استارتاپ حوزه غذا در کانادا

استارتاپ حوزه غذا در کانادا

ویزای استارتاپ حوزه غذا در کانادا در یک نگاه

مواردتوضیحات
رده ویزای استارتاپ غذا در کاناداویزاهای شغلی کانادا
مدت زمان بررسی پرونده پس از ثبت اپلیکیشن ویزابین ۱ تا ۲ سال
مدت زمان اقدام برای گرفتن نامه ساپورت ویزای شغلی کانادابین ۳ ماه تا ۱ سال
مدارک لازممدارک شناسایی معتبر به صورت ترجمه شده رسمی
پاسپورت معتبر
رزومه فرد متقاضی
گواهی تمکن مالی
مدرک زبان فرانسوی یا انگلیسی
بیزینس پلن
نامه ساپورت مالی
گواهی عدم سوء پیشینه
گواهی سلامت پزشکی
گواهی ازدواج (در صورت نیاز)
هزینه اپلیکیشن ویزا۲۱۳۵ دلار با هزینه حق اقامت دائم کانادا
مدرک زبان مورد نیازالزامی، انگلیسی آیلتس یا فرانسوی TEF
سرمایه مورد نیازتمکن مالی برای ۱ سال زندگی در این کشور هزینه های ویزا و آماده سازی مدارک
سطح تحصیلاتمهم نیست
ایده استارتاپ غذا در کانادابدون محدودیت
بهترین حوزه های شغلیتولید و فرآوری گوشت، تولید محصولات لبنی، تولید محصولات شیرینی جات، تولید نوشیدنی ها، تولید غذاهای ارگانیک رستوران و محصولات و خدمات مرتبط با فناوری اطلاعات و نرم افزار
نوع اقامتابتدا ویزای شغلی کانادا و سپس تبدیل به اقامت دائم کانادا

استارتاپ حوزه غذا در کانادا گزینه ای عالی برای متخصصان کسب و کار و کارآفرینان است. برای تاسیس استارتاپ غذا در کانادا شما نیاز به مدارک پیچیده ای ندارید و با مشاوره با یک متخصص مهاجرت می توانید مسیر اقامت دائم کانادا را در کمترین زمان ممکن طی کنید.

ویزای استارتاپ غذا در رده ویزای شغلی کانادا دسته بندی می شود و شما برای رسیدن به موفقیت در این مسیر باید ایده خوب برای تاسیس کسب و کار مورد نظر را داشته باشید. پس از این کار، مدارک مهم شامل مدرک زبان، نامه ساپورت و تمکن مالی هستند.

مراحل اخذ ویزا با تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا

تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا دارای شرایطی است که در چند مرحله مهم باید آن ها را اخذ کنید. در واقع، شما باید یک برنامه قدم به قدم داشته باشید تا در زمان تعیین شده بتوانید پرونده کامل و بدون عیبی را به ثبت برسانید.

دقت داشته باشید که در این برنامه مهاجرت شغلی کانادا نیز، شما رقبای زیادی دارید و در صورت ثبت پرونده قوی، می توانید شانس موفقیت خود را افزایش دهید.

اطلاع کامل از قوانین و مقررات

قوانین سفت و سختی در مورد مهاجرت به کانادا وجود دارد که تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا نیز از این قاعده مستثنی نیست.

این قوانین به صورت کامل در وب سایت دولتی این کشور در این لینک بیان شده اند. شما برای اقدام از طریق تمامی ویزاها باید اطلاعات کامل در مورد آن را به دست آورید تا احتمال ریجکتی تا حدود زیادی کاهش پیدا کند.

بررسی کامل ایده تجاری

شاید از نظر شما ایده تجاری تان خوب به نظر برسد و بتواند ارزش آوری بالایی برای سیستم اقتصادی این کشور داشته باشد. با این حال، در زمان بررسی و تحلیل شرایط بازار و تجارت خواهد بود که می توانید روی آن حساب باز کنید.

بسیاری از ایده ها وجود دارند که با بررسی شرایط منطقه مورد نظر و تقاضای بازار، نمی توان روی آن ها سرمایه گذاری کرد و در عمل، جزء ایده های کم بازده به شمار می روند.

مطمئنا، پس از ثبت درخواست شما در سیستم آنلاین و حتی قبل از آن و در مرحله نامه ساپورت، ایده تجاری شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت و شما باید موفق بودن آن را قبل از بررسی اداره مهاجرت این کشور تحلیل کنید.

نیازمندی ها و مدارک

مدارک مورد نیاز برای تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا شامل چند مورد هستند که وجود نقص در هر یک از آن ها پرونده ویزای شغلی و اقامت دائم کانادا را با مشکل مواجه خواهد کرد.

بهتر است تمامی مدارک را در ابتدا بررسی کنید و برای آماده کردن آن ها زمان بندی مناسبی داشته باشید. در این صورت خواهد بود که می توانید یک پرونده رقابتی در سیستم اداره مهاجرت این کشور به ثبت برسانید.

در این برنامه مدرک زبان از مهم ترین مدارک است و حداقل سطح ۵ آیلتس برای آن درخواست شده است. با این حال، در صورتی که بتوانید نمرات بالاتری ارائه دهید، شانس تان نیز برای اخذ ویزای شغلی کانادا افزایش خواهد یافت.

بیزینس پلن

نکات مهمی برای آماده کردن بیزینس پلن وجود دارند تا یک مدرک قوی و مستند آماده شود. این مدرک از مهم ترین مستنداتی است که طرح تجاری شما و قدرت عملی شدن آن را نشان می دهد.

شما می توانید با گرفتن مشاوره از متخصصان کسب و کار و وکلای مهاجرت که تجربه بالایی در نوشتن بیزینس پلن دارند، کار خود را شروع کنید.

البته، بهتر است قبل از هر گونه اقدامی شرایط مختلف را در وب سایت شرکت های سرمایه گذاری بررسی کنید تا مدارک مورد نظر را با بهترین همخوانی آماده کنید.

نامه ساپورت

بسیاری از شرکت ها انتظار دارند تا شما طرح تجاری خود را طی یک بیزینس پلن ارائه دهید تا موفق به دریافت نامه ساپورت شوید.

برای تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا مطمئنا با مفهوم نامه ساپورت مالی آشنا خواهید شد که موفقیت در گرفتن آن منوط به داشتن ایده خوب و خلاقانه است.

در حقیقت، ایده شما باید به صورتی باشد که مسئولان متقاعد شوند روی آن سرمایه گذاری کنند و تامین مالی کسب و کار شما را عهده دار شوند.

ثبت اپلیکیشن ویزا

تنها در صورتی اپلیکیشن خود را شروع کنید که مدارک کاملی آماده کرده باشید. نبود نقص در پرونده و ارائه مدارک کامل نشان از حرفه ای بودن شما است و این موضوع نکته مثبتی برای اداره مهاجرت این کشور تلقی خواهد شد.

باید اشاره کرد که ثبت اپلیکیشن در وب سایت آنلاین دولتی این کشور انجام خواهد شد و شما تنها برای مرحله بیومتریک ویزا باید به صورت حضوری در یکی از دفاتر تایید شده حضور پیدا کنید.

آماده شدن برای مهاجرت

در صورتی که موفق به اخذ ویزای شغلی کانادا شدید، باید مقدمات مهاجرت را آماده کنید.

مدارکی که در زمان ثبت اپلیکیشن ویزا ارائه داده اید باید همراهتان باشد چرا که در مراحل بعدی و اخذ اقامت دائم به آن ها نیاز خواهید داشت.

چند نکته مهم در مورد ویزای استارتاپ حوزه غذا در کانادا

 • برای تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا شما حمایت های دولتی را در اختیار دارید که یکی از بهترین مزایای این برنامه مهاجرت شغلی کانادا به شمار می رود.
 • شرایط برنامه شامل چهار بند است که در صورت داشتن یک طرح تجاری خلاقانه و قدرتمند، شما مشکلی از نظر اخذ ویزا نخواهید داشت.
 • مدرک زبان از الزامات برنامه است و در کنار آن نامه ساپورت مالی نیز جزء مدارک مهم به شمار می رود. در صورت نداشتن این دو مدرک، پرونده شما بررسی نخواهد شد.
 • هزینه های این نوع ویزا شامل دو بخش است که به صورت هزینه های ثبت و بررسی اپلیکیشن و هزینه های زندگی در سال اول هستند.
 • بهتر است برای آماده سازی بیزینس پلن تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا زمان زیادی صرف کنید تا بهترین مدرک را ارائه دهید.
 • شرکت های سرمایه گذاری در این برنامه شامل شرکت هایی هستند که توسط دولت کانادا تایید شده اند و شما تنها می توانید نامه ساپورت مالی را از این شرکت ها دریافت کنید.
 • برای ارتباط با شرکت های سرمایه گذاری و اخذ نامه ساپورت بهتر است با یک مشاور مهاجرت و متخصص کسب و کار مشورت کنید تا پرونده تان بدون نقص و عیب باشد.

