مهاجرت کارآفرینی کبک

مهاجرت کارآفرینی کبک

مهاجرت کارآفرینی در کبک در یک نگاه

مواردتوضیحات
رده ویزا با مهاجرت کارآفرینی کبکویزای شغلی کانادا
مدت زمان رسیدگی به پرونده تا اخذ ویزابین ۱ تا ۲ سال
مدت زمان آماده سازی بیزینس پلنبین ۳ ماه تا ۶ ماه
مدارک لازم برای مهاجرت کارآفرینی کبکمدارک شناسایی معتبر
پاسپورت با اعتبار مناسب
رزومه متقاضی
مدرک زبان
گواهی تمکن مالی
گواهی ازدواج (در صورت نیاز)
گواهی سلامت
گواهی عدم سوء پیشینه
تمکن مالی۹۰۰ هزار دلار در صورت اقدام با سرمایه شخصی
میزان سرمایه گذاری۲۰۰ هزار دلار کانادا یا ۳۰۰ هزار دلار کانادا در صورت اقدام با سرمایه شخصی
مدرک زبانفرانسوی TEF
مدرک تحصیلیحداقل دیپلم دبیرستان
ایده تجاری مورد تاییدمحدودیتی ندارد، ایده تجاری باید عملی باشد.
بهترین رده های شغلیحمل و نقل، توریسم، فناوری، پزشکی، هوش مصنوعی، دیجیتال مدیا، امور مالی، تولید کارخانه ای

مهاجرت کارآفرینی کبک از جمله روش های سرمایه گذاری و شروع بیزینس در کانادا به حساب می آید که این برنامه یکی از بهترین روش های مهاجرت بیزینسی در کانادا است. در این برنامه، دو مسیر مهاجرت کارآفرینی ارائه شده است که در مسیر اول شما باید به دنبال جذب سرمایه گذار در ابتدای مسیر باشید.

در صورتی که قصد احداث پروژه با سرمایه شخصی را داشته باشید، باید تمکن مالی و سرمایه مورد نیاز را آماده کنید و با ارائه یک بیزینس پلن قوی، ایده تجاری خود را در سیستم بررسی پرونده ها ثبت کنید.

مراحل مهاجرت کارآفرینی در کبک

مشاوره تخصصی

دریافت یک مشاوره تخصصی در ابتدای مسیر می تواند مسیر شما را برای موفقیت در برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک هموار کند. بسیاری از متقاضیان توجهی به استفاده از خدمات مهاجرت بیزینسی ندارند و همین امر باعث می شود تا وقفه های طولانی مدتی در مسیر موفقیت آن ها به وجود آید.

یک مشاور بیزینسی و وکیل مهاجرت در کوتاه ترین زمان ممکن می تواند پرونده تان را بررسی کند و آن را در شرایط مناسب به نتیجه برساند. به دلیل تجربه بالای مشاوران و وکلای مهاجرت شما مطمئن هستید که یک همراه همیشگی و با تجربه در کنارتان است تا در صورت بروز مشکل بتوانید موانع را به سرعت از میان بردارید.

ایده بیزینسی

داشتن یک ایده بیزینسی و انتخاب پروژه ای که در منطقه کبک بازدهی بالایی داشته باشد، از جمله اصلی ترین نکات برنامه است.

برای موفقیت در برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک شما باید پروژه ای را انتخاب کنید که در منطقه مورد نظر قدرت بالایی داشته باشد و برای این کار نیاز است تا تحقیقات دقیقی در بازار انجام شود.

در این مرحله بهتر است با مشاوران بیزینس با تجربه مشورت داشته باشید تا بهترین ایده تجاری را انتخاب کنید تا پرونده تان را به اقامت دائم کانادا برساند. بسیاری از ایده های تجاری وجود دارند که در ابتدا عملی به نظر می رسند اما با یک بررسی کلی می توان دید که بازدهی خوبی در این ایالت نخواهند داشت.

انتخاب محل بیزینس

منطقه ای که شما برای احداث پروژه خود انتخاب می کنید، از جمله مهم ترین نکات کار است و این منطقه باید بر اساس اهداف شما و پروژه مورد نظر انتخاب شود.

مناطق زیادی در این ایالت وجود دارند که شما با انتخاب یکی از آن ها می توانید در برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک به موفقیت برسید. از جمله بهترین مناطق، شهرهایی هستند که در کنار رودخانه سن لورنس واقع شده اند و بازدهی بالایی برای بیزینس ها در این مناطق وجود دارد.

به دلیل ارتباط خوب این مناطق با شهرهای دیگر کانادا و حتی آمریکا، می توان در یکی از این بخش ها بیزینس خوبی را شروع کرد و در آینده نیز آن را توسعه داد.

تحقیقات محلی

بر اساس علاقه و نوع پروژه مهاجرت کارآفرینی کبک شما باید یک منطقه خوب را انتخاب کنید. پس از انتخاب منطقه نیاز است تا تحقیقات محلی در منطقه انجام شود تا بدانید بیزینس آینده تان دارای بازدهی خوبی خواهد بود یا خیر.

تحقیقات دقیق در بازار و بررسی ایده تجاری از جمله الزامات برای موفقیت در برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک به حساب می آید و با این کار خواهد بود که می توانید قدرت عملی بودن پروژه خود را مشخص کنید.

برای بررسی شرایط موفقیت بیزینس تان نیاز دارید تا داده های قابل اطمینان جمع آوری کنید و این داده ها بخش مهمی از بیزینس پلن را تشکیل می دهند.

بررسی شرایط

شرایط برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک شامل چند مورد هستند که شما می توانید آن ها را در ادامه مطلب مطالعه کنید. بر اساس این شرایط، شما باید مدارک تان را آماده کنید و در زمان مشخص شده پرونده تان را در سیستم آنلاین به ثبت برسانید.

داشتن تمکن مالی، سابقه شغلی و توانایی مدیریت پروژه از جمله شرایط مهمی است که قبل از ثبت درخواست باید آن ها را محقق کنید و در غیر این صورت درخواست شما با ریجکتی مواجه خواهد شد.

تقریبا در تمامی برنامه های کارآفرینی کانادا این سه شرط وجود دارند و در برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک نیز این سه شرط از اصلی ترین نکات برای موفقیت هستند.

تامین مالی

در برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک دو مسیر برای شروع درخواست ارائه شده است. در مسیر اول شما می توانید برای تامین سرمایه از شرکت های سرمایه گذاری کمک بگیرید و میزان سرمایه ای که برای تاسیس پروژه به آن نیاز خواهید داشت را از یک شرکت سرمایه گذاری اخذ کنید.

در مسیر دوم خودتان خواهید بود که باید سرمایه مورد نیاز را تامین کنید و مدارکی برای اثبات تمکن مالی نیاز خواهد بود. میزان سرمایه مورد نیاز وابسته به پروژه بیزینسی شما در برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک است که در همان ابتدای مسیر و در زمان نوشتن بیزینس پلن باید روش تامین سرمایه را مشخص کنید.

بیزینس پلن

بیزینس پلن از مهم ترین مدارکی است که در ویزاهای کارآفرینی به آن نیاز خواهید داشت. بیزینس پلن مهاجرت کارآفرینی کبک مشخص می کند که آیا می توان روی ایده تجاری سرمایه گذاری کرد و آیا این ایده تجاری به موفقیت خواهد رسید یا خیر.

در این مدرک شما باید به صورت واضح و دقیق مشخص کنید که نوع پروژه چیست، اهداف تان از احداث پروژه کارآفرینی چه خواهد بود و میزان سرمایه گذاری روی پروژه به چه صورت خواهد بود.

در صورتی که بتوانید یک بیزینس پلن قوی آماده کنید، می توانید روی موفقیت در برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک حساب باز کنید.

آماده کردن مدارک

مطمئنا در این مسیر باید نشان دهید که مدارک اثبات کننده توانایی مالی و مدارک هویتی را در اختیار دارید و از دیگر مدارک مهم باید به بیزینس پلن و مدارک تحقیقات بازار اشاره کرد.

پس از بررسی شرایط برنامه و آماده سازی بیزینس پلن، شما باید به فکر آماده سازی مدارک اولیه باشید و در سیستم مورد نظر درخواست تان را ارائه کنید.

تمامی مدارکی که به زبان های غیر انگلیسی یا فرانسوی هستند باید به یکی از زبان های فرانسوی یا انگلیسی ترجمه شوند تا بتوان با استفاده از آن ها درخواست را ثبت کرد. پیشنهاد می شود لیست مدارک را در ابتدای مسیر بررسی کنید تا در یک زمان بندی مشخص بتوانید مدارک را به صورت کامل و بی نقص آماده کنید.

مشخص کردن تیم و ساختار

مشخص کردن تیم و ساختار بیزینس بخش مهمی از بیزینس پلن به شمار می رود و شما باید نشان دهید که اعضای تخصصی و قابل اعتماد برای تیم خود انتخاب کرده اید.

در بسیاری از پروژه های کارآفرینی همین اعضای تخصصی هستند که یک بیزینس را به سمت موفقیت هدایت می کنند و سازمان های بررسی کننده تمرکز زیادی روی اعضای تیم مهاجرت کارآفرینی کبک دارند و سابقه شغلی آن ها را به دقت بررسی خواهند کرد.

نقش ها و وظایف باید به صورت کامل در بیزینس پلن مشخص شود و در صورت داشتن مدارک اضافی و پشتیبان، شما باید این مدارک را در همین بیزینس پلن ارائه دهید.

اقدام برای ویزا

اقدام برای ویزا در صورتی امکان پذیر است که شما توانسته باشید مدارک را آماده کنید و تمامی شرایط برنامه را نیز داشته باشید. اقدام برای ثبت درخواست در سیستم آنلاین مختص به مهاجرت کارآفرینی کبک انجام می شود و پس از ثبت درخواست اولیه شما باید منتظر باشید تا پرونده تان کاملا بررسی شده و برایتان یک دعوت نامه صادر شود.

در صورتی که پرونده شما به صورت تمام و کمال آماده شده باشد، می توانید در مدت زمان چند هفته ای تا چند ماهه ویزای کار اولیه را دریافت کنید و در این کشور حضور داشته باشید. ویزای شما مجوز حضور در این کشور است و با استفاده از آن می توانید پروژه مهاجرت کارآفرینی کبک را در این منطقه شروع کنید.

حضور در کانادا

پس از اخذ تایید اولیه، شما باید به صورت حضوری در کبک فعالیت داشته باشید و پروژه تان را در آن شروع کنید. در صورتی که نتوانید در این ایالت حضور داشته باشید، مطمئنا پرونده شما با مشکلاتی مواجه خواهد شد.

از جمله اقدامات مهم پس از حضور در این کشور، اقدام برای مجوزهای اولیه است که در مدت زمان کوتاهی می توانید این مجوزها را از طریق سازمان های دولتی دریافت کنید.

اخذ این نوع مجوزها اصلا کار دشواری در کانادا نیست و شما با صرف کمترین زمان ممکن می توانید تمامی مجوزهای لازم را برای موفقیت در برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک دریافت کنید.

اقامت دائم

اقامت دائم کانادا از بهترین مزایای برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک به حساب می آید که در نهایت می توانید این مزیت را به دست آورید. با استفاده از اقامت دائم است که شما می توانید برای خانواده و فرزندان خود شرایط زندگی خوبی را در این کشور فراهم کنید که در صورت محقق کردن تمامی شرایط برنامه در نهایت به این مزیت دست پیدا خواهید کرد.

پس از حضور در این کشور باید مجوزها را دریافت کنید و یک بیزینس فعال را تاسیس کنید تا بتوانید برای پروسه اقامت دائم کانادا اقدام کنید.

نکات مهم برای مهاجرت کارآفرینی در کبک

 • دو مسیر مهاجرتی در برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک وجود دارد که در ابتدای کار باید یکی از آن ها را انتخاب کنید.
 • مسیر اول این امکان را فراهم می کند که میزان سرمایه مورد نیاز شما توسط یک شرکت سرمایه گذاری تامین شود و در مسیر دوم این خود شما هستید که باید سرمایه مورد نیاز پروژه مهاجرت کارآفرینی کبک را تامین کنید.
 • پس از انتخاب یکی از این دو مسیر، باید شرایط مورد نظر را بررسی کنید و به فکر تامین مالی باشید.
 • ارائه پرونده ای با مدارک کامل و بی نقص از عوامل موفقیت در برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک است.
 • پروژه کارآفرینی کبک باید برای اقتصاد این ایالت سودآور باشد و بتوان آن را با امکانات موجود عملی کرد.
 • تحقیقات محلی و بررسی کامل ایده تجاری از نکات مهم برای اثبات موفقیت پروژه مهاجرت کارآفرینی کبک است که برای گذراندن این مرحله بهتر است با مشورت یک فرد متخصص کار خود را پیش ببرید.
 • متخصصان بیزینس و وکلای مهاجرت در تراست بیزینس آماده هستند تا در هر مرحله از برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک که هستید شما را همراهی کنند و بهترین مشاوره های تخصصی را در اختیارتان قرار دهند.

مهاجرت کارآفرینی کبک چیست

متخصصان و کارآفرینانی که سابقه شغلی قابل توجه و ایده های تجاری خوب دارند، می توانند با مهاجرت کارآفرینی کبک به این کشور مهاجرت کنند. هدف اصلی از ارائه برنامه کبک این است تا کارآفرینانی را جذب کنند که می توانند یک پروژه قدرتمند در این ایالت احداث کنند و اشتغال زایی مناسبی داشته باشند.

