استارتاپ حوزه آیتی در کانادا

استارتاپ حوزه آیتی در کانادا

استارتاپ حوزه آیتی در کانادا در یک نگاه

مواردتوضیحات
رده ویزای استارتاپ حوزه آیتی در کاناداویزاهای شغلی کانادا
مدت زمان لازم برای بررسی پروندهبین ۱ تا ۲ سال
مدت زمان لازم برای گرفتن نامه ساپورت مالیبین ۳ ماه تا ۱ سال
مدارک لازم برای تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادامدرک شناسایی به صورت ترجمه رسمی
رزومه و سوابق شغلی
مدارک زبان انگلیسی یا فرانسوی
گواهی تمکن مالی
بیزینس پلن برای گرفتن نامه ساپورت
نامه ساپورت مالی
گواهی عدم سوء پیشینه
گواهی سلامت پزشکی
گواهی ازدواج (در صورت نیاز)
هزینه اپلیکیشن ویزا برای تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا۲۱۳۵ دلار کانادا برای یک نفر با هزینه حق اقامت دائم
مدرک زبان مورد نیازالزامی، انگلیسی یا فرانسوی با سطح CLB 5
سرمایه مورد نیاز برای تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کاناداتمکن مالی برای یک سال زندگی در این کشور
هزینه ثبت اپلیکیشن و بررسی پرونده
سطح تحصیلات و شرایط سنیمهم نیست
حوزه های شغلیمحدودیتی ندارد
نوع اقامتابتدا ویزای شغلی کانادا و سپس تبدیل به اقامت دائم

استارتاپ حوزه آیتی در کانادا از فرصت های بی نظیر مهاجرت شغلی به این کشور به شمار می رود. در این برنامه مهاجرت شغلی کانادا شما تنها به چند مدرک نیاز دارید تا در بهترین شرایط فرصت مهاجرت به یکی از بهترین کشورهای دنیا را به دست آورید.

این چند شرط مهم شامل ایده تجاری، نامه ساپورت مالی و مدرک زبان هستند و شما پس از اخذ مدارک مربوطه، می توانید ایده های کسب و کار خلاقانه خود را در این کشور به واقعیت تبدیل کنید. تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا در زیر مجموعه مهاجرت شغلی این کشور دسته بندی می شود و مزیت مهم آن حمایت دولت از طرح های استارتاپی است.

مراحل اخذ ویزای استارتاپ آیتی کانادا

شاید تا به این جای کار متوجه شده اید که تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا کار چندان دشواری نیست. در حقیقت، شما مسیر سخت و پیچیده ای را برای این کار پیش رو ندارید. با این حال، آسان بودن مسیر به این معنی نیست که شما کار خود را ساده فرض کنید چرا که رقبای بسیاری در این برنامه مهاجرتی وجود دارند.

بهتر است با مطالعه کامل قوانین برنامه و جزئیات آن، کار خود را شروع کنید. دقت داشته باشید که اداره مهاجرت کانادا برای تاسیس استارتاپ حوزه آیتی مدارکی کامل از شما درخواست دارد. بنابراین، می توانید بر اساس مراحل قدم به قدم زیر کار خود را پیش ببرید.

مطالعه کامل قوانین و مقررات

اطلاعات تمامی قوانین مهاجرتی در این آدرس اینترنتی ارائه شده است. دولت کانادا در این پلتفرم آنلاین تمامی روش های مهاجرتی را بیان کرده است.

شما می توانید با مرور آن، نحوه ثبت اپلیکیشن ویزا و پرداخت هزینه ها را مشاهده کنید.

بررسی کامل ایده تجاری

ایده تجاری شما باید به نحوی باشد که بتوان روی آن سرمایه گذاری کرد. خوشبختانه، در حوزه آی تی و فناوری اطلاعات، ایده های قدرتمند بسیاری وجود دارند که می توان آن ها را به عنوان یک کسب و کار سودآور تلقی کرد.

شما باید این ایده تجاری خود را به صورت کامل و جامع تحلیل کنید تا ارزش آوری آن مشخص شود.

دقت کنید که شرکت های سرمایه گذاری تنها ایده هایی را قبول خواهند کرد که نوآورانه باشند و روش های جدیدی برای حل مشکلات موجود کانادا ارائه کرده باشند.

با بررسی شرایط بازار و تقاضای مشتریان در منطقه مورد نظر، شما می توانید قدرت تجاری طرح خود را مشاهده کنید و درصد موفقیت آن را به دست آورید.

نیازمندی ها و مدارک

مطمئن باشید که کمبود حتی یک مدرک نیز پرونده تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا را با مشکل مواجه خواهد کرد.

تمامی گواهی ها و مدارکی که در برنامه تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا درخواست شده اند، اهمیت دارند و باید در آماده کردن و ترجمه آن ها نهایت دقت را داشته باشید.

بین تمامی مدارک و شرایط برنامه، مدرک زبان را در اولویت کار خود قرار دهید چرا که ممکن است زمان زیادی برای آن نیاز باشد.

بیزینس پلن

برای گرفتن نامه ساپورت از بعضی از شرکت ها، شما نیاز خواهید داشت تا یک بیزینس پلن کامل و جامع آماده کنید.

برای نوشتن این بیزینس پلن مطمئنا نیاز به مطالعه کامل جزئیات خواهید داشت و بهتر است قبل از نوشتن آن با متخصصان کسب و کار و مشاوران مهاجرت صحبت کنید.

در حقیقت، بیزینس پلن مدرکی است که قابلیت های ایده تجاری شما را نشان خواهد داد و برای مسیر تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا یکی از مهم ترین مدارک و مستندات است.

نامه ساپورت

نامه ساپورت مدرکی است که بر اساس آن شرکت مورد نظر تامین مالی استارتاپ شما را بر عهده خواهد گرفت.

این نامه به اسم فرد اصلی متقاضی صادر می شود و با داشتن یک طرح تجاری قابل قبول، گرفتن این نامه از شرکت های سرمایه گذاری کار دشواری نخواهد بود.

پیشنهاد می شود برای ارتباط با شرکت های سرمایه گذاری ابتدا به وب سایت آن ها مراجعه کنید و قوانین آن ها را به صورت کامل مطالعه کنید.

همچنین، ارتباط با شرکت های سرمایه گذاری برای گرفتن نامه ساپورت نیز دارای نکاتی است که می توانید قبل از هر کاری آن ها را مطالعه کنید.

ثبت درخواست ویزا

درخواست ویزا و ثبت اپلیکیشن به صورت آنلاین انجام خواهد گرفت و شما باید پس از آماده کردن کامل مدارک این مرحله را دنبال کنید.

نبود حتی یک مدرک نیز می تواند درخواست ویزای شما و بررسی پرونده تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا را با تاخیر جدی مواجه کند.

پس از ثبت مدارک، شما باید هزینه های بررسی پرونده را پرداخت کنید تا درخواست تان مورد بررسی قرار بگیرد.

آماده شدن برای مهاجرت

در صورتی که در بازه ۱ سال تا ۱۶ ماه به نتیجه مثبت دست پیدا کردید، باید برای مهاجرت آماده شوید تا مرحله تاسیس استارتاپ را شروع کنید.

پس از دریافت جواب از اداره مهاجرت این کشور، شما باید مدارک کامل را به همراه خود داشته باشید و مقدمات سفر خود را مهیا کنید.

چند نکته مهم در مورد ویزای استارتاپ آیتی کانادا

 • شما برای به دست آوردن فرصت حضور در این کشور به عنوان موسس استارتاپ های خلاقانه نیاز به ارائه مدارک مشخصی دارید.
 • همچنین، نیاز است تا شرایط چهار گانه برنامه مهاجرتی تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا را اخذ کنید.
 • از مزایای مهم این برنامه مهاجرت شغلی کانادا می توان به سرمایه پایین مورد نیاز برای مهاجرت اشاره کرد.
 •  مدرک زبان برای تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا شامل مدارک آیلتس و CELPIP با حداقل نمره CLB 5 است.
 • هزینه های این برنامه مهاجرتی که با تاسیس استارتاپ کانادا انجام می پذیرد، شامل دو بخش هزینه های ثبت و بررسی اپلیکیشن و هزینه های زندگی در سال اول هستند.
 • مدرک مهم برای بررسی پرونده شما نامه ساپورت مالی توسط شرکت های معتبر است که برای گرفتن آن احتمالا نیاز به یک بیزینس پلن قوی خواهید داشت.
 • دقت داشته باشید که امکان درخواست گروهی برای شروع یک استارتاپ نیز در این برنامه مهاجرت شغلی کانادا فراهم شده است.

