راه اندازی مرغداری در کانادا

راه اندازی مرغداری در کانادا

در یک نگاه

 • حداقل سرمایه لازم: 70000 دلار کانادا
 • حاشیه سود: 100000 دلار
 • هزینه اجاره: 18000 دلار
 • هزینه کارکنان: 31000 دلار
 • هزینه تجهیزات موردنیاز: 50000 دلار
 • مجوزهای لازم: Business License، Business Number Registration، Federal Incorporation (Business)

افتتاح مرغداری در کانادا

بیزنس مرغداری در کانادا در دو دسته مختلف تقسیم بندی می شود. یک گروه شامل موسساتی است که عمدتاً به پرورش مرغ برای تولید گوشت اشتغال دارند و گروه دیگر شامل مؤسساتی است که عمدتاً به پرورش مرغ برای تولید تخم مرغ و جوجه کشی می پردازند.

پیشنهاد ویژه تراست بیزینس به مدیران

اگر دارای سابقه کار مدیریتی هستید، و نمی خواهید به عنوان کارمند به کانادا مهاجرت کنید ما به شما راه اندازی بیزنس در مناطق کم جمعیت کانادا را پیشنهاد می دهیم. با این روش با سرمایه گذاری حداقل 100 هزار دلاری می توانید کارفرما باشید.

برای راه اندازی بیزنس در کانادا هم نیازی نیست که در این زمینه سابقه کاری داشته باشید و سابقه مدیریتی کافی است. در این روش همسر شما نیز اجازه کار دریافت کرده و تحصیل فرزندان تان رایگان است. با کارشناسان ما همراه باشید.

اقامت دائم کانادا با راه اندازی مرغداری در کانادا

کانادا یک انتخاب عالی برای راه اندازی کسب و کار است. طبق گزارش بانک جهانی، کانادا از نظر شاخص سهولت کسب و کار در رتبه 23 قرار دارد. کانادا نیروی کار بسیار تحصیل کرده ای دارد و یکی از پایین ترین نرخ های مالیات  را در جهان ارائه می دهد.

سه گزینه کلی مهاجرت صاحبان مشاغل، سرمایه گذاران و کارآفرینان جهت اقامت دائم

 • اکسپرس انتری (Express Entry)
 • برنامه های نامزدی استانی (Provincial Nominee Programs)
 • راه اندازی استارت آپ (a Start-up Company)

مهاجرت سرمایه گذاری از طریق Express Entry

بسیاری از صاحبان مشاغل و سرمایه گذاران به اشتباه بر این باورند که اکسپرس اینتری (Express Entry Program) تنها گزینه مهاجرت به کانادا است. به همین دلیل این افراد اغلب فرآیند را با تحقیق در مورد واجد شرایط بودن خودشان تحت جریان “حرفه ای (professional)” برنامه اکسپرس انتری آغاز می کنند و به سرعت متوجه می شوند که ممکن است واجد شرایط این برنامه نباشند.

در واقع مسئله این است که جریان “حرفه ای” برنامه اکسپرس انتری در درجه اول برای متخصصان جوان تر (زیر 35 سال) با مهارت های قوی در زبان انگلیسی یا فرانسوی (زبان CLB7 یا بالاتر)، مدارک تحصیلی برجسته (مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا بالاتر) و اغلب تجربه کار یا تحصیل در کانادا مناسب است.

به این ترتیب بسیاری از متخصصان، کارآفرینان و سرمایه ‌گذاران موفق بالای 35 سال زمانی که شانس خودشان را تحت جریان «حرفه‌ای» اکسپرس انتری ارزیابی می‌کنند، اغلب امیدشان را برای مهاجرت به کانادا از دست می ‌دهند. این افراد اغلب برنامه Express Entry را فراموش می کنند یا اینکه کاملا از آن بی اطلاع هستند.

این جریان اساساً برای جذب مدیران ارشد، صاحبان مشاغل و کارآفرینان با اعطای 200 امتیاز CRS اضافی به این دسته از افراد برای “اشتغال سازمان یافته” در کانادا طراحی شده است. فرآیند نسبتاً ساده است.

مراحل واجد شرایط شدن برای مهاجرت به کانادا تحت برنامه Express Entry

به طور متوسط ​​بین 12 تا 18 ماه طول می کشد تا مراحل بالا را طی کنید، اما پاداش نهایی اقامت دائم در کانادا به همراه خانواده خواهد بود. بنابراین، این تلاش، کاملاً ارزشش را دارد.

مراحل واجد شرایط شدن برای مهاجرت به کانادا تحت برنامه Express Entry از طریق راه اندازی مرغداری

خرید یا ایجاد یک مرغداری در کانادا

سرمایه گذاران خارجی 4 راه برای سرمایه گذاری در مرغداری های کانادایی دارند:

 • راه اندازی یک مرغداری از ابتدا
 • خرید یک مرغداری
 • خرید سهام در یک مرغداری (حداقل 33٪ یا بیشتر)
 • خرید امتیاز یا فرانچایز مرغداری

هر رویکرد مزایا و معایبی دارد. تراست بیزنس آماده است تا با بررسی شرایط خاص شما، رویکری مناسب برای اخد اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار را به شما ارائه دهد و در این مسیر در تمامی مراحل همراه شما باشد.

درخواست مجوز کار

پس از ایجاد یا خرید یک کسب و کار در کانادا که در این مورد راه اندازی مرغداری در کانادا است، می توانید برای دریافت مجوز کار به عنوان یک مهاجر تجاری اقدام کنید.

بر اساس پیشینه و اهداف مهاجرتی شما، چندین مجوز کار مختلف در دسترس است. این موارد عبارتند از:

اداره مرغداری در کانادا

پس از ورود به کانادا به عنوان یک خارجی، قبل از اینکه بتوانید به اقامت دائم دست پیدا کنید، باید کسب و کار خودتان را برای یک دوره مشخص اداره کنید.

به طور کلی، قبل از اینکه بتوانید برای اقامت دائم در کانادا درخواست دهید، مرغداری شما باید “فعال” باشد، به این معنی که دارای ویژگی های زیر باشد:

 • به طور فعال کالا یا خدمات را به مشتریان واقعی و موجود می فروشد.
 • دارای کلیه مجوزهای لازم برای فعالیت در کانادا است.
 • دارای موقعیت فیزیکی در داخل کانادا است.
 • حداقل یک کارمند کانادایی به غیر از شما دارد که با شما ارتباطی ندارد.

