راه اندازی آرایشگاه در کانادا

راه اندازی آرایشگاه در کانادا

در یک نگاه

 • حداقل سرمایه لازم: 75 هزار دلار الی 150 هزار دلار
 • حاشیه سود:

سال اول: 15.44 درصد
سال دوم: 20.96 درصد
سال سوم: 25.10 درصد حاشیه سود

 • هزینه خرید: 100 تا 225 هزار دلار
 • هزینه کارکنان: 45000 دلار
 • هزینه تجهیزات موردنیاز: 100000 دلار
 • مجوزهای لازم: Business License، Business Number Registration، Federal Incorporation (Business)

مو و زیبایی یک تجارت جدی در کانادا است و برخی از افراد زندگی خود را وقف دستیابی به کمال زیبایی شناختی می کنند. به همین منظور برخی از افراد فرآیند راه ‌اندازی کسب‌ و کار سالن زیبایی را برای خود در کانادا آغاز می‌کنند. با ما همراه باشید تا هر آن چه برای راه اندازی آرایشگاه در کانادا نیاز دارید بدانید را برای شما شرح دهیم.

عناوین شغلی آرایشگری در کانادا

برخی از عناوین اصلی شغل آرایشگری در کانادا در زیر آورده شده است:

 • Barber
 • Barber apprentice
 • Beauty salon operator
 • Hair color technician
 • Hair dyer
 • Hair-care specialist
 • Hairdresser
 • Hairdresser apprentice
 • Hairstyling specialist
 • Hairstylist
 • Hairstylist apprentice
 • Men’s hairdresser
 • Wig stylist

کد مشاغل آرایشگری در کانادا

کد ناک 4 رقمی برای مشاغل آرایشگری در کانادا 6341 است و کلیه افرادی که مهارت و تخصص در مورد رنگ کردن مو، کوتاهی و … دارند می توانند تحت این ناک شغلی اقدامات مربوط به مهاجرت را انجام دهند.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا با داشتن مدرک آرایشگری

از جمله مهمترین نکاتی که برای مهاجرت به کانادا به عنوان آرایشگر باید به آن توجه کنید، تهیه کلیه مدارک لازم برای درخواست است. برخی از اصلی ترین مدارکی که در این خصوص لازم دارید، در زیر آورده شده است:

 • گواهی عدم سوء سابقه
 • اثبات تمکن مالی
 • اثبات مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • مدارک پذیرش استانی
 • داشتن جاب آفر در صورت وجود

اگر می‌خواهید با مراحل افتتاح آرایشگاه در کانادا آشنا شوید به شما پیشنهاد می‌کنیم که با ما در Trust Invest همراه باشید تا به شما کمک کنیم تا به صورت گام به گام پیش بروید و این مسیر پر از فراز و نشیب را طی کنید.

افتتاح آرایشگاه در کانادا

شاید تجربه کوتاه کردن مو در خانه در طول همه گیری باعث شد مردم متوجه شوند که چقدر آرایشگری می تواند چالش برانگیز باشد. به هر دلیلی، افراد بیشتری به نزدیکترین آرایشگر خود می روند تا ظاهر خود را زیباتر کنند. اگر به باز کردن یک آرایشگاه در کانادا فکر می کنید، این راهنما شما را از همه چیزهایی که باید بدانید آگاه می کند.

در خصوص بازار کار آرایشگری در کانادا تحقیقات بیشتری انجام دهید تا یاد بگیرید چگونه از رقبا متمایز شوید

شما می توانید یک آرایشگری در کانادا باشید که از بیزنس خود را از صفر شروع کنید و مشتریان خود را با آرایشگاه قدیمی رها کنید. از طرف دیگر، می‌توانید هنگام افتتاح یک آرایشگاه جدید،  می توانید یک آرایشگاه موجود را بخرید تا مشتریان قدیمی آن آرایشگاه مجددا به شما مراجعه کنند. در هر صورت، انجام تحقیقات بازار برای تعیین مخاطبان هدف شما بسیار مهم است.

این موضوع اغلب به موقعیت مکانی شما بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر در نزدیکی دانشگاه هستید، منطقی است که برای دانشجویان بازاریابی کنید. درک اینکه چه کسانی در نزدیکی مکان آرایشگاه شما هستند و آن ها از شما چه می خواهند به شما کمک می کند تا مشتریان را سریع تر جذب کنید.

در مرحله بعد، درباره سایر آرایشگاه ها و مشاغل محلی تحقیق کنید. ببینید آرایشگران دیگر در منطقه شما چه هزینه ای برای هر خدماتی می گیرند، چه خدماتی ارائه می دهند و سالن های آن ها در کجا قرار دارد.

از رقبا متمایز شوید و از باز کردن مکانی خیلی نزدیک به آرایشگاه با سابقه خودداری کنید. البته اگر قصد دارید خدمات متفاوتی نسبت به آن آرایشگاه انجام دهید، مشکلی ندارد نزدیگ او باشید.

زمانی که به دنبال مکان مناسب برای راه اندازی آرایشگاه در کانادا می گردید و به استراتژی بازاریابی خود فکر می کنید، مکانی را پیدا کنید که بتوانید در آن خدمت کنید. در حالت ایده آل، به دنبال جایگاهی باشید که کمتر از آن استفاده می شود.

به عنوان مثال، اگر رقبای شما روی بزرگسالان تمرکز می کنند، پس در نظر داشته باشید که سالن خود را متمایزتر کنید. هرچه تحقیقات بازار و رقبای شما بهتر باشد، پیدا کردن جایگاه مناسب برای شما آسان تر است.

در مورد ساختار کسب و کار خود تصمیم بگیرید و تمام تعهدات قانونی خود را تکمیل کنید

راه اندازی به عنوان یک کسب و کار نیاز به مدیریت دارد و همچنین پیامدهای مالیاتی دارد. به دقت در مورد رویکرد مناسب خود فکر کنید تا مجبور به ایجاد تغییرات عجولانه نباشید. در حالت ایده آل، از مشاوره حرفه ای در مورد آن استفاده کنید.

هنگامی که کسب و کار خود را راه اندازی کردید، سایر تشریفات قانونی را تکمیل کنید. به عنوان مثال، می توانید یک حساب بانکی تجاری باز کنید.

مکان مناسب برای راه اندازی ارایشگاه در کانادا را انتخاب کنید

هنگامی که به دنبال مکان مناسب برای آرایشگاه جدید خود هستید، باید چند نکته را در نظر بگیرید. میزان ترافیک پیاده در نزدیکی محل را در نظر بگیرید. آیا سالن شما پنهان است یا مردم در حین عبور آن را خواهند دید؟ آیا در یک منطقه شلوغ با تعداد زیادی مشاغل دیگر است؟ هر چه آرایشگاه شما در مکانی باشد که مردم بیشتر در رفت و آمد باشند، به احتمال زیاد جذب مشتری بالایی خواهید داشت.