ویزای استارتاپ حوزه آیتی در کانادا چیست

برای تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا شما باید چهار شرط اصلی را داشته باشید که بر اساس آن خواهید توانست تا در یک بازه ۱ تا ۲ ساله ویزای خود را دریافت کنید.

شروط اصلی شامل مدرک زبان، داشتن ایده تجاری خلاقانه، نامه ساپورت و تمکن مالی هستند. در این برنامه مهاجرت شغلی کانادا شما می توانید با دریافت اقامت برای خودتان، برای سایر اعضای خانواده نیز اقدام کرده و برای همسرتان اجازه کار تمام وقت دریافت کنید.

 • از جمله مهم ترین مزایای تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا نبود نیاز به نمرات بالای زبان در آیلتس است و شما با داشتن یک نمره ۵ در این آزمون بین المللی می توانید اهداف خود را دنبال کنید.
 • ایده تجاری در این برنامه مهاجرت شغلی کانادا اهمیت زیادی دارد و دقت کنید که این ایده تجاری باید نوآورانه باشد و توسط اداره مهاجرت این کشور تایید شود.
 • حوزه آیتی در کانادا از بهترین تخصص های استارتاپی است که متخصصان آن می توانند به راحتی و با کمترین هزینه ها برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

چرا کانادا انتخاب خوبی برای تاسیس استارتاپ حوزه آیتی است

صنعت خدماتی که بسیاری از تخصص های آیتی نیز جزو آن به شمار می رود، در حدود ۷۰ درصد از صنعت کشور کانادا را به خود اختصاص داده است. با مراجعه به این آمار دولتی کشور، می توان دریافت که ۵ درصد از کل تولید ناخالص کانادا مربوط به حوزه آیتی و ارتباطات است. این میزان در حدود ۹۶ میلیارد دلار در سال است.

در کشور کانادا بیش از ۴۴ هزار شرکت در رابطه با فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت هستند و بیشتر آن ها، یعنی بیش از ۹۰ درصد شرکت ها مربوط به خدمات نرم افزار و کامپیوتر هستند.

البته، این به معنی بی اثر بودن حوزه ارتباطات در این کشور نیست و شغل های مرتبط با خدمات ارتباطات نقش مهمی در تولید ناخالص کشوری دارند. از سهم ۹۶ میلیارد دلاری GDP که مختص ICT در کشور کانادا است، در حدود ۴۰ درصد به خدمات ارتباطات اختصاص پیدا کرده است.

نیروی کار این کشور در حوزه ICT بیش از ۶۷۰ هزار نفر برآورد شده است و این میزان هر ساله رو به افزایش است. در یک بازه ۵ ساله، تا سال ۲۰۲۰ این تعداد با رشد ۱۴ درصدی مواجه بوده است که نشان از رشد قابل توجه تعداد استخدامی ها در این حوزه تخصصی است.

دلایل انتخاب کانادا برای عملی کردن ایده های تجاری

 • سیستم درمان

در کشور کانادا خدمات درمانی جایگاه ویژه ای دارد و مسئولان این کشور خدمات درمان و بهداشت را یک حق طبیعی برای مردم تلقی می کنند. بر اساس آخرین آمار، کشور کانادا موفق شده است تا بین چند کشور توسعه یافته قرار بگیرد که سیستم های خدمات درمانی خوبی دارند.

 • قوانین آسان مهاجرت

توسعه کشور کانادا مدیون مهاجران و متخصصانی است که هر ساله با روش های مختلف تحصیلی و شغلی به این کشور مهاجرت می کنند. قوانین دولتی این کشور به صورتی است که شما چند ده روش مهاجرتی در اختیار دارید تا بر اساس شرایط خود یکی از آن ها را انتخاب کنید.

از جمله بهترین این روش ها مهاجرت از طریق تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا است.

 • امنیت

در رتبه بندی های بین المللی، همواره کانادا بین چند کشور برتر از نظر امنیت قرار می گیرد. در صورتی که مقاصد مهاجرت را در کشورهای آسیایی، آمریکایی و اروپایی مقایسه کنید، مطمئنا کانادا یکی از بهترین گزینه ها از نظر امنیت اجتماعی خواهد بود.

 • کشوری چند فرهنگی

شاید تصور کنید که پس از مهاجرت شرایط خاصی برای زندگی وجود خواهد داشت. در حقیقت، تطبیق پذیری از مهم ترین نگرانی های مهاجران است اما این موضوع در مورد کشور کانادا کمی متفاوت خواهد بود.

به دلیل استقبال دولت از مهاجران کشورهای مختلف، شما در این کشور به راحتی می توانید زندگی را مطابق شرایط خودتان پیش ببرید.

 • استانداردهای زندگی

استانداردهای زندگی در کشور کانادا بالاتر از میانگین های جهانی است و در این کشور سیستم خدمات درمانی، خدمات مالی و خدمات فناوری به بهبود این استانداردها کمک زیادی کرده است.

 • شرایط گردشگری و طبیعی

به جرات می توان گفت کانادا یکی از بهترین شرایط طبیعی را در اختیار دارد. شما در تمامی ایالت های این کشور می توانید به محل های دیدنی و توریستی دسترسی داشته باشید و از طبیعت زیبا لذت ببرید.

 • موقعیت های کاری

بر اساس آمار رسمی در این لینک، تعداد افراد شاغل در حوزه آیتی همواره رو به رشد بوده است. این تعداد از سال ۲۰۱۰ به بعد از ۵۴۰ هزار نفر تا بیش از ۶۷۰ هزار نفر در سال ۲۰۲۰ رسیده است و پیش بینی می شود روند رو به رشدی از نظر تعداد موقعیت های شغلی در این بخش وجود داشته باشد.

 • حمایت های دولتی

دولت کشور کانادا اولین حامی ایده های استارتاپی به شمار می رود و شما می توانید ایده های خلاقانه خود را در این کشور عملی کنید.

بر اساس اعلام دولت این کشور، شما تنها نیاز خواهید داشت تا یک ایده استارتاپی داشته باشید و مدارک مورد نیاز را آماده کنید. وظیفه تامین سرمایه برای این ایده تجاری شما بر عهده شرکت های سرمایه گذاری معتبر در این کشور است.

 • فضای آرام اقتصادی و سیاسی

کشور کانادا مهم ترین شریک تجاری و اقتصادی کشور آمریکا به شمار می رود و در این بین، شرکت های استارتاپی می توانند از این اوضاع مساعد بهترین استفاده را ببرند. همچنین، این کشور بهترین شرایط اقتصادی و دوستی را با کشورهای پیشرفته آسیایی و اروپایی دارد.

مهاجرت با ویزای استارتاپ حوزه آیتی کانادا

مهاجرت با تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا در رده ویزاهای شغلی کانادا دسته بندی می شود. ویزای استارتاپ کانادا در حوزه آیتی در ابتدا به صورت اجازه کار است تا شما بتوانید بیزینس مورد نظر را تاسیس کنید. سپس، در صورتی که شما بتوانید کسب و کار خود را شروع کنید و به عنوان مدیر مشغول به کار شوید، در اولین فرصت پرونده اخذ اقامت دائم کانادا شما به جریان خواهد افتاد.

شاید از بین روش های مهاجرتی کانادا که تعداد آن ها کم هم نیست، تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا یکی از آسان ترین آن ها به شمار رود. دلیل این امر نبود نیاز به نمرات بالای زبان و نبود نیاز به سرمایه های بسیار زیاد است.

دولت این کشور در این آدرس اینترنتی اعلام کرده است که شما باید یک ایده مناسب و خلاقانه داشته باشید که بتوان روی آن سرمایه گذاری کرد.

 • دقت داشته باشید که مدرک زبان برای برقراری ارتباط در کشور مورد نظر از الزامات برنامه است و در صورتی که مدرک زبان خود را در اپلیکیشن ضمیمه نکنید، پرونده تان بررسی نخواهد شد.

شرایط اخذ ویزای استارتاپ حوزه آیتی کانادا

چهار شرط لازم برای تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا تعیین شده است. در ابتدا شما باید یک طرح بیزینس و ایده مناسب داشته باشید که بتوان آن را مناسب سرمایه گذاری دانست. این بیزینس در این آدرس اینترنتی دولتی با نام Qualifying Business شناخته می شود.

در حقیقت، در زمان بررسی اپلیکیشن شما توسط اداره مهاجرت این کشور، متخصصان باید تایید کنند که شما صاحب یک ایده تجاری خلاقانه و بی نظیر هستید تا روی آن سرمایه گذاری شود.