هر ساله بسیاری از کارآفرینان با استفاده از برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک به این کشور مهاجرت می کنند و پرونده آن ها طی دو مسیر مشخص بررسی می شود.

شما در این برنامه مهاجرت کارآفرینی کانادا باید یکی از دو مسیر را انتخاب کنید که هر کدام از آن ها دارای شرایط مختص به خود است. تنها در یک بازه در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ تعداد ۶۰ نفر کارآفرین در این برنامه پذیرش شده اند و توانسته اند مراحل مهاجرت کارآفرینی را در این ایالت به اتمام برسانند.

دقت داشته باشید که زبان رسمی این ایالت فرانسوی است و در صورتی که هدف شما حضور در این ایالت و زندگی در آن است، لزوما نیاز دارید تا دانش زبان فرانسوی خوبی داشته باشید.

 • برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک از جمله برنامه های منحصر به فرد کارآفرینی است که در نهایت شما را به اقامت دائم کانادا خواهد رساند.
 • با ارائه یک پرونده کامل می توانید به عنوان کارآفرین در این ایالت شناخته شوید و از مزایای اقامت دائم کانادا برای خود و فرزندان تان استفاده کنید.
 • در مسیر اول شما باید با یک شرکت سرمایه گذاری قرارداد داشته باشید تا سرمایه گذاری روی پروژه تان را بر عهده بگیرد. در مسیر دوم، شما باید سرمایه مورد نیاز را خودتان تامین کنید و ساپورت مالی در این روش بر عهده خود کارآفرین است.
 • بیزینس پلنی که شما برای پروژه مهاجرت کارآفرینی کبک آماده می کنید، یکی از مهم ترین مدارک به حساب می آید که در مرحله قانع کردن شرکت های سرمایه گذاری اهمیت زیادی دارد.
 • شرکت های سرمایه گذاری و اداره مهاجرت کانادا با استفاده از همین بیزینس پلن درصد موفقیت پروژه شما را بررسی خواهند کرد و به آن امتیاز خواهد داد.

شرایط مهاجرت کارآفرینی کبک

شرایط مهاجرت کارآفرینی کبک در دو مسیر مختلف بررسی می شود و شما در ابتدای مسیر باید مشخص کنید که قصد ارائه درخواست با کدام مسیر مهاجرتی را دارید. در مسیر اول و دوم شما باید نشان دهید که قصد حضور در این ایالت و زندگی در آن را دارید و توان اجرایی کردن ایده تجاری را نیز در یکی از مناطق کبک دارید. شما می توانید شرایط برنامه را در این لینک اینترنتی نیز مشاهده کنید که در ادامه به صورت دقیق بررسی می شوند.

این مسیر مهاجرت کارآفرینی کبک برای متقاضیانی طراحی شده است که قصد کارآفرینی و احداث یک پروژه را در این ایالت دارند و هدف آن ها زندگی در این ایالت در مدت فعال بودن پروژه است.

ایده تجاری در این مسیر باید توسط یک شتابدهنده، مرکز رشد یا مرکز کارآفرینی دانشگاهی ساپورت شود و شما می توانید برای این مسیر به صورت انفرادی یا به همراه گروه تخصصی خود اقدام کنید.

حداکثر تعداد افراد گروه در این روش می تواند تا ۳ نفر باشد و از نظر محدودیت شغلی و منطقه انتخاب شده نیز مشکلی نخواهید داشت.

بسیاری از بیزینس ها را می توان در مناطق مختلف کبک با این روش احداث کرد و با استفاده از آن در برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک به موفقیت دست پیدا کرد.

 • داشتن ایده تجاری عملی با بازدهی بالا از مهم ترین شرایط این برنامه در مهاجرت کارآفرینی کبک است.
 • بیزینس پلن شما باید نشان دهد که در مدت زمانی کوتاه می توانید پروژه مورد نظر را در کانادا احداث کنید و با استفاده از آن درآمد زایی کنید.
 • داشتن ساپورت از یکی از شرکت های تایید شده سرمایه گذاری و مراکز رشد از مهم ترین بخش های کار است.
 • باید مشخص شود که شما با چه برنامه هایی قصد توسعه بیزینس و افزایش بازدهی آن را در بازار هدف دارید.

در مسیر دوم برای مهاجرت کارآفرینی کبک شما باید الزاما در این ایالت سکونت داشته باشید و در این روش می توان یک پروژه را از صفر احداث کرد یا یک بیزینس را خریداری کرد. پس از احداث پروژه شما باید به صورت حضوری مدیریت بیزینس را در اختیار بگیرید و نکته مهم این است که پس از تایید شدن پرونده شما، نیاز دارید تا سپرده گذاری را انجام دهید که نشان از حسن انجام کار و سرمایه لازم برای احداث پروژه است.

در این روش تامین سرمایه بر عهده خود متقاضی خواهد بود که حداقل دارایی کل ۹۰۰ هزار دلار کانادا نیاز است.

 • کنار دارایی ۹۰۰ هزار دلار کانادا، باید ۲۰۰ هزار دلار کانادا به عنوان حسن انجام کار سپرده گذاری کنید و ۲۰۰ هزار دلار کانادا نیز برای سرمایه پروژه نیاز است.
 • سپرده گذاری در مورد سرمایه لازم برای منطقه مونترال ۳۰۰ هزار دلار کانادا است و این میزان برای منطقه خارج از آن ۲۰۰ هزار دلار کانادا برآورد شده است.
 • اگر متقاضی بیزینس را از صفر راه اندازی کند، باید حداقل سهام ۲۵ درصدی را صاحب شود. اگر بیزینس را خریداری می کنید، باید سهام متقاضی حداقل ۵۱ درصد از سهام کل بیزینس باشد.
 • در صورتی که یک بیزینس خریداری شود، این بیزینس باید در بازه پنج ساله اخیر فعال بوده باشد و محصولات و خدماتی را به بازار عرضه کرده باشد.

مدارک مهاجرت کارآفرینی کبک

برای تمامی برنامه های مهاجرت کارآفرینی کانادا شما نیاز دارید تا مدارک کامل و بی نقصی را آماده کنید. این مدارک در برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک شامل چند مورد هستند که به صورت مشخص در زمان ثبت اپلیکیشن تقاضا خواهند شد.

دقت داشته باشید که تمامی مدارک شما باید به صورت کامل به زبان فرانسوی ترجمه شوند تا بتوان آن ها را در سیستم مورد نظر به ثبت رساند. به دلیل این که کبک یک ایالت فرانسوی زبان به شمار می رود، بهترین کار این است که شما از همان ابتدای کار مدارک تان را به زبان فرانسوی ترجمه کنید و با این زبان اپلیکیشن خود را پیش ببرید.

مدارک مورد نیاز در مراحل مختلف برای مهاجرت کارآفرینی کبک

 • مدارک هویتی به صورت ترجمه رسمی
 • پاسپورت با اعتبار مناسب
 • مدرک تحصیلی با تاییدیه معادل سازی
 • مدرک زبان فرانسوی
 • مدارک مربوط به سابقه شغلی
 • گواهی تمکن مالی
 • بیزینس پلن ویزا
 • گواهی ازدواج (در صورت وجود)
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامت پزشکی
 • مدارک مربوط به تخصص شغلی

برای اطلاع دقیق از نحوه آماده کردن مدارک موردنیاز می توانید با مشاوران مهاجرت بیزینسی در تراست بیزینس تماس حاصل فرمایید.

جدول امتیازبندی مهاجرت کارآفرینی در کبک

فاکتورهای مهمی وجود دارند که در برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک موثر هستند و پرونده شما بر اساس این فاکتورها بررسی خواهد شد. در جدول امتیازبندی برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک شما باید حداقل ۴۱ امتیاز در مسیر اول به دست آورید تا موفق به تایید پرونده شوید.

در مسیر دوم برنامه نیاز است تا امتیازهای حداقلی به حد نصاب ۸۱ برسد و بر اساس جدول زیر لازم دارید تا هر اندازه می توانید امتیازهایتان را افزایش دهید.

فاکتور
تاثیر گذار
امتیاز
حداکثری
تحصیلات۱۲
سن۱۰
تجربه کاری۱۲
سطح زبان۲۲
اقامت خانواده در کبک۸
تمکن مالی۱
انطباق پذیری۵
پروژه۳۰
مدل سرمایه۱۰

میزان تحصیلات در برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک

میزان تحصیلات نکته مهمی است که در جدول امتیازبندی مهاجرت کارآفرینی کبک دارای امتیاز مختص به خود است. بهتر است تا بدانید در برنامه های کارآفرینی کانادا با سطح تحصیلات حداقل دیپلم نیز می توان در برنامه شرکت کرد اما شما باید سعی کنید مدرک بالاتر از دبیرستان را ارائه دهید تا امتیازهایتان افزایش پیدا کند.

در واقع، شرایط رقابتی در برنامه های مهاجرت کارآفرینی کانادا وجود دارد و افرادی در این مسیر موفق خواهند شد که بتوانند مدرک تحصیلی در سطح بالا ارائه دهند. حداقل مدرک مورد نیاز برای موفقیت در این برنامه مدرک پایان دبیرستان عمومی است.

سن در برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک

سن فاکتور مهمی است که شما با سن بین ۱۸ سال تا ۴۵ سال می توانید حداکثر امتیاز برنامه را به دست آورید. امتیاز بالاتر از ۵۰ سال در این برنامه صفر تعیین شده است و برای افزایش شانس پذیرش در برنامه بهتر است در یک بازه سنی قابل قبول برای برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک اقدام کنید.

سوابق شغلی برای مهاجرت کارآفرینی کبک

سوابق شغلی و تجربه حرفه ای شما نشان دهنده درصد موفقیت پروژه است و این تجربه کاری دارای امتیاز بالایی در این برنامه است. برای موفقیت در برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک نیاز است تا تجربه کاری قابل قبولی در رده شغلی مرتبط داشته باشید و تا حد امکان نیاز است تا مدارک و گواهی های تخصصی نیز ارائه شوند که نشان دهنده مهارت های فردی متقاضی هستند.

سطح زبان در برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک

سطح زبان مهم ترین فاکتور در برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک به حساب می آید که بهتر است در این برنامه مدرک زبان فرانسوی ارائه شود. به دلیل فرانسوی بودن ایالت کبک و نیاز به داشتن دانش زبان فرانسوی در بخش های اداری آن و بازار کار، توصیه اکید می شود که برای موفقیت در این برنامه به فکر آماده کردن مدرک زبان فرانسوی باشید.

در صورتی که بتوانید سطح CLB 7 مدرک زبان فرانسوی یا بالاتر را به دست آورید، در شرایطی ایده آل می توانید درخواست تان را برای برنامه به ثبت برسانید. شما باید نشان دهید که دانش عالی در بخش های مختلف زبان را دارید و از نظر مکالمه و درک مطلب مشکلی را پس از احداث پروژه بیزینسی نخواهید داشت.

اقامت خانواده در کبک در برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک

در برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک، در صورتی که خانواده شما یا نزدیکان تان در این ایالت زندگی کنند، این موضوع نکته مثبتی برای پذیرفته شدن در برنامه به حساب می آید. در واقع، داشتن خانواده در این ایالت نشان دهنده تطبیق پذیری بالای شما با شرایط ایالت کبک است و این نکته مشخص می کند که شما اطلاعات دقیق و به روزی در مورد کبک در اختیار دارید.

در صورتی که از خانواده شما در این ایالت زندگی می کنند یا مشغول به کار هستند، باید در زمان ثبت اپلیکیشن مهاجرت کارآفرینی کبک مدارک مربوط به آن را ارائه دهید تا پرونده تان در شرایط بهتری مورد بررسی قرار بگیرد.

مدل سرمایه گذاری و داشتن تمکن مالی مورد نیاز از جمله مهم ترین نکات این برنامه است که شما باید در بیزینس پلن تان نوع سرمایه گذاری و نحوه تقسیم منابع را مشخص کنید. این مدل سرمایه و میزان سرمایه گذاری مطمئنا مورد بررسی قرار خواهد گرفت و سازمان های مربوطه باید متوجه شوند که شما از سرمایه گذاری روی یک پروژه در این ایالت به بازدهی خوبی خواهید رسید یا خیر.

در صورتی که بتوانید مدارک تمکن مالی ارائه دهید که بالاتر از حداقل ها باشد، این موضوع نکته خوبی تلقی خواهد شد که می توانید امتیاز خود را در جدول امتیازبندی افزایش دهید. البته، میزان سرمایه گذاری روی پروژه آینده نیز باید تا حد امکان بالاتر از حداقل ها باشد تا بتوانید در شرایط رقابتی به موفقیت در برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک دست پیدا کنید.

مدل پروژه و ایده تجاری که شما با استفاده از آن قصد کارآفرینی را در این ایالت دارید، اهمیت بالایی دارد. پروژه هایی در این برنامه مورد تایید قرار خواهند گرفت که بتوان آن ها را در شرایط فعلی و با امکانات موجود عملی کرد و از جمله اساسی ترین نکات در انتخاب ایده های تجاری بررسی صنایع مهم کبک است.

