استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا

استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا

ویزای استارتاپ پزشکی کانادا در یک نگاه

مواردتوضیحات
رده ویزای استارتاپ حوزه پزشکی در کاناداویزاهای شغلی کانادا
مدت زمان بررسی پروندهبین ۱ تا ۲ سال
مدت زمان اخذ نامه ساپورت استارتاپ حوزه پزشکی در کانادابین ۳ ماه تا ۱ سال
مدارک لازم برای ثبت اپلیکیشنمدرک شناسایی ترجمه شده
رزومه و سوابق کاری
مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی
گواهی تمکن مالی برای زندگی یک سال
بیزینس پلن
نامه ساپورت از شرکت های تایید شده
گواهی عدم سوء پیشینه
گواهی سلامت پزشکی
گواهی ازدواج (در صورت نیاز)
هزینه اپلیکیشن ویزای استارتاپ حوزه پزشکی در کانادادر حدود ۲۱۳۵ دلار کانادا برای یک نفر با هزینه حق اقامت دائم
مدرک زبان مورد نیازالزامی، انگلیسی یا فرانسوی سطح CLB 5
سرمایه مورد نیاز برای شروع بیزینستمکن مالی برای یک سال زندگی خود و اعضای خانواده
هزینه ثبت و بررسی اپلیکیشن ویزا
سطح تحصیلات برای ویزای استارتاپ حوزه پزشکی در کانادامهم نیست
حوزه شغلی و ایده استارتاپمحدودیتی ندارد
نوع اقامتابتدا به صورت ویزای شغلی کانادا سپس تبدیل به اقامت دائم

ویزای استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا می تواند بهترین فرصت برای دانش آموختگان پزشکی و مهندسی پزشکی به شمار رود. البته در بسیاری از موارد، متخصصان سایر رشته ها مانند آی تی، نرم افزار و مهندسی نیز طرح های عملی و خلاقانه در این حوزه دارند.

ویزای استارتاپ پزشکی کانادا از جمله ویزاهای رده شغلی و بیزینسی این کشور است که در نهایت منجر به اخذ اقامت دائم کانادا خواهد شد. در این برنامه مهم ترین نکته داشتن یک ایده تجاری نوآورانه است که به اقتصاد کشور کمک کند و بتوان روی آن سرمایه گذاری کرد. 

مراحل اخذ ویزای استارتاپ پزشکی در کانادا

برای تاسیس استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا شما نیاز به مطالعه کامل شرایط برنامه و آماده سازی مدارک دارید. دقت کنید که حتی یک نقص در پرونده می تواند ویزای شما را با مشکلات بزرگی مواجه کند و حتی ممکن است وقفه طولانی مدت در مسیر مهاجرتی شما به وجود آورد.

بهترین کار این خواهد بود که طی یک برنامه مرحله به مرحله پیش بروید تا یک پرونده جامع و کامل در سیستم ویزای استارتاپ کانادا ثبت کنید.

مطالعه کامل قوانین و مقررات

اطلاع از جزئیات قوانین و مطالعه شرایط برنامه، قدم اول شما برای موفقیت در این برنامه خواهد بود. خوشبختانه، در مورد کشور کانادا شما به یک سیستم جامع و کامل در این لینک دسترسی دارید تا بتوانید از تمامی قوانین و مقررات ویزاها مطلع شوید.

بررسی ایده تجاری

ایده تجاری شما باید از هر نظر مورد بررسی قرار بگیرد. در حقیقت، درصد موفقیت ویزای استارتاپ کانادا وابسته به این است که ایده شما ارزش آور باشد و در کشور مقصد بتوان روی آن حساب باز کرد.

برای استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا شاید طرح های متعددی وجود داشته باشند اما در عمل نتوان آن ها را به یک کسب و کار تبدیل کرد.

بنابراین، باید با دید کامل پیش بروید و درصد موفقیت ایده خود را در منطقه مورد نظر تحلیل کنید.

دانستن نیازهای مشتریان در منطقه مورد نظر و تحلیل تقاضای بازار از مواردی است که دید کامل و خوبی به شما خواهد داد تا از موفقیت محصولات و خدمات ارائه شده اطمینان حاصل کنید.

نیازمندی ها و مدارک مورد نیاز

در هر برنامه مهاجرتی مدارکی مورد نیاز است تا پرونده شما ثبت شده و مورد بررسی قرار بگیرد. مدارک و شرایط مورد نیاز برنامه استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا نیز در وب سایت آن ارائه شده است و شما می توانید بند به بند این مدارک را بررسی کرده و تحلیل کنید.

پیشنهاد ما این است که یک برنامه قدم به قدم داشته باشید تا مدارک را در زمان مناسب آن آماده کرده و ثبت کنید. مدرک زبان از مهم ترین نیازمندی ها در این برنامه است که در زمان مشخص باید آماده شود.

در کنار این مدرک، در صورتی که مشکلی به وجود نیاید، آماده کردن سایر مدارک، زیاد وقتی از شما نخواهد گرفت.

بیزینس پلن

قوانین شرکت های سرمایه گذاری برای تامین سرمایه های استارتاپ ها با همدیگر متفاوت است. برای مثال، ممکن است شما در بعضی از شرایط نیاز به بیزینس پلن نداشته باشید.

با این حال، بسیاری از شرکت های بزرگ، قوانین سفت و سختی در مورد بیزینس پلن دارند و شما برای ارائه ایده خود باید این مدرک را آماده کنید.

بیزینس پلن یک طرح جامع و کامل از ایده شما ارائه خواهد داد و شرایط کسب و کار مورد نظر را در منطقه انتخاب شده بررسی می کند.

نامه ساپورت

آماده کردن بیزینس پلن قوی، برای گرفتن نامه ساپورت است. شما در این مسیر نیاز خواهید داشت تا با شرکت های سرمایه گذاری در ارتباط باشید و برای این موضوع، مطمئنا تجربه و اقدام صحیح از مهم ترین نکات است.

در صورتی که بتوانید یک ایده تجاری خوب آماده کنید و آن را به خوبی ارائه دهید، گرفتن نامه ساپورت نیز نمی تواند مشکل ساز باشد.

ثبت درخواست ویزا

ثبت درخواست ویزای استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا از طریق سیستم آنلاین آن امکان پذیر است. دقت داشته باشید که کمبود حتی یک مدرک در این برنامه می تواند ثبت اپلیکیشن شما را با مشکل مواجه کند.

تمامی مدارکی که برای شروع کار و اقامت دائم مورد نیاز هستند، باید به صورت دقیق آماده شوند. همچنین، نیاز است تا مدارک غیر انگلیسی به این زبان ترجمه شوند.

آماده شدن برای مهاجرت

به صورت میانگین، در حدود ۱ سال تا ۱۶ ماه زمان برای دریافت پاسخ تعیین شده است. در صورتی که در این مدت زمان پاسخ مثبت را دریافت کردید، باید برای مهاجرت خود آماده شوید.

مدارک شما برای مهاجرت به این کشور پس از دریافت ویزای شغلی اولیه، همان هایی خواهد بود که از قبل آماده کرده اید.

چند نکته مهم در مورد ویزای استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا

 • دولت این کشور از شما شرایطی را می خواهد تا بتواند پرونده تان را در برنامه ویزای استارتاپ حوزه پزشکی کانادا بررسی کند.
 • این شرایط چهار بند هستند که مهم ترین آن ها داشتن یک ایده تجاری خوب و دریافت نامه ساپورت سرمایه گذاری است.
 • مدرک زبان در این برنامه از مزیت های آن به شمار می رود چرا که شما به سطح بسیار بالای زبان نیاز نخواهید داشت.
 • هزینه ها شامل بررسی پرونده و تمکن مالی برای یک سال زندگی در کشور کانادا است.
 • آماده سازی بیزینس پلن در این برنامه نکته اساسی است و برای آن باید دقت زیادی به خرج دهید.
 • امکان اقدام گروهی برای ویزای استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا وجود دارد.
 • قبل از اقدام به ثبت پرونده و آماده سازی بیزینس پلن ویزای استارتاپ کانادا بهتر است با یک مشاور کسب و کار صحبت کرده و از تجربیات وکلای قانونی استفاده کنید.

ویزای استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا چیست

ویزای استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا جزو زیر مجموعه های ویزاهای شغلی کانادا تقسیم بندی می شود. شما در این نوع ویزا قدرت این را دارید تا تنها با داشتن یک ایده تجاری و عملی، اقدام به اخذ اقامت دائم کانادا کنید.