شروط برنامه مهاجرتی تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا به صورت زیر بیان شده اند:

 • طرح بیزینس قابل تایید
 • نامه ساپورت مالی
 • مدرک زبان
 • تمکن مالی

برای مورد تایید بودن بیزینس، هر یک از متقاضیان باید حداقل ۱۰ درصد از حق رای را داشته باشند و متقاضیان به همراه شرکت سرمایه گذاری باید بیش از ۵۰ درصد از حق رای را در دست داشته باشند.

نامه ساپورت مالی از طرف شرکت های مورد تایید و به نام فرد اصلی متقاضی صادر می شود. این نامه در حقیقت یک گواهی برای تامین مالی استارتاپ از سوی شرکت های سرمایه گذاری است.

مدرک زبان در این برنامه الزامی است و شما نیاز به سطح CLB 5 دارید تا در برنامه تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا مورد پذیرش قرار بگیرید.

دولت این کشور برای هزینه های زندگی در این برنامه، تامین مالی در نظر نگرفته است. بنابراین، شما باید برای سال اول زندگی تمکن مالی نشان دهید که در حدود ۱۳ هزار دلار برای یک نفر است.

نامه ساپورت برای تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا

نامه ساپورت مدرکی اساسی برای تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا به شمار می رود. شما در این برنامه نیاز دارید تا از بین شرکت های مورد تایید که با نام Designated Organizations شناخته می شوند، انتخاب کرده و نامه ساپورت را از آن ها دریافت کنید.

نامه ساپورت از طرف شرکت های سرمایه گذاری خطر پذیر، فرشته کسب و کار و شتابدهنده ها صادر می شود و به نام فرد متقاضی اصلی است. دقت داشته باشید که برای گرفتن این نامه در بسیاری از مواقع نیاز به ارائه بیزینس و طرح تجاری از طریق یک بیزینس پلن خواهید داشت.

 • نامه ساپورت استارتاپ حوزه آیتی در کانادا از طرف شرکت های سرمایه گذاری صادر می شود و در آن مبلغ سرمایه گذاری تایید شده درج خواهد شد.
 • پیوست کردن نامه ساپورت استارتاپ حوزه آیتی در کانادا روی اپلیکیشن ویزا از الزامات است.
 • برای گرفتن نامه ساپورت به زمان چند ماهه نیاز خواهید داشت و برای موفقیت در این مسیر بهترین کار مشورت گرفتن از یک متخصص کسب و کار و مشاور مهاجرت با تجربه است.

حامیان مالی برای تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا

در مسیر تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا شما با تعاریف متعددی روبرو خواهید شد که یکی از مهم ترین آن ها حامیان مالی است. حامیان مالی در واقع همان شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر، فرشته کسب و کار و شتابدهنده است که مورد تایید دولت این کشور قرار گرفته اند.

بر اساس قوانین تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا شما باید از حداقل یکی از این شرکت ها نامه ساپورت دریافت کنید تا بر اساس حداقل های تعیین شده روی ایده تجاری شما سرمایه گذاری کنند. فهرست شرکت های مورد نظر در این آدرس اینترنتی بیان شده است.

شرکت های ارائه دهنده نامه ساپورت

 • سرمایه گذاران خطرپذیر

سرمایه گذاران Venture Capital همان هایی هستند که در شرایط رشد و توسعه استارتاپ می توانند تامین مالی و معنوی آن را بر عهده بگیرند.

همان طور که از نام این شرکت ها بر می آید، این نوع سرمایه گذاری با ریسک همراه است و بر اساس اعلام دولت این کشور، حداقل سرمایه تامین شده این گروه ها برای استارتاپ شما باید ۲۰۰ هزار دلار باشد. سرمایه گذارهای خطرپذیر نقش اساسی در پیشرفت استارتاپ حوزه آیتی در کانادا دارند که در مراحل اولیه هستند.

 • سرمایه گذاران فرشته کسب و کار

این نوع گروه ها که با نام Angel Investor نیز شناخته می شوند، از مهم ترین شرکت های سرمایه گذاری هستند. بر اساس گفته وب سایت دولت کانادا، حداقل سرمایه گذاری از سوی این شرکت ها باید ۷۵ هزار دلار باشد و شما می توانید از یک شرکت یا بیشتر نامه ساپورت را برای تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا دریافت کنید.

 • شتابدهنده ها

شتابدهنده ها نقش مهمی در آموزش استارتاپ ها دارند تا در مسیر پیشرفت خود با مشکلات مواجه نشوند. باید اشاره کرد که این شرکت ها یا گروه ها با نام Accelerator یا Incubator شناخته می شوند و طرح شما باید تایید حضور در حداقل یکی از گروه های معتبر را گرفته باشد.

در این آدرس اینترنتی می توانید شرایط همکاری با شرکت های سرمایه گذاری را مشاهده کنید. دقت کنید که هر یک از این شرکت ها یا گروه های سرمایه گذاری دارای شرایط مختص به خود هستند و شما برای گرفتن نامه ساپورت استارتاپ حوزه آیتی در کانادا باید این شرایط را بپذیرید.

قبل از شروع به ارتباط با شرکت مورد نظر، می توانید در وب سایت آن ها شرایط و قوانین را مطالعه کنید تا با دید بهتری با مسئولان آن تماس داشته باشید.

مهم ترین نکته در مورد تماس با شرکت های سرمایه گذاری و گرفتن نامه ساپورت از آن ها داشتن تجربه است. در واقع، بسیاری از متخصصان توصیه می کنند که قبل از ارتباط با این شرکت ها با یک متخصص کسب و کار مشورت داشته باشید و حتی این مرحله را به کلی به یک فرد با تجربه بسپارید.

شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر

شرکت های سرمایه گذاری فرشته کسب و کار

شرکت های شتابدهنده

مدارک لازم برای اخذ ویزای استارتاپ آیتی کانادا

مدارک مشخصی در این برنامه مهاجرت شغلی کانادا تعیین شده است. به بیان ساده تر، شما مراحل پیچیده و غیر اصولی را برای آماده کردن مدارک پیش رو ندارید. مدارک مورد نیاز برای این برنامه مهاجرتی به صورت کامل در ادامه بیان شده است که اطلاعات مربوطه را می توانید در این لینک نیز مشاهده کنید.

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای استارتاپ آیتی

 • رزومه یا CV متقاضی
 • بیزینس پلن استارتاپ کانادا یا بیزینس پروپوزال
 • کپی پاسپورت معتبر
 • مدارک شناسایی کامل به همراه ترجمه رسمی
 • گواهی های ازدواج (در صورت نیاز)
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامت پزشکی
 • گواهی تمکن مالی
 • نامه ساپورت از شرکت های معتبر
 • مدرک زبان

برای آماده کردن بیشتر این مدارک، شما شرایط دشواری را پیش رو نخواهید داشت. در واقع، زمان زیادی برای این کار نیاز نیست و در صورت نبود مشکل خاص، در چند هفته می توان اکثر مدارک مورد نیاز تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا را آماده کرد.

در صورت داشتن نامه تمکن مالی و ایده تجاری خوب، شاید بیشترین زمان برای گرفتن مدرک زبان صرف شود. بنابراین، برای گرفتن این مدرک هر چه سریع تر اقدام کنید و یادگیری زبان انگلیسی یا فرانسوی را در اولویت کار خود قرار دهید.

تمکن مالی ویزای استارتاپ حوزه آیتی در کانادا

تمکن مالی مورد نیاز برای تامین هزینه های یک سال زندگی اول در این کشور در حدود ۱۳ هزار دلار برآورد شده است. شما می توانید در جدول زیر اطلاعات مربوط را مشاهده کنید که از طرف دولت این کشور در این آدرس اینترنتی بیان شده است. دقت کنید که با افزایش تعداد اعضای خانواده شما باید هزینه بیشتری در نظر بگیرید.

دولت این کشور برای سال اول زندگی شما در برنامه تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا، تامین مالی در نظر نگرفته است. بنابراین، وجود این تمکن مالی برای سال اول و تا زمانی که کسب و کار خود را شروع کنید از الزامات این برنامه مهاجرت شغلی کانادا است.

گواهی این تمکن مالی از طرف بانک رسمی صادر خواهد شد و شما می توانید با صرف کمترین زمان آن را دریافت کنید.

میزان تمکن مالی ویزای استارتاپ آیتی کانادا

تعدادمیزان
۱۱۳۲۱۳ دلار کانادا
۲۱۶۴۴۹ دلار کانادا
۳۲۰۲۲۲ دلار کانادا
۴۲۴۵۵۳ دلار کانادا
۵۲۷۸۴۷ دلار کانادا
۶۳۱۴۰۷ دلار کانادا
۷۳۴۹۶۷ دلار کانادا
برای هر نفر اضافه تر از هفت نفر۳۵۶۰ دلار کانادا

هزینه های تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا

هزینه های تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا به چند بخش کلی تقسیم بندی می شوند. در صورتی که میزان تامین مالی از طرف شرکت های سرمایه گذاری را به حساب نیاوریم، این هزینه ها به صورت زیر هستند.

