانسوی، شما نخواهید توانست بازار کار کشور مقصد را بشناسید و ایده های تجاری خود را در آن عملی کنید.

 • سطح حداقل CLB 4 در این برنامه مورد توجه است که در حد بیسیک زبان انگلیسی یا فرانسوی است.
 • سطح پایین تر از ۴ دارای امتیاز صفر است و با ارائه مدرک سطح ۴ می توانید ۶ امتیاز اخذ کنید.
 • در صورت داشتن سطح بالاتر از ۵، شما موفق خواهید شد امتیاز ۱۰ را اخذ کنید.
 • مدرک زبان آیلتس در انگلیسی و TEF در فرانسوی مورد قبول هستند و با افزایش مهارت ها در زبان انگلیسی، مطمئنا کار خودتان در مراحل مختلف کارآفرینی در این کشور آسان تر خواهد شد.

جدول معادل سازی مدرک CLB با مدرک آیلتس

مدرک
CLB
لیسنینگ
آیلتس
ریدینگ
آیلتس
رایتینگ
آیلتس
اسپیکینگ
آیلتس
۱۰۸.۵۸۷.۵۷.۵
۹۸۷۷۷
۸۷.۵۶.۵۶.۵۶.۵
۷۶۶۶۶
۶۵.۵۵۵.۵۵.۵
۵۵۴۵۵
۴۴.۵۳.۵۴۴

جدول معادل سازی مدرک CLB با مدرک TEF

سطح
CLB
لیسنینگ
TEF
ریدینگ
TEF
رایتینگ
TEF
اسپیکینگ
TEF
۱۰۳۱۶ – ۳۳۳۲۶۳ – ۲۷۷۳۹۳ – ۴۱۵۳۹۳ – ۴۱۵
۹۲۹۸ – ۳۱۵۲۴۸ – ۲۶۲۳۷۱ – ۳۹۲۳۷۱ – ۳۹۲
۸۲۸۰ – ۲۹۷۲۳۳ – ۲۴۷۳۴۹ – ۳۷۰۳۴۹ – ۳۷۰
۷۲۴۹ – ۲۷۹۲۰۷ – ۲۳۲۳۱۰ – ۳۴۸۳۱۰ – ۳۴۸
۶۲۱۷ – ۲۴۸۱۸۱ – ۲۰۶۲۷۱ – ۳۰۹۲۷۱ – ۳۰۹
۵۱۸۱ – ۲۱۶۱۵۱ – ۱۸۰۲۲۶ – ۲۷۰۲۲۶ – ۲۷۰
۴۱۴۵ – ۱۸۰۱۲۱ – ۱۵۰۱۸۱ – ۲۲۵۱۸۱ – ۲۲۵

تمکن مالی برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

تمکن مالی از مهم ترین بخش های جدول امتیازبندی است که فاکتورهای دارایی و سرمایه گذاری در این جدول دارای حداکثر ۴۶ امتیاز هستند. در مورد تمکن مالی کل و دارایی، حداکثر ۱۵ امتیاز در نظر گرفته شده است که این میزان می تواند به صورت نقدی یا سایر دارایی ها باشد.

دارایی های مورد قبول برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

 •  پول نقدی
 • حساب های بانکی
 • سپرده گذاری ها
 • املاک
 • سرمایه گذاری ها در یک بیزینس دیگر
 • عایدی ها و حقوق ها
 • دارایی همسر در این برنامه مورد قبول است.

حداقل دارایی برای منطقه تورنتو و خارج از آن در مهاجرت کارآفرینی انتاریو

 • منطقه تورنتو: حداقل دارایی باید ۸۰۰ هزار دلار باشد
 • خارج از منطقه تورنتو: حداقل دارایی باید ۴۰۰ هزار دلار باشد
 • در صورت اقدام برای پروژه های آی تی یا ارتباطات: برای هر دو منطقه دارایی باید حداقل ۴۰۰ هزار دلار باشد

تمکن مالی در برنامه مهاجرت کارآفرینی آنتاریو از الزامات است و در صورت نداشتن حداقل ها، پرونده شما مورد بررسی قرار نخواهد گرفت. دارایی شما در هر شکلی که باشد، شما باید برای هر یک از آن ها مدارک معتبر و رسمی را ارائه دهید. این مدارک نیز باید به زبان انگلیسی و به صورت رسمی ترجمه شوند و نشان دهنده دارایی قانونی شما باشند. این به معنی آن است که در صورت وجود مشکل قانونی در هر بخش از دارایی ها، شما نمی توانید در برنامه شرکت کنید.

امتیازدهی در بخش دارایی و تمکن مالی در مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

 • برای داخل منطقه تورنتو
 • کمتر از ۸۰۰ هزار دلار: واجد شرایط برنامه نیست
 • بین ۸۰۰ هزار دلار تا ۲.۴۹۹ میلیون دلار: ۵ امتیاز
 • بیش از ۲.۵ میلیون دلار: ۱۰ امتیاز
 • برای خارج از منطقه تورنتو یا برای شغل های آی تی و ارتباطات
 • کمتر از ۴۰۰ هزار دلار: واجد شرایط برنامه نیست
 • بین ۴۰۰ هزار دلار تا ۹۹۹ هزار دلار: ۱۰ امتیاز
 • بالاتر از ۱ میلیون دلار: ۱۵ امتیاز
 • حداکثر امتیاز: 15 امتیاز

میزان سرمایه گذاری برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

در بخش سرمایه گذاری برای مهاجرت کارآفرینی انتاریو حداکثر ۲۵ امتیاز در نظر گرفته شده است. دقت کنید که این میزان سرمایه گذاری مشتق شده از کل دارایی شما است و شما باید از دارایی ۸۰۰ هزار دلاری یا ۴۰۰ هزار دلاری خود، میزان حداقلی را جدا کنید و روی پروژه مورد نظر سرمایه گذاری کنید. حداقل میزان سرمایه گذاری تعیین شده در برنامه به صورت زیر است:

 • منطقه تورنتو: ۶۰۰ هزار دلار
 • خارج از منطقه تورنتو: ۲۰۰ هزار دلار
 • در صورتی که شغل های آی تی و ارتباطات باشد: در هر دو منطقه ۲۰۰ هزار دلار

دقت داشته باشید که پس از سرمایه گذاری در بیزینس مورد نظر و در صورتی که شریک تجاری داشته باشید، شما الزاما باید حداقل یک سوم بیزینس را در اختیار بگیرید. در حالتی که پروژه شما نیاز به سرمایه های بیشتر داشته باشد، این کار با استفاده از تامین سرمایه شرکت های سرمایه گذاری امکان پذیر است. با این حال، شما باید پس از تامین حداقل ها توسط دارایی خودتان، اقدام به مذاکره با شرکت های سرمایه گذاری کنید.

در جدول امتیازبندی، تنها سرمایه تامین شده توسط خود شما مد نظر است و در صورتی که از یک شرکت سرمایه گذاری فاندی دریافت کنید، این فاند اضافی در امتیاز شما دخیل نخواهد بود

همچنین، سرمایه ای که شما قصد سرمایه گذاری روی پروژه را دارید باید به صورتی باشد که سریعا بتوان آن را نقد کرد و در شرایط مختلف نباید مشکلی از نظر ارسال آن وجود داشته باشد.

جدول امتیاز دهی سرمایه گذاری برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

منطقه
سرمایه گذاری
امتیاز
داخل منطقه تورنتوکمتر از ۶۰۰ هزار دلار: واجد شرایط نیست
بین ۶۰۰ هزار دلار تا ۱.۴۹۹ میلیون دلار: ۱۰ امتیاز
بین ۱.۵ میلیون دلار تا ۲.۹۹۹ میلیون دلار: ۱۵ امتیاز
بیش از ۳ میلیون دلار: ۲۰ امتیاز
خارج از منطقه تورنتو یا سرمایه گذاری روی آی تی و ارتباطاتکمتر از ۲۰۰ هزار دلار: واجد شرایط نیست
بین ۲۰۰ هزار دلار تا ۴۹۹ هزار دلار: ۱۵ امتیاز
بین ۵۰۰ هزار دلار تا ۷۹۹ هزار دلار: ۲۰ امتیاز
بیش از ۸۰۰ هزار دلار: ۲۵ امتیاز
حداکثر۲۵ امتیاز

سوابق سفرهای اکتشافی برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

در صورتی که شما یک بیزینس را خریداری کنید، سفرهای اکتشافی جزو الزامات برنامه به حساب می آیند. دقت داشته باشید که این سفرها تنها در یک سال قبل مورد محاسبه قرار می گیرند و سفرهای تجاری قبل از آن قبول نیستند.