در این نوع برنامه که برای کارآفرینان نمونه یا مخترعان و مکتشفان ارائه شده است، مسیر شما برای اخذ اقامت برای اعضای خانواده نیز هموار است و تنها کافی است در زمان ثبت اپلیکیشن اطلاعات مربوط به آن ها را نیز به ثبت برسانید.

ویزای استارتاپ پزشکی کانادا یک مزیت بسیار مهم و یک روش آسان برای متخصصان این حوزه است. در حقیقت، می توان بسیاری از ایده ها و طرح های عملی را در این حوزه تخصصی یافت که به راحتی امکان تبدیل آن به یک کسب و کار پر ارزش وجود دارد.

به همین دلیل است که استارتاپ های پزشکی کانادا جزو سودآورترین شرکت های نوپا در این کشور به شمار می روند. این در حالی است که امکان ترکیب ایده ها با سایر حوزه های تخصصی مانند آی تی و نرم افزار نیز در ویزای استارتاپ حوزه پزشکی فراهم است.

 • با داشتن ایده استارت آپ پزشکی کانادا، شما باید برای دریافت یک نامه ساپورت اقدام کنید که از سوی شرکت های تایید شده صادر خواهد شد و تامین سرمایه های استارتاپ شما را بر عهده خواهد گرفت.

چرا کانادا بهترین گزینه برای تاسیس استارتاپ حوزه پزشکی است

حوزه پزشکی کانادا نیاز زیادی به طرح هایی دارد که به کیفیت خدمات و توسعه آن کمک کنند. در حال حاضر، دولت این کشور حمایت های قابل توجهی از صاحبان ایده های خلاقانه دارد و این موضوع در مورد استارتاپ های حوزه پزشکی این کشور دو چندان است.

به جرات می توان گفت که کشور کانادا بیشترین اهمیت را به ایده های نوآورانه در صنعت پزشکی و سلامت می دهد و شما با داشتن ایده تجاری در این حوزه می توانید برای ویزای استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا اقدام کنید.

برای نمونه ایده های استارتاپی در شرکت های زیر را در نظر بگیرید که جزو بهترین استارتاپ های پزشکی در کانادا به شمار می روند.

 • Orpyx Medical Technologies: توسعه فناوری های مبتنی بر حسگرها و ابزارهای پزشکی و مانیتورینگ
 • Wiivv: توسعه ابزارهای پوشیدنی پزشکی برای مانیتورینگ
 • Geneseeq: ارائه راه حل های عملی برای درمان سرطان

به دلایل مختلف، کشور کانادا از جمله مناطق خوب برای شروع یک ایده تجاری و تاسیس استارتاپ حوزه پزشکی است. شما در این کشور تقریبا تمامی امکانات مورد نیاز برای تاسیس یک شرکت را در اختیار دارید و می توانید به طیف وسیعی از متخصصان در حوزه های شغلی مختلف دسترسی داشته باشید.

دلایل مختلف مناسب بودن کانادا برای شروع استارتاپ

 • اقتصاد کانادا

اقتصاد پایدار کانادا آن را به یک مقصد مناسب برای کارآفرینان و صاحبان ایده های خلاقانه تبدیل کرده است. میزان تولید ناخالص در این سیستم اقتصادی در حدود ۱.۶۴ تریلیارد دلار برآورد شده است که از این نظر در رتبه ۹ بین کشورهای دنیا قرار گرفته است.

 • دسترسی به نیروی کار ماهر و متخصص

کانادا از مقاصد مهم برای متخصصان حوزه های شغلی مختلف است. بر اساس اعلام دولت این کشور، بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار نفر نیروی کار ماهر در بخش های مختلف هر ساله وارد این کشور می شوند و اقامت دائم دریافت می کنند.

 • روابط اقتصادی و علمی قابل توجه با کشور آمریکا

روابط تجاری و اقتصادی کشور کانادا با آمریکا همواره مناسب است و این روابط که در حوزه علمی، اقتصادی و گردشگری وجود دارند جزء مزایای مهم این کشور به شمار می روند. در حقیقت، آمریکا بزرگترین شریک تجاری کانادا است که می تواند بهترین شرایط شغلی را برای کارآفرینان به وجود آورد.

 • روابط تجاری با اکثر کشورهای دنیا

کانادا دارای سیستم های حمل و نقل هوایی، زمینی و دریایی با بیشتر کشورهای دنیا است و از جمله بهترین امکانات این کشور حمایت های دولت از صادرات و کمک های مالی به بخش های مختلف صنعتی است.

 • امنیت بالا

کشور کانادا همواره بین چند کشور برتر از نظر پایین بودن جرم و جنایت طبقه بندی می شود. باید اشاره کرد که این کشور در آخرین آمار در این لینک، رتبه ۶ از نظر بهترین کشورهای امن را به خود اختصاص داده است.

 • حمایت دولت از کسب و کارها و استارتاپ ها

در کنار تمامی مزایای این کشور برای تاسیس کسب و کارهای جدید، این حمایت های دولتی است که به رشد قابل توجه استارتاپ ها در این کشور کمک کرده است. در واقع، برای اخذ ویزای استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا شما تنها به یک ایده تجاری نیاز خواهید داشت و در صورت تایید این ایده تجاری، تقریبا نصف راه را پیموده اید.

مهاجرت با ویزای استارتاپ پزشکی کانادا

مهاجرت از طریق ویزای استارتاپ پزشکی کانادا از آسان ترین روش های مهاجرت شغلی کانادا به حساب می آید. برای اخذ ویزای استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا شما نیاز دارید تا یک بیزینس تایید شده داشته باشید.

به بیان وب سایت دولتی این کشور در این آدرس اینترنتی، این بیزینس تایید شده که با نام Qualifying Business شناخته می شود، دارای یک ایده خوب است که از طرف شرکت های سرمایه گذاری نامه ساپورت گرفته است.

 • در این صورت، تنها نیاز به یک مدرک زبان با سطح CLB 5 خواهد بود و در کنار آن، تمکن مالی برای یک سال زندگی نیز از مدارک درخواستی در این برنامه است.
 • مهاجرت از طریق استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا از نظر نوع اقامت نیز دارای مزایای بی شماری است. در واقع، شما در این مسیر می توانید برای خود و اعضای خانواده تان اقامت دائم دریافت کنید و این در حالی است که اقامت دائم شما با کمترین هزینه ها همراه خواهد بود.
 • از شروط مهم برنامه مهاجرت از طریق استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا پایبند بودن شما به شروط قرارداد است. یکی از مهم ترین این شروط، تاسیس کسب و کار پس از حضور در کشور کانادا است و در غیر این صورت ممکن است پرونده اقامت دائم شما با مشکلاتی مواجه شود.

شرایط اخذ ویزای استارتاپ پزشکی کانادا

با یک بررسی کلی در وب سایت دولتی کشور کانادا می توان دریافت که شما چهار شرط برای موفقیت در این پرونده نیاز دارید. این لینک رسمی، شروط مهم تاسیس استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا را بیان کرده است که به صورت زیر هستند.

 • داشتن یک بیزینس قابل تایید
 • دریافت نامه ساپورت
 • مدرک زبان
 • تمکن مالی برای شروع زندگی و حضور در کانادا
 • دقت داشته باشید که بیزینس شما و ایده تجاری تان باید در این برنامه تایید شود. این پروسه تایید، بیشتر روی بررسی پرونده از نظر اقتصادی بودن و ارزش آفرین بودن آن تمرکز دارد.

نامه ساپورت یا همان نامه حمایت مالی و تخصصی جزو مهم ترین بخش های برنامه استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا به شمار می رود. شما در این مسیر باید یک یا چند شرکت سرمایه گذار را متقاعد کنید تا روی ایده تجاری شما سرمایه گذاری کند.

مدرک زبان مورد نیاز در این برنامه سطح ۵ آیلتس است و شما می توانید معادل آن به زبان فرانسوی را نیز ارائه دهید. در واقع، این وابسته به شرایط شما و اهداف تان است که یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی را انتخاب کنید.

تمکن مالی ویزای استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا در حدود ۱۳ هزار دلار برای یک سال زندگی در این کشور است.

با داشتن ایده تجاری عملی می توانید برای گرفتن نامه ساپورت اقدام کنید که این کار از طریق شرکت های سرمایه گذاری مورد تایید دولت کانادا امکان پذیر است.

نامه ساپورت برای ویزای استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا

وب سایت دولتی این کشور تاکید می کند که گرفتن نامه ساپورت برای تاسیس استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا جزء مهم ترین مدارک است. Letter of Support همان گواهی است که شرکت مورد نظر تایید می کند روی ایده شما سرمایه گذاری خواهد کرد و قصد حمایت مادی و معنوی از آن را دارد.

