راه اندازی بیزینس ساخت و ساز در کانادا

بیزینس ساخت و ساز در کانادا

بیزینس ساخت و ساز در کانادا در یک نگاه

 • حداقل سرمایه لازم: 200000 دلار
 • حاشیه سود: 26000 دلار
 • هزینه اجاره: 5000 دلار
 • هزینه کارکنان: 40000 دلار
 • هزینه تجهیزات موردنیاز: 100000 دلار
 • مجوزهای لازم: Business License، Business Number Registration، Federal Incorporation (Business)

افتتاح بیزینس ساخت و ساز در کانادا

این زیربخش شامل مؤسساتی است که عمدتاً در زمینه ساخت و ساز ساختمان فعالیت دارند. ساختمان ها در کانادا بر اساس عملکرد اصلی، به دسته های مسکونی، تجاری و صنعتی تقسیم می شوند. ممکن است ساخت و سازهای جدید ایجاد شود، یا هدف گسترش، تغییر، یا نگهداری و تعمیرات در سازه های موجود باشد. مونتاژ ساختمان های پیش ساخته در محل و ساخت و ساز ساختمان های موقت نیز در کانادا در این زیربخش گنجانده شده اند.

مزایا و معایب راه اندازی بیزینس ساخت و ساز در کانادا

ساخت و ساز در کانادا

ساخت و ساز در کانادا

(گفتگو با مانی عسگری، کارشناس ارشد عمران)

ایستگاه تجربه تراست بیزینس!

صنعت ساخت و ساز در کانادا، در سال 2021 به شدت رشد کرده است و انتظار می رود تا سال 2027 به دلیل تقاضای زیاد به رشد خود ادامه دهد.

 • تعداد گروه‌ها و موسسات در صنعت ساخت و ساز در سال 2019، ۳۸۰،۰۶۰ گزارش شده است.
 • درصد شرکت‌های کوچک و متوسط (۹۹ – ۰ کارمند)در سال 2019، ۹۸.۹% گزارش شده است.
 • میانگین درآمد شرکت های کوچک و متوسط در صنعت ساخت و ساز کانادا در 2019، ۴۳۸.۴ هزار دلار کانادا بوده است.
 • ساخت و ساز در کانادا، سالانه حدود 141 میلیارد دلار ارزش اقتصادی تولید می کند.
 • 70 درصد صنعت ساخت و ساز در کانادا را شرکت های کوچک تا متوسط تشکیل می دهند.
 • انتظار می رود صنعت ساخت و ساز در کانادا تا سال 2024 نرخ رشد سالانه مرکب (CAGR) 8.5% را ثبت کند. این امر ارزش بخش ساخت و ساز کانادا را به 354.9 میلیارد دلار (USD) می رساند.
 • در حال حاضر 264 برنامه کمک مالی، 147 برنامه وام و 231 برنامه کمکی از سوی دولت کانادا در دسترس است.
 • بسیاری از این برنامه های اعطایی و وام، مختص مشاغل در صنعت ساخت و ساز است.
 • 862 منبع مالی خصوصی خواهان همکاری با استارت‌آپ‌های داخل صنعت ساخت و ساز هستند.
 • برای راه اندازی یک شرکت ساختمانی در کانادا به چیزی بیش از منابع مالی نیاز است. ابتدا باید اطلاعات مناسب به دست آورید، مانند: قانون ساخت و ساز، قانون املاک و مستغلات و قانون تجارت.
 • بر اساس یک نظرسنجی دولتی، 85 درصد از مشاغل در صنعت املاک و مستغلات به طور متوسط ​​181000 دلار درآمد دارند.
 • شرکت های ساختمانی بیشترین سود را عمدتاً در ساخت بیمارستان ها، پالایشگاه های نفت و فرودگاه ها به دست می آورند.
 • افزایش فعالیت های ساختمانی در سال 2021 باعث اشتغال زایی حدود 1.1 میلیون کارگر شد. این رقم نسبت به سال 2020 افزایش 7 درصدی داشته است. انتظار می‌رود تا سال 2027، شاهد اشتغال تقریباً 16000 کارگر دیگر نیز باشیم.
 • جمعیت رو به رشد استان های کبک، انتاریو و بریتیش کلمبیا و نیاز بیشتر به مراکز خدماتی، فرصت های زیادی را در بخش ساخت و ساز ایجاد می کند.

اقامت دائم کانادا با راه اندازی بیزینس ساخت و ساز در کانادا

کانادا یک انتخاب عالی برای راه اندازی کسب و کار است. طبق گزارش بانک جهانی، کانادا از نظر شاخص سهولت کسب و کار در رتبه 23 قرار دارد. کانادا نیروی کار بسیار تحصیل کرده ای دارد و یکی از پایین ترین نرخ های مالیات  را در جهان ارائه می دهد.

سه گزینه کلی مهاجرت صاحبان مشاغل، سرمایه گذاران و کارآفرینان جهت اقامت دائم

 • اکسپرس انتری (Express Entry)
 • برنامه های نامزدی استانی (Provincial Nominee Programs)
 • راه اندازی استارت آپ (a Start-up Company)

مهاجرت سرمایه گذاری از طریق Express Entry

بسیاری از صاحبان مشاغل و سرمایه گذاران به اشتباه بر این باورند که اکسپرس اینتری (Express Entry Program) تنها گزینه مهاجرت به کانادا است. به همین دلیل این افراد اغلب فرآیند را با تحقیق در مورد واجد شرایط بودن خودشان تحت جریان “حرفه ای (professional)” برنامه اکسپرس انتری آغاز می کنند و به سرعت متوجه می شوند که ممکن است واجد شرایط این برنامه نباشند.

در واقع مسئله این است که جریان “حرفه ای” برنامه اکسپرس انتری در درجه اول برای متخصصان جوان تر (زیر 35 سال) با مهارت های قوی در زبان انگلیسی یا فرانسوی (زبان CLB7 یا بالاتر)، مدارک تحصیلی برجسته (مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا بالاتر) و اغلب تجربه کار یا تحصیل در کانادا مناسب است.