 • امتیاز حداکثری در این بخش ۶ تعیین شده است.
 • در صورتی که سابقه سفرهای اکتشافی را داشته باشید، باید مدارک آن را نیز ارائه دهید که شامل موارد متعددی مانند پاسپورت، مدارک محل اقامتی و حتی عکس در منطقه مورد نظر است.

امتیازدهی سفرهای اکتشافی برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

 • حداقل یک سفر در یک سال اخیر: ۶ امتیاز
 • در صورت نداشتن سفر اکتشافی: ۰ امتیاز
 • حداکثر امتیاز: ۶ امتیاز

پروژه بیزینس برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

مدل بیزینس برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو از بخش های مهم جدول امتیازبندی است که حداکثر ۱۵ امتیاز را ارائه می دهد. شما باید مشخص کنید که مدل بیزینس تان چیست و در آینده به چه صورتی از طریق آن کسب درآمد خواهید کرد. در واقع، در زمان نوشتن بیزینس پلن تان باید به این نکته دقت کنید و به پرسش های الزامی زیر پاسخ دهید.

 • مدل بیزینس و استراتژی برای ماندگار بودن آن
 • محصولات و خدمات ارائه شده
 • مدل رسیدن به درآمد و توسعه
 • بکگراند و سوابق شغلی متقاضی
 • روش های رسیدن به اهداف
 • نقش ها و وظایف افراد کلیدی
 • در صورت خرید بیزینس آماده: نحوه توسعه آن و برنامه های رشد

جدول امتیاز دهی مدل بیزینس در مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

مدل
بیزینس
امتیاز
گنگ۰
متوسط۷
واضح۱۵
حداکثر امتیاز۱۵

با توجه به این جدول امتیازبندی، شما الزاما باید یک مدل واضح از بیزینس آینده خود ارائه دهید تا خواننده با اولین بررسی پرونده بتواند درک خوبی از آن به دست آورد. اهداف، نقش ها، برنامه های توسعه، استراتژی بازاریابی و فروش و تمامی موارد دیگر باید به صورت واضح و بدون گنگی بیان شوند تا بتوانید در برنامه مهاجرت کارآفرینی آنتاریو به موفقیت برسید.

مدارک دال بر تحقیقات در بازار در برنامه مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

مانند مدل بیزینس، مدارک دال بر تحقیقات بازار نیز از الزامات برنامه مهاجرت کارآفرینی انتاریو به شمار می روند. شما باید به صورت دقیق و جزئی مدارک مربوط به تحقیقات اخیرتان را در مورد کسب و کار و پروژه مورد نظر ارائه دهید.

در صورتی که قصد خرید یک بیزینس آماده را دارید، باید نشان دهید که برنامه های آینده شما برای توسعه بیشتر آن چیست و چه برنامه هایی برای افزایش موقعیت های شغلی آن بیزینس دارید.

 • حداکثر امتیاز این بخش ۱۵ است و شما باید نشان دهید که تحقیقات عمیقی در بازار و منطقه انتخاب شده انجام داده اید.
 • پاسخ به سوالاتی مانند بازار هدف چیست، ترندها کدام هستند و چگونه می توان وارد بازار هدف شد، از مهم ترین بخش هایی است که شما باید برایشان پاسخ آماده کنید.

امتیازدهی تحقیقات بازار برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

 • غیر قابل اتکا و گنگ: ۰ امتیاز
 • متوسط: ۷ امتیاز
 • خوب: ۱۵ امتیاز
 • حداکثر امتیاز: ۱۵ امتیاز

صرفه اقتصادی پروژه برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

در برنامه مهاجرت کارآفرینی انتاریو، شما باید دقت داشته باشید که پروژه آینده شما باید صرفه اقتصادی بالایی برای اقتصاد این کشور داشته باشد. این صرفه اقتصادی و قدرت بیزینس از طریق فاکتورهای متعددی تحلیل می شوند که می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • به کارگیری تکنولوژی های جدید
 • توسعه خدمات یا محصولات جدید
 • انتقال تکنولوژی یا دانش فنی به منطقه مورد نظر
 • ارائه روش های خلاقانه برای مشکلات منطقه
 • کمک به افزایش صادرات
 • کمک به تحقیق و توسعه در مورد محصولات و فناوری ها
 • ارائه محصولات به بازارهایی که نیاز به محصولات و خدمات دارند

بر اساس اعلام دولت انتاریو، شما می توانید در یکی از بخش های زیر فعالیت کنید تا امتیاز این فاکتور را دریافت کنید. البته، این برنامه از نظر نوع شغل و تجارت محدودیتی ندارد و این صنایع تنها نمونه ای از بهترین صنایع انتاریو هستند.

 • هوافضا
 • اتومبیل و خودروسازی
 • محصولات شیمیایی و بیوشیمی
 • فناوری های مرتبط با صنایع پاک
 • امور مالی
 • تولید محصولات غذایی و نوشیدنی
 • جنگل
 • اتوماسیون صنعتی و رباتیک
 • فناوری اطلاعات
 • علوم زیستی
 • معدن
 • توریسم

پروژه شما پس از ثبت درخواست مورد بررسی قرار خواهد گرفت و پس از آن در صورتی که صرفه اقتصادی خوبی برای آن ثبت شود، شما می توانید حداکثر ۱۰ امتیاز این بخش را به دست آورید.

صرفه
اقتصادی
امتیاز
نه چندان خوب۰ امتیاز
متوسط۵ امتیاز
خوب۱۰ امتیاز
حداکثر امتیاز۱۰ امتیاز

مدل اختصاص بودجه برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

مدل اختصاص بودجه نیز دارای اهمیت زیادی در برنامه مهاجرت کارآفرینی آنتاریو است. شما باید نشان دهید که در آینده سرمایه تان به چه صورتی صرف خواهد شد و ریز هزینه ها و سرمایه گذاری ها در این بخش مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

 • این بخش دارای حداکثر ۱۰ امتیاز است.
 • برای رسیدن به حداکثر امتیاز، شما باید به صورت جزئی و دقیق مدل اختصاص بودجه و هزینه ها را مشخص کنید.

امتیازدهی مدل اختصاص بودجه برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

 • گنگ و غیر واضح: ۰ امتیاز
 • متوسط: ۵ امتیاز
 • دقیق: ۱۰ امتیاز
 • حداکثر امتیاز: ۱۰ امتیاز

منطقه احداث پروژه برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

منطقه احداث پروژه یا خریداری یک بیزینس کاملا وابسته به علائق خود متقاضی است. شما می توانید این منطقه را در داخل تورنتو انتخاب کنید یا حتی امکان شروع تجارت در بخش های کم جمعیت نیز وجود دارد. فاکتور منطقه احداث پروژه در برنامه مهاجرت کارآفرینی آنتاریو حداکثر ۱۰ امتیاز دارد و اعطای این امتیاز برای حمایت از بخش های کم جمعیت است.

 • در صورتی که بتوانید در منطقه کم جمعیت این ایالت پروژه خود را شروع کنید، می توانید حداکثر ۱۰ امتیاز به دست آورید.
 • مناطقی که بین ۱۰۰ تا ۱۷۵ هزار نفر جمعیت دارند، دارای ۵ امتیاز در جدول امتیازبندی هستند.
 • در صورتی که پروژه شما در مناطق شهری بزرگ با بیش از ۱۷۵ هزار نفر جمعیت تاسیس شود، امتیاز این بخش صفر خواهد بود.

امتیاز دهی محل بیزینس برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

 • بیش از ۱۷۵ هزار نفر: ۰ امتیاز
 • بین ۱۰۰ هزار تا ۱۷۵ هزار نفر: ۵ امتیاز
 • کمتر از ۱۰۰ هزار نفر: ۱۰ امتیاز
 • مجموع: ۱۰ امتیاز

میزان اشتغال زایی در برنامه مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

در بازه ۲۰ ماهه که به شما فرصت داده خواهد شد، شما باید نشان دهید که برای افراد کانادایی یا افراد دارای اقامت دائم این کشور شغل های تمام وقت ایجاد خواهید کرد. شغل هایی که بیزینس شما ایجاد خواهد کرد باید حقوق متوسطی را پیشنهاد دهند و شرایط آن برای مناطق خارج تورنتو و منطقه تورنتو به صورت زیر است.