در ایالت های مختلف کانادا، هر منطقه روی یک سری از صنایع تمرکز دارد و برای افزایش بازدهی کار، شما می توانید این صنایع را بررسی کنید و شرایط بازار کار و تقاضا را در مورد این صنایع تحلیل کنید.

بیزینس پلن برای مهاجرت کارآفرینی کبک

بیزینس پلن برای مهاجرت کارآفرینی کبک از مدارک مهمی است که در همان ابتدای کار باید آن را آماده کنید. با آماده کردن این مدرک شما نشان خواهید داد که قدرت عملی بودن پروژه بیزینسی تان به چه میزان است و آیا می توان در شرایط منطقه مورد نظر پروژه بیزینسی را عملی کرد یا خیر.

ارائه آمار و مدارک مستند در این مدرک جزو مهم ترین بخش های کار است و همین آمار دقیق و قابل استناد هستند که مشخص می کنند آیا می توان پروژه بیزینسی مورد نظر را در کبک شروع کرد و آن را به نتیجه رساند.

برای نوشتن بیزینس پلن مهاجرت کارآفرینی کبک توصیه اکید می شود که با یک مشاور بیزینس در تماس باشید چرا که وظیفه اصلی مشاوران بیزینس ارائه اطلاعات و آمار دقیقی است که برای نوشتن بیزینس پلن به آن ها نیاز خواهید داشت. مشاوران بیزینس اطلاعات کاملی را در کمترین زمان ممکن به شما ارائه خواهند داد تا بتوانید در شرایط بهتری مدرک خود را آماده کنید و درصد عملی بودن و موفقیت پروژه بیزینس را به اثبات برسانید.

با مراجعه به وب سایت رسمی برنامه می توانید مشاهده کنید که بیزینس پلن مهاجرت کارآفرینی کبک از الزامات کار است و می توانید تمپلیت آن را در وب سایت رسمی برنامه مشاهده کنید. ارائه اهداف بیزینس، برنامه های توسعه، محصولات آینده و برنامه های بازاریابی از جمله مهم ترین بخش های بیزینس پلن به حساب می آیند که شما باید این مدرک را در بخش های مختلف آماده کنید.

بخش های مختلف بیزینس پلن برای مهاجرت کارآفرینی کبک

خلاصه اجرایی

خلاصه اجرایی اولین بخش از هر بیزینس پلنی است که اطلاعاتی کلی در مورد کل بیزینس پلن ارائه می دهد. سازمان های بررسی کننده در ابتدای کار این بخش را مطالعه می کنند بنابراین شما نیاز دارید تا روی نوشتن خلاصه اجرایی تمرکز کنید تا به بهترین نحو ممکن آماده شود.

در صورتی که بتوانید خلاصه اجرایی را خوب بنویسید و اطلاعات خوبی در آن ارائه دهید، مخاطبان با خواندن آن ترغیب خواهند شد تا ادامه مطلب را نیز مطالعه کنند. ارائه خلاصه ای از اهداف، محصولات و برنامه های توسعه از مهم ترین بخش های خلاصه اجرایی به حساب می آید.

توضیحات کمپانی

در مورد برنامه های مهاجرت کارآفرینی کانادا ارائه توضیحات کمپانی و اطلاعاتی در مورد شرکت آینده از نکات مهم مربوط به بیزینس پلن است.

شما باید مشخص کنید که آدرس احتمالی شرکت آینده کجا خواهد بود و نام آن در آینده چیست. توضیحات کمپانی در همان بخش های اولیه بیزینس پلن قرار می گیرد و مخاطبان با خواندن آن اطلاعات کلی در مورد بیزینس شما به دست خواهند آورد.

اهداف بیزینس

ارائه اهداف و چشم اندازها از نکات مهم دیگر در بیزینس پلن به حساب می آید که این اهداف باید به صورت کامل و واضح بیان شوند. اهداف شما مشخص کننده مسیر توسعه بیزینس هستند و در صورت نداشتن اهداف واضح و مشخص، نمی توانید شرکت های سرمایه گذاری یا سازمان مهاجرت این کشور را قانع کنید.

شما می توانید اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت را به صورت کامل در بیزینس پلن مهاجرت کارآفرینی کبک ارائه دهید و برنامه های توسعه را برای رسیدن به این اهداف مشخص کنید.

مدل بیزینس و ساختار آن

مدل بیزینس و ساختار سازمانی آن از نکات بعدی در بیزینس پلن است که در زمان نوشتن این مدرک باید مشخص شود. بهتر است برای مشخص کردن مدل بیزینس و ساختار شرکت آینده تحقیقات دقیقی در مورد انواع شرکت ها در این کشور داشته باشید و مشخص کنید که آیا مدل انتخاب شده شما را به تمامی اهداف تان خواهد رساند یا خیر.

برای نمونه، شرکت های انفرادی در این کشور وجود دارند و از دیگر شرکت ها می توان به شرکت های سهامی اشاره کرد. تعداد افراد کلیدی و اهداف شما هستند که مشخص می کنند چه مدل بیزینسی باید انتخاب شود و در زمان ثبت شرکت چه نوع شرکتی باید به ثبت برسد.

خدمات و محصولات

خدمات و محصولات نکته مهم برای موفقیت پروژه مهاجرت کارآفرینی کبک به حساب می آیند و شما باید این محصولات را به صورت کامل و بی نقص در مدرک تان توضیح دهید.

این خدمات و محصولات هستند که درصد موفقیت پروژه آینده را مشخص می کنند و با استفاده از آن ها می توان دریافت که آیا بیزینس آینده پایداری اقتصادی در بازار دارد یا خیر.

هر بیزینسی خروجی مشخصی دارد و این خروجی محصولات هستند که با ارائه محصولات باید راه حلی برای مشکلات موجود در بازار ارائه شود. در صورتی که بتوانید محصولات خلاقانه و روش های منحصر به فرد برای مشکلات بازار ارائه دهید، مطمئنا در فرصتی کوتاه مدت می توانید به بازدهی مناسبی در بازار دست پیدا کنید.

بازاریابی و فروش

استراتژی های بازاریابی بیزینس آینده شما مشخص کننده توان بیزینس برای توسعه هستند و در بیزینس پلن مهاجرت کارآفرینی کبک باید مشخص شود که شما چه برنامه هایی برای بازاریابی و فروش دارید.

این برنامه ها هستند که بیزینس مورد نظر را به سمت جلو هدایت خواهند کرد و در دنیای امروزی نکته اساسی این است که از روش های نوین برای بازاریابی و فروش استفاده شود.

استفاده از روش هایی مانند تجارت الکترونیک می تواند بهترین قابلیت برای بیزینس شما باشد و با استفاده از این نکته می توان قدرت توسعه بیزینس را در بیزینس پلن به اثبات رساند.

آنالیز مالی

شما باید مشخص کنید که در بازار آینده به چه صورتی محصولات را به فروش خواهید رساند و میزان درآمدزایی بیزینس در بازار کنونی به چه صورت است. آنالیز مالی بخش اساسی کار برای موفقیت در مسیر مهاجرت کارآفرینی کبک به حساب می آید و در این بخش نیاز است تا اطلاعات و آمار قابل اتکا و مطمئنی ارائه شوند.

در صورتی که بخواهید مدرکی مطمئن و قابل اتکا را برای مهاجرت کارآفرینی کبک آماده کنید، بهترین پیشنهاد استفاده از مشاوره های تخصصی متخصصان بیزینس است که تراست بیزینس خدمات مورد نظر را به شما ارائه خواهد داد.

اجرای عملیات

از ابتدای تاسیس بیزینس مورد نظر برای مهاجرت کارآفرینی کبک تا تولید محصولات و ارائه خدمات، نکته مهم این است که شما به چه صورتی می خواهید این پروسه را طی کنید.

نحوه اجرای عملیات و بخش های مختلف کار برای تولید محصولات از نکات اساسی بیزینس پلن به حساب می آید و اداره مهاجرت این کشور و شرکت های سرمایه گذاری این بخش را به دقت بررسی خواهند کرد.

روش هایی که شما استفاده خواهید کرد تا محصولات و خدمات را تولید کنید، اهمیت زیادی در این مرحله دارند و شرط اساسی این است که شما از روش های بهینه و بدون دردسر برای اجرای عملیات و تولید محصول استفاده کنید.

وظایف و نقش ها

وظایف و نقش ها نیز در بیزینس پلن مهاجرت کارآفرینی کبک بخش مهمی هستند که استفاده از افراد متخصص در این بخش نشان دهنده درصد موفقیت بالای پروژه بیزینسی شما خواهد بود.

شما می توانید از افراد متخصصی استفاده کنید که سابقه شغلی مرتبط و حرفه ای دارند تا سرمایه گذاران قانع شوند که پروژه شما قابلیت عملی شدن بالایی در بازار هدف خواهد داشت.

توضیح رزومه افراد و ارائه گواهی های تخصصی در این بخش اهمیت زیادی دارد تا مشخص شود شما از متخصصان حوزه های مرتبط برای احداث پروژه بیزینسی خود استفاده کرده اید.

ضمیمه ها

در هر بیزینس پلنی بخش ضمیمه ها وجود دارد و این بخش می تواند شامل مدارک و گواهی هایی باشد که ارائه آن ها در بیزینس پلن الزامی است.

برای نمونه، گواهی ها و تایید دوره های گذرانده شده از مهم ترین مدارکی هستند که می توان در بخش ضمیمه ها آن ها را ارائه داد و از این بخش به نحو احسن استفاده کرد.

شرکت های سرمایه گذاری برای مهاجرت کارآفرینی کبک

حامیان مالی یا شرکت های سرمایه گذاری شرکت هایی هستند که پروژه شما را تحت حمایت قرار خواهند داد و در صورتی که مسیر اول را برای مهاجرت کارآفرینی کبک انتخاب کنید، می توانید از حمایت های این شرکت های سرمایه گذاری استفاده کنید.

شما در مسیر اول مهاجرت کارآفرینی کبک الزاما باید تایید یکی از این شرکت ها را دریافت کنید تا تامین مالی پروژه آینده را به نحو احسن بر عهده بگیرند. با مراجعه به این لینک اینترنتی، می توانید شرایط اخذ تاییدیه از این حامیان مالی را مشاهده کنید که در ادامه نیز به صورت دقیق به آن ها اشاره می شود.

دقت داشته باشید که این شرکت های سرمایه گذاری باید لزوما در ایالت کبک حضور داشته باشند و شما می توانید در شهرهای کبک و مونترال این شرکت های سرمایه گذاری را بیابید. خدمات شرکت های سرمایه گذاری جزو بهترین خدمات تجاری در این کشور به حساب می آیند و در روش های کارآفرینی و حتی تاسیس یک استارت آپ نیز می توان از حمایت های این شرکت ها استفاده کرد.

میزان سرمایه ای که این شرکت ها برای پروژه شما تامین خواهند کرد، وابسته به خود پروژه و نیازهای آن است و این میزان سرمایه لازم را باید در بیزینس پلن خود مشخص کنید.

شرکت های شتابدهنده

شتابدهنده های کسب و کار نقش اساسی در مراحل اولیه رشد بیزینس دارند و در صورت وجود این نوع شرکت ها می توان روی موفقیت بیزینس مورد نظر حساب باز کرد. البته، نقش اساسی این شتابدهنده ها کمک به رشد بیزینس در مراحل اولیه تا رسیدن به یک مرحله خوب از توسعه است که با وجود آن ها یک همراه مطمئن سرمایه گذار در کنار بیزینس خواهد بود.

شما در برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک می توانید از حمایت های این شرکت ها استفاده کنید تا تحت حمایت یک یا چند شرکت سرمایه گذاری پروژه بیزینسی خود را در ایالت کبک احداث کنید.

شرکت های مرکز رشد

مراکز رشد سازمان هایی در کبک هستند که نقش مهمی در کمک به بیزینس های تازه تاسیس دارند. شما باید از بین مراکز رشد موجود در کبک انتخاب کنید تا تامین مالی بیزینس تان را بر عهده بگیرند.

متقاضیان مهاجرت کارآفرینی کبک که به دنبال تاسیس تجارت های خلاقانه در این ایالت هستند، نیاز دارند تا از آموزش های ارائه شده و خدمات این مراکز رشد استفاده کنند چرا که با استفاده از این مراکز رشد می توان با شرایط بیزینس و توسعه کسب و کار در بازار هدف آشنا شد.

مرکز کارآفرینی دانشگاهی

وب سایت رسمی برنامه مشخص می کند که کارآفرینان می توانند از مراکز کارآفرینی دانشگاهی نیز بهره ببرند. این مراکز در دانشگاه های این ایالت واقع شده اند و با استفاده از خدمات آن ها، یک کارآفرین می تواند مسیر بیزینس و توسعه تجارت را پیدا کند و در شرایط بهتری به سمت عملی کردن این ایده حرکت کند.

برای استفاده از خدمات شرکت های سرمایه گذاری و مراکز رشد و کارآفرینی در کبک، نیاز است تا بیزینس پلن خوب و قوی آماده شود تا این شرکت ها قانع شوند که ایده تجاری تان قدرت بالایی از نظر عملی شدن دارد. شما باید با ارائه اطلاعات دقیق و آمارهای صحیح در مدرک بیزینس پلن، قابلیت های بیزینس آینده تان را به اثبات برسانید و شرایط بازار کار را در مورد پایداری اقتصادی بیزینس آینده تحلیل کنید.