 • هزینه های بررسی پرونده تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا
 • هزینه های اقامت دائم ویزای شغلی
 • هزینه های بیومتریک ویزا
 • هزینه های اخذ گواهی هایی مانند گواهی سلامت، عدم سوء پیشینه و مدرک زبان

هزینه های بررسی پرونده، اقامت دائم و بیومتریک بر اساس آخرین به روز رسانی ها به صورت کامل در این لینک بیان شده است که در جدول زیر نیز به آن ها اشاره می شود.

دقت داشته باشید که بخش مهمی از مراحل تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا شامل اخذ گواهی های مرتبط و مدرک زبان است. همچنین، دقت داشته باشید که مرحله بیومتریک ویزا برای تمامی انواع ویزاهای این کشور وجود دارد و شما باید پس از تایید پرونده این مرحله را در یک دفتر معتبر VAC انجام دهید.

میزان هزینه ویزای استارتاپ آیتی کانادا

مواردهزینه
بررسی پرونده۱۵۷۵ دلار کانادا
حق اقامت دائم۵۰۰ دلار کانادا
هزینه بررسی پرونده و اقامت دائم همسر۱۳۲۵ دلار کانادا
هزینه برای هر فرزند۲۲۵ دلار کانادا
ورک پرمیت برای هر نفر۱۵۵ دلار کانادا
بیومتریک ۱ نفر۸۵
بیومتریک خانواده ۲ نفره یا بیشتر۱۷۰
بیومتریک گروهی ۳ نفره یا بیشتر۲۵۵

مقدار سرمایه لازم برای تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا

سرمایه های اولیه و مورد نیاز برای تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا توسط شرکت های سرمایه گذاری تامین خواهد شد. این سرمایه ها ممکن است تا بیش از چند صد هزار دلار نیز باشند و این میزان وابسته به نوع ایده تجاری شما است.

سرمایه های دیگری که برای اخذ این نوع اقامت شغلی کانادا مورد نیاز است، شامل هزینه زندگی یک ساله در این کشور است که باید در حساب خود داشته باشید. این میزان دارایی طی یک گواهی تمکن مالی ارائه می شود و در زمان ثبت اپلیکیشن باید آن را نیز به ثبت برسانید.

 • سرمایه مورد نیاز برای تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا توسط شرکت ها یا گروه های سرمایه گذاری خطر پذیر و فرشته کسب و کار تامین می شود و حداقل مقدار آن برای این شرکت ها به ترتیب ۲۰۰ هزار دلار و ۷۵ هزار دلار است.

سطح تحصیلات برای تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا

در فهرست شرایط مورد نیاز برای تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا به سطح تحصیلات اشاره ای نشده است. این به آن معنی است که شما خواهید توانست تا با هر سطح تحصیلاتی در این برنامه اقامت شغلی کانادا شرکت داشته باشید.

در واقع، دولت این کشور اعتقاد دارد که افراد مختلف در هر رده شغلی و هر سطح تحصیلات می توانند ایده های عملی و خلاقانه برای تاسیس استارتاپ داشته باشند و دولت کانادا و شرکت های سرمایه گذاری از این ایده های حمایت خواهند کرد.

البته، دقت کنید که داشتن مدرک تحصیلی سطح مناسب علمی و دانش شما را نشان خواهد داد و این نکته مثبتی در زمان بررسی پرونده شما خواهد بود.

مدرک زبان مورد نیاز برای استارتاپ حوزه آیتی در کانادا

مدرک زبان برای تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا از الزامات برنامه است. در این برنامه مهاجرت شغلی کانادا شما نیاز دارید تا سطح ۵ مدارک زبان مورد تایید را ارائه دهید که شامل آیلتس و CELPIP هستند. البته، بر اساس شرایط، شما می توانید اقدام به گرفتن مدرک زبان فرانسوی کنید که مانند مدارک انگلیسی دو آزمون مورد تایید برای آن وجود دارد.

آزمون های مورد تایید انگلیسی شامل TEF و TCF هستند که به عنوان آزمون های استاندارد برای مهاجرت به کشور کانادا به شمار می روند.

شما می توانید اطلاعات مورد نظر مربوط به مدارک زبان را در این آدرس اینترنتی نیز مشاهده کنید که نحوه معادل سازی نمرات در جداول زیر نیز بیان شده است.

نمره معادل سازی مدرک آیلتس

سطح
CLB
لیسنینگریدینگرایتینگاسپیکینگ
۹ و بیشتر۸ – ۹۷ – ۹۷ – ۹۷ – ۹
۸۷.۵۶.۵۶.۵۶.۵
۷۶۶۶۶
۶۵.۵۵۵.۵۵.۵
۵۵۴۵۵
۴۴.۵۳.۵۴۴

نمره معادل سازی مدرک CELPIP

سطح
CLB
اسپیکینگلیسنینگریدینگرایتینگ
۱۰ و بیشتر۱۰+۱۰+۱۰+۱۰+
۹۹۹۹۹
۸۸۸۸۸
۷۷۷۷۷
۶۶۶۶۶
۵۵۵۵۵
۴۴۴۴۴

نمره معادل سازی مدرک TEF

سطح
CLB
اسپیکینگلیسنینگ ریدینگرایتینگ
سطح ۹ و بیشتر۳۷۲+۲۹۸+۲۴۸+۳۷۲+
۸۳۴۹ – ۳۷۱۲۸۰ – ۲۹۷۲۳۳ – ۲۴۷۳۴۹ – ۳۷۱
۷۳۰۹۲۴۸۲۰۶۳۰۹
۶۲۷۱۲۱۷۱۸۱۲۷۱
۵۲۲۵۱۸۰۱۵۰۲۲۵
۴۱۸۱۱۴۵۱۲۱۱۸۱

نمره معادل سازی مدرک TCF

سطح
CLB
اسپیکینگلیسنینگریدینگرایتینگ
۱۰ و بیشتر۱۶ – ۲۰۵۴۹ – ۶۹۹۵۴۹ – ۶۹۹۱۶ – ۲۰
۹۱۴ – ۱۵۵۲۳ – ۵۴۸۵۲۴ – ۵۴۸۱۴ – ۱۵
۸۱۲ – ۱۳۵۰۳ – ۵۲۲۴۹۹ – ۵۲۳۱۲ – ۱۳
۷۱۰ – ۱۱۴۵۸ – ۵۰۲۴۵۳ – ۴۹۸۱۰ – ۱۱
۶۷ – ۹۳۹۸ – ۴۵۷۴۰۶ – ۴۵۲۷ – ۹
۵۶۳۶۹ – ۳۹۷۳۷۵ – ۴۰۵۶
۴۴ – ۵۳۳۱ – ۳۶۸۳۴۲ – ۳۷۴۴ – ۵

نکات مهم اقدام برای تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا

با مرور مراحل قبلی، حتما متوجه شده اید که تاسیس استارتاپ حوزه آی تی در کانادا شامل دو مرحله کلی است. این مراحل به صورت اقدامات قبل از ثبت اپلیکیشن و اقدامات پس از آن هستند.

بهتر است آماده سازی مدارکی را که در اولویت هستند، زودتر شروع کنید. همچنین، ترجمه بعضی از مدارک مانند عدم سوء پیشینه و مدرک شناسایی دارای تاریخ اعتبار هستند و باید در زمان مناسب ترجمه آن ها را گرفته و در سیستم مورد نظر ثبت کنید.

تمامی اقدامات ویزا در کشور کانادا با استفاده از وب سایت آنلاین دولتی این کشور در این آدرس اینترنتی امکان پذیر است. بنابراین، شما از این نظر هیچ نگرانی نخواهید داشت. البته، نیاز است تا برای ثبت اپلیکیشن ویزای استارتاپ حوزه آیتی در کانادا شرایط آن را به صورت کامل مطالعه کرده و نحوه کار کردن با پرتال آنلاین را بررسی کنید.

نکات قابل توجه جهت موفقیت در مسیر تاسیس استارتاپ آیتی

 • طرح تجاری و ایده بیزینس

ایده بیزینس اولین قدم شما برای موفقیت در اخذ اقامت دائم کانادا است. ایده های متعددی در حوزه آی تی وجود دارند اما قبل از سرمایه گذاری و صرف زمان روی آن ها باید درصد موفقیت این ایده ها بررسی شوند. شما می توانید به وب سایت استارتاپ های موفق آی تی کانادا نیز سری بزنید و از شرایط بازار و موفقیت آن ها مطلع شوید.