به این ترتیب بسیاری از متخصصان، کارآفرینان و سرمایه ‌گذاران موفق بالای 35 سال زمانی که شانس خودشان را تحت جریان «حرفه‌ای» اکسپرس انتری ارزیابی می‌کنند، اغلب امیدشان را برای مهاجرت به کانادا از دست می ‌دهند. این افراد اغلب برنامه Express Entry را فراموش می کنند یا اینکه کاملا از آن بی اطلاع هستند.

این جریان اساساً برای جذب مدیران ارشد، صاحبان مشاغل و کارآفرینان با اعطای 200 امتیاز CRS اضافی به این دسته از افراد برای “اشتغال سازمان یافته” در کانادا طراحی شده است. فرآیند نسبتاً ساده است.

مراحل واجد شرایط شدن برای مهاجرت به کانادا تحت برنامه Express Entry

به طور متوسط ​​بین 12 تا 18 ماه طول می کشد تا مراحل بالا را طی کنید، اما پاداش نهایی اقامت دائم در کانادا به همراه خانواده خواهد بود. بنابراین، این تلاش، کاملاً ارزشش را دارد.

مراحل واجد شرایط شدن برای مهاجرت به کانادا تحت برنامه Express Entry از طریق راه اندازی بیزینس ساخت و ساز

خرید یا ایجاد یک بیزینس ساخت و ساز در کانادا

سرمایه گذاران خارجی 4 راه برای سرمایه گذاری در  بیزینس های ساخت و ساز کانادایی دارند:

 • راه اندازی یک بیزینس ساخت و ساز از ابتدا
 • خرید یک بیزینس ساخت و ساز
 • خرید سهام در یک بیزینس ساخت و ساز (حداقل 33٪ یا بیشتر)
 • خرید امتیاز یا فرانچایز بیزینس ساخت و ساز

هر رویکرد مزایا و معایبی دارد. تراست بیزنس آماده است تا با بررسی شرایط خاص شما، رویکری مناسب برای اخد اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار را به شما ارائه دهد و در این مسیر در تمامی مراحل همراه شما باشد.

درخواست مجوز کار

پس از ایجاد یا خرید یک کسب و کار در کانادا که در این مورد راه اندازی بیزینس ساخت و ساز در کانادا است، می توانید برای دریافت مجوز کار به عنوان یک مهاجر تجاری اقدام کنید.

بر اساس پیشینه و اهداف مهاجرتی شما، چندین مجوز کار مختلف در دسترس است. این موارد عبارتند از:

اداره بیزینس ساخت و ساز در کانادا

پس از ورود به کانادا به عنوان یک خارجی، قبل از اینکه بتوانید به اقامت دائم دست پیدا کنید، باید کسب و کار خودتان را برای یک دوره مشخص اداره کنید.

به طور کلی، قبل از اینکه بتوانید برای اقامت دائم در کانادا درخواست دهید، بیزینس ساخت و ساز شما باید “فعال” باشد، به این معنی که دارای ویژگی های زیر باشد:

 • به طور فعال کالا یا خدمات را به مشتریان واقعی و موجود می فروشد.
 • دارای کلیه مجوزهای لازم برای فعالیت در کانادا است.
 • دارای موقعیت فیزیکی در داخل کانادا است.
 • حداقل یک کارمند کانادایی به غیر از شما دارد که با شما ارتباطی ندارد.

درخواست اقامت دائم در کانادا

همانطور که در بالا توضیح داده شد، هنگامی که کسب و کار کانادایی شما فعال شد، می توانید به عنوان مدیر کسب و کار خودتان برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید. گفتنی است، شما باید معیارهای خاصی را داشته باشید که شامل موارد زیر است:

 • نمره حداقل CLB 7 برای مهارت های زبانی
 • حداقل تحصیلات دبیرستان
 • عدم سوء پیشینه
 • عدم وجود مشکلات پزشکی جدی

مزایای مهاجرت سرمایه گذاری از طریق Express Entry

یکی از مزایای کلیدی، عدم مشخص کردن حداقل سرمایه گذاری اولیه برای واجد شرایط شدن در این برنامه است. البته باید مبلغی را کنار بگذارید که برای راه اندازی بیزینس ساخت و ساز در کانادا منطقی باشد، پیشنهاد می کنیم حداقل  70000 دلار کانادا را برای پوشش هزینه های اولیه کسب و کارتان در کانادا در نظر بگیرید.

مزیت مهم دیگر این است که این گزینه یک مسیر سریع برای اقامت دائم کانادا (با میانگین بین 12-18 ماه) است.

معایب مهاجرت سرمایه گذاری از طریق Express Entry

این گزینه دارای نیاز به مهارت زبان بالایی است، که در صورتی که مهارت های زبانی شما به اندازه کافی بالا نیست، باید به خاطر داشته باشید. شما باید بتوانید برای هر مهارت آیلتس جنرال نمره 6 را بگیرید.

مهاجرت سرمایه گذاری از طریق برنامه های نامزدی استانی

دسته دوم کمی متفاوت است. به این دلیل که مهاجران تجاری مستقیماً برای یک برنامه نامزدی استانی (PNP) درخواست می دهند. این فرآیند درخواست به مهاجران اجازه می دهد تا اقامت دائم و در نهایت شهروندی کانادا را دریافت کنند.

در حالی که فرآیندها بر اساس استان متفاوت است، اکثر استان ها روند زیر را اتخاذ کرده اند:

شما با ثبت اظهار علاقه (expression of interest) در استان مورد نظرتان شروع می کنید. پس از دریافت دعوت نامه اپلیکیشن، درخواست می دهید و مصاحبه را پشت سر می گذارید. پس از امضای یک توافقنامه عملکرد (performance agreement) با استان، شما برای مجوز کار کانادا اقدام خواهید کرد.

پس از ورود به کانادا به عنوان یک خارجی، بیزینس ساخت و ساز خودتان را تأسیس کرده و کسب و کارتان را بر اساس توافقنامه عملکردی که امضا کرده اید، اداره خواهید کرد. در نهایت، برای نامزدی و متعاقباً برای اقامت دائم کانادا درخواست خواهید داد.