جزییات مربوط به گرفتن نامه ساپورت استارتاپ

 • نامه ساپورت استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا توسط یک شرکت مورد تایید یا Designated Organization صادر خواهد شد.
 • ارسال مدرک نامه ساپورت در زمان ثبت درخواست ویزای استارتاپ پزشکی کانادا الزامی است.
 • شما می توانید این نامه را از شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر، فرشته کسب و کار و شتابدهنده ها دریافت کنید.
 • ارائه طرح تجاری طی یک بیزینس پلن قوی برای متقاعد کردن شرکت مربوطه از نکات مهمی است که شما باید آن را در نظر داشته باشید.
 • برای گرفتن نامه ساپورت استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا، شرکت های مختلفی وجود دارند. دقت داشته باشید که هر یک از شرکت ها در حوزه تخصصی خاصی فعالیت دارند. بنابراین، قبل از تماس با شرکت مربوطه، باید شرایط آن شرکت و حوزه فعالیت شان را بررسی کنید.

حامیان مالی برای اخذ ویزای استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا

حامیان مالی برای تاسیس استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا همان هایی هستند که سرمایه مورد نیاز برای تاسیس و توسعه شرکت شما را فراهم خواهند کرد. نامه ساپورت ویزای استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا توسط سه گروه سرمایه گذاری صادر می شود که صلاحیت آن ها توسط دولت این کشور تایید شده است.

این سه گروه شامل سرمایه گذاران خطرپذیر، فرشتگان کسب و کار و شرکت های شتابدهنده هستند. به بیان دولت این کشور در این آدرس اینترنتی، نوع هر شرکت و شرایط آن با دیگر شرکت ها متفاوت است. در حقیقت، شرکت های سرمایه گذار قوانین مختص به خود را دارند که شما باید شرایط آن ها و مدارک مورد نیاز برای همکاری با آن ها را آماده کنید تا بتوانید نامه ساپورت را دریافت کنید.

در بعضی از شرکت ها شاید شما نیاز به ارائه طرح خود طی جلسات مختلف را داشته باشید تا این نامه صادر شود. در کنار آن، بعضی دیگر نیز درخواست یک بیزینس پلن کامل و جامع را دارند تا با ایده شما آشنا شوند و روی آن سرمایه گذاری کنند.

گروه های سرمایه گذاری صادر کننده نامه ساپورت حوزه پزشکی

 • شرکت های سرمایه گذاری خطر پذیر

Venture Capital شرکتی است که در مرحله مهم استارتاپ به شما کمک خواهد کرد تا با خیال راحت بتوانید کسب و کار خود را پیش ببرید. به بیان دولت این کشور، برای تاسیس استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا، شما باید یک شرکت یا بیشتر را در این گروه متقاعد کنید تا روی طرح شما سرمایه گذاری داشته باشند.

سرمایه حداقلی نیز برای این کار، ۲۰۰ هزار دلار بیان شده است. یعنی، متقاضی باید یک نامه ساپورت دریافت کند که طی آن شرکت مربوطه تامین مالی حداقلی ۲۰۰ هزار دلار را بر عهده گرفته باشند.

 • شرکت های سرمایه گذاری فرشته کسب و کار

فرشته کسب و کار یا Angel Investor شرکتی است که در مرحله های نخست تاسیس و رشد استارتاپ به آن کمک می کند و میزان حداقلی سرمایه ها در این گروه ۷۵ هزار دلار بیان شده است. این به معنی آن است که شما باید نامه ساپورتی داشته باشید که حداقل ۷۵ هزار دلار تامین سرمایه را بر عهده گرفته باشد.

 • شرکت های شتاب دهنده

شرکت های شتابدهنده با نام Accelerator یا Incubator نیز شناخته می شوند که هدف آن ها کمک به شتاب گرفتن استارتاپ است. این شرکت ها امکان رشد سریع و بدون دردسر استارتاپ های نوپا را فراهم می کنند و نقش اساسی در آموزش استارتاپ ها بر عهده آن ها است.

در ادامه فهرستی از شرکت های سرمایه گذاری ارائه می شود که توسط دولت کشور کانادا در این آدرس اینترنتی مورد تایید قرار گرفته اند. دقت داشته باشید که هر یک از این شرکت ها دارای شرایط خاصی هستند و در زمان همکاری با استارتاپ شما سهام مشخصی را تقاضا می کنند.

دریافت نامه ساپورت استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا از هر کدام از این شرکت ها نیز وابسته به موافقت با شرایط شرکت مورد نظر و قبول این همکاری است.

شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر

شرکت های سرمایه گذاری فرشته کسب و کار

فهرست گروه های شتاب دهنده

مدارک لازم برای اخذ ویزای استارتاپ پزشکی کانادا

شما در این برنامه از نظر مدارک شخصی و عمومی مشکلی را نخواهید داشت. در واقع، ویزای استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا دارای شرایط آسانی برای مخترعان و کارآفرینان است. باید اشاره کرد که نکته مهم در تاسیس استارتاپ پزشکی در کانادا همان نامه ساپورت و تمکن مالی اولیه است.

مدارک لازم برای استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا به صورت زیر هستند که می توانید آن ها را در این آدرس اینترنتی نیز بررسی کنید.

مدارک لازم برای استارتاپ حوزه پزشکی

 • رزومه یا CV متقاضی
 • بیزینس پروپوزال یا بیزینس پلن
 • کپی پاسپورت معتبر
 • مدرک شناسایی به صورت ترجمه رسمی
 • گواهی ازدواج (در صورت لزوم)
 • گواهی تمکن مالی برای زندگی
 • مدرک عدم سوء پیشینه
 • مدارک زبان
 • گواهی سلامت پزشکی
 • نامه ساپورت از یک شرکت معتبر

دقت داشته باشید که در ویزای استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا، شما بیشترین زمان را صرف مدرک زبان و گرفتن نامه ساپورت خواهید کرد. به غیر از این دو مدرک، تقریبا زمان زیادی برای آماده سازی سایر مدارک وجود ندارد و در صورت اقدام به موقع می توانید در زمان مورد نظر اپلیکیشن خود را به ثبت برسانید.

تمکن مالی استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا

تمکن مالی برای تاسیس استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا شامل هزینه های یک سال زندگی در این کشور است. در حقیقت، مزیت مهم این روش مهاجرت شغلی کانادا نیز همین مورد است و شما تنها نیاز خواهید داشت تا هزینه های ویزا و هزینه های یک سال زندگی را در حساب خود داشته باشید.

گواهی که شما از طریق بانک مرکزی اخذ خواهید کرد باید نشان دهنده وجود حداقل ۱۳.۲ هزار دلار باشد و دقت داشته باشید که با افزایش اعضای خانواده میزان این تمکن مالی نیز بیشتر خواهد بود.

در صورتی که این آدرس اینترنتی را بررسی کنید، می توانید از میزان تمکن مالی بر اساس تعداد اعضای خانواده مطلع شوید. به گفته دولت کانادا، این تمکن مالی الزامی است و این کشور از نظر هزینه های زندگی اولیه برای داوطلبان ویزای استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا تامین مالی ندارد.

میزان تمکن مالی ویزای استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا

تعداد
افراد
میزان
۱۱۳۲۱۳
۲۱۶۴۴۹
۳۲۰۲۲۲
۴۲۴۵۵۳
۵۲۷۸۴۷
۶۳۱۴۰۷
۷۳۴۹۶۷
برای هر نفر اضافه تر از هفت نفر۳۵۶۰

هزینه های ویزای استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا

هزینه هایی که شما برای تاسیس استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا نیاز دارید، به چند قسمت تقسیم بندی می شوند.

 • هزینه های بررسی پرونده و ثبت اپلیکیشن
 • هزینه های اقامت دائم ویزای استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا
 • هزینه بیومتریک ویزا
 • هزینه های اخذ گواهی های پزشکی، گواهی عدم سوء پیشینه و مدرک زبان

برای مشاهده ریز هزینه های مورد نیاز برای شروع پرونده و تاسیس استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا،‌ می توانید این آدرس اینترنتی را بررسی کنید. ویزای استارتاپ کانادا جزو مواردی است که زیر مجموعه ویزای بیزینسی تقسیم بندی می شود و شما برای آن باید در مسیر اخذ ویزای شغلی کانادا قدم بردارید. هزینه های بررسی پرونده در اداره مهاجرت این کشور به صورت زیر بیان شده اند.