مزایای مهاجرت کارآفرینی کبک

 • مسیر مشخص برای رسیدن به اقامت دائم و ویزای کار
 • حمایت های دولتی از ایده های تجاری پر بازده و کارآفرینان نمونه
 • کسب درآمد از قدم های ابتدایی
 • امکان استفاده از مزایای اقامت دائم برای فرزندان و همسر
 • امکان اخذ ویزای شغلی برای همسر متقاضی

معایب مهاجرت کارآفرینی کبک

 • نیاز به تمکن مالی زیاد
 • نیاز به سابقه شغلی مرتبط
 • نیاز به آماده کردن بیزینس پلن قوی
 • پروسه بلند مدت در قدم های اولیه اخذ ویزا

دلایل ریجکتی پرونده در برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک

 • ناقص بودن مدارک پرونده
 • نبود اطلاعات درست در زمان پر کردن اپلیکیشن
 • نمرات پایین زبان
 • ارائه نکردن حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز
 • تایید نشدن ایده تجاری
 • سهام پایین تر از ۲۵ درصد برای متقاضی در زمان تخصیص سهام بیزینس
 • نبود تمکن مالی کافی
 • وجود مشکلات پزشکی یا سوء سابقه
 • تایید نشدن پایداری اقتصادی پروژه

دقت داشته باشید که در تمامی پرونده های ویزای بیزینسی امکان ریجکتی وجود دارد. این شما هستید که باید با مطالعه کامل قوانین و بررسی کامل شرایط احتمال ریجکتی پرونده ها را کاهش دهید تا در شرایط مطمئن تری به سمت ثبت درخواست در سیستم آنلاین حرکت کنید.

استفاده از یک مشاوره کوتاه مدت در ابتدای مسیر که چندان هم هزینه ای نخواهد داشت، این اطمینان را به شما می دهد که در شرایط بهتری می توانید در برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک به موفقیت دست پیدا کنید.

در صورتی که در مراحل مختلف کارآفرینی کبک نیاز به راهنمایی داشته باشید، مشاوران و متخصصان تراست بیزینس آماده هستند تا بهترین مشاوره های تخصصی را در اختیار شما قرار دهند.

با صنعت کبک آشنا شوید

کبک یکی از ایالت های شرقی کشور کانادا است که از نظر قوانین مهاجرتی، شرایط خاص خود را دارد. در این استان که سهم بالایی از نظر GDP کل کانادا دارد، صنایع منحصر به فرد و نوین حضور دارند که یکی از مهم ترین آن ها صنایع الکترونیک و اپتیک است.

ایالت کبک در حالت کلی میزان ۴۰۰ میلیارد دلار از سهم تولید ناخالص داخلی کانادا را در اختیار دارد که مقدار کل GDP در این کشور ۲ تریلیارد دلار است. باید اشاره کرد که بیشتر این سهم ایالت کبک در دست مونترال است که در حدود ۲۲۰ میلیارد دلار برآورد شده است. در کنار مونترال، شهر کبک منطقه اقتصادی مهم در این استان به حساب می آید که سهم تولید آن در سال در حدود ۴۷ میلیارد دلار است.

ساگونه، شربروک، ترویس ریورز و مناطق شهری اطراف رودخانه سن لورنس از جمله مهم ترین مناطق اقتصادی در ایالت کبک به شمار می روند که میزان تولید بالایی دارند و پیشرفت علمی و صنعتی نیز در آن ها قابل توجه است. تولید کارخانه ای و املاک و مستغلات در رتبه های اول از نظر تولید ناخالص داخلی در این ایالت هستند و پس از آن ها صنایع دیگر نقش بالایی در رشد اقتصادی این ایالت دارند.

با مراجعه به این آدرس اینترنتی می توانید میزان توزیع GDP در صنایع مختلف را در این ایالت مشاهده کنید.

جدول سهم تولید ناخالص داخلی صنایع قدرتمند برای مهاجرت کارآفرینی کبک

صنایعسهم
تولید
تولید کارخانه ای۱۳ درصد
املاک و مستغلات۱۱.۸ درصد
بهداشت و درمان۸.۲ درصد
مدیریت عمومی۷.۷ درصد
خدمات فنی حرفه ای۶.۹ درصد
امور مالی و بیمه۶.۸ درصد
ساخت و ساز۶.۶ درصد
خرده فروشی۶ درصد
خدمات آموزشی۵.۸ درصد
عمده فروشی۵.۵ درصد
حمل و نقل و انبارداری۳.۵ درصد
فرهنگ و فناوری۳.۲ درصد
مدیریت پسماند و …۲.۵ درصد
معدن و نفت و گاز۲.۲ درصد
کشاورزی و جنگل۲ درصد
غذا و اقامت۱.۵ درصد

بهترین بیزینس ها برای مهاجرت کارآفرینی کبک

صنایع مهم و استراتژیکی در ایالت کبک حضور دارند که می توان در آن ها مشغول به کار شد. از جمله این صنایع مهم می توان به آی تی و نرم افزار اشاره کرد و در کنار آن کبک یکی از مراکز اصلی از نظر تولید محصولات کارخانه ای و تولید محصولات کشاورزی به حساب می آید.

در این ایالت می توان به امکانات متنوعی دسترسی داشت که برای احداث یک پروژه کارآفرینی و مرتبط با حمل و نقل و توریسم قابلیت های بی نظیری را فراهم می کنند. در صورتی که به دنبال ورود به بازار کار فناوری های نوین و ارتباطات هستید، شهرهایی مانند کبک و مونترال بهترین امکانات و پیشرفت تکنولوژی را پیشنهاد می دهند که در آن می توانید در مدت زمانی کوتاه به بازدهی بالایی از تجارت خود دست پیدا کنید.

مهاجرت کارآفرینی کبک با صنعت آی تی و نرم افزار

کبک استانی است که تمرکز زیادی روی فناوری و صنایع آی تی دارد و در بیشتر شهرهای آن فرصت های ویژه ای برای کارآفرینان آی تی فراهم است. در شهرهای بزرگی مانند کبک و مونترال، صنعت آی تی پیشرفت زیادی کرده است و می توان ایده های تجاری متعددی را در آن ها عملی کرد.

شما می توانید یک شرکت خدمات نرم افزار تاسیس کنید یا در بخش ارتباطات شروع به فعالیت کنید. نکته مهم این است که در بیشتر شهرهای این ایالت می توان به امکانات نوینی دست پیدا کرد و از مزایای پیشرفت فناوری در این ایالت استفاده کرد.

خود شهر کبک که در بخش جنوبی ایالت واقع شده است، یکی از بهترین مناطق برای شروع یک پروژه کارآفرینی مرتبط با آی تی است و ایده های مرتبط با توسعه دیجیتال می توانند با سرعت بالایی در این شهر پیشرفت کنند.

مونترال نیز شهری است که به عنوان یک منطقه مدرن و پیشرفته نام گذاری شده است و بسیاری از فرصت های مرتبط با بیزینس آی تی در این شهر وجود دارد. صنعت آی تی در ایالت کبک به صورتی توسعه پیدا کرده است که تنها در شهر کبک بیش از ۱۵ هزار شغل مرتبط وجود دارد و بیش از ۴۰۰ شرکت در آن فعالیت دارند. در این شهر صنعت آی تی نزدیک به ۴ درصد از تولید ناخالص داخلی را بر عهده دارد که رقمی قابل توجه است.

مهاجرت کارآفرینی کبک با صنعت الکترونیک و اپتیک

مطمئنا ایالت کبک یکی از مهم ترین بخش ها برای صنعت الکترونیک و اپتیک است و فرصت های عالی در شهرهای مهم این ایالت برای صنایع اپتیک و الکترونیک فراهم است. تنها در شهر کبک بیش از ۱۱۰ شرکت مرتبط با صنعت الکترونیک و اپتیک فعالیت دارند و تعداد مراکز تحقیقاتی این شهر ۱۹ عدد است.

سهم فروش این بخش در صنعت کل شهر کبک بیش از ۱.۵ میلیارد دلار است و می توان گفت، بیش از ۸۳۰۰ شغل تمام وقت در این بخش ایجاد شده است. به دلیل اهمیت بالای بخش الکترونیک و اپتیک در ایالت کبک، می توان بیزینس های پر بازده و ایده آلی را با مهاجرت کارآفرینی کبک در این ایالت احداث کرد.

در صورتی که در این حوزه کاری تجربه کافی داشته باشید، می توانید با ارائه طرح تجاری خود به یکی از شهرهای کبک یا مونترال مهاجرت کنید و بیزینس خود را در آن تاسیس کنید.

البته، از نظر امکانات آموزشی مرتبط با صنایع الکترونیک و اپتیک نیز ایالت کبک در شرایط خوبی قرار دارد. دانشگاه بزرگ کبک در این ایالت واقع شده است که وظیفه آموزش به نیروهای متخصص را در اختیار دارد و کمک زیادی به علم مردم آن کرده است.

شما با یک تحقیق چند دقیقه ای متوجه خواهید شد که شرکت های بزرگ و معروفی در این استان حضور دارند که مرتبط با صنایع الکترونیک و توسعه قطعات مرتبط فعالیت دارند. از جمله این شرکت ها می توان به ABB و Ametek اشاره کرد.

مهاجرت کارآفرینی کبک با علوم بهداشت و درمان و علوم زیستی

علوم زیستی در کبک نقش ویژه ای در اقتصاد و پیشرفت شهرهای آن دارد و در ایالت کبک تمرکز بالایی روی این بخش شده است. باید اشاره کرد که شرکت های مهم و پیشرفته ای در شهر کبک و مونترال حضور دارند که وظیفه اصلی آن ها تحقیق و توسعه و کمک به توسعه علمی و افزایش کیفیت درمان در این ایالت است.

شرکت های داروسازی و بیزینس های مرتبط با فناوری های علوم زیستی از بهترین بخش های اقتصادی و صنعتی این ایالت به حساب می آیند و مراجع مهاجرتی این ایالت از ایده های مرتبط حمایت زیادی می کنند. در صورتی که دارای یک ایده کارآفرینی مرتبط با بخش درمان و علوم زیستی باشید، مطمئنا در شرایط ایده آل می توانید درخواست خود را در سیستم مربوط به مهاجرت کارآفرینی کبک به ثبت برسانید.

جالب است تا بدانید بیش از ۱۲۰ شرکت و بیزینس مرتبط با علوم زیستی در کبک فعالیت می کنند و در این شهر ۹۲۰۰ شغل مرتبط با علوم زیستی ایجاد شده است. نکته مهم این است که میزان فروش در این بخش مهم بیش از ۱.۳ میلیارد دلار برآورد شده است که رقمی قابل توجه در اقتصاد کل ایالت به حساب می آید.

مراکز تحقیقاتی شهر کبک به تنهایی ۸۴ عدد است و این مراکز تحقیقاتی چرخه تحقیق و توسعه بخش علوم زیستی را به جریان انداخته اند. با شروع یک بیزینس مرتبط با علوم زیستی در کبک شما به این امکانات و قابلیت ها دسترسی خواهید داشت و در شرایط بی نظیر می توانید به فکر توسعه شغلی خود باشید.

مهاجرت کارآفرینی کبک با صنعت تغذیه و فرآوری محصولات غذایی

تقریبا در تمامی شهرها و مناطق پیشرفته این ایالت می توانید فرصت های خوبی را برای این بخش بیابید. مهاجرت کارآفرینی کبک با استفاده از صنعت تغذیه و فرآوری محصولات غذایی از جمله بهترین انتخاب ها برای شما تلقی خواهد شد و بهتر است بدانید میزان تقاضای بازار نیز برای محصولات غذایی خوب است.

تعداد کمپانی های مرتبط با صنایع غذایی تنها در کبک ۱۵۰ عدد است و این بخش اقتصادی بیش از ۱۱۵۰۰ شغل در شهر کبک ایجاد کرده است. نکته اساسی این است که در بخش صنایع غذایی محدودیتی از نظر رده شغلی وجود ندارد و شما می توانید در بسیاری از زمینه های شغلی فعالیت داشته باشید. میزان رشد تولید ناخالص داخلی صنایع غذایی در ایالت کبک به صورتی بوده است که این بخش را به یکی از مهم ترین بخش ها در برآورد GDP تبدیل کرده است.

میزان فروش در صنایع غذایی بیش از ۱.۳ میلیارد دلار تنها در شهر کبک برآورد شده است که مقداری قابل توجه به شمار می رود. شرکت های معروف کانادایی و بین المللی در شهرهای کبک و مونترال حضور دارند که در بخش تولید محصولات غذایی، فرآوری محصولات و توزیع محصولات به بازار فعالیت می کنند و چرخه اقتصادی را در این بخش به جریان انداخته اند.

مهاجرت کارآفرینی کبک با صنعت دیجیتال مدیا و بازی سازی

مطمئنا صنعت رسانه های دیجیتال و صنایع خلاقانه نقش مهمی در اقتصاد کل ایالت کبک دارد. این صنعت به صورت مستقیم برای ۲۲۳۵ نفر در شهر کبک اشتغال زایی کرده است و تعداد شغل های مستقیم و غیر مستقیم در شهر کبک در این بخش بیش از ۳۶۰۰ عدد است.

جالب است بدانید تنها در شهر کبک ۸۷ کمپانی بزرگ حضور دارند که هدف آن ها تولید دیجیتال و بازی سازی است که به پیشرفت های قابل توجهی هم دست پیدا کرده اند. میزان درآمد در این صنعت در شهر کبک بیش از ۱۷۰ میلیون دلار برآورد شده است و ایده های بسیار منحصر به فردی در صنعت مدیا و بازی سازی وجود دارند که می توان آن ها را به بیزینس های پر بازدهی تبدیل کرد.