البته این فقط یک رویه کلی است. شما می توانید برای اطلاع از روند دقیق با توجه به استان انتخابی در کانادا و شرایط خودتان با تراست بیزنس تماس بگیرید.

انواع PNP برای مهاجران تجاری به کانادا

آلبرتا

بریتیش کلمبیا

مانیتوبا

نیوبرانزویک

نوا اسکوشیا

مناطق شمال غربی

آنتاریو

جزیره پرنس ادوارد

ساسکاچوان

یوکان

مزایای مهاجرت سرمایه گذاری از طریق برنامه های نامزدی استانی

PNP ها، بسیاری از مهاجران تجاری را علیرغم مهارت زبانی بسیار پایین جذب می کنند. برای مثال، آنتاریو، جزیره پرنس ادوارد و ساسکاچوان درخواست‌ های مهاجران تجاری با مهارت‌های زبانی CLB 4 را می ‌پذیرند.

معایب مهاجرت سرمایه گذاری از طریق برنامه های نامزدی استانی

PNP ها به سرمایه گذاری اولیه بالاتر (به عنوان مثال 150000 دلار به بالا) و حداقل میزان دارایی خالص نیاز دارند و برای به دست آوردن اقامت دائم کانادا بیشتر زمان می برند (با میانگین بین 24 تا 36 ماه).

مهاجرت سرمایه گذاری با راه اندازی استارتاپ

برنامه ویزای استارت آپ اقامت دائم کانادا را برای کارآفرینان مهاجر فراهم می کند و به آنها کمک می کند تا در کانادا مستقر شوند. هدف این برنامه جذب کارآفرینان مهاجر و کمک به آنها برای ایجاد مشاغل طولانی مدت است که کانادایی ها را استخدام کرده و باعث رشد اقتصادی می شود.

برنامه استارت آپ جذاب است زیرا به حداقل سرمایه اولیه نیاز ندارد، نیازی به ارزش خالص سرمایه و دارایی وجود ندارد و متقاضیان می توانند در هر نقطه از کانادا زندگی کنند. علاوه بر این، در صورتی که کسب و کار با شکست مواجه شود، بر وضعیت اقامت دائم شما تأثیری نمی گذارد.

شرایط متقاضیان برنامه ویزای استارت آپ

 • نامه پشتیبانی را از حداقل یک سازمان مشخص شده توسط کانادا دریافت کنند.
 • داشتن حداقل مهارت زبان مورد نیاز CLB5 را در یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی را اثبات کنند.
 • داشتن بودجه کافی برای اقامت در کانادا (به عنوان مثال تقریباً 10000 دلار آمریکا برای یک فرد مجرد + 2500 دلار آمریکا برای هر عضو خانواده)
 • اقامت در استانی غیر از کبک
 • از فیلترهای امنیتی و پزشکی کانادا گذر کنند.

سازمان‌های تعیین‌ شده توسط کانادا، گروه‌های تجاری هستند که توسط دپارتمان مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) برای حمایت از استارت‌ آپ‌ها از طریق برنامه ویزای استارت‌ آپ انتخاب شده‌ اند. هر سازمان به طور مستقل تصمیم می گیرد که کدام پیشنهاد تجاری را بررسی کند و معیارهای خودش را برای ارزیابی دارد.

اگر سازمانی تصمیم بگیرد ایده کسب و کار شما را بازبینی کند، پتانسیل ایده کسب و کار پیشنهادی شما را ارزیابی می کند و فرضیه موفقیت یا عدم موفقیت آن را مطرح می کند. اگر سازمانی بخواهد از پروپوزال شما حمایت کند، یک نامه پشتیبانی به شما می دهد که می توانید از آن برای درخواست مجوز کار و اقامت دائم در کانادا استفاده کنید.

فرآیند درخواست برنامه ویزای استارت آپ

 • ارائه طرح کسب و کار
 • تاسیس یک کسب و کار در کانادا
 • اجرایی کردن کسب و کار
 • ارائه به سازمان های تعیین شده
 • درخواست مهاجرت

همانطور که مشاهده می کنید، کارآفرینان، صاحبان مشاغل و سرمایه گذاران چندین مسیر متفاوت برای تبدیل شدن به شهروند کانادا دارند. با این حال، تعداد زیاد راه ها به این معنی نیست که فرآیند آسان است. برای به حداکثر رساندن شانس موفقیت خودتان به کار سخت و یک استراتژی سنجیده نیاز دارید.

لینک های مفید مهاجرت بیزینسی به کانادا

جدول مقایسه راه اندازی و خرید بیزینس در کانادا

راه اندازی بیزینس جدید در کانادا

 • هزینه: کم (بیش از ۵۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): بالا
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقل ۱۲ ماه
 • دشواری انجام بیزینس: دشوار
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: فعال بودن در کانادا، داشتن دفتر تجاری، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی، ۱۲ ماه فعالیت

خرید بیزینس در کانادا

 • هزینه: بالا (بیش از ۱۵۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): متوسط
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: متوسط
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: دارا بودن حداقل ۵۱ درصد از سهام شرکت، فعال بودن شرکت، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی

خرید سهام یک بیزینس در کانادا

 • هزینه: متوسط (بیش از ۱۰۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): متوسط
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: آسان
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: حداقل ۱۲ ماه از تاسیس شرکت گذشته باشد، فعال بودن شرکت، وجود سرمایه کافی در شرکت

خرید فرانچایز در کانادا

 • هزینه: متوسط (بیش از ۱۰۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): کم
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: آسان
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: فعال بودن شرکت، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی

مزایا و معایب خرید بیزینس آماده در کانادا چیست؟

مراحل راه اندازی بیزینس ساخت و ساز در کانادا

یک ایده تجاری خوب ارائه دهید

یک کسب و کار موفق در هر کجای دنیا که باشد با یک ایده خوب شروع می شود. درباره مهارت ‌های خودتان بیشتر فکر کنید، روندهای فعلی را مشاهده کنید و به دنبال راه ‌هایی برای بهبود کیفیت یا ارائه چیز جدیدی به بازار باشید.