 • منطقه تورنتو: حداقل ۲ شغل تمام وقت برای شهروند کانادایی یا افرادی که اقامت دائم دارند.
 • منطقه خارج از تورنتو: حداقل ۱ شغل تمام وقت برای شهروند کانادایی یا افرادی که اقامت دائم دارند.

دقت داشته باشید که میزان حقوق متوسط در منطقه مورد نظر باید به صورت دقیق در بیزینس پلن ارائه شود. شما باید در این مدرک مشخص کنید که چه میزان از حقوق را به افراد استخدام شده در آینده پیشنهاد خواهید داد. برای بررسی حداقل حقوق ها، دولت انتاریو وب سایت جاب بانک را در این لینک پیشنهاد می کند که حقوق های حداقلی، متوسط و حداکثری را در اختیار شما قرار داده است.

نکته مهم این است که در صورت خرید یک بیزینس آماده شما نمی توانید افراد شاغل کنونی را اخراج کنید و این افراد باید به کار خود ادامه دهند. افزون بر این، شما باید حداقل ۱ یا ۲ شغل نیز در آینده ایجاد کنید که بر اساس منطقه انتخاب شده متغیر است.

امتیازدهی میزان اشتغالی زایی در برنامه مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

 • ۱ شغل برای تورنتو یا ۲ شغل برای خارج از تورنتو و بخش آیتی و ارتباطات: ۳ امتیاز
 • ۳ تا ۴ شغل: ۵ امتیاز
 • ۵ شغل یا بیشتر: ۷ امتیاز
 • حداکثر امتیاز: ۷ امتیاز

دسته بندی شغلی در مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

بر اساس دسته بندی شغلی که ایجاد خواهید کرد، شما می توانید امتیازهای اضافی را نیز برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو اخذ کنید. دقت کنید که این بخش از الزامات نیست اما در صورتی که در دسته بندی ۰، A یا B اشتغال زایی کنید، می توانید حداکثر ۷ امتیاز در این بخش به دست آورید.

 • در صورت اشتغال زایی در این دسته بندی ها برای یک شغل شما ۵ امتیاز کسب خواهید کرد.
 • در صورت اشتغال زایی برای ۲ نفر یا بیشتر می توانید ۷ امتیاز به دست آورید.

امتیازدهی دسته بندی شغلی برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

 • صفر شغل در این دسته: ۰ امتیاز
 • ۱ شغل در این دسته: ۵ امتیاز
 • ۲ شغل یا بیشتر در این دسته: ۷ امتیاز
 • حداکثر امتیاز: ۷ امتیاز

ثبت نام برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

برای شروع به کار در برنامه مهاجرت کارآفرینی آنتاریو و ثبت درخواست، شما باید به این لینک مراجعه کنید و یک اکانت جدید بسازید. ساخت اکانت در این وب سایت بسیار آسان است و می توانید در کمتر از چند دقیقه این کار را انجام دهید.

پس از رجیستر کردن در سایت دولتی مورد نظر، شما می توانید با استفاده از ایمیل و پسورد خود وارد اکانت شوید و مراحل مربوط به تکمیل پرونده را مطالعه کنید. در صورتی که بتوانید مدارک را آپلود کنید و پرونده خود را در این سیستم تکمیل کنید، یک پیام ایمیل به شما ارسال خواهد شد و پس از آن باید منتظر باشید تا جواب نهایی به شما ارسال شود. اپلیکیشن ثبت شده شما برای مدت ۱۲ ماه اعتبار دارد و در پروسه بررسی قرار خواهد گرفت.

دقت کنید که رسیدن به حداقل ها نشان از پذیرفته شدن در برنامه نیست و ارائه این حداقل ها تنها به معنی واجد شرایط بودن شما برای بررسی پرونده است. شما باید تا اندازه ای که می توانید امتیازها را افزایش دهید تا در شرایط رقابتی قرار بگیرید.

مهاجرت کارآفرینی مناطق مختلف انتاریو

در مهاجرت کارآفرینی آنتاریو، شما با دو دسته بندی روبرو هستید که شامل منطقه تورنتو و منطقه خارج از آن است. دقت داشته باشید که دولت انتاریو شرایط آسان تری را برای مناطق کم جمعیت در نظر گرفته است تا از پیشرفت این مناطق حمایت کند.

در حالتی که بتوانید در یک منطقه کم جمعیت با جمعیت بین ۱۰۰ هزار نفر تا ۱۷۵ هزار نفر پروژه خود را شروع کنید، شرایط بهتری را در برنامه تجربه خواهید کرد و مطمئنا رقبای کمتری را نیز مشاهده خواهید کرد.

البته، در مناطق شهری بزرگی مانند تورنتو شما می توانید به امکانات بی نظیری دسترسی داشته باشید که بهترین شرایط را برایتان فراهم خواهد کرد. در این مورد نکته مهمی وجود دارد که انتخاب پروژه مورد نظر است. شما می توانید یک پروژه مرتبط با آی تی یا ارتباطات انتخاب کنید و در نتیجه، در تمامی مناطق این ایالت نیاز به سرمایه کمتر و تمکن مالی کمتری خواهید داشت که تورنتو نیز جزو آن ها است.

مزایای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

 • مسیر مشخص برای دریافت اقامت دائم
 • امکان اقدام برای اعضای خانواده
 • امکان دریافت اجازه کار برای همسر
 • شرایط ایده آل برای بیزینس ها در این ایالت

معایب مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

 • نیاز به تمکن مالی زیاد
 • پروسه زمان بر بررسی مدارک
 • نیاز به ماده کردن بیزینس پلن

دلایل ریجکتی پرونده در مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

 • ناقص بودن مدارک پرونده
 • ارائه اطلاعات نادرست
 • نبود حداقل نمره زبان
 • نبود حداقل تمکن مالی
 • تایید نشدن بیزینس

اقامت دائم و شهروندی با مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

به جز مهاجرت از طریق خویش فرما بودن، شما در دیگر برنامه های مهاجرت بیزینسی ویزای کاری را در ابتدا اخذ خواهید کرد. دقت کنید که این ویزای کاری مدت اعتبار مشخصی دارد که به صورت معمول ۱ سال یا ۲ سال است.

شما با استفاده از این نوع ویزا می توانید در کشور مقصد حضور پیدا کنید و پروژه خود را شروع کنید. در صورتی که در مراحل پس از حضور در کانادا به مفاد قرارداد پایبند باشید و افراد کانادایی را استخدام کنید، می توانید به موفقیت در پروسه اقامت دائم نیز امیدوار باشید.

شروع به کار پروژه، استخدام فرد کانادایی، فعالیت مداوم تجارت شما و نبود مشکلات قانونی در کشور مقصد از مواردی است که می تواند موفقیت پرونده اقامت دائم شما را تضمین کند و پس از مدت زمان تعیین شده ۲۰ ماهه می توانید به فکر اقامت دائم این کشور باشید.

در مورد صنعت آنتاریو کانادا بیشتر بدانید

آنتاریو یکی از مهم ترین ایالت های این کشور است که جمعیت بالغ بر ۱۴.۷ میلیون نفری را در خود جای داده است. این ایالت دارای سهم بالایی از نظر تولید ناخالص داخلی است که در کل ایالت به بیش از ۸۰۰ میلیارد دلار می رسد. بهتر است این آمار را با تولید ناخالص کل کشور کانادا مقایسه کنید که در حدود ۲ تریلیارد دلار است.

تورنتو مهم ترین شهر این ایالت است که از نظر GDP کشوری رقم بیش از ۴۲۰ میلیارد دلار را در دست دارد و به همین دلیل، تورنتو یکی از بزرگ ترین شهرهای این کشور از نظر اقتصادی به حساب می آید. صنایع مهم ایالت انتاریو شامل فناوری، تولید محصولات غذایی، تولید کارخانه ای، انرژی و ارتباطات هستند و استارتاپ های فراوانی در بخش های فناوری و ارتباطات در شهرهای این ایالت فعالیت دارند.

پس از تورنتو که در رتبه یک اقتصادی در این ایالت قرار دارد، شهرهای اتاوا با ۷۰ میلیارد دلار و همیلتون با ۳۶ میلیارد دلار در رده های دوم و سوم از نظر GDP قرار گرفته اند.

صنایع اساسی انتاریو به صورت زیر است که در هر کدام از آن ها می توانید شرایط تجارت منحصر به فردی را در این ایالت تجربه کنید.