ویزای استارتاپ حوزه غذا در کانادا چیست

ویزاهای شغلی کانادا از جمله بهترین ویزاها برای مهاجرت به این کشور به شمار می روند. برای اخذ این نوع ویزاها شما نیاز به تخصص در حوزه شغلی مورد نظر دارید و در این بین، ویزای شغلی با تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا نیز در این رده دسته بندی می شود.

مزایای متعددی برای این نوع ویزای استارتاپ کانادا ارائه شده است که بهترین آن ها حمایت های دولتی و نبود نیاز به سرمایه های بسیار زیاد برای تاسیس استارتاپ است.

استارتاپ حوزه غذا در کانادا دارای فرصت های بی شماری است چرا که این کشور یکی از قدرتمندترین مناطق از نظر تولید محصولات غذایی و فرآوری آن است. به دلیل وجود منابع غذایی عالی در این کشور، شما می توانید ایده های متنوعی را در این کشور پیاده کنید تا به یک کسب و کار و تجارت پر سود تبدیل شوند.

 • پس از طراحی یک ایده تجاری خوب، شما باید مدارک اولیه را آماده کنید و برای گرفتن نامه ساپورت مالی اقدام کنید. نکته مهم در این برنامه این است که تامین سرمایه استارتاپ شما برای تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا توسط شرکت های سرمایه گذاری تامین خواهد شد.

چرا برای تاسیس استارتاپ حوزه غذا کشور کانادا را انتخاب کنیم

کانادا یکی از کشورهایی است که دارای منابع عظیم غذایی است و تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا از هر لحاظی می تواند یک ایده خوب تلقی شود. نکته جالب در این برنامه مهاجرت شغلی کانادا این است که شما از نظر نوع شغل و فعالیت حرفه ای در آن محدودیتی نخواهید داشت و هر استارتاپی که در حوزه غذا شروع به کار کند، شامل این برنامه است.

کشور کانادا دارای منابع بزرگ تولید گوشت، کشاورزی و جنگل است و به دلیل حضور متخصصان در شغل های مختلف، شما شرایط بسیار خوبی را برای تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا در اختیار دارید.

به عنوان چند نمونه، می توانید استارتاپ های زیر را مشاهده کنید که از موفق ترین کسب و کارها در این کشور به شمار می روند.

 • TouchBistro: سیستم مدیریت رستوران به صورت یکپارچه
 • Fed: استارتاپ تولید و توزیع غذاهای سالم
 • Goodfood: استارتاپ تولید و توزیع غذاهای خانگی با مواد ارگانیک

به دلایل مختلف، کشور کانادا یکی از بهترین مناطق برای افرادی است که قصد عملی کردن ایده های استارتاپی را دارند. مخصوصا، استارتاپ حوزه غذا در کانادا از بهترین گزینه ها است چرا که شما در این کشور به بازار پر تقاضا و شرایط فروش مناسبی دسترسی دارید.

دلایل مناسب بودن کشور کانادا برای عملی کردن ایده های استارتاپی

اقتصاد پایدار کانادا

از دهه ۶۰ میلادی به بعد، اقتصاد کانادا رشد بالایی را به خود دیده است و در حالت کلی، یک روند رو به رشد را داشته است. تولید ناخالص داخلی این کشور از سال ۱۹۶۰ میلادی از مقدار ۴۰ میلیارد دلار به رقم ۱.۶۴ تریلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ رسیده است که نشان از رشد بزرگ اقتصادی آن در چند سال اخیر است. باید اشاره کرد که اقتصاد این کشور وابسته به استارتاپ های موفق و شرکت های بزرگی است که همگی تحت حمایت های دولت و شرکت های سرمایه گذاری هستند.

در دسترس بودن نیروی کار ماهر

بر اساس سیاست های دولت کانادا، هر ساله بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار نفر در حوزه های شغلی مختلف به این کشور مهاجرت می کنند. این کشور اعلام کرده است که تا چند سال آینده و به صورت سالانه در حدود ۱۱۰ هزار متخصص را در برنامه اکسپرس انتری جذب خواهد کرد.

در حال حاضر بیش از ۱.۲ میلیون نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در صنعت غذای کانادا مشغول به فعالیت هستند.

روابط تجاری و اقتصادی با اکثر کشورهای دنیا

کانادا دارای روابط مناسب تجاری و سیاسی با کشورهای آمریکایی، اروپایی و آسیایی است و در این بین، شرایط برای استارتاپ های تخصصی فراهم شده است.

این کشور دارای روش های حمل و نقل دریایی، هوایی و زمینی برای ارتباط با کشورهای پیشرفته است و شما برای گسترش و توسعه کسب و کار خود به سایر کشورها نیز مشکلی نخواهید داشت.

حمایت های دولتی

حمایت های دولتی این کشور از استارتاپ حوزه غذا در کانادا شامل فاندها و گرنت هایی است که به عناوین مختلف به شرکت ها اختصاص پیدا می کند. همچنین، این شرکت های سرمایه گذاری خواهند بود که تامین سرمایه استارتاپ شما را عهده دار می شوند. باید اشاره کرد که دولت کانادا به شرکت های مختلف این کشور که قصد بین المللی شدن دارند، وام های بلا عوض نیز اختصاص می دهد.

همسایگی با کشور آمریکا

مزیت مهم کشور کانادا همسایگی و وجود روابط اقتصادی مناسب با کشور آمریکا است. این به معنی وجود همکاری های اقتصادی و صنعتی در بخش های مهم است که حوزه تخصصی تولید غذا نیز از مهم ترین آن ها به شمار می رود. باید اشاره کرد که کشور آمریکا مهم ترین شریک اقتصادی کانادا به شمار می رود که سهم نخست از نظر تبادل تجاری را در این کشور بر عهده دارد.

منابع طبیعی

کانادا دارای منابع طبیعی آبی، جنگلی و معدنی است و صنعت کانادا نیز بر پایه این منابع طبیعی استوار است.

باید اشاره کرد که صنعت تولید گوشت در این کشور نیز در اکثر ایالت های آن رونق دارد که شامل تولید گوشت دریایی و دامداری هستند.

امنیت شغلی و سیاسی

امنیت شغلی کانادا به دلیل پایداری اقتصادی آن، مزیت مهم سیستم اقتصادی این کشور به شمار می رود. باید گفت، ثبات سیاسی در این کشور نیز از موضوعاتی است که شرایط عالی را برای تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا فراهم می آورد.

مهاجرت با ویزای استارتاپ حوزه غذا در کانادا

با شروع تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا شما می توانید یک مسیر مهاجرتی مشخص را دنبال کنید. مهاجرت از طریق استارتاپ غذا در کانادا روشی ایده آل برای افرادی است که ایده تجاری خوب و قابل اجرا دارند. در حقیقت، نکته مهم این برنامه تلاش دولت و شرکت های سرمایه گذاری برای حمایت از ایده هایی است که به اقتصاد و تولید ناخالص داخلی کمک می کنند.

شما برای تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا تنها به یک طرح تجاری خوب نیاز خواهید داشت که به بیان دولت این کشور در این لینک، باید شرایط Qualifying Business را داشته باشد.

 • در صورتی که بتوانید یک طرح تجاری خلاقانه و بی نظیر آماده کنید، تقریبا نصف مسیر را پیموده اید.
 • پس از این کار، تنها سختی راه آماده کردن مدرک زبان با سطح ۵ آیلتس و گرفتن نامه ساپورت است.
 • در این مسیر مهاجرتی، شما پس از موفقیت در مراحل اولیه، می توانید اقامت با ویزای شغلی دریافت کنید که پس از شروع استارتاپ حوزه غذا در کانادا تبدیل به اقامت دائم خواهد شد.
 • نکته مهم برای این که پرونده شما وارد پروسه اخذ اقامت دائم کانادا شود، تاسیس استارتاپ است. پرونده شما همواره توسط سیستم اداره مهاجرت این کشور بررسی می شود و برای این که در مسیر اقامت دائم شما مشکلی به وجود نیاید، باید به قوانین برنامه و مفاد قرارداد پایبند باشید.