آیا سالن شما در موقعیت مناسبی قرار دارد؟ آیا دسترسی به آن با پای پیاده یا وسایل نقلیه عمومی آسان است یا به فضای پارکینگ نیاز دارید؟ اگر جای پارک دارید، آیا پارکینگ با تعداد کافی جای پارک قابل دسترسی است یا پارک کردن آن سخت است؟ آیا ورودی درب به راحتی قابل دسترسی است؟

قبل از اینکه آرایشگاه خود را در کانادا اجاره کنید یا بخرید، بدانید که از موقعیت مکانی خود به چه چیزی نیاز دارید یا انتظار دارید. به یاد داشته باشید، همه چیز در مورد مشتری هدف شما و علایق آن هاست.

هزینه های راه اندازی و جاری خود را برآورد کنید

هزینه ‌های راه ‌اندازی بر اساس مکانی که کسب و کار خود را در آن راه اندازی می کنید، بسیار متفاوت است. بنابراین، در مورد منطقه ای که قصد دارید فروشگاه خود را افتتاح کنید، تحقیق کنید. هزینه های جاری کمتر متغیر هستند. در صورت بروز شرایط غیرقابل پیش‌بینی (مثلاً موج گرما و سرما) به خودتان فضای بیشتری بدهید. در اینجا برخی از نکات کلیدی برای محاسبه آورده شده است:

 • هزینه اجاره یا خرید یک سالن و تامین زیرساخت های مورد نیاز آن به عنوان مثال. خدمات رفاهی
 • چقدر می توانید درآمد کسب کنید و چقدر در طول سال متفاوت خواهد بود
 • چگونه به طور خاص درآمد کسب خواهید کرد. به عنوان مثال، آیا فقط خدمات ارائه می دهید یا محصولاتی را نیز می فروشید؟
 • هزینه تجهیزات آرایشگاه شما چقدر خواهد بود و انتظار دارید برای جایگزینی ابزارها و محصولات چه مقدار هزینه کنید
 • هزینه های بازاریابی شما

برند خود را بسازید

در واقع، برندسازی آرایشگاه شما باید در تمام مراحل در اولویت قرار گیرد. لوگو داشته باشید. خودتان با استفاده از ابزارهای رایگان یکی بسازید.

تیم خود را بسازید

هنگامی که آرایشگاه خود را در کانادا راه اندازی کردید، تیم خود را بسازید. در اینجا نکات کلیدی برای بررسی وجود دارد.

 • آیا از مدیریت و آموزش بالقوه آرایشگران اطمینان دارید؟
 • آیا می خواهید بازاریابی آرایشگاه خود را کنترل کنید یا می خواهید فرد دیگری بازاریابی انجام دهد؟

مشتریان خود را مدیریت کنید

کلید ایجاد بازاریابی دهان به دهان برای کسب و کار شما، ایجاد یک تجربه مثبت برای مشتری است. مشتریان شما می‌خواهند از لحظه ورود به در آرایشگاه تا لحظه خروج – و پس از آن احساس خوش آمدگویی داشته باشند.

مدیریت مشتریان و ترجیحات آن ها در ارائه یک تجربه فوق العاده و متمایز کردن کسب و کار شما از رقبا، تفاوت را ایجاد می کند.

با یک سیستم مدیریت و برنامه ریزی قوی، می توانید تمام جزئیات و ترجیحات هر مشتری را قبل از عبور از درب آماده داشته باشید. به عنوان مثال، می توانید بدانید که آن ها آخرین بار چه نوع از خدمات را دریافت کرده اند و آخرین بازدید آن ها چه زمانی بوده است.

اقامت دائم کانادا با راه اندازی آرایشگاه در کانادا

یک مهاجر تجاری به فردی گفته می شود که دارای تجربه مالکیت یا مدیریت ثابت است و مایل به سرمایه گذاری زمان، پول و کار برای راه اندازی یک تجارت در کانادا است.

مهاجرت از طریق مالکیت تجاری راهی برای اقامت دائم است که مزایای اقتصادی قابل توجهی را برای جوامع کانادایی فراهم می کند. سیستم مهاجرت کانادا توسعه کسب و کار و رشد اقتصادی را از طریق مسیرهای مهاجرتی متنوعی از جمله: قراردادهای تجارت آزاد، نقل و انتقالات درون شرکتی، خریدهای فردی و راه اندازی کسب و کار ارتقا می دهد.

تجربه شما در اداره یک تجارت یا فعالیت به عنوان مدیر ارشد در هر صنعتی شما را واجد شرایط مهاجرت به کانادا می کند. به عبارت دیگر، تجربه شما به شما اجازه می دهد تا هر کسب و کاری را در کانادا راه اندازی کنید، نه فقط در بخش های تجاری که در آن تجربه دارید.
برنامه مهاجرت تجاری کانادا به چهار زیر مجموعه تقسیم می شود:

 • سرمایه گذاران
 • کارآفرینان
 • برنامه ویزای استارت آپ
 • برنامه های تجاری استانی (PNP).

چنانچه قصد دارید از طریق راه اندازی یک کسب و کار یا خرید آن به کانادا مهاجرت کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم به جدول زیر نگاهی اجمالی بیاندازید.
(زمان: زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم) ، ریسک (سود احتمالی)

 روشهزینهریسکزمان دشواری شرایط
راه اندازی بیزینس جدیدکم (بیش از ۵۰ هزار دلار)بالاحداقل ۱۲ ماهدشوارفعال بودن در کانادا، داشتن دفتر تجاری، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی، ۱۲ ماه فعالیت
خرید بیزینسبالا (بیش از ۱۵۰ هزار دلار)متوسطحداقلی تعیین نشدهمتوسطدارا بودن حداقل ۵۱ درصد از سهام شرکت، فعال بودن شرکت، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی
خرید سهام یک بیزینسمتوسط (بیش از ۱۰۰ هزار دلار)متوسطحداقلی تعیین نشدهآسانحداقل ۱۲ ماه از تاسیس شرکت گذشته باشد، فعال بودن شرکت، وجود سرمایه کافی در شرکت
خرید فرنچایزمتوسط (بیش از ۱۰۰ هزار دلار)کمحداقلی تعیین نشدهآسانفعال بودن شرکت، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزای سرمایه گذاری کانادا اینجا کلیک کنید.