حتما قبل از اینکه زمان و پول جدی سرمایه گذاری کنید، ایده خودتان را به طور کامل آزمایش کنید.

یک طرح تجاری بنویسید

بهترین راه برای آزمایش ایده، تبدیل آن به یک طرح تجاری است. این کار به شما امکان می دهد که همه چیز را در مورد صنعت، محصولات و بازار کسب و کار خودتان در کانادا به طور کامل بررسی کنید. همچنین طرحی برای ارائه به سرمایه گذاران و وام دهندگان در اختیار شما قرار می دهد.

قبل از راه اندازی بیزینس ساخت و ساز در کانادا، باید یک طرح تجاری کامل داشته باشید. با این حال، در اوایل فرآیند، ممکن است به سرعت یک برنامه تهیه کنید که به شما نشان دهد آیا ایده تجاری شما قابل اجرا است یا خیر.

یک نام برنده برای کسب و کارتان انتخاب کنید

انتخاب نام تجاری مناسب با ملاحظات قانونی و بازاریابی همراه است. در کانادا، هر صاحب کسب ‌و کار باید هنگام نام‌ گذاری کسب‌ و کارش، مسائل قانونی را در نظر بگیرد.

از نظر بازاریابی هم، نام کسب و کار شما باید کاری را که کسب و کار انجام می دهد به گونه ای که از نظر بصری جالب، به یاد ماندنی و مثبت باشد، نشان دهد.

نوع مالکیت تجاری را انتخاب کنید

هنگام راه‌اندازی یک کسب‌ و کار در کانادا، تنها سه شکل اصلی مالکیت کسب‌ و کار وجود دارد که می ‌توانید برای ساختار کسب ‌و کارتان انتخاب کنید.

 • مالکیت انحصاری (sole proprietorship)
 • مشارکت (partnership)
 • شرکت (corporation)

چند گزینه هم در داخل این ساختارهای اصلی وجود دارد، مانند شرکت تعاونی (cooperative corporation) یا مشارکت محدود (limited partnership)، اما همه آنها تحت این سه چتر کلی قرار می گیرند.

تصمیم گیری در مورد اینکه کدام ساختار برای کسب و کار شما مناسب است به عوامل مختلفی بستگی دارد، از سطح راحتی شما با تعهدات گرفته تا کسر مالیاتی که برای کسب و کارتان مد نظر دارید.

به دنبال تامین مالی باشید (در صورت نیاز)

در حالی که برخی از مالکان می توانند کسب و کارهای جدیدشان را از جیب خودشان تأمین مالی کنند، بسیاری دیگر برای شروع به کار نیاز به تزریق مالی از منابع دیگر دارند.

گزینه های زیادی برای بررسی در این زمینه وجود دارد، از تامین مالی بدهی گرفته تا تقسیم سهام و کمک های مالی دولتی. تفاوت های بین هر نوع تامین مالی را بررسی کنید و مطمئن شوید که برای تقبل تعهدات هر نوع تامین مالی که انتخاب می کنید آماده هستید.

مجوز کسب و کار دریافت کنید

داشتن مجوز کسب و کار برای همه مشاغل ضروری نیست، اما بسیاری از مشاغل جدید قبل از اینکه بتوانند به طور قانونی در شهرداری فعالیت کنند، باید مجوزهای تجاری دریافت کنند.

بسته به نوع کسب و کاری که راه انداری می کنید، ممکن است به مجوزهای دیگری نیز نیاز داشته باشید. BizPaL یک ابزار مفید برای بررسی مجوزهایی است که برای راه اندازی کسب و کارتان نیاز دارید.

BizPaL که در اکثر استان ها و مناطق موجود است، فهرستی شخصی سازی شده از اسناد تجاری مورد نیاز شما برای تمام سطوح دولتی را ارائه می دهد.

برای GST/HST ثبت نام کنید

در بیشتر موارد، مگر اینکه درآمد ناخالص کسب و کار جدید شما برای چهار فصل متوالی زیر 30000 دلار باقی بماند، باید برای مالیات کالا و خدمات (GST) و مالیات فروش هماهنگ (HST) ثبت نام کنید.

حتی اگر در شروع راه اندازی بیزینس ساخت و ساز در کانادا پول زیادی به دست نمی آورید، بهتر است به دلیل اعتبارات مالیات ورودی (Input Tax Credits) فوراً برای GST/HST ثبت نام کنید.

زیرا اعتبارات مالیات ورودی، اساساً راه شما برای بازگرفتن بخشی از هزینه ای است که کسب و کار شما به منظور خرید یا پرداخت برای استفاده تجاری متقبل شده است.

برای مالیات بر فروش استانی ثبت نام کنید (در صورت نیاز)

برخی از استان ها مالیات فروش خود را با GST فدرال هماهنگ نکرده اند و در این استان ها باید برای جمع آوری و پرداخت مالیات استانی مناسب هم ثبت نام کنید.

اگر در آلبرتا، بریتیش کلمبیا، مانیتوبا یا ساسکاچوان بیزینس ساخت و ساز خودتان را راه اندازی می کنید، باید به عنوان جمع کننده مالیات فروش استانی (PST) ثبت نام کنید. در کبک، باید برای مالیات فروش کبک (QST) ثبت نام کنید.

برای استخدام کارمند آماده شوید

هنگامی که در حال راه اندازی یک کسب و کار هستید، استخدام کارمندان ممکن است آخرین چیزی باشد که از ذهن شما عبور می کند.

برای اطمینان از اینکه از نظر قانونی برای استخدام کارمندان در کانادا تحت پوشش هستید، آماده شوید. این شامل رسیدگی به کسورات حقوق و دستمزد، بیمه غرامت کارگر و بیمه اشتغال است.

بیمه تجاری تکمیلی بخرید

علاوه بر بیمه شغلی مورد نیاز قانونی، کسب و کار شما ممکن است به حفاظت و پوشش بیشتری نیاز داشته باشد. خط‌ مشی ‌های مختلفی برای پوشش اموال، مسئولیت عمومی، وقفه در کسب‌ و کار، افراد کلیدی و ناتوانی در کانادا وجود دارد.