شرایط اخذ ویزای استارتاپ غذا کانادا

در برنامه تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا چهار شرط مهم و اساسی بیان شده است. این شرایط به طور دقیق در این آدرس اینترنتی توضیح داده شده اند که شامل موارد زیر هستند:

 • وجود یک طرح بیزینس قابل تایید
 • نامه ساپورت از شرکت های مورد تایید اداره مهاجرت
 • ارائه سطح قابل قبول از مدرک زبان
 • داشتن تمکن مالی برای زندگی در سال اول

ایده تجاری شما در برنامه تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا باید به صورتی باشد که بتوان روی آن سرمایه گذاری کرد و در حقیقت، این ایده باید ارزش آور باشد. مطمئن باشید که این طرح تجاری شما به صورت کامل و دقیق توسط اداره مهاجرت و شرکت های سرمایه گذاری مورد بررسی خواهد گرفت و در صورت تایید نشدن، شما شانس موفقیت را از دست خواهید داد.

نامه ساپورت تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا باید از شرکت های مورد تایید که با نام Designated Organizations شناخته می شوند، دریافت شود. این شرکت ها در وب سایت رسمی این کشور و در این آدرس اینترنتی فهرست شده اند.

مدرک زبان در برنامه تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا جزء الزامات است و شما می توانید مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی را برای برنامه مورد نظر ارائه دهید.

تمکن مالی که درخواست می شود برای یک سال زندگی در کشور کانادا است و شما باید برای یک نفر در حدود ۱۳ هزار دلار تمکن مالی در نظر داشته باشید.

نامه ساپورت برای تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا

نامه ساپورت برای تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا مانند مدرک زبان از الزامات برنامه است. شما نیاز به یک نامه ساپورت مالی برای موفقیت در این برنامه مهاجرت شغلی کانادا دارید تا تامین سرمایه استارتاپ توسط شرکت های مورد نظر قبول شود. دقت داشته باشید که Letter of Support به نام فرد اصلی متقاضی ثبت خواهد شد و برای دریافت آن از شرکت های مورد تایید باید اطلاعات جامع و کاملی از شرایط و قوانین آن شرکت ها داشته باشید.

 • نامه ساپورت استارتاپ حوزه غذا در کانادا از یک یا چند شرکت سرمایه گذاری مورد تایید دریافت می شود.
 • این نامه باید در زمان ثبت اپلیکیشن ویزا به همراه سایر مدارک ارسال شود.
 • در صورتی که نتوانید نامه ساپورت استارتاپ حوزه غذا در کانادا را دریافت کنید، پرونده شما با مشکل مواجه خواهد شد.
 • برای دریافت نامه ساپورت از اکثر شرکت ها، شما نیاز به آماده کردن یک بیزینس پلن قوی خواهید داشت که طرحی کامل و جامع از کسب و کار شما خواهد بود.
 • برای گرفتن نامه ساپورت استارتاپ حوزه غذا در کانادا شرکت های سرمایه گذاری مختلفی معرفی شده است که شما باید وب سایت آن ها و قوانین مربوطه را مطالعه کرده و با دید باز برای ارتباط با مسئولان آن ها اقدام کنید.

حامیان مالی برای تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا

حامیان مالی استارتاپ حوزه غذا در کانادا همان هایی هستند که تامین سرمایه استارتاپ شما را بر عهده خواهند گرفت. این حامیان مالی به صورت فهرست وار در این آدرس اینترنتی بیان شده اند. دقت داشته باشید که سه گروه در این برنامه مهاجرت شغلی کانادا ارائه شده است که شامل سرمایه گذاران خطر پذیر، فرشته کسب و کار و شتابدهنده ها هستند.

برای ارتباط با شرکت های معرفی شده در برنامه، شما نیاز دارید تا با اطلاع از جزئیات کامل قوانین شرکتی و نحوه مکاتبه با آن ها کار خود را شروع کنید. همواره توصیه می شود تا برای ارتباط با این شرکت ها با مشاوره با یک متخصص کسب و کار و وکیل مهاجرت اقدام کنید.

در بسیاری از شرایط شما باید طرح تجاری خود را به صورت کامل و تحلیل شده در یک بیزینس پلن ارائه دهید. همچنین، در شرایط مختلف ممکن است نیاز باشد تا جلسات کاری با مسئولان این شرکت ها نیز برگزار شود.

سه گروه کلی شرکت های سرمایه گذاری

سرمایه گذاری خطر پذیر

سرمایه گذاران خطر پذیر که با نام Venture Capital نیز شناخته می شوند، بخش اساسی استارتاپ حوزه غذا در کانادا به شمار می روند. در صورتی که نتوان از حمایت این شرکت ها استفاده کرد، مطمئنا رشد و توسعه استارتاپ با مشکل مواجه خواهد شد.

به بیان دولت کانادا، شما باید نامه ساپورت از حداقل یکی از این شرکت ها دریافت کنید تا حداقل تامین سرمایه ۲۰۰ هزار دلاری استارتاپ شما را بر عهده بگیرند.

سرمایه گذاری فرشته کسب و کار

از جمله شرکت های مهمی که در مراحل اولیه استارتاپ حوزه غذا در کانادا از آن حمایت مالی می کنند، شرکت های سرمایه گذاری فرشته کسب و کار است. شما باید از حداقل یکی از شرکت های مذکور نامه ساپورت برای تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا دریافت کنید تا حداقل تامین مالی ۷۵ هزار دلاری را عهده دار شوند.

شرکت های شتابدهنده

گروه های شتابدهنده از جمله مهم ترین عناصر رشد یک استارتاپ هستند و آموزش های حرفه ای آن را عهده دار هستند. به گفته دولت کشور کانادا، شما باید در یکی از گروه های شتابدهنده استارتاپ حوزه غذا در کانادا پذیرفته شوید.

شرکت های سرمایه گذاری مورد تایید دولت

فهرست شرکت های سرمایه گذاری که مورد تایید دولت این کشور هستند به صورت زیر بیان شده است. دقت داشته باشید که برای گرفتن نامه ساپورت تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا، قوانین هر یک از شرکت ها مختص به خود آن ها است و شرایط همکاری با آن ها باید مورد موافقت قرار بگیرد.

همچنین، شرکت ها برای تامین سرمایه استارتاپ شما سهام مشخصی را تقاضا خواهند کرد و ممکن است شرایط دیگری نیز برای این کار داشته باشد.

فهرست شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر

فهرست شرکت های سرمایه گذاری فرشته کسب و کار

فهرست گروه های شتابدهنده

مدارک لازم برای تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا

مدارک لازم برای ویزای استارتاپ کانادا شامل چند مورد است. دقت کنید که در صورت داشتن یک ایده تجاری خوب و تمکن مالی، تقریبا مسیر مشخصی برای آماده کردن مدارک در اختیار شما است و برای اکثر مدارک، دشواری زیادی وجود ندارد.

مدارک پرونده و ثبت درخواست ویزا در حالت کلی

 • کپی و ترجمه رسمی مدارک شناسایی
 • پاسپورت معتبر با اعتبار مناسب
 • رزومه یا CV متقاضی
 • بیزینس پلن یا بیزینس پروپوزال
 • نامه ساپورت برای تامین مالی استارتاپ
 • مدارک ازدواج (در صورت وجود)
 • گواهی تمکن مالی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • مدرک زبان
 • گواهی سلامت پزشکی

بهتر است از همان ابتدای کار تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا به فکر آماده کردن مدرک زبان و بیزینس پلن باشید. ایده تجاری شما باید طی یک بیزینس پلن قوی ارائه شود و برای آن نیاز به صرف دقت بالایی است. همچنین، مدرک زبان نیز ممکن است زمان زیادی از شما بگیرد و برای گرفتن نمره بالا در آن باید زمان بندی دقیقی داشته باشید.

اطلاعات دقیق تر در این آدرس اینترنتی بیان شده است.

تمکن مالی استارتاپ حوزه غذا در کانادا

دولت این کشور برای تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا از شما تقاضای تمکن مالی دارد. این تمکن مالی برای یک سال زندگی در این کشور است تا شما بتوانید کسب و کار خود را در آن شروع کنید. گواهی مورد نظر توسط یک بانک رسمی صادر می شود و نشان دهنده موجودی شما خواهد بود. این موجودی برای یک نفر در حدود ۱۳ هزار دلار است و با افزایش تعداد اعضای خانواده باید تمکن مالی بالاتری ارائه دهید.

باید اشاره کرد که دولت این کشور برای هزینه های زندگی متقاضی و اعضای خانواده وی تامین مالی در نظر نگرفته است و ارائه این تمکن مالی از الزامات برنامه است.