مواردهزینه
بررسی پرونده۱۵۷۵
حق اقامت دائم۵۰۰
هزینه بررسی پرونده و اقامت دائم همسر۱۳۲۵
هزینه برای هر فرزند۲۲۵
ورک پرمیت برای هر نفر۱۵۵
بیومتریک ۱ نفر۸۵
بیومتریک خانواده ۲ نفره یا بیشتر۱۷۰
بیومتریک گروهی ۳ نفره یا بیشتر۲۵۵

مقدار سرمایه لازم برای اخذ ویزای استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا

مزیت مهم تاسیس استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا حمایت های دولتی این کشور و حمایت شرکت های سرمایه گذاری از آن است. شما در این کشور به سرمایه زیادی نیاز نخواهید داشت تا بتوانید یک استارتاپ در حوزه تخصصی خود را شروع کنید.

هر چند هزینه های زندگی اولیه بر عهده خود شما است، اما برای تاسیس استارتاپ در این کشور سرمایه های لازم توسط یک شرکت سرمایه گذاری تامین خواهد شد.

 • شرکت سرمایه گذاری خطر پذیر، فرشته کسب و کار یا شتابدهنده، تامین مالی و ساپورت استارتاپ شما را بر عهده خواهند گرفت.

شما باید این شرکت را از بین شرکت هایی انتخاب کنید که در وب سایت دولتی کشور کانادا و در این آدرس اینترنتی به آن اشاره شده است. در صورتی که یک شرکت سرمایه گذاری خطر پذیر این مسئولیت را قبول کند، حداقل سرمایه باید ۲۰۰ هزار دلار باشد. این میزان در مورد فرشتگان کسب و کار حداقل ۷۵ هزار دلار است.

سطح تحصیلات برای ویزای استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا

در این نوع ویزا اشاره ای به سطح تحصیلات و الزام آن نشده است. دقت داشته باشید که هر فردی می تواند یک ایده تجاری و خلاقانه داشته باشد که بتوان آن را به یک کسب و کار پر بازده تبدیل کرد. بنابراین، شما نباید نگران سطح تحصیلات و مدرک تحصیلی خود باشید.

داشتن مدرک تحصیلی برای تاسیس استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا از آن نظر اهمیت دارد که شما با استفاده از آن می توانید توانایی علمی تان را به اثبات برسانید. همچنین، در زمان بررسی اپلیکیشن ویزا توسط اداره مهاجرت این کشور، یک مدرک تحصیلی می تواند نکته مثبتی برای اثبات توانایی شما برای تاسیس استارتاپ مورد نظر به شمار رود.

مدرک زبان لازم برای استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا

مدرک زبان برای تاسیس یک استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا از الزامات برنامه است. در حقیقت، به بیان وب سایت دولتی این کشور، در صورتی که شما مدرک زبان تان را همزمان با ثبت اپلیکیشن ارائه ندهید، پرونده تان بررسی نخواهد شد. هر دو مدرک زبان انگلیسی و فرانسوی در این برنامه مورد قبول است و باید گفت، سطح مورد نظر برای این دو زبان CLB 5 است.

دو مدرک زبان آیلتس و CELPIP در این برنامه مورد تایید است و برای زبان فرانسوی نیز مدارک مورد تایید برنامه TEF و TCF هستند.

جداول معادل سازی زبان در این برنامه مهاجرتی به صورت زیر هستند که اطلاعات آن در این آدرس اینترنتی نیز بیان شده است.

مدرک زبان آیلتس

سطح
CLB
لیسنینگریدینگرایتینگاسپیکینگ
۹ و بیشتر۸ – ۹۷ – ۹۷ – ۹۷ – ۹
۸۷.۵۶.۵۶.۵۶.۵
۷۶۶۶۶
۶۵.۵۵۵.۵۵.۵
۵۵۴۵۵
۴۴.۵۳.۵۴۴

مدرک زبان CELPIP

سطح
CLB
اسپیکینگلیسنینگریدینگرایتینگ
۱۰ و بیشتر۱۰+۱۰+۱۰+۱۰+
۹۹۹۹۹
۸۸۸۸۸
۷۷۷۷۷
۶۶۶۶۶
۵۵۵۵۵
۴۴۴۴۴

مدرک زبان TEF

سطح
CLB
اسپیکینگلیسنینگریدینگرایتینگ
سطح ۹ و بیشتر۳۷۲+۲۹۸+۲۴۸+۳۷۲+
۸۳۴۹ – ۳۷۱۲۸۰ – ۲۹۷۲۳۳ – ۲۴۷۳۴۹ – ۳۷۱
۷۳۰۹۲۴۸۲۰۶۳۰۹
۶۲۷۱۲۱۷۱۸۱۲۷۱
۵۲۲۵۱۸۰۱۵۰۲۲۵
۴۱۸۱۱۴۵۱۲۱۱۸۱

مدرک زبان TCF

سطح
CLB
اسپیکینگلیسنینگریدینگرایتینگ
۱۰ و بیشتر۱۶ – ۲۰۵۴۹ – ۶۹۹۵۴۹ – ۶۹۹۱۶ – ۲۰
۹۱۴ – ۱۵۵۲۳ – ۵۴۸۵۲۴ – ۵۴۸۱۴ – ۱۵
۸۱۲ – ۱۳۵۰۳ – ۵۲۲۴۹۹ – ۵۲۳۱۲ – ۱۳
۷۱۰ – ۱۱۴۵۸ – ۵۰۲۴۵۳ – ۴۹۸۱۰ – ۱۱
۶۷ – ۹۳۹۸ – ۴۵۷۴۰۶ – ۴۵۲۷ – ۹
۵۶۳۶۹ – ۳۹۷۳۷۵ – ۴۰۵۶
۴۴ – ۵۳۳۱ – ۳۶۸۳۴۲ – ۳۷۴۴ – ۵

نکات مهم اقدام برای تاسیس استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا

در صورتی که تصمیم گرفته اید از طریق ویزای استارتاپ پزشکی کانادا مهاجرت کنید، بهتر است کارهای مربوطه را در دو مرحله پیش ببرید. این مراحل شامل مرحله پیش درخواست برای نامه ساپورت و مرحله پس از آن خواهد بود. در صورتی که مدارک اولیه را آماده کرده باشید و موفق به اخذ نامه ساپورت شوید، تقریبا بیشتر مسیر را طی کرده اید.

برای اقدام به ویزای استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا، یک وب سایت کامل و سیستم جامع طراحی شده است که شرایط و قوانین را بیان کرده است. در کنار آن، شما می توانید درخواست انواع ویزاها را نیز در این سیستم به راحتی و در کمترین زمان ممکن به ثبت برسانید.

طرح تجاری و ایده بیزینس

برای یافتن ایده تجاری بهتر است قبل از طرح ریزی آن به وب سایت استارتاپ های مطرح کانادا در این حوزه نیز سری بزنید. با این کار، به راحتی خواهید توانست از ایده هایی که موفقیت بالایی دارند اطلاع پیدا کنید.

مطمئنا مراجعه به ایده های موفق قبلی برای تاسیس استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا می تواند مسیر شما را برای یافتن یک طرح موفق خلاقانه دیگر هموارتر کند.

آماده سازی مدارک

بیشترین زمان در این بخش برای آماده سازی مدرک زبان صرف خواهد شد. بنابراین، برای این مدرک حتما برنامه ریزی دقیقی داشته باشید. شاید شما برای مدرک زبان از نقطه صفر شروع به کار کنید.

در این صورت بسته به شرایط بین ۱.۵ تا ۲ سال برای این مدرک زمان لازم خواهید داشت. دقت کنید که در صورت نبود موانع خاص، گرفتن مدارکی مانند گواهی سوء پیشینه و گواهی سلامت پزشکی نمی تواند زمان زیادی از متقاضی بگیرد.

نامه ساپورت

برای گرفتن نامه ساپورت استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا نکات اساسی متعددی وجود دارد. دقت داشته باشید که این نامه مرحله بسیار مهم تاسیس استارتاپ پزشکی در کانادا به شمار می رود و قبل از ارتباط با شرکت ها در مورد رزومه آن ها مطالعه دقیقی داشته باشید.

همچنین، در مورد روش های ارتباط با شرکت ها و مکاتبه برای گرفتن نامه ساپورت ویزای استارتاپ کانادا اطلاعات کاملی را کسب کنید.

نکته مهم این است که شرکت های سرمایه گذاری مختلف حوزه فعالیت مختص به خود را دارند و شما باید با شرکتی در ارتباط باشید که علاقه به سرمایه گذاری روی ایده تان را داشته باشد.