 • آماده سازی مدارک

چند مدرک مهم در این برنامه وجود دارند که به غیر از مدرک زبان، سایر مدارک و گواهی ها نیاز به صرف زمان زیادی ندارد. در واقع، شما با صرف چند هفته می توانید تمامی این مدارک را آماده کنید و ترجمه رسمی آن ها را در سیستم مورد نظر ثبت کنید. تنها نکته مهم مدرک زبان است که برای آن باید برنامه ریزی دقیقی داشته باشید.

پیشنهاد ما این است که در اولین فرصت، یک برنامه دقیق برای خود آماده کرده و برای افزایش نمره زبان وقت بیشتری صرف کنید.

 • نامه ساپورت

شاید بعضی از شرکت ها از شما بیزینس پلن درخواست نکنند و ارائه ایده تجاری در آن ها با استفاده از جلسات حضوری باشد. در واقع، هر شرکت سرمایه گذاری دارای قوانین مختص به خود است که در وب سایت آن می توانید این قوانین را مطالعه کنید.

در صورتی که این قوانین را مطالعه نکنید و به جزئیات آن آشنا نباشید، شاید گرفتن نامه ساپورت برای شما زمان بر باشد. نکته مهم برای گرفتن نامه ساپورت داشتن آشنایی کامل به مسیر است و تجربه در آن حرف اول را می زند. بنابراین، شاید بهتر باشد تا ارتباط با شرکت های سرمایه گذاری و متقاعد کردن آن ها را به متخصصان کسب و کار و مشاوران مهاجرت بسپارید.

 • ثبت درخواست ویزا

هر اندازه که اپلیکیشن و پرونده شما قوی باشد، شانس ویزا و اقامت دائم شما افزایش پیدا خواهد کرد. در واقع، پرونده شما توسط متخصصان و مسئولان اداره مهاجرت مدام کنترل می شود و در صورت مشاهده نقص در پرونده ممکن است با مشکل مواجه شوید. بنابراین، برای ثبت اپلیکیشن و آماده کردن مدارکی مانند زبان و … زمان زیادی صرف کنید تا یکی از بهترین پرونده ها را به اداره مهاجرت این کشور ارائه دهید.

آیا اقامت با ویزای استارتاپ آیتی کانادا به صورت دائمی است

ویزاهای شغلی کانادا از جمله محبوب ترین ویزاها برای مهاجرت به این کشور هستند. برای اخذ ویزای کاری کانادا، شما می توانید در برنامه های مختلف این کشور شرکت کنید که یکی از مهم ترین آن ها تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا است.

شما پس از موفقیت در این برنامه و ثبت اپلیکیشن، موفق خواهید شد تا یک ویزای شغلی اولیه دریافت کنید. این ویزای اولیه مسیر مستقیمی برای شروع مهاجرت و تاسیس کسب و کار شما در این کشور است.

با دریافت ویزای شغلی کانادا، شما باید در مرحله بعدی اقدام به تاسیس استارتاپ خود کنید و در مسیر شروع کسب و کار خود قرار بگیرید. در این صورت خواهد بود که پرونده تان برای اخذ اقامت دائم کانادا ثبت خواهد شد.

در حالت کلی، مسیر اقامت دائم شما در برنامه تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا به دو مرحله زیر تقسیم بندی می شود:

 • ویزای شغلی کانادا: این ویزا پس از ثبت مدارک اولیه و برای شروع استارتاپ اعطا می شود.
 • اقامت دائم کانادا: اقامت دائم کانادا پس از شروع کار در استارتاپ مورد نظر به متقاضی تعلق می گیرد.

شرط مهم و اساسی در این نوع برنامه مهاجرتی وجود دارد. این شرط پایبند بودن به مفاد قرار داد است و برای اخذ اقامت دائم کانادا، شما باید استارتاپ مورد نظر را تاسیس کنید. در حقیقت، پرونده اقامت دائم شما همواره تحت بررسی است و در صورتی که استارتاپ مورد نظر شروع به کار نکند، اقامت دائم شما با مشکل مواجه خواهد شد.

مدت زمان رسیدگی به درخواست تاسیس استارتاپ حوزه آیتی کانادا

مدت زمان تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا و بررسی پرونده به شرایط مختلفی بستگی دارد. به صورت کلی، می توان این مدت زمان را به سه بخش تقسیم بندی کرد که به صورت زیر هستند.

 • بخش اول: آماده سازی مدارک اولیه مانند مدرک زبان و گواهی های مورد نظر بین ۱ تا ۲ سال
 • بخش دوم: ثبت درخواست و انتظار برای گرفتن تاییدیه از اداره مهاجرت کانادا بین ۱ سال تا ۱۶ ماه
 • بخش سوم: زمان لازم برای تاسیس شرکت و شروع کسب و کار در کشور کانادا و اخذ اقامت دائم در حدود ۱ سال

باید اشاره کرد که تمامی این زمان ها به صورت میانگین محاسبه شده اند و بر اساس شرایط شما ممکن است، زمان لازم متغیر باشد. برای نمونه، شاید شما از قبل مدرک زبان را آماده کرده باشید که در آن صورت پروسه آماده سازی مدارک اولیه شما بسیار کوتاه تر خواهد شد.

همچنین، دقت کنید که در فرآیند تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا بررسی پرونده وابسته به شلوغی سفارت و تعداد متقاضیان همزمان است. در نتیجه، برای موفقیت در این مسیر عجله نکنید و پس از ثبت اپلیکیشن منتظر جواب ویزا باشید.

مزایای تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا

 • وجود مسیر مستقیم برای اخذ اقامت دائم کانادا و اقامت شغلی
 • امکان درخواست اقامت برای اعضای خانواده
 • امکان اخذ اجازه کار دائم برای همسر
 • نبود محدودیت شغلی
 • تنوع بالای حوزه های تخصصی
 • صنعت رو به پیشرفت آی تی در کانادا
 • نبود نیاز به سرمایه بسیار زیاد
 • امکان مهاجرت با ویزای کاری همزمان با در جریان بودن پرونده اقامت دائم
 • حمایت های عالی دولتی و شرکت های سرمایه گذاری
 • نبود نیاز به مدارک زبان با نمرات بالا

معایب تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا

 • رقابت زیاد بین متقاضیان
 • پروسه زمان بر برای رسیدگی به پرونده اولیه
 • نیاز به ایده های تجاری نوآورانه و خلاقانه
 • نیاز به بیزینس پلن قوی برای گرفتن نامه ساپورت

دلایل ریجکتی پرونده در ویزای استارتاپ آی تی کانادا

ریجکتی ویزا از مشکلاتی است که ممکن است برای بسیاری از افراد پیش بیاید. این ریجکتی ویزای کانادا می تواند اهداف شما را با مشکل مواجه کند و بهتر است دلایل ریجکتی ویزاها را مطالعه کنید. در مورد برنامه تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا، دلایل ریجکتی شامل موارد زیر هستند که دانستن آن ها می تواند پروسه بررسی پرونده و اخذ اقامت دائم کانادا را جلو بیاندازد.

 • مدارک ناقص در پرونده
 • نبود مدرک زبان
 • نمرات پایین مدرک زبان
 • نبود گواهی عدم سوء پیشینه
 • نبود گواهی سلامت پزشکی
 • وجود مشکلات بزرگ پزشکی برای خود یا اعضای خانواده
 • ارائه مدارک به صورت غیر صحیح
 • ارائه ایده تجاری که نتوان آن را خلاقانه و ارزش آور دانست
 • بررسی پرونده توسط اداره مهاجرت و تایید نکردن صلاحیت متقاضی برای شروع کسب و کار

صنعت کانادا را بیشتر بشناسید

به جرات می توان گفت، صنعت کانادا یکی از قدرت های برتر در جهان به شمار می رود. اقتصاد کانادا در سال های اخیر بین ۱۰ اقتصاد برتر جهان قرار گرفته است و این نشان از وجود شرکت های بزرگ صنعتی و فناوری در این کشور است. اقتصاد و صنعت کانادا از بخش های متعددی تشکیل شده است که مهم ترین آن ها را می توان صنعت خدماتی، صنعت تولیدی و صنعت معادن و نفت و گاز دانست.

در این کشور، در حدود ۷۰ درصد از صنعت کشور در دست بخش خدماتی است که آی تی و نرم افزار نیز جزء آن به شمار می رود. بر اساس آخرین آمار، تولید ناخالص این کشور از میزان ۱.۶ تریلیارد دلار در سال عبور کرده است و به دلیل همسایگی با کشور آمریکا، افق های روشنی پیش روی کشور کانادا وجود دارد.