میزان تمکن مالی ویزای استارتاپ حوزه غذا در کانادا

مواردتوضیحات
تعداد افرادمیزان تمکن مالی ویزای استارتاپ حوزه غذا در کانادا (به دلار کانادا)
۱۱۳۲۱۳
۲۱۶۴۴۹
۳۲۰۲۲۲
۴۲۴۵۵۳
۵۲۷۸۴۷
۶۳۱۴۰۷
۷۳۴۹۶۷
برای هر نفر اضافه تر از هفت نفر۳۵۶۰

هزینه های ویزای استارتاپ غذا کانادا

هزینه های بررسی پرونده و تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا به بخش های مختلفی تقسیم بندی می شوند. این بخش ها را می توان شامل موارد زیر دانست:

 • هزینه های بررسی پرونده و ثبت درخواست ویزا
 • هزینه های بیومتریک ویزا
 • هزینه های آماده سازی مدارک اولیه مانند گواهی سلامت و عدم سوء پیشینه
 • هزینه های اقامت دائم با تاسیس استارتاپ غذا کانادا

در مسیر تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا هر اندازه برنامه ریزی دقیق و زمان بندی شده داشته باشید، هزینه های شما نیز کاهش خواهد یافت. برای نمونه، با ارائه مدارک به موقع و کامل، می توانید با یک بار درخواست، موفق به اخذ ویزا شوید و هزینه های اضافی را متقبل نشوید.

تمامی ریز هزینه های ویزا در این آدرس اینترنتی بیان شده است. باید گفت، ویزای استارتاپ حوزه غذا در کانادا در رده ویزاهای شغلی به حساب می آید.

ریز هزینه های ویزای استارتاپ غذا کانادا

مواردهزینه
بررسی پرونده۱۵۷۵
حق اقامت دائم۵۰۰
هزینه بررسی پرونده و اقامت دائم همسر۱۳۲۵
هزینه برای هر فرزند۲۲۵
ورک پرمیت برای هر نفر۱۵۵
بیومتریک ۱ نفر۸۵
بیومتریک خانواده ۲ نفره یا بیشتر۱۷۰
بیومتریک گروهی ۳ نفره یا بیشتر۲۵۵

مقدار سرمایه لازم برای تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا

دولت کانادا یک مزیت مهم در این برنامه قرار داده است و آن نبود نیاز به تامین سرمایه های هنگفت است. شما برای تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا نیاز به یک ایده تجاری خوب دارید و پس از آن تامین سرمایه شما توسط یک یا چند شرکت سرمایه گذاری انجام خواهد شد.

البته، باید هزینه های زندگی اولیه را در نظر داشته باشید که در مقابل هزینه تاسیس استارتاپ در این کشور زیاد به چشم نخواهد آمد. بنابراین، می توان روش تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا را جزو روش های مهاجرت شغلی ارزان در این کشور به شمار آورد.

حداقل سرمایه هایی که از طرف شرکت های سرمایه گذاری تامین می شود، ۲۰۰ هزار دلار برای شرکت های سرمایه گذاری خطر پذیر و ۷۵ هزار دلار برای شرکت های فرشته کسب و کار است. البته، ممکن است ایده تجاری شما نیاز به سرمایه های بیشتر برای شروع و توسعه داشته باشد که این موضوع در جلسات کاری بین شرکت های سرمایه گذار و متقاضی بررسی خواهد شد.

سطح تحصیلات برای اخذ ویزای استارتاپ غذا کانادا

دولت این کشور از نظر سطح تحصیلات و سن متقاضی محدودیتی را قائل نشده است. در حقیقت، تمامی افراد با هر سطح تحصیلی و در هر سنی می توانند ایده های رقابتی و خلاقانه داشته باشند که بتوان آن ها را به یک کسب و کار موفق تبدیل کرد. در این برنامه ارائه مدرک تحصیلی می تواند نکته مهمی به شمار رود چرا که اثبات کننده توانایی علمی شما برای شروع و تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا است.

با داشتن یک مدرک تحصیلی مرتبط با ایده تجاری ارائه شده، شما می توانید توانایی هایتان را برای شروع استارتاپ و رهبری آن به اثبات برسانید. همچنین، وجود مدرک تحصیلی مرتبط با طرح تجاری احتمال ریجکتی ویزای شما را نیز تا حدود زیادی کاهش خواهد داد.

مدارک زبان مورد نیاز برای تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا

از جمله مدارک الزامی که نبود آن مشکلات زیادی برای پرونده به وجود خواهد آورد، مدرک زبان است. شما باید در زمان ثبت اپلیکیشن ویزا برای تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا مدرک زبان را نیز ضمیمه کنید. باید اشاره کرد که هر اندازه بتوانید نمره بالاتری در این مورد به دست آورید، شانس بهتری در ویزا خواهید داشت.

حداقل نمره مدرک زبان در این ویزای شغلی کانادا سطح ۵ آیلتس بیان شده است که اطلاعات مورد نظر را می توانید از طریق این آدرس اینترنتی نیز به دست آورید.

دو مدرک زبان انگلیسی در برنامه تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا مورد تایید است که شامل آیلتس و CELPIP هستند. همچنین، در صورتی که قصد ارائه مدرک زبان فرانسوی را داشته باشید، دو مدرک TEF و TCF مورد قبول برنامه هستند.

نمره قابل قبول آیلتس

سطح
CLB
لیسنینگریدینگرایتینگاسپیکینگ
۹ و بیشتر۸ – ۹۷ – ۹۷ – ۹۷ – ۹
۸۷.۵۶.۵۶.۵۶.۵
۷۶۶۶۶
۶۵.۵۵۵.۵۵.۵
۵۵۴۵۵
۴۴.۵۳.۵۴۴

نمره قابل قبول CELPIP

سطح
CLB
اسپیکینگلیسنینگریدینگرایتینگ
۱۰ و بیشتر۱۰+۱۰+۱۰+۱۰+
۹۹۹۹۹
۸۸۸۸۸
۷۷۷۷۷
۶۶۶۶۶
۵۵۵۵۵
۴۴۴۴۴

نمره قابل قبول TEF

سطح
CLB
اسپیکینگلیسنینگریدینگرایتینگ
سطح ۹ و بیشتر۳۷۲+۲۹۸+۲۴۸+۳۷۲+
۸۳۴۹ – ۳۷۱۲۸۰ – ۲۹۷۲۳۳ – ۲۴۷۳۴۹ – ۳۷۱
۷۳۰۹۲۴۸۲۰۶۳۰۹
۶۲۷۱۲۱۷۱۸۱۲۷۱
۵۲۲۵۱۸۰۱۵۰۲۲۵
۴۱۸۱۱۴۵۱۲۱۱۸۱

نمره قابل قبول TCF

سطح
CLB
اسپیکینگلیسنینگریدینگرایتینگ
۱۰ و بیشتر۱۶ – ۲۰۵۴۹ – ۶۹۹۵۴۹ – ۶۹۹۱۶ – ۲۰
۹۱۴ – ۱۵۵۲۳ – ۵۴۸۵۲۴ – ۵۴۸۱۴ – ۱۵
۸۱۲ – ۱۳۵۰۳ – ۵۲۲۴۹۹ – ۵۲۳۱۲ – ۱۳
۷۱۰ – ۱۱۴۵۸ – ۵۰۲۴۵۳ – ۴۹۸۱۰ – ۱۱
۶۷ – ۹۳۹۸ – ۴۵۷۴۰۶ – ۴۵۲۷ – ۹
۵۶۳۶۹ – ۳۹۷۳۷۵ – ۴۰۵۶
۴۴ – ۵۳۳۱ – ۳۶۸۳۴۲ – ۳۷۴۴ – ۵

نکات مهم اقدام برای تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا

نکات مهمی برای تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا وجود دارند و در این مسیر مطمئنا به گرفتن مشاوره از یک متخصص مهاجرت و مشاور کسب و کار نیاز خواهید داشت. در صورتی که بتوانید در یک مشاوره کوتاه مدت، از شرایط کامل و جامع مطلع شوید، در مسیر رقابتی ویزای شغلی کانادا نیز به موفقیت دست پیدا خواهید کرد.

ایده تجاری شما نکته اول در موفقیت است و برای تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا شما به یک طرح قابل اتکا نیاز دارید. در این صورت باید در اولین فرصت به فکر آماده کردن مدرک زبان و گرفتن نامه ساپورت مالی باشید.

تمامی ویزاهای کانادا از طریق وب سایت آنلاین دولتی قابل درخواست هستند و اداره مهاجرت این کشور روشی امن و بدون دردسر را برای شما ارائه داده است. دقت کنید که در این پلتفرم، مدارک اولیه ارسال خواهند شد و پس از پرداخت اپلیکیشن فی خواهد بود که پرونده شما برای ویزا بررسی می شود.