ثبت درخواست ویزا

بهتر است ثبت درخواست ویزا با یک پرونده قوی پیش برود. در این مسیر هر اندازه حرفه ای عمل کرده و پرونده کاملی ثبت کنید، مطمئنا اداره مهاجرت این کشور نیز دید مثبتی به شما خواهد داشت.

در صورتی که مدارک کلی و نامه ساپورت کامل باشند، درخواست برای تاسیس استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا تقریبا زمان زیادی از شما نخواهد گرفت.

آیا اقامت با ویزای استارتاپ پزشکی در کانادا دائمی است

مسیر ویزاهای شغلی و بیزینسی کانادا اقامت دائم را به شما پیشنهاد می دهند. مزیت مهم مهاجرت به این کشور حمایت دولت آن از متخصصانی است که در حوزه های تخصصی مختلف حرف هایی برای گفتن دارند. در مورد تاسیس استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا نیز در نهایت شما به اقامت دائم این کشور دسترسی خواهید داشت.

باید اشاره کرد که در ابتدا و پس از موافقت برای تاسیس استارتاپ، شما یک ویزای شغلی را دریافت خواهید کرد. این ویزا از طرف اداره مهاجرت کشور کانادا و برای شروع کسب و کار شما در این کشور صادر خواهد شد. در صورتی که استارتاپ مورد نظر شروع به کار کند و شما به مفاد قرارداد پایبند باشید، پرونده تان وارد پروسه اقامت دائم خواهد شد.

 • ویزای شغلی استارتاپ کانادا: پس از ثبت درخواست ویزا و موفقیت اولیه، ویزای شغلی کانادا برای متقاضی صادر خواهد شد.
 • اقامت دائم استارتاپ کانادا: با شروع استارتاپ و تاسیس شرکت توسط متقاضی، پرونده به صورت اقامت دائم در اداره مهاجرت این کشور بررسی خواهد شد.

شرط مهم و اساسی برای دریافت اقامت دائم این است که شما کار خود را به عنوان مدیر استارتاپ شروع کنید. دقت کنید که از زمان ثبت پرونده در سیستم آنلاین تا زمان صدور اقامت دائم، پرونده شما به صورت مرتبط بررسی خواهد شد. بنابراین، در صورتی که بیزینس مورد نظر را تاسیس نکنید، ممکن است پروسه اقامت دائم کانادا برای شما با مشکلاتی مواجه شود.

زمان لازم برای اخذ ویزای استارتاپ پزشکی در کانادا چقدر است

زمان مورد نیاز برای بررسی پرونده و صدور اقامت دائم به شرایط مختلفی بستگی دارد. شاید بتوان این بازه زمانی را به سه بخش تقسیم بندی کرد.

 • بازه اول مربوط به آماده سازی مدارک شما است که بین ۱ تا ۲ سال زمان نیاز خواهد داشت. البته، این زمان نیز ممکن است بر اساس شرایط شما و ایده تجاری کم یا زیاد شود.
 • بازه دوم مربوط به مرحله پس از ثبت درخواست است که معمولا بین ۱۲ تا ۱۶ ماه زمان خواهد برد.
 • بازه سوم مربوط به زمان مورد نیاز برای تاسیس شرکت تا اخذ اقامت دائم است که در حدود ۱ سال برای آن زمان نیاز است.

در بعضی از شرایط پرونده شما و بررسی آن وابسته به شلوغی اداره مهاجرت و تعداد پرونده هایی است که برای برنامه مهاجرتی استارتاپی درخواست می دهند. بنابراین، در این مورد تنها کاری که از دست شما بر می آید، انتظار است.

با این حال، شما می توانید سایر زمان ها را در این برنامه مهاجرتی کاهش دهید که شامل مدرک زبان، آماده سازی سایر مدارک و ثبت به موقع اپلیکیشن است.

مزایای برنامه استارتاپ در حوزه پزشکی کانادا

مزایای متعددی برای برنامه استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا وجود دارد. شاید یکی از آسان ترین روش های مهاجرت شغلی به کانادا همین روش باشد که شما در یک پروسه مشخص می توانید مدارک را کامل  کرده و آن ها را ارسال کنید.

 • وجود مسیر مستقیم برای اخذ اقامت دائم کانادا
 • امکان اقدام برای اقامت سایر اعضای خانواده
 • امکان اقدام برای اقامت دائم با هر ملیت
 • نبود محدودیت در مورد حوزه تخصصی استارتاپ
 • نبود نیاز به سرمایه های زیاد برای شروع کسب و کار
 • امکان مهاجرت به کانادا همزمان با در جریان بودن پروسه اقامت دائم
 • وجود حمایت های عالی دولتی از استارتاپ های خلاقانه
 • نبود نیاز به مدرک زبان با نمرات بالا

معایب برنامه استارتاپ در حوزه پزشکی کانادا

برای هر برنامه مهاجرتی مطمئنا معایبی نیز وجود دارد. البته، در مورد تاسیس استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا در مقایسه با معایب، شما مزایای بسیار بیشتری در اختیار خواهید داشت.

 • رقابت بالا در ویزای استارتاپ کانادا
 • پروسه زمان بر در رسیدگی به پرونده
 • نیاز به ایده های خلاقانه
 • نیاز به آماده سازی بیزینس پلن قوی

دلایل ریجکتی پرونده در ویزای استارتاپ پزشکی کانادا

برای تمامی ویزاهای کانادا و سایر کشورها شما نیاز به اطلاع از دلایل ریجکتی پرونده خواهید داشت. در غیر این صورت، ممکن است به دلیل یک موضوع ساده پرونده تان با مشکلات بزرگی مواجه شود. برای مثال، اگر مدارک شما ناقص باشند، مطمئنا پروسه بررسی مدارک شما با یک وقفه روبرو خواهد شد که شاید زمان بر باشد.

دلایل ریجکتی ویزای مربوط به تاسیس استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا

 • مدارک ناقص پرونده
 • نبود مدارک مربوط به زبان یا ارائه نمرات پایین
 • نبود گواهی مربوط به تمکن مالی
 • سوء سابقه
 • وجود مشکلات پزشکی برای خود یا اعضای خانواده
 • ارائه مدارک غیر صحیح
 • تشخیص این که ایده تجاری ارزش آور یا خوب نیست.
 • تشخیص این که فرد متقاضی قدرت راه اندازی و مدیریت ایده را ندارد.

صنعت کانادا را بیشتر بشناسید

صنعت کانادا وابسته به حضور شرکت های بزرگ و استارتاپی است که در سال های پس از ۲۰۰۰ در این کشور شروع به کار کرده اند. این شرکت ها و ارزش آوری آن ها است که نرخ تولید ناخالص این کشور را به ارزش بیش از ۱.۶ تریلیارد دلار رسانده است. استارتاپ ها در این میزان رشد نقش مهمی دارند و بین استارتاپ های موفق این کشور، می توان شرکت های بزرگ بین المللی را یافت که در حوزه پزشکی و مهندسی پزشکی فعالیت دارند.

سهم تولید ناخالص بخش درمان و سلامت در این کشور بیش از ۱۳۰ میلیارد دلار برآورد شده است که در حدود ۱.۳ میلیون نفر نیز در آن مشغول به فعالیت هستند. البته، فعالان حوزه های تخصصی دیگر نیز می توانند ایده های خود برای سیستم بهداشت و درمان این کشور را پیشنهاد دهند. برای نمونه، مهندسان الکترونیک، مهندسان پزشکی و توسعه دهندگان نرم افزار نیز نقش اساسی در پیشرفت استارتاپ های پزشکی در این کشور دارند.

صنعت کانادا بیشتر با بخش خدماتی آن شناخته می شود که بیش از ۷۰ درصد از صنعت این کشور را به خود اختصاص داده است. در این بین، خدمات پزشکی نیز بخش مهمی از این صنعت به حساب می آیند که می توان در آن کسب و کارهای بزرگی را شروع کرد.

بهترین حوزه های تخصصی استارتاپی در پزشکی و مهندسی پزشکی

 • خدمات پرداخت پزشکی
 • خدمات مدیریت پرونده ها
 • خدمات اپلیکیشن های سلامت و بهداشت
 • خدمات سلامت مرتبط با دیابت
 • خدمات سلامت مبتنی بر نرم افزار
 • خدمات آموزش پزشکی
 • خدمات تامین و توزیع ابزارها و لوازم بیمارستانی
 • خدمات مهندسی پزشکی و نگهداری تجهیزات پزشکی
 • خدمات تولید ابزارهای پوشیدنی و مانیتورینگ پزشکی

نمونه هایی از استارتاپ های موفق پزشکی در کانادا

در حالت کلی، هر آن ایده ای که بتواند جوابی برای مشکلات سیستم بهداشت این کشور باشد، قابل بررسی است. برای عملی کردن این ایده ها شاید هزینه ها و سرمایه های زیادی نیز لازم نباشد اما می توان روی سودآوری آن ها برای اقتصاد این کشور حساب ویژه ای باز کرد.