درخواست اقامت دائم در کانادا

همانطور که در بالا توضیح داده شد، هنگامی که کسب و کار کانادایی شما فعال شد، می توانید به عنوان مدیر کسب و کار خودتان برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید. گفتنی است، شما باید معیارهای خاصی را داشته باشید که شامل موارد زیر است:

 • نمره حداقل CLB 7 برای مهارت های زبانی
 • حداقل تحصیلات دبیرستان
 • عدم سوء پیشینه
 • عدم وجود مشکلات پزشکی جدی

مزایای مهاجرت سرمایه گذاری از طریق Express Entry

یکی از مزایای کلیدی، عدم مشخص کردن حداقل سرمایه گذاری اولیه برای واجد شرایط شدن در این برنامه است. البته باید مبلغی را کنار بگذارید که برای راه اندازی مرغداری در کانادا منطقی باشد، پیشنهاد می کنیم حداقل  70000 دلار کانادا را برای پوشش هزینه های اولیه کسب و کارتان در کانادا در نظر بگیرید.

مزیت مهم دیگر این است که این گزینه یک مسیر سریع برای اقامت دائم کانادا (با میانگین بین 12-18 ماه) است.

معایب مهاجرت سرمایه گذاری از طریق Express Entry

این گزینه دارای نیاز به مهارت زبان بالایی است، که در صورتی که مهارت های زبانی شما به اندازه کافی بالا نیست، باید به خاطر داشته باشید. شما باید بتوانید برای هر مهارت آیلتس جنرال نمره 6 را بگیرید.

مهاجرت سرمایه گذاری از طریق برنامه های نامزدی استانی

دسته دوم کمی متفاوت است. به این دلیل که مهاجران تجاری مستقیماً برای یک برنامه نامزدی استانی (PNP) درخواست می دهند. این فرآیند درخواست به مهاجران اجازه می دهد تا اقامت دائم و در نهایت شهروندی کانادا را دریافت کنند.

در حالی که فرآیندها بر اساس استان متفاوت است، اکثر استان ها روند زیر را اتخاذ کرده اند:

شما با ثبت اظهار علاقه (expression of interest) در استان مورد نظرتان شروع می کنید. پس از دریافت دعوت نامه اپلیکیشن، درخواست می دهید و مصاحبه را پشت سر می گذارید. پس از امضای یک توافقنامه عملکرد (performance agreement) با استان، شما برای مجوز کار کانادا اقدام خواهید کرد.

پس از ورود به کانادا به عنوان یک خارجی، مرغداری خودتان را تأسیس کرده و کسب و کارتان را بر اساس توافقنامه عملکردی که امضا کرده اید، اداره خواهید کرد. در نهایت، برای نامزدی و متعاقباً برای اقامت دائم کانادا درخواست خواهید داد.

البته این فقط یک رویه کلی است. شما می توانید برای اطلاع از روند دقیق با توجه به استان انتخابی در کانادا و شرایط خودتان با تراست بیزنس تماس بگیرید.

در ادامه PNP ها برای مهاجران تجاری به کانادا لیست شده است:

آلبرتا

بریتیش کلمبیا

مانیتوبا

نیوبرانزویک

نوا اسکوشیا

مناطق شمال غربی

آنتاریو

جزیره پرنس ادوارد

ساسکاچوان

یوکان

مزایای مهاجرت سرمایه گذاری از طریق برنامه های نامزدی استانی

PNP ها، بسیاری از مهاجران تجاری را علیرغم مهارت زبانی بسیار پایین جذب می کنند. برای مثال، آنتاریو، جزیره پرنس ادوارد و ساسکاچوان درخواست‌ های مهاجران تجاری با مهارت‌های زبانی CLB 4 را می ‌پذیرند.

معایب مهاجرت سرمایه گذاری از طریق برنامه های نامزدی استانی

PNP ها به سرمایه گذاری اولیه بالاتر (به عنوان مثال 150000 دلار به بالا) و حداقل میزان دارایی خالص نیاز دارند و برای به دست آوردن اقامت دائم کانادا بیشتر زمان می برند (با میانگین بین 24 تا 36 ماه).

مهاجرت سرمایه گذاری با راه اندازی استارتاپ

برنامه ویزای استارت آپ اقامت دائم کانادا را برای کارآفرینان مهاجر فراهم می کند و به آنها کمک می کند تا در کانادا مستقر شوند. هدف این برنامه جذب کارآفرینان مهاجر و کمک به آنها برای ایجاد مشاغل طولانی مدت است که کانادایی ها را استخدام کرده و باعث رشد اقتصادی می شود.

برنامه استارت آپ جذاب است زیرا به حداقل سرمایه اولیه نیاز ندارد، نیازی به ارزش خالص سرمایه و دارایی وجود ندارد و متقاضیان می توانند در هر نقطه از کانادا زندگی کنند. علاوه بر این، در صورتی که کسب و کار با شکست مواجه شود، بر وضعیت اقامت دائم شما تأثیری نمی گذارد.

متقاضیان موفق برای برنامه ویزای استارت آپ باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • نامه پشتیبانی را از حداقل یک سازمان مشخص شده توسط کانادا دریافت کنند.
 • داشتن حداقل مهارت زبان مورد نیاز CLB5 را در یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی را اثبات کنند.
 • داشتن بودجه کافی برای اقامت در کانادا (به عنوان مثال تقریباً 10000 دلار آمریکا برای یک فرد مجرد + 2500 دلار آمریکا برای هر عضو خانواده)
 • اقامت در استانی غیر از کبک
 • از فیلترهای امنیتی و پزشکی کانادا گذر کنند.

سازمان‌های تعیین‌ شده توسط کانادا، گروه‌های تجاری هستند که توسط دپارتمان مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) برای حمایت از استارت‌ آپ‌ها از طریق برنامه ویزای استارت‌ آپ انتخاب شده‌ اند. هر سازمان به طور مستقل تصمیم می گیرد که کدام پیشنهاد تجاری را بررسی کند و معیارهای خودش را برای ارزیابی دارد.