نکات قابل توجه جهت اقدام برای اخذ ویزای شغلی کانادا و اقامت دائم

 • طرح تجاری و ایده بیزینس

شما می توانید کار خود را با بررسی شرکت های موفق در این کشور آغاز کنید. در حقیقت، استارتاپ هایی که قبلا شروع به کار کرده اند و در این کشور به یک کسب و کار عالی تبدیل شده اند، بهترین مرجع برای اطلاع از ایده های تجاری موفق هستند. در این مسیر بهتر است به طرح هایی نیز دقت کنید که به صورت ترکیبی توسعه داده شده اند و در آن ها از چند حوزه تخصصی و علمی استفاده شده است.

 • آماده سازی مدارک

تمرکز شما باید روی مدارکی باشد که نیاز به زمان بیشتری دارند. از این مدارک می توان به مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی و نامه ساپورت اشاره کرد. در صورتی که بتوانید هر چه سریع تر مدرک زبان را آماده کنید، دارای شرایط بهتری هستید. باید اشاره کرد که در حدود ۱.۵ تا ۲ سال برای رسیدن به نمره ۵ آیلتس از صفر زمان لازم خواهید داشت.

البته، این بازه زمانی به صورت میانگین است و برای افراد مختلف ممکن است متغیر باشد. در کنار این مدرک و در صورت نبود مشکل، احتمالا زمان زیادی برای گرفتن گواهی هایی مانند عدم سوء پیشینه و گواهی ازدواج نیاز نخواهد بود.

 • نامه ساپورت

نامه ساپورت و اخذ آن نشان دهنده پایان کار نیست اما گرفتن آن نشان از عبور از یک مرحله مهم است. شما می توانید این نامه را برای خود و اعضای گروه دریافت کنید که در آن تعهد شده است تا تامین مالی و حقوقی شرکت استارتاپی شما انجام شود.

البته، نامه ساپورتی که شما در سیستم اپلیکیشن ویزا ثبت خواهید کرد مختص خودتان است و یک ورژن از آن نیز از طرف شرکت های مورد نظر مستقیما به اداره مهاجرت این کشور ارسال می شود.

 • ثبت درخواست ویزا

دقت داشته باشید که برای تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا نیز شرایط رقابتی وجود دارد. این رقابت به صورتی است که بهتر است هر چقدر ممکن است پرونده ویزای شما پربار باشد. برای نمونه، از نظر نمره زبان و قدرت ایده تجاری می توانید بهترین شرایط را در پرونده خود ایجاد کنید.

رقابتی بودن به معنی سخت بودن موفقیت در این برنامه نیست و شما می توانید با داشتن شرایط به موفقیت در برنامه تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا دست پیدا کنید.

آیا اقامت با ویزای استارتاپ حوزه غذا کانادا به صورت دائمی است

نوع اقامت که شما پس از تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا به دست خواهید آورد، اهمیت زیادی دارد. باید اشاره کرد که پس از موافقت با اپلیکیشن شما در سیستم آنلاین، شما موفق به کسب اجازه کار در این کشور خواهید شد و ویزای شما از نوع ویزای شغلی کانادا است.

در این مسیر، شما باید تاسیس استارتاپ مورد نظر را شروع کنید و در این صورت خواهد بود که پرونده تان وارد فرآیند اقامت دائم کانادا خواهد شد. مزیت مهم این روش این است که شما همزمان با مهاجرت و حضور در این کشور، می توانید پرونده خود برای اقامت دائم را نیز دنبال کنید. در واقع، تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا اجازه می دهد تا شما قبل از اقامت دائم وارد این کشور شوید و از مزایای آن استفاده کنید.

 • ویزای شغلی کانادا: پس از ارائه مدارک و ثبت درخواست ویزا به متقاضی و اعضای خانواده یا گروه وی تعلق خواهد گرفت.
 • اقامت دائم کانادا: پس از تاسیس استارتاپ و شروع به کار متقاضی به عنوان مدیر استارتاپ، پرونده وارد پروسه اقامت دائم خواهد شد.

شاید تصور کنید که پس از اخذ ویزای شغلی اولیه همه چیز تمام شده است. اما این تنها مرحله نخست کار است و شما باید در مرحله مهم بعدی، مقدمات تاسیس استارتاپ را فراهم کنید. شرط مهم این است که شما به مفاد قرارداد با دولت کانادا پایبند باشید و در این صورت خواهد بود که می توانید به سرعت اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

همچنین، دقت داشته باشید که در صورت بروز هر گونه مشکل برای فرد اصلی متقاضی، سایر افراد گروه یا اعضای خانواده نیز با مشکل مواجه خواهند شد. برای نمونه از این موارد می توان به تصمیم برای رها کردن ایده تجاری اشاره کرد.

زمان لازم برای اخذ ویزای استارتاپ غذا کانادا

مدت زمان بررسی پرونده و اخذ اقامت دائم در برنامه تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا کاملا به شرایط بستگی دارد. برای نمونه فرض کنید که شما مدرک زبان را در اختیار دارید و در زمان شروع به کار، این مزیت مهمی به شمار می رود. داشتن این مدرک در ابتدای کار می تواند صرفه جویی زمانی بالایی را به دنبال داشته باشد.

همچنین، در شرایط مختلف، بررسی پرونده ها و زمان پاسخ دادن به آن ها وابسته به شلوغی اداره مهاجرت است. تکمیل بودن مدارک و بی نقص بودن پرونده نیز از جمله مواردی است که می تواند زمان رسیدگی به پرونده و اخذ ویزای شغلی کانادا را جلو بیاندازد.

در حالت کلی، زمان لازم برای تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا به چند بخش مختلف تقسیم بندی می شود.

 • بازه اول مربوط به آماده کردن مدارک مورد نیاز است که بین ۱ تا ۲ سال زمان نیاز دارد.
 • بازه دوم مربوط به ثبت اپلیکیشن و انتظار برای جواب اداره مهاجرت است که بین ۱۲ ماه تا ۱۶ ماه زمان نیاز دارد.
 • بازه سوم مربوط به زمان مورد نیاز برای تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا است که ۱ سال زمان نیاز دارد.

شما می توانید در اولین فرصت برای آماده کردن مدارکی مانند مدرک زبان و گرفتن نامه ساپورت اقدام کنید تا اخذ اقامت دائم و ویزای کار در مدت کمتری به نتیجه برسد.

مزایای تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا

 • امکان استفاده از یک مسیر مشخص برای دریافت اقامت دائم کانادا
 • امکان حضور در کشور موردنظر همزمان با پیشرفت در پروسه اقامت دائم
 • امکان اقدام برای اقامت اعضای خانواده و فرزندان
 • امکان ثبت درخواست با هر تخصص شغلی
 • نبود محدودیت از نظر سن و سطح تحصیلات
 • وجود حمایت های عالی دولتی از استارتاپ های موفق و نبود نیاز به سرمایه گذاری های زیاد
 • نبود نیاز به مدارک زبان با نمرات بالا
 • امکان اقدام با مدرک فرانسوی و انگلیسی

معایب تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا

 • رقابت زیاد در مسیر اخذ اقامت دائم و ثبت استارتاپ ها
 • پروسه زمان بر بررسی پرونده ویزا و کسب اقامت دائم
 • نیاز به ایده های تجاری خلاقانه و ارزش آور
 • نیاز به آماده کردن یک بیزینس پلن قوی و مطمئن

دلایل ریجکتی پرونده در ویزای استارتاپ غذا کانادا

 • مدارک ناقص در پرونده
 • نبود مدارک مربوط به زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • پایین بودن نمره زبان
 • نبود گواهی تمکن مالی
 • داشتن سوء سابقه
 • وجود مشکلات پزشکی برای خود یا سایر افراد خانواده
 • ثبت اطلاعات یا مدارک غیر صحیح در سیستم اپلای ویزا
 • عدم تایید بیزینس بر اساس شرایط برنامه مهاجرتی
 • تشخیص عدم صلاحیت فرد متقاضی برای تاسیس استارتاپ کانادا

برای کاهش احتمال ریجکتی در پرونده ها، شما می توانید قبل از اقدام به ثبت اپلیکیشن با یک مشاور تخصصی مهاجرت نیز صحبت کنید. شاید دریافت یک مشاوره کوتاه مدت، زمان زیادی از شما نگیرد اما به راحتی خواهید توانست از مشکلات پرونده خود باخبر شوید و احتمال ریجکتی را تا حدود زیادی کاهش دهید.

صنعت کانادا را بهتر بشناسید

صنعت کانادا در مورد تولید محصولات غذایی و فرآوری آن توسعه قابل توجهی در سال های اخیر به خود دیده است. این صنعت با اتکا به منابع عظیم غذایی و طبیعی است که توانسته است بین ۹ اقتصاد برتر جهان قرار بگیرید. در این بین، صنعت غذایی و تولید گوشت در این کشور دارای بهترین امکانات و قابلیت ها است که شما می توانید با داشتن ایده های بیزینسی قابل اجرا، فرصت استفاده از برنامه اقامت دائم این کشور را به دست آورید.