در ادامه می توانید ایده های تجاری و موفق استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا را مشاهده کنید که به شرکت های بزرگ و با ارزشی تبدیل شده اند.

Arma Biosciences: خدمات این استارتاپ امکان مانیتورینگ پزشکی در سطح مولکولی را فراهم می کند. هدف اصلی این استارتاپ کمک به آگاهی بیماران از شرایط سلامت آن ها و اطلاع از شرایط وخیم است.

BioBox: پلتفرم آنالیز داده که به محققان و پزشکان کمک می کند در شرایط سریع تر و آسان تری بتوانند تحقیقات علمی خود را پیش ببرند.

Connect2D Teledentistry: یک محیط پیشرفته برای خدمات دندانپزشکی از راه دور. در این پلتفرم می توانید مشاوره های تخصصی در مورد سلامت دهان و دندان بگیرید.

Writi: محیطی برای دسترسی سریع بیماران به متخصصان و ایجاد ارتباط سریع و بدون مشکل بین آن ها.

Repare Therapeutics: استارتاپی که تمرکز آن روی تولید داروهای سرطان و تومور است.

Kintara Pharmaceuticals: تمرکز روی ارائه راه حل برای بیماران سرطان و توسعه روش های نوین برای این کار.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر در مورد استارتاپ های پزشکی کانادا می توانید این لینک و این لینک را نیز بررسی کنید.

ایده بیزینس برای اخذ ویزای استارت آپ پزشکی کانادا

ایده بیزینس برای تاسیس استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا از مهم ترین بخش های کار است. همان طور که در بخش قبلی هم مشاهده کردید، تنوع ایده ها در این حوزه بسیار زیاد است. در حقیقت، قدرت اصلی ایده شما در خلاقانه بودن آن است تا بتواند بهترین روش ها را برای حل مشکلات ارائه دهد.

نکته اساسی نیز برای تاسیس استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا همین طرح تجاری شما است و بر اساس بررسی ها، نوآوری و خلاقیت در آن بسیار اهمیت دارد. شاید نیاز باشد تا طرح شما ترکیبی از دو یا چند حوزه تخصصی باشد. برای نمونه، بسیاری از ایده های استارتاپ در کانادا وجود دارند که ترکیبی از خدمات نرم افزار و پزشکی هستند.

همچنین، دقت داشته باشید که طرح های عملی بسیاری در حوزه تخصصی مهندسی پزشکی وجود دارند و تا کنون بسیاری از این ایده ها به صورت عملی به یک کسب و کار پر بازده تبدیل شده اند. صنایع مرتبط با مانیتورینگ پزشکی و ابزارهای مورد نیاز برای آن ها نیز در کشور کانادا بهترین شرایط بیزینس را در اختیار دارند.

اگر یک فکر عملی در سر دارید، برای تبدیل آن به یک کسب و کار نگران نباشید. تنها کافی است چند قدم را طی کنید و با شرکت های سرمایه گذاری این کشور در تماس باشید. باید اشاره کرد که شرکت های سرمایه گذاری در کنار تامین سرمایه، نقش اساسی در ارائه مشاوره های تخصصی کسب و کار دارند.

در حقیقت، شما پس از دریافت تایید از شرکت مربوطه، خواهید توانست تا در ادامه مسیر از مشاوره های تخصصی افرادی استفاده کنید که تجربه عالی در حوزه استارتاپ دارند.

بیزینس پلن ویزای استارت آپ پزشکی کانادا

بیزینس پلن ویزای استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا می تواند منجر به موفقیت یا حتی شکست یک ایده تجاری شود. یک طرح جامع و واضح می تواند نقش مهمی در تدوین راه استارتاپ داشته باشد و برنامه های شما را در آینده نشان دهد. همچنین، در این راه شما به دید درستی از آینده بیزینس و مشکلات پیش رو دست پیدا خواهید کرد.

با شروع به نوشتن بیزینس پلن، شما می توانید یک آنالیز درست از شرایط مالی و وضعیت رقابت در بازار داشته باشید و این مدرک نقش مهمی در ارزیابی میزان تقاضا در بازار دارد.

یک بیزینس پلن، به صورت کلی به بررسی ۳ تا ۵ سال آینده می پردازد و اهداف بیزینس و شرایط بازار را بیان می کند. در صورتی که بتوانید این مدرک را به صورت بدون نقص و کامل آماده کنید، در مرحله جذب سرمایه گذار نیز موفق خواهید بود چرا که سرمایه گذاران تسلط شما به بازار و شرایط بیزینس را مشاهده خواهند کرد.

بخش های مختلف یک بیزینس پلن حرفه ای

 • خلاصه اجرایی

خلاصه اجرایی اولین صفحه یک بیزینس پلن است و در حقیقت، یک خلاصه جامع از حوزه تخصصی استارتاپ و اهداف شما است. همچنین، شما می توانید در این بخش خلاصه ای از خدمات و محصولات ارائه دهید و توضیح کلی نیز در مورد برنامه های توسعه بیزینس بیان کنید.

 • توضیح شرکت

توضیحات کامل در مورد شرکت، نام آن و محل احتمالی تاسیس آن از دیگر بخش های مهم بیزینس پلن است. برای تاسیس استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا، شما باید اطلاعات کاملی در مورد شرکت در بیزینس پلن ارائه دهید تا سرمایه گذاران با آن آشنا شوند.

 • اهداف

اهداف و چشم اندازهای چند سال آینده استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا نیز از موارد مهم برای سرمایه گذاران است. شرکت های سرمایه گذاری مطمئنا این بخش را به صورت جزئی و دقیق مطالعه خواهند کرد و شما باید روش های رسیدن به این اهداف را نیز در بیزینس پلن خود بیان کنید.

اهداف، تمرکز اصلی بیزینس شما را نمایش خواهد داد و باید اشاره کرد که توضیح در مورد دلیل استفاده از سرمایه درخواست شده در این بخش اهمیت زیادی دارد. نکته مهم این است که شما باید به صورت کاملا واضح اهداف و روش رسیدن به آن ها را بیان کنید.

 • مدل بیزینس و ساختار شرکت

از نظر قانونی، باید ساختار شرکت و سازمان آن مشخص شود. در واقع، شما برای مشخص کردن شرایط مالیات و سهم اعضا از شرکت، باید این ساختار را تعیین کنید.

بهتر است قبل از این کار، در مورد نوع شرکت ها و نوع سهام آن ها در کشور کانادا تحقیق کنید. هر یک از شرکت های انفرادی یا گروهی دارای شرایط خاص مالیاتی و قانونی در این کشور هستند.

 • خدمات و محصولات

خدمات و محصولات شما نتیجه استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا خواهد بود و شما باید این محصولات را به صورت کامل شرح دهید. از موارد مهم که باید در این بخش به آن ها اشاره شود، نام و نوع محصولات، مدل قیمت گذاری، نوع مشتریان و نحوه توزیع محصولات است.

همچنین، در صورت وجود محصولات و خدمات مشابه، می توان در مورد وجه تمایز محصولات در این بخش توضیح داد.

 • برنامه های بازاریابی و فروش

بازاریابی و استراتژی فروش نقش مهمی در توسعه تجارت دارد. شما برای بخش بازاریابی و فروش خود باید برنامه های دقیقی داشته باشید تا سرمایه گذاران مدل توسعه تجارت شما را مشاهده کنند.

در این بخش، استفاده از روش های بازاریابی و فروش آنلاین نیز می تواند نکته مثبتی به شمار رود و باید گفت، امروزه بیشتر کسب و کارها پیشرفت خود را مدیون استفاده از روش های آنلاین هستند.

 • آنالیز مالی

در صورتی که یک استارتاپ را تاسیس کنید، شاید اطلاعات واقعی در مورد بخش مالی در دست نداشته باشید. با این حال، تحلیل مالی و ارائه آمارها در مورد سودآوری و درآمدها در این بخش تاثیر زیادی روی شرکت های سرمایه گذاری خواهد داشت.

ارائه اطلاعاتی در مورد میزان سرمایه های مورد نیاز، مخارج و درآمدها در این بخش از موضوعات مهم به شمار می رود.