مطمئن شوید که این گزینه ها را با یک نماینده بیمه و وکیل در میان می گذارید تا مشخص شود کدام یک برای کسب و کار شما مناسب است.

پاسخ به مسائل چالش برانگیز

انتقال پول از ایران به کانادا برای ویزای سرمایه گذاری چقدر است؟

در ویزای سرمایه گذاری چقدر پول با خود به کانادا بیاوریم؟

مهارت زبان در راه اندازی بیزینس و کار در کانادا چقدر تاثیر دارد؟

خرید شعبه ی آماده از یک فرانچایز یا راه اندازی شعبه ای جدید از آن فرانچایز

هزینه های راه اندازی بیزینس ساخت و ساز در کانادا

توجه: هزینه ها به هزار دلار کاناداست

هزینهکل
صنعت
چارک
پایین
میانگین
پایین
میانگین
بالا
چارک
بالا
هزینه فروش (هزینه های مستقیم)352.029.654.0179.31,145.1
دستمزد و مزایا52.41.78.633.5165.7
خرید، مواد اولیه و قراردادهای فرعی296.334.255.6150.0945.6
باز کردن موجودی انبار130.870.047.486.4319.5
بستن موجودی انبار127.676.357.690.6285.7
هزینه های عملیاتی (هزینه های غیر مستقیم)149.630.462.0128.4377.7
کار و کمیسیون55.16.218.948.2147.2
استهلاک12.63.05.5      11.230.8
تعمیرات و نگهداری4.80.91.94.411.8
آب و برق و تلفن / مخابرات4.81.52.64.410.7
اجاره7.51.32.75.920.2
سود و هزینه های بانکی9.31.83.57.2      24.7
هزینه های حرفه ای و تجاری11.12.54.68.2      29.0
تبلیغات و ترویج4.00.61.5      3.2      10.7
هزینه های تحویل، حمل و نقل و انبار0.40.00.10.21.0
بیمه5.31.42.55.012.5
سایر هزینه ها34.711.118.330.579.0
مجموع هزینه ها501.659.9116.0307.71,522.8

مشاهده منبع هزینه های راه اندازی بیزینس ساخت و ساز در کانادا

آمار و ارقام مرتبط با بیزینس ساخت و ساز در کانادا

 • تعداد شرکت های ساخت و ساز: 122927
 • درآمد متوسط: 534.2 هزار دلار

پروژه های ساختمانی در مقیاس بزرگ در بخش ساختمان و زیرساخت همواره در کانادا یک صنعت برجسته بوده است. ارزش پروژه های ساختمانی در کانادا افزایش یافته است، که با توجه به آسمان خراش های ساخته شده در دهه گذشته در شهرهای بزرگ کانادا کاملا مشهود است.

ارتقاء و توسعه زیرساخت اغلب از طریق Infrastructure Canada که یک ارگان فدرال است پشتیبانی می شود. علاوه بر افزایش تقاضای ساخت و ساز سازمانی، پروژه های فردی ساخت و ساز هم در کانادا گشترش داشته اند. پیچیدگی پروژه‌های جدید در کانادا، استفاده از نوآوری ‌های فناوری مانند مدل‌ سازی اطلاعات ساختمان (BIM)، پیش‌ ساخت و مدولارسازی را رونق داده است.

اجرای ساختمان سبز و پایدار نیز به دلیل مزایای زیست محیطی و همچنین بازگشت سرمایه قابل توجه برای مالکان به یکی از ملاحظات رایج در طراحی و ساخت و ساز مدرن در کانادا تبدیل شده است.

مزایای راه اندازی بیزینس ساخت و ساز در کانادا

 • اندازه صنعت

در کشور کانادا، اگر تجربه ای در زمینه ساخت و ساز در کشور خودتان داشته باشید، فرصت های سودآوری در صنعت ساختمان، ساخت و ساز و املاک و مستغلات برای شما وجود دارد. صنعت ساخت و ساز کانادا در حال رونق است و تقاضا برای کارآفرینان ماهر در این صنعت به شدت بالا است.

 • تخصص

ساخت و ساز در کانادا فرصتی برای تخصصی شدن به منظور رقابت موثرتر با سایر مشاغل فراهم می کند. در حالی که برخی از بیزینس های کسب و کار با ارائه خدمات پیمان کاری عمومی فعالیت می کنند، برخی دیگر در کارهای جدید، ساخت و ساز “سبز” و غیره تخصص دارند.

 • شروع مطمئن

کسب‌ و کارهای ساخت و ساز در کانادا می‌توانند با تعداد کمی کارمند و کارگر که روی پروژه‌های کوچک تا متوسط ​​کار می‌ کنند، آغاز به کار کرده و تنها زمانی که برای تکمیل پروژه های بزرگ ‌تر آمادگی لازم را داشتند، نیروی کار اضافی استخدام کنند.

پایین نگه داشتن هزینه های سربار ماهانه به کسب و کارهای ساخت و ساز نوپا کمک می کند تا قادر باشند پیشنهادات رقابتی در مقایسه با مشاغل بزرگ تر ارائه دهند، که مجبورند برای حمایت از هزینه های سربار سنگین به قیمت های بالاتر متکی باشند.

 • اقتصاد پایدار و مطمئن

بر اساس مجله فوربس، کانادا از لحاظ داشتن یک اقتصاد پایدار و مطمئن در رتبه ششم قرار دارد و یکی از باثبات ترین و امن ترین اقتصادهای جهان است. کانادا آزادی انجام تجارت به همراه مالیات با نرخ پایین را تضمین کرده است و همچنین دارای یک بوروکراسی کاملاً قابل مدیریت است.

معایب راه اندازی بیزینس ساخت و ساز در کانادا

 • هزینه ها

هزینه ساخت و ساز به طور مداوم در حال افزایش است. این روند باعث می شود مصرف کنندگان هنگام خرید برای پیدا کردن قیمت های پایین تر، دقیق تر شوند و کسب سود را برای شرکت های ساخت و ساز سخت تر کنند. خرید مواد اولیه، به روز رسانی ابزار و تجهیزات ساختمانی، نگهداری وسایل نقلیه ساختمانی، خرید بیمه مسئولیت و پرداخت حقوق کارکنان می تواند بسیار پرهزینه باشد.