 • تولید کارخانه ای
 • کشاورزی
 • جنگل داری و صنایع مرتبط
 • معدن
 • صنایع خدماتی
 • فناوری و ارتباطات
 • توریسم
 • هوافضا
 • امور مالی و خدمات بیمه
 • تولید محصولات غذایی و فرآوری آن
 • ساخت و ساز و مسکن
 • حمل و نقل

از نظر تولید کارخانه ای، انتاریو یک منطقه مهم در این کشور به شمار می رود. بر اساس آمار، در سال های مختلف بیش از ۸۰ درصد از تولید کارخانه ای انتاریو صادر شده است که مقصد اصلی آن کشور آمریکا بوده است.

از نظر تولید کشاورزی و صنایع مرتبط با جنگل و تولید چوب، انتاریو در رده های بالای جدول قرار گرفته است و از این نظر یک منطقه منحصر به فرد در کشور به شمار می رود. در کنار این صنایع، شما می توانید در حوزه فناوری و صنایع خدمات نرم افزاری نیز در این ایالت فرصت های بی نظیری را بیابید که اثبات کننده این ادعا هزاران استارتاپ مرتبط با فناوری، خدمات نرم افزاری و امور مالی هستند که در تورنتو مشغول به کار هستند.

برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو باید به وجود منابع طبیعی نیز دقت داشته باشید چرا که این ایالت یکی از بهترین مناطق از این نظر است. منابع عظیم آبی و معدنی شرایط ایده آلی را برای کارآفرینان و متخصصان کسب و کار در این ایالت فراهم کرده است که شما می توانید یک شغل پر بازده را در آن شروع کنید. منابع طبیعی آنتاریو شامل موارد زیر است.

 • منابع آب و رودخانه ای
 • فضای توریستی و مناطق جنگلی
 • معادن و منابع تولید مواد معدنی
 • منابع ماهیگیری و حیات وحش
 • پارک های طبیعی ملی
 • منابع انرژی پاک

بهترین شهرها برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

در جدول مهاجرت کارآفرینی آنتاریو، بهترین شرایط مربوط به شغل هایی است که در مناطق شهری کم جمعیت تاسیس می شوند. البته، این مناطق از نظر نیاز به سرمایه ها دارای شرایط بهتری هستند و شما می توانید با نصف سرمایه مورد نیاز شهرها در این مناطق مهاجرت کارآفرینی خود را دنبال کنید.

در صورتی که به دنبال امکانات بی نظیری می گردید، شهرهای بزرگ این ایالت دارای شرایط عالی هستند که می توان تورنتو، همیلتون، اتاوا و لندن را از آن دسته به شمار آورد. نکته مهم در انتخاب منطقه مورد نظر توجه به شرایط کسب و کار در مورد تجارت آینده شما و میزان تقاضای بازار در آن است.

تورنتو برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

تورنتو بزرگترین شهر کانادا است که در منطقه آن جمعیت بیش از ۶ میلیون نفری زندگی می کنند و در این شهر به امکانات نوین و پیشرفته دسترسی دارید. شما می توانید در این شهر یک بیزینس آماده را نیز خریداری کنید و پس از حضور به عنوان مدیر آن، اقدام به توسعه کسب و کار مورد نظر کنید.

دقت کنید که تورنتو یک شهر بزرگ چند صنعتی به حساب می آید و در این شهر صنایع مهمی به نام هوافضا، لجستیک، امور مالی، فناوری، منابع طبیعی و تولید نرم افزار رونق دارند.

تورنتو دارای سهم تولید ناخالص بیش از ۴۲۰ میلیارد دلار است که از این نظر به عنوان مهم ترین شهر این کشور به شمار می رود. این شهر از نظر تنوع صنایع یک منطقه منحصر به فرد برای تاسیس یک تجارت جدید به حساب می آید و از بهترین بخش ها برای شروع کار می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • امور مالی و بیمه
 • ساخت و ساز و مسکن
 • تولید و فرآوری محصولات غذایی
 • هوافضا و لجستیک
 • حمل و نقل
 • توریسم
 • طراحی و معماری
 • آموزش
 • مد و فشن
 • صنعت فیلم و رسانه
 • انرژی های پاک
 • علوم زیستی
 • موسیقی
 • فناوری و ارتباطات

اتاوا برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

از نظر GDP داخلی، شهر اتاوا به عنوان دومین شهر مهم این ایالت به حساب می آید که صنایع مختلفی را در خود جای داده است. جمعیت اتاوا چیزی در حدود ۱.۱ میلیون نفر است و این شهر به عنوان پایتخت کشور کانادا شناخته می شود.

اتاوا در یک منطقه خوب جغرافیایی واقع شده است و به همین دلیل به مسیرهای ارتباطی متنوعی متصل است. باید اشاره کرد که نرخ GDP این شهر ۷۰ میلیارد دلار است و صنایع مهمی مانند حمل و نقل، توریسم، فناوری و تولید کارخانه ای از مهم ترین بخش های اقتصادی در این شهر است.

اتاوا با طبیعت زیبا و هوای پاک خود شناخته می شود و این شهر در آمار بین المللی به عنوان یکی از تمیزترین مناطق شهری مدرن شناخته شده است. پارلمان هیل و موزه های جنگ اتاوا از بهترین محل های دیدنی این شهر هستند و در صورتی که بخواهید از این شهر بازدید کنید، گالری هنرها و موزه های طبیعی آن از بهترین ها به شمار می روند. در شهر اتاوا می توانید تنوع صنایع عالی مشاهده کنید که از بهترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • توریسم
 • امور مالی و خدمات بیمه
 • علوم زیستی و بهداشت جمعی
 • فناوری و ارتباطات
 • خدمات نرم افزار
 • تولید کارخانه ای
 • ساخت و ساز
 • هوافضا
 • حمل و نقل و لجستیک

همیلتون برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

همیلتون انتاریو منطقه ای است که از نظر تولید محصولات پیشرفته کارخانه ای به عنوان یکی از بهترین نقاط کشور به شمار می رود. برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو، همیلتون دارای قدرت بالایی از نظر اقتصادی و صنعتی است و شما می توانید در بخش های تولیدی، کشاورزی و محصولات غذایی در این شهر فرصت های منحصر به فردی بیابید.

همیلتون دارای سهم ۳۶.۵ میلیارد دلاری در تولید ناخالص داخلی است و در کنار صنایع گفته شده، حمل و نقل و لجستیک نیز بخش جدایی ناپذیر هملیتون است.

همیلتون در نزدیکی شهر تورنتو قرار گرفته است و دارای جمعیتی نزدیک به ۷۷۰ هزار نفر است. باغ های رویال بوتانیکال و موزه هوانوردی شهر از بهترین محل هایی است که می توانید از آن ها بازدید کنید و در کنار آن، آبشار همیلتون فضایی عالی برای گذراندن وقت فراغت پیشنهاد می دهد. برای سرمایه گذاری در این شهر و استفاده از مهاجرت کارآفرینی آنتاریو در همیلتون، صنایع زیر از بهترین ها به شمار می رود.

 • تولید کارخانه ای
 • تولید و فرآوری محصولات غذایی
 • صنایع خلاقانه و رسانه
 • لجستیک و حمل و نقل
 • ساخت و ساز و املاک
 • امور مالی و خدمات
 • علوم زیستی و بهداشت
 • ارتباطات و فناوری
 • توریسم

واترلو برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

منطقه شهری واترلو دارای سهم GDP نزدیک به ۳۰.۵ میلیارد دلار است و این منطقه با نام دانشگاه معروف و معتبر آن یعنی دانشگاه واترلو شناخته می شود. واترلو در مسیر ارتباطی تورنتو واقع شده است و تبادل آن با تورنتو و همیلتون از طریق مسیرهای مختلف امکان پذیر است.

مناطق کیچنر و واترلو به صورت مجموع دارای بیش از ۵۰۰ هزار نفر جمعیت هستند و صنایعی مانند تولید کارخانه ای پیشرفته و آموزش و پرورش در آن رونق دارند.

از مهم ترین بخش های اقتصادی در این مناطق شهری می توان به صنایع مرتبط با خودرو و تولید و فرآوری غذا اشاره کرد. در کنار این موارد، صنایع فناوری و تولید رسانه های دیجیتال از مهم ترین بخش های صنعتی در واترلو هستند. شما می توانید در بخش های تجاری زیر وارد بازار کار واترلو شوید و برنامه مهاجرت کارآفرینی آنتاریو را دنبال کنید.