اگر سازمانی تصمیم بگیرد ایده کسب و کار شما را بازبینی کند، پتانسیل ایده کسب و کار پیشنهادی شما را ارزیابی می کند و فرضیه موفقیت یا عدم موفقیت آن را مطرح می کند. اگر سازمانی بخواهد از پروپوزال شما حمایت کند، یک نامه پشتیبانی به شما می دهد که می توانید از آن برای درخواست مجوز کار و اقامت دائم در کانادا استفاده کنید.

فرآیند درخواست برای برنامه ویزای استارت آپ بسته به رویه های پذیرش و بررسی سازمان تعیین شده متفاوت است، اما به طور کلی به این صورت است:

 • ارائه طرح کسب و کار
 • تاسیس یک کسب و کار در کانادا
 • اجرایی کردن کسب و کار
 • ارائه به سازمان های تعیین شده
 • درخواست مهاجرت

همانطور که مشاهده می کنید، کارآفرینان، صاحبان مشاغل و سرمایه گذاران چندین مسیر متفاوت برای تبدیل شدن به شهروند کانادا دارند. با این حال، تعداد زیاد راه ها به این معنی نیست که فرآیند آسان است. برای به حداکثر رساندن شانس موفقیت خودتان به کار سخت و یک استراتژی سنجیده نیاز دارید.

تراست بیزینس در کنار تخصص و تجربه آقای مدنی با بیش از یک دهه سابقه مشاوره رسمی مهاجرت و 5 سال فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت کانادا، و داشتن تیم تخصصی کاری و سرمایه گذاری و روابط کلیدی با صنایع مختلف و موسسات کاریابی در زمینه مهاجرت سرمایه گذاری به صورت متمایز فعالیت دارد.

لینک های مفید مهاجرت بیزینسی به کانادا

جدول مقایسه راه اندازی و خرید بیزینس در کانادا

راه اندازی بیزینس جدید در کانادا

 • هزینه: کم (بیش از ۵۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): بالا
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقل ۱۲ ماه
 • دشواری انجام بیزینس: دشوار
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: فعال بودن در کانادا، داشتن دفتر تجاری، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی، ۱۲ ماه فعالیت

خرید بیزینس در کانادا

 • هزینه: بالا (بیش از ۱۵۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): متوسط
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: متوسط
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: دارا بودن حداقل ۵۱ درصد از سهام شرکت، فعال بودن شرکت، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی

خرید سهام یک بیزینس در کانادا

 • هزینه: متوسط (بیش از ۱۰۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): متوسط
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: آسان
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: حداقل ۱۲ ماه از تاسیس شرکت گذشته باشد، فعال بودن شرکت، وجود سرمایه کافی در شرکت

خرید فرانچایز در کانادا

 • هزینه: متوسط (بیش از ۱۰۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): کم
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: آسان
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: فعال بودن شرکت، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی

مزایا و معایب خرید بیزینس آماده در کانادا چیست؟

مراحل راه اندازی مرغداری در کانادا

یک ایده تجاری خوب ارائه دهید

یک کسب و کار موفق در هر کجای دنیا که باشد با یک ایده خوب شروع می شود. درباره مهارت ‌های خودتان بیشتر فکر کنید، روندهای فعلی را مشاهده کنید و به دنبال راه ‌هایی برای بهبود کیفیت یا ارائه چیز جدیدی به بازار باشید.

حتما قبل از اینکه زمان و پول جدی سرمایه گذاری کنید، ایده خودتان را به طور کامل آزمایش کنید.

یک طرح تجاری بنویسید

بهترین راه برای آزمایش ایده، تبدیل آن به یک طرح تجاری است. این کار به شما امکان می دهد که همه چیز را در مورد صنعت، محصولات و بازار کسب و کار خودتان در کانادا به طور کامل بررسی کنید. همچنین طرحی برای ارائه به سرمایه گذاران و وام دهندگان در اختیار شما قرار می دهد.

قبل از راه اندازی مرغداری در کانادا، باید یک طرح تجاری کامل داشته باشید. با این حال، در اوایل فرآیند، ممکن است به سرعت یک برنامه تهیه کنید که به شما نشان دهد آیا ایده تجاری شما قابل اجرا است یا خیر.

یک نام برنده برای کسب و کارتان انتخاب کنید

انتخاب نام تجاری مناسب با ملاحظات قانونی و بازاریابی همراه است. در کانادا، هر صاحب کسب ‌و کار باید هنگام نام‌ گذاری کسب‌ و کارش، مسائل قانونی را در نظر بگیرد.

از نظر بازاریابی هم، نام کسب و کار شما باید کاری را که کسب و کار انجام می دهد به گونه ای که از نظر بصری جالب، به یاد ماندنی و مثبت باشد، نشان دهد.

نوع مالکیت تجاری را انتخاب کنید

هنگام راه‌اندازی یک کسب‌ و کار در کانادا، تنها سه شکل اصلی مالکیت کسب‌ و کار وجود دارد که می ‌توانید برای ساختار کسب ‌و کارتان انتخاب کنید.

 • مالکیت انحصاری (sole proprietorship)
 • مشارکت (partnership)
 • شرکت (corporation)

چند گزینه هم در داخل این ساختارهای اصلی وجود دارد، مانند شرکت تعاونی (cooperative corporation) یا مشارکت محدود (limited partnership)، اما همه آنها تحت این سه چتر کلی قرار می گیرند.

تصمیم گیری در مورد اینکه کدام ساختار برای کسب و کار شما مناسب است به عوامل مختلفی بستگی دارد، از سطح راحتی شما با تعهدات گرفته تا کسر مالیاتی که برای کسب و کارتان مد نظر دارید.

به دنبال تامین مالی باشید (در صورت نیاز)

در حالی که برخی از مالکان می توانند کسب و کارهای جدیدشان را از جیب خودشان تأمین مالی کنند، بسیاری دیگر برای شروع به کار نیاز به تزریق مالی از منابع دیگر دارند.