مهاجرت به کانادا به عنوان آرایشگر

آرایشگران می توانند از طریق یک برنامه که به آن اسکیل ورکز کانادا گفته می شود، و یکی از برنامه های اکسپرس انتری است، به کانادا مهاجرت کنند. بسته به استانی که قصد دارید آرایشگاه خود را در آن راه اندازی کنید، مجوزهای متفاوتی نیاز دارید.

با این حال شما در هنگام تصمیم برای مهاجرت به کانادا به عنوان آرایشگر، با دو دسته مدارک مواجه هستید، یکی مدارک تخصصی که گفتیم بسته به استان مد نظر متفاوت است و دیگری مدارک عمومی که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

 • گذراندن دوره های مخصوص آرایشگری وکوتاهی مو در کالج های مخصوص یا برنامه های آرایشگری به مدت 2 تا 3 سال که می توان این تحصیلات را با سابقه کاری جایگزین کرد.
 • داشتن حداقل دیپلم دبیرستان
 • اخذ مجوزهای مورد نیاز از سازمان های مخصوص
 • اگر قصد دارید برای یک کارفرمای دیگر کار کنید، شاید از شما نمونه کار بخواهد.

مراحل راه اندازی آرایشگاه در کانادا

ابتدا، اگر مایل به زندگی در کانادا هستید، می توانید برای مهاجرت تجاری به کانادا اقدام کنید. این تنها راهی است که می توانید هم در کانادا کسب و کار راه اندازی کنید و هم در آنجا زندگی کنید.

یک ایده تجاری جالب در خصوص راه اندازی آرایشگاه در کانادا پیدا کنید

اولین کاری که باید انجام دهید این است که یک برنامه یا استراتژی خوب در نظر بگیرید. از خود بپرسید: چه خدماتی ارائه خواهید کرد و مشتریان هدف شما چه کسانی هستند؟
کارشناسان کسب و کار به دو نکته اصلی برای کسانی که به دنبال راه اندازی آرایشگاه در کانادا هستند اشاره می کنند.
آیا کسب و کار شما راه حلی برای یک مشکل ارائه می دهد؟
آیا صنعت آرایشگری داخل و خارج از کشور را می شناسید؟
اگر ایده کسب ‌و کار شما هر دوی این سوالات را بررسی می‌کند، احتمالا ارزش دنبال کردن آن را در کانادا دارد.

یک طرح تجاری برای راه اندازی آرایشگاه خود در کانادا در نظر بگیرید

برای انجام تحقیقات و ایجاد یک طرح تجاری قوی وقت بگذارید. نیازی نیست که صدها برگه تهیه کنید و اطلاعات بیش از حد جزئی را جمع آوری کنید اما شما برای راه اندازی بیزنس خود به ارقام، تخمین ها و درک جریان نقدی نیاز دارید. هر چه طرح شما واقع بینانه تر و به خوبی تحقیق شده باشد، احتمال بیشتری برای دریافت حمایت مالی از بانک یا وام دهنده های دیگر خواهید داشت.

نامی برای آرایشگاه خود انتخاب کنید

این احتمال وجود دارد که شما در حال حاضر ایده هایی در ذهن داشته باشید، اما چند نکته وجود دارد که باید قبل از متعهد شدن به نام تجاری در نظر بگیرید.
آیا نام آرایشگاه شما نشان دهنده کسب و کار شما هست؟
آیا نام انتخاب شده بازتاب مثبتی بر تجارت شما دارد؟
آیا تلفظ، املا و به خاطر سپردن این نام آسان است؟
آیا به اندازه کافی منحصر به فرد است که از هرگونه مشکل قانونی احتمالی جلوگیری کند؟
هنگامی که نام آرایشگاه را انتخاب کردید، باید مطمئن شوید که می توانید این اسم را ثبت کنید. اگر نام قبلاً توسط آرایشگاه دیگری انتخاب شده باشد، به طور قانونی نمی توانید از آن استفاده کنید. جدای از قانونی بودن آن، شما همچنین می خواهید یک نام منحصر به فرد برای جلوگیری از سردرگمی مردم داشته باشید.

آرایشگاه خود را ثبت کنید

الزامات ثبت نام به نوع ساختار تجاری که استفاده می کنید و محل راه اندازی آن بستگی دارد.

یک حساب بانکی تجاری باز کنید

این ایده خوبی است که حساب تجاری خود را از حساب شخصی خود جدا نگه دارید.

برای کارت اعتباری تجاری اقدام کنید

کارت اعتباری کسب و کار راه عالی دیگری برای جدا نگه داشتن امور مالی شخصی شماست. بهترین کارت های اعتباری تجاری مانند یک کارت اعتباری شخصی عمل می کنند و هنگام خرید لوازم و سایر هزینه های تجاری مفید هستند.

برای تامین مالی کسب و کار خود منابع مالی دریافت کنید

راه اندازی یک آرایشگاه جدید در کانادا می تواند یک تلاش پرهزینه باشد. بنابراین، حتی اگر مقداری پس انداز برای راه اندازی خود کنار بگذارید، ممکن است به کمک نیاز داشته باشید.

برای کارت اعتباری تجاری اقدام کنید

کارت اعتباری کسب و کار راه عالی دیگری برای جدا نگه داشتن امور مالی شخصی شماست. بهترین کارت های اعتباری تجاری مانند یک کارت اعتباری شخصی عمل می کنند و هنگام خرید لوازم و سایر هزینه های تجاری مفید هستند.

برای تامین مالی کسب و کار خود منابع مالی دریافت کنید

راه اندازی یک آرایشگاه جدید در کانادا می تواند یک تلاش پرهزینه باشد. بنابراین، حتی اگر مقداری پس انداز برای راه اندازی خود کنار بگذارید، ممکن است به کمک نیاز داشته باشید.

برای دریافت بودجه برای بیزنس خود، از دوستان یا خانواده خود بخواهید که در آن سرمایه گذاری کنند یا به شما وام بدهند. همچنین می توانید از مسیر سنتی بروید و از بانک یا وام دهنده دیگری پول قرض کنید. به یاد داشته باشید، برای تایید به یک طرح تجاری خوب نیاز دارید!

هر جا لازم شد کمک بخواهید

منابع متعددی برای کمک به شما در راه اندازی آرایشگاه در کانادا در دسترس هستند. در طول مسیر برای انجام تحقیقات خود وقت بگذارید و از افراد متخصص در این زمینه راهنمایی بخواهید.

نکات مهم پیش از شروع راه اندازی آرایشگاه در کانادا

اگر به راه اندازی یک آرایشگاه در کانادا فکر می کنید، این نکات برای کمک به شما در ایجاد یک طرح کسب و کار موثر و موفق بسیار مهم است. یک آرایشگاه می تواند یک تجارت ثابت و سودآور باشد، اما قبل از افتتاح آن، به یک طرح تجاری و آمادگی قوی نیاز دارید.