از جمله بهترین حوزه های تخصصی در بخش رسانه های دیجیتال و بازی سازی می توان انیمیشن، بازی های سه بعدی و واقعیت افزوده را بیان کرد. در صورتی که بتوانید در بخش واقعیت افزوده و واقعیت مجازی فعالیت داشته باشید، مطمئنا افق های پیشرفت بی نظیری پیش روی شما خواهد بود.

مونترال شهری است که از نظر بیزینس ها و استارتاپ های مرتبط با دیجیتال مدیا و بازی سازی در شرایط عالی قرار دارد و از نظر رده های شغلی، شما در دو شهر کبک و مونترال می توانید به فرصت های بسیار زیادی دسترسی داشته باشید.

مهاجرت کارآفرینی کبک با صنعت امور مالی و بیمه

صنعت امور مالی و بیمه بخش اساسی اقتصاد کانادا را تشکیل داده است و می توان شرکت های موفق بسیاری را در این بخش مشاهده کرد که در شهرهایی مانند کبک و مونترال فعالیت می کنند. امور مالی و بیمه بخش جدایی ناپذیر از صنعت کانادا به حساب می آیند و شما برای ورود به بازار کار این بخش باید تجربه کافی و ایده خوب داشته باشید.

مهاجرت کارآفرینی کبک از طریق امور مالی و بیمه دارای افق های روشنی است چرا که شهرهای کبک و مونترال در حال رشد و توسعه هستند و با افزایش جمعیت و افزایش بیزینس ها نیاز به خدمات مالی و بیمه نیز در آن ها افزایش پیدا خواهد کرد. تنها در شهر کبک ۴۰۰ بیزینس و کمپانی بزرگ حضور دارند که این بخش بیش از ۵۷ هزار شغل در شهر کبک ایجاد کرده است.

جالب است تا بدانید سهم تولید ناخالص داخلی این بخش اقتصادی نزدیک به ۱۸ درصد از تولید ناخالص در شهر کبک است که رقمی قابل توجه در مقایسه با سایر بیزینس ها به حساب می آید. ایده های متعددی وجود دارند که می توان آن ها را به بیزینس های پر بازده و پر سود تبدیل کرد.

از جمله این بیزینس ها می توان شرکت های بیمه شخصی یا شرکت های بیمه عمر را بیان کرد که در کنار آن ها، امور بیمه ساختمان و مدیریت امور مالی نیز از بهترین بخش ها برای شروع یک بیزینس مرتبط با امور مالی به حساب می آیند.

مهاجرت کارآفرینی کبک با صنعت انرژی های پاک

انرژی های پاک جایگاه ویژه ای در صنعت ایالت کبک دارند و شرکت های موفق بسیاری در این ایالت مشغول به کار هستند. شهر کبک منطقه ای است که تمرکز زیادی روی تولید انرژی های پاک دارد و می توان این بخش را یکی از مهم ترین صنایع کل شهر کبک به حساب آورد.

جالب است بدانید در سال ۲۰۱۶ شهر کبک بیش از ۹۹ درصد از برق مصرفی خود را از طریق انرژی های تجدید پذیر تولید کرده است که در تمامی جهان یک رکورد بی نظیر به حساب می آید. از جمله منابع تجدید پذیر که در این منطقه مورد استفاده قرار می گیرند، آب و باد هستند که نقش اساسی در تولید برق مصرفی خانوارها در ایالت کبک دارند. منابع آبی اولین منبع اصلی برای تولید برق و انرژی در این منطقه به حساب می آید که سهم آن بیش از ۹۵ درصد است.

پس از این منبع طبیعی، باد و زیست توده دو عنصر ضروری برای تولید انرژی در کبک به حساب می آیند که وجود این پیشرفت ها کبک را به یکی از مراکز اصلی تولید انرژی های برق از طریق منابع تجدید پذیر تبدیل کرده است.

با یک تحقیق کلی می توانید مشاهده کنید که شرایط جغرافیایی ایالت کبک به صورتی است که امکان تولید برق از طریق انرژی های تجدید پذیر را فراهم کرده است و به دلیل وجود رودخانه ها و شرایط آب و هوایی خوب از این نظر، شرکت های بزرگ و بیزینس های پر بازدهی در کبک مشغول به فعالیت هستند.

مهاجرت کارآفرینی کبک با صنعت تولید کارخانه ای

تولید صنعتی و تولید کارخانه ای بخش قابل توجهی از صنعت ایالت کبک را به خود اختصاص داده است و شرکت های معروفی در این بخش فعالیت می کنند. پیش بینی می شود در سال های آینده نیز نیاز به محصولات کارخانه ای و تولیدی در این ایالت افزایش پیدا کند و بهتر است بدانید این صنعت نزدیک به هشت درصد از تولید ناخالص شهر کبک را به خود اختصاص داده است.

تنها در این شهر که یک مرکز مهم صنعتی به حساب می آید، بیش از ۱۳۰۰ کمپانی تولیدی حضور دارند که بین تمامی شهرهای بزرگ این کشور رقمی قابل توجه به شمار می رود. میزان اشتغال زایی صنعت تولیدی کارخانه ای شهر کبک ۳۲ هزار نفر است که این میزان بیش از ۷ درصد از اشتغال زایی شهر کبک است.

مهم ترین مزیت از نظر مهاجرت کارآفرینی کبک با تاسیس یک تولیدی این است که شما محدودیتی را پیش روی خود نخواهید دید و با بسیاری از ایده های تجاری می توان یک کارخانه با بازدهی مناسب را در این ایالت تاسیس کرد.

برای نمونه، تولید محصولات غذایی، تولید قطعات صنعتی یا تولید محصولات پلاستیکی از ایده هایی هستند که می توان در کل ایالت کبک روی آن ها حساب باز کرد. مطمئنا شرکت های متعددی در این ایالت وجود دارند که از پتانسیل های بازار استفاده کرده اند و هم اکنون به بیزینس های بسیار موفق در شهرهای کبک و مونترال تبدیل شده اند.

مهاجرت کارآفرینی کبک با هوش مصنوعی

هوش مصنوعی برای مهاجرت کارآفرینی کبک از بهترین بخش ها به شمار می رود چرا که این صنعت در بسیاری از بیزینس ها کاربرد دارد. به جرات می توان گفت که هوش مصنوعی و راه حل های آن نقش اساسی در بهینه سازی و افزایش بازدهی صنایع مختلف دارد و با این علم نوین می توان راه حل های عملی و قابل اتکا برای مشکلات صنعتی طراحی کرد.

با یک تحقیق کلی می توانید بفهمید که بیزینس ها و کمپانی های بسیار موفقی مرتبط با هوش مصنوعی در این ایالت فعالیت می کنند و این بیزینس ها از بهترین و پر سودترین بیزینس های مرتبط با فناوری در کبک به حساب می آیند. نکته اساسی این است که امکان به کارگیری هوش مصنوعی در صنایع مختلف وجود دارد و همین امر باعث شده است که هوش مصنوعی پیشرفت زیادی داشته باشد و بتوان روی بازدهی آن اتکا کرد.

شما می توانید مراکز تحقیق و توسعه متعددی را در کبک مشاهده کنید که روی راه حل های هوش مصنوعی فعالیت می کنند و این راه حل ها را برای صنایع تولید کارخانه ای، تولید محصولات غذایی، دیجیتال مدیا، پزشکی و درمان ارائه می دهند

هوش مصنوعی بخشی از اقتصاد کبک است که در آینده شما می توانید بیزینس خود را در این بخش توسعه دهید و به فکر جذب سرمایه از طرف شرکت های سرمایه گذاری باشید. از مهم ترین صنایعی که هوش مصنوعی را به صورت جدی به کار گرفته اند، می توان به ABB و Ubisoft اشاره کرد که از مطرح ترین شرکت های جهانی به حساب می آیند.

مهاجرت کارآفرینی کبک با صنعت کشاورزی

صنعت کشاورزی بخش الزامی از صنعت کانادا و ایالت کبک به حساب می آید که با استفاده از احداث یک بیزینس مرتبط با کشاورزی و تولید محصولات غذایی می توان به اقامت دائم کانادا دست پیدا کرد. مهاجرت کارآفرینی کبک با صنعت کشاورزی فرصت های بی نظیری را پیشنهاد می دهد و می توان با ایده های متنوعی وارد بازار کار در این بخش شد.

جالب است بدانید که صنعت کشاورزی نزدیک ده درصد از کل تولید ناخالص داخلی این کشور را تشکیل داده است که این سهم بالا نشان از اهمیت تولید کشاورزی و تولید محصولات غذایی در این کشور است. بسیاری از تولیدات کشاورزی این کشور و ایالت کبک به کشورهای دیگر صادر می شود و شما با شروع به کار می توانید در آینده روی توسعه بیزینس خود به بازارهای بین المللی نیز حساب باز کنید.

دولت کانادا از توسعه بین المللی بیزینس ها حمایت می کند و گرنت های منحصر به فردی را برای پیشرفت بیزینس ها و وارد شدن آن ها به بازارهای بین المللی ارائه می دهد. اهمیت کشاورزی در صنعت کبک تنها مختص سال های قبل نیست و این صنعت از قرن های قبل به عنوان یکی از بخش های اصلی اقتصادی در این کشور به حساب آمده است.

در صورتی که شما قصد ورود به این بخش را در کبک داشته باشید، مطمئنا با امکانات و شرایط مساعد آب و هوایی مواجه خواهید شد. اگر بتوانید یکی از مناطق شهر کبک یا مونترال را برای احداث بیزینس کشاورزی انتخاب کنید، بهترین شرایط در اختیار شما خواهد بود و امکان رشد و توسعه زیادی نیز برایتان وجود دارد.

مهاجرت کارآفرینی کبک با صنعت توریسم

صنعت توریسم بخش جدایی ناپذیر از اقتصاد کبک به حساب می آید و تقریبا در اکثر مناطق کبک می توان بیزینس های موفقی را مشاهده کرد که مرتبط با توریسم فعالیت دارند. توریسم به عنوان پنجمین بخش اقتصادی در این ایالت به حساب می آید چرا که قدرت تولید ناخالص داخلی آن قابل توجه است و شغل های متعددی در این بخش ایجاد شده است.

توریسم در ایالت کبک یکی از محبوب ترین رده های شغلی و بیزینسی به حساب می آید و بیش از ۲۹ هزار شرکت بزرگ و کوچک مرتبط با صنعت توریسم و گردشگری در کبک فعالیت می کنند. جالب است تا بدانید این صنعت در ایالت کبک ۱۳۰ هزار شغل مستقیم و ۴۸ هزار شغل غیر مستقیم ایجاد کرده است و سالانه بیش از ۳ میلیون نفر از این ایالت به صورت توریستی بازدید می کنند.

توریست ها اکثرا از کشورهایی مانند آمریکا، فرانسه، انگلستان و آلمان به کبک می آیند و احداث یک پروژه مرتبط با صنعت توریسم می تواند از گزینه های عالی برای موفقیت در برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک به حساب آید.

در صورتی که تجربه کافی و سرمایه لازم را برای راه اندازی یک بیزینس مرتبط با توریسم داشته باشید، این صنعت یکی از پر بازده ترین صنایع به حساب می آید و کبک محلی پر بازده و قابل اتکا از این نظر به حساب می آید. شما می توانید شهرهای حاشیه رودخانه لورنس را انتخاب کنید که از جمله بهترین مناطق از نظر گردشگری و توریسم هستند که مونترال و کبک دو شهر اصلی از این نظر است.

مهاجرت کارآفرینی کبک با صنعت حمل و نقل

حمل و نقل یکی از بهترین بخش های اقتصادی در ایالت کبک به حساب می آید. در صورتی که قصد استفاده از برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک را داشته باشید، می توانید در صنعت حمل و نقل به بهترین مزایا دست پیدا کنید.

نکته اساسی و مزیت مهم ورود به صنعت حمل و نقل در این ایالت این است که شما می توانید در بخش حمل و نقل آبی، هوایی، زمینی و ریلی وارد بازار کار شوید و از این نظر کبک یکی از بهترین مناطق به حساب می آید.

بیزینس های موفق زیادی در شهرهای بزرگ این ایالت حضور دارند که در بخش حمل و نقل زمینی و جاده ای فعالیت دارند و در کنار آن، شما می توانید در بخش حمل و نقل آبی و دریایی نیز فرصت های بی نظیر و منحصر به فردی را در کبک مشاهده کنید.

در واقع، موقعیت جغرافیایی و شرایط منطقه ای ایالت کبک به صورتی است که به مسیرهای تبادل هوایی و دریایی دسترسی دارد و این ایالت در مسیر حرکت رودخانه سن لورنس واقع شده است. توسعه شهری در مناطق جنوبی این ایالت باعث شده است تا شرایط ایده آلی برای بیزینس های مرتبط به وجود آید و محصولات تولیدی کارخانه ها و محصولات کشاورزی این ایالت از مسیرهای تبادل آبی به مناطق مختلف منتقل می شوند.

مزیت مهاجرت کارآفرینی کبک با بیزینس حمل و نقل این است که شما می توانید کار خود را با یک بیزینس کوچک شروع کنید که نیاز به سرمایه های بسیار بالایی نیز ندارد. در آینده امکان توسعه بیزینس در این ایالت وجود دارد و با امکانات موجود می توان به فکر توسعه تجارت بود.