گزینه های زیادی برای بررسی در این زمینه وجود دارد، از تامین مالی بدهی گرفته تا تقسیم سهام و کمک های مالی دولتی. تفاوت های بین هر نوع تامین مالی را بررسی کنید و مطمئن شوید که برای تقبل تعهدات هر نوع تامین مالی که انتخاب می کنید آماده هستید.

مجوز کسب و کار دریافت کنید

داشتن مجوز کسب و کار برای همه مشاغل ضروری نیست، اما بسیاری از مشاغل جدید قبل از اینکه بتوانند به طور قانونی در شهرداری فعالیت کنند، باید مجوزهای تجاری دریافت کنند.

بسته به نوع کسب و کاری که راه انداری می کنید، ممکن است به مجوزهای دیگری نیز نیاز داشته باشید. BizPaL یک ابزار مفید برای بررسی مجوزهایی است که برای راه اندازی کسب و کارتان نیاز دارید.

BizPaL که در اکثر استان ها و مناطق موجود است، فهرستی شخصی سازی شده از اسناد تجاری مورد نیاز شما برای تمام سطوح دولتی را ارائه می دهد.

برای GST/HST ثبت نام کنید

در بیشتر موارد، مگر اینکه درآمد ناخالص کسب و کار جدید شما برای چهار فصل متوالی زیر 30000 دلار باقی بماند، باید برای مالیات کالا و خدمات (GST) و مالیات فروش هماهنگ (HST) ثبت نام کنید.

حتی اگر در شروع راه اندازی مرغداری در کانادا پول زیادی به دست نمی آورید، بهتر است به دلیل اعتبارات مالیات ورودی (Input Tax Credits) فوراً برای GST/HST ثبت نام کنید.

زیرا اعتبارات مالیات ورودی، اساساً راه شما برای بازگرفتن بخشی از هزینه ای است که کسب و کار شما به منظور خرید یا پرداخت برای استفاده تجاری متقبل شده است.

برای مالیات بر فروش استانی ثبت نام کنید (در صورت نیاز)

برخی از استان ها مالیات فروش خود را با GST فدرال هماهنگ نکرده اند و در این استان ها باید برای جمع آوری و پرداخت مالیات استانی مناسب هم ثبت نام کنید.

اگر در آلبرتا، بریتیش کلمبیا، مانیتوبا یا ساسکاچوان مرغداری خودتان را راه اندازی می کنید، باید به عنوان جمع کننده مالیات فروش استانی (PST) ثبت نام کنید. در کبک، باید برای مالیات فروش کبک (QST) ثبت نام کنید.

برای استخدام کارمند آماده شوید

هنگامی که در حال راه اندازی یک کسب و کار هستید، استخدام کارمندان ممکن است آخرین چیزی باشد که از ذهن شما عبور می کند.

برای اطمینان از اینکه از نظر قانونی برای استخدام کارمندان در کانادا تحت پوشش هستید، آماده شوید. این شامل رسیدگی به کسورات حقوق و دستمزد، بیمه غرامت کارگر و بیمه اشتغال است.

بیمه تجاری تکمیلی بخرید

علاوه بر بیمه شغلی مورد نیاز قانونی، کسب و کار شما ممکن است به حفاظت و پوشش بیشتری نیاز داشته باشد. خط‌ مشی ‌های مختلفی برای پوشش اموال، مسئولیت عمومی، وقفه در کسب‌ و کار، افراد کلیدی و ناتوانی در کانادا وجود دارد.

مطمئن شوید که این گزینه ها را با یک نماینده بیمه و وکیل در میان می گذارید تا مشخص شود کدام یک برای کسب و کار شما مناسب است.

خرید یا اجاره مرغداری در کانادا

یکی از سؤالات مهمی که در ذهن علاقه‌ مندان به سرمایه‌ گذاری از طریق راه اندازی مرغداری وجود دارد این است که خرید مرغداری بهتر است و یا اجاره آن؟ پاسخ اجمالی به سؤال این است که برای سرمایه ‌گذارانی که از ایران وارد کانادا می ‌شوند، اجاره مرغداری گزینه بهتری است.

برای پاسخ کامل به این سؤال لازم است چند مطلب موردتوجه قرار گیرد:

اول اینکه هزینه خرید یک مرغداری در کانادا بسیار بالاست و شما باید قادر به پرداخت این مبلغ باشید. قیمت مرغداری ها نیز بستگی به مکان، میزان فروش، وسعت و… تفاوت بسیار زیادی دارد و نمی‌توان عدد خاصی برای آن ارائه داد. با این‌ حال خریداری یک مرغداری مناسب در کانادا ممکن است تا چند میلیون دلار هزینه داشته باشد.

مشکلی که وجود دارد این است که برای کسانی که به ‌تازگی و با ویزای موقت سرمایه‌ گذاری وارد کانادا می ‌شوند، امکان دریافت وام بانکی سنگین وجود ندارد و آنها باید کل این مبلغ را به صورت نقد بپردازند. به همین دلیل خرید مرغداری برای این افراد چندان منطقی نخواهد بود.

خرید مرغداری در کانادا در صورتی به ‌صرفه است که شما بتوانید 60 تا 70 درصد مبلغ خرید را از طریق وام تأمین کنید و تنها 30 تا 40 درصد باقی مانده را خودتان بپردازید. البته خرید مرغداری این مزیت را دارد که با افزایش قیمت ملک، قیمت مرغداری شما نیز افزایش پیدا می‌ کند و بنابراین از این ‌جهت می‌ تواند برای شما سودمند باشد.

برخلاف خرید، اجاره مرغداری در کانادا نیاز به سرمایه بسیار کمتری دارد. معمولاً قراردادهای اجاره مرغداری در کانادا به صورت 5+5+5 تنظیم می ‌شوند. به این ترتیب که مدت ‌زمان اولیه قرارداد اجاره 5 سال است و پس از اتمام 5 سال، در مورد قیمت جدید با توجه‌ به شرایط تورم مذاکره مجدد صورت خواهد گرفت و این روند به همین شکل تا 15 سال ادامه خواهد داشت. در این مدت مالک حق باز پس ‌گیری ملک از شما را ندارد و تنها می‌ تواند هر 5 سال یکبار باتوجه‌ به نرخ تورم، میزان اجاره را افزایش دهد.