 • مسائل حقوقی

مسائل حقوقی مربوط به راه اندازی یک شرکت ساختمانی می تواند پیچیده باشد. علاوه بر پروانه کسب، شرکت های ساختمانی باید مجوز پیمانکاری و سایر مجوزهای لازم را نیز داشته باشند. شرکت ‌های ساختمانی که در پروژه‌ های عمومی کار می‌ کنند نیز باید برای اطمینان از تکمیل کار بر اساس دستورالعمل‌ های قانونی و مشخصات قرارداد، اوراق مشارکت تهیه کنند.

درک قوانین محلی حاکم بر صنعت ساخت و ساز ممکن است کمی دشوار باشد و اشتباهات در این زمینه می تواند منجر به تعمیرات یا تنظیمات پرهزینه برای برآورده کردن الزامات انطباق شود.

 • ریسک

ساخت و ساز ریسک زیادی دارد. کارگران در موقعیت‌ های خطرناک کار می ‌کنند و ممکن است به دلیل خرابی تجهیزات، بی‌ احتیاطی یا شرایط کاری نامناسب آسیب ببینند. شرکت های ساخت و ساز نیز می توانند به دلیل نقص ساختاری یا نارضایتی مشتری از پروژه تمام شده با دعوی قضایی مواجه شوند.

 • تاخیر در دریافت مجوزهای ساخت و ساز و خدمات برق

دریافت پروانه ساخت و ساز در کانادا تا 250 روز طول می کشد و در مجموع 12 مرحله دارد که بسیار زمان بر است. در کانادا، دریافت خدمات برق نیز بسیار دشوار است زیرا حدود 140 روز و در مجموع 7 مرحله طول می کشد تا این فرایند تکمیل شود و هزینه برق هم به ویژه در پایتخت کانادا بسیار بالا است.

انتخاب نام تجاری بیزینس ساخت و ساز در کانادا

یک نام تجاری مناسب انتخاب کنید

هنگام انتخاب نام تجاری برای بیزینس ساخت و ساز در کانادا این موارد را مد نظر داشته باشید:

 • مطمئن شوید که نامی که انتخاب می کنید منعکس کننده محصول یا خدماتی است که شما ارائه می کنید تا مشتریان احتمالی را گیج نکنید.
 • به این فکر کنید که می خواهید از کسب و کار شما چه برداشتی شود.
 • نام تجاری انتخاب کنید که تلفظ و به خاطر سپردن آن آسان باشد.
 • برای جلوگیری از سردرگمی و مسائل حقوقی نام تجاری بیزینس ساخت و ساز را کاملا منحصر به فرد و متمایز انتخاب کنید.

بررسی کنید که نام تجاری قبلا استفاده نشده باشد

در بیشتر موارد، اگر شخصی قبلاً از یک نام تجاری استفاده کند، شما نمی توانید از نظر قانونی از آن نام استفاده کنید. طبق قانون کانادا، نام بیزینس ساخت و ساز شما نمی‌تواند مشابه به نام یک کسب و کار یا علامت تجاری دیگر باشد.

چند منبع وجود دارد که برای بررسی کردن اینکه آیا یک نام تجاری قبلا گرفته شده است یا خیر می توانید به آنها مراجعه کنید.

نام تجاری بیزینس ساخت و ساز را ثبت کنید

اکثر کسب و کارها باید نام تجاری خودشان را ثبت کنند.

چه زمانی نیاز به ثبت نام تجاری دارید

 • اگر شما یک مالک انحصاری هستید که یک کسب و کار را تحت نام قانونی خودتان اداره می کنید، معمولاً نیازی به ثبت نام کسب و کارتان ندارید. اما در همه حالات دیگر، باید نام تجاری کسب و کارتان را ثبت کنید. همچنین ممکن است بخواهید یک علامت تجاری هم ثبت کنید.
 • اگر قصد دارید کسب و کارتان را مشارکتی کنید، این فرآیند شامل ثبت نام در حوزه قضایی مربوطه است.
 • اگر به صورت فدرال ثبت نام کنید، در مورد نام بیزینس ساخت و ساز در سراسر کشور کانادا حق استفاده انحصاری خواهید داشت.
 • اگر به صورت استانی یا منطقه ای ثبت نام می کنید، در مورد نام بیزینس ساخت و ساز در استان یا منطقه ای که در آن شرکت می کنید حق استفاده انحصاری دارید.
 • اگر می خواهید از نامی غیر از نام قانونی خودتان استفاده کنید، باید آن را به عنوان نام تجاری ثبت کنید. عدم ثبت نامی که برای کسب و کار از آن استفاده می کنید می تواند منجر به جریمه های قابل توجه و سایر عواقب قانونی شود.

ثبت نام تجاری یک مسئولیت استانی/منطقه ای است. برای ثبت نام بیزینس ساخت و ساز خودتان، لازم است به رجیستری حوزه قضایی محل مربوطه مراجعه کنید.

در نیوفاندلند و لابرادور ثبت نام تجاری وجود ندارد. ثبت نام فقط برای شرکت ها و تعاونی ها الزامی است.

مزایای ثبت علامت تجاری یا trademark

حتی اگر نام کسب و کار شما به صورت فدرال، استانی یا منطقه ای ثبت شده باشد، ممکن است بخواهید برای محافظت بهتر از برندتان یک علامت تجاری ثبت کنید.

 • ثبت علامت تجاری سند مالکیت آن توسط شماست.
 • حقوق انحصاری علامت تجاری در سراسر کانادا به مدت 15 سال در اختیار شما قرار می گیرد و ممکن است به مدت نامحدود تمدید شود.
 • به شما کمک می کند از محصولات و خدمات خودتان در برابر کپی برداری و سوء استفاده محافظت کنید.
 • به شما اجازه می دهد تا در مورد تخلفات،تحت قانون علائم تجاری ادعا و شکایت کنید.
 • فرصت های کسب مجوز برای به حداکثر رساندن پتانسیل تجاری را در اختیار شما قرار می دهد.
 • از ارزش علامت تجاری شما محافظت می کند.