 • تولیدات پیشرفته کارخانه ای
 • هوافضا و لجستیک
 • حمل و نقل
 • خودروسازی و صنایع مرتبط
 • تولید و فرآوری محصولات غذایی
 • فناوری و تولید رسانه
 • توریسم
 • آموزش و پرورش
 • امور مالی

لندن برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

لندن انتاریو از شهرهای بخش جنوبی این ایالت است که سهم تولید ناخالص داخلی آن بیش از ۲۷.۵ میلیارد دلار برآورد شده است. این شهر از نظر تولید و فرآوری محصولات غذایی و کشاورزی سهم بالایی در اقتصاد کشور دارد و از دیگر بخش های اقتصادی آن تولیدات کارخانه ای است. لندن انتاریو در حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و وجود صنایع متنوع، آن را به یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو تبدیل کرده است.

شما می توانید در بخش های دیگری مانند فناوری و خدمات نرم افزار نیز در این شهر وارد بازار کار شوید و باید اشاره کرد که این شهر با خدمات حرفه ای خود شناخته می شود.

پارک های طبیعی لندن انتاریو از بهترین مناظر دیدنی آن هستند و در کنار آن، شما می توانید در موزه های آن نیز وقت فراغت بی نظیری را داشته باشید. برای ورود به بازار کار در لندن انتاریو و استفاده از برنامه مهاجرت کارآفرینی آنتاریو می توانید فهرست زیر را در نظر داشته باشید.

 • تولید کارخانه ای
 • تولید و فرآوری محصولات غذایی
 • رسانه های دیجیتال
 • فناوری و خدمات نرم افزار
 • امور مالی
 • علوم زیستی
 • خدمات حرفه ای

نیاگارا برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

منطقه نیاگارا و سن کاترینز در ایالت انتاریو منطقه ای دیدنی و جذاب در کشور به شمار می رود که آبشار زیبای نیاگارا را در خود جای داده است. این منطقه دارای نزدیک به ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است و باید اشاره کرد که سهم آن در تولید ناخالص داخلی بیش از ۱۷ میلیارد دلار است.

به دلیل وجود جذابیت های توریستی در این منطقه، نیاگارا به عنوان یکی از اصلی ترین مناطق برای صنعت توریسم و گردشگری کانادا به شمار می رود و شرکت های مختلفی در آن مشغول به فعالیت هستند.

از دیگر بخش های اقتصادی مهم در این منطقه می توان به تولید محصولات کارخانه ای و تولید کشاورزی اشاره کرد که بخش جدایی ناپذیر از اقتصاد نیاگارا به حساب می آیند. به جز آبشار نیاگارا، شما می توانید در پارک های طبیعی و مناطق گردشگری شهری نیز زمان منحصر به فردی را بگذرانید و برای کارآفرینی در این شهر بهترین گزینه ها شامل موارد زیر است.

 • تولید محصولات کشاورزی
 • فرآوری مواد غذایی
 • تولید محصولات کارخانه ای
 • توریسم و گردشگری
 • حمل و نقل و لجستیک
 • فناوری و ارتباطات

ویندزور برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

منطقه شهری ویندزور دارای جمعیت پایینی است که در حدود ۳۵۰ هزار نفر برآورد شده است. نرخ تولید ناخالص این شهر به حدود ۱۵.۸ میلیارد دلار می رسد و مهم ترین بخش اقتصادی در این منطقه تولید محصولات کارخانه ای است.

بخش تولیدی در این شهر نزدیک به ۲۵ درصد از کل صنعت آن را در اختیار دارد و پس از آن، امور مالی و بیمه و علوم زیستی و بهداشت در رده های بعدی قرار دارند. ویندزور در مورد آموزش و پرورش و ساخت و ساز نیز یک منطقه شهری مهم به حساب می آید و از دیگر صنایع مهم آن می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • خرده فروشی و عمده فروشی
 • حمل و نقل و انبارداری
 • تولید محصولات غذایی و فرآوری آن

اشاوا برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

منطقه شهری اشاوا دارای جمعیتی بالغ بر ۱۶۰ هزار نفر است و در آن صنایع مهمی وجود دارند. این شهر در منطقه نزدیک به تورنتو واقع شده است و از جمله صنایع مهم آن می توان به تولید محصولات کارخانه ای و تولید انرژی اشاره کرد.

سهم تولید ناخالص این شهر در کل GDP کشوری در حدود ۱۴ میلیارد دلار است و فناوری های نوین سهم بالایی در اقتصاد این شهر دارند.

اشاوا در یک منطقه جغرافیایی مهم در این ایالت قرار گرفته است و به همین دلیل، مسیرهای ارتباطی متنوعی در آن برای حمل و نقل و لجستیک وجود دارد. از بخش های مهم اقتصادی در اشاوا می توان فهرست زیر را بیان کرد.

 • تولید محصولات پیشرفته کارخانه ای
 • تولید انرژی
 • علوم زیستی و بهداشت
 • لجستیک و حمل و نقل
 • فناوری های نوین و ارتباطات

گوئلف برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

گوئلف منطقه ای شهری در چند قدمی کیچنر انتاریو است که بخش بزرگی از اقتصاد آن را تولید کارخانه ای و صنایع مرتبط تشکیل داده است. این منطقه دارای جمعیتی در حدود ۱۳۰ هزار نفر است و سهم تولید ناخالص گوئلف به بیش از ۱۰ میلیارد دلار می رسد. باید اشاره کرد که این شهر با دانشگاه معروف گوئلف شناخته می شود که وظیفه ارائه خدمات آموزشی متعدد به جمعیت آن را بر عهده دارد.

صنعت تولید محصولات کارخانه ای پیشرفته بخش جدایی ناپذیر صنعت گوئلف است و از دیگر بخش های مهم اقتصادی در آن می توان به فناوری های کشاورزی و انرژی های پاک اشاره کرد. فهرست زیر بیان کننده بهترین تجارت ها و کسب و کارها در این شهر هستند.

 • محصولات پیشرفته کارخانه ای
 • فناوری های کشاورزی
 • انرژی های پاک
 • فناوری اطلاعات و ارتباطات
 • آموزش و پرورش
 • تولید و فرآوری محصولات غذایی

سادبری برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

در مقایسه با منطقه تورنتو، سادبری در منطقه شمالی انتاریو واقع شده است و برای افرادی که به دنبال استفاده از برنامه مهاجرت کارآفرینی آنتاریو هستند، سادبری یک منطقه بی نظیر است. این شهر جمعیت کمی دارد که در حدود ۱۶۵ هزار نفر برآورد شده است و به همین دلیل، می توان با میزان پایین تری از سرمایه گذاری در آن کارآفرینی کرد.

صنعت توریسم و صنایع خدمات مالی و بیمه در این شهر از مهم ترین بخش های اقتصادی هستند و از دیگر موارد می توان به بهداشت و تولید رسانه اشاره کرد.

سادبری سهم ۹.۶ میلیارد دلاری در اقتصاد کل کشور دارد و شما می توانید فرصت های متنوعی را در سیستم اقتصادی این شهر مشاهده کنید. پارک های طبیعی و مناطق دیدنی سادبری جزو بهترین ها در کل کشور هستند و از مهم ترین بخش های صنعتی و اقتصادی در سادبری می توان فهرست زیر را بیان کرد.

 • امور مالی و بیمه
 • توریسم و گردشگری
 • علوم بهداشت و درمان
 • فیلم و تولید رسانه
 • فناوری و ارتباطات
 • آموزش و پرورش

کینگستون برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

کینگستون کانادا بین تورنتو و اتاوا قرار دارد و سهم GDP آن در کل کشور نزدیک به ۹.۵ میلیارد دلار برآورد شده است. شهر کینگستون اقتصادی مبتنی بر بخش خدماتی دارد و در این منطقه شهری در حدود ۱۷۰ تا ۲۰۰ هزار نفر زندگی می کنند.

از نظر جمعیتی، کینگستون یکی از کم جمعیت ترین شهرهای انتاریو است اما شما می توانید فرصت های متنوعی را در آن مشاهده کنید. کینگستون انتاریو در خط جنوبی ایالت و در جوار رودخانه سن لورنزو قرار گرفته است و مسیرهای ارتباطی متنوعی با کشور آمریکا دارد.

در شهر کینگستون شما می توانید در صنایع خدماتی وارد بازار کار شوید. در کنار آن، حمل و نقل و لجستیک از مهم ترین بخش های اقتصادی آن به حساب می آید. تولید محصولات کارخانه ای و عمده فروشی نیز در این منطقه شهری از مهم ترین صنایع آن است. در فهرست زیر به صنایع اساسی این شهر اشاره شده است.