بهترین شهرها برای مهاجرت کارآفرینی کبک

کبک یکی از ایالت های شرقی کشور کانادا به حساب می آید که شهرهای بسیار زیبا و مدرنی را در خود جای داده است. در این ایالت کانادا دو شهر مونترال و کبک به شهرت جهانی دست پیدا کرده اند و شرایط راه اندازی بهترین بیزینس در کانادا در این دو شهر فراهم است.

در صورتی که به دنبال امکانات و تجهیزات مدرن و پیشرفته ای هستید، این دو شهر از بهترین ها به حساب می آیند و پیشرفت شهری قابل توجهی در این دو محل وجود دارد. اگر قصد ورود به بازار کار را در شهرهای کم جمعیت تر این ایالت داشته باشید، کبک دارای مناطق خوبی است که شرایط راه اندازی بیزینس کشاورزی، تولید انرژی یا تولید محصولات غذایی در آن ها خوب است.

مهاجرت کارآفرینی در شهر کبک

شهر مهم ایالت کبک با‌ همین نام شناخته می شود که در بخش جنوبی ایالت واقع شده است و در آن جمعیتی بالغ بر ۵۲۰ هزار نفر زندگی می کنند. از نظر توسعه شهری، کبک بهترین شرایط را در اختیار دارد و مردم آن در صنایع و رده های شغلی متنوعی مشغول به کار هستند.

در این شهر صنعت توریسم و صنایع الکترونیک جایگاه ویژه ای دارند و بخش مهمی از اقتصاد شهر را به خود اختصاص داده اند. اگر به دنبال یک شهر چند صنعتی در این ایالت می گردید، شهر کبک یکی از بهترین گزینه ها خواهد بود که شما می توانید در آن بهترین بیزینس در کانادا را راه اندازی کنید.

در شهر کبک صنایع استراتژیک و مهمی حضور دارند که یکی از آن ها صنایع الکترونیک و اپتیک است و به دلیل توسعه بخش آموزش و پرورش در این حیطه کاری و وجود دانشگاه معروف کبک، شرایط برای رشد این نوع صنایع بسیار خوب است.

از نظر صنایع امور مالی و بیمه شما در کبک شرایط مناسبی را در اختیار خواهید داشت که برای راه اندازی یک بیزینس خوب همه امکانات در اختیار شما قرار خواهد داشت. به دلیل رشد شهری و توسعه فناوری ها در این شهر، بیزینس های مرتبط با فناوری و دیجیتال مدیا نیز در شرایط خوبی در این شهر قرار دارند و از دیگر بخش های مهم بیزینس در کبک می توان به تولید انرژی های پاک و تولید محصولات غذایی اشاره کرد.

مهاجرت کارآفرینی کبک در شهر مونترال

مونترال به عنوان یکی از مدرن ترین شهرهای کانادا شناخته می شود و شرایط تاسیس بیزینس در این شهر بسیار ایده آل است. شما در مونترال به امکانات متنوعی دسترسی دارید و می توان گفت، در حدود ۲ میلیون نفر جمعیت در این شهر زندگی می کنند.

مونترال یک شهر چند فرهنگی و چند صنعتی در کانادا است و از نظر توسعه شهری و وجود امکانات یکی از بهترین مناطق ایالت کبک و کل کانادا به حساب می آید. در صورتی که بخواهید مهاجرت کارآفرینی کبک را در مونترال دنبال کنید، صنایعی مانند هوافضا، محصولات الکترونیک و داروسازی از بهترین بخش ها برای راه اندازی بهترین بیزینس در کانادا به حساب می آیند.

صنعت چاپ و بسته بندی نیز در شهر مونترال توسعه زیادی پیدا کرده است و از بهترین بخش های صنعتی و بیزینسی در این شهر به حساب می آید. برای ورود به بازار کار فناوری و تولید نرم افزار نیز، مونترال از مناطق مناسب به حساب می آید که شما می توانید با استفاده از برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک به این شهر مهاجرت کنید و بیزینس آی تی خود را در آن راه اندازی کنید.

از دیگر صنایع مهم در مونترال که نقش اساسی در اقتصاد کانادا دارند، صنایع ارتباطات، تولید کارخانه ای، توریسم، صنایع خلاقانه و حمل و نقل هستند.

مهاجرت کارآفرینی کبک در شهر گاتینو

گاتینو شهری با جمعیت حدودی ۲۸۰ هزار نفر در ایالت کبک است که در یکی از جنوبی ترین نقاط این ایالت واقع شده است. گاتینو با زیبایی شهری و امکانات توریستی خود شناخته می شود و این شهر یکی از مقاصد اصلی گردشگران خارجی و داخلی در کانادا به شمار می رود.

در واقع، گاتینو یکی از سه مرکز اصلی توریستی در کبک است که سالانه بیش از ۱.۲ میلیون نفر از این شهر بازدید می کنند. وجود موزه های فرهنگی و هنری و محل های تاریخی در گاتینو باعث شده است تا این منطقه به یکی از بهترین مقاصد گردشگری تبدیل شود و توریسم در اقتصاد این شهر سهم زیادی دارد.

تولید کارخانه ای، کشاورزی، فناوری و صنعت حمل و نقل از دیگر بخش های اقتصادی این شهر به شمار می روند و شما می توانید شرکت های موفق بسیاری را در این حوزه های شغلی در گاتینو مشاهده کنید. در صورتی که بخواهید از برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک استفاده کنید و به یک منطقه آرام و زیبا در کانادا مهاجرت کنید، گاتینو از بهترین انتخاب ها برای شما به حساب می آید.

در شهر گاتینو شرایط مناسبی برای راه اندازی یک بیزینس پر سود در یکی از حوزه های شغلی فناوری، توریسم، حمل و نقل و تولید کارخانه ای وجود دارد.

مهاجرت کارآفرینی کبک در شهر ترویس ریورز

ترویس ریورز منطقه ای با جمعیت پایین در جنوب ایالت کبک است که بیش از ۱۴۰ هزار نفر جمعیت دارد و صنایع مهمی در این شهر فعالیت می کنند. ترویس ریورز با تاریخ و فرهنگ خود در کانادا شناخته می شود و به همین دلیل، این شهر یکی از مقاصد گردشگری و توریسم در کانادا به حساب می آید.

مراکز فرهنگی هنری و موزه های مختلفی در این شهر وجود دارند که سالانه مردم بسیاری از نقاط مختلف کانادا و نقاط جهان از این شهر دیدن می کنند. از صنایع مهم این شهر می توان به حمل و نقل اشاره کرد و موقعیت جغرافیایی این شهر به صورتی است که در کنار رودخانه سن لورنس قرار گرفته است و به همین دلیل ترویس ریورز به مسیرهای تبادل دریایی نیز دسترسی دارد.

علوم زیستی و بهداشت و درمان در کنار فناوری و ارتباطات بخش اساسی صنعت در این شهر به شمار می روند و شما در ترویس ریورز می توانید صنایع مرتبط با تولید کارخانه ای را نیز مشاهده کنید که توسعه بسیار زیادی داشته اند.

در ترویس ریورز لجستیک و حمل و نقل جایگاه ویژه ای در صنعت این شهر دارند و به دلیل وجود شرایط بیزینس خوب و صنایع مختلف در این شهر، ترویس ریورز به عنوان یک شهر خلاق در صنایع مختلف شناخته می شود. در صورتی که قصد استفاده از برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک را دارید، ترویس ریورز منطقه ای است که شرایط زندگی و شرایط کسب و کار مناسبی را پیشنهاد می دهد.

مهاجرت کارآفرینی کبک در شربروک

شربروک یکی از شهرهای کم جمعیت این ایالت است که در بخش جنوبی شهر کبک و مونترال واقع شده است. در شربروک که از جمله شهرهای زیبای این کشور به حساب می آید، صنایع مختلفی فعالیت دارند که یکی از مهم ترین آن ها تولیدات پیشرفته کارخانه ای است.

در واقع، شربروک با صنایع پیشرفته خود شناخته می شود و تولید محصولات کارخانه ای در این شهر شهرت زیادی دارد. در این شهر زیبا که در بخش جنوبی ایالت کبک واقع شده است، شما می توانید در بخش صنایع و انرژی های پاک نیز وارد بازار کار شوید چرا که امکانات متنوعی در این بخش ها وجود دارند. شربروک با فضای طبیعی و وجود هوای پاک خود معروف است و همین امر این شهر را به یکی از بهترین مقاصد گردشگری در کانادا تبدیل کرده است.

از دیگر صنایع مهم شربروک می توان به فناوری و نرم افزار اشاره کرد و در بسیاری از بخش های فناوری و آی تی می توان فرصت های بی نظیری را در این شهر مشاهده کرد. فناوری بخش مهمی از اقتصاد شربروک را در اختیار دارد و از صنایع اساسی شهر باید به حمل و نقل و لجستیک اشاره کرد.

شربروک نیز مانند بسیاری از شهرهای مهم کبک مرکز تحقیق و توسعه در مورد فناوری های میکرو و نانو است و در این شهر مراکز تحقیقاتی و شرکت های مهمی وجود دارند که نقش اصلی آن ها کمک به اقتصاد شربروک و کانادا است.

مهاجرت کارآفرینی کبک در مونت رویال

مونت رویال یکی از مناطق کم جمعیت ایالت کبک است اما این منطقه یکی از زیباترین مناطق به حساب می آید که نقش مهمی در اقتصاد ایالت بازی می کند. مونت رویال تقریبا بیست هزار نفر جمعیت دارد و این شهر کوچک در بخش جنوبی ایالت کبک واقع شده است.

زیبایی شهری مونت رویال زبانزد گردشگران و توریست های داخلی و خارجی در کانادا است و به دلیل زیبایی شهری، این منطقه یکی از مقاصد مهم برای توریست ها به حساب می آید. بیشتر مردم شهر مونت رویال به زبان فرانسوی صحبت می کنند که بیش از ۵۰ درصد از جمعیت آن است. در کنار این زبان، انگلیسی به عنوان زبان رسمی دوم این شهر شناخته می شود که بیش از ۳۰ درصد مردم مونت رویال به این زبان تکلم می کنند.

مونت رویال شهری است که در جوار رودخانه سن لورنس واقع شده است و شرایط خوبی برای راه اندازی یک بیزینس مرتبط با توریسم و حمل و نقل در این شهر وجود دارد. در صورتی که قصد استفاده از برنامه کارآفرینی کبک را در یک منطقه در حال توسعه دارید، مونت رویال از بهترین گزینه ها برای تان خواهد بود.

مونت رویال دارای دانشگاه مهمی است که به عنوان یکی از مراکز علمی مهم در کل کانادا به حساب می آید. در این شهر، صنایع مرتبط با فناوری و تولید محصولات غذایی نیز از رشد خوبی برخوردار است و کارآفرینان می توانند با استفاده از آن وارد بازار کار این کشور شوند.

مهاجرت کارآفرینی کبک در لاوال

مهاجرت کارآفرینی کبک در شهر لاوال یکی از بهترین انتخاب ها برای کارآفرینان و متخصصان کسب و کار است. در واقع، لاوال به عنوان یکی از بزرگ ترین مناطق شهری این ایالت به حساب می آید که جمعیتی حدود ۴۲۰ هزار نفر را در خود جای داده است و می توان شرایط بیزینسی عالی را در آن مشاهده کرد.

لاوال یک منطقه پیشرفته شهری در شمال مونترال است و در صورتی که این شهر را برای مهاجرت کارآفرینی کبک انتخاب کنید، در شرایط بسیار مناسبی می توانید پروژه کارآفرینی خود را پیش ببرید. لاوال دارای صنایع مهم و راهبردی است که از مهم ترین آن ها تولید کارخانه ای و تولید صنعتی است.

لاوال کبک به مسیرهای تبادل زمینی، آبی، هوایی و ریلی دسترسی دارد و بیزینس های مرتبط با حمل و نقل در این شهر شرایط بسیار مناسبی دارند.

در صورتی که قصد استفاده از برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک و ورود به بازار کار فناوری را دارید، باید اشاره کنیم که شرایط خوبی را در این شهر تجربه خواهید کرد. لاوال شهری در جنوب کبک است که با تنوع صنعتی خود شناخته می شود و در صنایعی مانند داروسازی، خرده فروشی و توریسم می توان بهترین بیزینس های کانادا را در این شهر راه اندازی کرد.

باید اشاره کرد که شما در شهر لاوال می توانید در حوزه تولید کشاورزی و فرآوری محصولات غذایی نیز شرایط مناسبی را تجربه کنید و بخش غذا و عرضه محصولات غذایی از مهم ترین بخش های اقتصادی در این شهر به شمار می روند.

مهاجرت کارآفرینی کبک در ساگونه

ساگونه یکی از مهم ترین مقاصد برای گردشگران و توریست های داخلی و خارجی است که جمعیتی حدود ۱۶۰ هزار نفر را در خود جای داده است. ساگونه در بخش شمالی شهر کبک واقع شده است و این شهر یکی از زیباترین و محبوب ترین مناطق برای مردم کانادا به حساب می آید چرا که شرایط زیستی و فضای طبیعی آن منحصر به فرد است.