پیدا کردن یک بازاریاب برای سالن خود به شما کمک می کند تا مشتریان وفادار و همیشگی جذب کنید. مهمترین چیزهایی که یک سالن برای موفقیت به آن نیاز دارد، فرهنگ خوب، کارکنان آگاه و درک ارزش خدمات آن است. پیش از شروع نکات، به دو مورد زیر توجه فرمایید:

الف)در نظر گرفتن هزینه های راه اندازی آرایشگاه در کانادا

قبل از اینکه آرایشگاه خود را در کانادا افتتاح کنید، باید هزینه های مورد نیاز برای راه اندازی آرایشگاه را در نظر بگیرید. در زیر به برخی از این هزینه های لازم اشاره می کنیم:

 • مجوزها: برای راه اندازی آرایشگاه در کانادا، به مجوز کسب و کار و هر گونه مجوز مورد نیاز در منطقه خود در کانادا نیاز دارید. اگر قصد فروش محصولات پوشتی یا آرایشی را دارید، به مجوز فروش نیز نیاز دارید.
 • املاک و مستغلات: باید مکانی برای اجاره یا خرید پیدا کنید. قرار داشتن آرایشگاه شما در مکانی پر رفت و آمد اهمیت زیادی در جذب مشتری دارد.
 • حقوق و دستمزد: این مورد شامل حقوق یا دستمزد برای کارمندانی است که استخدام می کنید.
 • هزینه تجهیزات سالن: یک آرایشگاه به تجهیزات زیادی مانند لوازم آرایشی، سینک، صندلی و سشوار نیاز دارد. همچنین ممکن است به یک دستگاه POS، کامپیوتر، سیستم تلفن تجاری و موارد دیگر نیاز داشته باشید.
 • بیمه: برای پوشش قانونی کسب و کار خود، باید پولی را برای یک طرح بیمه مناسب کنار بگذارید.

اینها تنها بخشی از هزینه های متعدد افتتاح سالن آرایشی در کانادا است و بسته به جایی که می خرید یا اجاره می کنید، تعداد کارمندان، هدف شما از راه اندازی آرایشگاه و … به هزینه های دیگری نیاز داشته باشید.

ب)چگونه یک طرح بازاریابی برای راه اندازی آرایشگاه در کانادا ایجاد کنیم

بازاریابی یک فرآیند ضروری برای هر کسب ‌و کاری است، اما تاکتیک ‌های خاص برای برخی از کسب ‌و کارها بهتر از دیگر کسب و کارها کار می‌کنند. هنگام باز کردن یک سالن جدید، باید خودتان را با منطقه یا شهر جدیدی که می خواهید آرایشگاه در آن باز کنید، وفق دهید. جذب دنبال کنندگان محلی برای حفظ مشتریان وفادار شما بسیار مهم است.

بازاریابی راه اندازی آرایشگاه در کانادا به تکنیک و ثبات خاصی نیاز دارد. در اینجا چند نکته برای بازاریابی سالن شما وجود دارد:

در شبکه های مجازی فعالیت کنید:

قدرت فضای مجازی را دست کم نگیرید و یک صفحه جذاب با چیدمان منحصر به فرد ایجاد کنید. سعی کنید کلیه خدماتی که در آرایشگاه خود ارائه می دهید را در صفحه خود توضیح دهید.

با مشاغل کوچک محلی همکاری کنید:

 شراکت با کسب ‌و کارهای دیگر در جامعه به شما کمک می‌کند بیزنس خود را گسترش دهید و برای برند خود در منطقه شهرت ایجاد کنید.

ارائه تخفیف به مشتری های همیشگی:

تخفیف به مشتری های همیشگی باعث می شود آن ها در مورد مزایای منحصر به فرد آرایشگاه شما با دیگران صحبت کنند و همین عامل خود یک تبلیغ کاربردی می شود به عبارت دیگر انگیزه های وفاداری ایجاد کنید، برای اینکه به مشتریان خود نشان دهید که از آن ها قدردانی می کنید، مشوق هایی در نظر بگیرید.

نکات مهم برای راه اندازی آرایشگاه در کانادا

 • یک طرح تجاری برای آرایشگاه خود در کانادا بنویسید

نوشتن طرح کسب و کار باید اولین قدم شما در شروع هر کسب و کاری باشد. این طرح، هدف روشنی را در اختیار شما قرار می دهد، چگونگی دستیابی به آن هدف را مشخص می کند و به شما ایده خوبی از آنچه برای موفقیت باید انجام دهید، می دهد.

یک طرح کسب و کار کلید راه اندازی یک آرایشگاه در کانادا و در هر جای دیگری است. این طرح نقشه راه را برای صاحبان سالن ارائه می دهد که باید دنبال کنند و به کارآفرینان کمک می کند تا همه زمینه های کسب و کار را در نظر بگیرند.

یک طرح تجاری اطمینان حاصل می کند که قبل از اینکه زمان و پول زیادی را در یک سالن جدید سرمایه گذاری کنید، معیاری برای موفقیت تنظیم کنید و مسائل مالی را در نظر بگیرید.

 • در مورد قوانین و مقررات محلی خود تحقیق کنید.

قوانین و مقررات بسته به محل زندگی شما در کانادا و نوع آرایشگاهی که در حال افتتاح آن هستید متفاوت است. به عنوان مثال، سالنی که خدمات مو را ارائه می دهد، به مجوزهای متفاوتی از سالنی نیاز دارد که خدمات پاکسازی صورت یا ماساژ نیز ارائه می دهد.

برخی از  مقررات و مجوزهای رایج مورد نیاز برای سالن ها عبارتند از:

 • مجوز سالن
 • مجوز(های) آرایشی و بهداشتی
 • شماره شناسایی کارفرما (EIN)
 • مجوز ساخت
 • سرویس بهداشتی
 • راهی برای ترقی آرایشگاه خود بیابید.

با وجود آرایشگاه های مختلف در هر گوشه ای از شهر، حتی در شهرهای کوچک، ورود به بازار کار با تخصص یا جایگاه خدمات خاص می‌تواند به طرز چشمگیری باعث شناختن کسب و کار شما به دیگران شود.

به این فکر کنید که چه چیزی آرایشگاه شما را منحصر به فرد می کند. خدماتی که ارائه می دهید؟ پرسنل شما؟ محلی که آرایشگاه شما در آن قرار دارد؟هر چه که باشد، سعی کنید آن را به نقطه کانونی هویت خود تبدیل کنید و کسب و کار خود را از آنجا توسعه دهید. به عبارت دیگر، جایگاه خود را پیدا کنید. رشد کسب و کار شما در یک بازار خاص بسیار ساده تر از تلاش برای موفقیت در یک بازار بزرگ و عمومی است.