تولید کارخانه ای در صنعت غذا و فرآوری آن در این کشور سهم بیش از ۲۷ میلیارد دلاری در سال دارد که این میزان مختص بخش های صنعتی و تولیدی و شرکت هایی است که در حوزه تولید غذا و مواد اولیه فعالیت دارند.

بهترین حوزه های تخصصی برای تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا

 • تولید و فرآوری گوشت
 • تولید محصولات لبنی
 • تولید دانه های روغنی و فرآوری
 • تولید غذای نیمه آماده
 • تولید محصولات غذایی برای حیوانات
 • تولید و فرآوری میوه و سبزیجات
 • تولید و فرآوری غذاهای دریایی
 • تولید محصولات شیرینی و قنادی
 • تولید و ارائه خدمات مرتبط آی تی و نرم افزار

در این بین، ایده های خلاقانه متنوعی وجود دارند که شما می توانید آن ها را به راحتی به یکی کسب و کار پر بازده تبدیل کنید. برای نمونه، این ایده ها می توانند از تاسیس یک فروشگاه غذای ارگانیک شروع شوند یا حتی می توان روی تاسیس کافی شاپ نیز حساب ویژه ای باز کرد. البته، می توان روی ایده هایی که از سایر حوزه های تخصصی کمک گرفته اند نیز تمرکز کرد. برای نمونه، خدمات نرم افزاری و کامپیوتری مرتبط با رستوران و مدیریت آن از بهترین ایده های استارتاپی در این کشور به شمار می روند.

نمونه هایی از استارتاپ های موفق غذا در کانادا

شرکت های موفق بسیاری در این کشور وجود دارند که با تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا شروع به کار کرده اند. در صورتی که این آدرس اینترنتی را بررسی کنید، می توانید بخشی از شرکت های موفق را مشاهده کنید که در اکوسیستم تولید و فرآوری غذا در این کشور مشغول به کار هستند.

دقت داشته باشید که استارتاپ های موفق بسیاری وجود دارند که از قابلیت های فناوری اطلاعات و نرم افزار در سیستم خود بهره برده اند و ایده تجاری آن ها به یک طرح موفق کسب و کار تبدیل شده است.

در ادامه می توانید فهرستی از استارتاپ های موفق کانادا در حوزه غذا را مشاهده کنید.

 • Ritual: پلتفرم جامع و کامل سفارش غذا با تنوع بسیار زیاد در محصولات و خدمات
 • Flow Water: برند ارائه دهنده آب طبیعی با بهترین کیفیت
 • Open Farm: تولید کننده غذای حیوانات با تمرکز روی مواد غذایی سالم و طبیعی
 • SmartSweets: تولید کننده محصولات آبنبات و شیرینی جات با طعم های مختلف
 • P&P Optica: ارائه دهنده خدمات کنترل کیفی برای تشخیص غذاهای سالم و ارگانیک

برای مشاهده ایده های تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا می توانید شرکت های تولید و فرآوری در این آدرس اینترنتی را نیز بررسی کنید.

ایده بیزینس برای اخذ ویزای استارتاپ غذا کانادا

ایده بیزینس برای تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا نکته مهمی است که منجر به موفقیت کسب و کار شما خواهد شد. در حقیقت، این ایده و طرح تجاری است که شما را به سمت اهداف تان سوق خواهد داد. با کمی دقت در ایده های استارتاپی موفق در کانادا می توانید نقش مهم فناوری اطلاعات را در آن مشاهده کنید. در صورتی که به صورت تخصصی در این حوزه فعالیت دارید، می توانید بهترین طرح های نرم افزاری را برای صنعت غذا در این کشور ارائه دهید.

در بسیاری از مواقع و برای تاسیس استارتاپ در حوزه های مختلف مانند غذا و فرآوری محصولات غذایی، شما می توانید از ایده های ترکیبی نیز استفاده کنید. برای نمونه شرکت P&P Optica برندی است که با بهره گیری از خدمات هوش مصنوعی و آنالیز دیتا توانسته است روشی نوین برای کنترل کیفی محصولات غذایی ارائه دهد و به یک برند موفق و معروف در این کشور تبدیل شده است.

در کنار این موضوع، شما می توانید در حوزه تخصصی تولید محصولات غذایی نیز فعالیت کنید و مطمئن باشید که صنعت کانادا از این ایده ها استقبال خواهد کرد. تولید محصولات گوشت دامداری و دریایی، محصولات لبنی و محصولات شیرینی از بهترین ایده های تجاری در این کشور هستند که می توان نمونه های موفق بسیاری برای آن ها مثال زد.

شاید بهتر باشد پس از یافتن یک طرح خوب، در مورد مناطق و ایالت های مختلف کانادا نیز تحقیق کنید تا پس از تاسیس استارتاپ غذا در کانادا به بهترین بازدهی برسید.

 • دقت داشته باشید که پس از ارائه طرح تجاری تان به شرکت های سرمایه گذاری و اداره مهاجرت این کشور، این طرح به صورت دقیق و مرتب مورد بررسی قرار خواهد گرفت. بنابراین، بهتر است از قبل خودتان نیز درصد موفقیت و بازدهی آن در منطقه مورد نظر را تحلیل کنید.

بیزینس پلن برای تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا

بیزینس پلن استارتاپ حوزه غذا در کانادا مدرک مهمی است که شما باید آن را قبل از نامه ساپورت آماده کنید. در حقیقت، داشتن یک بیزینس پلن جامع و کامل نشان دهنده حرفه ای بودن شما است و تسلط شما را به ایده تجاری مورد نظر نشان می دهد.

در زمان آماده کردن این مدرک و نوشتن بخش های مختلف آن، مطمئنا به درک درستی از ایده تجاری تان و درصد موفقیت آن در منطقه مورد نظر خواهید رسید. دلیل این امر، نیاز به تحلیل دقیق بازار و اطلاع از شرایط فروش و تقاضای مشتریان است.

یک بیزینس پلن استاندارد و خوب به صورت بخش بندی شده و در چند قسمت شرایط بیزینس و کسب و کار مورد نظر را توضیح می دهد و دارای توضیح کلی، اهداف، نحوه اجرایی کردن ایده و بخش بازاریابی و فروش است. شما باید تمامی این موارد را به صورت واضح توضیح دهید تا شرکت ها و گروه های سرمایه گذاری به دید درستی از طرح تجاری شما دست پیدا کنند.

همچنین، ارائه آمار دقیق و جزئی برای بخش های مختلف تجارت نکته مثبتی در بیزینس پلن استارتاپ حوزه غذا در کانادا است چرا که می توان با این کار توضیح بهتری نسبت به شرایط بازار و فروش ارائه داد.

بخش های مختلف بیزینس پلن ویزای استارتاپ غذا کانادا به صورت زیر هستند. پیشنهاد می شود برای نوشتن این بخش ها با متخصصان کسب و کار با تجربه و مشاوران مهاجرت مشورت داشته باشید تا مدرکی بدون نقص و عیب آماده کنید.

بخش های مختلف بیزینس پلن ویزای استارتاپ غذا در کانادا

 • خلاصه اجرایی

در اولین بخش بیزینس پلن استارتاپ حوزه غذا در کانادا، خلاصه اجرایی قرار خواهد گرفت. همان طور که از نام آن پیدا است، خلاصه اجرایی طرحی کلی از بیزینس آینده و توضیح کلی از اهداف و محصولات است. در این بخش شما باید یک خلاصه جامع ارائه دهید تا افراد با خواندن آن ترغیب به مطالعه ادامه مطلب شوند.

 • توضیحات کمپانی

توضیحات کاملی در مورد شرکت در بخش بعدی بیزینس پلن قرار می گیرد که می تواند شامل نام شرکت، محل احتمالی آن و سایر اطلاعات مفید باشد. شاید بتوان توضیحات شرکت را اولین بخش به شمار آورد که شرکت های سرمایه گذاری علاقه دارند تا آن را مطالعه کنند و اطلاعات مربوط به بیزینس آینده شما را از آن به دست آورند.

 • اهداف بیزینس

اهداف بیزینس مهم ترین نکته استارتاپ شما هستند و این اهداف خواهند بود که مسیر رشد و توسعه استارتاپ شما را نشان خواهند داد. اهداف شامل اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت هستند و در این بخش، توضیحات باید به صورت واضح و کامل ارائه شوند. دقت کنید که مسئولان شرکت های سرمایه گذاری تمرکز زیادی روی اهداف بیزینس پلن دارند.