ساگونه با همین فضای سبز بکر خود معروف است و شرایط در آن برای راه اندازی یک بیزینس مرتبط با توریسم فراهم است. در ساگونه و مناطق پر جمعیت آن شما می توانید یک بیزینس پر بازده و قابل اتکا را شروع کنید و از شرایط و امکانات طبیعی این منطقه شهری بهره ببرید.

صنایع مهم دیگر در ساگونه حمل و نقل و لجستیک است که نقش مهمی در اقتصاد خانواده ها در ساگونه دارد و از دیگر بخش های مهم تولید انرژی، تولید محصولات غذایی و صنعت تولید فلزات است. در بخش تولید انرژی برق، فرصت های بی نظیری در ساگونه وجود دارد و از نظر تولید برق آبی این شهر یکی از مناطق مهم کشور به حساب می آید.

در ساگونه، اقتصاد شهر وابسته به تولید و فرآوری محصولات غذایی است و توریسم و گردشگری سهم مهمی در رشد این اقتصاد دارد. از دیگر بخش های مهم برای استفاده از برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک در ساگونه می توان به بهداشت و درمان و جنگل داری اشاره کرد.

مهاجرت کارآفرینی کبک در بوچیول

بوچیول در جنوب شهر مونترال و آن سوی رودخانه سن لورنس قرار دارد که جمعیتی حدود ۴۲ هزار نفر را در خود جای داده است. به طور کلی، شهرها و مناطق اطراف رودخانه سن لورنس از بهترین شرایط برای مهاجرت کارآفرینی کبک برخوردار هستند و می توان در این شهرها بهترین بیزینس در کانادا را راه اندازی کرد.

این شهر کبک از نظر رشد فناوری و توسعه شهری در شرایط خوبی قرار دارد و بیزینس هایی مانند حمل و نقل و تولید محصولات غذایی از بهترین بخش های اقتصادی در شهر به شمار می رود. شما در بوچیول کبک می توانید در بخش تولید کشاورزی یا توریسم نیز فعالیت کنید چرا که این شهر در یک منطقه جغرافیایی منحصر به فرد واقع شده است.

بوچیول منطقه ای با جمعیت کم است اما با انتخاب این شهر به عنوان مقصد کارآفرینی خود تحت حمایت های دولتی قرار خواهید گرفت چرا که دولت این کشور از توسعه مناطق کم جمعیت حمایت می کند. بوچیول دارای تاریخ دور و درازی است و این شهر صدها سال قبل احداث شده است و به همین دلیل، می توان مکان های تاریخی متعددی را در آن مشاهده کرد.

از بهترین بیزینس ها در این شهر بیزینس های مرتبط با توریسم است و در کنار آن، تولیدات کارخانه ای نیز نقش مهمی در اقتصاد این شهر کوچک ایفا می کنند.

مهاجرت کارآفرینی کبک در شهر لوئیس

شهر لوئیس نیز از جمله مناطقی است که در کنار رودخانه سن لورنس واقع شده است و در این شهر نزدیک به ۱۵۰ هزار نفر زندگی می کنند. این شهر دارای قدرت اقتصادی بالایی است و از مهم ترین بخش های صنعتی در آن تولید کارخانه ای و حمل و نقل است.

شهر لوئیس به دلیل قرارگیری در یک موقعیت جغرافیایی مناسب، شرایط را برای تاسیس یک بیزینس مرتبط با حمل و نقل و توریسم فراهم کرده است و می توان شرایط خوبی را در آن از نظر امکانات زندگی و امکانات برای تاسیس بیزینس ها مشاهده کرد. ساخت و ساز و مسکن صنعتی پر سود در این منطقه به شمار می رود و از دیگر بخش های مهم اقتصادی باید به آموزش و پرورش، محصولات غذایی و فناوری اشاره کرد.

شرکت های مختلفی در این شهر فعالیت می کنند که بیشترین سهم از نظر تعدد شرکت ها در دست بخش امور مالی و بیمه است. بهتر است بدانید در این شهر بیزینس های بزرگ نیز فعالیت می کنند که تعداد کارکنان آن ها تا ۵۰۰ نفر نیز می رسد.

البته، مهم ترین بیزینس ها و محبوب ترین کسب و کارها در لوئیس بیزینس هایی هستند که کارکنانی بین ۱ نفر تا ۴ نفر دارند که به عنوان بیزینس های کوچک کانادا شناخته می شوند. در کنار این صنایع، لوئیس از نظر صنایع مرتبط با کشتی سازی و قایق سازی نیز یکی از شهرهای مهم کانادا به حساب می آید که مرکز مهم Lauzon در آن قرار دارد.

مهاجرت کارآفرینی کبک در شهر بلین ویل

بلین ویل شهری مهم در ایالت کبک به حساب می آید که جمعیتی بیش از ۶۰ هزار نفر را در خود جای داده است. شما در این شهر تنها ۳۰ دقیقه با مونترال فاصله دارید و بلین ویل در یک مسیر ترانزیت اصلی در کبک و کل کانادا واقع شده است.

از نظر ارتباط شهری با شهرهای مهم و پیشرفته کانادا، بلین ویل یک منطقه مهم به شمار می رود و دو مرکز مهم صنعتی در این شهر وجود دارند. باید اشاره کرد که در بلین ویل بیش از ۸۰۰ بیزینس و شرکت صنعتی فعالیت می کنند که آن را به یکی از قطب های صنعتی و تولیدی در کل کشور کانادا تبدیل کرده است.

در صورتی که به دنبال استفاده از برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک و مهاجرت به یک منطقه کم جمعیت هستید، بلین ویل از جمله مناطق مناسب به شمار می رود. در این شهر شما استانداردهای قابل قبول زندگی را تجربه خواهید کرد و جالب است بدانید، این منطقه در آمارهای سال های قبل به عنوان یکی از بهترین شهرها برای زندگی در کبک انتخاب شده است.

مهاجرت کارآفرینی کبک در شهر گرنبی

شهر گرنبی یکی از مناطق کم جمعیت ایالت کبک به حساب می آید که بیش از ۶۵ هزار نفر جمعیت را در خود جای داده است. شهر گرنبی به عنوان یک شهر صنعتی در طول تاریخ شناخته شده است که فاصله چندانی تا مونترال ندارد.

در حالت کلی، شهرهای کم جمعیت اطراف مونترال و کبک از بهترین شرایط برای راه اندازی بیزینس در این ایالت برخوردار هستند که گرنبی نیز یکی از آن ها است. در این منطقه صنایع تولید کارخانه ای و تولید محصولات غذایی از بهترین بخش های اقتصادی هستند و می توان گفت، بیزینس های مرتبط با فناوری و حمل و نقل نیز نقش مهمی در اقتصاد گرنبی ایفا می کنند.

در صورتی که به دنبال یک منطقه کم جمعیت اما پر بازده در ایالت کبک می گردید تا پروژه کارآفرینی خود را در آن شروع کنید، گرنبی از بهترین گزینه ها خواهد بود. باید اشاره کرد که صنایعی مانند تولید قطعات صنعتی از جمله اساسی ترین بخش های اقتصادی این شهر هستند که آن را به یکی از مهم ترین قطب های تولیدی در این ایالت مبدل کرده است.

گرنبی از نظر دسترسی به مسیرهای تبادل در شرایط عالی قرار دارد و شما می توانید در این شهر محصولات بیزینس خود را به راحتی به شهرهای مهم و استراتژیک کانادا منتقل کنید. مسیرهای تبادل زمینی و هوایی در این شهر برقرار است که گرنبی را به یکی از مهم ترین شهرهای صنعتی در ایالت کبک تبدیل کرده است.

هزینه های زندگی پس از مهاجرت کارآفرینی کبک

توجه داشتن به هزینه های زندگی پس از مهاجرت کارآفرینی کبک از نکات مهمی است که بخشی از مسیر موفقیت شما تلقی می شود. بر اساس هزینه های کلی زندگی در کانادا، دولت این کشور آماری را به صورت رسمی ارائه داده است که میزان هزینه ها برای یک سال را نشان می دهد.

شما بر اساس جدول زیر باید توجه داشته باشید که هزینه مورد نظر برای مستقر شدن در این کشور در ماه های اولیه چقدر است که این آمار بر اساس تعداد افراد خانواده متغیر است.

 • هزینه های زندگی برای یک نفر و بدون اجاره بها: ماهانه ۱۱۰۰ دلار کانادا
 • هزینه های زندگی برای خانواده چهار نفره و بدون اجاره بها: ماهانه ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار کانادا

هزینه های زندگی پس از مهاجرت کارآفرینی کبک بر اساس تعداد افراد خانواده

تعدادتمکن
مالی
۱۱۳۲۱۳
۲۱۶۴۴۹
۳۲۰۲۲۲
۴۲۴۵۵۳
۵۲۷۸۴۷
۶۳۱۴۰۷
۷۳۴۹۶۷
هر نفر بیش از ۷ نفر۳۵۶۰

ریز هزینه زندگی پس از مهاجرت کارآفرینی به کبک

محل
هزینه
دلار
کانادا
رستوران 
وعده غذایی برای یک نفر در رستوران ارزان۱۷
وعده غذایی برای دو نفر در رستوران های معمولی۸۰
مک دونالد و مک میل۱۱.۷۵
کاپوچینو۴.۳
آب بطری ۳۰۰ میلی لیتری۱
نوشابه کوچک۲
بازار اجناس مختلف 
شیر معمولی یک لیتری۲
قرص نان ۵۰۰ گرمی۳.۲
برنج یک کیلوگرمی۳.۵
تخم مرغ ۱۲ عددی۳.۴
پنیر محلی یک کیلوگرم۱۶.۲
فیله مرغ یک کیلوگرم۱۲.۸
گوشت قرمز یک کیلوگرم۲۰
سیب یک کیلوگرم۴
پرتقال یک کیلوگرم۳.۵
سیب زمینی یک کیلوگرم۳.۸
حمل و نقل 
بلیط یک طرفه محلی۳.۳
بلیط عبور و مرور ماهانه۸۹
هزینه شروع تاکسی۳.۵
هزینه یک کیلومتر اضافی تاکسی۱.۷۵
هزینه ۱ ساعت انتظار تاکسی۳۹
یک لیتر بنزین۱.۵۱
خرید یک خودرو معمولیبین ۲۰ تا ۳۰ هزار دلار
هزینه های منزل 
آب، برق، سرمایش و گرمایش۹۲
اینترنت پر سرعت نا محدود۶۰
تفریح و سرگرمی 
باشگاه فیتنس ماهانه برای یک نفر۴۸
باشگاه تنیس یک ساعت آخر هفته۳۷
بلیط سینما۱۳
هزینه فرزندان 
پیش دبستان تمام وقت خصوصی ماهانه۱۱۰۰
دبستان بین المللی سالانه برای یک نفر۱۲۰۰۰
پوشاک و کفش 
یک شلوار جین برند۷۶
یک دست لباس تابستانه در فروشگاه زنجیره ای۴۱
یک جفت کفش مردانه ورزشی۱۱۰
یک جفت کفش چرم مردانه۱۵۰
اجاره بها 
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر۹۰۰
آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر۷۰۰
آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر۱۴۵۰
آپارتمان سه خوابه در خارج از مرکز شهر۱۱۵۰
میانگین درآمد پس از کسر مالیات۴۶۰۰

با تراست بیزینس همراه باشید

 • مهاجرت کارآفرینی کبک از برنامه های بسیار منحصر به فرد برای مهاجرت به این استان است که به عنوان یکی از مهم ترین مناطق کانادا به حساب می آید.
 • در این برنامه نیز مانند سایر برنامه های کارآفرینی کانادا شما نیاز دارید تا امتیازهای خود را در جدول مورد نظر افزایش دهید تا شانس تان برای پذیرفته شدن افزایش پیدا کند.
 • نکته مهم این است که می توانید در کمتر از ۲ سال از طریق این برنامه مهاجرت کنید و به اقامت دائم دست پیدا کنید.
 • برای ارائه یک پرونده قوی و بی نقص می توانید در هر روز از هفته با متخصصان مهاجرت و وکلای قانونی در تراست بیزینس تماس حاصل فرمایید.
 • متخصصان مهاجرت بیزینسی در تراست بیزینس آماده هستند تا پرونده شما را به صورت کامل بررسی کنند و نواقص آن را بر طرف کنند تا در شرایط بهتری پرونده و درخواست تان را در سیستم آنلاین به ثبت برسانید.

وکیل ویزا برای مهاجرت کارآفرینی کبک

مهاجرت کارآفرینی کانادا از روش های منحصر به فرد برای دریافت اقامت دائم کانادا است که در نهایت شما می توانید از این مزایا برای خانواده و همسر خود نیز استفاده کنید. امکان دریافت اقامت دائم این کشور در بسیاری از روش های مهاجرتی وجود دارد اما شما باید توجه کنید که کدام یک از روش ها به صورت سریع اقامت دائم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

وظیفه اصلی وکلای مهاجرت هم این است که اطلاعات مورد نیاز مهاجرتی را در اختیار شما قرار دهند تا در ابتدای مسیر متوجه شوید که آیا با روش مورد نظر می توان به اقامت دائم این کشور دست پیدا کرد یا خیر.

یک وکیل مهاجرت به عنوان رهبر پرونده شما خواهد بود که می تواند با تجربه و تخصص خود پرونده تان را به سمت موفقیت هدایت کند. شما با استفاده از خدمات وکلای مهاجرت مطمئن خواهید بود که در یک مسیر مشخص می توانید از طریق برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک به اقامت دائم کانادا دست پیدا کنید و در نهایت به شهروندی این کشور برسید.