 • صنایع خدماتی
 • حمل و نقل و لجستیک
 • عمده فروشی
 • تولید کارخانه ای
 • علوم زیستی
 • فناوری اطلاعات و ارتباطات
 • آموزش و پرورش
 • خدمات فنی و حرفه ای
 • امور مالی و بیمه

بهترین مشاغل برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

صنایع خدماتی، توریسم و صنایع مرتبط با فناوری های مدرن بخش مهمی از اقتصاد انتاریو را به خود اختصاص داده اند. در کنار این موارد، تولید کارخانه ای و تولید محصولات صنعتی پیشرفته بخش عظیمی از صنعت انتاریو را در اختیار دارد. شما در این بخش ها می توانید فرصت های عالی را برای استفاده از برنامه مهاجرت کارآفرینی آنتاریو به دست آورید.

هوافضا برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

انتاریو منطقه ای است که غول های هوافضا در آن شعبه دارند و در این ایالت محصولات مرتبط با این صنعت تولید و در اختیار متخصصان قرار می گیرد. فناوری های مرتبط با هوافضا و هوانوردی بخش مهمی از صنعت انتاریو هستند و در این ایالت بیش از ۲۰۰ شرکت فعال در این زمینه حضور دارند.

باید اشاره کرد که نرخ استخدام در این بخش ۴۴ هزار نفر در انتاریو است و در آن سالانه بیش از ۵۰۰ میلیون دلار در بخش تحقیق و توسعه صرف می شود. ۳ کمپانی بزرگ جهانی در انتاریو فعالیت دارند که کار آن ها تولید قطعات صنعتی و مرتبط با هوافضا است.

خودروسازی برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

انتاریو از نظر وجود صنایع خودروسازی و قطعه سازی یک منطقه منحصر به فرد به شمار می رود. مهاجرت کارآفرینی آنتاریو از طریق صنعت خودروسازی فرصت های متنوعی را پیشنهاد می دهد چرا که این ایالت تجربه بالایی در تولید و عرضه قطعات خودرو به بازارهای جهانی دارد.

شرکت های بزرگی مانند تویوتا، فورد و هوندا در این ایالت کارخانه دارند و باید اشاره کرد که بیش از ۳۰۰ کمپانی در بخش های تولیدی و صنایع مرتبط در انتاریو فعالیت می کنند.

انتاریو در آمریکای شمالی یک مرکز مهم تولید خودروسازی است و شرکت های کوچک و بزرگ در این ایالت مشغول به فعالیت هستند. در سال های مختلف ۸۰ درصد از تولید خودروسازی این ایالت صادر شده است و در این ایالت بیش از ۷۰۰ تامین کننده قطعات خودروسازی فعالیت می کنند.

صنایع شیمیایی و بیوشیمی برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

صنایع شیمیایی انتاریو قدرت عظیم اقتصادی این ایالت به حساب می آید و بیش از ۱۵ شرکت بین المللی و مطرح در سطح جهانی در این ایالت مشغول به کار هستند. باید اشاره کرد که انتاریو دارای ۷۰۰ شرکت تولیدی شیمیایی است که بیش از ۲۹ هزار نفر را استخدام کرده اند.

این ایالت بزرگترین منطقه آمریکای شمالی از نظر تولید محصولات شیمیایی است و محصولات مختلف پتروشیمی در آن تولید و به بازارهای جهانی عرضه می شود.

از جمله مهم ترین بخش های تولیدی در این بخش می توان محصولات شیمیایی پایه، محصولات مرتبط با کشاورزی، محصولات تمیز کننده و انواع رنگ ها را بیان کرد.

صنایع مرتبط با فناوری‌ های پاک برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

صنایع پاک در این ایالت یک گزینه عالی برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو است چرا که ۵۰۰۰ شرکت و استارتاپ مرتبط در آن مشغول به کار هستند. باید اشاره کرد که خلاقیت در این بخش حرف اول را می زند و شما می توانید با ارائه ایده های خلاقانه به دنبال موفقیت در این بخش باشید.

مهاجرت کارآفرینی آنتاریو با استفاده از تاسیس یک تجارت مرتبط با فناوری های پاک گزینه ای در دسترس است که حمایت های دولتی و شرکت های سرمایه گذاری را نیز فراهم می کند.

در این بخش ۱۳۴ هزار نفر مشغول به کار هستند و شرکت های مرتبط با فناوری های پاک سهم تولید ناخالص ۲۵.۴ میلیارد دلاری برای کشور کانادا به همراه دارند. ۵ کمپانی بزرگ از بین ۱۰۰ کمپانی برتر جهانی در این حوزه در ایالت انتاریو فعالیت دارند و میزان صادرات سالانه این بخش ۵.۸ میلیارد دلار است.

خدمات مالی برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

خدمات مالی و امور بیمه بخش جدایی ناپذیر صنعت کانادا و ایالت انتاریو است و در این ایالت بیش از ۳۶۵ هزار نفر مشغول به کار هستند. سهم تولید ناخالص داخلی این ایالت در مورد امور مالی و خدمات مرتبط تقریبا ۶۳ میلیارد دلار است.

باید اشاره کرد که ۱۲ هزار شرکت خرد و متوسط در این ایالت فعالیت دارند که بهترین خدمات مالی را در اختیار مشتریان قرار داده اند.

نکته جالب این است که سالانه نزدیک به ۴۴ هزار نفر در حوزه بیزینس در این ایالت فارغ التحصیل می شوند که این میزان فارغ التحصیلان ایالت انتاریو را به یک منطقه ایده آل برای شروع کسب و کارهای مرتبط تبدیل کرده است. همچنین، ۴۴ دانشگاه و کالج در این ایالت وجود دارند که وظیفه علم آموزی به جمعیت آن را بر عهده دارند.

محصولات غذایی و نوشیدنی برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

تولید محصولات غذایی و نوشیدنی نیز سهم عالی در اقتصاد کانادا دارند و برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو یک گزینه منحصر به فرد است. در صورتی که قصد ورود تخصصی به این بخش اقتصادی را در انتاریو دارید، باید گفت بهترین امکانات و تجهیزات در اختیار شما خواهد بود. در این ایالت، شرکت های بزرگ آمریکای شمالی فعالیت دارند که تعداد آن ها بیش از ۳۰۰۰ عدد است.

در کنار این شرکت ها، استارتاپ های مرتبط با غذا و فرآوری محصولات غذایی نیز نقش مهمی در تولید غذا و عرضه آن به بازار دارند. در این بخش در حدود ۱۰۴ هزار نفر مشغول به کار هستند.

جنگل و تولید چوب برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

صنایع مرتبط با جنگل سهم قابل توجهی در اقتصاد انتاریو دارد و در سال های اخیر، سهم صادرات این بخش به آمریکا به ۶.۵ میلیارد دلار رسیده است. بیش از ۹۰ درصد از تولیدات چوب این ایالت صادر می شود و از نظر سهم صادراتی، انتاریو یک منطقه مهم در کل کانادا به حساب می آید.

در کنار آمریکا، دیگر مقاصد مهم صادرات چوب و محصولات مرتبط با جنگل چین، مکزیک، انگلستان و هنگ کنگ هستند. در کنار این کشورها، هند، سنگاپور و ژاپن نیز بهترین مقاصد صادرات این نوع محصولات در ایالت انتاریو به شمار می روند.

اتوماسیون و رباتیک برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

برای شروع به کار در این حوزه، شما انتخاب های متنوعی را دارید تا تجارت خود را در یکی از بخش های کارخانه ای، امور مالی، تولید کشاورزی و تولید محصولات غذایی شروع کنید. انتاریو و به خصوص شهر تورنتو یک مرکز مهم از نظر حمایت از استارتاپ های رباتیک و فناوری محور است و این نوع صنایع تحت حمایت های دولت و شرکت های سرمایه گذاری قرار دارند.

شرکت های بزرگی مانند Autodesk و زیمنس در این ایالت فعالیت می کنند که تعداد کل این شرکت ها به بیش از ۳۵۰ عدد می رسد. برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو از طریق اتوماسیون و صنایع رباتیک، شما مطمئنا امکانات و تجهیزات متنوع و مدرنی را در اختیار خواهید داشت.

فناوری اطلاعات و ارتباطات برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

فناوری اطلاعات و ارتباطات یکی از بهترین گزینه ها برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو است چرا که این بخش دارای فرصت های منحصر به فردی در شهرهای بزرگ و حتی مناطق کم جمعیت است. شما می توانید در شهر بزرگی مانند تورنتو استارتاپ های مختلفی را مشاهده کنید که در حوزه های تخصصی آی تی و نرم افزار فعالیت می کنند.