درباره علائم تجاری و نحوه ثبت آن ها بیشتر بدانید

مجوزهای راه اندازی بیزینس ساخت و ساز در کانادا

مجوزهای مورد نیاز برای راه اندازی بیزینس ساخت و ساز در کانادا تا حد زیادی به استان یا منطقه فعالیت بستگی دارد.

مجوزهای عمومی برای راه اندازی بیزینس ساخت و ساز در کانادا

 • Business License
 • Business Number Registration
 • Federal Incorporation (Business)

با مراجعه به سایت BizPal می توایند مجوزهای مورد نیاز برای راه اندازی بیزینس ساخت و ساز را با مشخص کردن فاکتور محل فعالیت فیلتر کرده و مشاهده کنید. باید دقت داشته باشید که برای راه اندازی کسب و کارتان در کانادا، علاوه بر مجوزهای فدرال، بسته به استان یا محل فعالیت، به مجوزهای استانی هم نیاز خواهید داشت.

چه مجوزهایی برای راه اندازی بیزینس در کانادا موردنیاز است؟

استراتژی رشد و ایده های جدید در راه اندازی بیزینس ساخت و ساز در کانادا

اگر علاقه مند به راه اندازی بیزینس ساخت و ساز در کانادا هستید، اکنون زمان فوق العاده ای برای شروع است. اقتصاد کانادا به رشد خود ادامه می دهد و هرجا رشد وجود داشته باشد، فرصت هم وجود دارد!

مقررات صنعت و صدور مجوز

در بخش ساختمان و ساخت و ساز کانادا، الزامات صدور مجوز خاصی برای انواع ساخت و ساز وجود دارد. لازم است در هر استان، در مورد مقررات شرکت‌ های ساختمانی که در کانادا فعالیت می‌ کنند، اطلاعات ضروری را کسب کنید.

به عنوان مثال در آنتاریو، مشاغل خاصی در صنعت ساخت و ساز برای فعالیت قانونی در منطقه، به مجوز یا گواهینامه نیاز دارند، در حالی که برخی دیگر به هیچ گواهی یا مجوزی نیاز ندارند.

برخی از مشاغل ساخت و ساز و نیاز یا عدم نیازشان به مجوز/گواهینامه در زیر آمده است.

 • نجار: نیاز به مجوز/گواهینامه ندارد
 • برقکار: نیاز به مجوز/گواهینامه دارد
 • مامور گاز: نیاز به مجوز/گواهینامه دارد
 • بازرس: نیاز به مجوز/گواهینامه ندارد
 • نقاش: نیاز به مجوز/گواهینامه ندارد
 • کولرکار: نیاز به مجوز/گواهینامه دارد
 • کارگر ورق فلز: نیاز به مجوز/گواهینامه دارد
 • کارگر بنا: نیاز به مجوز/گواهینامه ندارد
 • کابینت ساز: نیاز به مجوز/گواهینامه ندارد
 • نصاب کفپوش: نیاز به مجوز/گواهینامه ندارد
 • سقف کار: نیاز به مجوز/گواهینامه ندارد
 • کاشی کار: نیاز به مجوز/گواهینامه ندارد
 • لوله کش: نیاز به مجوز/گواهینامه دارد

حتما وب ‌سایت ‌های مختلف مربوط به مجوز و گواهی‌ نامه‌های مشاغل برای استان‌ های مختلف که در ادامه آمده است را بررسی کنید تا قبل از شروع به بازسازی ساختمان یا هر پروژه ساخت ‌و ساز دیگری از پیش نیازهای قانونی اطلاع داشته باشید.

تعهدات بهداشتی و ایمنی

هنگام ثبت بیزینس ساخت و ساز در کانادا، لازم است مطمئن شوید که شما و کارگران ساختمانی شما به طور کامل محافظت و حفاظت می شوید. در بسیاری از مشاغل، ثبت نام در هیئت های ایمنی کارگران استان اجباری است. توصیه می شود برای اطمینان از رعایت آن ها این وب سایت ها را بررسی کنید.

علاوه بر این، ممکن است لازم باشد مقررات ایمنی محل کار که توسط وزارت کار، آموزش و توسعه مهارت ها مشخص شده است را هم در نظر بگیرید.

انجمن ها

یک ابزار سودمند در صنعت ساخت و ساز کانادا برای پیمانکاران برتر، پیوستن به انجمن های تجاری مربوطه در سطح محلی، منطقه ای و ملی است.

می توانید به انجمن خانه سازان کانادا، انجمن پیمانکاران عمومی انتاریو و انجمن ساخت و ساز کانادا بپیوندید.

پیوستن به یک انجمن تجاری مزایای زیادی را به همراه دارد، به ویژه برای افرادی  که در صنعت ساخت و ساز در کانادا تازه شروع به کار کرده اند. برخی از این مزایا در زیر آمده است.

 • صرفه جویی در هزینه ها: ممکن است مجبور باشید هزینه عضویت بپردازید، اما به سرعت این هزینه ها را با ابزارها و دانشی که به صورت رایگان به اعضا ارائه می دهند، جبران خواهید کرد.
 • به دست آوردن راهنمایی های نظارتی: برای ساخت و تعمیر ساختمانی با نظارت دقیق روی برق و لوله کشی، پیوستن به یک انجمن صنفی می تواند توصیه های مستمر کاربردی را در مورد رعایت قوانین به تازه واردان این بیزینس ارائه دهد.
 • فرصت های آموزشی: انجمن ها، میزبان کنفرانس ها و سایر رویدادهای حرفه ای هستند تا به اعضا کمک کنند تا مهارت های شان را ارتقا دهند یا از پیشرفت های سایرین کسب تجربه کنند.
 • حفظ و تقویت بهروش ها: به عنوان یک مالک جدید کسب و کار ساخت و ساز، تا حد امکان به کمک و اطلاعات بیشتری نیاز دارید تا اطمینان حاصل کنید که بهروش های موجود در این صنعت را دنبال می کنید.
 • شبکه سازی و تبادل ایده: همینطور که اداره یک بیزینس ساخت و ساز در کانادا را یاد می گیرید، شبکه هایی که انجمن های تجاری ایجاد می کنند می تواند فرصتی عالی برای تبادل بینش و ایده های مختلف باشد.
 • اعتبار: به عنوان عضوی از یک انجمن صنفی برجسته در کانادا، می توانید با افتخار یک نشان عضویت را در وب سایت کسب و کارتان برای ایجاد اعتماد و اعتبار برای کسب و کار جدیدتان به نمایش بگذارید.