توجه به این نکته ضروری است که برای اجاره کردن مرغداری، شما باید بتوانید مالک را قانع کنید که می ‌توانید بیزینس موفقی داشته باشید. همچنان که ذکر شد، معمولاً قراردادهای اجاره مرغداری در کانادا بلند مدت و به صورت 5 تا 15 ساله هستند. به همین دلیل مالکین علاقه دارند که مرغداری خود را به کسی اجاره دهنده که قادر به ایجاد یک بیزینس موفق و پرداخت به ‌موقع اجاره ‌بها باشد.

داشتن تجربه اداره مرغداری یکی از عواملی است که باعث جلب اعتماد مالکین می‌ شود. همچنین باتوجه‌ به اینکه معمولا چند ماهی طول می ‌کشد تا مرغداری شما به سود دهی برسد، بهتر است که از ابتدا به‌ اندازه 6 ماه اجاره خود را کنار بگذارید تا در پرداخت اجاره به مشکل بر نخورید.

یکی دیگر از مزایای اجاره مرغداری در کانادا این است که برخی از مالکان در صورتی که به صورت مستقیم با آنها وارد معامله شده و به توافق برسید، ممکن است از دریافت اجاره چند ماه اول از شما صرف نظر کنند.

این نکته را هم در نظر داشته باشید که همیشه پیدا کردن محل مناسب برای راه اندازی یک مرغداری کار راحتی نیست و در بسیاری موارد برای خرید مرغداری، قادر به پیدا کردن جای مناسب نخواهید بود و یا اینکه لوکیشن مناسب را پیدا می کنید اما جایی برای راه اندازی کسب و کار در این محل مناسب برای شما باقی نمانده است. در چنین مواردی، اجاره یک مرغداری در یک محل مناسب، می تواند گزینه بهتری باشد.

از طرفی، با توجه‌ به اینکه در سال ‌های اخیر قیمت ملک در کانادا رشد قابل ‌توجهی داشته است، سرمایه‌گذاری از طریق خرید مرغداری می ‌تواند سود خوبی را در آینده نصیب شما کند.

دیگر مزیت خرید مرغداری این است که شما رئیس خودتان هستید و می ‌توانید هر طور که دوست دارید عمل کنید و کسب و کارتان را اداره کنید و همین مسئله می‌تواند دست شما را برای شکوفا کردن بیزینس تان باز بگذارد.

از معایب مهم اجاره مرغداری در کانادا می‌ توان به این مسئله اشاره کرد که شما باید برای هرگونه تغییر اساسی، مجوز مالک را به دست آورید. البته توصیه می‌ کنیم که در قرارداد اجاره، بندهایی قرار دهید تا در مورد این مسئله اختیار عمل بالاتری داشته باشید.

از دیگر معایب اجاره مرغداری هم می‌ توان به افزایش قیمت اجاره اشاره کرد. معمولاً درصورتی ‌که مرغداری عملکرد موفقی داشته باشد، مالکین افزایش زیادی در مبلغ اجاره در نظر می گیرند و این مسئله می ‌تواند سود شما را کاهش دهد.

ملک یک بیزینس را بخریم یا اجاره کنیم؟

پاسخ به مسائل چالش برانگیز

انتقال پول از ایران به کانادا برای ویزای سرمایه گذاری چقدر است؟

در ویزای سرمایه گذاری چقدر پول با خود به کانادا بیاوریم؟

مهارت زبان در راه اندازی بیزینس و کار در کانادا چقدر تاثیر دارد؟

خرید شعبه ی آماده از یک فرانچایز یا راه اندازی شعبه ای جدید از آن فرانچایز

هزینه های راه اندازی مرغداری در کانادا

توجه: هزینه ها به هزار دلار کاناداست

هزینهکل
صنعت
چارک
پایین
میانگین
پایین
میانگین
بالا
چارک
بالا
هزینه فروش (هزینه های مستقیم)26.9    9.826.330.5    41.0    
دستمزد و مزایا1.61.11.3      2.81.3      
خرید، مواد اولیه و قراردادهای فرعی23.8    8.823.027.4    36.2    
باز کردن موجودی انبار2.90.73.91.65.6
بستن موجودی انبار1.50.9      1.8      1.3      2.0
هزینه های عملیاتی (هزینه های غیر مستقیم)1,682.1            449.6  1,046.81,804.73,427.4
کار و کمیسیون65.420.942.8    66.0    131.9  
استهلاک79.6    29.848.886.7    152.9  
تعمیرات و نگهداری39.2    12.2    26.2    41.876.4
آب و برق و تلفن / مخابرات46.615.8    32.951.2    86.4    
اجاره31.09.8      21.2    31.1    61.8    
سود و هزینه های بانکی45.818.4    29.0    46.289.8    
هزینه های حرفه ای و تجاری10.710.2    8.09.115.2    
تبلیغات و ترویج6.01.63.35.9      13.1
هزینه های تحویل3.20.91.92.97.2
بیمه17.58.612.118.530.8
مجموع هزینه ها1,709.1459.51,073.11,835.23,468.4

مشاهده منبع هزینه های راه اندازی مرغداری در کانادا

آمار و ارقام مرتبط با بیزینس مرغداری در کانادا

 • مرغ بیش از چهار پنجم تولیدات طیور را در کانادا تشکیل می دهد.
 • از سال 2010، قیمت مرغ با سرعت بسیار کمتری نسبت به قیمت گوشت گاو و خوک در کانادا افزایش یافته است.
 • افزایش کمتر قیمت مرغ در مقایسه با سایر گوشت ‌های پرطرفدار، منجر به تقاضای بیشتر مصرف‌کنندگان شده که تولید و در دسترس بودن مرغ فراوارن با قیمت مناسب در کانادا آن ها را برای مصرف تحریک می ‌کند.
 • نگرانی های بهداشتی نیز ممکن است در انتخاب مرغ به جای گوشت های دیگر در کانادا نقش داشته باشد. راهنمای غذایی کانادا، گوشت های بدون چربی را به جای گوشت های چرب به عنوان منبع پروتئین توصیه می کند و توصیه می کند که افراد مصرف چربی های ترانس و اشباع شده را محدود کنند. گوشت مرغ حاوی چربی ترانس نیست و چربی اشباع کمتری نسبت به گوشت قرمز دارد. بنابراین، برخی از مصرف کنندگان ممکن است به دلایل بهداشتی، مصرف مرغ را به گوشت قرمز ترجیح دهند.
 • در بین استان های مختلف کانادا، آنتاریو بیشترین تولید و فروش مرغ را دارد.
 • آنتاریو بیش از یک سوم (34.0 درصد) یا 451.3 میلیون کیلوگرم مرغ تولید شده در کانادا را به خود اختصاص داده است. کبک بیش از یک چهارم (26.7 درصد) یا 354.2 میلیون کیلوگرم تولید مرغ کانادا را به خود اختصاص داده است.
 • تولیدکنندگان در بریتیش کلمبیا به طور متوسط ​​بیشترین دریافت را برای تخم مرغ دارند.