 • مدل بیزینس و ساختار آن

مدل بیزینس و ساختار آن در کشور کانادا شامل چند بخش است. بهتر است قبل از تعیین مدل بیزینس و سازمان شرکت، در مورد انواع شرکت ها در این کشور تحقیق کنید چرا که قوانین مالیاتی مختلفی در آن وجود دارد. در کنار این موضوع، نوع شرکت در تعیین حق رای ها و سهام افراد کلیدی نیز اهمیت زیادی دارد پس تحقیق کاملی در این مورد برای شما مورد نیاز است.

 • خدمات و محصولات

محصولات نکته اساسی در بیزینس پلن هستند و شرکت های سرمایه گذاری با خواندن این بخش متوجه خواهند شد که درصد موفقیت ایده تجاری شما به چه اندازه است. محصولات استارتاپ شما باید به صورت کامل و واضح در این بخش توضیح داده شوند. شاید استارتاپ شما شرکتی خواهد بود که خروجی آن به صورت خدمات به مشتریان است. در این صورت نیز می توانید این خدمات را به صورت کامل و جزئی توضیح دهید.

 • بازاریابی و فروش

استراتژی بازاریابی و فروش محصولات در بازار مسیر رشد و توسعه شما را به نمایش خواهد گذاشت. امروزه، بیشتر شرکت های موفق از روش های بازاریابی آنلاین و تجارت الکترونیک استفاده می کنند چرا که بهره وری و بازدهی در آن بسیار بیشتر است. شما باید تعیین کنید که قصد استفاده از کدام روش را در بازاریابی دارید و تمرکز بودجه های بازاریابی و فروش شما روی کدام روش است. ارائه روش های نوین و خلاقانه در این بخش، نکته مثبتی در بیزینس پلن استارتاپ حوزه غذا در کانادا به شمار می رود و نشان از تسلط شما به کسب و کار است.

 • آنالیز مالی

در این بخش می توان روی شرایط فروش و قیمت محصولات تمرکز کرد و ارائه آمار و نمودارهای دقیق و واضح از نکات مهم آن است. امکان دارد برای استارتاپ های نوپا، اطلاعات کاملی در مورد آنالیز مالی وجود نداشته باشد چرا که آمار به صورت واقعی در دسترس نیست.

با این حال، تحلیل بازار و شرایط فروش می تواند نکته مهمی در این بخش به شمار رود تا به خوانندگان دید درستی از فروش محصولات و توسعه استارتاپ ارائه شود.

بخش اجرای عملیات

استارتاپ شما به امکانات و تجهیزاتی نیاز خواهد داشت تا به صورت عملی ایده تجاری تان به واقعیت تبدیل شود. در واقع، بدون داشتن این تجهیزات در عمل نخواهید توانست به موفقیت دست پیدا کنید. این شما هستید که باید نوع این امکانات و تجهیزات را در بیزینس پلن تعیین کنید تا مشخص شود سرمایه های لازم برای آماده کردن آن ها به چه میزان است.

وظایف و نقش ها

وظایف افراد کلیدی استارتاپ حوزه غذا در کانادا و نقش آن ها باید تعیین شود. سرمایه گذاران و گروه های مختلف مستقیما این بخش را مطالعه خواهند کرد تا بدانند چه تخصص هایی در استارتاپ مورد نظر مشغول به فعالیت خواهند شد. بنابراین، در مورد وظایف در این بخش توضیح دهید و از افراد متخصص برای بخش های کلیدی استفاده کنید.

 • ضمیمه ها

ضمیمه ها می تواند تمامی مدارکی را شامل شود که تصدیق کننده سایر بخش های بیزینس پلن است. برای مثال، شما می توانید در این بخش از رزومه افراد کلیدی صحبت کرده و گواهی های مورد نیاز را در آن ضمیمه کنید.

با تراست بیزینس همراه باشید

 • استارتاپ حوزه غذا در کانادا دارای فرصت های بی نظیری برای شما است تا با صرف کمترین هزینه ها و زمان به اقامت دائم کانادا دست پیدا کنید.
 • این روش یکی از آسان ترین روش های مهاجرت کانادا برای افراد کارآفرین و متخصصان کسب و کار است که همزمان با مهاجرت به این کشور می توانند پروسه اقامت دائم خود را نیز پیش ببرند.
 • با این حال، شما باید اطلاعات کاملی در مورد برنامه مهاجرتی مورد نظر به دست آورید و جزئیات دقیق آن را مطالعه کنید.
 • تراست بیزینس پلتفرمی آنلاین است که شما در آن به تمامی جزئیات قانونی مهاجرت بیزینسی دسترسی دارید.
 • برای کسب اطلاعات جامع و کامل می توانید به بخش مربوطه در تراست بیزینس مراجعه کنید یا در اولین فرصت با وکلا و مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

وکیل ویزا برای تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا

در صورتی که قصد موفقیت در مسیر آماده سازی مدارک و ثبت اپلیکیشن ویزا را داشته باشید، وکیل ویزای استارتاپ کانادا می تواند بهترین مشاوره ها را به شما ارائه دهد. هر چند شما می توانید این مسیر را به تنهایی پشت سر بگذارید، اما توجه داشته باشید که شرایط رقابتی در ویزای استارتاپ کانادا وجود دارد و برای تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا باید یک پرونده بی نقص ارائه دهید.

وکیل ویزای استارتاپ می تواند شما را از نقص های پرونده تان مطلع سازد و شما را در یک مسیر مشخص برای اقامت دائم کانادا راهنمایی کند. برای این که پرونده قوی در سیستم ویزای استارتاپ به ثبت برسانید، نیاز است تا از جزئیات قوانین و مدارک مورد نیاز اطلاع پیدا کنید که این کار تنها با یک مشاوره کوتاه مدت امکان پذیر است.

وکلا و مشاوران قانونی تراست بیزینس در تمامی ایام هفته و ساعات شبانه روز آماده هستند تا بهترین روش های مهاجرتی کانادا را به شما پیشنهاد دهند. در این بین، شما می توانید بر اساس رزومه و سوابق کاری خود روشی عملی را انتخاب کنید و در مسیر آن قدم بردارید.

هزینه های زندگی پس از تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا

هزینه های زندگی پس از تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا از مهم ترین نکات مربوط به این برنامه است. به دلیل این که دولت این کشور و سایر سازمان ها، ساپورت مالی از این نظر ندارند، شما باید این تمکن مالی را خودتان داشته باشید.

هزینه های کلی زندگی یک نفر در این کشور برای یک سال در حدود ۱۳ هزار دلار کانادا است و برای تعداد بیشتر، این تمکن مالی نیز افزایش خواهد داشت.

هزینه های کلی زندگی برای ۱ نفر بدون اجاره بها: ماهانه ۱۱۰۰ دلار کانادا

هزینه های کلی زندگی برای خانواده چهار نفره بدون اجاره بها: ماهانه ۴۰۰۰ دلار کانادا

سایر هزینه های زندگی

مواردتوضیحات
غذا و رستورانهزینه ها به دلار کانادا است.
وعده غذایی برای ۱ نفر در ۱ رستوران ارزان۱۹
وعده غذایی برای ۲ نفر در رستوران معمولی۷۵
هزینه میان وعده۱۱.۵
کاپوچینو معمولی۴.۴
آب بطری ۳۰۰ میلی لیتر۱.۸
نوشابه ۳۰۰ میلی لیتر۲.۳
بازار اجناس مختلف 
شیر معمولی ۱ لیتر۲.۵
قرص نان ۵۰۰ گرمی۲.۹
برنج ۱ کیلوگرم۳.۸
تخم مرغ ۱۲ عدد۳.۷
فیله مرغ ۱ کیلوگرم۱۳.۶
گوشت قرمز ۱ کیلوگرم۱۵.۷
سیب ۱ کیلوگرم۴.۳
پرتقال ۱ کیلوگرم۴
حمل و نقل 
بلیط ۱ طرفه به مقصد محلی۳.۲۵
کارت عبور و مرور برای ۱ ماه۹۰.۵
هزینه برای شروع تاکسی۴
هزینه ۱ ساعت انتظار اضافی تاکسی۳۴
هزینه ۱ کیلومتر تاکسی۲
۱ لیتر بنزین۱.۳
خرید یک خودرو معمولیبین ۲۰ تا ۳۰ هزار دلار
هزینه های آپارتمان 
آب، برق و …۱۶۵
اینترنت پرسرعت نامحدود۸۰
ورزش و سرگرمی 
باشگاه فیتنس برای یک نفر در ماه۵۲
باشگاه تنیس برای یک نفر ۱ ساعت در آخر هفته۲۰
۱ بلیط سینما۱۴
هزینه فرزندان 
پیش دبستان تمام وقت خصوصی بین المللی هزینه ماهانه۱۰۰۰
دبستان بین المللی به صورت سالانه۱۴.۴ هزار دلار
کفش و پوشاک 
۱ شلوار جین برند۶۵
۱ دست لباس تابستانه۴۵
۱ جفت کفش ورزشی برند۱۰۰
۱ جفت کفش چرم مردانه۱۲۸
اجاره بها 
آپارتمان ۱ خواب در مرکز شهر۱۴۰۰
آپارتمان ۱ خواب در خارج از مرکز شهر۱۱۵۰
آپارتمان ۳ خواب در مرکز شهر۲۲۰۰
آپارتمان ۳ خواب در خارج از مرکز شهر۱۹۰۰
خرید آپارتمان هر متر مربع در مرکز شهر۶۵۰۰
خرید آپارتمان هر متر مربع در خارج از مرکز شهر۴۶۰۰
میانگین حقوق پس از کسر مالیات۳۵۵۰