یک بازار خاص به شما امنیت بیشتری در برابر شکست می دهد و فرصتی برای یافتن اینکه چه چیزی برای کسب و کار شما خوب است (و چه چیزی خوب نیست) به شما امکان می دهد با مشتریان خود تعامل نزدیک تری داشته باشید.

 • با توزیع کنندگان صحبت کنید.

برای تهیه محصولات مورد نیاز برای سالن خود – مانند صندلی، آینه، وسایل شستشو و خشک کردن، شامپو، نرم کننده، گیره برس – باید با یک توزیع کننده تماس بگیرید. شما می توانید توزیع کنندگان محلی، عمده فروشی و … را پیدا کنید.

 • یک پایگاه مشتری مستحکم ایجاد کنید.

به عنوان صاحب آرایشگاه، باید مشتریان خود و تجربه آن ها را در بالای لیست اولویت خود قرار دهید. این باعث ایجاد مشتریان بازگشتی می شود که به مرور زمان یک پایگاه مشتری قابل اعتماد را تشکیل می دهند.

 • مکان مناسب را برای راه اندازی آرایشگاه خود در کانادا انتخاب کنید.

چه یک ساختمان بخرید و چه یک فضای کوچک اجاره کنید، مکان شما یکی از بزرگترین هزینه های افتتاح یک سالن است و عوامل زیادی برای تصمیم گیری در نظر گرفته می شود. باید در یک منطقه پرجمعیت باشد و به راحتی با ماشین یا وسایل نقلیه عمومی قابل دسترسی باشد. همچنین مطمئن شوید که به اندازه کافی از رقبایی که خدمات مشابه سالن شما ارائه می دهند، فاصله دارید.

 • یک طراح استخدام کنید.

اگر توانایی مالی دارید، استخدام یک طراح برای کمک به ایجاد سالن شما می تواند استرس را کاهش دهد و فضای کاری جذاب و کاربردی را تضمین کند. یک طراح می تواند به شما کمک کند ظاهر و احساس کلی را تعیین کنید که با تصویری که می خواهید ارائه دهید مطابقت داشته باشد.

 • بر کارکنان خود تمرکز کنید.

سالن شما فقط به اندازه افرادی است که برای کمک به اجرای آن استخدام می کنید. از آنجایی که زیبایی یک صنعت شخصی است، حفظ کارکنان ماهر، آگاه و دوستانه حیاتی است. وقت گذاشتن برای آموزش کامل کارمندان به شما کمک می کند تا کسب و کار شما روان تر شود و شهرت حرفه ای خود را حفظ کند.

 • به مشتریان خود فکر کنید.

همانطور که شروع به کار می کنید، بازخورد مشتریان خود را در مورد آنچه در سالن شما دوست دارند و نمی پسندند جمع آوری کنید. در طرح کسب و کار خود طرح کنید که چگونه می خواهید نیازها و خواسته های مشتریان را تا حد امکان برآورده کنید و به مشتریان خود نشان دهید که برای نظرات آن ها ارزش قائل هستید و به آن ها عمل می کنید.

شرایط کار در کانادا به عنوان آرایشگر

در کانادا برخی از مشاغل به طور مستقیم با سلامت مردم مرتبط است که به آن ها مشاغل حفاظت شده یا regulated occupation گفته می شود. در این مشاغل که آرایشگری هم جزء آن ها است، فردی که می خواهد بیزنس خود را راه اندازی کند، باید مجوزها وگواهی های مخصوصی را اخذ کند.

به عنوان مثال اگر فردی قصد راه اندازی آرایشگاه در استان بریتیش کلمبیا را دارد باید از سازمان Industry Training Authority British Columbia، مجوزهای مورد نیاز برای راه اندازی آرایشگاه در این استان را اخذ کند.

خرید یا اجاره آرایشگاه در کانادا

 • خرید ملک در کانادا برای راه اندازی آرایشگاه در کانادا
 • خرید یک ملک تجاری برای راه اندازی آرایشگاه در کانادا می تواند برای شما بسیار سودمند باشد.

در زیر به بررسی مزایا و معایب خرید ملک برای راه اندازی آرایشگاه در کانادا خواهیم پرداخت:

مزایای خرید ملک در کانادا برای راه اندازی آرایشگاه در کانادا

وقتی مالک ساختمانی هستید که با آن معامله می کنید، به این معنی است که شما از افزایش ارزش سود می برید نه کس دیگری. شما می توانید پرداخت های وام مسکن خود را تا 10 سال ادامه دار کنید، چیزی که معمولا در هنگام اجاره امکان پذیر نیست.

شما می توانید سود پرداختی به وام دهنده را در مقابل سود خالص خود جبران کنید و آن را کاملاً از مالیات کسر کنید. شما می توانید بدون درخواست اجازه از صاحب ملک، تغییراتی را در ملک به دلخواه خود ایجاد کنید. در صورت نیاز، می توانید بخشی از ساختمان خود را بدون مشکل اجاره دهید، این امکان در هنگام اجاره وجود ندارد.

معایب خرید ملک در کانادا برای راه اندازی آرایشگاه در کانادا

وام مسکن با نرخ متغیر می تواند به میزان قابل توجهی افزایش یابد، به این معنی که پرداخت های شما نیز می تواند افزایش یابد.

هنگام خرید با هزینه های دیگری مانند هزینه های قانونی و هزینه های ارزش گذاری مواجه خواهید شد. قیمت ملک می تواند کاهش یابد و همچنین افزایش یابد، اگر ارزش ملک شما کاهش یابد، ممکن است بیشتر از ارزش ملک بدهکار شوید.

اجاره ملک تجاری برای راه اندازی آرایشگاه در کانادا

اجاره ملک مزایای خاص خود را دارد و در بسیاری از موارد می تواند معامله ساده تری باشد.
اگرچه اجاره یک بدهی است، در حالی که یک ملک یک دارایی است، هزینه های پایین تر راه اندازی می تواند این کار را به ویژه برای آرایشگاه های کوچکتر ارزشمند کند.
برای آرایشگاه هایی که اخیراً شروع به کار کرده‌اند، ممکن است پیش‌بینی جریان نقدی سخت‌ تر باشد، بنابراین اجاره‌ های کوتاه ‌تر و انعطاف‌ پذیرتر ممکن است گزینه خوبی باشد. به خصوص اگر مسئولیت تعمیرات و نوسازی را به صاحب ملک بسپارند، زیرا این کار خطر یک صورت حساب غیرمنتظره بزرگ برای تعمیرات را از بین می برد.