مرغداری (تولید مرغ)

 • تعداد مرغداری ها (تولید مرغ) در کانادا: 2,426
 • درآمد متوسط: 1.3 میلیون دلار
 • صادرات: 888.5 هزار دلار
 • واردات: 704.8 هزار دلار

مرغداری (تولید تخم مرغ)

 • تعداد مرغداری ها (تولید تخم مرغ) در کانادا: 1,257
 • درآمد متوسط: 1.5 دلار میلیون دلار
 • صادرات: 77.5  میلیون دلار
 • واردات: 99.0 میلیون دلار

مزایا و معایب راه اندازی مرغداری در کانادا

مزایای راه اندازی مرغداری در کانادا

 • کانال های مختلف فروش: همه چیز مرغ می تواند برای درآمدزایی استفاده شود. بنابراین هر چه در کسب و کار مرغداری شما وجود دارد، سودمند است. حتی کود مرغ درآمد دارد. مرغ و تخم مرغ منابع بسیار خوبی از پروتئین هستند. سفیده تخم مرغ را می توان برای غذا، دارو، رنگ، چسب، جوهر چاپگر، عکاسی، صحافی و رنگرزی پارچه و غیره استفاده کرد. از زرده تخم مرغ می توان برای تهیه مخلوط کیک، صابون، رنگ، شامپو، تکمیل چرم و صحافی کتاب و غیره استفاده کرد. پرها را می توان برای حیوانات، خوراک، کود، بالش، تشک استفاده کرد. پوسته تخم مرغ را می توان در مخلوط های معدنی، کودها، تزئینات و خوراک حیوانات استفاده کرد.
 • سود دهی پر سرعت: راه اندازی مرغداری در کانادا آسان است. سرمایه گذاری اولیه کم است و بازگشت سرمایه سریع. می توانید شروع به پرورش جوجه های یک روزه کنید و بعد از 30 تا 45 روز گوشت مرغ بفروشید. مرغ های تخم گذار بعد از 4 ماه پس از شروع به فروش تخم می کنند.
 • نیاز به زمین بزرگ ندارید: برای راه اندازی مرغداری در کانادا شما به زمین زیادی نیاز ندارید. به طور کلی، منطقه معقول مورد نیاز برای هر پرنده در قفس 430-500 میلی متر مربع است.
 • منبع درآمد مستمر: منبع درآمد مستمر است و فصلی نیست و برای کل سال درآمد ایجاد می کند.

معایب راه اندازی مرغداری در کانادا

 • پیشگیری و مدیریت اپیدمی: باید اقدامات پیشگیرانه و جداسازی و مدیریت بیماری ها رو در صورت وقوع به سرعت انجام بدهید.
 • کنترل شرایط مرغداری: کنترل شرایط محیطی مرغداری از عوامل بسیار مهمی است که برای تولید موفق، توجه به آن ضروری است.
 • کمبود تکنسین های پرورش: تکنیک های خوب پرورش می تواند مزایای زیادی برای مرغداری ها داشته باشد. اما تکنسین های پرورش کمیاب هستند. تکنولوژی پرورش غیرحرفه ای می تواند یکی از دلایل مهم شکست شما باشد.
 • پیروی از مقررات: قبل از راه اندازی مرغداری در کانادا، باید قوانین فدرال، استانی و محلی در این زمینه را بررسی کنید.

انتخاب نام تجاری مرغداری در کانادا

یک نام تجاری مناسب انتخاب کنید

هنگام انتخاب نام تجاری برای مرغداری در کانادا این موارد را مد نظر داشته باشید:

 • مطمئن شوید که نامی که انتخاب می کنید منعکس کننده محصول یا خدماتی است که شما ارائه می کنید تا مشتریان احتمالی را گیج نکنید.
 • به این فکر کنید که می خواهید از کسب و کار شما چه برداشتی شود.
 • نام تجاری انتخاب کنید که تلفظ و به خاطر سپردن آن آسان باشد.
 • برای جلوگیری از سردرگمی و مسائل حقوقی نام تجاری مرغداری را کاملا منحصر به فرد و متمایز انتخاب کنید.

بررسی کنید که نام تجاری قبلا استفاده نشده باشد

در بیشتر موارد، اگر شخصی قبلاً از یک نام تجاری استفاده کند، شما نمی توانید از نظر قانونی از آن نام استفاده کنید. طبق قانون کانادا، نام مرغداری شما نمی‌تواند مشابه به نام یک کسب و کار یا علامت تجاری دیگر باشد.

چند منبع وجود دارد که برای بررسی کردن اینکه آیا یک نام تجاری قبلا گرفته شده است یا خیر می توانید به آنها مراجعه کنید.

نام تجاری مرغداری را ثبت کنید

اکثر کسب و کارها باید نام تجاری خودشان را ثبت کنند.