سوالات متداول

بهترین ایده استارتاپ حوزه غذا در کانادا چیست؟

خوشبختانه در این حوزه تخصصی ایده های متنوعی وجود دارند و شما می توانید بر اساس علائق و اهداف خود از بین آن ها انتخاب کنید. برای تاسیس استارتاپ غذا در کانادا بهترین ایده ها شامل تولید و فرآوری گوشت دریایی و دامداری، تولید و فرآوری نوشیدنی ها، تولید غذای رستوران، تولید شیرینی جات، تولید و فرآوری محصولات لبنی و محصولات نرم افزاری مرتبط است.

طرح بیزینس استارتاپ حوزه غذا در کانادا باید چگونه باشد؟

دقت داشته باشید که طرح و ایده تجاری شما نباید به صورت کاملا مشابه با سایر استارتاپ های کنونی این کشور باشد. این ایده تجاری باید جدید و نوآورانه باشد و شما طرح موفقی برای عملی کردن آن داشته باشید.
دولت کانادا نیز از ایده هایی حمایت مالی و حقوقی خواهد کرد که به صورت خلاقانه جوابی برای مشکلات صنعت غذا در این کشور ارائه دهند.

مزیت مهم تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا چیست؟

مزیت مهم این برنامه مهاجرت شغلی کانادا حمایت عالی دولت و نبود نیاز به سرمایه های بسیار زیاد است. در این برنامه، شما تنها مسئول ارائه یک طرح تجاری خوب هستید و سپس، شرکت های سرمایه گذاری خواهند بود که از این ایده شما حمایت مالی خواهند کرد.
همچنین، در مسیر تاسیس و توسعه استارتاپ حوزه غذا در کانادا، شما از مشاوره های تخصصی شرکت های سرمایه گذاری و راهنمایی های آن ها نیز استفاده خواهید کرد.

آیا می توان برای تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا به صورت گروهی نیز اقدام کرد؟

امکان اقدام گروهی در این برنامه مهاجرت شغلی کانادا از جمله بهترین مزایای آن به شمار می رود. شما می توانید به همراه گروه کسب و کار تخصصی خود برای ویزای این برنامه تقاضا دهید که حداکثر تعداد این گروه ۵ نفر خواهد بود. البته، فرد اصلی متقاضی که با نام Essential Person شناخته می شود، باید دارای اپلیکیشن بدون نقصی باشد.

حمایت های دولت این کشور از استارتاپ های غذا در کانادا چیست؟

حمایت های دولت این کشور بهترین شرایط را برای افراد متخصص در حوزه تولید و فرآوری غذا فراهم کرده است. این حمایت ها از قدم های نخست تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا وجود دارد و تا بین المللی شدن شرکت ها ادامه پیدا می کند.
شما در ابتدای مسیر می توانید از حمایت های مالی و آموزشی شرکت های سرمایه گذاری استفاده کنید و در صورتی که بخواهید شرکت خود را بین المللی کنید، گرنت های بلاعوض از طرف دولت این کشور ارائه خواهد شد.

اعتبار مدارک هویتی برای تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا باید به چه صورتی باشد؟

دقت کنید که برای تاسیس استارتاپ غذا در کانادا شما یک پروسه ۱ تا ۲ ساله را پشت سر خواهید گذاشت. بنابراین، بهترین کار این است که دارای یک گذرنامه با اعتبار مناسب باشید تا در پروسه اقدام برای ویزای شغلی کانادا و اقامت دائم کانادا به مشکل بر نخورید.

برای دریافت نامه ساپورت استارتاپ حوزه غذا در کانادا کدام شرکت ها بهتر هستند؟

تمامی شرکت های مورد تایید توسط دولت این کشور از شرکت های سرمایه گذاری قدرتمند و معتبر هستند. با این حال، بهتر است وب سایت تمامی این شرکت ها را قبل از ارتباط با آن ها بررسی کرده و قوانین مربوطه را مرور کنید. شاید یک بند قانونی در این شرکت ها وجود داشته باشد که با شرایط شما موافق نباشد. خوشبختانه، تمامی شرایط همکاری در وب سایت این شرکت های سرمایه گذاری ارائه شده است و شما می توانید آن ها را به صورت دقیق بررسی کنید.

آیا شرایط سنی خاصی برای تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا وجود دارد؟

یکی از موارد مهم در این برنامه مهاجرت شغلی کانادا این است که شما محدودیت سنی خاصی برای برنامه ندارید. همچنین، میزان تحصیلات و مدرک تحصیلی شما نیز برای قبول شدن در این برنامه مطرح نیست و شما با هر میزان تحصیلات می توانید ایده تجاری خود را در این کشور عملی کنید.

برای گرفتن مدرک زبان چند ماه زمان نیاز است؟

این مدت زمان کاملا وابسته به شرایط فرد متقاضی است و ممکن است بین ۱ تا ۲ سال زمان ببرد. البته، این در صورتی است که شما از سطح ابتدایی شروع به مطالعه زبان کنید. برای افرادی که در سطح زبان قابل قبولی هستند، در حدود ۶ ماه زمان نیاز است تا با شرایط آزمون آیلتس آشنا شوند.

آیا همسر متقاضی پس از تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا اجازه کار دریافت خواهد کرد؟

بله. پس از تایید ویزای شغلی شما توسط اداره مهاجرت این کشور، همسرتان نیز می تواند از مزایای مهاجرت به این کشور استفاده کند. این اجازه کار به صورت تمام وقت است و از ابتدای حضور در این کشور می توانید از آن استفاده کنید.

هزینه های تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا شامل چه مواردی است؟

هزینه های این نوع ویزا به سه بخش تقسیم بندی می شوند. هزینه های اولیه شامل آماده سازی مدارک و گواهی زبان هستند. پس از این کار، شما باید در زمان ثبت اپلیکیشن ویزا در وب سایت، هزینه اپلیکیشن فی را نیز بپردازید. در مرحله آخر، هزینه های کلی شامل هزینه خورد و خوراک و زندگی در کشور مقصد است.

بیومتریک ویزای کانادا چیست؟

شما برای تمامی ویزاهای کانادا و ویزای شغلی این کشور باید مرحله انگشت نگاری را پشت سر بگذارید. این مرحله در یک دفتر تایید شده VAC انجام خواهد شد و برای آن نیاز به گرفتن وقت قبلی نیست. در صورتی که برنامه ریزی درستی داشته باشید، این مرحله تنها نیاز به چند ساعت زمان دارد.

در صورتی که بیزینس مورد نظر در مراحل پس از تاسیس شکست خورد تکلیف چیست؟

در این صورت برای اقامت دائم شما مشکلی به وجود نخواهد افتاد. شما می توانید با خیال راحت مدیریت شرایط را به دست بگیرید و آن را به موفقیت برسانید.

مرجع بررسی کننده پرونده تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا کیست؟

دو مرجع اصلی پرونده و شرایط شما را بررسی خواهند کرد. در ابتدا و پس از نوشتن بیزینس پلن استارتاپ غذا کانادا، مدارک شما به یک شرکت سرمایه گذار ارسال خواهد شد. پس از این که مدارک شما کامل شدند، پرونده در سیستم اداره مهاجرت به ثبت خواهد رسید و IRCC شرایط شما را بررسی خواهد کرد.

فرد اصلی متقاضی در تاسیس استارتاپ حوزه غذا در کانادا کیست؟

برای درخواست استارتاپ حوزه غذا در کانادا فرد اصلی صاحب ایده تجاری است. در واقع، Essential Person باید مدارک پرونده و نامه ساپورت را آماده کند و درخواست تاسیس استارتاپ را در حوزه غذا در این کشور ارائه دهد.

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

استفاده از مطالب سایت تراست فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. © کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت Trust Way Immigration Services می‌باشد.