بیمه

همینطور که کسب و کار ساخت و ساز خودتان را راه اندازی می کنید، باید بررسی کنید که چگونه می توانید از کسب و کارتان در برابر خطرات مرتبط با راه اندازی یک تجارت ساختمانی محافظت کنید.

بدون محافظت، شما مستقیماً مسئول هر گونه هزینه جانبی مرتبط با انجام تجارت مانند صدمات در محل کار، خرابی ماشین آلات و دعاوی مختلف خواهید بود.

برای محافظت از خودتان به عنوان یک صاحب کسب و کار و برای محافظت از بیزینس تان، توصیه می شود با یک شرکت بیمه تماس بگیرید و بیمه مسئولیت ساختمانی را که مواردی مانند مسئولیت عمومی، خودرو و اموال را پوشش می دهد، تهیه کنید.

برخی از مشتریان به پوشش های بیمه ای اضافی مانند بیمه پیمانکاری، بیمه غرامت کارگران، بیمه بیکاری و بیمه ازکارافتادگی هم نیاز دارند. در برخی موارد، ممکن است برای تضمین تکمیل پروژه، از شما خواسته شود که یک ضمانت نامه صادر کنید.

شرکت های بیمه در کانادا در این زمینه به شما کمک کرده و در مورد بیمه هایی که برای کسب و کارتان به آن ها نیاز دارید به شما مشاوره خواهند داد.

بیزینس های ساخت و ساز معروف در کانادا

شمارهشرکتدرامد
1PCL Construction8.4 میلیارد دلار
2EllisDon Corporation4.4 میلیارد دلار
3Aecon Group Incorporated3.4 میلیارد دلار
4Ledcor Group of Companies2.6 میلیارد دلار
5Graham Construction2.3 میلیارد دلار
6Pomerleau Incorporated2.3 میلیارد دلار
7Kiewit Canada Group Incorporated1.9 میلیارد دلار
8Bird Construction Incorporated1.3 میلیارد دلار
9EBC Incorporated1 میلیارد دلار
10Flynn Group of Companies980 میلیون دلار
11Stuart Olson Incorporated929 میلیون دلار
12North American Construction Group719 میلیون دلار
13Turner Construction Company610 میلیون دلار
14Clark Builders584 میلیون دلار
15Broccolini572 میلیون دلار
16Axiom Builders Incorporated550 میلیون دلار
17Reliance Construction Group550 میلیون دلار
18Chandos Construction540 میلیون دلار
19Magil Construction530 میلیون دلار
20Taggart Group of Companies450 میلیون دلار
21Maple Reinders Constructors Limited449 میلیون دلار
22FWS Group of Companies345 میلیون دلار
23ConDrain Group330 میلیون دلار
24Dawson Wallace Construction Limited300 میلیون دلار
25Govan Brown & Associates Limited275  میلیون دلار
26Barnard of Canada Incorporated245 میلیون دلار
27Buttcon Limited210 میلیون دلار
28Leeswood Construction210 میلیون دلار
29Delnor Construction Limited205 میلیون دلار
30Keller Foundation Limited200 میلیون دلار
31Avondale Construction Limited196 میلیون دلار
32Wales McLelland Construction180 میلیون دلار
33Marco Group of Companies166 میلیون دلار
34Acadian Construction157 میلیون دلار
35M Builds Construction152 میلیون دلار
36Bockstael Construction Limited136 میلیون دلار
37Fortis Construction Group Incorporated130 میلیون دلار
38Newway Group125 میلیون دلار
39Fillmore Construction115 میلیون دلار
40Priestly Demolition Incorporated109 میلیون دلار

سوالات متداول

آیا بیزینس ساخت و ساز در کانادا سودآور است؟

اگر در کشور خودتان در زمینه ساخت و ساز تجربه داشته باشید، فرصت های سودآوری در صنعت ساختمان، ساخت و ساز یا املاک در کانادا برای شما وجود خواهد داشت.

آیا ساخت و ساز در کانادا تجارت خوبی است؟

صنعت ساخت و ساز کانادا در حال رونق است و تقاضا برای کارآفرینان ماهر در این صنعت بسیار بالا است.

بزرگترین شرکت های ساختمانی در کانادا کدامند؟

PCL Construction، EllisDon Corporation، Aecon Group، Ledcor Group of Companies

صنعت ساخت و ساز در کانادا چه اندازه ای دارد؟

بیزینس ساخت و ساز بیش از 1.4 میلیون نفر را در کانادا استخدام می کند و سالانه حدود 141 میلیارد دلار برای اقتصاد این کشور تولید دارد که 7.5 درصد از تولید ناخالص داخلی (GDP) کانادا را تشکیل می دهد.

آیا ساخت و ساز در کانادا رونق دارد؟

بله. همچنین پیش ‌بینی می‌ شود تا سال 2025، صنعت ساخت و ساز در کانادا به طور متوسط ​​سالانه 2.5 درصد رشد داشته باشد.

بیزینس ساخت و ساز در کدام قسمت کانادا پررونق است؟

ساسکاچوان بهترین محل در کانادا برای صنعت ساخت و ساز است و در ساخت و سازهای مسکونی در تمام کانادا پیشرو است.

عمر متوسط یک خانه در کانادا چقدر است؟

بدون مراقبت و نگهداری خاص، حداکثر طول عمر یک خانه در کانادا حدود 200 سال است.

آیا ساخت و ساز در آنتاریو رونق دارد؟

انتظار می رود اشتغال در بخش ساخت و ساز در سال جاری بهبود یافته و تا سال 2026 به افزایش خود ادامه دهد.

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

استفاده از مطالب سایت تراست فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. © کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت Trust Way Immigration Services می‌باشد.