پیوندهای مرتبط با جستجو در پایگاه های اطلاعاتی استانی و منطقه ای

چه زمانی نیاز به ثبت نام تجاری دارید

 • اگر شما یک مالک انحصاری هستید که یک کسب و کار را تحت نام قانونی خودتان اداره می کنید، معمولاً نیازی به ثبت نام کسب و کارتان ندارید. اما در همه حالات دیگر، باید نام تجاری کسب و کارتان را ثبت کنید. همچنین ممکن است بخواهید یک علامت تجاری هم ثبت کنید.
 • اگر قصد دارید کسب و کارتان را مشارکتی کنید، این فرآیند شامل ثبت نام در حوزه قضایی مربوطه است.
 • اگر به صورت فدرال ثبت نام کنید، در مورد نام مرغداری در سراسر کشور کانادا حق استفاده انحصاری خواهید داشت.
 • اگر به صورت استانی یا منطقه ای ثبت نام می کنید، در مورد نام مرغداری در استان یا منطقه ای که در آن شرکت می کنید حق استفاده انحصاری دارید.
 • اگر می خواهید از نامی غیر از نام قانونی خودتان استفاده کنید، باید آن را به عنوان نام تجاری ثبت کنید. عدم ثبت نامی که برای کسب و کار از آن استفاده می کنید می تواند منجر به جریمه های قابل توجه و سایر عواقب قانونی شود.

ثبت نام تجاری یک مسئولیت استانی/منطقه ای است. برای ثبت نام مرغداری خودتان، لازم است به رجیستری حوزه قضایی محل مربوطه مراجعه کنید.

در نیوفاندلند و لابرادور ثبت نام تجاری وجود ندارد. ثبت نام فقط برای شرکت ها و تعاونی ها الزامی است.

مزایای ثبت علامت تجاری یا trademark

حتی اگر نام کسب و کار شما به صورت فدرال، استانی یا منطقه ای ثبت شده باشد، ممکن است بخواهید برای محافظت بهتر از برندتان یک علامت تجاری ثبت کنید.

 • ثبت علامت تجاری سند مالکیت آن توسط شماست.
 • حقوق انحصاری علامت تجاری در سراسر کانادا به مدت 15 سال در اختیار شما قرار می گیرد و ممکن است به مدت نامحدود تمدید شود.
 • به شما کمک می کند از محصولات و خدمات خودتان در برابر کپی برداری و سوء استفاده محافظت کنید.
 • به شما اجازه می دهد تا در مورد تخلفات،تحت قانون علائم تجاری ادعا و شکایت کنید.
 • فرصت های کسب مجوز برای به حداکثر رساندن پتانسیل تجاری را در اختیار شما قرار می دهد.
 • از ارزش علامت تجاری شما محافظت می کند.

درباره علائم تجاری و نحوه ثبت آن ها بیشتر بدانید

مجوزهای راه اندازی مرغداری در کانادا

مجوزهای مورد نیاز برای راه اندازی مرغداری در کانادا تا حد زیادی به استان یا منطقه فعالیت بستگی دارد.

مجوزهای عمومی برای راه اندازی مرغداری در کانادا

 • Business License
 • Business Number Registration
 • Federal Incorporation (Business)

با مراجعه به سایت BizPal می توایند مجوزهای مورد نیاز برای راه اندازی مرغداری را با مشخص کردن فاکتور محل فعالیت فیلتر کرده و مشاهده کنید. باید دقت داشته باشید که برای راه اندازی کسب و کارتان در کانادا، علاوه بر مجوزهای فدرال، بسته به استان یا محل فعالیت، به مجوزهای استانی هم نیاز خواهید داشت.

چه مجوزهایی برای راه اندازی بیزینس در کانادا موردنیاز است؟

استراتژی رشد و ایده های جدید در راه اندازی مرغداری در کانادا

یک مکان خوب برای مرغداری در کانادا انتخاب کنید

انتخاب یک مکان خوب برای مرغداری برای موفقیت در این کسب و کار بسیار مهم است.

با انتخاب مکانی شروع کنید که به جاده ها، امکانات پزشکی، امنیت کافی، برق و تامین آب سالم و غیره دسترسی داشته باشد.

بهتر است محل مرغداری را طوری در نظر بگیرید که نزدیک به بازاری باشد که محصولات خودتان را در آن به فروش می رسانید. البته این بدان معنا نیست که مرغداری شما باید درون شهر یا نزدیک به مناطق مسکونی باشد.

مرغداری در مناطق مسکونی توسط قانون کانادا به دلیل بوی بدی که مرغداری ها تولید می کنند، محدود شده است.

نوع مناسب پرنده را انتخاب کنید

صاحبان کسب و کارهای مرغداری در کانادا انواع مختلفی از پرندگان را پرورش می دهند. مرغداری های کوچک می توانند با تمرکز روی 2 تا 3 پرنده شروع به کار کنند و پس از آن می توانید پرندگان بیشتری اضافه کنید.

پرندگان متعددی در مرغداری های کانادا پرورش می یابند، از جمله، بوقلمون، کبوتر و طاووس. همچنین، باید تعیین کنید که جوجه های گوشتی پرورش دهید یا مرغ های تخم گذار. جوجه هایی که برای تولید تخم پرورش می یابند، با مرغ هایی که برای تولید گوشت پرورش داده می شوند از نژادهای متفاوتی هستند.

دو نژاد اصلی مرغ تخم گذار در کانادا وجود دارد:

 • لگهورن سفید
 • رود آیلند قرمز

نژادهای لگهورن سفید رایج ترین نوع مرغ تخم گذار در کاناداست. لگهورن‌های سفید برای تخم‌گذاری بسیار پربازده در عملیات‌ های تجاری و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

نژادهای زیادی از وایت لگهورن وجود دارد که شامل نژادهای لومن، شیور و بابکوک می شود.

نژاد رود آیلند قرمز یک نژاد قدیمی مرغ است. پرهای قهوه ای رنگ دارد و تخم های قهوه ای می گذارد و به عنوان یک نژاد دو منظوره پرورش داده می شود.

یک مرغ رود آیلند معمولاً حدود 5 تا 6 تخم در هفته می گذارد. این یعنی 260 تا 300 تخم مرغ در سال. این نژاد مرغ معمولا در خانه ها نگهداری می شود.

نقطه قوت این یک پرنده دو منظوره بودن آن است. نژادهای دو منظوره پرندگانی هستند که می توان آنها را هم برای تخم گذاری و هم به عنوان مرغ گوشتی پرورش داد.