جالب است بدانید، بیش از ۳۲۰ هزار نفر در حوزه آی تی و ارتباطات در این ایالت مشغول به کار هستند و در سال های قبل صادرات این بخش به بیش از ۷.۴ میلیارد دلار رسیده است. همچنین، از سهم تولید ناخالص انتاریو که ۴۲۰ میلیارد دلار است، ۶۵ میلیارد دلار آن به بخش آی تی و حوزه های فناوری مرتبط است.

علوم زیستی برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

در بخش های مختلفی در علوم زیستی می توانید اهداف خود را از مهاجرت کارآفرینی آنتاریو دنبال کنید. ساخت تجهیزات پزشکی، داروسازی و محصولات بهداشتی از جمله بهترین بخش ها در حوزه علوم زیستی هستند و باید اشاره کرد که بیش از ۱۹۰۰ شرکت و تجارت در حوزه علوم زیستی در این ایالت فعالیت دارند.

درآمد سالانه این بخش ۵۸.۷ میلیارد دلار برآورد شده است و از مهم ترین نکات باید به سهم صادرات ۱۰.۴ میلیارد دلاری علوم زیستی در این ایالت اشاره کرد. همچنین، بیش از ۶۶ هزار نفر در بخش علوم زیستی و بهداشت در انتاریو مشغول به کار هستند و ۱۰ کمپانی بزرگ داروسازی و پزشکی در این ایالت شعبه دارند.

معدن برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

انتاریو از نظر منابع طبیعی و معدن در شرایط عالی قرار دارد و شرکت های مرتبط با صنایع معدن و تولید محصولات معدنی آن از موفق ترین ها در جهان به شمار می روند. تولید معدنی در سال بیش از ۱۰ میلیارد دلار در این ایالت است و سهم بخش سرمایه گذاری و تحقیق در صنایع معدنی ۵۷۰ میلیون دلار در سال برآورد شده است.

۲۸ هزار شغل مستقیم در این ایالت وجود دارد و صنایع مرتبط با معدن بیش از ۴۷ هزار شغل غیر مستقیم ایجاد کرده اند. تعداد معادن فعال انتاریو ۴۱ عدد است که ۹ عدد از آن ها فلزاتی مانند نیکل، مس و روی هستند و ۲۱ عدد از آن ها نیز فلز طلا است.

توریسم برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

توریسم و گردشگری سهم عمده ای در اقتصاد کانادا دارد و سهم انتاریو بیش از دیگران است. در این ایالت نزدیک به ۴۰۰ هزار نفر در حوزه گردشگری و توریسم فعالیت می کنند و باید گفت، شما در بیشتر شهرها و مناطق این ایالت می توانید وارد یک شغل مرتبط با گردشگری شوید. دلیل این امر وجود امکانات طبیعی و دولتی متنوع است که به رشد و توسعه صنایعی مانند توریسم و حمل و نقل کمک زیادی کرده است.

کانادا در یک منطقه جغرافیایی بی نظیر واقع شده است و به همین دلیل، در بیشتر ایام سال شرایط مساعدی برای گردشگران و بازدید کننده ها فراهم است. با این شرایط، شما می توانید یک شهر بزرگ را انتخاب کنید و تجارت خود را در آن تاسیس کنید. در کنار این موضوع، شهرهای کوچک و مناطق کم جمعیت نیز از پتانسیل های عالی برای تاسیس یک کسب و کار مرتبط با توریسم برخوردار هستند.

حمل و نقل برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

در شهرهای بزرگ کانادا و در مناطق خط جنوبی این کشور، شما می توانید بهترین فرصت ها را برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو در اختیار داشته باشید. باید اشاره کرد که این ایالت دارای امکانات متنوعی برای تاسیس و راه اندازی یک شرکت مرتبط با لجستیک و حمل و نقل است و شما در این حوزه تخصصی، از حمایت های دولتی نیز برخوردار هستید.

در کنار خرید یک شرکت مرتبط با حمل و نقل، شما می توانید ایده های استارتاپی خود را نیز در این ایالت عملی کنید و با استفاده از آن به فکر مهاجرت باشید. مهاجرت کارآفرینی آنتاریو با استفاده از خرید یک بیزینس آماده در حوزه حمل و نقل یکی از بهترین گزینه ها برای افرادی است که به دنبال ایجاد شغل های متعدد در این ایالت هستند.

هزینه های زندگی پس از مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

شما در کنار ارائه تمکن مالی برای سرمایه گذاری در این ایالت، باید به فکر هزینه های زندگی نیز در آن باشید. بر اساس اعلام دولت این کشور، تمکن مالی برای زندگی یک نفر در یک سال در حدود ۱۳ هزار دلار است و این میزان با افزایش تعداد افراد خانواده افزایش خواهد داشت.

هزینه های کلی برای یک نفر به جز اجاره بها در حدود ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار کانادا در ماه بر آورد شده است. در کنار این موضوع، شما برای هزینه های زندگی خانواده چهار نفره باید هزینه ای حدود ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار کانادا را در نظر داشته باشید.

جدول هزینه های زندگی

محل
هزینه
هزینه
غذا و رستوران 
وعده غذایی برای یک نفر در یک رستوران ارزان۱۹
وعده غذایی برای ۲ نفر در رستوران های معمولی۷۵
هزینه میان وعده های غذایی۱۱
کاپوچینو معمولی۴.۵
آب بطری ۳۰۰ میلی لیتری۱.۸
نوشابه ۳۰۰ میلی لیتر۲.۳
بازار اجناس 
شیر معمولی یک لیتر۲.۵
قرص نان ۵۰۰ گرمی۲.۹
برنج یک کیلوگرمی۳.۸
تخم مرغ ۱۲ عدد۳.۷
فیله مرغ ۱ کیلوگرم۱۳.۵
گوشت قرمز ۱ کیلوگرم۱۵.۷
سیب ۱ کیلوگرم۴.۳
پرتقال ۱ کیلوگرم۴
حمل و نقل 
بلیط ۱ طرفه محلی۳
کارت عبور و مرور ۱ ماهه۹۰.۵
هزینه شروع تاکسی۴
هزینه یک ساعت انتظار تاکسی۳۴
هزینه یک کیلومتر اضافی تاکسی۲
۱ لیتر بنزین۱.۳
خرید یک خودرو معمولیبین ۲۰ تا ۳۰ هزار دلار
هزینه های آپارتمان 
آب، برق و …۱۶۵
اینترنت پرسرعت نامحدود۸۰
ورزش و سرگرمی 
باشگاه فیتنس برای یک نفر در ماه۵۲
باشگاه تنیس برای یک نفر ۱ ساعت در آخر هفته۲۰
یک بلیط سینما۱۴
هزینه فرزندان 
پیش دبستان تمام وقت خصوصی بین المللیماهانه هزار دلار
دبستان بین المللی به صورت سالانه۱۴.۴ هزار دلار
کفش و پوشاک 
یک شلوار جین برند۶۵
یک دست لباس تابستانه۴۵
یک جفت کفش ورزشی برند۱۰۰
یک جفت کفش چرم۱۲۸
اجاره بها 
آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر۱۴۰۰
آپارتمان ۱ خوابه در خارج از مرکز شهر۱۱۰۰
آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر۲۲۰۰
آپارتمان ۳ خوابه در خارج از مرکز شهر۱۹۰۰
خرید آپارتمان در مرکز شهر۶۵۰۰
خرید آپارتمان در خارج از مرکز شهر۴۶۰۰
میانگین حقوق پس از کسر مالیات۳۵۵۰
 • هزینه ها به دلار کانادا است.

با تراست بیزینس همراه باشید

 • مهاجرت کارآفرینی آنتاریو گزینه ای ایده آل برای متقاضیانی است که به دنبال یک منطقه پیشرفته با امکانات متنوع هستند.
 • کارآفرینی در آنتاریو از نظر تنوع صنایع و وجود امکانات دارای بهترین فرصت ها برای کارآفرینان و متخصصان کسب و کار است و در آن می توانید از حمایت های دولتی نیز بهره مند شوید.
 • بهتر است بر اساس شغل مورد نظر یک منطقه را در این ایالت انتخاب کنید و دقت داشته باشید که مناطق کم جمعیت تر دارای شرایط آسان تری هستند.
 • برای آماده کردن پرونده کامل و دقیق می توانید با مشاوران مهاجرت در تراست بیزینس تماس حاصل فرمایید.
 • مشاوران و وکلای رسمی تراست بیزینس بهترین شرایط را برای مهاجرت شغلی کانادا در اختیار شما قرار خواهند داد و شما در اولین فرصت می توانید به عنوان کارآفرین در این کشور مشغول به کار شوید.