در هر روز از هفته شما می توانید با مشاوران تخصصی مهاجرت و وکلای قانونی در تراست بیزینس تماس حاصل فرمایید. متخصصان تراست بیزینس آماده هستند تا شما را از شرایط پرونده تان مطلع کنند و مشکلات احتمالی آن را بر طرف کنند تا در یک شرایط خوب پرونده مهاجرت کارآفرینی کبک را به ثبت برسانید.

داشتن تجربه و تخصص برای مسیر موفقیت در برنامه های کارآفرینی کانادا حرف اول را می زند و شما می توانید با استفاده از خدمات مهاجرتی تراست بیزینس، این تجربه را در اختیار داشته باشید.

مشاور بیزینس چه کمکی در مسیر مهاجرت کارآفرینی کبک خواهد کرد

شما در مسیر استفاده از برنامه های مهاجرت کارآفرینی کانادا نیاز دارید تا از خدمات مختلفی استفاده کنید. این خدمات مهاجرتی در واقع برای این طراحی شده اند تا مسیر شما را هموار کنند و زمان رسیدن به موفقیت را برای شما کوتاه تر کنند.

یکی از مهم ترین نقش ها در مسیر مهاجرت کارآفرینی کبک، استفاده از خدمات مشاوران بیزینسی است که شما می توانید اطلاعات مورد نیاز در مورد منطقه انتخاب شده و طرح تجاری تان را از این متخصصان دریافت کنید.

یک مشاور بیزینس اطلاعاتی دارد که مسیر شما را برای رسیدن به اهداف تان هموار خواهد کرد و برای رسیدن به بیشترین بازدهی از مهاجرت کارآفرینی کبک شما می توانید از این اطلاعات دقیق استفاده کنید. برای موفقیت در برنامه کارآفرینی کبک شما نیاز دارید تا یک بیزینس پلن قوی آماده کنید که نشان دهنده درصد موفقیت ایده تجاری تان خواهد بود. در این مدرک الزاما نیاز خواهد بود تا آمار و اطلاعاتی درج شود که این موفقیت را به اثبات برساند.

مشاوران بیزینس تمامی اطلاعات مورد نیاز شما را آماده می کنند و با استفاده از این نوع خدمات می توانید در زمان و هزینه های تحقیقات بازار صرفه جویی زیادی داشته باشید. در صورتی که بخواهید یک بیزینس پلن حرفه ای آماده کنید و در آن اطلاعات قابل استناد و مطمئن درج کنید، این مشاور بیزینس خواهد بود که می تواند اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار دهد.

سوالات متداول

آیا با مهاجرت کارآفرینی کبک می توان به اقامت دائم دست پیدا کرد؟

بله. شما پس از موفقیت در این برنامه مهاجرت کارآفرینی کانادا می توانید بیزینس خود را در این ایالت تاسیس کنید و در شرایط ایده آل به سمت دریافت اقامت دائم این کشور حرکت کنید. برنامه کبک از جمله روش های مهاجرت کارآفرینی کانادا است که شرایط مناسبی را در اختیار کارآفرینان قرار می دهد و با استفاده از این برنامه شما دو مسیر مهاجرت کارآفرینی را در اختیار دارید که در نهایت اقامت دائم کانادا را در اختیارتان قرار خواهد داد.

مهم ترین نکته برای پذیرش در برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک چیست؟

مهم ترین نکته این است که شما در ابتدای مسیر بتوانید برای تامین سرمایه فکری کنید و محل تامین این سرمایه مشخص شود. در گام دوم، داشتن سابقه شغلی مرتبط و حرفه ای و داشتن ایده تجاری عملی و قابل اتکا از اهمیت زیادی برخوردار است.

آیا سن تاثیری در موفقیت مهاجرت کارآفرینی کبک دارد؟

بله. سن از جمله فاکتورهایی است که برای بررسی پرونده لحاظ خواهد شد و شما در یک بازه سنی معقول که می تواند بین ۲۰ تا ۵۰ سال باشد، می توانید برای برنامه درخواست دهید.

چه مدرک تحصیلی برای موفقیت در برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک مناسب است؟

مدرک تحصیلی شما هر اندازه بهتر باشد، شانس پذیرش تان نیز برای برنامه افزایش پیدا خواهد کرد. در صورتی که بتوانید مدرک سطح دانشگاهی ارائه دهید، به راحتی می توانید روی موفقیت در این برنامه مهاجرت کارآفرینی کانادا حساب باز کنید.

سفر اکتشافی در برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک به چه معنی است؟

سفر اکتشافی به معنی بازدید از منطقه مورد نظر است که شما در آن قصد احداث پروژه خود را دارید. این سفر اکتشافی در برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک از نکات مثبت به شمار می رود و امتیاز شما را در جدول امتیازبندی موقع بررسی پرونده افزایش خواهد داد.

آیا برای موفقیت در برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک الزاما باید در این ایالت سکونت داشت؟

ابراز علاقه به زندگی در کبک از الزامات برنامه است و در صورتی که شما پس از تاسیس بیزینس در این منطقه سکونت نداشته باشید، پرونده تان با مشکل مواجه خواهد شد. شما می توانید پس از دریافت اقامت دائم کانادا، بیزینس خود را به فروش برسانید و محل اقامت خود را به یکی دیگر از مناطق این کشور تغییر دهید.

آیا الزاما در برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک نیاز به داشتن سرمایه زیاد است؟

دو مسیر برای اقدام به کارآفرینی در این ایالت ارائه شده است که در مسیر اول سرمایه مورد نیاز شما توسط شرکت های سرمایه گذاری تامین خواهد شد. در صورتی که بخواهید از طریق مسیر دوم اقدام کنید، نیاز به تامین مالی است و شما باید حداقل ۹۰۰ هزار دلار سرمایه کلی داشته باشید.

آیا می توان مدارک دارایی همسر را ارائه داد و در برنامه شرکت کرد؟

در مورد دارایی کل، دارایی همسر و شریک زندگی شما لحاظ خواهد شد. شما می توانید برای اثبات دارایی کل در برنامه مدارک مربوط به دارایی های خودتان به همراه همسر را ارائه دهید.

چه لزومی به نوشتن بیزینس پلن در برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک است؟

نوشتن بیزینس پلن بخش اساسی ماجرا است که شما در این مدرک باید طرح تجاری خود را به صورت کامل و واضح توضیح دهید. بیزینس پلن شما نشان دهنده قدرت عملی شدن پروژه آینده بیزینس است که در این مسیر می توانید از مشاوره های یک فرد متخصص کسب و کار نیز استفاده کنید.

هزینه های زندگی در ایالت کبک پس از موفقیت در برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک چقدر است؟

این هزینه ها ممکن است در بعضی از شهرها نسبت به دیگر شهرها متفاوت باشد. در حالت کلی، برای یک نفر و بدون اجاره بها باید در حدود ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار در نظر داشته باشید.
برای یک خانواده چهار نفره نیز لازم است هزینه هایی بین ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار را در ماه در نظر بگیرید. هزینه اجاره آپارتمان در این ایالت بسته به منطقه مورد نظر و تعداد اعضای خانواده متغیر است. برای یک آپارتمان یک خوابه نیاز به هزینه هایی بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار در ماه است.

مهم ترین فاکتور در جدول امتیازبندی مهاجرت کارآفرینی کبک چیست؟

مهم ترین فاکتور در این جدول پروژه و سطح زبان است و در کنار آن تجربه کاری و تحصیلات فاکتورهای بعدی مهم به حساب می آیند. شما باید تا هر اندازه که می توانید امتیاز خود را در جدول امتیازبندی افزایش دهید تا در شرایط رقابتی بتوانید به موفقیت دست پیدا کنید.

پروژه بیزینسی در مهاجرت کارآفرینی کبک چه قدر اهمیت دارد؟

پروژه بیزینسی در این برنامه به تنهایی ۳۰ امتیاز دارد که شما باید روی این پروژه تمرکز زیادی کنید. در صورتی می توانید در برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک به موفقیت دست پیدا کنید که یک ایده تجاری خوب و بی نقص داشته باشید و بتوانید این ایده تجاری را در بیزینس پلن به اثبات برسانید.

آیا برای موفقیت در برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک لزوما نیاز به تحقیقات بازار است؟

بله. شما الزاما نیاز دارید تا در مورد منطقه مورد علاقه و ایده تجاری تان تحقیقات دقیقی را در بازار انجام دهید و میزان موفقیت این ایده تجاری را در بازار بررسی کنید. مطمئنا پس از ثبت درخواست در سیستم مورد نظر، پرونده شما و طرح تجاری تان به صورت کامل و جامع بررسی خواهد شد و در صورتی می توانید به موفقیت برسید که بتوانید یک تحقیقات بازار کامل انجام دهید و ایده تجاری قابل اعتماد انتخاب کنید.

آیا داشتن خانواده نزدیک در ایالت کبک تاثیری در موفقیت برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک دارد؟

بله. داشتن خانواده در کبک از جمله نکات مثبت به شمار می رود که در زمان بررسی پرونده این مورد لحاظ خواهد شد. در صورتی که شما خانواده نزدیک در کبک داشته باشید که در آن جا سکونت دارند، این موضوع از نظر تطبیق پذیری شما با شرایط ایالت کبک نکته مهمی است و می تواند پرونده تان را از سایر رقبا متمایز کند.

چه ایده های بیزینسی برای مهاجرت کارآفرینی کبک مناسب هستند؟

ایده های بیزینسی متنوعی وجود دارند که در این ایالت می توان آن ها را عملی کرد. برای نمونه، تاسیس یک تولیدی غذا، کافی شاپ، شرکت بیزینسی مرتبط با حمل و نقل یا توریسم از جمله ایده های خوب تجاری در این ایالت به حساب می آید. شما باید بر اساس امکانات ایالت کبک ایده ای را بر گزینید که بتوان آن را در مدت زمانی کوتاه عملی کرد و بازدهی مناسبی نیز برای آن وجود داشته باشد.

برای مهاجرت کارآفرینی کبک آیا مناطق شهری خوب هستند یا مناطق غیر شهری؟

این نکته وابسته به اهداف شما از مهاجرت است و هر کدام از این مناطق دارای مزایایی هستند. در مناطق شهری شما به امکانات بسیار زیادی دسترسی دارید و می توانید به راحتی بیزینس خود را در آن ها شروع کنید و توسعه دهید.
با این حال، در مورد بعضی از تجارت ها نیز مناطق غیر شهری و اطراف شهرهایی مانند کبک و مونترال مناسب هستند و از نظر آسان بودن تاسیس و راه اندازی بیزینس مورد نظر، این مناطق می توانند انتخابی خوب باشند. برای نمونه، در صورتی که قصد ورود به بیزینس های تولید کشاورزی داشته باشید، بهتر است به فکر تاسیس آن در مناطق غیر شهری باشید و از فضای آرام آن بیشترین استفاده را ببرید.

فرآیند مهاجرت کارآفرینی کبک چقدر به طول می انجامد؟

مهاجرت کارآفرینی کبک شامل چند مرحله است که شما برای طی کردن آن ها در کل باید ۱ تا ۲ سال را در نظر داشته باشید. این مدت زمان بسته به سطح زبان شما و داشتن یک زمان بندی دقیق است. در صورتی که بتوانید از مشاوره های تخصصی و خدمات مهاجرتی استفاده کنید، در زمانی کوتاه می توانید مدارک مورد نیاز را آماده کنید و در سیستم مورد نظر درخواست دهید. معمولا، بیشترین زمان صرف آماده کردن مدرک زبان خواهد شد پس بهتر است برای آماده کردن این مدرک زمان زیادی را صرف کنید تا به موفقیت دست پیدا کنید.

آیا پس از مهاجرت کارآفرینی کبک نیاز به اخذ مجوزهای کسب و کار است؟

در تمامی رده های شغلی این کشور شما نیاز دارید تا مجوزهایی را آماده کنید. البته، گرفتن این مجوزها در کشور کانادا زیاد هم کار دشواری نخواهد بود و برای آماده کردن آن ها لازم است از طریق سازمان های دولتی اقدام شود. گرفتن مجوزهای تجاری و بیزینسی در این کشور در مدت زمانی کوتاه امکان پذیر است و پس از موفقیت و تایید شدن طرح تجاری شما، می توانید در این ایالت حضور داشته باشید و در شرایط ایده آل اقدام به گرفتن مجوزها کنید.

آیا مهاجرت کارآفرینی کبک دارای شرایط آسانی است؟

در صورت داشتن تمکن مالی مورد نظر، مهاجرت کارآفرینی کبک شرایط آسانی را در اختیار شما قرار می دهد تا به راحتی بتوانید به اقامت دائم این کشور دست پیدا کنید. دقت داشته باشید که رسیدن به اقامت دائم کانادا با استفاده از روش های کارآفرینی بهترین راه حل برای افرادی است که قصد دارند در مدت زمان کوتاه و بدون دردسرهای زبان و مدرک تحصیلی به این کشور مهاجرت کنند. مهاجرت کارآفرینی کبک نیز از جمله روش هایی است که در یک مسیر مشخص شما را به اقامت دائم کانادا خواهد رساند.

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

استفاده از مطالب سایت تراست فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. © کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت Trust Way Immigration Services می‌باشد.