وام برای راه اندازی مرغداری در کانادا

راه اندازی مرغداری در کانادا نیاز به سرمایه دارد. اگر قصد دارید تا وارد این بیزنس شوید، می توانید درخواست وام از بانک ها را در نظر بگیرید یا برای کمک به سازمان های مرتبط با کشاورزی مراجعه کنید.

می توانید اهداف کسب و کارتان، تاریخچه مالی و نیازهای نقدی را با یک مشاور که به شما برای درخواست وام کمک می کند، در میان بگذارید.

در جلسه ملاقات با بانک، باید طرح کلی کسب و کار مرغداری، شواهدی که سابقه اعتباری شما را نشان می دهد، یا هر چیز دیگری که بانک از شما درخواست کرده است را ارائه دهید.

بهتر است که با حداقل مبلغ وام شروع کنید و تجهیزات کوچک مرغداری را به صورت آزمایشی دریافت کنید، در مراحل بعدی مقیاس دهی به کسب و کارتان در کانادا، می توانید برای دریافت وام های بزرگ تر درخواست دهید.

مرغداری های معروف در کانادا

خدمات تراست بیزینس برای راه اندازی مرغداری در کانادا

 • امکان اخذ مشاوره اولیه درخصوص خرید بیزینس در کانادا
 • صرف زمان کافی و بررسی کامل شرایط متقاضیان و درخواست ها و اولویت های آنان در خصوص کسب و کارهایی که مد نظر دارند
 • طراحی نقشه راه دقیق و استراتژی هایی که در مسیر خرید بیزینس در کانادا باید به کار گرفته شوند، به طور اختصاصی برای هر موکل و بر اساس شرایط منحصر به فرد آنها
 • ارائه چک لیست اسناد و مدارک قابل ارائه و همینطور فرم هایی که باید تکمیل شوند
 • بررسی دقیق تمامی اسناد، مدارک و فرم های ارائه شده توسط موکل جهت اطمینان از تکمیل و بی نقص بودن آن ها
 • ارائه لیستی از بیزینس های قابل خریداری در شهرهای مختلف کانادا بر اساس شرایط و خواسته های متقاضی
 • بررسی گزینه های موجود به همراه خود متقاضی و پیشنهاد بهترین های آنان
 • انجام تمامی کاغذ بازی ها و پروسه های قانونی پیچیده برای مشتری که باید طی شوند
 • عدم نیاز به طی کردن فرایندهای پیچیده توسط متقاضی و برعهده گرفتن تمامی آن ها توسط متخصصین تراست
 • اقدام به انجام تحقیقات کامل درخصوص سوابق مالی، وضعیت، عملکرد و سایر شرایط کسب و کار مد نظر
 • تهیه و تنظیم قرارداد خرید بیزینس مربوطه
 • مطالعه کامل و دقیق متن قراردادی که برای خرید بیزنس تهیه و تنظیم شده است و ارائه هرگونه راهنمایی یا مشاوره ای که در ارتباط با آن لازم است
 • اطمینان از سودآوری و عدم وجود عوامل کلاهبرداری و مواردی مانند احتمال کلاهبرداری و ضررده بودن بیزینس
 • انجام اقدامات لازم برای خریداری بیزینس مربوطه
 • تهیه بیزینس پلن جامع، کامل و بسیار دقیق با زمانبندی برای انجام هر مرحله از پیشبرد بیزینس
 • ارائه درخواست ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) به همراه طرح تجاری مناسب
 • اطمینان از تمامی جوانب و تلاش برای دریافت LMIA مثبت
 • حمایت از موکل در پیشبرد بیزینس خریداری شده و تحقق تایم لاین تعیین شده
 • آماده سازی مدارک و فرم های مربوطه جهت درخواست برای اقامت دائم

سوالات متداول

برای راه اندازی مرغداری در کانادا به چه مقدار سرمایه نیاز دارم؟

هزینه راه اندازی مرغ داری در کانادا بسته به اندازه و دامنه آن می تواند از 50000 تا 100000 دلار متغیر باشد.

آیا پرورش مرغ در کانادا سودآور است؟

راه اندازی مرغداری در کانادا یک کسب و کار سودآور است، اما بسیاری از افراد به دلیل نداشتن دانش و ایده تجاری مناسب در این مسیر شکست می خورند.

درآمد پرورش مرغ برای تولید تخم مرغ در کانادا چقدر است؟

متوسط درامد پرورش مرغ برای تولید تخم مرغ در کانادا 34564 دلار در سال یا 17.73 دلار در ساعت است.

هزینه کارگر مرغداری در کانادا چقدر است؟

متوسط حقوق کارگران مرغداری در کانادا 33150 دلار در سال یا 17 دلار در ساعت است. حقوق موقعیت های سطح ورودی از 32175 دلار در سال شروع می شود، در حالی که اکثر کارگران با تجربه تا 38482 دلار در سال هم درآمد دارند.

آیا پرورش مرغ تخم گذار در کانادا در قفس انجام می شود؟

سیستم ‌های مختلفی برای پرورش مرغ‌ های تخم‌ گذار وجود دارد، اما رایج ‌ترین آنها در کانادا و بریتیش کلمبیا است که در آن ها از قفس های معمولی (که قفس باتری نیز نامیده می شوند) استفاده می شود. این ها قفس های کوچکی هستند که هر کدام چهار تا هشت مرغ را در خود جای می دهند.

آیا پرورش تخم مرغ در آنتاریو سودآور است؟

در 5 سال گذشته، در آنتاریو بیش از 80 مرکز پرورش مرغ تخم گذار جدید راه اندازی شده است که مجموع آن ها را به بیش از 500 واحد در استان می رساند. صنعت تخم مرغ کانادا بیش از 1.3 میلیارد دلار به تولید ناخالص داخلی (GDP) کانادا کمک می کند که آنتاریو با 530 میلیون دلار بزرگ ترین مشارکت کننده آن است.

بیشتر مرغداری ها در کانادا کجا هستند؟

آنتاریو با 639 مرغ داری، بیشترین تعداد مرغداری ها با  کسب و کار تولید مرغ یا تخم مرغ را دارد. کبک با 598 تولید کننده عمده مرغ و تخم مرغ در رتبه دوم قرار دارد.

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

استفاده از مطالب سایت تراست فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. © کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت Trust Way Immigration Services می‌باشد.