مزایای اجاره ملک تجاری برای راه اندازی آرایشگاه در کانادا

 • برای تعمیر ملک نیازی به واریز سپرده بزرگ نخواهید داشت.
 • کاهش ارزش ملک بر شما تأثیری نخواهد گذاشت.

معایب اجاره ملک تجاری برای راه اندازی آرایشگاه در کانادا

 • اجاره ها می توانند به شدت افزایش پیدا کنند.
 • شما از افزایش ارزش ملک سود نخواهید برد و اجاره شما هرگز به شما بازگشتی نخواهد داد.

هزینه های راه اندازی آرایشگاه در کانادا

برخی از هزینه های مورد نیاز برای راه اندازی آرایشگاه در کانادا در زیر آورده شده است:

مجوزهای سالن

مجوزهای مورد نیاز برای یک سالن، زمانی که برای اولین بار کسب و کار خود را در کانادا راه اندازی می کنید، بسیار مهم هستند. ایده خوبی است که چک لیستی از تمام مجوزها و گواهی هایی که نیاز دارید تهیه کنید. برخی از مجوزها و اسناد معمولاً مورد نیاز عبارتند از:

 • مجوز کسب و کار
 • مدارک و گواهینامه های شخصی
 • مجوز محل
 • مجوز موسیقی (PPL)

اجاره صندلی

در سالن اجاره صندلی کمی شبیه صاحبخانه عمل می کند. شما می‌توانید صندلی‌ها  را اجاره کنید و آرایشگران فردی مسئول پردازش پرداخت‌ ها، تعیین نرخ، رزرو قرار ملاقات و بازاریابی خود هستند.

به عنوان مالک، شما هزینه اجاره را دریافت می کنید و آرایشگران در سالن شما مانند اجاره کنندگان خواهند بود. شما مسئول مزایای معمولی مرتبط با یک کارمند تمام وقت مانند بیمه درمانی یا سایر مزایا نخواهید بود.

تجهیزات لازم سالن

تجهیزاتی وجود دارد که باید هنگام محاسبه هزینه های افتتاح سالن خود در نظر بگیرید، از جمله:

 • صندلی های سالن
 • شانه و برس
 • آینه
 • شامپو
 • قیچی مو
 • شامپو، نرم کننده، رنگ و سایر محصولات
 • تمیز کردن وسایل
 • حوله
 • تعمیر و نگهداری وسایل

نرم افزار حسابداری و حقوق و دستمزد

 اگر کارمندانی را استخدام می کنید، ممکن است بخواهید در یک سیستم حقوق و دستمزد سرمایه گذاری کنید، یک حسابدار استخدام کنید یا از نرم افزار حسابداری برای ساده سازی مدیریت هزینه ها و کارکنان استفاده کنید.

فعالیت آنلاین

 اگر قصد دارید با مشتریان آنلاین ارتباط برقرار کنید، ممکن است بخواهید روی حضور در رسانه های اجتماعی یا یک وب سایت سرمایه گذاری کنید.

بیمه سالن

 برای آسودگی خاطر شما و کارمندانتان، باید اطمینان حاصل کنید که تمام مدارک بیمه ای را که برای پوشش دادن کسب و کارتان به آن نیاز دارید، در همه موارد در اختیار دارید. قیمت هر کدام به محل شما، خدماتی که ارائه می دهید و منطقه شما بستگی دارد.

آب و برق و قبوض

 از آب گرفته تا برق، قبض‌های مکرری وجود دارد که باید هنگام فکر کردن به راه‌ اندازی آرایشگاه در کانادا، در نظر گرفته شود.

اجاره یا خرید فضای فیزیکی

چه سالن خود را اجاره کنید یا بخرید، به یک مکان فیزیکی برای خدمات رسانی به مشتریان خود نیاز دارید.

اگر به‌ تازگی کسب‌ و کار خود را راه‌ اندازی کرده‌اید، تنظیم یک طرح کسب‌ و کار و همچنین انجام تحقیقات بازار به شما کمک می‌کند مطمئن شوید که کسب‌ و کارتان قبل از افتتاح، همه چیزهایی را که نیاز دارید، دارد.

بازاریابی

برای رشد کسب و کار خود، باید خدمات آرایشگری خود را تبلیغ کنید.ابزارهایی مانند رسانه های اجتماعی رایگان هستند، اما برای مدیریت و رشد مخاطبان شما در آنجا می توانند زمان بر باشند. این ممکن است ابزار ارزشمندی باشد که در ابتدا باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود و در صورت تمایل می توانید بعداً هزینه بیشتری را برای تبلیغات اجتماعی هزینه کنید.

همچنین می‌توانید از روش‌های سنتی‌ تر تبلیغات مانند آگهی‌ ها، برچسب ‌ها، تبلیغات چاپی و کارت‌ های ویزیت برای گسترش آگاهی از نام کسب ‌و کارتان در سطح محلی استفاده کنید.

حسابداری

فراموش نکنید که به عنوان یک فرد خوداشتغال باید از همان روز اول امور مالی خود را حفظ کنید. روی یک برنامه حسابداری سرمایه‌ گذاری کنید که می‌تواند به شما در بخش‌ های وقت‌ گیر انجام حسابداری خودتان کمک کند و ساعت‌ ها از مدیریت مالی خود صرفه‌ جویی کند.

شما همچنین می توانید یک حسابدار برای سازماندهی سالن خود استخدام کنید، اگرچه این گزینه پرهزینه تر است.

مزایا و معایب راه اندازی آرایشگاه در کانادا

مزایای راه اندازی آرایشگاه در کانادا

مزایاتوضیحات
انعطاف پذیریمی توانید هر چقدر که می خواهید برای کسب و کار وقت بگذارید. اگر کار را دوست دارید و تجربه اولیه ای دارید، می توانید به صورت کم شروع کنید و تمام جنبه های کسب و کار را به تنهایی مدیریت کنید.
امکان راه اندازی کسب و کار از خانهبرای شروع کسب و کار خود نیازی به داشتن فضای فیزیکی یا فضای اداری نیست. شما می توانید خدمات را از خانه خود انجام دهید، حداقل در ابتدا!
نرخ حفظ مشتری بالاهنگامی که مشتری روی محصول فروشی شما در آرایشگاه سرمایه گذاری می کند، زمان و انرژی خود را برای استفاده از محصول/خدمت شما که برای او بسیار ارزشمند است، صرف کرده است. به طور معمول، محصول یا خدمات شما برای مشتری ضروری می شود.
کنترل حجم کاربا راه اندازی یک آرایشگاه در کانادا، شما این توانایی منحصر به فرد را دارید که انتخاب کنید چقدر می خواهید کار کنید. شما همچنین آزادی تصمیم گیری در مورد خدماتی که می خواهید ارائه دهید دارید.
قرار گرفتن در معرض تجربهاین حرفه به شما اجازه می دهد تا تجربه کار برای چندین کسب و کار مختلف را به دست آورید – که به نفع رزومه شما خواهد بود.
پتانسیل درآمد نامحدودبا راه اندازی یک آرایشگاه در کانادا هیچ محدودیتی برای درآمد شما وجود ندارد. هرچه مهارت ‌های تجاری شما قوی ‌تر باشد و انرژی/زمان بیشتری برای حرفه خود صرف کنید، سود بیشتری خواهید داشت.
امتیازات و تخفیف های شگفت انگیزکار در آرایشگاه مزایای خود را دارد! به عنوان فروشنده این محصولات/خدمات، معمولاً از امتیازات و تخفیف های تجاری نیز برخوردار می شوید.