 • بخش اجرای عملیات

بخش اجرایی نیازهای شما به تجهیزات را توضیح می دهد و امکانات مورد نیاز برای شروع و توسعه استارتاپ را بیان خواهد کرد. در این بخش، دو موضوع کلی وجود دارند که شامل برنامه توسعه و برنامه تولید هستند. برنامه توسعه به نحوه توسعه بیزینس و تجهیزات مورد نیاز خواهد پرداخت و در بخش تولید شما باید در مورد برنامه تولید روزانه خود توضیح دهید.

 • وظایف و نقش ها

وظایف و نقش های تیم مدیریتی باید در این بخش توضیح داده شوند. قبل از این که هر سرمایه گذاری بخواهد روی بیزینس شما سرمایه گذاری کند، باید وظایف افراد و متخصصان مشخص شود که شامل موسسان، اعضای کلیدی و حتی مشاوران کسب و کار هستند. توضیح نقش ها و اشاره به تخصص افراد، اهمیت زیادی در جذب سرمایه گذاران و متقاعد کردن شرکت های سرمایه گذاری دارد.

 • ضمیمه ها

شما می توانید در بخش ضمیمه ها هر مدرکی را ارائه دهید که در بخش های قبلی امکان توضیح آن نبود. برای مثال، رزومه افراد از این موارد است. همچنین، گواهی های تخصصی و گواهی های دانشگاهی نیز از مواردی است که می توان برای اثبات توانایی ها آن ها را ضمیمه کرد.

با تراست بیزینس همراه باشید

 • دقت داشته باشید که برای دریافت ویزای استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا می توانید به صورت گروهی نیز اقدام کنید.
 • در صورتی که قصد اقدام به صورت انفرادی را داشته باشید، می توانید با تکمیل مدارک بیان شده اپلیکیشن خود را ثبت کنید.
 • در این مسیر خدمات تراست بیزینس با مشاوره های تخصصی کسب و کار در اختیار شما قرار دارد.
 • در هر مرحله از مهاجرت شغلی که باشید، تراست بیزینس بهترین روش ها و آسان ترین راه های مهاجرت شغلی کانادا را برایتان فراهم کرده است.
 • شما برای مشاوره بیزینس پلن، آماده سازی مدارک و ثبت اپلیکیشن خود می توانید در تمامی روزهای هفته با مشاوران و وکلای تراست بیزینس تماس حاصل کنید.

وکیل ویزای استارتاپ پزشکی کانادا

در صورتی که کار خود را بدون مشکل پیش ببرید، ویزای استارتاپ پزشکی کانادا می تواند یکی از آسان ترین روش ها برای اخذ اقامت دائم باشد. با این حال، در این مسیر نکته مهم کسب اطلاعات کامل در مورد برنامه مهاجرتی مورد نظر و اطلاع از جزئیات آن است.

یک وکیل ویزای استارتاپ کانادا در کمترین زمان می تواند شما را از شرایط ویزا مطلع کند و باید اشاره کرد که در صورت استفاده از مشاوران تخصصی کسب و کار، شما از تکمیل بودن پرونده خود اطمینان خواهید داشت. با این شرایط، در صورت اقدام برای تاسیس استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا، احتمال ریجکتی پرونده تان نیز تا حد زیادی کاهش خواهد یافت.

برای شروع به کار، می توانید از سوابق شغلی وکلای مهاجرت مطمئن شوید و این سوابق را به دقت بررسی کنید. در این صورت اطمینان خواهید داشت که پرونده خود را به یک وکیل خبره و با تجربه سپرده اید. مشاوران تخصصی کسب و کار در تراست بیزینس و وکلای مهاجرتی منتظر هستند تا بهترین روش ها و آسان ترین راه مهاجرت به کانادا را به شما پیشنهاد دهند.

هزینه های زندگی پس از تاسیس استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا

تمکن مالی برای زندگی در کشور کانادا، در حدود ۱۳ هزار دلار کانادا برای یک نفر در سال است. این میزان با افزایش تعداد اعضای خانواده بیشتر خواهد شد و شما باید هزینه های اجاره بها را نیز در مدت یک ساله در نظر داشته باشید.

در کنار این تمکن مالی که گواهی آن از طرف دولت کشور کانادا درخواست شده است، شما می توانید هزینه های مرتبط را با استفاده از جدول زیر نیز تحلیل کنید. این هزینه ها به صورت میانگین هستند و در شهرهای بزرگ این کشور بر آورد شده اند.

 • هزینه های کلی زندگی برای یک نفر بدون اجاره بها: ۱۱۰۰ دلار کانادا در ماه
 • هزینه های کلی زندگی برای یک خانواده چهار نفره بدون اجاره بها: ۴۰۰۰ دلار کانادا در ماه

هزینه های مختلف زندگی

مواردهزینه
غذا و رستوران
وعده غذایی برای ۱ نفر در یک رستوران ارزان۱۹
وعده غذایی برای ۲ نفر در رستوران معمولی۷۵
هزینه میان وعده۱۱.۵
کاپوچینو معمولی۴.۴
آب بطری ۳۰۰ میلی لیتری۱.۸
نوشابه ۳۰۰ میلی لیتری۲.۳
بازار اجناس مختلف 
شیر معمولی یک لیتر۲.۵
قرص نان ۵۰۰ گرمی۲.۹
برنج یک کیلوگرم۳.۸
تخم مرغ ۱۲ عدد۳.۷
فیله مرغ یک کیلوگرم۱۳.۶
گوشت قرمز یک کیلوگرم۱۵.۷
سیب یک کیلوگرم۴.۳
پرتقال یک کیلوگرم۴
حمل و نقل 
بلیط یک طرفه به مقصد محلی۳.۲۵
کارت عبور و مرور برای یک ماه۹۰.۵
هزینه برای شروع تاکسی۴
هزینه ۱ ساعت انتظار اضافی تاکسی۳۴
هزینه ۱ کیلومتر تاکسی۲
۱ لیتر بنزین۱.۳
خرید یک خودرو معمولیبین ۲۰ تا ۳۰ هزار دلار
هزینه های آپارتمان 
آب، برق و …۱۶۵
اینترنت پرسرعت و نامحدود۸۰
ورزش و سرگرمی 
باشگاه فیتنس برای یک نفر در ماه۵۲
باشگاه تنیس برای یک نفر ۱ ساعت در آخر هفته۲۰
یک بلیط سینما۱۴
هزینه فرزندان 
پیش دبستان تمام وقت خصوصی بین المللی هزینه ماهانه۱۰۰۰
دبستان بین المللی به صورت سالانه۱۴.۴ هزار دلار
کفش و پوشاک 
یک شلوار جین برند۶۵
یک دست لباس تابستانه۴۵
یک جفت کفش ورزشی برند۱۰۰
یک جفت کفش چرم مردانه۱۲۸
اجاره بها 
آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر۱۴۰۰
آپارتمان ۱ خوابه در خارج از مرکز شهر۱۱۵۰
آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر۲۲۰۰
آپارتمان ۳ خوابه در خارج از مرکز شهر۱۹۰۰
خرید آپارتمان هر متر مربع در مرکز شهر۶۵۰۰
خرید آپارتمان هر متر مربع در خارج از مرکز شهر۴۶۰۰
میانگین حقوق پس از کسر مالیات۳۵۵۰

سوالات متداول

آیا با تاسیس استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا می توان برای اعضای خانواده نیز درخواست اقامت داد؟

بله. این کار امکان پذیر است و در صورتی که شما در زمان ثبت اپلیکیشن درخواست خود را ارائه دهید، پس از تایید آن برای اعضای خانواده نیز اقامت دریافت خواهید کرد. دقت داشته باشید که موارد و اطلاعات باید به صورت کاملا دقیق و صحیح وارد شوند تا در پروسه بررسی پرونده مشکلی به وجود نیاید.

بهترین مباحث تخصصی برای تاسیس استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا چیست؟

توجه دولت این کشور و شرکت های سرمایه گذاری بیشتر روی ایده های خلاقانه است. باید اشاره کرد که در این حوزه ایده های تجاری مرتبط با مهندسی پزشکی و خدمات آیتی نیز درخواست زیادی دارند و شما می توانید آن ها را به عنوان یک طرح تجاری موفق ارائه دهید. همچنین، روش های درمان نوین که با استفاده از فناوری های جدید توسعه داده شده اند نیز از موفق ترین ایده های استارتاپی در کشور کانادا به شمار می روند.

طرح بیزینس برای تاسیس استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا باید به چه صورت باشد؟

طرح بیزینس شما باید دارای ایده ای خلاقانه و نوآورانه باشد و محصولات یا خدمات جدیدی برای رفع مشکلات موجود ارائه دهد. با کمی بررسی متوجه خواهید شد که نقطه شروع تمامی استارتاپ های موفق این کشور یک ایده خلاقانه بوده است و دولت کانادا نیز به دنبال همین طرح های ارزش آور است.