کشور کانادا به دلیل هم مرزی با کشور آمریکا و روابط قدرتمند اقتصادی و صنعتی، فرصت عالی برای رشد صنعتی دارد. همچنین، وجود مرزهای آبی، زمینی و هوایی با کشورهای صنعتی بزرگ نیز به این رشد اقتصادی و صنعتی کمک زیادی کرده است.

در بخش آی تی و فناوری اطلاعات شما می توانید شرکت های بزرگی را در این کشور مشاهده کنید.

مهم ترین حوزه های تخصصی فناوری اطلاعات و نرم افزار

 • تولید نرم افزار
 • خدمات کامپیوتر
 • خدمات بانکی مرتبط با فناوری اطلاعات
 • ارزهای دیجیتال
 • پردازش فضای ابری
 • کلان داده و پردازش داده
 • خدمات هوش مصنوعی و یادگیری ماشین
 • طراحی وب و توسعه وب
 • فناوری بلاکچین
 • خدمات هوش تجاری
 • امنیت اطلاعات و ارتباطات

درآمد شرکت های مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات در این کشور بیش از ۲۳۰ میلیارد دلار در سال است و سهم تولید ناخالص این بخش در کشور در حدود ۵ درصد برآورد شده است. میانگین درآمدی در این حوزه در حدود ۸۵ هزار دلار در سال است و بیش از ۶۷۰ هزار نفر به صورت تخصصی و غیر تخصصی در آن مشغول به فعالیت هستند.

استارتاپ های موفق کانادا در حوزه آیتی

استارتاپ حوزه آیتی در کانادا دارای ایده های متنوعی است. باید اشاره کرد که در حوزه آی تی و ارتباطات کانادا بیش از ۴۴ هزار شرکت فعال وجود دارند که برای ایده گرفتن شما می توانید رزومه آن ها را با استفاده از وب سایت آن بررسی کنید.

موفق ترین استارتاپ های آی تی کانادا

 • Blackline Safety Corp: تولید کننده دستگاه های اینترنت اشیا و ایمنی برای افزایش بازدهی، صرفه جویی در زمان و امنیت
 • Autoly Inc: پلتفرم تجارت خودرو در یک محیط جذاب و قابل اتکا
 • Xandar Kardian: یکی از بهترین ایده های استارتاپ حوزه آیتی در کانادا که در تحلیل سیگنال و مانیتورینگ فعالیت دارد
 • AOMS Technologies: فعالیت به عنوان تولید کننده ابزارهای اینترنت اشیا با هدف ساده سازی عملیات در معادن، ساخت و ساز و بخش های صنعتی
 • Virtual Gurus: پلتفرم فریلنسینگ با هدف ساده سازی ارتباط بین افراد متخصص و کارفرماها
 • ShareSmart: پلتفرم جامع و کامل پیام رسانی برای متخصصان حوزه سلامت

برای مطالعه ایده های بیشتر استارتاپ حوزه آیتی در کانادا می توانید به این آدرس اینترنتی نیز مراجعه کنید.

ایده بیزینس برای تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا

از جمله مسائل مهمی که برای تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا مطرح است، باید به ایده بیزینس و طرح تجاری اشاره کرد. شما هرگز نخواهید توانست تا با یک ایده غیر اصولی که سودآوری برای اقتصاد این کشور نداشته باشد، استارتاپ خود را شروع کنید.

شاید ایده های متنوعی در حوزه آی تی و ارتباطات وجود داشته باشند که نتوان آن ها را عملی کرد. با این حال، با یک مرور کوتاه در فهرست شرکت های استارتاپی، می توانید ایده هایی را که موفقیت بیشتری دارند بررسی کنید.

ایده تجاری شما باید یک مشکل را حل کند و طرح شما باید قابل سرمایه گذاری توسط شرکت های سرمایه گذاری باشد. در بسیاری از موارد امکان دارد شما نیاز داشته باشید تا یک طرح ترکیبی از حوزه های مختلف ارائه دهید. برای نمونه، ایده هایی که ترکیبی از حوزه آیتی و استارتاپ پزشکی هستند، از بهترین شرایط در این کشور برخوردار هستند.

همان طور که در فهرست استارتاپ های موفق کانادا نیز مشاهده می کنید، مهندسی پزشکی و حوزه فناوری اطلاعات دارای ایده های تجاری موفق بسیاری هستند که به شرکت های بزرگی تبدیل شده اند.

همچنین، شرکت های تولید نرم افزار و ارائه دهنده خدمات نرم افزاری نیز از بهترین ها در کشور کانادا به شمار می روند. در صورتی که قصد ورود به بخش آی تی را در این کشور دارید، بهتر است از مبحث ارتباطات و بلاکچین نیز غافل نشوید چرا که بهترین شرایط کسب و کار برای آن فراهم است.

بیزینس پلن برای تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا

با مرور قوانین شرکت های سرمایه گذاری می توانید شرایط صدور نامه ساپورت را در آن مطالعه کنید. در بسیاری از شرایط، شما برای اخذ نامه ساپورت و تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا نیاز به تدوین یک بیزینس پلن قوی خواهید داشت.

البته، ممکن است بعضی از شرکت ها قوانین مختص به خود را داشته باشند و شما تنها نیاز داشته باشید تا طی جلسات کاری، طرح خود را ارائه دهید. حتی در این صورت نیز، آماده کردن یک بیزینس پلن کامل می تواند شما را در ارائه طرح تان کمک کند.

بیزینس پلن برای تاسیس استارتاپ حوزه آی تی در کانادا شامل بخش های مشخصی است که به تحلیل بازار، بیان اهداف و شرایط فروش محصولات شما خواهد پرداخت. این مدرک همان سندی است که شما با استفاده از آن می توانید قدرت طرح تجاری خود و درصد موفقیت آن را برای شرکت های سرمایه گذاری مشخص کنید.

بخش های مختلف بیزینس پلن استارتاپ حوزه آیتی در کانادا

 • خلاصه اجرایی

خلاصه اجرایی اولین بخش هر بیزینس پلن به شمار می رود که خلاصه و چکیده ای از تمامی اهداف و شرایط تجاری استارتاپ شما در آن توضیح داده خواهد شد. در این بخش، محصولات و خدمات به صورت خلاصه بیان می شوند و باید توضیح کلی در مورد نحوه رسیدن به اهداف و شرایط فروش در این بخش آورده شود.

 • توضیح شرکت

نام شرکت و توضیحاتی کامل در مورد آن از بخش های ثابت هر بیزینس پلن است. شرکت های سرمایه گذاری قبل از هر کاری باید بدانند شرکت شما دارای چه شرایطی خواهد بود و محل استقرار و آدرس آن چیست.

 • اهداف

اهداف شما باید به صورت کامل و با جزئیات در بیزینس پلن استارتاپ حوزه آیتی در کانادا بیان شوند. این اهداف هستند که شرکت شما را به سمت توسعه سوق می دهند یا می توانند آن را با شکست مواجه کنند. بنابراین، شما باید برای بیان اهداف خود و توضیح آن در بیزینس پلن وقت زیادی صرف کنید و نحوه رسیدن به آن ها را نیز بیان کنید.

سرمایه گذاران این بخش را به دقت بررسی می کنند تا بدانند شما به چه دلیل قصد اخذ سرمایه برای توسعه شرکت را دارید. روش های رسیدن به این اهداف و استراتژی شما نیز اهمیت دارد و این موارد باید به صورت کاملا واضح و دقیق توضیح داده شوند.

 • سازمان شرکت

مدل بیزینس و تجارت شما باید به صورت دقیق توضیح داده شود. دقت داشته باشید که در کشور کانادا انواع مختلفی از شرکت ها وجود دارند که به صورت انفرادی و همکاری رهبری می شوند. بنابراین، به دلیل وجود قوانین مختلف دولتی و قوانین مالیاتی باید نوع شرکت در بیزینس پلن مشخص شود.

همچنین، سهام افراد و میزان رای آن ها نیز در مدل های مختلف بیزینس اهمیت دارد که باید به صورت کامل بیان شوند.

 • خدمات و محصولات

شما برای رسیدن به یک محصول خلاقانه و بی نظیر تلاش می کنید پس باید نوع محصولتان را مشخص کنید. البته، شاید خروجی شرکت شما به صورت خدمات باشد. در این صورت نیز سرمایه گذاران می خواهند اطلاعات کاملی در مورد این خدمات به دست آورند تا شرایط موفقیت و درخواست آن در بازار را بررسی کنند.

 • بازاریابی و فروش

امروزه، بازاریابی و استراتژی فروش نقش مهمی در توسعه شرکت های استارتاپی دارد. در حقیقت، اگر شما نتوانید پس از تولید محصول آن را در بازار به فروش برسانید، استارتاپ شما با مشکل مواجه خواهد شد.