 معایب راه اندازی آرایشگاه در کانادا

معایبتوضیحات
کار می تواند تکراری باشیکی از راه‌ های جلوگیری از این امر، تنوع بخشیدن سالن و خدماتی است که ارائه می دهید.
تعهد زمانیبا راه اندازی یک آرایشگاه در کانادا، تمام مسئولیت ها و تصمیمات در دستان شماست.
خرابی تجهیزاتدر طول سال ها، تجهیزات شما ممکن است آسیب ببیند، خراب شود و ممکن است نیاز به تعمیر داشته باشد که ممکن است گران باشد. مهم است که برای این هزینه ها آماده شوید و سعی کنید تا حد امکان از آسیب/ساییدگی و پارگی جلوگیری کنید.

انتخاب نام تجاری آرایشگاه در کانادا

در بیشتر موارد، اگر شخصی قبلاً  نامی را که شما برای آرایشگاه خود انتخاب کرده اید را برداشته باشد، از نظر قانونی شما نمی توانید از آن استفاده کنید. طبق قانون، نام کسب‌ و کار شما نمی ‌تواند مشابه یا بسیار شبیه به یک بیزنس یا برند تجاری موجود باشد. برای کسب اطمینان بیشتر و اطلاع از این موارد می توانید از راه های زیر اقدام کنید:

 • جستجو در اینترنت
 • جستجو در پایگاه داده اسامی در کانادا

پایگاه داده اسامی و برندهای تجاری کانادایی (Nuans)

گزارش ‌های Nuans نام‌ ها و علائم تجاری مشابه استان /منطقه ‌ای را برای شما لیست می ‌کند.

پایگاه ثبت کسب و کارها در کانادا

این سرویس به شما این  امکان را می دهد تا اطلاعات لازم در باب نام کسب و کارها از طریق پایگاه رسمی ثبت بیزنس در آلبرتا، بریتیش کلمبیا، مانیتوبا، انتاریو، کبک و ساسکاچوان را دریافت کنید.

 • نام های تجاری در استان ها و مناطق دیگر را بررسی کنید.

پس از جستجو در پایگاه ‌های اطلاعاتی ملی، ممکن است بخواهید نام‌ های تجاری ثبت ‌شده در استان‌ ها و مناطق دیگر را نیز بررسی کنید.

برای جستجو در پایگاه های اطلاعاتی استانی و منطقه ای از لینک های زیر استفاده کنید:

مجوزهای راه اندازی آرایشگاه در کانادا

بازار کار آرایشگری در کانادا

آرایشگری چندین سال است که یکی از مشاغل بسیار مورد تقاضا در کانادا به شمار می رود. تخمین زده می شود که تا سال 2028، تقریبا 295000 فرصت شغلی جدید برای رشته آرایشگری در نظر گرفته شود. میزان عرضه و تقاضا در این شغل تقریبا برابر است بنابراین افراد با داشتن مهارت و تخصص و بازاریابی در خصوص آرایشگاه خود در کانادا، می توانند حتی در مدت زمان کوتاه به درآمد برسند.

پر تقاضاترین شهرها و استان های کانادا برای مشاغل آرایشگری

آمارها نشان می دهد که شغل آرایشگری در برخی از شهرها و استان های کانادا، بیشتر مورد نیاز است. با این حال شما همچنان می توانید در استان هایی که کم تر به آرایشگر نیاز دارند، با داشتن مهارت و تخصص موفق باشید.

پر تقاضاترین شهرها و استان های کانادا برای مشاغل آرایشگری در زیر آورده شده است:

 • کبک (Quebec)
 • بریتیش کلمبیا (British Columbia)
 • انتاریو (Ontario)
 • آلبرتا (Alberta)
 • نوا اسکوشیا (Nova Scotia)
 • ساسکاچوان (Saskatchewan)
 • نیوبرانزویک (New Brunswick)
 • نیوفاندلند و لابرادور (Newfoundland and Labrador)
 • مانیتوبا (Manitoba)
 • یوکان (Yukon Territory)

استراتژی رشد و ایده های جدید در راه اندازی آرایشگاه در کانادا

دستیار مراقبت شخصی

وظایف اولیه: دستیاران مراقبت شخصی برای ارائه مراقبت از مو، بدن، پوست و ناخن به مشتریان خود کار می کنند. اکثر دستیارهای مراقبت شخصی با یک مشتری کار می کنند. دستیارهای مراقبت شخصی می توانند برای سرگرمی هایی مانند کمدین ها، هنرمندان موسیقی و بازیگران کار کنند.

آن ها همچنین ممکن است برای مشتریانی که به دلیل کارشان به یک دستیار مراقبت شخصی نیاز دارند کار کنند، مانند مدل‌ ها. مشتریان همچنین ممکن است دستیاران مراقبت شخصی را در خانه خود استخدام کنند تا همیشه یک فرد حرفه ای برای کار مو یا ناخن خود داشته باشند.

نماینده پشتیبانی مشتری

وظایف اصلی: نمایندگان پشتیبانی مشتری برای فروش محصولات با مشتریان کار می کنند. به عنوان یک آرایشگر، ممکن است تجربه کار با مشتریان، توضیح جزئیات محصول، توضیح فرآیندها و فروش کوتاه مدت داشته باشید. نمایندگان پشتیبانی مشتری نیز در بسیاری از این مسئولیت ها سهیم هستند.

اگر بتوانید در صنعتی مرتبط با صنعت قبلی خود، مانند محصولات مراقبت از مو یا پوست، نماینده پشتیبانی مشتری شوید، بهتر است این محصولات را بفروشید و در مورد آنها ارتباط برقرار کنید. نمایندگان پشتیبانی مشتری محصولی را که می‌خواهند بفروشند درک می‌کنند و می‌توانند در گفتگو با مشتری شرکت کنند تا آنها را برای فروش متقاعد کنند.