مزیت مهم تاسیس استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا چیست؟

مزیت مهم این روش نبود نیاز به سرمایه گذاری زیاد است. همچنین، در صورت موفقیت در اخذ ویزای استارتاپ پزشکی کانادا شما به راحتی خواهید توانست تا برای اعضای خانواده تان نیز ویزا دریافت کنید. در کنار این موضوع، حوزه پزشکی و مهندسی پزشکی در این کشور از جمله بهترین کسب و کارها برای شروع یک ایده تجاری و توسعه آن هستند.

آیا می توان در تاسیس استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا از حمایت های مالی دولتی استفاده کرد؟

حمایت های دولتی کشور کانادا از بهترین مزایای این روش به شمار می رود. در حقیقت، دولت کانادا ارائه دهنده این برنامه مهاجرتی است و قصد آن حمایت از کسب و کارهایی است که با یک ایده خلاقانه شروع به کار می کنند. همچنین، شرکت های بزرگی وجود دارند که هدف و فعالیت اصلی آن ها حمایت مالی از ایده های کسب و کار است.

مدارک شناسایی مورد نیاز در این برنامه مهاجرت شغلی کانادا شامل چه مواردی است؟

مدارک شناسایی شما شامل پاسپورت معتبر و ترجمه رسمی شناسنامه است. در این برنامه مهاجرت شغلی کانادا شما باید پروسه ۱ تا ۲ ساله را پشت سر بگذارید. بنابراین، بهتر است پاسپورت شما اعتبار قابل قبولی داشته باشد تا در مراحل مختلف با مشکل مواجه نشوید.

از کدام شرکت ها می توان نامه ساپورت دریافت کرد؟

شرکت های سرمایه گذاری مورد تایید که برای تاسیس استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا می توان از آن ها نامه ساپورت دریافت کرد توسط دولت کانادا فهرست شده اند. این شرکت ها در سه گروه سرمایه گذار خطرپذیر، فرشته کسب و کار و شتاب دهنده ها هستند. شما باید با مطالعه قوانین شرکت ها و اطلاع از نحوه ارتباط با آن ها شروع به کار کرده و نامه ساپورت تامین سرمایه را اخذ کنید.

آیا شرایط سنی خاصی برای اخذ ویزای استارتاپ پزشکی کانادا وجود دارد؟

خیر. برای دریافت ویزای استارتاپ پزشکی کانادا شما با مشکل خاصی مواجه نخواهید شد و در هر رده سنی می توانید فعالیت خود را شروع کنید. دقت داشته باشید که سطح تحصیلات خاصی نیز در این نوع ویزا بیان نشده است.

بیومتریک ویزای استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا چیست؟

بیومتریک ویزای استارتاپ پزشکی کانادا شامل مرحله ای است که شما باید در یک دفتر مورد تایید انگشت نگاری شوید. این مرحله نیاز به دریافت وقت قبلی ندارد و در صورت برنامه ریزی درست در چند ساعت می توانید آن را پشت سر بگذارید. مرحله بیومتریک پس از ثبت اپلیکیشن ویزا است و برای تمامی ویزاهای کشور کانادا مورد نیاز است.

آیا گرفتن مدرک زبان زمان زیادی لازم دارد؟

مدرک زبان از الزامات برنامه تاسیس استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا است. با این حال، نکته مثبت این است که شما نیاز به نمره بالایی در این مورد ندارید. سطح مورد نظر برای برنامه آیلتس ۵ است و زمان رسیدن به آن وابسته به سطح زبان خود متقاضی است. به صورت میانگین، برای رسیدن به این نمره از صفر در حدود ۱.۵ تا ۲ سال زمان مورد نیاز است.

آیا همسر متقاضی می تواند اجازه کار دریافت کند؟

شما پس از تاسیس استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا خواهید توانست برای همسر و اعضای خانواده خود نیز اقامت دریافت کنید. همچنین، نکته مثبت این نوع ویزا این است که شما می توانید برای همسرتان اجازه کار دریافت کنید که این اجازه کار به صورت کار تمام وقت خواهد بود.

آیا امکان اقدام به صورت گروهی برای ویزای استارتاپ پزشکی کانادا امکان پذیر است؟

بله. مزیت مهم این روش مهاجرتی امکان اقدام گروهی و ثبت اپلیکیشن برای افراد مختلف است. این نوع ویزا برای حداکثر ۵ نفر به صورت همزمان قابل درخواست است. با این حال، فرد اصلی متقاضی باید دارای پرونده کامل و بدون نقصی باشد که به عنوان Essential Person نیز شناخته می شود.

در صورتی که بیزینس مورد نظر پس از تاسیس استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا شکست بخورد چه اتفاقی خواهد افتاد؟

در صورتی که شما به تمامی مفاد برنامه پایبند باشید و در زمان و مکان مورد نظر استارتاپ را تاسیس کنید، نگرانی از هیچ نظر وجود ندارد. اقامت دائم شما پس از تاسیس استارتاپ، به صورت قانونی دریافت خواهد شد و اگر بیزینس در مراحل مختلف با شکست مواجه شود، مشکلی برای اقامت دائم به وجود نخواهد آمد. در واقع، احتمال این وجود دارد که استارتاپ های نوپا با مشکلاتی مواجه شوند و حتی به کلی شکست بخورند و دولت این کشور نیز این موارد را در نظر داشته است.

مرجع بررسی کننده ویزای استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا چیست؟

در مسیر تاسیس استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا شما با دو ارگان سر و کار خواهید داشت. در ابتدا، مدل بیزینس شما باید به شرکت های سرمایه گذار ارائه شود تا بتوانید نامه ساپورت ویزای استارتاپ پزشکی را دریافت کنید. سپس، باید در پروسه بعدی اپلیکیشن خود را در وب سایت دولتی این کشور به ثبت برسانید تا مدارک تان در اداره مهاجرت یعنی IRCC مورد بررسی قرار بگیرد.

فرد اصلی یا Essential Person در تاسیس استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا کیست؟

در پروسه ویزای استارتاپ پزشکی کانادا شما با چند اصطلاح مواجه خواهید شد که یکی از آن ها Essential Person است. این فرد به عنوان متقاضی اصلی ثبت اپلیکیشن شناخته می شود و وجود مشکل در پرونده وی منجر به ایجاد مشکل برای پرونده دیگر متقاضیان خواهد شد. این فرد همان متقاضی است که ایده بیزینس را ارائه داده است و نامه ساپورت به نام وی صادر شده است.

هزینه های اخذ ویزای استارتاپ پزشکی کانادا چقدر است؟

هزینه های این برنامه به دو دسته تقسیم بندی می شوند. در مرحله اول هزینه ها مربوط به ثبت اپلیکیشن و بررسی پرونده است که با هزینه اقامت دائم و اجازه کار ۲۱۳۵ دلار است. در مرحله بعدی و پس از حضور شما در کشور کانادا، شما باید هزینه های یک سال زندگی را در نظر داشته باشید که در حدود ۱۳ هزار دلار برای یک نفر است. دقت داشته باشید که دولت این کشور برای برنامه تاسیس استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا ساپورت مالی هزینه های زندگی ندارد.

برای تاسیس استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا شهرهای بزرگ خوب هستند یا شهرهای کوچک؟

این نکته وابسته به ایده تجاری شما و اهدافی است که در آینده به دنبال آن هستید. در حقیقت، بهتر است مناطق و شهرهای مختلف را بررسی کنید و شرایط تجاری را در آن تحلیل کنید. مناطق مختلف کانادا دارای صنایع مختص به خود هستند و در صورتی که بخواهید به موفقیت برسید، انتخاب یک منطقه مناسب با شرایط کسب و کار شما نکته مهم است.

آیا نوشتن بیزینس پلن ویزای استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا کار دشواری است؟

آماده سازی این مدرک، زیاد کار دشواری نخواهد بود و در صورتی که تجربه کاری خوبی داشته باشید، می توانید آن را آماده کنید. با این حال، نکات متعددی در مورد نوشتن یک بیزینس پلن حرفه ای وجود دارد و تجربه در آماده کردن آن حرف اول را می زند. پیشنهاد ما این است که برای نوشتن بیزینس پلن استارتاپ حوزه پزشکی در کانادا با متخصصان کسب و کار و مشاوران مهاجرت شغلی کانادا مشورت داشته باشید.

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

استفاده از مطالب سایت تراست فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. © کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت Trust Way Immigration Services می‌باشد.