وکیل ویزا برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

شرایط مشخصی برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو بیان شده است که شما باید قبل از آماده سازی مدارک تان این شرایط را به صورت کامل و دقیق مطالعه کنید. در صورتی که نیاز به یک مشاوره تخصصی داشته باشید و در یک بخش از مدارک خود مشکلی دارید، متخصصان تراست بیزینس آماده ارائه مشاوره های مهاجرت و مرتبط با کسب و کار به شما هستند.

دقت داشته باشید که شرایط رقابتی برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو وجود دارد و شما باید امتیازهای خود را در جدول امتیازبندی افزایش دهید. در بعضی از شرایط و زمان ها مهاجرت کارآفرینی آنتاریو، شما نیاز دارید تا امتیاز بیش از ۱۲۰ را ارائه دهید تا بتوانید در فهرست پذیرش این ایالت قرار بگیرید.

بهترین گزینه این است که قبل از ثبت درخواست تان یک بررسی کلی از پرونده شما انجام شود تا بتوانید نواقص آن را برطرف کنید. در کنار این بررسی پرونده، شما می توانید در مرحله نوشتن بیزینس پلن نیز در مورد مشاوره های تخصصی کسب و کار و مرتبط با تحقیقات بازار از خدمات تراست بیزینس استفاده کنید.

سوالات متداول

مهم ترین نکته برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو چیست؟

در این برنامه مهم ترین نکته داشتن سوابق شغلی در حد ۲ سال است. در کنار این موضوع، شما باید تمکن مالی برای اجرایی کردن پروژه مورد نظر را داشته باشید و بتوانید حداقل سرمایه گذاری را تامین کنید.

آیا سن تاثیری در برنامه مهاجرت کارآفرینی آنتاریو دارد؟

در برنامه انتاریو، سن زیاد تاثیرگذار نیست و شما می توانید در یک بازه سنی معقول به سمت عملی کردن اهداف تان حرکت کنید. در این برنامه بهترین سن را می توان بین ۲۲ تا ۵۵ سال دانست که شما در بهترین شرایط برای شروع یک تجارت در این کشور هستید.

کدام مناطق برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو مناسب هستند؟

این موضوع کاملا وابسته به مدل بیزینس شما و اهداف تان است. در این برنامه شما می توانید شهرهایی را انتخاب کنید که دارای پیشرفت زیادی هستند و امکانات بی نظیری را در اختیار شما قرار می دهند. دقت داشته باشید که مناطق کم جمعیت و اطراف شهرها نیز شرایط عالی را برای ایجاد یک کسب و کار پر بازده دارند.
برای شروع یک شغل که در رابطه با صنایع پیشرفته باشد، مناطق شهری گزینه بهتری هستند و برای شروع یک تجارت مرتبط با تولید کشاورزی و محصولات غذایی، مناطق اطراف شهرهای بزرگ می توانند شرایط ایده آلی داشته باشند.

آیا برای استفاده از برنامه مهاجرت کارآفرینی آنتاریو لزوما نیاز به نوشتن بیزینس پلن داریم؟

بله. در تمامی برنامه های مهاجرت کارآفرینی کانادا شما لزوما باید بیزینس پلن خود را در ابتدا آماده کنید. طی نوشتن این مدرک، شما می توانید به بهترین دید از بازار دست پیدا کنید و شرایط کسب و کار را در آن تحلیل کنید. توصیه می شود در نوشتن بیزینس پلن مطالعه کافی داشته باشید و در شرایط حساس با مشاوره با یک متخصص این کار را جلو ببرید.

آیا برای مهاجرت به مناطق کم جمعیت نیاز به سرمایه کمتری است؟

بله. در صورتی که شما مناطق کم جمعیت این استان را انتخاب کنید، در برنامه مهاجرت کارآفرینی آنتاریو شرایط بهتری را خواهید داشت. میزان سرمایه در مناطق شهری و غیر شهری به جز تورنتو حداقل ۲۰۰ هزار دلار است که این میزان در مورد شهر تورنتو ۶۰۰ هزار دلار تعیین شده است.

مهم ترین فاکتورها برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو چیست؟

مهم ترین فاکتورها در جدول امتیازبندی شامل سابقه کاری، سطح زبان، تمکن مالی، میزان سرمایه گذاری، مهارت ها و رده شغلی است. البته، نوع پروژه شما و میزان سودآوری آن برای اقتصاد منطقه نیز اهمیت زیادی در این برنامه مهاجرت بیزینسی کانادا دارد.

چه امتیازی برای پذیرفته شدن در برنامه مهاجرت کارآفرینی آنتاریو نیاز است؟

در حالت کلی نمی توان امتیاز حداقلی برای این کار تعیین کرد. در واقع، پس از اعلام ثبت نام در این برنامه، داوطلبان باید مدارک خود را ارسال کنند و در یک سیستم جامع امتیازهای آن ها بر اساس حداکثر ۲۰۰ امتیاز مورد بررسی قرار می گیرد. معمولا میانگین امتیاز پذیرفته شدگان در برنامه بین ۱۲۰ تا ۱۴۰ بوده است.

چه زمانی می توان از اقامت دائم مطمئن شد؟

در برنامه مهاجرت کارآفرینی انتاریو شما ابتدا یک ورک پرمیت دریافت خواهید کرد. این مجوز کار کانادا برای حضور شما در منطقه مورد نظر صادر می شود و با استفاده از آن می توانید کسب و کار خود را در این کشور شروع کنید.
باید اشاره کرد که در مدت زمان حضور شما در این کشور، باید به مفاد قرارداد پایبند باشید که شروع تجارت مورد نظر و استخدام افراد کانادایی در بیزینس شما است. پایبند بودن شما به مفاد قرارداد منجر خواهد شد تا بتوانید برای ویزای دائم این کشور یا همان اقامت دائم کانادا درخواست دهید.

سفر اکتشافی برای مهاجرت کارآفرینی انتاریو چیست؟

سفر اکتشافی یک نوع سفر تجاری به حساب می آید که شما برای بررسی شرایط بازار در کشور مورد نظر حضور پیدا می کنید. دقت داشته باشید که این سفر باید در یک سال اخیر بوده باشد تا بتوانید در این بخش امتیاز مربوطه را به دست آورید. سفر اکتشافی با استفاده از یک ویزای بازدید تجاری کانادا به راحتی قابل انجام است و شما در آن می توانید به همراه خانواده خود در منطقه مورد نظر به بررسی شرایط کسب و کار بپردازید.

هزینه های زندگی در ایالت انتاریو چقدر است؟

هزینه های زندگی در این ایالت معمولا بین ۹۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار کانادا در ماه است که این میزان بدون اجاره بها محاسبه شده است. دقت داشته باشید که در صورت اقدام به صورت خانوادگی، شما باید هزینه های اضافی را نیز در نظر داشته باشید. هزینه زندگی برای یک خانواده چهار نفره در یکی از شهرهای بزرگ این کشور بین ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار کانادا است.

آیا برای بررسی پرونده در این روش نیاز به پرداخت هزینه است؟

بله. شما باید با ثبت درخواست خود هزینه های مورد نظر را پرداخت کنید که در حدود ۳۵۰۰ دلار برای یک متقاضی تعیین شده است. با بررسی مدارک شما و موفقیت در برنامه مهاجرت کارآفرینی آنتاریو، شما موفق به اخذ یک ویزای کار خواهید شد که مجوزتان برای حضور در منطقه مورد نظر است.

آیا مدرک زبان در مهاجرت کارآفرینی آنتاریو الزامی است؟

بله. مدرک زبان از مدارکی است که در حین ثبت پرونده به آن نیاز خواهید داشت. شما می توانید این مدرک را در همان مراحل اولیه آماده کنید تا ویزای شما با وقفه روبرو نشود. بر اساس اعلام وب سایت رسمی، حداقل سطح زبان انگلیسی یا فرانسوی ۴ در این برنامه مورد پذیرش است که شما می توانید این سطح زبان را با استفاده از مدرک آیلتس یا TEF به اثبات برسانید.

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

استفاده از مطالب سایت تراست فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. © کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت Trust Way Immigration Services می‌باشد.