متخصص مو

وظایف اصلی: متخصصان مو در جامعه آرایشگری متخصص هستند و با تجویز نیازهای مراقبت از مو، درک انواع مختلف کاربردهای پزشکی و کار با مشتریان، این حرفه را یک قدم جلوتر می برند. در حالی که آرایشگران در یک مکان مشخص به مشتریان خدمات ارائه می دهند، متخصصان مو ممکن است در صنایع مختلف مانند فیلم، تئاتر یا سایر تولیدات صحنه مانند کنسرت ها، گروه ها یا اجرا کنندگان کار کنند.

آنها دانش آرایشگری را علاوه بر تکنیک های تولید صحنه، مانند آرایش هنرمندانه، اکستنشن موقت یا نیازهای لباس، به کار می برند.

نماینده فروش

وظایف اصلی: آرایشگران با توجه به سابقه کاری خود در این صنعت می توانند نماینده فروش محصولات مو شوند. از آنجایی که آرایشگران اغلب در طول خدمات خود سعی می کنند محصولات خود را به مشتریان خود بفروشند، آرایشگرها در صورتی که در این فرآیند آموزش ببینند می توانند نماینده فروش شوند.

اگر بر پیشینه خود در آرایشگری تأکید کنید و دانش عمیقی از محصولاتی که می‌خواهید بفروشید نشان دهید، بسیاری از موقعیت‌ های فروش سطح ابتدایی را می‌توان به دست آورد. هر دو حرفه نیاز به برقراری ارتباط با مشتریان دارند که حفظ آن را در دوران گذار به یک مهارت ارزشمند تبدیل می کند.

بازاریاب وابسته

وظایف اصلی: بازاریابان وابسته فروشندگانی هستند که سایر محصولات بازاریابی را می فروشند. برخلاف یک نماینده فروش، بازاریابان وابسته معمولاً کارمندان مستقیم نیستند. آن ها ممکن است این کار را برای تجربه انجام دهند. به‌عنوان یک آرایشگر، کار برای فروش محصولات مو می‌تواند به کارهای قبلی‌ تان مرتبط باشد که محصولات را در یک سالن می‌فروشید.

بازاریابان وابسته ممکن است چندین محصول را در یک زمان بفروشند، گاهی اوقات بدون کمیسیون و در عوض برای تجربه. این امر بازاریابی وابسته را به گزینه ای مناسب برای کسانی تبدیل می کند که ممکن است تجربه کمتری در فروش داشته باشند، زیرا می توانند از سطح ابتدایی یاد بگیرند و متخصص شوند.

اگر محصولات مو را به عنوان یک آرایشگر درک می کنید، می توانید بازاریابی وابسته را با محصولاتی که درک می کنید شروع کنید و در نهایت شروع به فروش محصولاتی کنید که تجربه کمی در مورد آنها دارید. با استفاده از این فرآیند، می توانید محصولات آرایش، ناخن، پوست و مو را به طور همزمان بفروشید تا تجربه کسب کنید.

این نه تنها می تواند به شما فرصت های شغلی در بازاریابی وابسته بدهد، بلکه به شما کمک می کند تا برای فرصت های شغلی دیگر مانند فروش و مشاوره آماده شوید.

توسعه دهنده برنامه

وظایف اصلی: توسعه دهندگان برنامه روی تیم هایی کار می کنند تا برنامه های موبایل یا دسکتاپ را ایجاد و طراحی کنند. در حالی که ممکن است به عنوان یک آرایشگر تجربه مستقیمی در زمینه برنامه نویسی و توسعه اپلیکیشن نداشته باشید، دانش تخصصی در مورد اصول و محصولات آرایشگری دارید.

اگر تیمی در حال توسعه یک برنامه محصول مو باشد، ممکن است به یک متخصص در زمینه صنایع دستی نیاز داشته باشد تا محتوای آن ها را هدایت کند. این می‌تواند به معنای نوشتن توضیحات محصول، پست‌ های وبلاگ یا پیشنهادات فروش در مورد محصولات باشد.

با آموزش و یادگیری مستقل در زمینه برنامه نویسی و توسعه اپلیکیشن، می توانید هم از تخصص خود در محصولات مو و هم از مهارت های جدید خود برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس استفاده کنید. شرکت در دوره‌ ها، شرکت در کارگاه‌ ها یا خواندن راهنماهای خودآموزی در مورد اصول کدنویسی را در نظر بگیرید تا به شما کمک کند به عنوان یک توسعه‌دهنده برنامه برای محصولات مو شروع به کار کنید.

صاحب کسب و کار

وظایف اصلی: صاحبان مشاغل فروشندگان مستقلی هستند که شرکت های خود را ایجاد و مدیریت می کنند. به عنوان یک آرایشگر، ممکن است مهارت ایجاد و مدیریت سالن یا فروشگاه محصولات خود را داشته باشید. بسته به پیشینه و دانش شما از شیوه های تجاری، ممکن است لازم باشد قبل از شروع در کلاس ها شرکت کنید یا در مورد اصول کسب و کار مطالعه کنید.

سوالات متداول

هزینه مورد نیاز برای راه اندازی آرایشگاه در کانادا چقدر است؟

عوامل زیادی بر هزینه های لازم برای شروع راه اندازی آرایشگاه در کانادا دخیل هستند اما به طور کلی می تواند روی 75 هزار دلار تا 150 هزار دلار روی آن حساب کرد.

مدارک مورد نیاز برای شروع کار آرایشگری در کانادا کدام است؟

بسته به استان مد نظر برای راه اندازی آرایشگاه باید مجوزهای لازم را اخذ کنید. همچنین باید دوره های مخصوصی را برای آرایشگری بگذارنید یا به جای آن تجربه کاری داشته باشید.

بهترین روش های مهاجرت به کانادا به عنوان آرایشگر کدام است؟

اسکیل ورکر کانادا یک برنامه مناسب برای متقاضیانی است که می خواهند به عنوان آرایشگر در کانادا کار کنند. این برنامه عواملی مانند سن، مدرک تحصیلی، سابقه کاری متقاضی و میزان توانمندی او در زبان های رسمی کشور را ارزیابی می کند و بهترین کاندیدهای را انتخاب می کند.

کد ناک مشاغل آرایشگری در کانادا کدام است؟

متقاضیان حوزه آرایشگری می توانند با کد ناک NOC 6341، برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند.

استانی که بیشتر برای آرایشگری متقاضی می خواهد کدام است؟

آرایشگری در کل، یکی از مشاغل مورد نیاز در بیشتر استان های کانادا است ولی بریتیش کلمبیا و کبک بیشترین متقاضیان آرایشگری را می خواهد.

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

استفاده از مطالب سایت تراست فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. © کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت Trust Way Immigration Services می‌باشد.