در این مسیر، برنامه های بازاریابی نیز مورد توجه شرکت های سرمایه گذاری هستند و مسئولان آن ها علاقه دارند تا استراتژی های بازاریابی شما را بدانند.

 • آنالیز مالی

شاید برای شرکت های استارتاپی که تازه تاسیس شده اند، ارائه آنالیز مالی واقعی دشوار باشد. در این بین، شما می توانید در مورد شرایط بازار و آمارهای مربوطه مطالبی را ارائه دهید. اطلاعات مهم در این مورد شامل قیمت گذاری ها، درآمدها، نحوه فروش و مخارج شرکت هستند.

 • بخش اجرای عملیات

بخش اجرای عملیات شامل امکانات و تجهیزاتی است که شما برای عملی کردن ایده خود به آن ها نیاز خواهید داشت. این امکانات بسیار مهم هستند و برای آماده کردن آن ها سرمایه هایی مورد نیاز است. در کنار این موضوع، شما باید مشخص کنید که برای توسعه کسب و کار خود نیاز به چه تجهیزات و امکاناتی دارید و برنامه شما برای رسیدن به آن ها چیست.

 • وظایف و نقش ها

تمرکز مسئولان شرکت های سرمایه گذاری روی وظایف و نقش ها در بیزینس پلن است. افراد کلیدی استارتاپ حوزه آیتی در کانادا باید مشخص شوند و سوابق شغلی و سطح تحصیلات آن ها نیز از موارد مهم است که باید در بیزینس پلن درج شود.

 • ضمیمه ها

ضمیمه ها در بیزینس پلن استارتاپ حوزه آیتی در کانادا از بخش های مهم است. شاید بسیاری از افراد این بخش را به سادگی کنار بگذارند اما می توان در این بخش رزومه ها و گواهی های تخصصی را درج کرد. برای مثال، رزومه افراد کلیدی استارتاپ می تواند نکته مثبتی به شمار رود که می توان موارد مهم را در بخش ضمیمه ها توضیح داد.

با تراست بیزینس همراه باشید

 • برای رسیدن به موفقیت در تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا شما نیاز به تسلط به جزئیات قوانین آن و اطلاع از مدارک مورد نیاز دارید.
 • در صورتی که در ابتدای مسیر هستید و به عنوان صاحب ایده تجاری قصد اپلای برای ویزای استارتاپ کانادا را دارید، خدمات تراست بیزینس در اختیار شما است.
 • متخصصان تراست بیزینس در تمامی روزهای هفته آماده ارائه خدمات مهاجرت شغلی به شما هستند.
 • در صورتی که برای گرفتن نامه ساپورت استارتاپ حوزه آیتی در کانادا نیاز به مشاوره های تخصصی دارید، مشاوران ما بهترین شرایط را به شما پیشنهاد خواهند داد.
 • برای دریافت وقت مشاوره و ارتباط با متخصصان تراست بیزینس، می توانید از طریق روش های ارتباطی مختلف که در وب سایت موجود هستند، اقدام کنید.

وکیل ویزای استارتاپ آیتی کانادا

برای تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا ایده تجاری شما از مهم ترین موارد است. در حقیقت، پس از رسیدن به یک طرح تجاری ارزش آور، شما نباید از سایر موارد نگرانی داشته باشید. در این مسیر، می توانید با مشاوره با یک وکیل قانونی مراحل را پیش ببرید.

با یک مشاوره کوتاه مدت، می توانید از شرایط ویزای شغلی کانادا و جزئیات قوانین مطلع شوید. به دلیل تسلط وکلای قانونی به انواع قوانین مهاجرتی کانادا، در کمترین زمان خواهید توانست از بهترین روش مهاجرتی مختص به خود مطلع شوید.

در صورتی که با دید باز کار خود را شروع کنید و پرونده تان را به ثبت برسانید، احتمال ریجکتی ویزا نیز تا حدود زیادی کاهش خواهد یافت.

سوابق شغلی وکلای قانونی کانادا از جمله مهم ترین مواردی است که در زمان استفاده از خدمات آن ها باید بررسی کنید. در این صورت، شما مطمئن هستید که پرونده خود را به یک وکیل قانونی و رسمی سپرده اید و از هیچ نظر مشکلی برای پرونده شما پیش نخواهد آمد. وکلای قانونی تراست بیزینس آماده ارائه بهترین مشاوره های تخصصی به شما هستند و در تمامی ایام هفته می توانید با ما در تماس باشید.

هزینه های زندگی پس از اخذ ویزای استارتاپ حوزه آیتی در کانادا

هزینه های برآورد شده برای ۱ سال زندگی در کشور کانادا به صورت حداقلی ۱۳ هزار دلار تعیین شده است. این هزینه ها همان تمکن مالی است که شما باید در زمان ثبت پرونده ارائه دهید. هزینه ها به صورت زیر هستند که به صورت میانگین برای شهرهای بزرگ برآورد شده اند.

 • هزینه های کلی برای ۱ نفر بدون اجاره بها: ماهانه ۱۱۰۰ دلار کانادا
 • هزینه های کلی برای خانواده چهار نفره بدون اجاره بها: ماهانه ۴۰۰۰ دلار کانادا

هزینه های مختلف زندگی در کانادا پس از اخذ ویزا

مواردهزینه
غذا و رستوران
وعده غذایی برای ۱ نفر در رستوران ارزان۱۹
وعده غذایی برای ۲ نفر در رستوران های معمولی۷۵
هزینه میان وعده۱۱.۵
کاپوچینو معمولی۴.۴
آب بطری ۳۰۰ میلی لیتر۱.۸
نوشابه ۳۰۰ میلی لیتر۲.۳
بازار اجناس مختلف 
شیر معمولی یک لیتر۲.۵
قرص نان ۵۰۰ گرمی۲.۹
برنج یک کیلوگرم۳.۸
تخم مرغ ۱۲ عدد۳.۷
فیله مرغ یک کیلوگرم۱۳.۶
گوشت قرمز یک کیلوگرم۱۵.۷
سیب یک کیلوگرم۴.۳
پرتقال یک کیلوگرم۴
حمل و نقل 
بلیط یک طرفه به مقصد محلی۳.۲۵
کارت عبور و مرور برای یک ماه۹۰.۵
هزینه برای شروع تاکسی۴
هزینه ۱ ساعت انتظار اضافی تاکسی۳۴
هزینه ۱ کیلومتر تاکسی۲
۱ لیتر بنزین۱.۳
خرید یک خودرو معمولیبین ۲۰ تا ۳۰ هزار دلار
هزینه های آپارتمان 
آب، برق و …۱۶۵
اینترنت پرسرعت نامحدود۸۰
ورزش و سرگرمی 
باشگاه فیتنس برای یک نفر در ماه۵۲
باشگاه تنیس برای یک نفر ۱ ساعت در آخر هفته۲۰
۱ بلیط سینما۱۴
هزینه فرزندان 
پیش دبستان تمام وقت خصوصی بین المللی هزینه ماهانه۱۰۰۰
دبستان بین المللی به صورت سالانه۱۴.۴ هزار دلار
کفش و پوشاک 
۱ شلوار جین برند۶۵
۱ دست لباس تابستانه۴۵
۱ جفت کفش ورزشی برند۱۰۰
۱ جفت کفش چرم مردانه۱۲۸
اجاره بها 
آپارتمان ۱ خواب در مرکز شهر۱۴۰۰
آپارتمان ۱ خواب در خارج از مرکز شهر۱۱۵۰
آپارتمان ۳ خواب در مرکز شهر۲۲۰۰
آپارتمان ۳ خواب در خارج از مرکز شهر۱۹۰۰
خرید آپارتمان هر متر مربع در مرکز شهر۶۵۰۰
خرید آپارتمان هر متر مربع در خارج از مرکز شهر۴۶۰۰
میانگین حقوق پس از کسر مالیات۳۵۵۰

سوالات متداول

آیا امکان اخذ ویزای همزمان برای اعضای خانواده نیز امکان پذیر است؟

بله. امکان ثبت درخواست ویزا به صورت همزمان برای تمامی اعضای خانواده شما وجود دارد. تنها کار شما این خواهد بود که تمکن مالی مورد نظر را داشته باشید و همزمان با ثبت اپلیکیشن مدارک مورد نیاز را به ثبت برسانید.

بهترین مباحث تخصصی برای تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا چیست؟

مباحثی مانند تولید و خدمات نرم افزار، توسعه وب، هوش مصنوعی، بینایی ماشین، پردازش فضای ابری، بلاکچین و کلان داده از مهم ترین حوزه های تخصصی استارتاپی در این کشور به شمار می روند.
شما می توانید با مراجعه به وب سایت استارتاپ های موفق این کشور، ایده های تجاری را مشاهده کنید و از شرایط تاسیس استارتاپ در آن ها مطلع شوید.

طرح بیزینس برای تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا باید به چه صورت باشد؟

طرح بیزینس شما باید خلاقانه باشد و مشکلی از صنعت این کشور را بر طرف کند. شرکت های سرمایه گذاری کانادا روی طرح هایی سرمایه گذاری می کنند که ارزش اقتصادی مناسبی برای این کشور داشته باشند و بتوانند به پیشرفت اقتصادی و علمی این کشور کمک کنند.

آیا برای تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا حمایت های دولتی نیز وجود دارد؟

در مورد تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا، حمایت های دولتی از مهم ترین مزایای این برنامه است. در حقیقت، شما تنها باید مدارک کلی را آماده کنید و یک طرح تجاری خوب داشته باشید. در صورتی که بتوان ارزشمند بودن ایده شما را به اثبات رساند، شرکت های سرمایه گذاری مختلف تامین سرمایه آن را بر عهده خواهند گرفت.

مدارک شناسایی مورد نیاز برای تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا چیست؟

مدارک شناسایی شامل گذرنامه معتبر و ترجمه رسمی شناسنامه است. دقت کنید که ممکن است برای تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا پروسه زمان بری را طی کنید.
بنابراین، بهتر است گذرنامه شما اعتبار مناسبی داشته باشد تا در پروسه بررسی پرونده و مهاجرت با مشکل برخورد نکنید. همچنین، نیاز است تا شناسنامه شما توسط یک ارگان رسمی ترجمه شده و مورد تایید قرار بگیرد.

مزیت مهم تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا چیست؟

تاسیس استارتاپ آیتی در کانادا مزایای مهمی دارد که بهترین آن ها را می توان نبود نیاز به سرمایه های زیاد دانست. در این روش، امکان دریافت ویزا برای اعضای خانواده و همسر نیز فراهم شده است. همچنین، شما با استفاده از آن در کمترین زمان ممکن می توانید موفق به اخذ اقامت دائم کانادا شوید.

آیا شرایط سنی خاصی برای تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا بیان شده است؟

خیر. در این برنامه مهاجرت شغلی کانادا شما با شرط سنی خاصی روبرو نخواهید شد. همچنین، از مهم ترین نکات این است که سطح تحصیلات متقاضی نیز در برنامه مهاجرتی تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا مطرح نیست.

بیومتریک ویزا برای تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا چیست؟

بیومتریک ویزا مرحله ای است که شما باید پس از ثبت و بررسی اپلیکیشن آن را پشت سر بگذارید. در این مرحله که با نام انگشت نگاری نیز معروف است، شما باید در یک دفتر VAC قانونی حضور پیدا کنید و انگشت نگاری شوید. گذراندن این مرحله نیاز به صرف زمان زیادی ندارد و در کمترین زمان ممکن می توان آن را پشت سر گذاشت.

از کدام شرکت ها می توان نامه ساپورت تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا را دریافت کرد؟

نامه ساپورت یکی از مدارک اساسی در این برنامه است که شما باید آن را از Designated Organizations دریافت کنید. برای این نامه تامین مالی، شرکت های مشخصی تعیین شده اند که فهرست آن در وب سایت دولتی کانادا نیز ارائه شده است. این به آن معنی است که نامه ساپورت سایر شرکت های سرمایه گذاری مورد قبول واقع نخواهد شد.

آیا گرفتن مدرک زبان در برنامه تاسیس استارتاپ حوزه آی تی در کانادا الزامی است؟

مدرک زبان از الزامات کار است و در صورتی که همزمان با ثبت اپلیکیشن این مدرک را ارسال نکنید، پرونده شما بررسی نخواهد شد. سطح مورد نیاز برای برنامه سطح ۵ آیلتس است و در صورتی که جدیدا مطالعه زبان را شروع کرده اید، در حدود ۱.۵ تا ۲ سال با این سطح فاصله خواهید داشت.

آیا همسر متقاضی اصلی نیز می تواند اجازه کار تمام وقت در این کشور دریافت کند؟

پس از موفقیت در برنامه تاسیس استارتاپ حوزه آی تی در کانادا، همسر متقاضی اجازه کار دریافت خواهد کرد. این اجازه کار به صورت تمام وقت است و یکی از نکات مثبت برنامه مهاجرتی از طریق تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا به شمار می رود.

آیا می توان به صورت گروهی برای تاسیس استارتاپ حوزه آی تی در کانادا اقدام کرد؟

بله. این برنامه امکان اقدام به صورت گروهی را نیز ارائه کرده است و شما می توانید حداکثر برای ۵ نفر به صورت همزمان درخواست دهید. دقت داشته باشید که فرد اصلی یا Essential Person باید دارای پرونده بی نقص و عیبی باشد و در صورت بروز مشکل برای پرونده وی، سایر پرونده ها نیز با مشکل مواجه خواهند شد.

در صورتی که پس از تاسیس استارتاپ حوزه آیتی، استارتاپ مورد نظر شکست خورد چه اتفاقی خواهد افتاد؟

امکان شکست برای تمامی استارتاپ ها وجود دارد و دولت این کشور این موضوع را در نظر دارد. در حقیقت، شما تنها باید به فکر موفقیت پرونده خود و تاسیس استارتاپ باشید و در صورتی هم که شرکت با مشکلاتی مواجه شود، مشکلی برای اقامت دائم شما به وجود نخواهد آمد.

چه مراجعی به پرونده استارتاپ حوزه آیتی در کانادا رسیدگی می کنند؟

در اولین مرحله، پرونده شما توسط شرکت های سرمایه گذاری بررسی و تحلیل می شود تا بدانند ایده تجاری تان صلاحیت تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا را دارد یا خیر. پس از اخذ نامه ساپورت مالی، پرونده شما در سیستم اداره مهاجرت این کشور به ثبت خواهد رسید و IRCC کانادا مرجعی است که تایید نهایی را برای تاسیس استارتاپ حوزه آی تی در کانادا صادر خواهد کرد.

فرد اصلی یا Essential Person ویزای استارتاپ آیتی کانادا کیست؟

فرد اصلی کسی است که نامه ساپورت به نام وی صادر خواهد شد و در سیستم ثبت درخواست ویزا به عنوان متقاضی اصلی به حساب می آید. این فرد می تواند برای سایر اعضای خانواده و همسر خود نیز درخواست ویزا دهد و در صورت ایجاد مشکل برای پرونده و مدارک وی، سایر متقاضیان نیز با مشکل مواجه خواهند شد.

چه شهرهایی برای تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا مناسب هستند؟

دقت کنید که منطقه مورد نظر در این برنامه اهمیتی ندارد و شما باید این منطقه را بر اساس ایده کسب و کار خود تعیین کنید. بهتر است قبل شروع به کار، شرایط اقتصادی و موقعیت کاری را در شهر مورد نظر بررسی کنید تا در آینده بهترین بازدهی را از شروع کسب و کارتان داشته باشید.

آیا نوشتن بیزینس پلن ویزای استارتاپ حوزه آیتی کانادا کار دشواری است؟

برای تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا باید بیزینس پلن قوی ارائه دهید تا درصد موفقیت طرح تجاری تان را نشان دهد. با مطالعه قوانین و مقررات، نوشتن این مدرک نمی تواند کار دشواری باشد اما در صورتی که نیاز به ارائه بهترین بیزینس پلن دارید، بهتر است با یک مشاور تماس داشته باشید.
نکات متعددی در مورد آماده کردن این مدرک وجود دارد و شاید نبود یک بخش در بیزینس پلن، مرحله نامه ساپورت را با مشکل مواجه کند.

هزینه های تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا چقدر است؟

برای تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا شما باید دو هزینه کلی در نظر بگیرید. در ابتدا، هزینه ها مربوط به ثبت اپلیکیشن ویزای شغلی کانادا و بررسی آن هستند. این هزینه ها در حدود ۲۱۳۵ دلار تعیین شده اند.
در مرحله بعدی، شما باید برای ۱ سال زندگی خود تمکن مالی ۱۳ هزار دلاری ارائه دهید. این تمکن مالی مربوط به یک نفر است و در صورت افزایش تعداد اعضای خانواده، تمکن مالی مورد نیاز برای تاسیس استارتاپ حوزه آیتی در کانادا نیز افزایش خواهد یافت.

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

استفاده از مطالب سایت تراست فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. © کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت Trust Way Immigration Services می‌باشد.